Strona 1 z 6 1 2 3 4 5 6 >
Opcje tematu
#499170 - 29/01/2006 22:28 Puchar Narodów Afryki - faza playoff
Rivaldinho Offline
+

Meldunek: 29/04/2004
Postów: 19495
Skąd: 比得哥ߠ...



  • pary 1/4 :



      03.02 19:00 Egipt vs D.R. Congo - (Kair, stadion międzynarodowy)

      03.02 15:00 Guinea vs Senegal - (Aleksandria)

      04.02 19:00 Kamerun vs Wybrzeże Kości Słoniowej - (Kair, stadion wojskowy)

      04.02 15:00 Tunezja vs Nigeria - (Port Said)






    Zapraszam do dyskusji..

  • Do góry
    Bonus: Unibet
    #499171 - 29/01/2006 22:37 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    nygus Offline
    addict

    Meldunek: 29/11/2005
    Postów: 509
    Kamerun bardzo dobrze gra wg mnie puchar jest ich.

    Do góry
    #499172 - 30/01/2006 00:51 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    pablobytom Offline
    member

    Meldunek: 17/04/2004
    Postów: 153
    Skąd: Bytom
    w meczu z WKS Kamerun powinien sobie psokojnie poradzic. WKS jest chyba troszke zbyt przereklamowany natomiast Lwy to chyba afrykanska potega. Co do meczu Egiptu i Kongo, uwazam ze gospodarze powinni wyjsc tez obronna reka. Kongo chyab troszke sp8uchlo.
    Tak wiec aw. Kamerun i Egipt

    Do góry
    #499173 - 02/02/2006 13:18 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    detomis Offline
    stranger

    Meldunek: 30/01/2006
    Postów: 9
    Guinea vs Senegal

    Typ: Guinea

    Guinea jest po prostu lepsza.Ostatnim meczem przekonali mnie do tej decyzji.W ataku panuje 2 napastników.I nie są to jakies tam przypadki.Tylko ładne ,składne akcje.Senegal gra jak 3 ligowa szmacianka.Jakim cudem weszli dalej nie wiem.
    Expekt 3.25 Typ.1 Ide na całość.Żeby wygrać trzeba grać i to grubo.....

    Do góry
    #499174 - 02/02/2006 13:21 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    overclocker Offline
    old hand

    Meldunek: 12/01/2006
    Postów: 786
    Skąd: Gołdap
    moim skromnym zdaniem powinno być tak
    gwinea wygra
    egipt wygra
    kamerun win
    i chyba raczej tunezja ale moze być różnie.

    Do góry
    #499175 - 02/02/2006 13:52 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    Ryan20 Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 24/04/2005
    Postów: 5399
    Skąd: TUREK / WROCŁAW
    ja bym jednak przestrzegał przed skreślaniem Senegalu, to prawda grali do tej pory źle a Gwinea rewelacyjnie, ale tutaj juz 1/4 finału moze rządzić się swoimi prawami. Gwinea nie ma tak dobrego składu zeby ogrywac kazdego, z kolei w Senegalu musi coś w końcu wypalić (do 80 minuty prowadzili z Nigerią wiec tacy 3 ligowcy to nie są). Będzie wyrównany mecz.

    Do góry
    #499176 - 02/02/2006 14:25 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    overclocker Offline
    old hand

    Meldunek: 12/01/2006
    Postów: 786
    Skąd: Gołdap
    moim zdaniem Gwinea właśnie ma skład zdolny do ogrania senegalu no ale ookaże sie to jutro
    mam na dzieje że na afryce będzie znów

    Do góry
    #499177 - 02/02/2006 14:30 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    skoczek Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 29/01/2005
    Postów: 3063
    Skąd: fut5al.pl / hypebeast.pl
    egipt raczej gładko powinien sobie poradzić z kongiem. czytałem, że były spięcia między reprezentantami konga a ich federacją piłkarską o wypłacenie premii za wyjście z grupy. piłkarze grozili, że mogą oddać mecz walkowerem. więc myślę, że jest to jeden z kilku czynników wpływający na prawdopodobieństwo zwycięstwa egiptu.

    Do góry
    #499178 - 02/02/2006 17:13 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    roads Offline
    journeyman

    Meldunek: 25/11/2005
    Postów: 84
    Skąd: Kostrzyn nad Odrą
    Garsc statystyk:

    03.02 19:00 Egipt vs D.R. Congo
    Egypt - Congo DR 2:2 (1:0), Friendly 2004, PORT SAID EGYPT - 14.01.2004
    Zaire - Egypt 0:0, CAN 1990 Prel. Comp., [KINSHASA] ZAIRE - 30.07.1989
    Egypt - Zaire 2:0 (0:0), CAN 1990 Prel. Comp., CAIRO EGYPT - 16.07.1989

    03.02 15:00 Guinea vs Senegal
    Senegal - Guinea 1:1 (0:1), Friendly 2004, PARIS FRANCE - 29.05.2004
    Guinea - Senegal 1:0 (0:0), CAN 2002 Prel. Comp., CONAKRY GUINEA - 08.10.2000
    Senegal - Guinea 1:0, Friendly 1999, DAKAR SENEGAL - 13.01.1999
    Senegal - Guinea 1:0 (0:0), Friendly 1999, DAKAR SENEGAL - 10.01.1999
    Guinea - Senegal 1:2 (0:0), Friendly 1997, BANJUL GAMBIA - 05.12.1997
    Senegal - Guinea 3:0 (2:0), Cabral Cup 1995, NOUAKCHOTT MAURITANIA - 20.11.1995
    Senegal - Guinea 2:1 (0:1), CAN 1994, SOUSSE TUNISIA - 29.03.1994
    Guinea - Senegal 0:0, CAN 1988 Prel. Comp., CONAKRY GUINEA - 12.04.1987
    Senegal - Guinea 4:0 (1:0), CAN 1988 Prel. Comp., DAKAR SENEGAL - 29.03.1987
    Guinea - Senegal 1:0 (1:0), Cabral Cup 1987, CONAKRY GUINEA - 01.03.1987
    Senegal - Guinea 3:1 (2:1), Friendly 1985, DAKAR SENEGAL - 25.12.1985
    Guinea - Senegal 0:2 (0:0), Cabral Cup 1985, BAKAU GUINEA - 12.02.1985
    ----------
    2 zw. Gwinei, 2 remisy, 8 zw. Senegalu

    Do góry
    #499179 - 02/02/2006 19:31 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    West Offline
    stranger

    Meldunek: 23/01/2006
    Postów: 21
    Na PNA najwięcej zrobiłem w ostatnim tygodniu i mam nadzieje że dalej tak będzie.

    Egipt vs D.R. Congo 1

    Egipt to jak dobra firma, nie są może rewelacyjni ale Congo NIE POWINNO zaszkodzić im w tym turnieju, jeszcze nie teraz.

    Guinea vs Senegal 1

    Tutaj sprawa sie troche komplikuje, Guinea to "czarny koń" pucharu ... radzą sobie bardzo dobrze i mają duże szanse pokonać Senegal, dodam tylko że mają NAJLEPSZĄ obrone w turnieju - stracili TYLKO 1 bramke strzelając 7!. Senegal to b. dobra drużyna, ale to nie POWER Kamerunu - moim zdaniem przereklamowana, napewno będzie to mecz walki i ani jedna ani druga drużyna nie da sobie wbić bramki za frajer. Stawiam na miła niespodzianke którą może sprawić Guinea. Senegal przegrał dwa mecze z Ghana! i dziwnie z Nigerią!, a powiem że stawiałem cicho na Senegal i co? staneli jak kłody kiedy mieli duże szanse na wygraną.

    Kamerun vs Wybrzeże Kości Słoniowej 1

    (5 bramek Samuel Etoo)

    Kamerun to Samuel Eto, każda przeciwna drużyna jeśli nie wyłączy tego "wariata" to mają przechlapane. Moim zdaniem jest to pilkarz uniwersalny - powiedział bym że genialny... praktycznie jak dostanie piłke na połowie rywali to są duże szanse że strzeli bramke. WKS ma małe szanse na zatrzymaniu "pociągu śmierci" - chyba że odetną Eto od podań/gry w co osobiście wątpie.

    Tunezja vs Nigeria 2

    Ani Tunezja, ani Nigeria nie zrobila na mnie dużego wrażenia... Nigeria zazwyczaj zaskakuje w drugiej połowie, oni coś pózno sie rozkręcają i ciężko będzie jak stracą bramke w pierwszej połowie lub niedaj Boże dwie. Tunezja to nastepny "magik" w ataku: Dos Santos. Nie jestem pewny postawy Nigerii, oni grają w kratke..... raz pozwalaja np. Zimbabwe kontrolować gre w pierwszej połowie a pozniej zaskakują dwoma bramkami, ale to może sie nie sprawdzić w meczu z Tunecją bo Tunezja to nie Zimbabwe...

    Do góry
    #499180 - 02/02/2006 22:25 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    all_bundy Offline
    stranger

    Meldunek: 04/03/2005
    Postów: 10
    Do tej pory PNA jest raczej przewidywalny i zbyt dużo w tym raczej się nie zmieni. Awansować powinien Kamerun. Reszta drużyn to już nie jest tak pewna.
    Gwinea z dobrej strony pokazała się w grupie i tym razem również powinna wygrać. Mimo wszystko Senegal to już nie ta sama drużyna co w MŚ 2002.
    Tunezja - Nigeria Tu bym skłaniał się do awansu Tunezji Nigeria przegrała awans na MŚ i teraz niestety też odpadnie już w ćwierćfinale. Gwiazdy jak zwykle chciałyby wygrać ale nalepiej spacerując po murawie.
    I na koniec zostaje Egipt - DR Kongo i tu widze zarobek buków
    Gospodarz powinien awansować i każdy liczy tu na pewniaka. Mam znajomego na studiach z Kongo który interesuje się piłką i ma o tym troche pojęcia i eliminując jego przywiązanie do narodowości można powiedzieć, że daje Kongo szanse na awans porównywalne z Egiptem. Kongo nie ma w swoim składzie gwiazd z pierwszych stron gazet ale jest zbudowane na solidnym fundamencie graczy z europejskich klubów. Pierwsze 2 mecze a szczególnie pierwszy dały mi zarobić na Kongo i spróbuje jeszcze raz. Czy awansują to nie jestem za pewien ale na dogrywkę to chyba się skuszę. A potem to zobaczymy co się będzie działo i może pójdzie coś na live.
    Najważniejsze z tego wszystkiego to to że odradzam grać na goła 1 po takim kursie jaki dają buki. Na czymś muszą zarobić...

