Strona 9 z 31 < 1 2 ... 7 8 9 10 11 ... 30 31 >
Opcje tematu
#4248195 - 21/11/2010 22:53 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /12/ [Re: andegawen]
xqwzts Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/03/2005
Postów: 6529
nie atakujemy a odpieramy ataki. Czemu atakujacy widza bledy sedziego tylko w meczach Legii i tylko, kiedy te bledy sa na korzysc Legii?

my zrobic nic wiecej nie mozemy zeby druzyna grala lepiej.
Jajco pokazuje, ale kto mowi ze jest taka mocna zeby tam cos pokazac? duch zreszta nie ma co patrzec na puchary, po Lechu widac ze puchary a polska liga to co innego wink

dzieki pomocy sedziow w niektorych meczach wyniki sa znakomite, owszem, ale w niektorych nie sa, rowniez dzieki ich pomocy.
Tylko Legia w tym temacie, co kolejke, w wiekszosci meczow polskiej ligi sedziowie popelniaja razace bledy, ale tylko Legie widocznie wszyscy ogladaja i stad te ataki pewnie confused

Do góry
Bonus: Unibet
#4248202 - 21/11/2010 22:56 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /12/ [Re: andegawen]
marzano Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/10/2002
Postów: 7474
Skąd: (L)
Originally Posted By: andegawen
Kibice sa robieni w bambuko przez ITI sa mamieni wizja 'wielkiej Legii' a pan Walter swoje interesy tam realizuje.


Niby jakie interesy?

Że niby dokłada od kilku lat pieniądze i to nie małe do nierentownego jak narazie biznesu, zbudował dla "robionych w bambuko kibiców" stadion i zatrudnia co raz lepszych (przynajmniej teoretycznie) szkoleniowców i coraz więcej kasy ładuje w transfery (nie jego wina że się nie sprawdzają - są za to ludzie odpowiedzialni) - robi to wszystko dla zabawy? Przykrywka do jakiegoś szemranego biznesu czy nie ma co z kasą zrobić?

Nie rozumiem zupełnie twojego podejścia. Co jest winien gość i jego przedsiębiorstwo, że chce mieć dodatkowe źródło dochodów z klubu piłkarskiego przy okazji dając kibicom frajdę oglądania meczu w komfortowych warunkach na nowym stadionie? Obiecuje puchary bo tego pewnie wymaga od swoich ludzi, aby te puchary w końcu na Legię zawitały... i to nie rundy wstępne czy przedwstępne ale konkretne rozgrywki i ciekawi przeciwnicy.

Z pewnością liczy na to, że w końcu zainwestowana w Legię kasa zwróci mu się, a kibice otrzymają wreszcie obiecaną drużynę.

Powiedz mi kolego jakie interesy prowadzi pan Walter twoim zdaniem?

Po co ten stadion? Pralnia brudnych pieniędzy? Wytłumacz mi to zdanie mistrzu bo zupełnie nie wiem o czym piszesz...

Do góry
#4248252 - 21/11/2010 23:22 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /12/ [Re: xqwzts]
Majtikroko Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 19/07/2004
Postów: 2331
Skąd: Warszawa
Originally Posted By: xqwzts
nie atakujemy a odpieramy ataki. Czemu atakujacy widza bledy sedziego tylko w meczach Legii i tylko, kiedy te bledy sa na korzysc Legii?
...
dzieki pomocy sedziow w niektorych meczach wyniki sa znakomite, owszem, ale w niektorych nie sa, rowniez dzieki ich pomocy.
Tylko Legia w tym temacie, co kolejke, w wiekszosci meczow polskiej ligi sedziowie popelniaja razace bledy, ale tylko Legie widocznie wszyscy ogladaja i stad te ataki pewnie confused



Pod tym podpiszę się dwoma ręcyma smile. W jednej kolejce było tak:
Korona - Legia i dyskusje czy karny i czerwona kartka na Radovicu.
oraz
Wisła - Lechia - mecz w którym sędziowie skrzywdzili Lechię popełniając conajmniej 2 błedy przy bramkach dla Wisły.

A na forum o Wiśle raczej cichutko a o Legii każdy pisał że wygrali dzięki sędziemu.

