Strona 4 z 8 < 1 2 3 4 5 6 7 8 >
Opcje tematu
#3721951 - 25/02/2010 19:17 Re: Challengery - 2010 [Re: Fro_Lech]
szamakh Offline
addict

Meldunek: 19/06/2007
Postów: 435
Ouahab - Andujar

Gram na Ouahaba ktorego ogladalem wczesniej z Meffertem i takie spostrzezenia mialem co do tego meczu;
obydwoje dosc slabi serwisowo, choc zdecydowanie slabszy Meffert.
w wymianch po prostu bez szans Meffert, co chwile wlail w aut z niewymuszonych prostych pilek
po protu slaby graejk,bardzo slaby, nawierzchnia to już w ogole mu nie pasuje
z kolei Ouahab ciekawy gracz z bardzo dobrym wyrzucajacym bechkhendem , fohend jak na chellek tez calkiem calkiem.
widze dla niego przyszlosć ,szybko podchodzi pod siatke czego zupelnie nie bylo widac u Dominika.
bez szans Ouahab kontrolowal caly mecz.

co do jego przeciwnika to nie widzialem poprzedniego meczu jednak w h2h zdecydowanie dla Ouahaba ostatnie ich mecze to tez clay jak dzisaj i wygrane Lamine po 2-0 dzisaj tez mi sie zdaje ze bedzie w dwoch setach.

Do góry
Bonus: Unibet
#3724244 - 26/02/2010 16:41 Re: Challengery - 2010 [Re: szamakh]
Fro_Lech Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/06/2003
Postów: 15179
Skąd: Poznań
Machado-Veic (2) 2,4

Oglądałem wczoraj Machado z Aldim i to był najgorszy mecz jaki miałem okazję obejrzeć od dwóch tygodni. Dobra gra była tylko do połowy 1 seta, a później mnóstwo własnych błędów, ponad 20 podwójnych błędów serwisowych, to był poziom futuresowy. Oczywiście przeplatali to co jakiś czas fajnymi zagraniami, ale z każdym regularnym graczem obaj by przegrali. Veic jest takim właśnie regularnym zawodnikiem, nie ma wprawdzie imponujących warunków, ale biega, walczy, przebija, a to właśnie może dać mu dzisiaj zwycięstwo. Do tego bardzo dobry kurs.

Do góry
#3743746 - 09/03/2010 18:22 Re: Challengery - 2010 [Re: Fro_Lech]
wuuja Offline
old hand

Meldunek: 21/01/2010
Postów: 773
Skąd: Poznań
tenis Evgeny Donskoy vs. Aldin Setkic
Typ: Evgeny Donskoy@1,53 bet365
Challenger Sarajevo. Młody Rosjanin to bardzo ciekawy zawodnik. Mocny serwis i leworęczny forhand to dwa największe atuty 19-latka. Widziałem go kilka razy w akcji i zrobił na mnie spore wrażenie. Mimo młodego wieku ma już na swoim koncie kilka ciekawych wyników, a w tym turnieju ograł w kwalach całkiem niezłego Kudryavtseva. Jego rywalem bedzie Aldin Setkic, czyli zawodnik, o którym ciężko cokolwiek powiedzieć poza średnimi wynikami w Futuresach, gdzie przegrał ostatnio z Olejniczakiem. Jego jedyny atut to bośniacka narodowość, dzięki czemu może się uważać za gospodarza, ale nie sądzę by miało to jakiś znaczący wpływ na wynik meczu.

Do góry
#3743823 - 09/03/2010 19:53 Re: Challengery - 2010 [Re: wuuja]
włodar Offline
Hard-hitter

Meldunek: 25/06/2005
Postów: 3114
@wuuja - Donskoy to zawodnik praworęczny.



Simone Bolelli
- Adrian Menedez 1 1,44


- Bolelli po 14 kolejnych porażkach, nie miał wyjścia i postanowił odbudować formę w rozgrywkach chall. To świetny czas i miejsce na przerwanie tej koszmarnej serii.

