Strona 1 z 10 1 2 3 ... 9 10 >
Opcje tematu
#469406 - 21/12/2005 18:44 Dyskusja na temat rozgrywek ATP (zakłady długoterminowe itp.)
Rafik 25 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/09/2005
Postów: 13934
Skąd: Klazienaveen
Rekordowa dyskwalifikacja tenisisty
2005-12-21 16:28

Zdjęcie: Mariano Puerta
Mariano Puerta
PS

Argentyński tenisista Mariano Puerta został zdyskwalifikowany na osiem lat za stosowanie dopingu - zdecydowała w środę Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF). 27-letni Puerta został przyłapany na stosowaniu dopingu podczas tegorocznego turnieju wielkoszlemowego Roland Garros w Paryżu.

Puerta dotarł tam do finału, przegrywając z Hiszpanem Rafaelem Nadalem. Właśnie badanie przeprowadzone po tym spotkaniu, 5 czerwca, dało wynik pozytywny. W jego organizmie wykryto środek pobudzający - etylefrynę.

Wyniki Puerty, który zakończył rok na 13. pozycji w świecie, uzyskane podczas French Open zostały anulowane. Argentyńczyk musi zwrócić nagrody wygrane w tym turnieju.

W październiku francuski dziennik sportowy "L'Equipe" napisał, że to Puerta jest tenisistą, u którego testy antydopingowe przeprowadzone podczas turnieju w Paryżu dały wynik pozytywny.

Ośmioletnia dyskwalifikacja, od której Puerta w ciągu trzech tygodni może się odwołać, oznacza dla niego praktycznie zakończenie kariery.

Ponieważ było to jego drugie dopingowe wykroczenie - 1 października 2003 roku został zawieszony na dziewięć miesięcy po wykryciu u niego clenbuterolu - groziła mu dożywotnia dyskwalifikacja, jednak ze względu na niewielkie przekroczenie dopuszczalnych norm ITF zdecydował się odstąpić od najsurowszej kary.

Puerta nie jest pierwszym tenisistą z Argentyny, u którego wykryto niedozwolone wspomaganie. Wcześniej stosowanie dopingu udowodniono m.in.: Juana Ignacio Cheli (2000), Guillermo Corii (2001), Martinowi Rodriguezowi (2003) i Guillermo Canasowi (2005). Wszyscy zostali ukarani maksymalnie rocznymi dyskwalifikacjami.

Do góry
Bonus: Unibet
#469407 - 21/12/2005 18:48 Re: Dyskwalifikacje w tenisie!!
Rafik 25 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/09/2005
Postów: 13934
Skąd: Klazienaveen
Ciekawe czy buki oddadzą kasę za stawianie przeciwko Marianowi żartuję. Nie lubię takich chwil bo my kibice zostaliśmy nabici w butelkę.

Do góry
#469408 - 21/12/2005 23:06 Re: Dyskwalifikacje w tenisie!!
Fro_Lech Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/06/2003
Postów: 15179
Skąd: Poznań
Jeśli ten wyrok zostanie podtrzymany to niestety , ale to będzie koniec kariery Puerty... Szkoda , jest jednym z najlepszym techników w tourze...

"niewielkie przekroczenie dopuszczalnych norm"

hmm...

Aha i jakby tego było mało :

" To nie doping, to ciąża ? "

Ćwierćfinalistka Rolanda Garrosa 16-letnia Sesil Karatanczewa była na dopingu - podał dziennik 'L'Equipe'. Bułgarka twierdzi, że jest niewinna, a wyniki badań zakłóciła ciąża.

