Strona 8 z 16 < 1 2 ... 6 7 8 9 10 ... 15 16 >
Opcje tematu
#4389777 - 22/01/2011 03:43 Re: W co warto dziś inwestować? [8] [Re: ELDORADO]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
Originally Posted By: ELDORADO

bo mi zabrakło wolnej gotówki zeby dokupić kernelka , którego od Ciebie kupiłem niedawno za pół darmo laugh


hmmm smirk

to ma byc jakis przytyk albo inna forma zaczepki bo nie wiem jak to odczytac ?!

Do góry
Bonus: Unibet
#4390040 - 22/01/2011 05:01 Re: W co warto dziś inwestować? [8] [Re: Inzaghi78]
saturas25 Offline


Meldunek: 03/08/2010
Postów: 2631
Widzę, że Eldorado fortunę zbija na prawie wszystkim. Jak widać cierpliwość popłaca. Ja żałuję, że sprzedałem Astartę za niecałe 80(teraz ponad 100), oraz Kernela za 64 nie wierząc, że w najbliższym czasie urośnie.

Mam niestety ten nieszczęsny Karen i muszę czekać, by odrobić co na nim straciłem.
Oprócz tego mam BBZ i Midas, które stoją w miejscu, a BBZ nawet zaczyna ostatnio coś dołować.

Do góry
#4390999 - 22/01/2011 15:45 Re: W co warto dziś inwestować? [8] [Re: saturas25]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
saturas , tylko dzieki fartowi uchwycisz gółki i dołki , wielkim błedem jest ich szukanie
ja tez wyskoczyłem z astry jak stała powyzej 80 , ale zamieniełem ją na kernelka ,który w wtedy dreptał w konsoli majac ogromny potencjał wzrostu i staram sie dociagnac na nim teraz do 100 , staram sie bo rynek potrafi sie zmienic wiec i jego moze wczesniej wywale , bo zyski trzeba szanowac i sie nimi cieszyc , a nie płakac ze mogło zaliczyc sie górkę
cierpliwosc miej go na bbz i nie wyskakuj........

POZDRO
ELDO

Do góry
#4398207 - 24/01/2011 16:29 Re: W co warto dziś inwestować? [8] [Re: ELDORADO]
Stalion Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/10/2006
Postów: 2651
Skąd: Ruda Śląska
Analitycy Domu Maklerskiego BZ WBK przewidują, że Kernel Holding oraz Petrolinvest mogą zastąpić Cyfrowy Polsat i Polimex-Mostostal w indeksie WIG20.

Agencja ISB donosi, że może to się stać przy okazji marcowej rewizji indeksu WIG20. Pod koniec stycznia giełda przygotuje listę rankingową przed tą zmianą.

&#8222;Oceniamy, że Kernel może wejść do polskiego indeksu blue chipów z wagą 2,15 proc., a Petrolinvest - 0,13 proc.&#8221; &#8211; piszą analitycy DM BZ WBK w raporcie.

&#8222;O ile jesteśmy pewni, że Cyfrowy Polsat ustąpi miejsca Kernelowi w WIG20, o tyle sytuacja innych spółek może się zmienić do 31 stycznia" - dodają analitycy.

Według nich, Polimex może pozostać w WIG20, jeśli jego kurs wzrośnie o 15 proc., wobec ceny akcji Millennium, Boryszewa i ING BSK. Szansę na wejście do WIG20 ma też Enea.




Źródło:
http://www.pb.pl/2/a/2011/01/24/Kernel_i_Petrolinvest_moga_wejsc_do_WIG20?readcomment=1#comment

Do góry
#4403270 - 26/01/2011 22:46 Re: W co warto dziś inwestować? [8] [Re: Stalion]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
Petrol laugh laugh

Ilu jeszcze inwestorow padnie ofiara tego smiecia skoro nawet doswiadczeni sa w stanie sie nim zainteresowac ?!