Według mnie Legia wygrała w tym sezonie 1 mecz przez sędziego. Chodzi mi o mecz z Cracovia i wolny pośredni. Co do pozostałych meczy to ewentualne błędy sędziów to "stały" element gry.

Do góry
#4248552 - 22/11/2010 00:48 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /12/ [Re: Majtikroko]
Legia Offline
The Famous McD

Meldunek: 17/02/2005
Postów: 2790
Skąd: Wielkie Księstwo Warszawskie
jednak nie ma sensu tutaj wykładać dowodów i obalać chore tezy paru napaleńców , do kilku osób nie dociera prosty przekaz błędy sędziowskie w tej kiepskiej lidze są nagminne , kiepskie sędziowanie dostraja się poziomem do marnej jakości widowisk...

parę razy sędziowie pomylili się na korzyść Legii , parę razy przeciw. ot i cała filozofia której kilku małorolnych chłopów nie może tu pojąć na forum.

merytoryczna dyskusja nie ma jakiegokolwiek sensu , do niektórych żadne argumenty nie trafiają

nie ma sensu ta polemika , to jak rzucanie pereł przed wieprze !

Do góry
#4248728 - 22/11/2010 01:44 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /12/ [Re: marzano]
andegawen Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/04/2010
Postów: 2547
Originally Posted By: marzano
Originally Posted By: andegawen
Kibice sa robieni w bambuko przez ITI sa mamieni wizja 'wielkiej Legii' a pan Walter swoje interesy tam realizuje.


Niby jakie interesy?

Że niby dokłada od kilku lat pieniądze i to nie małe do nierentownego jak narazie biznesu, zbudował dla "robionych w bambuko kibiców" stadion i zatrudnia co raz lepszych (przynajmniej teoretycznie) szkoleniowców i coraz więcej kasy ładuje w transfery

Powiedz mi kolego jakie interesy prowadzi pan Walter twoim zdaniem?

Po co ten stadion? Pralnia brudnych pieniędzy? Wytłumacz mi to zdanie mistrzu bo zupełnie nie wiem o czym piszesz...


Zeby odpowiedziec rzeczowo na to pytanie trzebaby poznac sprawozdanai finansowe. Z jednej sttrony Hanka sie chwali ze wybudowala stadion z drugiej ze Walter piszesz zdecydujcie sie juz wink
Ile kasy wlozyl Walter w stadion....A co ma juz wyjasniam rozglos reklame to jest caly koncern ITI jakas wypozyczalnia video platforma cyfrowa onet tvn prawie jak u Rydzyka i jedno drugich nakreca.
Niby jak Walter pomogl Legii? Kupil akcje za pozyczone zapewne pieniadze (i kredyt bedzie splacony jak mu sie oplaci tzn wartosc marketingowa klubu wzrosnie) i je odsprzeda jak bedzie koniunktura?
W jaki sposob Walter dolozyl sie do klubu ze zapytam uprzejmie? no slucham bo nie znam konkretow a tylko ciagle slysze jazgot ze dobrodziej Walter to tamto
Zamieniam sie w sluch popiszcie sie wiedza ja swoje wyjasnilem

Do góry
#4248881 - 22/11/2010 02:47 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /12/ [Re: xqwzts]
BesiktasTorcida1948 Offline
member

Meldunek: 18/11/2010
Postów: 152
Originally Posted By: xqwzts
Originally Posted By: lorus
Originally Posted By: xqwzts
ze sie jeszcze raz wtrace, co napiszesz jesli Legia nie zdobedzie mistrzostwa, ze ITI zmienilo zdanie i jednak nie chcieli by Legia byla mistrzem?

