Strona 1 z 2 1 2 >
Opcje tematu
#488242 - 19/01/2006 09:10 Fundusze inwestycyjne
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Witam

Moze mi ktos wytlumaczyc albo podac jakiegos linka gdzie mozna poczytac o funduszach? Chodzi mi o to jak mozna sobie robic konwersje miedzy funduszami, jak to wyglada? Czy moge robic konwersje na kazda kwote czy do jakiegos tylko limitu? I czy moge to wszystko robic w necie? Bylem w wbk i gosc mi powiedzial ze do 20 tys moge robic w necie, a jak wieksza kwota to i tak musze do nich przyjsc do banku...

I czy lepiej kupic jednostki funduszu jak ida do gory (jak np. Arka) czy poczekac az spadna (one wogole spadaja?) zauwazylem ze od 2 lat idzie caly czas do gory. Mysle nad otworzeniem funduszu zrownowazonego. Czy dobrze mysle ze bede mogl sobie pozniej czesc kwoty wplacic na fundusz stabilny (jesli np. bedzie spadal, poczekam na korekte i sprzedam i spowrotem przesune na zrownowazony albo na akcje? Mozna tak robic czy musze trzymac sie jedengo funduszu jesli juz w niego zainwestowalem? I czy to wogole cos daje ze kupie wtedy kiedy jednostki sa tansze i sprzedam kiedy zwyszkuja czy nie moge tak zrobic?

Z gory przepraszam za glupie pytania ale nie znam sie na tym kompletnie... jak ktos moze mi pomoc bede wdzeczny

BTW: Jaki fundusz polecacie - chodzi mi o zrownowazony

Do góry
Bonus: Unibet
#488243 - 19/01/2006 17:20 Re: Fundusze inwestycyjne
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Quote:


Moze mi ktos wytlumaczyc albo podac jakiegos linka gdzie mozna poczytac o funduszach?




np. http://tfi.hoga.pl/

Quote:


Chodzi mi o to jak mozna sobie robic konwersje miedzy funduszami, jak to wyglada? Czy moge robic konwersje na kazda kwote czy do jakiegos tylko limitu?




Po prostu zgłaszasz w punkcie obslugi że chcesz dokonac konwersji, podajesz co na co zamieniasz i to wszystko.Kwot granicznych nie ma ale musisz pamietac ze przy konwersjach pobierane sa oplaty gdy przechodzisz z tanszego funduszu do drozszego, konwersje w odwrotną stronę sa bezplatne.Jesli np masz juz zrównowazony i placiles przy nabyciu 2% a chcesz zamienic na akcyjny gdzie jest koszt np 5% placisz róznicę czyli 3% a przy powrocie nie placisz juz nic.

Quote:

I czy moge to wszystko robic w necie? Bylem w wbk i gosc mi powiedzial ze do 20 tys moge robic w necie, a jak wieksza kwota to i tak musze do nich przyjsc do banku.../
Quote:



To już zależy od rodzaju funduszu,trzeba by przejrzec regulaminy.

Quote:

I czy lepiej kupic jednostki funduszu jak ida do gory (jak np. Arka) czy poczekac az spadna (one wogole spadaja?)




W/g gieldowego powiedzenia kupuj tanio a sprzedawaj drogo czyli jesli uwazasz ze bedzie jeszcze wzrost to jest to dogodny moment zakupu.

Quote:

zauwazylem ze od 2 lat idzie caly czas do gory.




Nie tylko Arka pnie sie do góry ale patrząc na notowania gieldowe chyba Cie to nie dziwi.FI sa zreszta po to na rynku aby dawaly zysk i kazdy z nich powinien dac nam w dlugim terminie zarobic.

Quote:

Mysle nad otworzeniem funduszu zrownowazonego. Czy dobrze mysle ze bede mogl sobie pozniej czesc kwoty wplacic na fundusz stabilny (jesli np. bedzie spadal, poczekam na korekte i sprzedam i spowrotem przesune na zrownowazony albo na akcje?




Dobrze myslisz zeby wtedy sprzedac/kupic ale to nie takie proste odróznic w poczatkowej fazie dlugofalowe spadki od korekty.

Quote:

Mozna tak robic czy musze trzymac sie jedengo funduszu jesli juz w niego zainwestowalem? I czy to wogole cos daje ze kupie wtedy kiedy jednostki sa tansze i sprzedam kiedy zwyszkuja czy nie moge tak zrobic?