- Zerkam do swojej bazy danych, z której wynika bardzo dobry bilans Simone z defensywnymi counter-puncherami - ok 70 % wygranych.

- Co prawda forma dnia, to sprawa fundamentalna, ale nie można przejść obojętnie wobec ich ostatnich występów, które oglądałem. Bolelli w sobotę na wielkim luzie pokonał w DC &#8211; Ignatika, dla odbudowy psychiki, tego było mu właśnie najbardziej potrzeba. Menedez zaliczył w Merknes kompromitujący występ i porażkę z marnym El-Amranim.

Do góry
#3745124 - 10/03/2010 09:06 Re: Challengery - 2010 [Re: włodar]
Siemers Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/10/2002
Postów: 3360
Skąd: Kettering, UK
King-Turner D. - Junaid R. 2 2.32

http://tvnz.co.nz/tennis-news/nz-down-sri-lanka-in-davis-cup-3396816

Nowozelandczyk malo nie umarl w niedziele na korcie, przelecial potem jakies 10 tys. klockow i dzis w nocy pyka z PakistanczykoAustralijczykiem. O obu tyle wiem co nic, opis Fro na temat Kinga w zupelnosci mi wystarcza do doszukania sie jakiegos value na jego rywala ... patrzac na wyniki z ostatniego pol roku chyba wie co to tenis, serwowac tez powinien umiec ze wzgledu na wzrost. Niestety w sieci nie znalazlem za wiele na temat nawierzchni w Kyoto (SpackTurf) ale z Youtuba mozna wywnioskowac, ze podstawa to serwis i szybkosc smirk

Do góry
#3747078 - 11/03/2010 17:20 Re: Challengery - 2010 [Re: Siemers]
wuuja Offline
old hand

Meldunek: 21/01/2010
Postów: 773
Skąd: Poznań
Donskoy 6:7 5:7. ;o
Tak, masz racje Włodar, pomyliłem się.

tenis Victor Crivoi vs. Ruben Ramirez-Hidalgo
Typ: Victor Crivoi@2,11 betsafe
Challenger Rabat. Crivoi mimo przegranego seta z Redą El Amranim, zaprezentował się bardzo dobrze. Marokańczyk to, mimo młodego wieku, bardzo niebezpieczny zawodnik. Świetny w defensywie, nie boi się pójśc do siatki, ma ten błysk w grze. Nic więc dziwnego, że Rumun miał z nim spore kłopoty. Hiszpan natomiast to strasznie nierówny zawodnik, podstarzały już zresztą, a obecnie bez formy. Dla mnie faworytem jest Crivoi, kursy lekko przesadzone i trzeba taką okazję wykorzystać.

Do góry
#3759366 - 18/03/2010 17:49 Re: Challengery - 2010 [Re: wuuja]
Fro_Lech Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/06/2003
Postów: 15179
Skąd: Poznań
Lorenziemu wydawało się, że jest na tyle dobry, iż może spróbować swoich sił w turniejach ATP. Niestety bilans 0-8 dobitnie mu pokazał gdzie jego miejsce. Czyli w challengerach, teraz dla nas może zrobić trochę dobrego i pokonać Wittena. Wittena pokonać musi. Mączka to jego ojczyzna. Dobrze wytrzymuje wymiany, potrafi je utrzymać w korcie. Witten mimo gładkiego zwycięstwa z Aldim pokazał, że mączka to nie jego klimat. Bieg do przodu to jego duża bolączka, bo jeśli nawet dobiegnie do siatki to tam nie za bardzo wie co ma zrobić, szczególnie po skrótach. Jak zwykle Fh go nie zawodził, ale wystarczy go ruszyć, sprowokować do próby skończenia piłki i Lorenzi powinien w miarę szybko zapewnić sobie końcowy sukces. Jedna rada - nie inwestować w Włocha wszystkich oszczędności, lubi poszaleć w klubach, wczoraj była środa czyli Players Party. W P-niu ugrał 1 gema po szaleńczej nocy.