Wszystkie wczesniejsze dokonania Legii sprzed ITI tez byly kupione, tak?

tak dokładnie np:
6-0 w Krakowie ostatnia kolejka -1993 ( na szczęście odebrany tytuł )
Legia-Górnik Z - wyrzucenie 3 zawodników z Górnika( chyba sędzie Redziński)- wymęczone 1-1- i końcu mistrz- 1994
jeśli napiszesz ,że to były czyste mecze to ja przeproszę wszystkich co poczuli się urażeni.
Na marginesie,naprawdę do Legii nic nie mam , łupcie wszystkich uczciwie nawet po 5-0 i będzie wszystko ok.
wlasnie tacy ludzie jak Ty odebrali to mistrzostwo, szkoda ze nie ma zadnych, nawet najmniejszych dowodow ze mecze byly kupione smile w europejskich pucharach tez Legia kupowala mecze? a w 97' postanowili ze jednak sobie nie zdobeda mistrzostwa i przegrali z Widzewem 2:3?
daj dowod na korupcje w tych wszystkich meczach to zwroce honor, bo aktualnie to kazdy sie moze uczepic jednej druzyny i weszyc spiski o korupcje przez poziom sedziowania w polskiej lidze, Ty sobie upatrzyles Legie..
ja juz koncze smile
papa


jeżeli twierdzisz że mecz Legia - Górnik 1-1 z 94 roku nie był przekręcony to albo nie widziałeś tego meczu, albo jesteś za Legią, nawet mecz został skończony przed 90 minutą, to też przypadek, nie róbmy sobie jaj, Legia jest jaka jest, mało kto ją lubi ale to pewnie dlatego że za dużo się o niej mówi i za bardzo jest nagłaśniana WIELKA Legia, przykład wiadomości sportowe prezenterka mówi, "Liderem ekstraklasy Jagiellonia Białystok, Legia jest 4" nie powie kto jest na 2, 3 miejscu tylko że Legia jest 4 drugi przykład Liga + na Canal + prezenter przy omawianiu meczu Górnika Zabrze mówi " Górnik gra dobrze miejsce w tabeli wysokie bo 5" i nagle drugi się wtrąca w zdanie i mówi " Ale Legia już jest 4" kogo to obchodzi gadamy o innej drużynie nie o Legii, i dlatego jest taka nienawiść do Legii.

Do góry
#4249127 - 22/11/2010 03:59 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /12/ [Re: młody gniewny]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
Originally Posted By: młody gniewny
Inzaghi myślałem, że masz więcej kultury. A jednak typowy widzewski motłoch. Zero szacunku do takich ludzi jak ty.


jak nie rozumiesz wpisu to najpierw zapytaj a pozniej krytykuj smirk

Moj wpis i smiech grin odnosil sie do poziomu dyskusji ktora zagoscila w temacie i nie miala nic wspolnego z obrazeniem kogokolwiek ...

typowy motloch moze byc najwyzej z legii ...

A jesli kogokolwiek posadzacie o agresje to odpowiedzcie na jedno zajebis.... proste pytanie ...
dlaczego do czasu pojawienia sie na forum kilku ludzi nie bylo takich wymian zdan i prowokacji ?? dlaczego ???

skoro mialbym cos do Legii to dlaczego prowadzac dawniej dyskusje z podstawkiem NIGDY do tej pory wzajemnie sie i swoich klubow nie obrazilismy smirk

Do góry
#4249246 - 22/11/2010 04:43 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /12/ [Re: Inzaghi78]
Legia Offline
The Famous McD

Meldunek: 17/02/2005
Postów: 2790
Skąd: Wielkie Księstwo Warszawskie
niedługo będzie trzeba zmienić nazwę tematu z "Rozmowy o polskiej piłce nożnej" na "Rozmowy o Legii"...

cieszy to że Legia dla olbrzymiej rzeszy osób nie jest obojętna...ale Panowie czy naprawdę nie ma już innych tematów ?

Do góry
#4249286 - 22/11/2010 04:52 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /12/ [Re: andegawen]
MagiK Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/01/2005
Postów: 11245
Originally Posted By: andegawen
Originally Posted By: marzano
Originally Posted By: andegawen
Kibice sa robieni w bambuko przez ITI sa mamieni wizja 'wielkiej Legii' a pan Walter swoje interesy tam realizuje.


Niby jakie interesy?

Że niby dokłada od kilku lat pieniądze i to nie małe do nierentownego jak narazie biznesu, zbudował dla "robionych w bambuko kibiców" stadion i zatrudnia co raz lepszych (przynajmniej teoretycznie) szkoleniowców i coraz więcej kasy ładuje w transfery

Powiedz mi kolego jakie interesy prowadzi pan Walter twoim zdaniem?