Mozna zmieniac typ funduszu i nie musisz kurczowo trzymac się jednego.Daje to tyle że jesli dokonasz konwersji w odpowiednim momencie ilośc jednostek poczatkowego funduszu po powrocie do niego będzie większa a co za tym idzie Twoj portfel bedzie grubszy.

Quote:

Z gory przepraszam za glupie pytania ale nie znam sie na tym kompletnie... jak ktos moze mi pomoc bede wdzeczny




Głupich pytań nie ma sa tylko glupie odpowiedzi co widac nie tylko na tym forum.

Quote:

BTW: Jaki fundusz polecacie - chodzi mi o zrownowazony




Sprawdx ostatnie np 3 lata, 5 lat i popatrz jak zachowywaly sie one w czasie spadków bo wtedy najbardziej widac fachowośc zarządzających.Spójrz tez na oplaty wstepne, koszty prowadzenia(szczeglnie te bezpieczne) i podejmij dobra decyzję.Powodzenia.
http://tfi.hoga.pl/notowania.asp?typ=1&nazwa=Fundusze+zr%F3wnowa%BFone

Do góry
#488244 - 19/01/2006 18:16 Re: Fundusze inwestycyjne
makler_79 Offline
stranger

Meldunek: 23/12/2005
Postów: 13
Skąd: Katowice
polecam ci zainteresowanie sie funduszem funduszy, np skandia, nationwide czy inne oferowane przez doradcow, masz tam z reguly minimum 30 funduszy na kazda okazje, od akcyjnych, po pieniezne poprzez stabilne i zrownowazone a takze gwarantowane jak w skandii, ja tak inwestuje bo za konwersje nic nei placisz w przypadku wiekszej kwoty lub plany systematycznego oszczedzania za min 400 zl na miesiac, mozesz dokonywac kazdej operacji a nawet korzystac z portfeli modelowych z doradcami bez doplaty, konwesrja przez net jest realizowana za 2-3 dni po zrobieniu bilansu z dnia polecenia, w kazdej chwili mozesz czesc kasy dodatkowej dac na inne fundusze i jakikolwiek chcesz procent bez utraty kasy za tzw sprzedaz jednostek, o tyle to lepsze od innych pojedynczych funduszy no arka czy unikorona, ze w multiportfelach tez je masz ale nie placisz kasy za zbywalnosc jednostki ani podatku belki bo jest to nazywane sprytnie ubezpiecznie inwestycyjne, tak wiekszosc posrednikow robi i na pewno masz tu wiecej mozliwosci za nizsza cene, pzdr

Do góry
#488245 - 19/01/2006 21:45 Re: Fundusze inwestycyjne
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
W/w oferty są kiepskie w porównaniu z bezpośrednimi wplatami do FI .
Ta jak napisaleś nazwa "ubezpieczenie inwestycyjne" jest rzeczywiście sprytna tylko ciekawe kogo wykiwa ? czy tylko samego Belkę ?

Skoro tam inwestujesz proponuję ci małe zadanko.Zadzwoń jutro do nich i dowiedz się bardzo dokladnie ile pieniązków otrzymasz gdybys jutro zrezygnowal z ich uslug i wyplacil calośc ?

Do góry
#488246 - 21/01/2006 14:15 Re: Fundusze inwestycyjne
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
a co myslicie o tym SFI na mbanku?

Do góry
#488247 - 25/01/2006 11:21 Re: Fundusze inwestycyjne
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Jesli chce zrobic konwersje ze zrownowazonego funduszu(ktory juz mam) na stabilny to musze cos placic za ta konwersje? czy kazda wplata niesie za soba prowizje dla banku czy np. tylko otwarcie rejestru(1wsza wplata) na fundusz stabilny i pozniej juz moge bez pro3wizji przelewac srodki z jednego funduszu na drugi?

Do góry
#488248 - 25/01/2006 13:33 Re: Fundusze inwestycyjne
Rysio Ochudzki Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/12/2004
Postów: 2796
Skąd: UBkistan
Panowie macie jakieś info o funduszach heddingowych - bo mam napisać magisterke o tym a narazie jestem zielony
pozdr.