Granollers jest w formie i jego umiejętności to 1 szczebel wyżej niż poziom CH. Andujar póki co zdecydowanie zalicza się do w/w poziomu.
Dolgopolov trafił z drabinką. Powinien zameldować się w finale, Grano i Jarkko w dolnej połówce drabinki. Dolgopolov ma manierę nieprzykładania się do meczu ze słabszymi zawodnikami. Mogło to się zemścić w niedawnym meczu z jego dzisiejszym rywalem. Dzisiaj to się nie powtórzy, bo jestem pewien, że Ukrainiec pomny doświadczeń podejdzie do dzisiejszego meczu odpowiednio skoncentrowany.
U Zemlji widzę formę, wiem że potrafi trzymać wymiany i wiem, że Ignatik tego nie potrafi, a kurs bardzo fajny.

Do góry
#3759385 - 18/03/2010 18:14 Re: Challengery - 2010 [Re: Fro_Lech]
włodar Offline
Hard-hitter

Meldunek: 25/06/2005
Postów: 3114
Grega Zemlja - Uladzimir Ignatik 1 1,53

Protestuje przeciwko robienia z Ignatika wielkiego leszcza na clayu - jako agresywny typ, selekcje strzałów ma całkiem przyzwoitą, a i pomaga mu często topspinowy charakter uderzeń. Jego kłopotem jest poruszanie się po mączce, słabe bieganie do przodu, co regularni rywala będą wykorzystywali.
Takim jest Zemlija, a jego ulubiony profil wymian - krosowe uderzenia z BH, szczególnie powinny dać w kość Ignatikowi, który to skrzydło ma słabsze - mniej regularne, bez większego potencjału ofensywnego i z nieregularną głębią. Zerkając na ostatnie porażki Gregi, spowodowali jest w zdecydowanej większości dobrze operujący BH (niewygodny slajs -; Tomic, Karanusic, regularność - Russel, Delgado, agresja - Bozo)

Do góry
#3759395 - 18/03/2010 18:30 Re: Challengery - 2010 [Re: włodar]
Fro_Lech Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/06/2003
Postów: 15179
Skąd: Poznań
Podyskutuje smile 3 mecze Ignatika na mączce w ciągu miesiąca daje mi do tego pełne prawo tongue

Ignatik oceniając jego potencjał, talent, przyszłe możliwości leszczem nie jest.
Na obecnym etapie kariery, na nawierzchni wolnej ziemnej jest leszczem. Jego gra się nie sprawdza. Na szybkich kortach jest i będzie bardzo nieprzyjemny już w tym roku. Dobrze, że teraz pokazuje się w ziemnych turniejach, możliwe, że służy to nauce cierpliwości i ma mu pokazać co powinien grać aby w przyszłości wygrywać z jego obecnymi katami. Chłopak nie skończył jeszcze 20 lat. Ja mu daje czas - za 2 lata, na początku 2012 roku zacznie spełniać pokładane w nim nadzieje.

Do góry
#3759400 - 18/03/2010 18:38 Re: Challengery - 2010 [Re: Fro_Lech]
włodar Offline
Hard-hitter

Meldunek: 25/06/2005
Postów: 3114
Jego wynik z Darcisem, niezależnie w jakiej ten jest formie, pokazuje, że aż tak łatwo go szufladkować nie można. Nazwać kogoś leszczem, w kontekście chall, to niebezpieczne, bo takie określenie nie pozostawia marginesu błędu wink Przy Ignatiku on powinien być.