Do góry
#4403319 - 26/01/2011 23:12 Re: W co warto dziś inwestować? [8] [Re: Inzaghi78]
qbasmuggy Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/03/2003
Postów: 3517
Skąd: Kraków
Spoko, jeszcze wieeelu.
Nawet na Biotku są jeszcze optymiści, którzy liczą że śmieć da zarobić.
Petrol to majstersztyk Ryśka, nic tak nie kusi naiwnych inwestorów jak wizja płynących szerokim strumieniem petro-dolarów smile

Do góry
#4403418 - 26/01/2011 23:51 Re: W co warto dziś inwestować? [8] [Re: qbasmuggy]
padik Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 15/01/2002
Postów: 1726
Skąd: Kraków
Sam niedawno poważnie myślałem nad wejście w Petka, na szczęście nie miałem środków. Teraz obiecuje sobie, że tego nie kupie. Generalnie to co tam panowie macie w portfelach? Polecacie coś kupować? U mnie wygląda to tak:
Sadovaya - kupiłem w końcowej fazie wzrostów, później dostałem mocno po tyłku, ale mam nadzieje, że począwszy od dziś będę odrabiał straty;
Kernel - nasza forumowa perełka, kupiona poniżej 70, trzymam mocno i nie puszcze;
BBZ - kupiony za radą Eldo, mam na nim stratę, ale trzymam z nadzieją na długo oczekiwany zysk;
IDM - średnia zakupu około 3,20 i coś mi to cholerstwo rosnąć nie chce;
Amica - wszedłem w to niedawno z nadzieją na kontynuacje wzrostów;
Oponeo - j.w.
Tauron - trzymam od emisje, część pchnąłem po drodze, teraz zastanawiam się czy nie wywalić reszty;
MCI - tu mam zarobek ok 10% na razie;
Rubicon - mały pakiet i dotychczas lekka strata;
Hawe - kupione niestety na szczycie górki i mocno mi teraz ciąży, nie wiem czy nie ciąć straty (nie jest za późno?) czy może czekać na odbicie;
Boryszew - sytuacja analogiczna jak z Hawe, kupiony wysoko z nadzieją na dalsze wzrosty, póki co klops;
Vedia - tu analogicznie, kupiłem zdaję się na szczycie i mocno po tyłku dostaję.
Generalnie chciałbym coś dokupić, ale żeby to zrobić muszę coś sprzedać. Czego byście się pozbyli z takiego portfela a co radzicie trzymać? Ogólnie mocno żałuję, że za wcześnie wysiadłem z Astry (około 80) i zastanawiam się czy znowu się w nią nie zapakować. Macie jakieś limity przy których tniecie straty niezależnie od wszystkiego?

Do góry
#4404661 - 27/01/2011 07:29 Re: W co warto dziś inwestować? [8] [Re: padik]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
#padik

ze względu na pozytywne odczucia z prywatnej korespondencji - postaram sie tutaj Tobie 'ułatwić' niektore kwestie

ale nie chce się mądrzyć - każdy ma swoją taktykę

przede wszytkim - duża dywersyfikacja, oczywiscie 'kazdy orze jak orze' oraz 'jeden woli ogórki a drugi ogrodnika córki', ale z czasem - wydaje mi się - dojdziesz do wniosku, że max 4 społki w portfelu to jest to czego oczekujesz:P


moje krótkie wnioski - sadovaya - wszedłeś za późno, chyba. trzeba było ukraincow wczesniej łapać:)

kernel - potencjalnie nowy uczesnik w20, ja wciąż trzymam

bbz - dobra spółka, ale tu liczy się timing

idm - tu sie troche zawiodłem, wiekszosc juz opylilem na nowy rok podatkowy:) powinno byc dobrze, ale kto jest cierpliwy?:)

boryszew - oj, sprzedaj juz z zyskiem tongue

mci i tauron - sam posiadam, czy bedę wiec obiektywny? nie sądzę

co do limitów cięcia strat. yyhm... indywidualna kwestia - jak mocne masz jaja?
z tych mniejszych spółek polecam fast finance obecnie cena 80gr i jeszcze jedna spółka, z NC o ktorej jest głośno, ale napiszę później bo nie wszystkto kupiłem i wiszę jeszcze w arkuszu:)

a tak szerzej mura mówi, że jest hossa.
ale co może opyla i akumuluje - zgadzam się z Elgo - nadchodzi grubsza korekta, i ja czekam - by kupić smile

Do góry
#4406148 - 28/01/2011 00:40 Re: W co warto dziś inwestować? [8] [Re: mura]
Domingos Offline


