Strona 1 z 9 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >
Opcje tematu
#450054 - 20/11/2005 17:39 Biathlon - sezon 2005/2006
pixies Offline


Meldunek: 16/05/2003
Postów: 3062
23-27 listopada - w szwedzkim Ostersund odbędą się inauguracyjne zawody Pucharu Świata w biathlonie.

Oczywiście najważniejszą imprezą tegorocznego sezonu jest Zimowa Olimpiada w Turynie i na tym koncentrować się będą plany wszystkich ekip. Zapowiada się niezwykle ciekawa walka i ze swej strony zapraszam wszystkich do dyskusji.

Dokładny plan tegoroczengo sezonu (tutaj) :

http://www.biathlonworld.com/media/media_0410320.PDF


LEGENDA : (copy by [g]um[p], ale po co tworzyć coś, co jest porządnie zrobione )


INDYWIDUAL (bieg indywidualny)
Bieg składa się z czterech strzelań po dwa razy w pozycji leżącej i stojącej. Na każdym strzelaniu oddaje się po pięć strzałów z odległości 50 m do pięciu czarnych kół. średnica koła w strzelaniu w pozycji leżącej wynosi 45 mm, a w stojącej 115 mm. Do każdego niecelnego strzału doliczana jest do czasu zawodnika karna minuta.

SPRINT
Odbywają się dwa strzelania, po jednym w pozycji leżącej i stojącej.Za każdy niecelny strzał zawodnik musi przebiec karną rundę o długości 150 m.

PURSUIT (bieg na dochodzenie)
Startuje się wg lokaty po biegu sprinterskim tzn. pierwszy startuje zwycięzca biegu sprinterskiego, a po nim kolejni zawodnicy z różnicą czasową do zwycięzcy po biegu sprinterskim. Cztery strzelania (2 poz. leżąca i 2 stojąca). Za każdy niecelny strzał zawodnik musi przebiec karn± rundę o długości 150 m.

MASS START (bieg ze startu wspólnego)
Startuje po 30 czołowych zawodników z klasyfikacji Pucharu Świata.Cztery strzelania (2 poz. leżąca i 2 stojąca).

RELAY (sztafeta)
4 zawodników. Każdy z nich musi przebiec 7,5 km ( 2 strzelania na stojąco i leżąco).Każdy zawodnik ma 5 naboi oraz 3 dodatkowe na 5 strzałów dla każdej postawy (leżąc, stojąc). Gdy zawodnik nie trafi 5 strzałów ma prawo doładować karabinek nabojem pojedynczo. Gdy jednak nie trafi trzema dodatkowymi, za każdą nie trafioną tarczę karna runda 150 m.


Statystyki z poprzednich sezonów :

http://www.biathlonworld.com/eng/archive/default.htm


pozd

Do góry
Bonus: Unibet
#450055 - 20/11/2005 17:43 Re: Biathlon - sezon 2005/2006
pixies Offline


Meldunek: 16/05/2003
Postów: 3062
No i na początek zapis czatu z Tomaszem Sikorą z 28 października :