O Karatanczewej zrobiło się głośno wiosną, gdy jeszcze jako 15-letnia debiutantka doszła do najlepszej ósemki wielkoszlemowego French Open, pokonując m.in. Venus Williams. Okrzyknięto ją rewelacją turnieju, w mediach furorę robiły jej opowieści o nauce angielskiego z płyt Spice Girls.
Wczorajszy 'L'Equipe' ujawnił, że badania przeprowadzone podczas Rolanda Garossa wykazały u niej obecność nandrolonu. Bułgarce, która skończyła rok na 39.miejscu, grozi 2-letnia dyskwalifikacja.
Karatanczewa nie przyznaje się do winy. Jak podaje 'L'Equipe', na zeszłotygodniowe przesłuchaniu w Międzynarodowej Federacji Tenisowej (ITF) o pozytywny wynik testów obwiniła francuskie procedury dopingowe. Twierdzi m.in., że zawyżony wynik nandrolonu mógł wynikać z tego, że podczas Rolanda Garrosa była... w ciąży (która szyko zakończyła się poronieniem).
Finału sprawy z Karatanczewą nie należy spodziewać się prędko. Procedury weryfikujące doping w ITF są bowiem rekordowo czasochłonne. W tym roku po French Open na dopingu złapano też finalistę z turnieju męskiego Mariano Puertę, ale dochodzenie trwa do dziś(przyp.Fro - już się zakończyło...).

Do góry
#469409 - 21/12/2005 23:12 Re: Dyskwalifikacje w tenisie!!
gacektyper Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 19/08/2003
Postów: 2154
Skąd: Rzeszów
A co powiedziec o Karatanchevej? Dziewczyna na Rolandzie nie miala wtedy nawet 16 lat i juz doping? To ze przestala grac ostatnio i te wyniki byly w sumie slabiutkie to sam odczulem grajac przeciwko niej ale zeby takie cos.To ja juz wiem co miala na mysli mowiac ze skopie tylek Sharapovej .

Do góry
#469410 - 21/12/2005 23:17 Re: Dyskwalifikacje w tenisie!!
gacektyper Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 19/08/2003
Postów: 2154
Skąd: Rzeszów
Widze ze Fro mnie ubiegl .A rewelacja turnieju? Kto widzial mecz z Venus wie o co chodzi .Ciekawe z kim ta ciaza

Do góry
#469411 - 21/12/2005 23:34 Re: Dyskwalifikacje w tenisie!!
T3NnIs Chi3F Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/08/2003
Postów: 13609
Skąd: tu i tam...
Quote:

Widze ze Fro mnie ubiegl .A rewelacja turnieju? Kto widzial mecz z Venus wie o co chodzi .Ciekawe z kim ta ciaza




Quote:

Ciekawe z kim ta ciaza




jak to z kim... z Puertą

Do góry
#469412 - 22/12/2005 08:10 Re: Dyskwalifikacje w tenisie!!
Rafik 25 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/09/2005
Postów: 13934
Skąd: Klazienaveen
Quote:

Quote:

Widze ze Fro mnie ubiegl .A rewelacja turnieju? Kto widzial mecz z Venus wie o co chodzi .Ciekawe z kim ta ciaza




Quote:

Ciekawe z kim ta ciaza




jak to z kim... z Puertą





Hehe bardzo śmieszne. A tak serio to chyba powinni zacząc w WTA i ATP robic prawdziwe kontrole antydopingowe. Bo te które są teraz, to wydaje mi się,że są na pokaz. Ukrzyżują co jakiś czas zawodnika i spokój na wiele lat. Przecież Kuzniecowa też brała i co? Nic. Pytanie nasuwa się jedno. Kto nie bierze?

Do góry
#469413 - 22/12/2005 09:37 Re: Dyskwalifikacje w tenisie!!
PioKing Offline
MaSha Lover

Meldunek: 24/03/2005
Postów: 5848
Skąd: Warszawa
Quote:

A tak serio to chyba powinni zacząc w WTA i ATP robic prawdziwe kontrole antydopingowe. Bo te które są teraz, to wydaje mi się,że są na pokaz. Ukrzyżują co jakiś czas zawodnika i spokój na wiele lat. Przecież Kuzniecowa też brała i co? Nic. Pytanie nasuwa się jedno. Kto nie bierze?