Meldunek: 02/05/2003
Postów: 1508
Skąd: Gdynia
Fakt jestem krotko na gieldzie (ok roku)i nie duzo wiem ,ale kilka slow o Petrolu , wiekszosc ludzi co narzeka na petrola to Ci ktorzy umoczyli sporo kasy ale zerknijcie na obroty itd ,ktos grubo tym kreci to trzeba przyznac ale ja jestem zdania ze warto sobie kupic za jakies drobne pieniadze i poprostu czekac na cud
Sam kupilem po 5,50 i wogole sie nie stresuje :):) poprostu dlugoterminowa lokata albo nietrafiony kupon :):) i tyle
A jesli cos sie wydarzy to bedzie np 500% zysku i dobra zabawa :):)
Wiadomo ze poki co to spolka spekulacyjna i nasz Rysiu z Gdyni sie smieje ,ale moze miec tez niezly plan aby sie odbic od dna i np skupuje swoje akcje a za pol roku cos sie wydarzy

Z pozostalych spolek posiadam mniej wiecej to co koledzy powyzej

Tauron,GPW-aczkolwiek juz przymierzam sie do sprzedania tego scierwa,IDM ale kupiony po dobrej cenie wiec poczekam,
W grugniu kupilem Getin bank poki co jest niezle
Niestety wtopka poki co na centrozapie kupione na gorce oraz lekki minusik na Lubawie

Do góry
#4408447 - 29/01/2011 00:07 Re: W co warto dziś inwestować? [8] [Re: Domingos]
padik Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 15/01/2002
Postów: 1726
Skąd: Kraków
Przebieg dzisiejszej sesji w USA nie napawa optymizmem...

Do góry
#4408637 - 29/01/2011 01:04 Re: W co warto dziś inwestować? [8] [Re: padik]
saturas25 Offline


Meldunek: 03/08/2010
Postów: 2631
Wreszcie solidne wzrosty na Karenie, to mnie bardzo cieszy, ale za to BBZ pada na pysk frown. Wielu prognozuje tam 2 zł, 5 zł, nawet 10 zł, a tu spadło wyraźnie poniżej złotówki i kto wie co będzie dalej. Końcówka stycznia/początek lutego miał być przełomowy w pozytywnym sensie na tej spółki, a wszystko idzie w drugą stronę...

Do góry
#4408928 - 29/01/2011 02:35 Re: W co warto dziś inwestować? [8] [Re: saturas25]
dampan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/02/2003
Postów: 2738
Skąd: Europe
Originally Posted By: saturas25
Wreszcie solidne wzrosty na Karenie, to mnie bardzo cieszy, ale za to BBZ pada na pysk frown. Wielu prognozuje tam 2 zł, 5 zł, nawet 10 zł, a tu spadło wyraźnie poniżej złotówki i kto wie co będzie dalej. Końcówka stycznia/początek lutego miał być przełomowy w pozytywnym sensie na tej spółki, a wszystko idzie w drugą stronę...


saturas25 może byś zaczął pisać komentarze po każdej sesji smile pozdro

Do góry
#4409104 - 29/01/2011 03:47 Re: W co warto dziś inwestować? [8] [Re: dampan]
Globtroter Offline
member

Meldunek: 02/12/2004
Postów: 109
Napiszę jeszcze raz to co pisałem kilka tyg.temu
to będzie bardzo cięzki rok jeśli chodzi o zamieszki, rozruchy i niepokoje społeczne. Wlasciwie to mysle ze bedzie z dnia na dzień coraz gorzej.
Na poczatek (choc to zludne stw. bo juz sie wiele zlego dzieje na naszym kontynencie-dla wielu niezauwazenie) to co mamy serwowane pod nosem europy- Egipt, Tunezja ( zaraz bedzie Syria, Algieria itd)
To wszystko musi sie odbić na rynkach...
Liczylem ze z odr.szczescia dociagnę w spokoju do publ.wynikow ale raczej nic z tego
Panowie chyba pora się ewakuować z papiera i zamieniac na coś cięzszego (moze zloto, srebro?)
Czy tu sa SAMI OPTYMIŚCI ?

Do góry
#4409217 - 29/01/2011 04:55 Re: W co warto dziś inwestować? [8] [Re: Globtroter]
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
A było tak sielankowo jeszcze wczoraj. To nie miała być hossa tylko uberhossa, która potrwa 20 lat smile

Tej korekty wielu wyczekiwało. A co po niej? Niewykluczone, że dalsze wzrosty. Optymiści pewnie wkrótce wyruszą na zakupy. Myślę, że lepiej będzie dla wszystkich jeśli ta korekta będzie głębsza. Ja spokojnie czekam na osłabienie złotego. Target: 4,25 za euro ooo Jeśli nie w tej korekcie to później bo coś czuję, że FED może podjąć działania odwrotne do ostatnio stosowanych jeszcze w tym roku.