TSikora: Czesc, to ja Tomasz
TSikora: Witam wszystkich
~Re: Tomek jak przygotowania do Olimpijskiego sezonu?
TSikora: Narazie idzie wszystko w porzadku, nie mamy zadnych problemow.
~stach: Czy od poczatku sezonu bedzie Pan startowal na ‘maxa’ czy ze wzgledu na olimpiade bedzie spokojniejszy poczatek?
TSikora: Jak zawsze poczatek bedzie dla mnie na pewno ciezki choc bede startowal na ‘maxa’.
~aga: Z jakich zawodow w tym sezonie rezygnuje kadra w celu przygotowan do sezonu?
TSikora: To okaze sie juz w trakcie startow.
~matti: Co sie stalo z Kozubem i Toporem po zakonczeniu olimpiady w Salt Lake City?
TSikora: Kozub i Topor pojechali do USA pracowac.
~krzysiek16: Co mysli pan wtedy, kiedy oddaje pan ostatni strzal, a on zalezy od podium...?
TSikora: Najlepiej nic nie myslec tylko robic to co wypracowalo sie na treningach, oczywiscie czasami to zawodzi i wtedy najczesciej jest niecelny strzal.
~Re: Jak sytuacja przedstawia sie w Polskiej reprezentacji jezeli chodzi o sprzet, narty, karabiny. Bo jak dobrze pamietam to kiedys nie bylo z tym najlepiej..
TSikora: W tym roku mamy jedynie problem z karabinami ktore dostaniemy zbyt pozno i od nas bedzie zalezec czy podejmiemy sie z nich strzelac.
_pawe____: Z kim we swiatowej czolowki sie przyjaznisz ??
TSikora: Przede wszystkim ze Slowakami, a takze z Czechami.
~krzysiek16: Czy w tym roku pierwsze kolko tez bedzie spokojne?
TSikora: Zobaczymy - sam chcialbym wiedziec. To nie jest planowane.
Bartolomeo: W czym czuje sie pan lepszy - w biegu, czy w strzelaniu?
TSikora: Raczej w biegu, a w strzelaniu zdecydowanie lepiej czuje sie z pozycji stojacej.
~miecio: Panie Tomku, czy widzi pan swojego nastepce w mlodszym pokoleniu?
TSikora: Mam nadzieje, ze w nadchodzacych sezonach doczekam sie nastepcy, bo nie wiem na jak dlugo starczy mi jeszcze sil.
~Flux: Panie Tomaszu, czy czuje sie pan spelniony zawodowo, zyciowo?
TSikora: W sporcie nie osiagnalem jeszcze wszystkiego dlatego nie czuje sie jeszcze spelniony.
~g: Jak tam Magda Gwizdon?
~stach: A jak kolezanki - Gwizdon i inne? Jak im ida przygotowania?
TSikora: Podobnie jak u nas - nie maja zadnych problemow.
~stach: Jak dopisuje zdrowie? Czy obylo sie na razie bez kontuzji?
TSikora: Z roku na rok odczuwa sie ze juz, ze nie jest sie dwudziestolatkiem, ale na szczescie powazne kontuzje mnie omijaly.
~Misha: Slyszalem, ze w najblizszym czasie lecicie do Skandynawii. Jaki jest plan na zgrupowanie? Czy beda jakies starty?
TSikora: Jak co roku w Muonio beda dwa starty biathlonowe, a poza tym sprawdziany.
~Re: Czy Wasz sztab szkoleniowy sie powiekszy? Czy beda dodatkowi ludzie odpowiedni za smarowanie nart itp. sprawy. Przeciez reprezentacja Niemiec, Norwegii lub Francji ma takich osob mase, ponoc na kazdego zawodnika przypada 1 smarowacz.
TSikora: Nie sadze aby nasza grupa miala sie powiekszyc. Glowna role graja tutaj finanse.
~biathlonintlpl: Jak podsumowalby Pan dotychczasowe treningi? Co szczegolnie Pan cwiczyl, aby dobrze wypasc w PS?
TSikora: W ostatnich dwoch miesiacach wiecej biegalismy na nartach, a mniej strzelalismy, ale na najblizszym obozie to sie wyrowna.
~trufla: Czy zobaczymy w tym sezonie 'zespol', czy znowu tylko Ciebie?
TSikora: Co roku widzicie zespol, ale to sa mlode chlopaki i potrzebuja troche czasu.
~a: Ile trzeba czekac, trenowac by sie przyzwyczaic do nowego karabinu?
TSikora: Normalnie - okolo dwa miesiace
~Kazzam: Panie Tomaszu, jak wiadomo w Polsce biathlon nie jest dyscyplina powszechnie znana a co za tym idzie - nie jest lubiany przez masy. Jak Pan sadzi - czy jest jakis sposob aby zmienic taka sytuacje, a jesli tak, to w jaki sposob?
TSikora: Napewno jest potrzebne aby byl pokazywany w publicznej telewizji.
~MarcinSkowronUKSLiderKatowice: A co Pan sadzi o tych mlodych wilkach? Jak dlugo beda musieli pracowac aby przebic sie do swiatowej czolowki?
TSikora: Mysle, ze juz po najblizszej olimpiadzie wiele sie zmieni, bo wielu starszych zawodnikow odejdzie.
Krys_tek: Po miescie chodza glosy, ze po zakonczeniu kariery zamierza pan podjac prace jako komentator w Eurosporcie - to prawda?
TSikora: Nic o tym nie wiem
_pawe____: Czy lubisz rozdawac autografy swoim fanom ??
TSikora: Baaaardzo
~miecio: Czy jest pan zadowolony z pracy wladz PZB?
TSikora: Ciezkie pytanie - mozna byloby wiele poprawic...
ppp_amica: Czy w Polsce jest potrzebne Ministerstwo Sportu?
TSikora: Mysle, ze tak, bo tak jak bylo dotychczas, ze sport nalezal pod Ministerstwo edukacji to bylo nieporozumienie.
~MarcinSkowronUKSLiderKatowice: Co Pan mysli o polskich obiektach biathlonowych? Jest jakas nadzieja na to zeby dorownaly tym ktore sa w innych panstwach Europy?
TSikora: Mysle, ze w zimie nasze obiekty sa bardzo dobre – gorzej jest latem.
_pawe____: Czy czesto ludzie Ciebie rozpoznaja ?
TSikora: Zdarza sie.
~Re: Gdy nasza reprezentacje przejal Roman Bondaruk nagle zrobiles sie zupelnie innym zawodnikiem. Czy trener tak bardzo Tobie pomogl, naprawde jest taki dobry?
TSikora: Pomogl mi trener, ale tez zmiana sprzetu.
~biathlonintlpl: Czy planowane sa starty w Pucharze Europy w Szwecji w polowie listopada?
TSikora: Raczej nie, ale wszystko jest mozliwe.
~miecio: Doniosly mnie sluchy ze Krzysztof P. jest zle traktowany w kadrze! Czy to prawda?
TSikora: Nic o tym nie slyszalem, ale jesli by tak bylo na pewno by o tym nam powiedzial i sytuacja by sie zmienila.
~a: W jakim wieku nalezy zaczynac przygotowania aby osiagnac dobre wyniki w biathlonie?
~Kazzam: W jakim wieku mozna zaczac uprawianie biathlonu? Czy jest jakas granica poza ktora czlowiek nie ma juz szans dobic do najlepszych?
TSikora: Na zachodzie najlepsi zaczynaja w wieku 6-7 lat. Ja zaczalem w wieku 14 lat.
~Misha: Czy wiadomo jakie plany po olimpiadzie ma trener Bondaruk i pani Bielowa? Czy zostana nadal trenerami kadry olimpijskiej w naszym kraju?
TSikora: To zalezy od wyniku, od nich i od PZB.
Pawel Nosalski: Czy laczenie zawodow biegowych i biathlonowych ma sens?
TSikora: Jezeli ktos czuje sie dobrym biegaczem to zawody biegowe moga byc dobrym przygotowaniem do startow w biathlonie.
~marek81: Pytanie troche z innej beczki, na kogo glosowal Pan podczas wczorajszych wyborow?