Po co ten stadion? Pralnia brudnych pieniędzy? Wytłumacz mi to zdanie mistrzu bo zupełnie nie wiem o czym piszesz...


Zeby odpowiedziec rzeczowo na to pytanie trzebaby poznac sprawozdanai finansowe. Z jednej sttrony Hanka sie chwali ze wybudowala stadion z drugiej ze Walter piszesz zdecydujcie sie juz wink
Ile kasy wlozyl Walter w stadion....A co ma juz wyjasniam rozglos reklame to jest caly koncern ITI jakas wypozyczalnia video platforma cyfrowa onet tvn prawie jak u Rydzyka i jedno drugich nakreca.
Niby jak Walter pomogl Legii? Kupil akcje za pozyczone zapewne pieniadze (i kredyt bedzie splacony jak mu sie oplaci tzn wartosc marketingowa klubu wzrosnie) i je odsprzeda jak bedzie koniunktura?
W jaki sposob Walter dolozyl sie do klubu ze zapytam uprzejmie? no slucham bo nie znam konkretow a tylko ciagle slysze jazgot ze dobrodziej Walter to tamto
Zamieniam sie w sluch popiszcie sie wiedza ja swoje wyjasnilem


Marzano, Andegawen Ci nic nie wytłumaczy, bo nic nie wie.
O czym świadczą pogrubione przeze mnie wycinki jego wypowiedzi.
Same gdybanie i domysły wyssane z palca. Do tego na koniec przyznaje się,że nie zna konkretów i jeszcze uparcie twierdzi,że swoje wyjaśnił. Śmiech na sali laugh
Gościu jak nie masz o czymś pojęcia to po prostu nie pisz.

Dla Twojej wiadomości wyjaśnię Ci kilka spraw, bo widzę że przerasta Cię wpisanie w google kilku słów i przeczytanie kilku stron na temat w którym się wypowiadasz.

Stadion Legii zbudowało miasto.
ITI ma podpisaną dzierżawę na kilkanaście lat (o ile mnie pamięć nie zawodzi jest to okres 25 lat) na korzystnych warunkach. W tej chwili o co wszyscy mają bulwers płacą rzeczywiście grosze za użytkowanie stadionu i gruntu. Zmieni się, gdy stadion zostanie całkowicie oddany do użytku. Opłaty wzrosną + utrzymanie stadionu będzie po stronie ITI (choć tutaj część obowiązków nadal będzie ciążyć po stronie miasta - nie będę wypisywał dokładnie, które bo aż tak biegły w tej umowie nie jestem i wiem tylko tyle co może wiedzieć każdy).

Co do interesów Waltera to już nie ma co się wypowiadać, bo chyba tylko on i kilka osób wie o co tak do końca mu chodzi z Legią. Wiadomo tylko,że chodzi o kasę, ale w jaki sposób chce to rozegrać to już inna bajka.
Natomiast pisanie,że ma przez Legię reklamę jest dla mnie na siłę. Ze swoim koncernem był już od dawna znany i równie dobrze można napisać,że to Legia promuję się dzięki ITI np tvn i wydaje mi się,że tu jesteśmy bliżej prawdy.

Do góry
#4249339 - 22/11/2010 05:13 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /12/ [Re: MagiK]
andegawen Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/04/2010
Postów: 2547
Dobrze MagiK to krotka pilka ile wlozyl Walter z wlasnej kieszzeni w ten klub albo chce linka do sprawozdan. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja ze nic nie wlozyl tylko kupil akcje ktore moze odsprzedac i gdzie tu bohaterstwo? Na dodatek sami wypuscili z pewnoscia nowe akcje ITI na pokrycie tego wiec de facto inwestorzy sfinansowali mu zakup tych akcji abo i kredycior co nie?