Do góry
#4414071 - 30/01/2011 22:45 Re: W co warto dziś inwestować? [8] [Re: mura]
Baqu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2004
Postów: 26931
Skąd: ‎Mindfields
Originally Posted By: mura

a tak szerzej mura mówi, że jest hossa.


hm...

http://pablo.analiza-gieldowa.pl/artykuly_analizy/447/game_over.html

Do góry
#4415471 - 31/01/2011 07:02 Re: W co warto dziś inwestować? [8] [Re: Baqu]
Globtroter Offline
member

Meldunek: 02/12/2004
Postów: 109
w tym momencie nie przywiązywałbym większej wagi do AT
Szkoda, że tu od piątku praktycznie martwica.
Myslałem że będzie huczało w obecnej syt.i byłem ciekaw jak to widzicie i jakie posunięcia proponujecie.
Trochę się pomyliłem- tu głownie towarzystwo wzajemnej adoracji i poklepywania po pleckach jak jakoś idzie
"Helmut, Kubica kommt? Ja, kommt. Gut
Hans Kubica kommt? Ja ja, kommt. Gut, Sehr gut
Ist immer noch gut, weil es gut ist.
Prost!
Prost!

Do góry
#4415473 - 31/01/2011 07:06 Re: W co warto dziś inwestować? [8] [Re: Baqu]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
Originally Posted By: Baqu
Originally Posted By: mura

a tak szerzej mura mówi, że jest hossa.


hm...

http://pablo.analiza-gieldowa.pl/artykuly_analizy/447/game_over.html


gość ma bardzo dużą wiedzę.

jak to mawiają - słuchaj co mają do powiedzenia dookoła, ale myśl po swojemu.

ja także nie wiem co będzie - takie rzeczy to tylko u pośrednika w jerozolimie.

za rok będziemy wyżej niż dziś i tego się trzymam

Do góry
#4415475 - 31/01/2011 07:14 Re: W co warto dziś inwestować? [8] [Re: Globtroter]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
Originally Posted By: Globtroter
Napiszę jeszcze raz to co pisałem kilka tyg.temu
to będzie bardzo cięzki rok jeśli chodzi o zamieszki, rozruchy i niepokoje społeczne. Wlasciwie to mysle ze bedzie z dnia na dzień coraz gorzej.
Na poczatek (choc to zludne stw. bo juz sie wiele zlego dzieje na naszym kontynencie-dla wielu niezauwazenie) to co mamy serwowane pod nosem europy- Egipt, Tunezja ( zaraz bedzie Syria, Algieria itd)
To wszystko musi sie odbić na rynkach...
Liczylem ze z odr.szczescia dociagnę w spokoju do publ.wynikow ale raczej nic z tego
Panowie chyba pora się ewakuować z papiera i zamieniac na coś cięzszego (moze zloto, srebro?)
Czy tu sa SAMI OPTYMIŚCI ?


a dlaczego te zamieszki mają wybuchnąć w tym roku, a nie następnym? albo za 2 lata? ile pieniędzy musi wydrukować benek, żeby świat powiedział sprawdzam, hę? jest jakaś granica?

gdybyś czytał temat od dawna to np. ja już daaawno pisałem, że spodziewam się rozróby w europie:) i w stanach:)
drzewa nie rosną do nieba, ale obecnie balonik będzie skutecznie dmuchany przez wujka bena

oczywiscie egipt i tunezja nie maja zadnego znaczenia dla rynkow europejskich, bo niby jakie? zwala na gieldzie bo wczasy sie posypały?

jesli juz jestes takim niedzwiedziem to lepiej przytoczyc przyklad Belgii (wewnetrzne kłotnie walonii i flandrii) oraz ich problem z zadluzeniem - to ma wieksze znaczenie niz tlumy arabusow w kairze

korekta nalezy sie jak psu buda - na to licze, zeby nizej kupic.
wiec sprzedawajcie wink

Do góry
#4415478 - 31/01/2011 07:24 Re: W co warto dziś inwestować? [8] [Re: Globtroter]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
Originally Posted By: Globtroter
Dampan, na dziś dzień wyglada ze branża chemiczna ma sie lepiej niz... od kiedy pamietam ;-) ale to sie moze szybko zmienic
Sam miałem szczescie ze po spozywce (Astarta kupowana po kilkanaście plnow) załapalem sie na Azoty ktore mialem od ponad roku i skupowalem az do pazdziernika(przedzial 14-20)...potem moja cierpliwosc zostala nagrodzona smile
Mam jeszcze Doradcow24 ktorych traktuje dlugotermnowo, Investconsulting oraz od ok. tygodnia Polną

Niepokoi mnie co innego, a mianowicie temat którego tutaj nikt jeszcze nie poruszał.