TSikora: na Donalda
~Re: Liv Grete i Raphael Poiree w szczegolnosci Liv miala duze rozterki podczas sezonu 2005/2006, czy panstwo Poiree, ktorzy sa bardzo ambitni zrobia taka furore na IO w Turynie tak jak na MS w Oberhof?
TSikora: Bedzie im bardzo ciezko, poniewaz na ostatnim obozie trenowalismy razem z Bjoerndalenem i jego przygotowanie juz w tym czasie jest rewelacyjne.
~deynna Co pan sadzi o sztafetach mieszanych? Szansa dla dyscypliny czy glupi wybryk?
TSikora: Dla nas ta sztafeta jest duza szansa.
~Redd: Jakiego rodzaju muzyki Pan slucha?
TSikora: Praktycznie kazdej. Odpada jazz.
~stach: Czy po nieudanym strzelaniu podswiadomie odpuszcza sie bieg?
TSikora: W moim przypadku bardzo rzadko, zazwyczaj jest chec jak najszybciej odrobic stracony czas.
mikiw: Czy kiedys zobaczymy polska miejscowosc w zawodach PS?
TSikora: Bardzo bym chcial, ale to juz na pewno nie za mojej kariery.
~biathlonintlpl: Czym chcialby sie Pan zajmowac po zakonczeniu kariery?
TSikora: Na pewno chcialbym pracowac z mlodzieza, ale mam tez inne plany bardziej zwiazane z wiekszym pobytem w domu.
ppp_amica: Kogo uwazasz za najlepszego biathloniste w historii?
_pawe____: Kto wedlug ciebie zasluguje na miano najlepszego biathlonisty w historii?
TSikora: Zdecydowanie Ole Einar Bjoerndalen.
~g: Twoim zdaniem ile medali bedzie mial Bjoerndalen po olimpiadzie?
TSikora: Ciezko powiedziec, ale mysle, ze w Turynie nie zdobedzie indywidualnie wiecej niz dwa.
~Flux: Jaki gatunek filmow lubi pan najbardziej?
TSikora: Bardzo rzadko ogladam filmy, ale najbardziej lubie sensacyjne.
~zajcx: W skali do 1 do 6 na ile sadzi Pan, ze jest przygotowany na nowy sezon?
TSikora: W tym czasie ciezko jest ocenic na jakim poziomie jest sie obecnie. Na takie pytanie bede mogl odpowiedziec za miesiac.
~Mariano: Z pewnoscia trenuje pan juz biathlon od bardzo dawna. Przypuszczam, ze nawet od czasow szkoly, czy ciezko bylo polaczyc te szkole - nauke ze sportem?
TSikora: Najciezej jest polaczyc studiowanie z biathlonem, glownie z powodu wyjazdow. W poprzednich szkolach nie bylo z tym duzego problemu.
~MarcinSkowronUKSLiderKatowice: Czy w tym sezonie rowniez wezmie Pan udzial w takich zawodach jak rok temu na Arena AufSchalke?
TSikora: Bardzo bym chcial, ale decyzje podejme dopiero po pierwszym pucharze.
~Re: A z kim w parze?
TSikora: Oczywiscie z Magda Gwizdon.
~Re: Czy w pana przypadku z biathlonu da sie dobrze zyc? Nie jest pan Bjoerdalenem czy Poiree, ale zajales kilka miejsc premiowanych pieniedzmi. Ponoc postawiles niedawno nowy dom?!
TSikora: Od trzech lat nie moge narzekac, choc nie sa to ogromne pieniadze.
~MarcinSkowronUKSLiderKatowice: Jak maja sie stosunki w kadrze pomiedzy zawodnikami mlodszymi, a tymi starszymi?
TSikora: Najstarsi jestesmy Wiesiek (Ziemianin – przyp. red.) i ja, ale czujemy sie najmlodziej, wiec nie ma zadnych problemow
~Pio: Czy sport nie przeszkadza Ci w zyciu rodzinnym?
~miecio: Jakie ma pan lekarstwo na rozstanie z zona?
TSikora: Oczywiscie chcialbym byc o wiele wiecej z rodzina, ale taki jest sport. Najciezej jest na wyjazdach latem, w zimie jest o wiele latwiej, bo zyje sie startami.
~biathlonintlpl: Czy podczas zgrupowan udaje sie Panu znalezc wolny czas na surfowanie po internecie?
TSikora: Jezeli jest taka mozliwosc to tak, ale bardzo czesto jestesmy odcieci od cywilizacji.
~deynna: Czy sledzi pan miedzynarodowe wyniki juniorow? Kogo uwaza pan za material na gwiazde wielkiego formatu?
TSikora: Bardzo rzadko mamy stycznosc z juniorami - dlatego nie moge odpowiedziec na to pytanie.
~Kiler13: Jak sie pan relaksuje po ciezkim treningu?
TSikora: Zazwyczaj mamy masaz albo gra na komputerze.
~szczupak: Jak Pan mysli ile jeszcze czasu bedzie trenowal Wieslaw Ziemianin?
TSikora: Mysle, ze jezeli ten sezon bedzie dla niego udany to zostanie na nastepny.
_pawe____: Jakie znasz jezyki obce?
TSikora: Zdecydowanie najlepiej rosyjski, a jezeli jest potrzebny niemiecki to tez dam rade
~szczupak: Czy kiedys skonczy sie niemiecko – norwesko – francusko – rosyjska dominacja na arenach swiatowych?
TSikora: Te ekipy maja najlepsze zaplecze i najlepsze warunki treningowe, dlatego mysle, ze zawsze beda potegami.
~matti: Ile zamierza pan kontynuowac kariere Moze do Vancouver!
TSikora: Do Vancouver zdecydowanie nie, a jak dlugo zobaczymy po Turynie.
~Makumba: Jaka jest pana opinia o dzialalnosci komisji zawodniczej przy IBU?
TSikora: Nie mialem z nia jeszcze stycznosci dlatego nie moge ocenic.
~Flux: Twoja ulubiona ksiazka to?
TSikora: ,,Cyfrowa Twierdza"
~g: czy Olena Zubrilowa znow trenuje z Polakami?
TSikora: Czasami
~szczupak: Czy w kadrze obowiazuja jakies ostre rygory?
TSikora: W kadrze kazdy zawodnik wie co moze, a czego nie moze. Szczegolnych rygorow nie ma.
~Re: Doping to czesc sportu, nie powinno sie o tym rozmawiac, bo to psuje obraz dyscypliny, lecz trzeba zaznaczyc, ze w biathlonie bylo kilka wpadek dopingowych. Jak myslisz, czy w biathlonie doping istnieje w sposob znaczacy, czy raczej nie ?
TSikora: W skali swiatowej biathlon jest bardzo czysta dyscyplina. Swiadczy o tym bardzo mala liczba przylapanych zawodnikow. Kontrole sa bardzo czeste, dlatego mysle, ze biathlon jest jednak czysta dyscyplina.
~matti: Co jest pana celem na igrzyska w Turynie?
TSikora: Nie powiem.
emiltSOQ: Jaka byla najzabawniejsza sytuacja ktora sie zdarzyla panu na trasie?
TSikora: Byla sytuacja kiedy Czepikow na trasie zgubil kija, a inny zawodnik chcial mu go podac i zaczeli nawzajem sobie wyrywac kijki
~krzysiek16: Zycze udanego sezonu... Mam pytanko: Czy corka pojdzie w slady ojca?
TSikora: Chcialbym zeby byla w sporcie, lecz nie w biathlonie, poniewaz dla dziewczyny jest to zbyt ciezka dyscyplina.
~szczupak: jak Pan ocenia strone www.biathlon.pl?
TSikora: Dowiedzialem sie o niej od Michala Piechy Bardzo czesto na nia wchodze. Jest bardzo aktualna – dlatego ja lubie
emiltSOQ: Takie pytanie na koniec jak Panu podobal sie czat z nami?
TSikora: Bardzo i mam nadzieje, ze kiedys powtorzymy go po sezonie.
~g: Zyczymy panie Tomku zdrowia i powodzenia we wszystkim
TSikora: Dziekuje za wszystkie zyczenia!