Do góry
#3759462 - 18/03/2010 19:19 Re: Challengery - 2010 [Re: włodar]
wuuja Offline
old hand

Meldunek: 21/01/2010
Postów: 773
Skąd: Poznań
tenis Paolo Lorenzi vs. Jesse Witten
Typ: Paolo Lorenzi(-1,5)@1,90 bet365
Witten nie przepada za clayem, jego domeną, jak każdego Amerykanina jest hard. Dziś we włoskim Citta di Caltanissetta przyjdzie mu się zmierzyć z Paolo Lorenzim. Zawodnikiem, który bardzo dobrze radził sobie na poziomie CH, niestety podkusiło go o awans szczebel wyżej, ale po 7 porażkach z rzędu w meczach rangi ATP zszedł na ziemie i wrócił tam skąd przyszedł by odbudować formę. Zaczął kapitalnie, pokonując w 1. rundzie Carlosa Berlocq. Teraz zadanie ma dużo łatwiejsze, bo Witten bardzo mozolnie porusza się po takich nawierzchniach jak ta. Włoch jest regularny, niezły w defensywie i za sprytny żeby przegrać z takim młotem jak Jesse.

Do góry
#3762544 - 20/03/2010 17:17 Re: Challengery - 2010 [Re: wuuja]
Fro_Lech Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/06/2003
Postów: 15179
Skąd: Poznań
Dolgopolov-Kukushkin (1) 1,63 w 5Dimes

Bardzo dobry kurs. Dolgopolov wczoraj pokazał, że jak jest zdeterminowany to wygrywa w dobrym stylu. Przegrał z Bozoljacem w zeszłym tygodniu dość gładko, a wczoraj nie pozostawił mu złudzeń. Pewna gra, wszystkie elementy na wysokim poziomie. Oczywiście jak Bozo przyłożył i trafił to nie było czego zbierać, ale tam gdzie dochodziło do wymiany do technicznych gierek to Ukrainiec wyraźnie górował. Przede wszystkim myślał i widział co musi grać. Dużo dropów, bo Bozo średnio biega, przeciw nogom, bo Bozo powinien poprawić zwrotność, trzymał wymiany w korcie, bo Bozo nie jest tytanem regularności.
Kukushkina pokona, bo ten wczoraj nie zagrał najlepszych zawodów, dużo własnych błędów, dawał się nabierać Recoudercowi na skróty - gdy je odgrywał to nie patrzył gdzie jest rywal, tylko żeby przebić i Francuz łatwo winnersował wolejami przy siatce. Dolgopolov uważnie obserwował mecz Rosjanino-Kazacha i wydaje mi się, że już wie jak powinien dzisiaj grać przeciwko niemu. Zresztą na pewno wie. W tym roku już grali ze sobą i wygrał Oleksandr 2-0, na szybkim korcie.

Drugi półfinał w Marakeszu zapowiada się przemiodnie. Granollers vs Nieminen, jeden i drugi potrafią kapitalnie wygrywać wymiany posyłając kończące piłki przez najwyższe punkty na siatce będąc 'wyrzuconym' z kortu. To dla mnie jedne z najefektowniejszych elementów w tenisie.

Do góry
#3762545 - 20/03/2010 17:20 Re: Challengery - 2010 [Re: Fro_Lech]
Fro_Lech Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/06/2003
Postów: 15179
Skąd: Poznań
Aha i ważna sprawa w kontekście kolejnych turniejów. Recouderc kreczował z powodu naciągnięcia lewej łydki podczas serwowania.

Do góry
#3768902 - 24/03/2010 22:21 Re: Challengery - 2010 [Re: Fro_Lech]
włodar Offline
Hard-hitter

Meldunek: 25/06/2005
Postów: 3114
Chall w Rimouski

Nick Lindhal - Catalin Gard 1 1,30

Na kortach pokrytych deco-tourf II(w skali ITF 4) piłki fruwają szybko, tam nie ma wiele czasu na podjęcie decyzji. Dlatego, to niewłaściwa bajka dla Garda, zawodnika defensywnego, preferującego tenis techniczny, który poza clayem systematycznie dostaje łomot od rywali grających agresywnie, takich jak Nick Lindhal.
Australijczyk, oprócz umiejętności przyspieszania wymian, potrafi też je budować, co odbiera rywalowi nadzieję, na prowokowaniu go do popełniania dużej ilości błędów.

