Strona 2 z 2 < 1 2
Opcje tematu
#4258036 - 26/11/2010 21:18 Re: Franczyza - warto czy nie warto? [Re: Conrad]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Originally Posted By: Conrad


Może warto spojrzeć na Nando's, bardzo dobry brand w wielu krajach, a jak ludzie zaczną mieć dosyć zwykłego, smażonego kurczaka to może się przerzucą na coś lepszego. smile


Dobry pomysł ! Jadłem tam ostatnio, będąc w UK. Spore porcje, dobrze zrobione. Bardzo duży wybór sosów, dodatków, deserów itp.

Może warto się do nich odezwać ?

Do góry
Bonus: Unibet
#4258563 - 27/11/2010 01:45 Re: Franczyza - warto czy nie warto? [Re: Szewa]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
franszyza - nie warto
płacic komus haracz za jego pomysł

franszyza - warto
jesli inni bedą Ci płacić haracz za Twój pomysł smile

Do góry
#4259114 - 27/11/2010 05:29 Re: Franczyza - warto czy nie warto? [Re: ELDORADO]
majner Offline
2fast 2furious

Meldunek: 06/11/2001
Postów: 6024
Skąd: Jaworzno
McDonalds - 800 tyś. na start.
Subway - 200 tyś na start.

I to są ceny z gatunku "minimum".

KFC, Burger King, PizzaHut, Starbucks, Fresh Point, American Rodeo Drive - własność AmRest, a oni nie oferują franczyzy.

Jeśli ktoś nie jest oblatany w marketingu i spraw ogólnie związanych z zatowarowaniem, zatrudnieniem personelu, szkoleniami itd., a marzy mu się własny biznes, to franczyza jest właśnie dla niego.

Ale tak jak ktoś napisał powyżej: najważniejsze to Twój pomysł na biznes. Jeśli chcesz budkę z kebabem, to franczyza się nie opłaca, bo tu liczy się tanie i dobre żarcie oraz miejscówka. Jeśli chcesz np. ciuchland w galerii handlowej, to bez uznanej marki nie ma się co pchać.

A tak troszkę poza tematem mam pytanie: czy ktoś jadł w "podróbce" KFC czyli w United Chicken ? laugh Mają kilka lokali w Polsce i ciągle powstają kolejne i tu już jest możliwa franczyza. Nie wiem jednak jak z jakością żarcia, a ceny mają niższe niż w KFC. Chociaż pewnie miłośnicy kurczaka z KFC omijają UC szerokim łukiem tongue

Do góry
#4259452 - 27/11/2010 07:32 Re: Franczyza - warto czy nie warto? [Re: majner]
Wychowany_Na_Nalewce Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/12/2003
Postów: 3297
United Chicken?? Pierwsze słyszę o takim wynalazku smile Jak zobaczę to na pewno wstąpię - nie jem innego żarcia poza śmieciowym smile

W temacie franczyzy ja już myślałem jakiś czas temu, ale bardziej nad sprowadzeniem jakiejś marki do Polski. Konkretnie myślałem o Wendy's - nie wiem czy to w ogóle możliwe, aczkolwiek mają miejscówki w Japonii więc czemu nie w PL. Wszyscy, których znam, a byli w Stanach jarają się tą siecią. Initial fee: ~25K$ plus pewnie lokal itd.

Do góry
#4259904 - 27/11/2010 17:34 Re: Franczyza - warto czy nie warto? [Re: Wychowany_Na_Nalewce]
qbasmuggy Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/03/2003
Postów: 3517
Skąd: Kraków
kilkanaście lat temu był w Krakowie Wendy's, ale przegrali rywalizację z pobliskim mcdonald's i się zwinęli po paru latach

Do góry
#4259916 - 27/11/2010 17:56 Re: Franczyza - warto czy nie warto? [Re: Wychowany_Na_Nalewce]
wwwujek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/10/2001
Postów: 4382
Skąd: Gorny Slask
Originally Posted By: Wychowany_Na_Nalewce
United Chicken?? Pierwsze słyszę o takim wynalazku smile Jak zobaczę to na pewno wstąpię - nie jem innego żarcia poza śmieciowym smile

W temacie franczyzy ja już myślałem jakiś czas temu, ale bardziej nad sprowadzeniem jakiejś marki do Polski. Konkretnie myślałem o Wendy's - nie wiem czy to w ogóle możliwe, aczkolwiek mają miejscówki w Japonii więc czemu nie w PL. Wszyscy, których znam, a byli w Stanach jarają się tą siecią. Initial fee: ~25K$ plus pewnie lokal itd.


Jeśli czegoś nie ma w Polsce, to staraj się o licencję Masters i potem taki ja będę Cię błagał, bym mógł Ci zapłacić i zostać Twoim franszyzobiorcą smile

Do góry
#4262412 - 28/11/2010 18:50 Re: Franczyza - warto czy nie warto? [Re: wwwujek]
marzano Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/10/2002
Postów: 7474
Skąd: (L)
Originally Posted By: wwwujek
Originally Posted By: Wychowany_Na_Nalewce
United Chicken?? Pierwsze słyszę o takim wynalazku smile Jak zobaczę to na pewno wstąpię - nie jem innego żarcia poza śmieciowym smile

W temacie franczyzy ja już myślałem jakiś czas temu, ale bardziej nad sprowadzeniem jakiejś marki do Polski. Konkretnie myślałem o Wendy's - nie wiem czy to w ogóle możliwe, aczkolwiek mają miejscówki w Japonii więc czemu nie w PL. Wszyscy, których znam, a byli w Stanach jarają się tą siecią. Initial fee: ~25K$ plus pewnie lokal itd.



Jeśli czegoś nie ma w Polsce, to staraj się o licencję Masters i potem taki ja będę Cię błagał, bym mógł Ci zapłacić i zostać Twoim franszyzobiorcą smile


Wstąpiłem kiedyś do UC w Kołobrzegu, znajduje się tuż przy dworcu PKP. Jedyne co zapamiętałem to rozgarniętą kasjerkę, która do jakiegoś obcokrajowca rzuciła:

"Ju mast pej for frytki end kołk" laugh

Jakość żarcia na kolana nie powalała i jeszcze długo trzeba było czekać na zamówienie ale text jak dla mnie przedni laugh

Do góry
#4350333 - 09/01/2011 07:56 Re: Franczyza - warto czy nie warto? [Re: majner]
majner Offline
2fast 2furious

Meldunek: 06/11/2001
Postów: 6024
Skąd: Jaworzno
Originally Posted By: majner
A tak troszkę poza tematem mam pytanie: czy ktoś jadł w "podróbce" KFC czyli w United Chicken ? laugh Mają kilka lokali w Polsce i ciągle powstają kolejne i tu już jest możliwa franczyza. Nie wiem jednak jak z jakością żarcia, a ceny mają niższe niż w KFC. Chociaż pewnie miłośnicy kurczaka z KFC omijają UC szerokim łukiem tongue
Odpowiem sam sobie na to pytanie smile

Ja, miłośnik kurczaka z KFC stwierdzam wszem i wobec, że kurczak z UC nie dorasta do pięt kurczakowi z KFC grin

Do góry
Strona 2 z 2 < 1 2

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
0 zarejestrowanych użytkowników (), 3241 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581660 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49