Do góry
#450056 - 20/11/2005 18:28 Re: Biathlon - sezon 2005/2006
pixies Offline


Meldunek: 16/05/2003
Postów: 3062
Ze względu na fatalne warunki pogodowe (brak śniegu) zawody w Ostersund zostały jednak przesunięte. Początek zawodów został zaplanowany na 26 listopada .
Tym samym władze IBU wycofały się z wcześniejszej decyzji, aby pierwsze zawody przenieść do Idre.

Aktualny plan zawodów :

sobota - sprinty k. i m.
niedziela - biegi na dochodzenie
wtorek - sztafety

Z tego samego powodu (brak sniegu) nie odbyły się zawody Pucharu Europy zaplanowane w Ostersund na początku listopada.

Do góry
#450057 - 20/11/2005 19:42 Re: Biathlon - sezon 2005/2006
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
Ehh nie mogę się już doczekać...

Do góry
#450058 - 20/11/2005 22:09 Re: Biathlon - sezon 2005/2006
HAGIi Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/06/2003
Postów: 25529
Skąd: Bydgoszcz
no to sezon zbliza sie wielkimi krokami!! NARESZCIE!!Dobrze, ze na ten tydzien zapowiadaja opady sniegu!
Plan na wekeend dosc ciekawy i jestem ciekaw jak spisza sie zawodnicy. Z pewnoscia licze na dobry start Sikory, mocny w biegu, jesli dobrze pojdzie strzelanie na lezaco miejsce w czolowce jak najbardziej.
Jestem ciekaw, jak forma pozostalych zawodnikow, nie zdziwie sie jak na poczatku bedziemy swiadkami conajmnniej dziwnych jak dla Nas wynikow. Z pewnoscia forma bedzie zwyzkowa, ale cholera wie jaki tok przygotowan wybrali dani zawodnicy i jak zaprezentuja sie na poczatku Pucharu Swiata.
Szkoda, ze najprawdopodobniej nie wystapi Fischer bo bylem ciekaw jak zaprezentuje sie na poczatku sezonu.
W Szwecji ciekawa mamy trase i licze na dobre zawody z rownymi dla kazdego warunkami atmosferycznymi... niech wygra NAJLEPSZY!!
Pozdrawiam

Do góry
#450059 - 21/11/2005 09:19 Re: Biathlon - sezon 2005/2006
_Carola_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/07/2002
Postów: 3489
Skąd: zielona gora
hagi , podstawowe pytanie skąd info o tym że tomeq jest mocny w biegu , ,nie mówie juz o strzelaniu??
czytałem wywiad z tomkiem , gdzie powiedział między innymi, że jest delikatnie zły bo złozył zamówienie do związku na nowy karabinek którego nie dostał (chodzi tutaj o sama lufe o ile sie nie myle) i ze teraz juz nie ma sensu na experymenty i będzie strzelał na starej , bo do nowej musialby sie przyzwyczajac ponad miesiac moze nawet dwa i sezon bylby stracony, oraz ze szybkosciowo wydaje mu sie ze jest raczej kiepsko przygotowany, ale ma nadzieje ze uda mu sie jakos wejsc w sezon tez mial tutaj jakies problemy z przygotowaniami o ile dobrze pamietam

a oto i ten wywiad

Zawodnik Dynamitu Chorzów, wraz z resztą polskiej reprezentacji, kończy właśnie zgrupowanie w fińskim Muonio. W weekend Polaków czeka jeszcze jeden kontrolny występ, a już w poniedziałek przenoszą się do szwedzkiego Idre, gdzie rozegrane będą pierwsze biegi o Puchar Świata.

- Początki są dla mnie zawsze ciężkie. Przede wszystkim, chciałbym wypaść zdecydowanie lepiej biegowo niż w zeszłym roku., dlatego teraz mieliśmy więcej treningów szybkościowych. Ważne także, aby utrzymać skuteczność strzelecką z poprzedniego sezonu - powiedział Sikora na łamach "Przeglądu Sportowego".

- W grudniu startujemy we wszystkich zawodach. Co do stycznia, to już decyzje będą podejmowane na bieżąco. Tak, by nikomu nie zabrakło świeżości w najważniejszym momencie - dodał polski biathlonista.

- W trakcie przygotowań największym problemem były złe warunki śniegowe. Dostałem dziewięć par nowych nart i nawet nie miałem jak ich objeździć. Szkoda tylko, że nie dostałem nowej lufy. Dotychczasowa z roku na rok jest coraz gorsza i miałem otrzymać lżejszą. Niestety, nic z tego nie wyszło i jestem skazany na tą, którą mam. Bo zmiana w trakcie sezonu jest zbyt ryzykowna. Trzeba się bowiem przyzwyczaić do lufy i do przeładowania. A do tego potrzebny jest miesiąc, dwa - stwierdził Sikora.


więc skąd twoje infa o jego formie ................??