    Do góry
    #499181 - 02/02/2006 22:33 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    boca juniors Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 26/05/2003
    Postów: 10031
    Skąd: Frei Stadt Danzig
    daj spokój,nawet Henio Kasperczak mówi,że Kongo nie ma szans

    Do góry
    #499182 - 02/02/2006 22:44 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    grzesol Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 19/08/2005
    Postów: 7541
    Ja chciałbym się wypowiedziec na temat dwóch jutrzejszych meczy:
    Egipt-Kongo 1
    Egipt na pewno jest tutaj zdecydowanym faworytem i powinien ten mecz wygrać.Kongo tak naprawdę posiada jednego klasowego zawodnika,a jest nim oczywiście Lua-Lua.Wystarczy,że Egipt powstrzyma tego zawodnika,a wygrana przyjdzie sama.Lua-Lua to taki piłkarz ,że jeżeli tylko będzie dostawał dobre podania to w pojedynkę może rozmontować obronę Egiptu ale myślę,że jeden piłkarz nie da sukcesu Kongu,które ten mecz przegra.W końcu Egipt gra u siebie i przy 75 tys. publiczności po prostu nie będzie mu wypadało nawet zremisować,muszą ten mecz wygrać i pewnie wygrają,a kurs 1.4 bardzo zachęcający.

    Gwinea-Senegal 1
    Wszyscy podkreślacie wspaniałą grę Gwinei ale wydaje mi się,że za bardzo opieracie się na ich ostatnim meczu z Tunezją.Przecież Tunezja wyraźnie ten mecz odpuściła,a brak podstawowych zawodników był aż nadto widoczny.Przypomnijcie sobie mecz z Zambią,jakie wtedy gracze Gwinei przeżywali męki ledwo co ten mecz wygrali.Senegal tylko szczęściu może zawdzięczać to,że znalazł się w ćwierćfinale,a dokładniej Ghanie,która nie uporała się ze słabym Zimbabawe.Senegalczycy grają w tym turnieju bardzo źle,a ich występ przeciwko Nigerii,który wypadł bardzo dobrze mogą tylko zawdzięczać braku zaangażowania z jej strony.Myślę,że Gwinea ten mecz wygra i to różnicą 2 bramek.Podstawowi zawodnicy trochę odpoczywali w meczu z Tunezją,a gracze Senegalu w podstawowym składzie walczyli do końca z Nigerią.W tym meczu musi zwyciężyć finezja,technika,indywidualne popisy Ismaela Bangoury,który zagrał znakomity mecz przeciwko Tunezji,szczęście w tym meczu niestety nie dopomoże Senegalowi.Mój wstęp na początku nie miał umniejszać dokonań Gwinei w meczu z Tunezją ale to żebyście patrzyli na wszystkie 3 rozegrane mecze,a nie tylko na ten jeden,w którym Gwinejczycy zagrali znakomicie,a Tunezja fatalnie.

    Do góry
    #499183 - 02/02/2006 22:48 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    Salvador Dali Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 22/11/2004
    Postów: 5480
    Skąd: Katowice
    Dziwa mnie opinie ze gra Tunezji nie zrobila na niektotych wrazenia. Wg mnei to zdecydowanie najlepsza druzyna Afryki i niezmienia tego ostatnia porazka z Gwinea w rezerwpowym saldzie. Przde wszystkim to druzyna anjlepij poukladana, grajaca To co ich roznicy od innych to maja pomyl na gre, umiejetnie przysmieszaja i zwalniaja akcje, pzregrwaja, rozciagaja defensywe rywala. A gra reszty wyglada mniej wiecej " o mam pilke" leb w dol, klapki na oczy i byle do przodu choc jestem sam z przodu a obroncow ryali 6 Dla mnie Tunezja to faworyt nr 1 i jedyna druzyna afrykanska ktora moze cos zdziaalac w dojczach bo twierdzenie ze WKS ma szanse na munidalu jest niepowazne. Drogba, 2-3 zawodnikow na przyzwoitym pzoiomie a obrona jak z ligi polskiej ( i to slabszego klubu). Masakra a w grupie Arg, Hola i najlepsza defensywa Serbia. jedym slowem wszysy spodziewaja sie ze beda czarnym koniem a tak naprawde beda czarna klapa

    Do góry
    #499184 - 02/02/2006 23:07 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    bolo_lacznik Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 17/12/2004
    Postów: 6382
    Świete slowa Salvador Dali ,najlepiej poukładana ekipa .Wszystko u nich działa perfekcyjnie i dla mnie tez nr.1 do zdobycia pucharu (min. finał), a o mecz z Nigerią jestem jakos dziwnie spokojny ps.Ghana po pierwszym przegranym meczu( z Nigeria 0-1) tez wydawała mi się "poukładana"

    Do góry
    #499185 - 02/02/2006 23:36 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    pauL005 Offline
    old hand

    Meldunek: 04/08/2004
    Postów: 1158
    Skąd: Biłgoraj
    Według mnie Kamerun i Egipt bez problemów powinny przejść do półfinałów. Kamerun jak Kamerun, nie będzie ich na MŚ, więć powinni to sobie jakoś zreskompenswać, najlepiej zdobywając puchar afryki, a przynjamniej grać w finale. Są o klase lepsi od innych druzyn afrykańskich, napewno od WKS.
    Egipt jako gospodarz mierzy wysoko a przegrać z Kongo w ćwierćfinale to chyba nie za dobrze jak dla nich.
    Myślę nad systemem 1z2 (Gwinea+Tunezja) i do tego pewniaki (Kamerun+Egipt) ako baardzo bardzo ładne

    Do góry
    #499186 - 03/02/2006 00:02 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    krisek Offline
    old hand

    Meldunek: 18/01/2006
    Postów: 1140
    Skąd: Inowrocław gg2713248
    Ja napisze krotko :

    gwinea AWANS
    Egipt - Congo 1
    Kamerun - WKS 1

    Do góry
    #499187 - 03/02/2006 00:31 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    boca juniors Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 26/05/2003
    Postów: 10031
    Skąd: Frei Stadt Danzig
    Egipt-Kongo 1

    Tutaj raczej jest oczywiste,choć kurs mizerny,a moze byc dogrywka, w turniejach róznie bywa,ale awans faraonów niepodważalny,drużyna lepsza, majaca lepszych graczy i grająca u siebie.

    Nie rozumiem tego podniecenia Kamerunem,owszem też ich lubie od 1990 już,ale wcale nie grają aż tak cudnie.Wyszli z beznadziejnie słabej grupy,do tego ich gra ofensywna opiera się na geniuszu Eto'o.Wszyscy piszą ,że on sam może rozstrzygnąć mecz,a przecież WKS ma Drogbe, nie gorszego grajka i w polu też niezłych pykaczy.Kamerun grał ładnie ale z cieniasami,WKS wyszło z silnej grupy,i mam wrażenie ,że zbytnio sie nie przykładali do gry,chcieli awansować jak najmniejszym nakładem sił,jednak z nieposkromnionymi lwami napewno zagrają na maksa i dla mnie to mecz no bet.
    Zresztą Kamerun przypomina mi dawną Brazylie z mundiali czy Kanade w hokeja,w grupie roznosili wszytkich a potem szybko wracali do domu,Kameruńczykom wróże podobny scenariusz.Ciekawie natomiast wygląda Gwinea,bardzo ciekawa ekipa,czarny koń tego turnieju,mają spore szanse z Senagalem ,który jest potwornie słaby i wyszedł z grupy na mega farcie,ale z Gwinejczykami już się nie ślizgną.
    Tunezja też wygląda nieźle,Nigeria nie jest mocna,miała łatwych rywali i sporo przypadku,Tunezja napewno lepsza,bardzo dobzre poukładana przez europejskich trenerów jak na bambusów,ale nie wiem ,zauważyłem,że drużyny,które maja grać na mundialu,sa bez formy i trudno sie dziwic, bo szczyt formy łapie się raz w sezonie, a mistrzostwa w Niemczech napewno sa dla nich ważniejsze niż murzyńskie rozgrywki plemienne

    Do góry
    #499188 - 03/02/2006 06:52 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    zxraq Offline
    addict

    Meldunek: 11/12/2005
    Postów: 626
    witam wszystkich
    widze,ze wszyscy ochoczo stawiacie win Gwinei,ale czy to takie pewne..
    to jest turniej i Senegal tez moze sie zmobilizowac i zagrac przyzwoity mecz..
    ja sie zastanawiam nad dogrywka - wynik jakies 1:1, a potem sklanialbym sie do zaryzykowania awansu Gwinei..
    najlepiej zagrac lekko przed meczem,a potem kontrolowac live
    pozdrawiam

    P.S wogole co myslicie o remisach w fazie pucharowej ?!

    Do góry
    #499189 - 03/02/2006 09:59 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    ziomek-domek Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 20/01/2004
    Postów: 6026
    Skąd: Warszawa
    ja bym uwazal na Egipt. Wystep mido stoi pod znakiem zapytania. Gra Egiptu opiera sie glownie na graczach z rodzimej ligi.

    Do tego presja publicznosci, nie wiadomo jak to wytrzymaja (o ile w fazie grupowej byly 3 mecze, tutaj 1 mecz decyduje o wszystkim). Moze Egipcjanie nie podejda do tego meczu na 150% skoncentrowani. Fakt finansowy u Kongo wbrew pozorom moze ich tylko zmobilizowac! Beda chcieli udowodnic, ze kasa im sie nalezy.

    Jak bym probowal jednak
    x2, x

    W koncu to runda pucharowa - awans nie rowna sie wygrana w czasie regulaminowym

    Do góry
    #499190 - 03/02/2006 10:31 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    outsider Offline
    addict

    Meldunek: 12/01/2006
    Postów: 566
    Dajcie spokoj z ta Gwineą...
    Z kim oni dotychczas wygrali? Z rezerwami Tunezji z cieniutka RPA i po wielkich mekach z Zambią.I wlasnie ten mecz z Zambia mam glownie w pamieci .Dla mnie Gwinejczycy to przecietna druzyna z pokonaniem ktorej Senegal nie powinien miec wiekszych problemow. Byc moze po dogrywce ale wygra Senegal.

    Do góry
    #499191 - 03/02/2006 11:07 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    Scobas Offline
    Pooh-Bah

    Meldunek: 22/12/2003
    Postów: 2218
    Skąd: Przełyk
    Zgadzam sie z Outsiderem, tak wszyscy rzucili sie na ta Gwinee, a ja mam calkiem odmienne zdanie na ten temat i rowniez sklaniam sie ku Senegalowi.
    Ogladalem ich wszystkie mecze. Moze nie grali jakiegos dobrego futbolu, ale w meczu z Nigeria wedlug mnie to oni pokazali sie z lepszej strony. Przez pierwsze 30min dominowali na boisku, bramkarz Senegalu w tym czasie chyba wogole nie mial pilki, a jak juz to moze z jeden raz. Stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji, ale ich nie wykorzystali, jak np. glowka z 5m nie trafiona w bramke. Gdy dowiedzieli sie ze Zimbabwe wygrywa to praktycznie odpuscili. Zadna z druzyn nie bronila, caly czas byl tylko atak jednej badz drugiej strony i skonczylo sie tak jak sie skonczylo skoro wtedy obie druzyny mialy awans.