Do góry
#3768907 - 24/03/2010 22:29 Re: Challengery - 2010 [Re: włodar]
Fro_Lech Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/06/2003
Postów: 15179
Skąd: Poznań
Info z CH kortów : Wczoraj w Jersey Conor Niland miał ułatwione zadanie, przez większość meczu jego rywal Desein grał z kontuzją. Przy stanie 6-1 *2-3 był wezwany trainer na kort.

Do góry
#3770294 - 25/03/2010 15:11 Re: Challengery - 2010 [Re: Fro_Lech]
Fro_Lech Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/06/2003
Postów: 15179
Skąd: Poznań
Bubka Jr. - Uladzimir Ignatik (2) 1,83
Bubkę sobie obejrzałem w meczu z Wardem i zagrał nieźle. Dobrze funkcjonował Fh, pierwszy serwis również. Jednakże, jego rywal nie postawił mu wygórowanych warunków, był statyczny, gdy trzeba było pobiec w bok to był problem. Ignatik moim zdaniem ma umiejętności nie tylko wyższe od Warda, ale i od Bubki. Z innym Wardem wygrał Białorusin 76 75 czyli mecz chyba dość zacięty, meczu nie widziałem. Ignatik ostatnio dużo grywał na mączce, oglądałem go parokrotnie i moim zdaniem ten chłopak ma o wiele większe możliwości grając na szybkich kortach, a takowe mamy w Wlk. Brytanii. Bardzo szybka hala będzie pasować i Bubce i Ignatikowi, a ja wybieram tego który wg mnie ma większe umiejętności. Umie ustrzelić winnersa, i Fh i Bh to nie są jego wrogowie. Bubka ma o wiele słabszy Bh, często go obiega do Fh co nie jest często dobrym pomysłem. J.Ward skaleczył w ten sposób Bubkę posyłając mu piłki w odsłoniętą część kortu. Serwis porównywalny. Ignatik wg mnie ostatnio grając na mączce w pewnym stopniu pojął naukę o regularności, że bez niej ciężko wygrywać, nawet na szybkich kortach. To może zaprocentować dzisiaj. Do tego taki kurs....

Do góry
#3772226 - 26/03/2010 16:27 Re: Challengery - 2010 [Re: Fro_Lech]
Fro_Lech Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/06/2003
Postów: 15179
Skąd: Poznań
Barletta
Nieminen-Riba (1) 1,5
Jarkko forma jest - pewność gry etc. U Riby gorzej, sporo przełamań w 1 secie z Volandrim, na drugiego Włoch już nie wyszedł... Hiszpan nie ma błysku w swojej grze, to mozolna przebijanka, budowanie akcji i ewent. próba skończenia lub wyczekiwanie na błąd rywala. Niestety dla niego Fin ma te elementy opanowane w lepszym stopniu, a do tego zdecydowanie szybciej może skończyć akcję czy przejąć inicjatywę co zmusi Perę Ribę Madrida to błędów czy to wymuszonych czy też nie. Kurs bardzo atrakcyjny. Nieminen też tracił wczoraj ze 2-3 razy swój serwis z Junqueirą, ale wygrał bez straty seta. Porównując poziom Diego i Hiszpana oceniam ich podobnie, a więc trzeba grać nim kursy spadną.