Do góry
#450060 - 21/11/2005 15:26 Re: Biathlon - sezon 2005/2006
HAGIi Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/06/2003
Postów: 25529
Skąd: Bydgoszcz
Czesc Carola
Info o formie Sikory wyczytalem na zagranicznym serwisie niecale dwa tygodnie temu, ale niestety linka nie pamietam, wiem ze byly tam wywiady kilkunastu biathlonistow i krotki opis obecenj dyspozycji i przygotowan do sezonu. I Tomek stwierdzil, ze biegowo dobrxze sie czuje, ze dosc obficie trenowal.
Sam wywiad co wkleiles jakos nie przedstawia nam tego co napisales, ze Sikora jest kiepsko przygotwany. Pisze tylko tyle, ze chcialby wypasc lepieg biegowo niz rok temu, a co za tym idzie musi byc mocny, bo rok temu w biegu juz bylo dobrze a biorac pod uwage, ze duza uwage przywiazal przed sezonem wlasnie do biegu to w tym roku bieg moze byc jego naprawde mocna strona, wiec nie wiem czemu te zapytanie Carola.
A kompletnie nie wiem, o co Ci chodzi ze strzelaniem... Te twoje stwierdzenie na poczatku postu jakos kompletnie do mnie nie dochodzi. Sikora wg Ciebie jest slabiutki w strzelaniu????hmm jakos nie przypominam sobie kiedy mu strzelanuie nawalalo mocno. Czasami sie zdarzalo, ale to nie maszyna i bledy zawsze sa i beda. Rozumiem, ze przez "pudla" odebral sobie w tamtym sezonie miejsca na podium, ale to nie znaczy ze strzelanie ma slabe!! Poczatek sezonu zawsze ma dobry jesli chodzi o strzelanie i tego bede sie trzymal!! I nie powiesz mi, lezace ma lepsze od strzelania stojacego.
A problemy z lufą hmm jakos mnie nie przerazaja, wazne ze Tomek trenowal na starym karabinie i nie powinno byc zle.
Wiec Carola jakos widze na poczatku dosc negatywnie podchodzisz do formy Sikory, a ja wrecz przciwnie. Sam artykul troszke zle odebrales bo jakos nie moge sie doczytac tych informacji gdzie jest ukazany brak formy biegowy jak i strzelecki.
Pozdrawiam

Do góry
#450061 - 21/11/2005 20:27 Re: Biathlon - sezon 2005/2006
pixies Offline


Meldunek: 16/05/2003
Postów: 3062
Wyniki zawodów przedsezonowych :

Kiruna - 8 listopada. Rozegrano zawody testowe, panie startowały na dystansie 13 km, a panowie na 15,5 km z czterema strzelaniami. W rywalizacji uczestniczyli głównie reprezentanci gospodarzy, a także Chińczycy, Słowacy i Brytyjczycy.

Wyniki biegu na 13 km kobiet:

1. Anna Carin Olofsson (Szwecja) 39.41.1 s. (2 karne rundy)
2. Marcela Pavkovcekova (Słowacja) +1:57,4 (2)
3. Saskia Santer (Włochy) +2:09,2 (1)
4. Janka Gerekova (Słowacja) +2:32,0 (2)
5. Yingchao Kong (Chiny) +2:36,1 (4)
6. Ann-Maria Nilsson (Szwecja) +2:49,0 (2)
7. Deng Xue (Chiny) +3:01,1 (3)
8. Yin Glao (Chiny) +3:20,1 (5)
9. Liv Kjersti Eikeland (Norwegia) +3:21,2 (4)
10. Heu Yuxia (Chiny) +3:31,0 (3)

Wyniki biegu na 15,5 km mężczyzn:

1. Carl-Johan Bergman (Szwecja) 39.41,1 s. (2 karne rundy)
2. Matthias Nilsson (Szwecja) +1:39,6 (2)
3. Pavel Hurajt (Słowacja) +1:45,5 (3)
4. Bjorn Ferry (Szwecja) +1:58,5 (4)
5. David Ekholm (Norwegia) +2:33,1 (5)
6. Marc Walker (Wielka Brytnia) +3:01,8 (4)
7. Zhang Chengye (Chiny) +4:32,2 (5)
8. Tom Clemens (Wielka Brytnia) +5:20,7 (3)
9. Lee Jackson (Wielka Brytnia) +5:27,5 (5)
10. Magnus Johansson (Szwecja) +5:49,1 (10)


Muoniu 12-13 listopada. Odbyły się zawody kontrole - sprint i pościgowe. W sprincie panowie biegali 8, a panie 6,6 km. Zwracam uwagę na świetną postawę Niemek, które na sześć pierwszych miejsc zajęły pięć.
Mała uwaga : w zawodach brali udział reprezentanci Rosji, jednak warto zauważyć, że Pyleva, Ishmuratova, Rozkhov i Krouglov pracuja indywidualnym tokiem treningowym i dołączą do ekipy dopiero 21 listopada

Wyniki biegu na 8 km mężczyzn:

1. Iwan Czerezow (Rosja) 23:16,0 (1 karna runda)
2. Alexander Os (Norwegia) +2,7 (1)
3. Filip Szulman (Rosja) +15,8 (1)
4. Tomasz Sikora (Polska) +16,5 (2)
5. Alexei Korobielnikow (Ukraina) +28,4 (2)
6. Sergiej Konowałow (Rosja) +31,4 (1)
7. Paweł Rostowcew (Rosja) +32,3 (2)
8. Andriej Deryzemlya (Ukraina) +45,8 (2)
9. Mika Kaljunen (Finlandia) +50,5 (0)
10. Oleksander Bilanenko (Ukraina) +58,0 (2)
...
13. Wiesław Ziemianin (Polska) +1:01,4 (2)
...
18. Michał Piecha (Polska) +1:34,0 (1)
19. Grzegosz Bodziana (Polska) +1:35,4 (1)

Wyniki biegu na 6,6 km kobiet:

1. Katrin Apel (Niemcy) 22:37,4 (1 karna runda)
2. Julia Makarowa (Rosja) +5,5 (0)
3. Andrea Henkel (Niemcy) +6,1 (2)
4. Katja Beer (Niemcy) +6,2 (0)
5. Martina Glagow (Niemcy) +7,4 (1)
6. Simone Denkinger (Niemcy) +18,6 (2)
7. Anna Bogali (Rosja) +19,8 (2)
8. Magdalena Gwizdoń (Polska) +22,8 (2)
9. Kaisa Makerainen (Finlandia) +31,8 1
10. Olga Zajcewa (Rosja) +32,1 (1)
...
19. Krystyna Pałka (Polska) +1:12,3 (2)
...
22. Magdalena Nykiel (Polska) +1:31,7 (3)
...
24. Magdalena Grzywa (Polska) +1.52,2 (2)
...
28. Katarzyna Ponikwia (Polska) +2:16,8 (2)

Biegi pościgowe.Sikora awansował na trzecią pozycję z czwartej zajmowanej po sprincie. Także Gwizdoń ponownie potwierdziła dobrą dyspozycję u progu sezonu awansując o cztery pozycje i plasując się tuż za podium na czwartym miejscu. Godny odnotowania jest wynik strzelecki Magdaleny Nykiel, która w czterech próbach tylko raz nie trafiła i zajęła niezłe dziewiąte miejsce.