Do góry
#4249426 - 22/11/2010 05:38 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /12/ [Re: andegawen]
MagiK Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/01/2005
Postów: 11245
Andegawen Ty chyba nie zrozumiałeś mojego posta. Odpowiedziałem na Twoje pytania/uwagi odnośnie stadionu. Ty chcesz dalej wchodzić w dyskusję na temat o którym nie masz zielonego pojęcia, ale odpowiem Ci na ten temat po raz ostatni (nie odbijaj piłeczki później). Po pierwsze - nigdzie nie pisałem,że Walter jest bohaterem. To jest biznesmen, do tego dobry biznesmen. Wyczuł w Legii interes to ją przejął. Akcje Legii kupił tanio, ale musiał też 'wziąć' jej długi. Załatwił to w sprytny sposób bo teraz KP Legia ma długi wobec ITI. Poczytaj sobie np. E&Y Ekstraklasa biznesu.

PS. "chce linka do sprawozdań" - chcieć to sobie możesz u siebie w domu laugh

Do góry
#4249437 - 22/11/2010 05:43 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /12/ [Re: andegawen]
Legia Offline
The Famous McD

Meldunek: 17/02/2005
Postów: 2790
Skąd: Wielkie Księstwo Warszawskie
andegawen ITI przejęło Legię za jakąś śmieszną kwotę , milion złotych czy coś koło tego.

tyle że Legia miała 20 cz 25 milionów długów, stąd taka cena.

Pieniądze ITI na ten cel miało wtedy ze sprzedaży jakiejś firmy informatycznej za około 30 milionów złotych.

odkąd są w Legii chełpią się że wciąż dokładają do interesu i że na obecną chwilę wpompowali z firmy matki czyli ITI około 100-150 milionów złotych. Podobno Legie w żadnym sezonie nie zamknęła budżetu wypracowanymi przychodami.

i to jest zastanawiające że nawet wtedy kiedy sprzedawano z klubu hurtem niezłych piłkarzy po bardzo wysokich cenach była potrzeba dofinansowania wg nich z firmy matki

czy to jest kreatywna księgowość czy ich nieudolne kierowanie klubem nie wiem ale cały czas podkreślają ile to oni już "włożyli" w Legię...

te pieniądze idą w formie "pożyczek" od ITI i kiedyś będą chcieli część odzyskać czy poprzez emisję akcji i debiut na giełdzie czy poprzez transfer nadwyżki z zysków...

ja bym chciał żeby sprzedali Legię po 2012 jak będzie koniunktura bo ich rządy to katastrofa ogółem.

Do góry
#4249449 - 22/11/2010 05:45 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /12/ [Re: andegawen]
xqwzts Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/03/2005
Postów: 6529
http://legionisci.com/news/38630_Kostrzewa_Legia_zacznie_zarabiac_od_sezonu_2011/12.html na chwile obecna to by bylo na tyle jesli chodzi o ITI. Skad wziac sprawozdania to ja nie wiem, ale jak mowi to sam prezes to chyba wystarczy.
Nie wiem tez jak ITI sie niby promuje przez Legie, jedyne co mi przychodzi do glowy to reklama na koszulkach, ale to raczej antyreklama wsrod kibicow smirk

Do góry
#4250199 - 22/11/2010 22:38 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /12/ [Re: xqwzts]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
Ekstraklasa. Lotos będzie sponsorem Lechii! Wyłoży 6 mln zł za sezon

http://www.sport.pl/pilka/1,92305,8695824,Lotos_bedzie_sponsorem_Lechii__Wylozy_6_mln_zl_za.html

Do góry
#4250224 - 22/11/2010 22:54 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /12/ [Re: Inzaghi78]
crossmen Offline
old hand

Meldunek: 29/05/2006
Postów: 1043
Originally Posted By: Inzaghi78
Ekstraklasa. Lotos będzie sponsorem Lechii! Wyłoży 6 mln zł za sezon

http://www.sport.pl/pilka/1,92305,8695824,Lotos_bedzie_sponsorem_Lechii__Wylozy_6_mln_zl_za.html


Gdzieś czytałem ,że Widzew oraz ŁKS mają wspólnie szukać sponsorów,czy wiesz może o jakiś postępach w rozmowach ?
Oraz jak przedstawia się na obecną chwilę sytuacja finansowa Widzewa?
Jak masz info to wklej,z góry dzięki