    Do góry
    #499192 - 03/02/2006 11:33 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    Borinho Offline
    enthusiast

    Meldunek: 28/07/2005
    Postów: 201
    Skąd: Kraków
    Ja spróbóje poczekać na livie na dobry kurs na egipt , granie tego ćwierćwinału po kursie 1,45 to dla mnie za mało . Jeśli będzie okazja to spróbóje egipt po kursie 1,9 minimum. W ogóle czy tak przewidywalny ten puchar : ghana to co zagrała w ostatnim meczu to tragedia i myśle że nie jednego z nas wyprowadziła w maliny.

    Do góry
    #499193 - 03/02/2006 11:40 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    yarek.. Offline
    enthusiast

    Meldunek: 01/02/2006
    Postów: 318
    Skąd: Kęty miasto
    Powiem tak, bo jeszcze nikt tutaj tego nie podjął.

    Gwinea-Senegal under2,5 - 1,6 exp - 8/10

    kurs w porównianiu na ponad 3 na Gwineę nie powala, ale pamiętajmy, że może być dogrywka więc jak będzie się rezultat utrzymywał koło remisu 0:0 to wredy bardziej zagrają na przetrzymanie.

    Gwinea straciła mało goli a Senegal, który jest typowany przez buki jako lekki faworyt będzie prawdop. grał bez Diouf'a, nie wiem czy jest już potwierdzone.

    co prawda UB, w którym zagrałem pisze, że jest to under na całkowitą ilość goli, to chyba dogrywka też się liczy, ale myślę, że tutaj będzie nudny mecz bo stawka jest już na prawde wysoka i szaleńczych ataków nie będzie.

    Ja to biorę, kupuje piwo, siadam przed TV i kibicuje bramkarzom.

    Do góry
    #499194 - 03/02/2006 11:54 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    West Offline
    stranger

    Meldunek: 23/01/2006
    Postów: 21
    Gwinea - Senegal 1x (kursy spadły bo już 1.5 a wczoraj w nocy 1.6)

    Powiem tak - już sporo sie przejechalem kiedyś na Senegalu , Senegal to już nie ta sama "firma" co pare lat temu... wypalili sie. Nie ma co wody moncic jeśli ktoś wogóle oglądal męcze Gwinei i Senegalu to wie o czym pisze...

    Mecz LIVE: http://planet.nana.co.il/livetv/

    Powodzenia

    Do góry
    #499195 - 03/02/2006 12:47 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    Adizek Offline
    Pooh-Bah

    Meldunek: 23/06/2004
    Postów: 1873
    Skąd: Żory
    fakt Gwinea gralo troche bezmyslnie z Zambia i dopiero w 90 min wywalczyli zwyciestwo chociaz mogli troche wczeniej (Thiam przenosi pilke nad bramka zz odleglosci 1,5-2m.)
    ale ich gra jest dobra nie samowicie szybcy szkrzydlowi taki Yatarra psuje psuje i jeszcze raz psuje ale jedna akcja lub 2 moze mu wyjsc do tego ten srodkowy z St.Etienne
    tam jest sporo dobrych zawodnikow i daje na Gwinee
    a jak bedzie to zobaczymy za 2 godziny

    Do góry
    #499196 - 03/02/2006 13:09 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    Zabielany Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 28/02/2005
    Postów: 5727
    Skąd: Bytom
    Śledze temat z ciekawością od początku, i uznałem, że najwyższy czas wkroczyć.

    Ktoś obraził wcześniej Etoo porównując go do Drogby.
    Oboje atletyczni, z świetnymi warunkami fizycznymi.
    Gra głową na podobnym poziomie. A jeśli chodzi o technike to juz dwie inne bajki. Drogba to jest typ snajpera... cos a la Rudd. Jakas dobitka, jakis rykoszet. Rzadko kiedy dostaje on pilke, mija dwoch obronców... i strzela bramke. Raczej żeruje w klubie na takich zawonikach jak Cole czy SHWP. Etoo w Barcelonie tez gra snajpera, jednak z koniecznosci. W rzeczywistosci lepiej on sie cuzje grajac jako napastnik... jest na tyle kreatywny i ma przeglad gry ze doskonale sprawdza sie w takiej roli. W Kamerunie ma on wieksza swobode, gdyz slabszych kolegów obok siebie, i automatycznie wiecej pilek jest kierownych do niego. W takich okolicznosciach dopiero moze pokazac pelnie swoich mozliwosci. Drobga to rzemieślnik.... Etoo to artysta. Staralem sie zachowac obiektywizm... to ze jestem kibicem Barcelony, nie ma tutaj zadnego znaczenia.

    Apropo ćwierćfinałów.

    Zagrałem sobie Gwinea... ale to tak żeby sie lepiej mecz ogladalo. Uwazam iz bedziemy swiadkami underowego spotkania. Nie wykluczam bezbramkowego remisu... i rzutów karnych.

    W wieczornym spotkaniu ciezko bedzie o niespodzniake...

    Jutro Kamerun po kursie w okolicach @2 wyglada smokowicie, choc osobiscie poszukam jakiegos dobrego kursu na awans. Kamerun z pewnoscia mial łatwiejsza grupe od WKS, ale czy to ich wina ? Pewnosc sibie z jaka grali i awansowali jest ntaprawde imponujaca. To nie tylko Etoo, jest jeszcze kilku ciekawych, kreatywnych graczy... chociazby Geremi na prawym skrzydle. Z pewnoscia WKS nastawi sie na gre w obronie i bedzie staralo sie wyprowadzac kontry... majac taki czołg jak Drogba.. wydaje sie ze taktyka całkiem dobra. Ja jednak stawiam na Kamerun. Jest lepszym zespolem w moim mniemaniu. A jak nie bedzie im szło... to zawsze mają jeszcze Samuela.


    Do góry
    #499197 - 03/02/2006 13:21 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    ziomek-domek Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 20/01/2004
    Postów: 6026
    Skąd: Warszawa
    jeszcze ogladajac WKS bardzo wazny jest fakt ich bramkarzy. Oboje graja zenade- mijaja sie z gornymi pilkami, brak pewnych chwytow. A ze 2gi bramkarz gra w Beveren to o czyms swiadczy

    Kamerun wygra i to mysle, ze nawet 2oma bramkami. WKS ma niezlych graczy z przodu, ale w obronie tragedia. Kamerun z graczami pokroju Eto, czy Geremi powinien miec kontrole w srodku pola.

    mozna sprobowac Kamerun (-1) - WKS 1

    Do góry
    #499198 - 03/02/2006 13:56 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    kost0 Offline
    Pooh-Bah

    Meldunek: 11/03/2005
    Postów: 1963
    Skąd: wawa
    Zadzam się, że Kamerun jest bezdyskusyjnym faworytem tego meczu. Pamiętam mecz w eliminacjach do MŚ kiedy WKŚ poległo w Kamerunie 0:2, nie mając nic do powiedzenia. Na własnym stadionie nie ugrali nawet punktu. Na dzień dzisiejszy są po prostu słabsi i tyle. Obrońcy, lekko naciskani, gubią się jak dzieci we mgle. Kamerun wygra, bo ma coś do udowodnienia, a udowodni gdy zdobędzie Puchar Narodów Afryki. Pozdrawiam!

    Do góry
    #499199 - 03/02/2006 13:58 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    NiUNiU Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 04/11/2003
    Postów: 22791
    Skąd: Zaragosa /Rzeszów
    Egipski prom z ok. 1400 osobami na pokładzie zatonął w nocy na Morzu Czerwonym - poinformował dyrektor egipskiego urzędu morskiego, Mahfuz Taha Marzuk. Według dotychczasowych danych przeżyło ok. 30 osób. Wyłowiono kilkadziesiąt ciał.


  • ja Odpuszczam dzis Mecz Egipyu.. po tym c o sie wydarzylo wole odpuscic mecz Egiptu z Kongo.. a 1x szkoda grac..

  • Do góry
    #499200 - 03/02/2006 14:45 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    Adizek Offline
    Pooh-Bah

    Meldunek: 23/06/2004
    Postów: 1873
    Skąd: Żory
    Quote:

    fakt Gwinea gralo troche bezmyslnie z Zambia i dopiero w 90 min wywalczyli zwyciestwo chociaz mogli troche wczeniej (Thiam przenosi pilke nad bramka zz odleglosci 1,5-2m.)
    ale ich gra jest dobra nie samowicie szybcy szkrzydlowi taki Yatarra psuje psuje i jeszcze raz psuje ale jedna akcja lub 2 moze mu wyjsc do tego ten srodkowy z St.Etienne
    tam jest sporo dobrych zawodnikow i daje na Gwinee
    a jak bedzie to zobaczymy za 2 godziny



    no wiec tak 83 min. 2:1 prowadzi Senegal.
    Gwinea w grupie to byla szybkosc i ....... tylko szybkosc ogladajac ten mecz myslalem ze moze sie przeslizgna po dogr. lub karnych dalej ale nie a bylby niesamowity pewniak przeciwko Gwinei dzisiaj zabraklo w tej druzynie nawet szybkosci.
    Druga rzecz kto wymyslil im taka taktyke dlugie gorne pilki na jednego-dwoch zawodnikow z przodu.Takze moim zdaniem mimo ze na nich postawilem zasluzenie odpadaj z turnieju.Pa Gwineo

    Do góry
    #499201 - 03/02/2006 15:13 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    Logan Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 14/12/2003
    Postów: 14507
    Skąd: Lublin
    Quote:

    Egipski prom z ok. 1400 osobami na pokładzie zatonął w nocy na Morzu Czerwonym - poinformował dyrektor egipskiego urzędu morskiego, Mahfuz Taha Marzuk. Według dotychczasowych danych przeżyło ok. 30 osób. Wyłowiono kilkadziesiąt ciał.


  • ja Odpuszczam dzis Mecz Egipyu.. po tym c o sie wydarzylo wole odpuscic mecz Egiptu z Kongo.. a 1x szkoda grac..



  • wlasnie chcialem podac ta sama informacje

    Tez odpuszczam ten mecz, nie wiadomo jak zareaguja zawodnicy na wiesc o smierci ponad 1000 rodakow




    U wybrzeży Egiptu zatonął prom z 1400 osobami, wyłowiono kilkadziesiąt ciał


    Egipskie władze morskie poinformowały, że z katastrofy egipskiego promu "Salaam 98" uratowano około 100 osób. Na pokładzie promu, który zatonął w nocy z czwartku na piątek na Morzu Czerwonym, znajdowało się około 1400 ludzi, w tym ponad 1150 Egipcjan.