Po raz kolejny bardzo dobrze spisały się Niemki, które zajęły trzy pierwsze pozycje. Fatalnie natomiast wypadła triumfatorka sprintu Katrin Apel, która chybiała aż pięciokrotnie co dało jej dopiero dziesiąte miejsce.

Wyniki biegu na 20 km mężczyzn:

1. Maxim Czudow (Rosja) 40.09,1 sek. (1 karna runda)
2. Janno Prants (Estonia) +7,0 (0)
3. Tomasz Sikora (Polska) +31,9 (2)
4. Iwan Czerezow (Rosja) +36,9 (3)
5. Alexander Os (Norwegia) +46,0 (6)
6. Filip Szulman (Rosja) +51,3 (3)
7. Paavo Puurunen (Finlanda) +1.37,4 (5)
8. Timo Antila (Finlandia) +1.44,9 (4)
9. Paweł Rostowcew (Rosja) +1.49,7 (5)
10. Jouni Kinnunen (Finlandia) +2.03,4 (2)
...
16. Wiesław Ziemianin (Polska) +2.30,7 (2)
...
27. Grzegorz Bodziana (Polska) +4.29,5 (6)

Wyniki biegu na 15 km kobiet:

1. Kati Wilhelm (Niemcy) 37.42,2 (1 karna runda)
2. Andrea Henkel (Niemcy) +13,9 (2)
3. Martina Glagow (Niemcy) +38,3 (1)
4. Magdalena Gwizdoń (Polska) +1.03,5 (3)
5. Uljana Denisowa (Rosja) +1.04,4 (3)
6. Natalia Sokołowa (Rosja) +1.15,3 (3)
7. Simone Denkinger (Niemcy) +1.32,4 (4)
8. Jenny Adler (Niemcy) +1.36,4 (0)
9. Magdalena Nykiel (Polska) +1.38,9 (1)
10. Katrin Apel (Niemcy) +1.39,3 (5)
...
16. Magdalena Grzywa (Polska) +3.25,7 (7)
...
23. Katarzyna Ponikwia (Polska) +5.14,5 (6)

Chrono de Bessans - 12 listopada. Odbyły się zawody testowe, w których wystąpiła cała kobieca kadra francuska.
Wyniki biegu na 11 km:

1. Delphine Perretto 31:20 s. (0 karnych rund)
2. Florence Baverel-Robert +6 (1)
3. Sandrine Bailly +43 (4)
4. Julie Carraz +2:12 (2)
5. Pauline Jacquin +2:34 (3)
6. Sylvie Becaert +3:00 (3)
7. Christelle Gros +3:27 (6)
8. Anne-Laure Mignerey +7:05 (9)


W zawodach rozgrywanych w Norwegii (Beitostolen) kapitalną formę prezentuje OEB. Wygrał wszystko, a w sprincie nad Poiree miał 20 sek przewagi pomimo jednej karnej rundy więcej.
Z kolei u pań bez problemu wygrywała Tjoerhom

OEB zrezygnował ze startów w narciarstwie biegowym w nadchodzącym sezonie. Norweg chce się skoncentrować wyłącznie na biathlonie i w szczególności dobrze wypaść w Turynie. Jego kolega z reprezentacji Lars Berger będzie próbował swoich sił zarówno w narc. biegowym jak i biathlonie.

Ciągle nie jest wiadomo, którzy reprezentanci Norwegii wezmą udział w pierwszych konkursach PŚ. Najprawdopodobniej będą to Ci sami zawodnicy, którzy startowali w ubiegłym sezonie, czyli: Frode Andresen, Lars Berger, Ole Einar Bjoerndalen, Stian Eckhoff, Egil Gjelland, Halvard Hanevold, Alexander Os i Anstein Mykland. Jeśli chodzi o drużynę żeńską, sytuacja jest podobna. Miejsce w składzie mają zapewnione: Tora Berger, Ann Kristin Flatland, Gro Marit Istad Kristiansen, Liv Grete Poiree i Linda Tjoerhom. Do zespołu wraca też Gunn Margit Andreassen, która miała roczną przerwę w startach z powodu ciąży.

pozd

Do góry
#450062 - 22/11/2005 08:33 Re: Biathlon - sezon 2005/2006
Sensej Offline
old hand

Meldunek: 04/10/2003
Postów: 785
Skąd: Kraków
Widać, że Tomek ma dobra forme biegowa ale znow chyba kosztem strzelania :-( ale to lepiej bo predzej sie pomili mniej razy niz odziwo szybciej pobiegnie :P

Do góry
#450063 - 22/11/2005 11:32 Re: Biathlon - sezon 2005/2006
forty Offline


Meldunek: 14/05/2001
Postów: 30407
Skąd: Brama
tomek,biegł w ub.tygodniu (chyba w ub.)na 15km,gdzie był szybszy od Kręzoloka i Kreczmera

Do góry
#450064 - 23/11/2005 22:40 Re: Biathlon - sezon 2005/2006
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
Kadra polskich biatlonistów, która od blisko miesiąca przebywała na zgrupowaniu w fińskim Munio pojechała dziś do Oestersund, gdzie jutro mają zostać otwarte trasy, a wiec będzie można trenować. - Forma jest zadowalająca, a w przypadku Magdaleny Gwizdoń i Tomasza Sikory można powiedzieć "powyżej oczekiwań" – ocenia prezes Polskiego Związku Biatlonu Krzysztof Lewicki.

- W Muonio prześladowały nas trochę drobne przeziębienia, ale wynikało to raczej ze zmiany klimatu. Przebywała tam cała światowa czołówka i na zawodach kontrolnych, które wraz z kolegami z innych ekip sobie organizowaliśmy, wypadliśmy zupełnie dobrze. Forma jest więc zadowalająca, a w przypadku Magdaleny Gwizdoń i Tomasza Sikory można powiedzieć "powyżej oczekiwań". Nie wiemy jeszcze jaki będzie skład sztafet, zarówno męskiej jak i żeńskiej. To się prawdopodobnie ustali po pierwszych zawodach w Oestersund. Forma to jedno, a dyspozycja psychiczna drugie. Na zawodach w stresie, rywalizacja przebiega inaczej niż na treningach.