Do góry
#4250756 - 23/11/2010 04:41 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /12/ [Re: MagiK]
andegawen Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/04/2010
Postów: 2547
Originally Posted By: MagiK
Andegawen Ty chyba nie zrozumiałeś mojego posta. Odpowiedziałem na Twoje pytania/uwagi odnośnie stadionu. Ty chcesz dalej wchodzić w dyskusję na temat o którym nie masz zielonego pojęcia, ale odpowiem Ci na ten temat po raz ostatni (nie odbijaj piłeczki później). Po pierwsze - nigdzie nie pisałem,że Walter jest bohaterem. To jest biznesmen, do tego dobry biznesmen. Wyczuł w Legii interes to ją przejął. Akcje Legii kupił tanio, ale musiał też 'wziąć' jej długi. Załatwił to w sprytny sposób bo teraz KP Legia ma długi wobec ITI. Poczytaj sobie np. E&Y Ekstraklasa biznesu.

PS. "chce linka do sprawozdań" - chcieć to sobie możesz u siebie w domu laugh


Zaraz zaraz ITI jest spolka publiczna i sprawozdania musza byc w MP napewno latwe do znalezienia chcialem zeby ktos podeslal linka
Jesli wierzysz takim firmom jak E&Y to nie znasz od srodka srodowiska pracy w takich firmach doradczych nie wiem czy czytales ale była wpadka ze firma wydala 2 przeciwstawne opinie dotyczace tej samej sprawy w zaleznosci od tego kto zamawial. O Arthurze Andersenie to pewnie jeszcze w kolysce byles jak ich sie skompromitowali i znikneli
Nie znam operacji doglebnie ale mysle ze ciekawe wnioski moglyby wyniknac np taki Solorz nic od siebie niee wylozyl w Slasku a tez ma opinie dobrodzieja
Poza tym czemu rata Legii na stadion jest taka niska w stosunku do pelnej oplaty teraz jak juz jest otwarte bodaj 3/4 stadionu?

Do góry
#4251959 - 23/11/2010 17:30 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /12/ [Re: andegawen]
Legia Offline
The Famous McD

Meldunek: 17/02/2005
Postów: 2790
Skąd: Wielkie Księstwo Warszawskie
Originally Posted By: andegawen


Poza tym czemu rata Legii na stadion jest taka niska w stosunku do pelnej oplaty teraz jak juz jest otwarte bodaj 3/4 stadionu?


Legia lada moment będzie płacić jakieś 3,7 miliona złotych za rok dzierżawy , plus konserwacja i utrzymanie obiektu jak gdzieś podawali to może być kolejne 5-8 milionów złotych !

nikt nie ma tak fatalnych warunków najmu w ekstraklasie jak Legia więc nie wiem o co się tak prujesz andegawen ?

nie uregulowana jest jeszcze kwestia kto będzie dysponował prawem do komercyjnej nazwy obiektu i szykuje się ostry spór prawny o to, jeżeli wszystko pójdzie po myśli ITI to te koszty nieco złagodzone będą , prawo do nazwy stadionu Legii to parę ładnych milionów na sezon.

Lech i Wisła zapłacą pewnie do miejskiej kasy po milion góra dwa miliony złotych za Nowy Stadion...

Do góry
#4252049 - 23/11/2010 19:47 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /12/ [Re: Legia]
andegawen Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/04/2010
Postów: 2547
Dziekuje za informacje. Piszac ze rata Legii jest niska odnosilem sie do slow 'W tej chwili o co wszyscy mają bulwers płacą rzeczywiście grosze za użytkowanie stadionu i gruntu.' Magika
Z Lechem rzeczywiscie sa jeszcze wieksze jaja ale przynajmniej stadion maja przyzwoity a w Krakowie juz nawet sprawa ocierala sie o zarzuty kryminalne bo ktos mial donosic o niegospodarnosci (ze ok 700 mylonow miasto dalo a efektywnosc projektu jest zenujaca) ale nie wiem czy sprawa bedzie drazona
Ogolnie schemat sie powtarza - przychodzi 'dobrodziej' ktory kupuje akcje za pozyczone na ogol pieniadze i liczy na to ze odsprzeda je potem z zyskiem. W miedzyczasie skamlaja o stadion oczywiscie zbudowany za pieniadze publiczne a klub chce uzytkowac jak najtaniej i image takich Walterow Solorzow Cupialow Rutkowskich ma byc jak najlepszy mimo ze nie wiem czy lacznie wylozyli oni z wlasnej kieszeni chocby zlotowke

Do góry
#4252079 - 23/11/2010 20:11 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /12/ [Re: andegawen]
onda Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/05/2004
Postów: 11946
Skąd: Kalisz
@McDziarz.