Nie wiem jak w ATP ale w WTA mozna sprawdzac na stronie oficjalnej touru kto ile razy byl badany i sprawdzany, a zalezy to od tego kto w danym czasie najlepiej gra

http://www.wtatour.com/thewtatour/antidoping/

Podczas sezonu na cegle najczesciej byla sprawdzana Henin, nic nie wykryto. A Sveta tez byla jedną z najczesciej sprawdzanych w tym sezonie i okazalo sie ze jest czysta, a efydryna byla zawarta w lekarstiwe ktore brala, a wszystko dzialo sie przed sezonem
Powód dlaczego Sesil brała jest wg mnie prosty. W juniorach zrbila sobie wielką markę, jej rywalki typu Ivanovic czy Vaidisova zaczely wygrywac swoje pierwsze seniorskie turnieje, ona miala podpisana ogromny kontrakt z adidasem a niczego nie mogla osiagnac to postanowila sobie pomóc Tak jak dla Boletierego , dla mnie tlumaczenie o ciąży jest smieszne i jeszcze bardziej ja pogrążą tym bardziej, ze na podstawie przeprowadzonych badan podobno nie wykryto w jej organizmie zadnych znaków mogących to potwierdzic.
Odpowiedz na pytanie kto nie bierze: Ci którzy mają talent albo rozum

Do góry
#469414 - 22/12/2005 09:45 Re: Dyskwalifikacje w tenisie!!
Llama Offline
Ana <3

Meldunek: 21/06/2005
Postów: 20425
Fro, gorzej Ci? 'jednym z najlepszych techników w tourze'?

ta argentyńska łajza drzaźniła mnie od samego początku, kto prócz niego miał takie zwyżki i przestoje podczas jednego meczu? w 1 secie grał jak z nut, w drugim nie mógł trafić w kort.

fakt, najlepszy mecz, to był pojedynek dwóch koksiarzy canias-puerta co tam się działo...nawet tv wyświetlał mi napis 'doping! doping!'

Do góry
#469415 - 22/12/2005 09:52 Re: Dyskwalifikacje w tenisie!!
Fro_Lech Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/06/2003
Postów: 15179
Skąd: Poznań
Mariaaaaaaaaaaaaaano Puertaaaaaaa

Do góry
#469416 - 22/12/2005 10:04 Re: Dyskwalifikacje w tenisie!!
czepek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/05/2003
Postów: 4543
Skąd: Olkusz
Quote:

Mariaaaaaaaaaaaaaano Puertaaaaaaa




Tak to za 8 lat bedziesz mogl mu kibicować o ile nie zrezygnuje

Do góry
#469417 - 22/12/2005 10:41 Re: Dyskwalifikacje w tenisie!!
Goget Offline
Tenis Trader

Meldunek: 09/02/2003
Postów: 21438
Skąd: Bahamy
Nawet mnie nie denerwujcie panowie

Prawie 3 tygodnie ściągałem spotkanie finałowe Rolanda Garossa Nadal-Puerta z Torrentów (2,21 GB) jeszcze nie zdążyłem obejrzeć a tu informacja potwierdzona o dopingu. Teraz jakoś obrzydło mi to oglądanie.

Zastanawia mnie tylko to, czy Mariano brał przez cały turniej, czy tylko przed finałem. Bo tą druga opcję jakoś bym zrozumiał. 2 wyczerpujące 5 setówki a tu finał z Nadalem, który biega do wszystkiego co się rusza, nawet FedEx by coś przyszprycował . W każdym razie mecz Puerty z Canasem to był jeden z najlepszych jaki widziałem w poprzednim sezonie. I set z Nadalem też kapitalny tenis z obu stron. Najbardziej jednak zapadły mi w pamięci te wywiady z Puertą, kiedy tak bronił się, że pierwsza dyskwalifikacja była niesłuszna, opowiadał o swoim powrocie na szczyt a okazało się, że wciskał nam wszystkim kit. No cóż teraz biorę się za ściąganie Federer-Safin. Jak ktoś mi wyskoczy jak już się ściągnie, że Safin grał na koksach to oberwie

Co do Karatanchevej to nie mam pytań. Jak ona mogła taką śmieszną wymówkę wymyślić. Przecież to nie problem docieć czy ktoś był w ciąży czy nie. Zresztą wogóle nie jest zbyt urodziwa więc nie wiem kim był ten "szczęśliwiec", który miał zostać ojcem