W Pucharze Świata na pewno będziemy widoczni, ale podchodzimy do tych startów spokojnie, szykując szczyt formy na najważniejszą imprezę sezonu – olimpiadę. W Turynie będziemy walczyć o punkty, o medalach nie chcę mówić, żeby nie zapeszyć – zakończył prezes.

Do góry
#450065 - 24/11/2005 19:06 Re: Biathlon - sezon 2005/2006
HAGIi Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/06/2003
Postów: 25529
Skąd: Bydgoszcz
Weekenendowe zawody bez Grossa, Fischera i Greisa
Szkoda, chciałem zobaczyc jak Niemcy zaprezentuja sie na poczatku sezonu, narazie szlifuja forme w Alpach, trzeba poczekac do nastrepnego weekendu
PS Sikora w ostatnich treningach kontrolnych dobre wystepy jak i dobre strzelanie, z tego elementu jest zadowolony. W biegu mial jeszcze rezerwe wiec o forme Tomka jak narazie jestem spokojny

Do góry
#450066 - 24/11/2005 20:46 Re: Biathlon - sezon 2005/2006
pixies Offline


Meldunek: 16/05/2003
Postów: 3062
Pytanie na marginesie :

gra ktoś z Was w Mistrzostwach Świata Kibiców ?

Do góry
#450067 - 24/11/2005 20:51 Re: Biathlon - sezon 2005/2006
pixies Offline


Meldunek: 16/05/2003
Postów: 3062
Quote:

Weekenendowe zawody bez Grossa, Fischera i Greisa
Quote:



I bez Bergera

Do góry
#450068 - 24/11/2005 21:03 Re: Biathlon - sezon 2005/2006
HAGIi Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/06/2003
Postów: 25529
Skąd: Bydgoszcz
Quote:

Pytanie na marginesie :

gra ktoś z Was w Mistrzostwach Świata Kibiców ?




jak mozesz odezwij sie do mnie w tej sprawie numer gg zostawie na privie
\Pozdrawiam

Do góry
#450069 - 25/11/2005 07:22 Re: Biathlon - sezon 2005/2006
dawid121 Offline
addict

Meldunek: 14/04/2004
Postów: 698
Skąd: PL
o co chodzi z Mistrzostwami Świata Kibiców?

Do góry
#450070 - 25/11/2005 18:55 Re: Biathlon - sezon 2005/2006
pixies Offline


Meldunek: 16/05/2003
Postów: 3062
Quote:

o co chodzi z Mistrzostwami Świata Kibiców?




Jest to zabawa "w typowanie" wyników w poszczególnym zawodach. Zasady są bardzo podobne do znanego zapewne wielu forumowiczom konkursu GW "Wygraj Ligę" czy "Piłkarzyki".

Regulamin Mistrzostw Świata Fanów / Międzynarodowe zawody dla kibiców biatlonowych /

Informacje ogólne
Zawody składają się z 6-ciu etapów (Oestersund, Hochfilzen, Orsblie, Oberhof, Ruhpolding, Anterselva) oraz finału dla najlepszych zawodników (Turyn). Każdy z sześciu etapów eliminacyjnych stanowi oddzielne zawody, także możecie dołączyć do zabawy w każdej chwili przed rozpoczęciem kolejnej rundy. Wszyscy gracze zostaną podzieleni na grupy w zależności od miejsca urodzenia (aby gra była bardziej komfortowa). Liczba grup zależy od ilości zgłoszonych zawodników (maksymalnie 80-ciu zawodników w jednej grupie). 5-ciu najlepszych zawodników z każdej grupy po każdym etapie zakwalifikuje się do zawodów finałowych. Także 5-ciu najlepszych zawodników w klasyfikacji generalnej po 6-ciu etapach, którym nie udało się wcześniej zakwalifikować ponieważ zajmowali miejsca poza czołowymi 5-kami po każdym etapie awansuje do finału. Zawodnicy, którzy wygrali mistrzostwa w latach poprzednich mają możliwość otrzymania dzikiej karty do zawodów finałowych, jeśli nie zakwalifikują się wcześniej. Zwycięzca zawodów finałowych otrzyma specjalną nagrodę.

Rejestracja

Jeśli chcesz uczestniczyć w zawodach musisz się zarejestrować najpierw na forum www.rbu-biathlon.ru (link : http://rbu-biathlon.ru/forum/index.php?sid=061c539aabe3f3c58b5bbb4fca8547b5 ) , a następnie wypełniając krótki formularz (Twoja ksywka, Hasło, Kraj, Miasto tylko dla graczy z Rosji!, e-mail) (dane pozostaną w rękach organizatorów i nie będą rozpowszechniane) (link : http://rbu-biathlon.ru/index.php?option=com_game&task=register&Itemid=65&game_lang=pol )zarejestrować się do zabawy. Możesz zarejestrować się tylko raz. Sprawdzane są adresy IP wszystkich uczestników i usuwani gracze, którzy mają te same IP.

Twoja drużyna

„Cena” każdego z zawodników, wyrażona jest w liczbie. Lista cen jakie musisz „zapłacić” za każdego zawodnika będzie opublikowana przed pierwszymi zawodami i potem odświeżana przed każdym następnym etapem. Cena zawodników będzie rosła i malała w zależności od ich predyspozycji w prawdziwym zawodach z cyklu Pucharu Świata oraz ich popularności wśród zawodników uczestniczących w naszych mistrzostwach. Przed każdym etapem otrzymujesz „600” punktów. Za te punkty wybierasz sobie 6-ciu biatlonistów (3 kobiety, 3 mężczyzn) na te zawody. Twoja drużyna bierze udział we wszystkich konkurencjach jakie odbywają się na danych zawodach z wyjątkiem sztafet. W razie gdybyś z jakiegoś powodu nie wybrał nowej drużyny na następny etap, możesz wystartować ze swoją starą ekipą, jednak pod warunkiem, że cena twoich zawodników według nowej listy dla tego etapu nie przekroczyła liczby przydzielonych ci punktów „600”. W przeciwnym razie będziesz zdyskwalifikowany na tym etapie. Możesz także „kupić” zawodnika na 2 lub 3 etapy ale będzie on kosztował wtedy nieco więcej. Typy można podawać do godziny 10.00 czasu polskiego w dniu rozpoczęcia każdych zawodów.