    Ratownicy wyłowili z morza kilkadziesiąt ciał. Brak jakichkolwiek sygnałów, by Polacy znajdowali się wśród pasażerów - poinformowała ambasada RP w Kairze.

    Polski konsul pozostaje w stałym kontakcie z operatorami turystycznymi w Hurghadzie i Szarm el-Szejk - powiedział I sekretarz ambasady Jacek Buda.

    Zarówno od operatorów, jak i od samych turystów nie ma informacji, by w katastrofie ucierpieli obywatele polscy. Z oficjalnych wypowiedzi strony egipskiej wynika, że promem płynęli głównie Egipcjanie, Saudyjczycy i Sudańczycy.

    Do zatonięcia - z nadal niewyjaśnionych przyczyn - doszło na wodach egipskich na wysokości Hurghady. Prom, płynący z Duby w Arabii Saudyjskiej do egipskiego portu Safadża (Safaga), zniknął w nocy z radarów służb morskich. Nie dotarł do Safadży, gdzie powinien był pojawić się nad ranem. Duba i Safadża leżą w odległości ok. 100 km na przeciwległych brzegach w północnej części Morza Czerwonego.

    Do góry
    #499202 - 03/02/2006 15:15 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    skoczek Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 29/01/2005
    Postów: 3063
    Skąd: fut5al.pl / hypebeast.pl
    Długie górne piłki sprawdziły się w przypadku Gwinei w potyczce z Tunezją, gdzie napastnicy gwinejscy bez problemu wyprzedzali obrońców tunezyjski nawet ok. 1 m na 3 m biegu. Jednak w tym meczu widać było, że Senegalczycy są o wiele lepiej przygotowani i biegowo nie odstawali od Gwinejczyków. A co do meczu to uważam, że druga odsłona była ciekawa.

    Do góry
    #499203 - 03/02/2006 15:40 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    wiqtor Offline
    member

    Meldunek: 06/11/2005
    Postów: 152
    ja postawie 1-1 w meczu egipt-kongo. uwazam ze bedzie tutaj niespodzianka i egipt tak latwo nie wygra. do tego wspomniana (mozliwa) absencja mido...

    pozdrawiam

    Do góry
    #499204 - 03/02/2006 15:46 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    krisek Offline
    old hand

    Meldunek: 18/01/2006
    Postów: 1140
    Skąd: Inowrocław gg2713248
    No jak dla mnei najlepszy mecz jak do tej pory i za czapkiu z glow rpzed zawodnikami Gwinei i Senegalu....Niestety dzis Gwinea po raz peirwszy ( i ostatni w tym tunrieju) mnei zawiodla ...co do drugiego dizisiejszego meczu mysle ze katastofa statku nei bedize miala wplywu na posatwe pilkarzy egiptu kluczowe natomiast moze byc to cyz wystapi Hasssan Mido mimo wszsytko dla mnei zwyciestwo gospodarzy:)

    A co do jutra to tak jak tutaj prawie wszyscy widze jednego zdecydowanego faworyta i jeest nim niewatpliwie kamerun. Tutaj juz prawie wszytko na temat tegomeczu zostalo napsine iwec ja sie nei bede rozpisywla napisze tylko ze inny wynik niz zwyciestwo Kamerunu bedzie dla mnei dosc spora niespodzinka:)

    Do góry
    #499205 - 03/02/2006 15:54 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    Madafakanumanoi Offline
    member

    Meldunek: 26/08/2005
    Postów: 152
    Kamerun jutro będzie masówką, mam złe wspomnienia z takich zdarzeń ale kto nie ryzykuje ten nie ma 1,8 wygląda wporzo

    Do góry
    #499206 - 03/02/2006 16:02 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    outsider Offline
    addict

    Meldunek: 12/01/2006
    Postów: 566
    Ciekawy zaklad na drugi dzisiejszy cwiercfinal wystawil expekt:

    Czas pierwszej bramki

    1. Up to 27 mins (inc) 2.00
    2. After 27 mins 2.00
    3. Brak goli 9.00

    I gram tu druga opcje czyli gol miedzy 28 a 90 min.
    Mysle ze Kongijczycy w poczatkowej fazie meczu skoncentruja sie na tym aby nie stracic szybko bramki ktora ustawilaby mecz a te 27 min napewno sa w stanie wytrzymac...pozniej gdyby dluzej utrzymywal sie wynik bezbramkowy pozostanie ew. kontrowanie na live.
    Uwazam ze ten kurs wart jest ryzyka.

    Do góry
    #499207 - 03/02/2006 16:02 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    bolo_lacznik Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 17/12/2004
    Postów: 6382
    Quote:

    No jak dla mnei najlepszy mecz jak do tej pory i za czapkiu z glow rpzed zawodnikami Gwinei i Senegalu....


    To chyba ogladalismy dwa inne spotkania , przecież to co oni grali (nie licząc ostatnich 5 min bo padały bramki) to byl antyfutbol!! Przez blisko 80 minut jedna wielka kopanina !!Osobiscie rzygac mi sie chcialo jak to oglądałem ale mus to mus(LIVE)

    Do góry
    #499208 - 03/02/2006 16:14 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    Scobas Offline
    Pooh-Bah

    Meldunek: 22/12/2003
    Postów: 2218
    Skąd: Przełyk
    Quote:

    To chyba ogladalismy dwa inne spotkania , przecież to co oni grali (nie licząc ostatnich 5 min bo padały bramki) to byl antyfutbol!! Przez blisko 80 minut jedna wielka kopanina !!Osobiscie rzygac mi sie chcialo jak to oglądałem ale mus to mus(LIVE)



    A poprzednie mecze nie byly jedna wielka kopanina? Wedlug mnie wszystkie, a jesli nie to na pewno 90% z nich to byl antyfutbol. Zreszta z tego co widzialem do tej pory zawsze w wykonaniu druzyn z czarnego ladu tak jest. Nawet w spotkaniach ligowych ow krajow... a tych juz kilkanascie mialem okazje obejrzec.

    Do góry
    #499209 - 03/02/2006 16:17 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    bolo_lacznik Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 17/12/2004
    Postów: 6382
    Zgadza się Scobas ale to bylo wyjatkowo przygnębiające i jak kto pisze " czapkiu z glow rpzed zawodnikami Gwinei i Senegalu.... " to sorki ale moja pozostanie na swoim miejscu

    Do góry
    #499210 - 03/02/2006 17:21 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    Ryan20 Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 24/04/2005
    Postów: 5399
    Skąd: TUREK / WROCŁAW
    to że padło 5 goli to zasługa beznadziejnych obrońców i niepewnych bramkarzy, przyjemnie sie to oglądało taka troche dziecinna piłka bezdyskusyjna przewaga Senegalu, mieli jeszcze słupek. Good Job Senegal.

    Teraz pora na Egipt...20 minuta 0:0 jak narazie przeciętnie, męczą sie.

    Do góry
    #499211 - 03/02/2006 20:23 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    moor6 Offline
    5 minut po czasie

    Meldunek: 13/05/2005
    Postów: 19746
    Skąd: katowice tychy
    Bardzo dobre spotkanie rozegrał Egipt i jego zwyciestwo jest nie podważalne (4:1) BRawoo!!

    Do góry
    #499212 - 03/02/2006 22:08 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    all_bundy Offline
    stranger

    Meldunek: 04/03/2005
    Postów: 10
    No i tym razem Kongo nie wypaliło. Szkoda ale i tak pokazali sie z niezłej strony na pucharze.

    Do góry
    #499213 - 03/02/2006 22:34 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    boca juniors Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 26/05/2003
    Postów: 10031
    Skąd: Frei Stadt Danzig
    Dajcie spokój,ten mecz Senegalu z Gwineą to parodia,kopanina , tak u mnie dzieciaki grają pod blokiem.
    Gwinea zawiodła,Senegal znów się ślizgnął,ale w następnym meczu lecą na 100%.Egipt zrobił swoje,ale rywal tragiczny.
    Na jutro WKS i Tunezja.O ile typ na "słonie" bardziej intuicyjny,bo tak mi się wydaje,ze pojadą lwy,ale nie gram tego,dla mnie zbyt ciężkie.Natomiast profa chyba pogieło 3,20 na Tunezje i 2,15 na jej awans,wzięte żywcem po wysokiej stawce.Moim skromnym zdaniem Nigeria grała dotychczas ze słabymi zespołami i nie pokazali nic budującego taki optymizm,chaotyczna gra,słabiutka obrona i bramkier,ogólnie sporo farta mieli z Ghaną i Senegalem.Tunezja to dla mnie najlepsza ekipa Afryki,jeżeli chodzi o taktyke,styl gry i podporządkowamnie założeniom trenera-wybitnego szkoleniowca zresztą.Są zgrani,mają bardzo solidną obronę jak na dzikusów,no i doskonałych ludzi w przodzie.Od Nigeri są klase lepsi i powinni to pokazać na boisku,porażka z Gwineą nic nie stanowi,podobnie jak WKS olali ten mecz,widać,że czują sie mocni i walą w czapke ,z kim bedą grać-nie kalkulują.

    Do góry
    #499214 - 03/02/2006 22:44 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    plajer Offline
    stranger

    Meldunek: 17/01/2006
    Postów: 3
    A ja mysle Riquelme ze sie mylisz , super orly i lwy powinny w regulaminowym czasie rozstrzygnacie mecze na swoja korzysc choc co do kamerunu nie jestem taki na 100% pewien .

    Do góry
    #499215 - 03/02/2006 23:45 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    Mateusz_AWF Offline
    journeyman

    Meldunek: 21/04/2005
    Postów: 88
    Skąd: Wołomin
    A ja mysle ze jutro mozna sprobowac Kamerun-WKS over2.5. Drogba i Eto'o powinni zrobic swoje:)

    Ponadto:

    "Do reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej powraca Aruna Dindane. Napastnik francuskiego Lens nie występował w pierwszych meczach swojej drużyny z powodu rodzinnej tragedii. Jego występ w meczu z Kamerunem stoi jednak pod znakiem zapytania, ponieważ jak się okazało piłkarz wrócił z Francji z... kontuzją łydki."

    "Sporym problemem dla trenera „Słoni” Henri Michela może być brak pierwszego bramkarza Jeana-Jacquesa Tiziego."

    wiadomość z .www.wp.pl

    Do góry
    #499216 - 04/02/2006 08:23 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    superges Offline
    veteran

    Meldunek: 22/06/2004
    Postów: 1209
    A niewiecie może gdzie w internecie są transmitowane mecze Pucharu Narodów??