Do góry
#469418 - 22/12/2005 10:49 Re: Dyskwalifikacje w tenisie!!
Rusty Offline
aka Schranzer

Meldunek: 16/01/2005
Postów: 8082
Skąd: .ılı..ılı.
Llama ostrzeżenie za ubliżanie zawodnikom

Tak na serio to ja całego teamu Argentyny nie lubie, z wyjątkiem Nalbiego, mam do niego szacunek, to wszystko. Dobrze sie stało że dostał 8 lat, dla mnie to jak dyskwalifikacja dożywotnia, bo w wieku 35 lat wątpie by Marian zaskoczył nas na korcie, w ogóle wątpie czy jeszcze kiedykolwiek zagra.

Do góry
#469419 - 22/12/2005 11:21 Re: Dyskwalifikacje w tenisie!!
Llama Offline
Ana <3

Meldunek: 21/06/2005
Postów: 20425
wypraszam sobie nieregulaminowe zachowania są dozwolone, jeśli przeznaczeniem ich jest postać postępująca nieregulaminowo
wszystkim koksiarzom, oszustom, złodziejom/tak, tak, okradł swych rywali po drodze, pokonując ich na wspomagaczu/ a żebyście złapali kontuzję!

Do góry
#469420 - 22/12/2005 16:57 Re: Dyskwalifikacje w tenisie!!
Llama Offline
Ana <3

Meldunek: 21/06/2005
Postów: 20425
ludzie już tylko 27 dni do AO

Do góry
#469421 - 22/12/2005 21:25 Re: Dyskwalifikacje w tenisie!!
Fro_Lech Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/06/2003
Postów: 15179
Skąd: Poznań
Llama II ostrzeżenie , za post nie ma temat

Do góry
#469422 - 23/12/2005 13:50 Re: Dyskwalifikacje w tenisie!!
Adizek Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/06/2004
Postów: 1873
Skąd: Żory
to jest kara za granie w czarnych skarpetkach na mastersie tak samo Gaudio wystepowal powinni obaj dostac jeszcze conajmniej grzywne

Do góry
#469423 - 11/01/2006 19:03 Re: Dyskwalifikacje w tenisie!!
!zari Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/08/2005
Postów: 8048
Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF) zdyskwalifikowała na dwa lata 16-letnią Bułgarkę Sesil Karatanczewą za stosowanie dopingu.


Karatanczewa miała w ubiegłym roku dwa pozytywne wyniki kontroli antydopingowej - po przegranym meczu ćwierćfinałowym we French Open na kortach Rolanda Garrosa oraz podczas testu przeprowadzonego pomiędzy turniejami.

Podwyższony poziom nandrolonu młoda Bułgarka tłumaczyła tym, że była w ciąży, którą później poroniła. Jednak test ciążowy wykonany we francuskim laboratorium Chatenay Malabry dał wynik negatywny.

Decyzja ITF oznacza, że wyniki i punkty rankingowe uzyskane przez Bułgarkę we French Open zostaną anulowane. Karatanczewa będzie też musiała oddać premię pieniężną otrzymaną za awans do ćwierćfinału.

(PAP)

Do góry
#469424 - 12/01/2006 15:55 Re: Dyskwalifikacje w tenisie!!
Kenny Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/01/2005
Postów: 4122
Skąd: Jaworzno
I bardzo dobrze przez tą nastolatke utopiłem troche grosza podczas pojedynku z Williams a ona na prochach była.... szkoda słów na to żałosne bułgarskie dziecko.

Do góry
#469425 - 23/01/2006 23:38 Re: Dyskwalifikacje w tenisie!!
muppet Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/11/2003
Postów: 4626
Skąd: Toruń
Younes El Aynaoui złapany na paleniu trawki, ato traktowane jest jako doping

No no no

Do góry
Strona 1 z 10 1 2 3 ... 9 10 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
10 zarejestrowanych użytkowników (pacyfista, Sony, ANZELMO, akagi, Sensei, igea23, alfa, Igor, baracuda, adingh), 2912 gości oraz 11 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5583003 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07