Vassalo Arguello-Ramos Vinolas (1) 1,58
Zaufam też Vassallo, chociaż Ramosa Vinolasa za bardzo nie znam i może właśnie dlatego ? Zaczął się na dobre pokazywać w zeszłym roku. Przebijał się dość łatwe przez kwale CH, troszkę mieszał w turniejach głównych, kilka wygranych z niezłymi grajkami. W tym roku raczej słabo. Do tego wczoraj grał dwa mecze - dokończył mecz z Venturą, 1 set i 3 długie sety z niejakim Aljazem Bedenem, kwalifikantem, którego jeszcze na oczy nie widziałem. 75 i dwa TB, to musi zostawić swoje ślady. Vassallo na razie dwa spacery - demolka Bozoljaca 61 61 (tej wygranej bym nie grał znacząco pod uwagę) i 63 64 z mocno średnim Decoudem. Typ głównie przeciw zmęczeniu Vinolasa oraz wiem, że Vassallo to nie jest pierwszy lepszy ułomek, ale czasem trafiają mu się dziwne porażki. Dzisiaj powinien jednak dać radę i może nawet nie stracić seta.

Jersey
Hernych-Oswald (1) 1,45
Oswald wysoki serwismen wczoraj męczył się z jednym z Brytyjskich no-name'ów, a Hernych doświadczeniem, solidnością powinien spokojnie w dwóch setach odprawić Austriaka.

Do góry
#3772310 - 26/03/2010 18:43 Re: Challengery - 2010 [Re: Fro_Lech]
Fro_Lech Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/06/2003
Postów: 15179
Skąd: Poznań
Bubka(+3)-Sijsling @ 1,9 Tobet
Najwyższy kurs w sieci na zwycięstwo Bubki. Tak duże faworyzowanie Sijslinga jest błędem. Ok Igor wygrał z lepszymi rywalami, ale żeby aż tak ? Przeszacowanie spore. Handi +3 gemy to w ogóle świr. Tutaj spokojnie mogą być dwa TB i niekoniecznie dla Igora. Bubce świetnie siedzi serwis na tym turnieju. Ignatikowi ciężko było wygrywać punkty po trafionym 1 serwisie.

Do góry
#3778038 - 29/03/2010 17:31 Re: Challengery - 2010 [Re: Fro_Lech]
Fro_Lech Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/06/2003
Postów: 15179
Skąd: Poznań
Machado-Fischer (1) 1,3
Kunitsyn-Ungur (1) 1,44
Machado za regularny dla nieregularnego Fischera. Mączka pod dachem to ciut większe szanse dla Fischera, ale nie na tyle aby mógł powalczyć o coś więcej niż godna porażka.
Dla Kunitsyna zdecydowanie lepsza jest szybsza mączka. Dziwny zawodnik - słaby na poziomie ATP, ale bardzo dobry na CH. Ungur jest dla mnie słabym zawodnikiem na szczeblu CH, do tego słabiutka gra w ostatnich turniejach.

Do góry
#3778071 - 29/03/2010 18:15 Re: Challengery - 2010 [Re: Fro_Lech]
zenekk Offline
veteran

Meldunek: 11/04/2002
Postów: 1367
Skąd: Poznań
Originally Posted By: Fro_Lech
Machado-Fischer (1) 1,3
Kunitsyn-Ungur (1) 1,44
Machado za regularny dla nieregularnego Fischera. Mączka pod dachem to ciut większe szanse dla Fischera, ale nie na tyle aby mógł powalczyć o coś więcej niż godna porażka.
Dla Kunitsyna zdecydowanie lepsza jest szybsza mączka. Dziwny zawodnik - słaby na poziomie ATP, ale bardzo dobry na CH. Ungur jest dla mnie słabym zawodnikiem na szczeblu CH, do tego słabiutka gra w ostatnich turniejach.


W neaopolu graja na dworze,we francji jest hala

Do góry
Strona 4 z 8 < 1 2 3 4 5 6 7 8 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (Józef Małolepszy, rafal08, Zaixi), 3781 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582281 Postów

Najwięcej online: 4029 @ 05/05/2024 14:25