Do góry
#488249 - 25/01/2006 13:44 Re: Fundusze inwestycyjne
Krzysiekow Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 12/12/2004
Postów: 7408
Skąd: Busch Stadium
Panowie czy warto wg. was pakowac sie jeszcze w fundusz akcji ze spora gotoweczka?

Czy tegoroczne zyski moga sie zblizyć chociazby do tych z tamtego roku przy takim sposobie inwestowania?

Czekam na odpowiedzi - pozdro

Do góry
#488250 - 25/01/2006 13:51 Re: Fundusze inwestycyjne
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Rysio O. - nie fundusze heddingowe a hedgingowe,pewnie dlatego nic nie znalazłes.

Pisac o nich Ci nie będę ale jak wrzucisz w google poprawną nazwe na pewno coś znajdziesz a na poczatek masz to : http://www.fundi.pl/?p=1&id=164

Do góry
#488251 - 25/01/2006 14:30 Re: Fundusze inwestycyjne
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Kto mi powie dlaczego przy inwestowaniu w fundusze akcyjne polecane jest trzymac kase min 5 lat? Nie moge trzymac kasy np rok i jej wyplacic? Przeciez i tak jest duzy zysk np. arka akcji +71.57 ;-) Inne podobnie...

Do góry
#488252 - 25/01/2006 14:55 Re: Fundusze inwestycyjne
yahba2 Offline
newbie

Meldunek: 31/07/2004
Postów: 43
Fundusze akcyjne charakteryzuja sie bardzo duza zmiennoscia.
Jak jest dobrze,tak jak w Polsce przez ostatnie dwa lata to fundusze przynosza duzy zysk,a jak jest zle i nie ma wyraznego trendu to tylko niektore male i srednie fundusze przynosza zysk.

Dlatego trzymanie pieniedzy przez dluzszy okres czasu ma niwelowac te skoki.

W wieloletniej perspektywie inwestycje w normalne spolki na GPW przynosza zyski powyzej inflacji.

Eska - wyczysc swoja skrzynke.

Do góry
#488253 - 25/01/2006 15:03 Re: Fundusze inwestycyjne
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
aha... czyli ze moge sobie zaiwestowac na 12 miesiecy i wyplacic jak jest dobry trend jak przez ostatnie 2 lata - czyli mam duza stope zwrotu. A jak nie mam zysku to czekam jeszcze kolejny rok itd az w koncu sie 'odbije'

Bo mysle czy by nie zaiwestowac troche pieniedzy w fundusz akcyjny, w razie czego przeciez moge przeniesc pieniadze z akcyjnego do stabilnego itd?

Do góry
#488254 - 26/01/2006 11:33 Re: Fundusze inwestycyjne
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
jaki polecacie fundusz Akcji?

Znacie jakies dobre forum o funduszach itd?

Do góry
#488255 - 26/01/2006 13:44 Re: Fundusze inwestycyjne
Baqu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2004
Postów: 26931
Skąd: ‎Mindfields
Quote:

jaki polecacie fundusz Akcji?

Znacie jakies dobre forum o funduszach itd?




http://co.multibank.pl/ - pomocny link, sam z niego kożystam, bo chce wpłacić troszke $$ do funduszu

http://www.bankier.pl/index2.html - też polecam

Do góry
#488256 - 30/01/2006 17:50 Re: Fundusze inwestycyjne
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Fundusze w ktore bede inwestowal:

ING zrownowazony 25 tys

Skarbiec III filar 13 tys

i...

5 tys na jakis akcyjny tylko nie wiem jaki - jakis z mniejsza prowizja co polecacie?

dobry wobor czy nie?

Do góry
#488257 - 30/01/2006 21:29 Re: Fundusze inwestycyjne
makler_79 Offline
stranger

Meldunek: 23/12/2005
Postów: 13
Skąd: Katowice
co do funduszy akcyjnych na krotki temrin to polecam CU akcyjny, ARKA wbk , ing akcyjny malych i srednich firm albo sam akcyjny, osobiscie sam tez mam Citizrownowazony srodkowoeuropejski ktory inwestuje w akcje okolo 60 proc ale nie tylko w wig ale tez w gielde rosyjska a jak wiemy gazprom np jest juz notowany dla funduszy zagranicznych tam i sa niesamowite wzrosty, jakbym mogl to sam bym gral na tamtej gieldzie ale u nas narazie sie nie da, oni sa mniej wiecej na poczatku lat 90 w Polsce,
co do tzw funduszy ubezpieczeniowych, czy ubezpieczne inwestycyjnych zeby uciec belce.... to sa to ewidentnie plany dlugofalowe majace zastapic np IKE, ja mam taki w ktory inwestowac mam 5 lat lub wiecej, z wplatami dodatkowymi bez oplat, jest to bliskie PSO ale polega na ustalaniu strategii indywidualnie, wiadomo ze w dlugim terminie akcja rosnie (dobra akcja), jesli komus sie spieszy to ciezko cos wybrac bo i oplaty i konwersja wyzsze...