    Do góry
    #499217 - 04/02/2006 09:56 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    yaaho Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 08/11/2005
    Postów: 30870
    Skąd: 2909 Taylor Street, Dallas, TX...

    Do góry
    #499218 - 04/02/2006 12:01 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    odgdog Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 31/08/2004
    Postów: 4300
    Skąd: Pyrlandia/ Anfield Road
    a nie uważacie, za 2,2 na over w meczu Kamerun - WKS to value?

    Do góry
    #499219 - 04/02/2006 22:44 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    aker Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 10/12/2004
    Postów: 22186
    Skąd: Chorzów
    No to kolejny raz okazało się ze granie masówek (Kamerun) najczesciej konczy sie fatalnie:(((
    Dzisiaj na Kamerunie popłynęło duzo ludzi a buki zgarneły niezla kaszke:(((
    Najgorsze jest to ze w półfinałach nie mam pojecia na kogo postawic bo wydaje mi sie kazde rozwiazanie mozliwe:(((

    Do góry
    #499220 - 04/02/2006 22:50 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    GregVeB Offline
    veteran

    Meldunek: 15/08/2004
    Postów: 1355
    Skąd: Warszawa
    Szkoda Kamerunu(ale Samii wraca na nietoperze ) ... JRR: co tu duzo mowic Nigeria byla lepsza od Tunezji-czego spodziewac sie nie mozna bylo.

    Do góry
    #499221 - 05/02/2006 00:58 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    boca juniors Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 26/05/2003
    Postów: 10031
    Skąd: Frei Stadt Danzig
    Tunezja nie strzeliła karnego w 14 minucie,Tunezja mogła prowadzic 3-1 w karnych,Tunezja miała wszystko aby awansowac,ale to Nigerii się fartneło...

    to nawet lepiej,bo teraz poprawie grubiej,że Słonie z nimi pojada

    Do góry
    #499222 - 05/02/2006 01:00 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    boca juniors Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 26/05/2003
    Postów: 10031
    Skąd: Frei Stadt Danzig
    Widzisz Zabielany,artyści mają to do siebie,ze są nieobliczalni i często zawodzą w decydujących momentach,natomiast rzemiślnikom i sępom pola karnego noga nie drży i potrafią byc liderami swojej druzyny...

    Do góry
    #499223 - 05/02/2006 08:56 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    Piotruś Pan Offline
    addict

    Meldunek: 15/07/2002
    Postów: 654
    Skąd: Ostrzeszów
    Miałem wczoraj akurat okazję ogladać mecz Kamerun - WKS pojedynek bardzo dobry chyba najciekawsze spotkanie tego turnieju no i szkoda, że tak dobre zespoły starły się na tym etapie rozgrywek, Wybrzeże Kości Sloniowej pokazało iż są bardzo klasową drużyną do tego chyba turniejową, bo w fazie grupowej nie zachwycali raczej swoją grą, ale zdobyli te 6 pkt i w tym spotkaniu slonie pokazały ogromny potencjał jaki posiadają ludzki, taktyczny, dobrej organizacji gry.
    Mecz z tych, które zdarzają się raz na jakiś czas.
    Kamerun to nadal światowa klasa i aż żal że nie zagrają na MŚ zamiast tego Togo lub Angoli, świetna postawa obu zespołów.
    Gratulacje dla sędziego z Maroka za znakomite prowadzenie zawodów, opanowanie i bezstronność przy ocenie wielu sytuacji, już dawno nie widziałem w tej części świata tak dobrego sedziego mógłby poprowadzić finał.
    Wracając jednak do meczu wspaniała technika użytkowa przy wykonywaniu karnych piękne to było niesamowicie 22 karne bez pudła i nikt się nie pomylił coś taskiego widziałem pierwszy raz w życiu konkurs rzutów karnych trwał około 30 min!
    Świetny materiał szkoleniowy dla piłkarzy i młodzieży.
    Na miejscu grupowych rywali WKS w finałach MŚ zaczał bym się bać bo nawet Holandia i Argentyna mogą zakończyć swój udział na fazie grupowej.
    WKS może być najlepszym reprezentantem Afryki na tegorocznym mundialu i rewelacją turnieju jak 4 lata temu Senegal
    Moim zdaniem myślę że sprawią miła niespodziankę a na razie licze na fajny pólfinał no może tylko już bez dogrywki i rzutów karnych pomimo iż pięknie je wykonują. Pozdrawiam

    Do góry
    #499224 - 05/02/2006 09:34 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    aker Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 10/12/2004
    Postów: 22186
    Skąd: Chorzów
    Ja mam odmienne zdanie.
    Myśle ze te mistrzostwa pokazały iz afrykańskie druzyny przeżywają kryzys i na tle drużyn europejskich lub z ameryki południowej moim zdaniem nie maja wiekszych szans.
    Juz szykuje kaszke by obstawiac przeciwko nim na MŚ.

    Do góry
    #499225 - 05/02/2006 09:56 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    bolo_lacznik Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 17/12/2004
    Postów: 6382
    Może to nie "kryzys"tylko sie cofneli o parę latek W Europie chodzą w markowych ciuszkach a wracając do siebie znowu wkładają sobie kości do nosa i uszu.Tak malo zdyscyplinowanych ekip już chyba tylko ze świecą szukać Wydaje mi się Grant ze Holandia i Argentyna odprawią taki WKS z niezłym bagażem bramek(chyba że znowu zaczną mysleć nie po afrykansku).

    Do góry
    #499226 - 05/02/2006 12:35 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    Ryan20 Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 24/04/2005
    Postów: 5399
    Skąd: TUREK / WROCŁAW
    ja jeszcze nie zgodze sie ze Nigerii sie fartnęło, byłoby szkoda gdyby o wiele lepiej grający zespoł przegrał z zupełnie bezbarwną Tunezją... Druzyna ta zupełnie zawiodła, byla nazywana najlepszą druzyną Afryki a wczoraj jak najbardziej zasłużenie zrobiła papa

    Podoba mi sie gra Nigerii, Mikel, Martins, Taiwo jedni z najlepszych graczy w całym Turnieju. 3mam za nich kciuki w półfinale z WKS i mam nadzieje ze dzieki polotowi i fantazji z jaką graja pokonają Słonie nasycone taktyką aż do bólu. go go Nigeria

    Do góry
    #499227 - 05/02/2006 14:10 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    Stajnia Offline
    member

    Meldunek: 06/11/2003
    Postów: 120
    Skąd: miasto na śl
    Bardzo dobrze Tunezji w turnieju gra sie dla kibiców dla zwycięstw, nie wiem co to miało znaczyć granie rezerwami w trzecim meczu grupowym z Gwineą
    ?
    Zagraliby pełnym składem wygraliby nie spotkaliby się teraz z Nigerią i możliwe, że ciągle byliby w turnieju. Ale zabawy, eksperymenty i teraz jadą do domu. Nigeria grała na fulla nonstop i gratulacje dla nich, a Tunezja papa

    Do góry
    #499228 - 05/02/2006 14:17 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    Stajnia Offline
    member

    Meldunek: 06/11/2003
    Postów: 120
    Skąd: miasto na śl
    Grant szkoda, że Kamerun nie zagra w MŚ ale jaka tam klasa światowa z nich Eto jest i to cały Kamerun bez obrazy ale nie obrażaj klasy światowej

    Do góry
    #499229 - 05/02/2006 15:18 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    GregVeB Offline
    veteran

    Meldunek: 15/08/2004
    Postów: 1355
    Skąd: Warszawa
    Quote:

    Tunezja nie strzeliła karnego w 14 minucie,Tunezja mogła prowadzic 3-1 w karnych,Tunezja miała wszystko aby awansowac,ale to Nigerii się fartneło...

    to nawet lepiej,bo teraz poprawie grubiej,że Słonie z nimi pojada




    Tyle ze ten karny byl z kapelusza. Czemu Tunezja mogla proawdzic 3-1 w karnych-to loteria a szczescie sprzyja lepszym. Tunezji sie fartnelo bo mogla niezle w tylek dostac gdyby byli zmuszeni troche dluzej grac atakiem pozycyjnym.

    Do góry
    #499230 - 05/02/2006 17:55 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    Rivaldinho Offline
    +

    Meldunek: 29/04/2004
    Postów: 19495
    Skąd: 比得哥ߠ...



  • pary 1/2 :



      07.02 15:00 Nigeria vs Wybrzeże Kości Słoniowej

      07.02 19:00 Egipt vs Senegal





    Zapraszam do dyskusji..

    Official Web Side

  • Do góry
    #499231 - 05/02/2006 20:11 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    aker Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 10/12/2004
    Postów: 22186
    Skąd: Chorzów
    Egipt-Senegal
    Mysle ze pod zwgledem techniki i wyszkolenia Senegal jest o lepszy i gdyby te mistrzostwa nie odbywały sie w Egipcie dałbym spokojnie na Senegal.
    Natomiast wiadomo ze gospodarzom pomagają nawet sciany (patrz sedziowe) a w tym pucharze jest to szczególnie widoczne i dlatego stawiam na awans Egiptu.

    Nigeria-WKS
    Tu mysle ze WKS jest minimalnie lepsze od czarnych Orłow i typuje to minimalne zwyciestwo Wybrzeża.

    Do góry
    #499232 - 05/02/2006 21:46 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    janko_muzykany Offline
    enthusiast

    Meldunek: 02/02/2006
    Postów: 234
    Nigeria - WKS



    Typ: Awans WKS


    Ciekawy mecz. Nigeryjczycy na tym turnieju jakos mnie nie
    zachwycili.Ostatni mecz z Tunezja pokazal ze drzemie w nich
    bardzo duzy potencjal ale miewaja slabsze momenty. WKS jako
    jedyna druzyna potrafila zatrzymac Eto'o i spolke .
    Kamerun nie byl kelnerem, byl glownym faworytem do zdobycia
    mistrzostwa afryki. Teraz moim glownym faworytem beda
    wlasnie Slonie..Mysle ze powinni sobie poradzic z
    Nigeryjczykami...WKS ma bardziej doswiadczony sklad z Drogba
    na czele.Nigeria to mimo wszystko mloda druzyna ktora jak
    mi sie wydaje zakonczy ten turniej na polfinale i
    zdobedzie 3 miejsce:).

    P.S
    Jeszcze nie wystawili kursow na Awans



    Egipt - Senegal

    Typ: Egipt


    Nie wyobrazam sobie aby Egipt zakonczyl swoj udzial na polfinale:)
    Jak pokazuje historia gospodarze bardzo czesto dochodzili do finalu i
    zdobywali mistrzostwa Afryki.
    Senegal meczyl sie z slaba Gwinea.Egipcjanie za to pewnie
    wygrali przewazajac od poczatku do konca. Wraca prawdopodobnie Mido
    i razem z Hassanem beda tworzyli piekielnie mocny atak.


