Opcje tematu
#451539 - 22/11/2005 20:30 kilka pytan
Roger06 Offline
newbie

Meldunek: 14/04/2004
Postów: 31
Skąd: Tychy
witam.Mam kilka pytan w zwiazku z symulacja gieldy ta z onetu i normalnej rzeczywistej gieldy.Jestem bardzo poczatkujacy prosze o latwe do zrozumienia odpowiedzi ,a wiec tak:
1.do gry na onecie
A.Ile czasu trwa anulowanie i realizacja zlecen ??
2.prawdziwa gielda
A.Czy mozna nabyc akcje bez prowizji i gdzie??
B.Dlaczego niektore spolki maja nie kiedy ,same kreski przy notowaniach tzn.np kurs otwarcia - ,obroty - ,itd. o co chodzi te akcje nie biora wtedy udzialu czy co ??
C.W jakich godzinach działa gielda i w jakie dni ??
D.ILe w rzeczywistosci czeka si ena realizacje zlecenia ??
E.Prosilbym rowniez o wytlumaczenie tak na chlopski rozum pojecia widelki .
Prosilbym rowniez o porady dotyczace gry na gieldzie.Bardzo dziekuje za zrozumienie i wyrozumialosc ,jak juz pisałem jetsem prawdziwym amatorem i poczatkujacym,jednak gielda bardzo mnie jzu wkrecila .Pozdrawiam i dziekuje

Do góry
Bonus: Unibet
#451540 - 24/11/2005 14:16 Re: kilka pytan
dead_eye Offline
member

Meldunek: 02/04/2003
Postów: 129
Skąd: Wroclaw
2a - nie, nigdzie
2b - zawieszone, wycofane, brak transakcji
2c - 9 - 16.30 (chyba z pamieci) pon-pt www.gpw.com.pl
2d - kupujesz i masz , 2 dni na ksiegowanie technicznie na rachunkach
2e - widelki = przedzial

porada: kupuj tanio sprzedawaj drogo, kupuj drogo sprzedawaj drozej

Do góry
#451541 - 28/11/2005 09:25 Re: kilka pytan
Roger06 Offline
newbie

Meldunek: 14/04/2004
Postów: 31
Skąd: Tychy
napiszcie jeszcze jakies rady ,chcialbym dobrze zaczac swoja przygode z gielda ,a najlepiej sie dowiedziec z praktyki innych doswiadczonych niz z teorii z internetu dziekuje i pozdrawiam

Do góry
#451542 - 07/12/2005 20:50 Re: kilka pytan
Zagłębiak Offline
enthusiast

Meldunek: 04/12/2005
Postów: 229
Skąd: Lubin
Quote:

napiszcie jeszcze jakies rady ,chcialbym dobrze zaczac swoja przygode z gielda ,a najlepiej sie dowiedziec z praktyki innych doswiadczonych niz z teorii z internetu dziekuje i pozdrawiam




ja tez podłączam się pod tą prośbę

Do góry
#451543 - 08/12/2005 23:40 Re: kilka pytan
yahba2 Offline
newbie

Meldunek: 31/07/2004
Postów: 43
www.bossa.pl

Na tej strony sa linki,kliknijcie na Edukacja i przeczytajcie tyle ile mozecie.

Poza tym daja komentarze dzienne-po sesji,a jak ktos ma czas sprawdzac w czasie dnia to takze kilka komentarzy w trakcie sesji przy powazniejszych ruchach indeksow.

Do góry
#451544 - 09/12/2005 00:05 Re: kilka pytan
yahba2 Offline
newbie

Meldunek: 31/07/2004
Postów: 43
Quote:

www.bossa.pl

Na tej strony sa linki,kliknijcie na Edukacja i przeczytajcie tyle ile mozecie.






Mialo byc oczywiscie "na gorze tej strony sa linki"

Do góry
#451545 - 09/12/2005 19:26 Re: kilka pytan
Zagłębiak Offline
enthusiast

Meldunek: 04/12/2005
Postów: 229
Skąd: Lubin
Quote:

www.bossa.pl

Na tej strony sa linki,kliknijcie na Edukacja i przeczytajcie tyle ile mozecie.