Chodzi mi o postępującą w straszliwym tempie islamizację Europy i całe zło jakie to za sobą niesie.
Przewiduję że rok 2011 będzie dla Europy rokiem lawinowo nastających rozruchów i niepokoi społecznych.
Ludzie (rdzenni europejczycy) przejrzeli wreszcie na oczy - szkoda ze tak pózno kiedy Holandia w 40% jest muzułmańska Belgia podobnie Francja , Anglia , Niemcy - miliony muzułmanów w każdym z krajów i b.poważne problemy.
Nie wiem jaki to będzie mialo wplyw na giełde ale boje się że skala problemu zaskoczy wszystkich. Obym się mylił ale z drugiej strony to ostatni dzwonek zeby cos jeszcze próbowac ratowac z upadajacej cywilizacji zachodu.
Fakty i przede wszystkim liczby są przeciw nam:
Przyrost nat.(wsrod rdzennych mieszkancow) w wyżej wym. krajach na poziomie 1.1-1.4
...przyrost wsrod muzulmanow 7-8 dzieci na rodzine Szok!
To 1 max dwa pokolenia i będzie ich wiekszosc
Teraz jest w Europie oficjalnie ok 60mln a wg nieoficjalnych zrodel nawet 80 mln muzulmanow
40 lat temu bylo ich ponizej miliona
Czeka nas Islamizacja? Nasze córki będą nosic burki?
Szariat prawem? (we Francji juz sie go stosuje w dzieln.gdzie policja sie nie zapuszcza, Holandia Belgia podobnie)
Wiecie co to szariat?...To nasz koniec
To bedzie b. niespokojny rok dla Europy
Ok koniec tematu


jak już tak czujesz sie pomijany to powiem Ci, że i tutaj i w polityce ten temat był już wałkowany, a nie wszystkim sie chce powtarzać, bo np. za pol roku znow ktos sie pojawi i bedzie zadawal te same pytania smile

oczywiscie powtorze sie dla Ciebie o czym juz było wspominane przeze mnie kiedyś, arabski swiat na koniec tej dekady bedzie przechodził najwiekszy wyz osób uzyskujacych pelnoletnosc, naturalnei gdzie beda chcieli uciekac obywatele? od europy - ktora ich przyjmie z otwartymi rękoma, bo czyni tak od lat. i co ja mam uwierzyc, że w czasach politycznej poprawnosci cos sie zmieni? hehe wolne zarty. powiem wiecej, szkoly europejskei beda ich chetnie przyjmowac, bo ze wzgledu na niski wspolczynnik dzietnosci bialych europejczykow bedzie po prostu trzeba wypelniac luke w edukacji:)
wiec nim wolny rynek sam oczysci takia wynaturzenia, panstwa europejskie przełkna gorzka pigułke

niestety uwazam, ze na zmiany jest juz za pozno tzn odwrocenie tego procesu nie obejdzie sie bez rozlewu krwi na ulicach

ale ciezko przewiedziec kiedy 'to siądzie'. z pewnoscia do tego czasu mozna jeszcze pozarabiac na ludzkim strachu. koniec hossy? tak łatwo odwrocic trend? no way.

Do góry
#4415480 - 31/01/2011 07:27 Re: W co warto dziś inwestować? [8] [Re: mura]
Globtroter Offline
member

Meldunek: 02/12/2004
Postów: 109
temat ten znam dobrze i to od bardzo dawna. Gdybym to zaczął tutaj rozstrząsać to jeszcze z racji moich poglądów przekształciłoby się to w coś w stylu euroislam.pl
Może faktycznie moim problemem jest za emocjonalne podejscie do tego i nadmierne mieszanie polityki.
Ale jestem też inwestorem który próbuje podjąc włąściwą w danej chwili decyzję a pomocne są w tym zawsze opinie innych.
Czasami się człek zirytuje...

Do góry
Strona 8 z 16 < 1 2 ... 6 7 8 9 10 ... 15 16 >




Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, alfa, VVega), 3425 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581795 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49