Wyniki

Wynik Twojej drużyny jest liczony po każdej konkurencji jako zsumowanie czasów najlepszych 4-terech zawodników z twojej drużyny (2 kobiety, 2 mężczyzn) tak jak w rzeczywistych sztafetach mieszanych. Jeśli dwoje z zawodników lub zawodniczek zostanie zdyskwalifikowanych lub nie przystąpi do rzeczywistych zawodów twoja drużyna także zostanie zdyskwalifikowana w tej konkurencji. Zwycięzcą etapu zostanie gracz, którego drużyna uzyska najszybszy czas. Zawodnicy z miejsc od 1-szego do 30-tego po każdej konkurencji otrzymują punkty do klasyfikacji generalnej naszych mistrzostw według systemu obowiązującego na zawodach Pucharu Świata. Jak jest napisane na wstępie najlepsza 5-tka z każdej grupy awansuje do zawodów finałowych, które odbędą się w czasie Igrzysk Olimpijskich.

Mozna tez poczytać tutaj : http://rbu-biathlon.ru/index.php?option=com_game&task=showRules&Itemid=65&game_lang=pol

Zapraszam Wszystkich, którzy lubią biathlon/zabawę/rywalizację - czasu jest niewiele, bo typy na Ostersund trzeba podać najpóxniej jutro do 10.00. Aktualnie zarejestrowało się ponad 20 osób z Polski. W ubiegłym roku nagrodami były m.in. autograf O.Zajcewej oraz plecaki z motywami biathlonowymi. W tym roku będzie zapewne podobnie, dodatkowo pieczę nad konkursem objęła Rosyjska Federacja Biathlonu.

Inny konkurs organizuje również serwis olimpik.pl. Link : http://www.olimpik.pl/index.php/1/show/5194

Oczywiście równiez zapraszam

pozd

Do góry
#450071 - 25/11/2005 19:28 Re: Biathlon - sezon 2005/2006
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
W obu konkursach uczestniczę - na Olimpiku już od jakiegoś czasu, jeśli chodzi o ten drugi to będzie mój debiut.

Panowie, a może sami sobie na forum zorganizujemy jakiś konkursik biathlonowy? Coś w stylu konkursu Formuły 1, w którym miałem przyjemność wziąć udział w ostatnim sezonie? Tzn. podajemy określoną liczbę typów na każdą konkurencję (każdy typ to singiel) z prawdziwymi kursami, jakie można wyhaczyć u buków? No i zgodnie z tym co potem wydarzy się na trasach biathlonowych będziemy je rozliczać na zasadzie, (że typ trafiony po kursie 1.5 to +50 punktów, po kursie 2.0 to +100 punktów no a typy nietrafione to -100 punktów).
Oczywiście to tylko propozycja formy, jaką ów konkurs mógłby przybrać, wariantów jest wiele i zależą one tylko i wyłącznie od osób które zechciałyby w takiej zabawie wziąć udział.
Konkurs mógłby być typowo rekreacyjny bądź też opiewać na jakąś sumę, kóra uprzednio zdeponowana by została przez każdego u jednego z uczestników, ot choćby takie 50zł. wystarczy 5 chętnych i już zwycięzca zgarnia w marcu 250zł - zawsze coś. Oczywiście to też tylko propozycja.
Czekam na opinie i ewentualne zgłoszenia, zeby to wszystko miało jakiś sens potrzeba przynajmniej z pięcioro chętnych.
Start sezonu już jutro więc czas jest tu niezwykle ważny!!!

Do góry
#450072 - 25/11/2005 19:31 Re: Biathlon - sezon 2005/2006
HAGIi Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/06/2003
Postów: 25529
Skąd: Bydgoszcz
bardzo dobry pomysl tomo. Bardzo chetnie bym wszedl w to. Ogolnie jestem za tym aby grac bez pieniedzy bo zapewne znajdzie sie malo chetnych, a mi bardziej zalezy na wiekszej rywalizacji niz na wygranych pieniadzach.
Formula konkursu odpowiada mi i moze byc ciekawie
Chetnie bym sie pobawil
To juz jest nas dwoch...:)

Do góry
#450073 - 25/11/2005 19:37 Re: Biathlon - sezon 2005/2006
Ojro Offline
Na pełnejjj kurrr...

Meldunek: 02/04/2004
Postów: 29861
Witam,
no w końcu startuje biathlon
Kursy i zdarzenia z Expekt :

10.40 Kto lepszy in 10 km Sprint Men, Östersund (SWE)

Frode Andresen - Chengye Zhang @ 1,5 8/10
Norweg mimo jego fatalnego strzelania nie powinien mieć problemów z mało znanym Chińczzykiem [z tego kraju lepsze są biathlonistki - w szczególności jedna]. Wiadomo nie od dziś że Frode to wytrawny biegacz, jeden z najlepszych i z 3 pudła to dla niego chleb powszedni. Przyznam szczerze że pierwszy raz widzę jakiegoś Chińczyka wystawionego przez bukmachera.

Andreas Birnbacher - Vincent Defrasne @ 1,6 7/10
Tak jak Andresen, Francuz jest bardzo dobrym biegaczem i w potyczce z Niemcem powinien sobie spokojnie poradzić. Liczę na dobre przygotowania Francuza - oby tylko nie zaczął od fatalnego występu, tak jak rok czy 2 lata temu.

Egil Gjelland - Tomasz Sikora @ 2,05 5/10
Liczę na Tomka ! Biega świetnie, strzela przeciętnie. Norweg strzela bardzo dobrze, słabo biegał. Mam nadzieję, że Sikora pokaże co najmniej taką dyspozycję jaką złapał rok temu ! A kurs jest wart postawienia na naszego rodaka. Sam trenere mówił że Siokora i Gwizdoń prezentują się lepiej niż oczekiwał. Oby tylko utrzymali formę , a po Małyszu i skokach będziemy mieć biathlon !

No i mimowszystko warto chyba postawić na zwycięstwo Ole Einara Bjoerndalena. Chociaż biathlon jest tak specyficzny że zwycięzców zawsze jest kilku.

pozdrawiam,
ojro

Do góry
Strona 1 z 9 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >

Moderator:  Ojro 



Kto jest online
8 zarejestrowanych użytkowników (Lukasz111, Sensei, igea23, Igor, latajaca_holenderka, alfa, pacyfista, Irek), 4452 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582751 Postów

Najwięcej online: 4480 @ Dzisiaj o 20:50