Do góry
#488258 - 30/01/2006 21:32 Re: Fundusze inwestycyjne
makler_79 Offline
stranger

Meldunek: 23/12/2005
Postów: 13
Skąd: Katowice
masz racje, ale ja to traktuje jako substytut IKE dlatego trzymam minimum 5 lat i wtedy ma bez oplat z calymi zyskami ale bede trzymal pewnie 15 jak nei wiecej, zawsze oplaty i obostrzenia na poczatku sa najwyzsze a co do ubezpieczenia to jest to raczej tylko zmylka belki,choc daja jakies 110 prc w przypadku czeos zlego i calosc kwoty... nie zamierzam wczesniej wychodzic to nie zakladam oplat i tego ze nei dostane calosci bo taka podpisalem umowe

Do góry
#488259 - 30/01/2006 23:27 Re: Fundusze inwestycyjne
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
dzieki za odpowiedz

pozdro

Do góry
#488260 - 31/01/2006 13:07 Re: Fundusze inwestycyjne
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Dlaczego nie polecacie SFI w mbanku? Nie jest to lepsze niz zwykle pakowanie pieniedzy do funduszu? Tam nie placi sie za kupno,sprzedaz, konwersje tylko za zarzadzanie funduszem w skali roku odpowiednio do danego TFI. Jest tam jakis haczyk? Bo ja narazie zadnego nie widze a funduszy jest dosc sporo

Do góry
#488261 - 01/02/2006 13:29 Re: Fundusze inwestycyjne
trueneo Offline
addict

Meldunek: 14/10/2002
Postów: 484
Skąd: Warszawa
ja polecam Arke sam mam zrownowazona dala mi ponad 14% a mam ja od lekko ponad 2 miesiecy, teraz planuje wyjac wszystko z lokat i 50% na arke obligacji, 20% stabilnego wzrostu, 20% w zrownowazona i 10% w arke akcji. Zdecydowalem sie na arke bo mam bz wbk tuz pod nosem. Prowizje sa od 3% w doł i jak potrzymasz jednostki dłuzej niz rok to nie placisz nic przy sprzeadzy. Goraco polecam fundusze tzrymanie pieniedzy na lokatach i kontach mija sie z celem. Pozdrawiam

Do góry
#488262 - 06/02/2006 20:29 Re: Fundusze inwestycyjne
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Ostatnio widzimy jak fundusze spadaja. Nie wazne czy akcyjne czy zrownowazone czy stabilne...

Zastanawiam sie (bo nie znam sie na tym zbyt dobrze) czy nalezy teraz odsprzedac jednostki w funduszu stabilnym arka (trzymam juz ponad rok wiec moge wyplacic bez prowizji) i kupic ponownie za jak spadki beda jeszcze wieksze za jakis czas?

Czy zostawic bo i tak fundusz to 'odrobi' i nie oplaca sie 'bawic' w takie zabiegi?

I jeszce mam pytanie dlaczego fundusz stabilny spada wiecej niz zrownowazony (chodzi o arke) chyba powinno byc odwrotnie bo zrownowazony wiecej inwestuje w akcje niz stabilny...

Prosze o odp.

Pozdrawiam

Do góry
#488263 - 22/03/2006 16:56 Re: Fundusze inwestycyjne
trueneo Offline
addict

Meldunek: 14/10/2002
Postów: 484
Skąd: Warszawa
stabilnego wzrostu arki i tak da ci wiecej niz lokata ja bym trzymal

Do góry
Strona 1 z 2 1 2 >




Kto jest online
12 zarejestrowanych użytkowników (Akhu, Lukasz111, ANZELMO, akagi, VVega, Sensei, alfa, burbon, wHiTe_StAr, 11kera11, igea23, Szuman), 4421 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582780 Postów

Najwięcej online: 4499 @ 15:45