Poczytałem kilka razy, niewiele rozumiem i mam kilka podstawowych, moze dla niektórych śmiesznych pytań ale zaryzykuję:

1. np. zakładam konto w amerbrokers, kupuje akcję i płacę prowizję, sprzedaję te same akcję i też płacę i czy np płacę coś za to że "mam" akcję?
2. Czy mogę w każdej chwili kupic i sprzedać po np.3 tygodniach akcje np. KGHM-u,
3. czy płaci się za posiadanie rachunku w domie maklerskim?

To tak kilka pytań na początek aby pojąć podstawy. Pozdrawiam

Do góry
#451546 - 09/12/2005 22:22 Re: kilka pytan
yahba2 Offline
newbie

Meldunek: 31/07/2004
Postów: 43
Quote:


Poczytałem kilka razy, niewiele rozumiem i mam kilka podstawowych, moze dla niektórych śmiesznych pytań ale zaryzykuję:

1. np. zakładam konto w amerbrokers, kupuje akcję i płacę prowizję, sprzedaję te same akcję i też płacę i czy np płacę coś za to że "mam" akcję?





Jesli dobrze zrozumialem pytanie to placisz tylko jeszcze podatek od zysku.
Jesli sprzedasz akcje lub jakikolwiek inny instrument i osiagniesz zysk to placisz podatek wprowadzony przez M.Belke -w wysokosci 20% ,rozliczane w picie rocznym.



Quote:


2. Czy mogę w każdej chwili kupic i sprzedać po np.3 tygodniach akcje np. KGHM-u,





W kazdej chwili to nie,tylko w trakcie trwania sesji,5 dni w tygodniu.

Dodatkowo jesli chodzi o KGHM to z transakcjami nie powinno byc problemu,ale sa takie spółki na ktorych obrot jest bardzo maly i maja problemy z plynnoscia.


Quote:



3. czy płaci się za posiadanie rachunku w domie maklerskim?

To tak kilka pytań na początek aby pojąć podstawy. Pozdrawiam




Tak,posiadanie rachunku jest platne-z reguly.

Bossa.pl reklamuje jeden ze swoich pakietow dla klientow jako "bez oplaty",ale daja do niego mniej informacji.

Do góry
#451547 - 12/12/2005 17:43 Re: kilka pytan
Zagłębiak Offline
enthusiast

Meldunek: 04/12/2005
Postów: 229
Skąd: Lubin
Witam
O to kilka kolejnych pytań:
Odpaliłem demo w amerbrokers i chciałbym zlożyć zlecenie na zakup kilku akcji i kilka pytań:
1.Typ Zlecenia- limit- co to oznacza??
2.Ilość Papierów/Ilosc minimalna/ ilość ujawniona- o co tu chodzi??
3.Limit ceny/limit aktywacji- ???
a także o co chodzi w tej opcji:

"Jakie są dostępne pakiety internetowe i ile wynoszą opłaty za nie?
W systemie AmerNet dostępne są następujące pakiety dostępu do notowań giełdowych: (litera T oznacza z Tokenem)
Silver (lub T); Notowania on-line 1 oferta bezpłatnie dla każdego Klienta
Gold3 (lub T) Notowania on-line - 3 oferty, oplata miesięczna 35 zł,
Gold5 (lub T); Notowania on-line - 5 ofert, oplata miesięczna 70 zł,"
-co to są za opłaty???


Proszę o odpowiedz.Z góry dzięki.Pozdrawiam

Do góry
#451548 - 12/12/2005 23:19 Re: kilka pytan
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
1.Zlecenie z limitem ceny czyli najwyzsza cena po jakiej zgadzasz sie kupić akcje ew najnizsza cena po jakiej zgadzasz sie sprzedac akcje
2.ilośc papierów i ilośc minimalna to chyba sprawa jasna zas "ilośc ujawniona" sa to zlecenia tzw WUJ czyli mozesz zlozyc zlecenie gdzie czesc zlecenia jest ukryta np kupujesz 1000 akcji TPSA i godzisz sie ujawnic kupno 100 akcji zas 900 bedzie ukryte czyli pozostali inwestorzy nie zobaczą Twojego calego zlecenia
3.limit ceny - cena po jakiej zgadzasz sie na transakcje
limit aktywacji - w tym zleceniu podajesz dwie ceny : uaktywnienia i realizacji.Jest to nic innego jak po prostu zlecenie stop loss ew stop limit
4.za te oplate mozesz ogladac w trybie rzeczywistem najlepsze oferty K/S ,jak widac za darmo masz po jednej najlepszej ofercie zas jesli chcesz widziec wiecej musisz zaplacic.Trzy oferty to minimum co powinienes w/g mnie widziec choc wdobie zlecen ukrytych i tak grubasy sie kryją.