    Senegal to jest porazka jesli chodzi o defensywe...

    Wiadomo ze gospodarza beda pomagaly sciany, sedziowie i fanatyczna publicznosc:)
    Senegal jak dla mnie najslabszy ze stawki polinalistow,
    swiadczyc o tym moga zdobyte 3 punkty w grupie..


    Pozdrawiam!

    Do góry
    #499233 - 06/02/2006 09:55 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    skoczek Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 29/01/2005
    Postów: 3063
    Skąd: fut5al.pl / hypebeast.pl
    Chciałem sobie porównać kursy u poszczególnych buków internetowych na mecze półfinałowe i muszę powiedzieć, że nie spodziewałem się aż takich różnic w kursach:

    Nigeria - WKS
    baw: 2.50 3.00 2.65
    expekt: 2.35 3.00 3.10
    Bet-at-home: 2.50 3.00 2.70
    sportingbet: 2.60 3.10 2.70

    Egipt - Senegal
    baw: 1.85 3.20 3.85
    expekt: 2.10 3.00 3.70
    Bet-at-home: 1.90 3.25 3.70
    sportingbet: 1.909 3.10 4.333

    Jak ktoś ma konta u kilku buków to z pewnością może sobie wyliczyć co i za ile zagrać żeby mieć pewny zysk.

    Do góry
    #499234 - 06/02/2006 17:21 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    grzesol Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 19/08/2005
    Postów: 7541
    Egipt-Senegal 1
    Wydaje mi się,że jest to dość pewny mecz.Ostatnie 2 spotkania ćwierćfinałowe to mało bramek i remisy.W tym meczu remis nie padnie,a zwycięży Egipt.Senegal cudem praktycznie wyszedł z grupy,żeby później zagrać bardzo dobry mecz przeciwko Gwinei co było dla mnie i dla pewnie wielu śledzących PNA dużym zaskoczeniem.Do składu Egiptu wróci już zapewne Mido,który na pewno będzie chciał powiększyć swoje konto bramkowe.Jakoś nie wydaje mi się,żeby Senegal utarł nosa Egipcjanom,którzy grają bardzo dobrze i co najważniejsze u siebie.Nie będą chcieli zmarnować tak doskonałej okazji do zagrania w finale PNA,a Senegal nie będzie dla nich trudną przeszkodą.Dla mniej odważnych proponuję zagrać na awans Egiptu 1.55 w toto-mixie brać póki duży kurs

    Nigeria-WKS no bet
    Bardzo ciężko wskazać faworyta tego meczu bo tak naprawdę go nie ma Obydwie drużyny mają szansę na zwycięstwo,a to co zrobiło WKS w meczu z Kamerunem musi budzić respekt.WKS zagrało w tym meczu bardzo dobrze z tyłu co było niewątpliwie zaskoczeniem po poprzednich meczach,w których obrona wyglądała jak dziurawy ser szwajcarski.Skłaniałbym się w tym meczu na awans Nigerii bo kurs 1.8 kusi ale boję się obstawiać ten mecz bo w nim jest wszystko możliwe.

    Do góry
    #499235 - 06/02/2006 23:15 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    P!T3R Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 05/05/2005
    Postów: 13213
    Skąd: Żeszuf :P
    A ja zagram sobie coś takiego:
    Egipt-1--->1 Kursik niczego sobie 3,6
    Egipt-1--->X Tu podobny kursik 3,5

    Moim zdaniem te typy mają duże szanse powodzenia, wiadomo egipt gospodarz i do tego grają naprawde dobrą piłke...Myśle że egipt wygra w regulaminowym czasie gry....Przy pełni szczęscia można na tych dwóch singielkach sporo wyciągnąc wystarczy tylko że Egipt wygra 2:0 lub 3:1 pozdr0

    Do góry
    #499236 - 06/02/2006 23:39 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    Biszop Offline
    Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

    Meldunek: 24/11/2003
    Postów: 28405
    Skąd: Pod barem w Zurichu
    Ja sobie wypatrzylem cos takiego:
    zaklad podwojny
    pierwszy strzelec bramki - Drogba + correct score 2-1 dla WKS kurs na takie zdarzenie 41 wg mnie sporo za duzo ale mi sie to bardzo podoba, Drogba powinien strzelic jesli zagra od poczatku, wielki jak slon i zwinny jak kot napastnik powinien poradzic sobie ze slabszymi obroncami Nigeryjskimi, jedyne czego sie obawiam to tego ze nie zachowa kolejnosci i strzeli 2 bramke zamiast 1 , do tego dokladny wynik 2-1 calkiem mozliwy bo mnie osobiscie Nigeria nie przekonuje na tyle aby mowic o niej w kategoriach faworyta.
    Oczywisnie nie polecam tego nikomu do grania, zagram to sobie za mala stawke i bede spokojnie ogladal bo te mistrzostwa sie dla mnie skonczyly po sobotnim wyczynie wlasnie Nigeryjczykow ktorzy mieli tyle 100% do zdobycia bramki dajacej mi overa, a nie strzeli po przerwie ani jednej
    KIbicuje chlopakom z WKS, a Nigeria niech spada na szczaw bo ich nie lubie i juz

    Do góry
    #499237 - 06/02/2006 23:45 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    Logan Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 14/12/2003
    Postów: 14507
    Skąd: Lublin
    Ja sobie wypatrzylem overa w tym meczu po kursie 2,5. Mial byc pojedynek Drogby z Eto to moze bedzie z Martinsem i sobie troche postrzelaja chlopaki.

    Do góry
    #499238 - 07/02/2006 00:09 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    outsider Offline
    addict

    Meldunek: 12/01/2006
    Postów: 566
    Quote:

    Ja sobie wypatrzylem overa w tym meczu po kursie 2,5. Mial byc pojedynek Drogby z Eto to moze bedzie z Martinsem i sobie troche postrzelaja chlopaki.




    No to gramy to samo
    expekt daje nawet 2.54 i ja taki kurs biore w ciemno.
    Patrzac wybitnie pod katem statystyki to sie po prostu kalkuluje.
    Nawet biorac pod uwage stawke meczu ten kurs jak dla mnie jest zawyzony.

    Do góry
    #499239 - 07/02/2006 00:26 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    boca juniors Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 26/05/2003
    Postów: 10031
    Skąd: Frei Stadt Danzig
    Egipt 1

    Gospodazre może nie porywają swoja grą,ale grajz bardzo skutecznie i konsekwentnie,zbliżajac sie do finału.Dziś zagrają z Senegalem,który mnie bardzo zadziwil,ze dotarł do 1/2, moim zdaniem nie powinni wyjsć z grupy.No ale wyszli wielkim fartem,po czym ograli jak się okazało grubo przereklamowaną Gwineę.Ale w tym półfinale,moim zdaniem nie mają zbytnio szans,gospodazre sa ekipą dużo lepiej poukładaną,grającą bardzo dobzre taktycznie,no i grają u siebie,przez co maja wsparcie kibiców no i sędziów:)
    Dobre kursy po 1,8 w zupełności mnie zadawalają,po tym co widziałem dotychczas,uważam,że gospodarz wygra ten mecz.

    WKS (awans)

    Tak jak napisałem,gra Słoni sie rozkręca,widać ,że ejst to drużyna turniejowa,która umiejętnie rozkłada siły.Wyszli z grupy minimum wysiłku ,ale w 1/4 pokonali faworyzowany Kamerun,choć dopiero w karnych,ale zawsze.Mają bardzo silny skład,świetnych napastników,doskonałego trenera i widać,ze są silni i pewni siebie.Nigeria docżłapała sie do 1/2 ,ale wciaż nie widze w nich potencjału na mistrza,wygrali łatwą grupe,a potem ograli tunezje,która zagrała fatalnie.Owszem superorły to bardzo ciekawa ekipa,majaca kilka indywidualności,ale WKS jest moim zdaniem silniejszy i to oni lub Egipt wygrają tą impreze.

    Do góry
    #499240 - 07/02/2006 08:58 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    zbyszek Offline
    member

    Meldunek: 09/11/2005
    Postów: 126
    Jakoś nie mogę zrozumieć moich szanownych kolegów piszących tak jak Janko "zatrzymali Kamerun"
    Cóż karne to loteria i juz, a w przebiegu meczu raczej nie widziałem, zeby WKS jakoś grał rewelacyjnie. Raczej Kamerun zagrał żałośnie szczególnie po przerwie, ogólnie ten turnie w/g mojego skromnego zdania to przedewszystkim straszliwa gra obronna przeważajacej liczby zespołow.
    Ogólnie mecz na remis lub na "powyżej" 2,5 bramki...tak, tak powyżej, zupełnie nie moge zrozumieć oszacowania buków tego zdarzenia.
    Jak napisałem słaba gra obronna to mankamenty, a i bramkarze nie są jakimiś tuzami futbolu, wiec zakładajac, ze obie druzyny posiadaja ogromna siłe ognia w liniach napadu..po prostu wykorzystam przeszacowanie na plus 2,5 bramki a może będę bardzo zadowolony...
    Pozdrowionka

    Do góry
    #499241 - 07/02/2006 11:06 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    JP2 Offline
    old hand

    Meldunek: 18/07/2005
    Postów: 1163
    Skąd: Watykan
    Egipt dla mnie 7/10
    Senegal jakiś taki niewyraźny

    Co do Drugiego meczu Nigeria-WKS to zagrałem
    3/10 X HT

    Martins - Drogba Kto lepszy? przekonamy sie
    kolo godziny 16

    Pozdrawiam

    Do góry
    #499242 - 07/02/2006 12:28 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    marcpot Offline
    veteran

    Meldunek: 08/09/2003
    Postów: 1280
    Skąd: szpicbergen
    ja (choc kogo to obchodzi w sumie..?) puscilem over2,5 w nigaria-wks.
    jedyne co ogladalem z tego turnieju to karne wks. fakt, ze strzelali chlopcy bezblednie ale ci ich bramkarze to kurwa plakali w tej bramce prawie zamiast bronic. bramkarz na europejskim poziomie wyciagnal by pare pilek. a ze bramkarz wks wydawal sie jeszcze gorszy to licze na jego bledy dzis i z drugiej strony tez. ach ci afrykanscy bramkarrze..