Nie pisz herezji.
Bufetowa wybudowała im stadionik gratis.
Koszty roczne obciążające twój klub mają wynosić od 9 do 12 max. mln. rocznie.
Biorąc pod uwagę,że ITI i Bufetowa to jedne towarzystwo,najpierw trzeba by uwierzyć,że te koszty będą na tym poziomie...
Gdyby nawet były to znaczyłoby,że miasto W-wa zakłada zwrot inwestycji po...30 latach...
Wnioski pozostawiam dla myślących...

ps.Jeżeli w tak zwanym międzyczasie zmieni się władza w W-wie i twój klub dostanie zgoła inne warunki wynajmu i użytkowania to będzie można stwierdzić,że znajdzie się w czarnej dupie...
Ale znając życie odpowiednie umowy już zostały podpisane - jak najbardziej korzystne dla Legii - inaczej pomyślałbym,że w ITI są sami idioci...

Do góry
#4252331 - 23/11/2010 22:53 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /12/ [Re: ice18]
craax Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/04/2006
Postów: 26275
Skąd: miasto królewskie

Ekstraklasa: słynny klub wyleci za długi? Tak ratują... Cracovię?


Duchy przeszłości dały znać o sobie. Drużynie grożą poważne konsekwencje wiążące się nawet z karną degradacją do I ligi


Klubom piłkarskim na Górnym Śląsku nie przelewa się. W dodatku często dają o sobie znać błędy poprzedników, przez które narobiły się długi. Problem z tym ma teraz Ruch Chorzów. Na razie Związkowy Trybunał Piłkarski przy PZPN ukarał "Niebieskich" grzywną w wysokości 100 tysięcy złotych.



Zdaniem ZTP - chorzowski klub nie spłaca zaległości wobec swoich byłych pracowników. Należnych pieniędzy podobno nie otrzymali m.in. Orest Lenczyk, Damian Gorawski czy Jakub Wierzchowski. Wszyscy w przeszłości reprezentowali barwy Ruchu. Na razie jest tylko kara pieniężna, ale może być znacznie gorzej.

Od tej kary nie ma już odwołania, chyba że klub po otrzymaniu prawomocnego orzeczenia ureguluje długi. Jeśli tego nie zrobi, to możemy wystąpić o kolejną sankcję, czyli odebranie licencji na starty w Ekstraklasie - mówi przewodniczący ZTP Krzysztof Malinowski w "Przeglądzie Sportowym".

Jak spłacić 17 mln euro? Doradź piłkarzowi-dłużnikowi! >>

Cała sprawa jest jednak bardziej zawiła, niż wydaje się na pierwszy rzut oka. W Chorzowie zgodnie twierdzą, że całe zadłużenie zostało spłacone. Mało tego, mają nawet dokumenty potwierdzające ten fakt z samego PZPN-u. Wszelkie długi kosztowały klub 5 milionów złotych!

Ciąg dalszy na pewno nastąpi w najbliższych miesiącach. Możliwe, że doszło do zwykłego nieporozumienia, ale... nigdy nic wiadomo. Nie trzeba chyba wskazywać, kto na degradacji Ruchu skorzystałby najbardziej - klub, który teraz jest już jedną nogą w I lidze... Czy możliwe, że w ten sposób ktoś znowu próbuje ratować Ekstraklasę dla Cracovii?


-------------------

laugh laugh laugh
nie wiem co za idiota byl zdolny do napisania takiego artykulu, ale sie jednak znalazl

Do góry
Strona 9 z 31 < 1 2 ... 7 8 9 10 11 ... 30 31 >

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
6 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, igea23, Zaixi, Irek, rafal08, 11kera11), 2920 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582878 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07