Do góry
#451549 - 13/12/2005 10:15 Re: kilka pytan
Zagłębiak Offline
enthusiast

Meldunek: 04/12/2005
Postów: 229
Skąd: Lubin
Wiele napisałeś o limicie ceny, o cenie najwyższej którą mogę zaproponować, czy to znaczy że mogę się "targować"?? Tzn. np akcja xxx kosztuje 20zł a mój limit to 19zł, i czy nabędę tą akcję dopiero jak się zniży do tego poziomu czy w jakiś inny sposób??


Pozdrawiam

Do góry
#451550 - 13/12/2005 12:55 Re: kilka pytan
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Dokladnie tak .Jesli oferujesz 19zł za akcje xxx to jest to cena max jaka chcesz dac za te papiery.Nabędziesz akcje wtedy, kiedy osiagna one kurs 19zl lub mniej.

Do góry
#451551 - 13/12/2005 14:35 Re: kilka pytan
Zagłębiak Offline
enthusiast

Meldunek: 04/12/2005
Postów: 229
Skąd: Lubin
"za te oplate mozesz ogladac w trybie rzeczywistem najlepsze oferty K/S ,jak widac za darmo masz po jednej najlepszej ofercie zas jesli chcesz widziec wiecej musisz zaplacic.Trzy oferty to minimum co powinienes w/g mnie widziec choc wdobie zlecen ukrytych i tak grubasy sie kryją. "

1.Co znaczą oferty K/S.
2.Czy to znaczy że oni mi podają "cynk" na jakaś ofertę czyli akcję.
3.O co chodzi z ukrytymi zleceniami i "grubasami".

Proszę o dopowiedz. dzięki

Do góry
#451552 - 13/12/2005 18:09 Re: kilka pytan
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
1.kupno-sprzedaz czyli widzisz na ekranie popyt i podaz na dane papiery dzięki czemu mozesz wnioskowac czy papiery mają wzięcie czy tez inwestorzy chca sie ich pozbywać
2.niestety żadnych "cynków" nie ma , patrz pkt 1
3.papier ma cenę np 10 zl, jesli "grubas" (np fundusz czy inna instytucja lub osoba prywatna ktora ma kupe szmalu) zechce wejsc w te akcje i kupic ich np 500 tys to oczywiste jest ze jesli wystawi jedno zlecenie opiewające na te 500 tys to natychmiast wywola to duży popyt a co za tym idzie wzrost kursu.Nie jest to oczywiscie im na rękę bo chcąc kupic akcje musieliby za nie placic coraz więcej.Zeby więc nie straszyć rynku wykorzystują zlecenia ukryte.Ukazane jest wtedy że ktos chce kupic np 1000 akcji ( i tyle widzisz w zleceniach) natomiast pozostale 490 tys jest ukryte, po realizacji zlecenia czyli po kupnie tego tysiąca w arkuszu zlecen ukazuje sie natychmiast chec kupna kolejnego tysiaca w tej cenie zas 480 tys jest ukryte itd.
Działa to równiez w druga stronę czyli mozna wykorzystywac tego typu zlecenia przy sprzedazy papierów.Zlecenie tego typu pozwoli pozbyc sie paierów bez paniki na rynku a co za tym idzie mozna je sprzedac w dobrej cenie bez opuszczania kursu.
Zlecenia tego typu to uklon do grubych portfeli i własciwie poki co nawet nie powinno Cię to interesować bo pozytek z tego zaden.

Do góry




Kto jest online
10 zarejestrowanych użytkowników (Lukasz111, igea23, latajaca_holenderka, Sensei, alfa, pacyfista, Irek, kemp, ElNinho[mmdea], VVega), 4407 gości oraz 5 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582745 Postów

Najwięcej online: 4480 @ Dzisiaj o 20:50