    Do góry
    #499243 - 07/02/2006 14:00 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    tolban Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 25/08/2005
    Postów: 3127
    widze po raz kolejny dosc nieumiarkowany optymizm, jesli chodzi o wynik meczu gospodarzy PNA z druzyna Senegalu ;-)

    padaja nawet opinie, ze Egipt pokryje handi -1 ...


    ja daje na zwyciestwo Egiptu 50 % szans ...

    owszem Egipt gra dobrze ... bedzie mial za soba 75 tys. tlum, ale trzeba wziac pod uwage presje, jaka bedzie on wywierac, bo jak wiadomo, w miare jedzienia, apetyt rosnie ;-)

    Senegal, coz na poczatku wielkie rozczarowanie, piekielne meczarnie, jesli chodzi o mecze grupowe, ale juz w ostatnim pojedynku z Gwinea byla to calkiem inna druzyna ;-)
    sporo tez zalezy od tego, czy Diouf i Kolly beda zdrowi, bo grajac z urazami, nie bedzie z nich wielkiego pozytku ;-)


    ja dzis smialo gram over 2.5 w tym meczu po kursie 2.2 (jak dla mnie rewelacja)

    Dotychczasowe mecze obu zespołów:
    Egipt: z Libią 3:1, z Marokiem 0:0, z Wybrzeżem Kości Słoniowej 3:1, z DR Kongo 4:1

    Senegal: z Zimbabwe 2:0, z Ghaną 0:1, z Nigeria 1:2, z Gwineą 2:3

    jesli Egipt potrafil druzynie Didiera wpakowac 3 bramki, bedzie potrafil zrobic to i w meczu z Senegalem ;-)

    tacy zawodnicy jak : Henri Camara, El Hadji Diouf, Hossam Hassan, Mido czy Niang powinni spokojnie zapewnic w tym meczu overa ;-)

    Do góry
    #499244 - 07/02/2006 16:27 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    detomis Offline
    stranger

    Meldunek: 30/01/2006
    Postów: 9
    napisalem typ X do polowy nigeria-wsk
    ciekawe dlaczego ten post sie nie pojawil.O czym to swiadczy?modernizatorzy a sa nimi buki wybieraja co zechca.i to oni nakrecaja to cale forum....Radzilbym uważać na to co pisza....
    pozdr

    Do góry
    #499245 - 07/02/2006 17:00 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    Dziabor Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 11/08/2005
    Postów: 14266
    Skąd: Civitas Kielcensis
    Quote:

    napisalem typ X do polowy nigeria-wsk
    ciekawe dlaczego ten post sie nie pojawil.O czym to swiadczy? modernizatorzy a sa nimi buki wybieraja co zechca.i to oni nakrecaja to cale forum....Radzilbym uważać na to co pisza....
    pozdr





    jako by nie bylo offtopic, to mysle ze dzis Egipt spokojnie sobie poradzi, jako gospodarz pomagaja im sciany, co do Senegalu to juz wogole nie przypomina druzyny ktora kiedys po pieknym meczu ogrywala Francje (jak dobrze pamietam) w meczu otwarcia i sprawila wielka niespodzianke!! chociarz tu takich tuzow jaka dawniej byla Francja nie ma, napewno nie ma ich w calej afryce!! Senegal w tym turnieju do tej pory nie pokazal nic wielkiego, wygrana ze slabiutkim Zimbabwe i szczesliwe zwyciestwo z Ghana, dla mnie to juz nie ta sama druzyna!!

    Egipt - Senegal 1

    Do góry
    #499246 - 07/02/2006 19:12 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    skoczek Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 29/01/2005
    Postów: 3063
    Skąd: fut5al.pl / hypebeast.pl
    no to ja się wypowiem co myślę o meczu, który się niedawno skończył.
    niecierpię egiptu, a szczególnie Mido, który uważany jest przez komentatorów, a jeszcze bardziej przez siebie za gwiazdę. dla mnie jest to gówniany piłkarz co pokazał w dzisiejszym meczu. nic mu nie wychdoziło, komentatorzy eurosportu ciągle go zachwalali jaki to on jest cudowny i w ogóle. w sytuacji, w której egipcjanin któryś wypił piłkę z linii nie mówił, że uratował swój zespół tylko pieprzył o fenomenalnym Mido, który perfekcyjnie wykopał piłkę w aut z pola karnego dając trochę odsapnąć zespołowi.
    następnie podczas zmiany, która z pewnością jak się okazało później była potrzebna Mido gwiazdor darł mordę na trenera. ale zaraz potem już zgasł, bo jego zmiennik strzelił bramkę po 2 czy 3 minutach bycia na boisku. Mido dla mnie to gówno nie piłkarz, a podnieca się sobą bardziej niż Beckham. Wiem, że zaraz zaczniecie gadać, że wp oprzednich meczach był świetny itd. ale i tak nie mzieni to mojego zdania o nim.

    powinien być remis na co z pewnością zasłużył senegal, któremy powinien zostać podyktowany rzut karny, ale oczywiście gruby sędzia nie widział całego zajścia no bo, po co biegać jak można oceniać wszystko z 30 metrów. a z drugiej strony pewnie bał się 70 tys. wkurwionych kibiców egiptu.

    także to tyle co do tego meczu.

    p.s. mój typ był trafny, bo typowałem overa, nie to , że się żalę ,bo mi kupon nie wszedł

    Do góry
    #499247 - 07/02/2006 19:24 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    moor6 Offline
    5 minut po czasie

    Meldunek: 13/05/2005
    Postów: 19746
    Skąd: katowice tychy
    no to teraz ostatni akt wspaniałych meczy w Egipcie

    Egipt - WKS
    ciekawa konfrontacja słoni z gospodarzami turnieju.Kto wyjdzie z tego pojedynku zwyciezki .Minimalne wieksze szanse daje Egiptowi (a to tylko ze względu na to ze grają na swoich"smieciach").Ogólnie wydaje sie ze mecz bedzie przebiegac underowo.

    Do góry
    #499248 - 07/02/2006 19:29 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    janko_muzykany Offline
    enthusiast

    Meldunek: 02/02/2006
    Postów: 234
    nonono moje typki weszly jak maselko:) pozniej napisze cos o finale i meczu o 3 miejsce:)

    Do góry
    #499249 - 07/02/2006 23:36 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    P!T3R Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 05/05/2005
    Postów: 13213
    Skąd: Żeszuf :P
    Quote:

    A ja zagram sobie coś takiego:
    Egipt-1--->1 Kursik niczego sobie 3,6
    Egipt-1--->X Tu podobny kursik 3,5

    Moim zdaniem te typy mają duże szanse powodzenia, wiadomo egipt gospodarz i do tego grają naprawde dobrą piłke...Myśle że egipt wygra w regulaminowym czasie gry....Przy pełni szczęscia można na tych dwóch singielkach sporo wyciągnąc wystarczy tylko że Egipt wygra 2:0 lub 3:1 pozdr0




    Do góry
    #499250 - 08/02/2006 00:18 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    tolban Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 25/08/2005
    Postów: 3127
    heh, zachowanie sedziego zalosne ... rozumiem, ze "sciany pomagaja gospodarzom" ale bez przesady ;-)

    ja tam zlapalem overka po kursiku 2.2 i jestem zadowolony ... acz liczylem po cichu, ze Senegal utrze nosa troche zbyt pewnym siebie gospodarzom ;-)

    w finale napewno zagram na WKS, chocby tylko dlatego, ze Egipt awansowal nieuczciwie ... ogladajac fragmenty meczu, gdy Senegalczycy suneli z kolejnymi atakami na bramke gopodarzy, jestem zdania, ze Egipt przycisniety, zgubi sie w najwazniejszym meczu PNA ;-)

    no i co najwazniejsze druzyna Drogby ma juz doswiadczenie z meczu grupowego z Egiptem JAK NIE NALEZY GRAC ;-)

    jestem dobrej mysli i czekam na wysoki kursik ;-)

    Do góry
    #499251 - 08/02/2006 11:15 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    skoczek Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 29/01/2005
    Postów: 3063
    Skąd: fut5al.pl / hypebeast.pl
    Mido nie zagra w finale i ma zawieszenie 6 miesięczne na mecze w reprezentacji. O jejku, ale szkoda

    Dobra decyzja związku

    Do góry
    #499252 - 08/02/2006 14:02 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    Rafik 25 Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 24/09/2005
    Postów: 13934
    Skąd: Klazienaveen
    PNA: Bardzo surowa kara dla Mido

    Napastnik reprezentacji Egiptu Hassan Mido został wyrzucony ze składu "Faraonów" na finałowy mecz Pucharu Narodów Afryki z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Piłkarz Tottenhamu nie zagra także przez kolejnych 6 miesięcy w reprezentacji.

    Jest to kara za zachowanie w półfinałowym spotkaniu z Senegalem (2:1).

    Mido nie mógł się pogodzić z decyzją trenera Hassana Shehata, który zdjął go z boiska w 79. minucie spotkania. Napastnik Egiptu wdał się w kłótnię z selekcjonerem, a gdy zszedł z boiska doskoczył do niego i głośno wyrażał swoje niezadowolenie. Niewiele brakowało, by doszło do rękoczynów.

    Po minucie wprowadzony za Mido Amr Zaki zdobył zwycięską bramkę dla Egiptu.

    - Mido jest tylko jednym z 23 zawodników w kadrze. Teraz chcemy skoncentrować się wyłącznie na piątkowym finale. Nic nie może zakłócić przygotowań zespołu do meczu z Wybrzeżem Kości Słoniowej – powiedział asystent trenera Shehata - Shawki Gharib.

    Źródło www.onet.pl

    Brawo tak powinno się postępowac z takimi jak on.

    Do góry
    #499253 - 09/02/2006 10:44 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    grzesol Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 19/08/2005
    Postów: 7541
    Dlaczego nikt nie komentuje dzisiejszego meczu o 3 miejsce PNA Nigeria-Senegal?! Widzę,że muszę rozpocząć rozmowę na temat tego meczu

    Dla obydwu drużyn jest to bardzo ważny mecz chociaż bardziej na pewno dla trenera Nigeri,ponieważ już podobno mówi się o jego zwolnieniu po wywalczeniu przez jego drużynę 3 miejsca na pewno ten temat ucichnie.Powiem wam,że sam już nie wiem co myśleć o tym meczu,bo od pewnego momentu ten puchar mnie zaskakuje.Senegal,który cudem wyszedł z grupy i beznadziejnie w niej grał nagle jakby odżył,wygrywa z rewelacyjną Gwineą i straszy gospodarzy turnieju Egipt,który powinien nawet walczyć w dogrywce gdyby sędzia nie udawał,że nie było karnego.Nigeria drużyna,która według mnie ma w swoich szeregach za dużo bardzo dobrych graczy,którzy nie tworzą kolektywu.Po nie zadawalającej grze Nigeria wychodzi z grupy z kompletem 9 punktów,spotyka się w ćwierćfinale z dobrze grającą Tunezją i o dziwo wygrywa ten mecz,chociaż dopiero po dogrywce,a powinni w regulaminowym czasie.Krótko mówiąc zagrali bardzo dobry mecz,po którym przyszedł półfinał z WKS ,w którym Nigeria zagrała po prostu tragicznie.Nie umiała zagrozić bramce WKS-u w żaden sposób jedyne co to próbowali strzałów z dystatnsu,które i tak im nie wychodziły.

    Chciałem wam to opisać,żeby pokazać jak ten puchar jest nieprzewidywalny drużyna,która gra bardzo dobrze w grupie mierzy się z drużyną,która w grupie radziła sobie słabo i o dziwo słabsza drużyna wygrywa.Mowa tu oczywiście o meczu Nigeria-Senegal ale Nigeria-Tunezja jest tego podobnym przykładem,Tunezja grając poukładaną piłkę w grupie zmierzyła się z Nigerią,której zwycięstwa przychodziły z wielkim trudem.

    Co do dzisiejszego meczu to grając według tej zasady,że słabszy w dotychczasowych meczach ogrywa lepszych powinno się zagrać na Nigerię i chyba ja tą zasadę przyjmę.Mam nadzieję,że piłkarze jej nie złamią Powiem wam jednak szczerze,że w tym meczu jest wszystko możliwe ale może Nigeria w końcu zagra szybszą piłkę i rozmontuje obronę Senegalu bo jeżeli zagra tak jak w meczu z WKS na pół gwizdka to nie mają żadnych szans.Typ Bardzo jestem ciekawy co wy myślicie o dzisiejszym meczu,pomóżcie mi wybrać odpowiedni typ na to spotkanie.

    Do góry
    #499254 - 09/02/2006 10:48 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    grzesol Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 19/08/2005
    Postów: 7541
    Sorry za pomyłkę tam oczywiście powinna być Gwinea-Senegal.Tekst do skasowania,a tak wogóle można edytować swoje poprzednie teksty ?!

    Do góry
    #499255 - 09/02/2006 11:17 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    janko_muzykany Offline
    enthusiast

    Meldunek: 02/02/2006
    Postów: 234


    Edited by Rivaldinho (09/02/2006 11:20)

    Do góry
    #499256 - 09/02/2006 13:37 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    pablobytom Offline
    member

    Meldunek: 17/04/2004
    Postów: 153
    Skąd: Bytom
    witam po przerwie.
    Dzis PNA : NIGeRIA - SENEGAL
    Wg wsyzstkich NIGERIA to win. NIestety w tym przypadku sie nie zgodze.
    Senegal wg mnie w play offach byl zespolem znacznei ciekawszym i lepszym.
    AD1 )
    Nigeria w meczu z WKS juz wygladalo jakby im sie nie chcailo dalej grac w tym turnieju, Senegal wrecz na odwrot, mieli pecha ze trafili na egipt
    AD2)
    Dla Senegalu bedzie to 2 medal w historii, wiec dla nich jest to gra o "cos"
    Nigeryjczycy, jako wielokrotni zdobywcy, mecz o 3 miejsce chyab potraktuja jak o pietruszke
    AD 3)
    Potencjal pilkarski wg mnie na remis, nawet z lekkim wskazaniem na Senegal (bramkarz)
    AD4)
    Po prostu wyzszy kurs, i spokojnie X2 przy 1,57 (Bet-at-home) jest do wziecia za neiwielka kase

    Do góry
    #499257 - 09/02/2006 18:13 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    kulkinio Offline
    enthusiast

    Meldunek: 08/12/2005
    Postów: 299
    Poziom gry dzisiejszego meczu żałosny, dramtaycznie słaby wogole brakuje słow.

    Do góry
    #499258 - 09/02/2006 21:55 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    krisek Offline
    old hand

    Meldunek: 18/01/2006
    Postów: 1140
    Skąd: Inowrocław gg2713248
    No to zacznijmy jutro poporstu WKS starczy farcenia egiptu Europejscy wybrzezanie jutro pokarza miejsce w szeregu gspodarzom jak dla mnei dowjeczka bez dwoch zdan potencja; napewno pilkarski po stroinie WKS sam fakt ze graja u siebei jutronei wystarczy no i nei sygerujmy sie wynikiem z grupy bo wiadomo jakim tam skaldaem gralo WKS. Jutro satwoiam stanowczo na WKS za 3,2<SZOK> i to chyba dam to za dosc spora stawencje:)

    Do góry
    #499259 - 09/02/2006 22:02 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff *DELETED*
    r.woj.33 Offline
    newbie

    Meldunek: 13/07/2005
    Postów: 26
    Post deleted by Rivaldinho

    Do góry
    #499260 - 09/02/2006 22:13 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    krisek Offline
    old hand

    Meldunek: 18/01/2006
    Postów: 1140
    Skąd: Inowrocław gg2713248
    No ja mysle z epo pzerwie (nie rgalem rundy poza grupowej ) na zkaonczenie Afrykanei znwo rpzyniosa mi swieza gotwoeczke:) pozdrawiam WKS do BOJU!!!!!

    Do góry
    #499261 - 09/02/2006 23:54 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    pablobytom Offline
    member

    Meldunek: 17/04/2004
    Postów: 153
    Skąd: Bytom
    A ja na przekor nieco.

    Wg mnie jutro w ok 60-70 % pewna jest dogrywka.
    Presja ogromna, druzyny beda panciznie blokowac dostep do bramki.
    A teraz troszke dywagacji :
    Gospodarze wygraja bo :
    1) 12 zawodnik - kibice,
    2) 13 zawodnik - sedzia i jego asystenci
    3) Mido wraca i bedzie chcial sie odegrac na coachu
    4) Egipt jest rownie poukladanym zespolem, jednak czynnik psychologiczny arabow i murzynow zupelnei inny - in plus jesli chodzi o walecznosc do konca dla arabow
    5) wg mnie !! (osobiscie) Egipt dysponuje wiekszym potencjalem futbolowym mimo tego iz w WKS graja sami "europejczycy" itp.
    Ale Egipt ma mocna skonsolidowana lige i kuuuupe kasy wiec nie stoi na straconej pozycji bo wiekszosc kadry gra w Egipcie (na marginesie Al-Ahly czy Zamalek nie sa wiele gorsze od francuskich sredniaczkow

    Goscie wygraja bo :
    1) Drogba
    2) dobrze poukladana obrona

    Podsumowujac - Egipt zdobedzie jutro Puchar Narodow Afryki - czy sie to komus podoba czy nie, graja u siebiue, w fanatycznym swiatku arabskim, w dzien swieta ktore z pieczolowitoscia obchodza co tydzien. Wraca MIDO + dotychczasowa forma i szczescie = PNA dla FARAONOW.

    Do góry
    #499262 - 10/02/2006 00:17 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    boca juniors Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 26/05/2003
    Postów: 10031
    Skąd: Frei Stadt Danzig
    Mnie tam się nie widzi ten Egipt...
    W sumie wygrali tylko pewnie ze słabymi Libią i Kongo oraz rezerwowymi Słonikami.Natomiast z solidnym Maroko ledwo zremisowali, z nieźle radzącym sobie Senegalem też nic nie pokazali,wygrali dzięki sedziom i głupocie obrońcy gosci.
    Kiedy sie ich przyciśnie,gubia się,brak im klasowych graczy,Mido jest mdły i cieńki jak dupa węża,do tego wydaje mu sie,ze jest wielką gwiazdą i pajacuje,jego brak będzie handi dla faraonów.
    WKS natomiast bardzo poukładana ekipa,z doskonałym trenerem,widać,że są mocni i są ekipa turniejową,umiejętnie rozkładają siły i z meczu na mecz grają lepiej , a rywali mieli sporo trudniejszych niż gospodarze(taki Kamerun to Egipt nosem wciąga).Do tego drogba,prawdziwy lider zespołu i egzekutor , do tego ma kilku klasowych pomocników na boisku,bardzo dobra ekipa , moim zdaniem ciężki mecz,możliwe spore emocje,ale ja zagrałem na zdobycie pucharu przez Słonie,jak dla mnie sa lepszym zespołem,jak się nie spalą i sedziowie znowu jakis kabaretów nie odwalą-wygrają ten turniej.

    Do góry
    #499263 - 10/02/2006 00:37 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    Prem Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 03/07/2001
    Postów: 5119
    Quote:


    Mido wraca i bedzie chcial sie odegrac na coachu




    Mido nie wraca bo jest zawieszony na 6 miesięcy przez federację, po tym co powiedział wczoraj wcale się nie zdziwię jak nałożą wkrótce na niego dożywotnią dyskwalifikację.

    Quote:


    Wg mnie !! (osobiscie) Egipt dysponuje wiekszym potencjalem futbolowym mimo tego iz w WKS graja sami "europejczycy" itp.




    Bardzo interesująca teza... zważywszy na to, że WKS to kuźnia piłkarskich talentów, z których wiele trafia do Europy (nadmienię tylko drużynę SK Beveren, która praktycznie w całości składa się z graczy z WKS). Egipcjanie mają swoje talenciki ale do prawdziwego futbolu na światowym poziomie przebijają się one nad wyraz rzadko, absolutnie nie zgadzam się z tym co napisałeś.

    Quote:


    Na marginesie Al-Ahly czy Zamalek nie sa wiele gorsze od francuskich sredniaczkow



    Jako fan piłki francuskiej będę nieprzejednanie bronił "średniaków" francuskich. Jestem skłonny twierdzić, że znajdujący się w strefie spadkowej Strasbourg pokonałby w/w drużyny, zresztą ostatnio właśnie do zespołu z Alzacji trafił egipski obrońca z czołowej drużyny w lidze egipskiej i spisuje się przeciętnie.

    Quote:

    Wraca MIDO + dotychczasowa forma i szczescie = PNA dla FARAONOW.



    Pierwsze zaneguje po raz wtóry - Mido nie zagra, drugiego negował nie będę bo dla mnie to jeden wielki NO BET, no, ze wskazaniem na WKS ale wygraną Egipcjan zaskoczony nie będę.

    Pozdrawiam!

    Do góry
    #499264 - 10/02/2006 09:25 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    panKa$a Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 26/02/2005
    Postów: 2957
    Skąd: Kraków
    Quote:


    Gospodarze wygraja bo :
    1) 12 zawodnik - kibice,






    Eeeee ta publiczność strasznie jest "drętwa" i więcej jest na trybunach wrzawy niż dopingu...

    Do góry
    #499265 - 10/02/2006 09:39 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    pablobytom Offline
    member

    Meldunek: 17/04/2004
    Postów: 153
    Skąd: Bytom
    noo z Mido faktycxnie sie pospieszylem to byla inf0rmacja ktpra uslyszalem w jakims radiu w knajpce siedziac.

    Co do kibicow to istotnie neiprowadza dopingu, ale jestt wrzawa no i w koncu w zasiegu wzroku 80 000 ludzi robio wrazenie na kazdym

    Co do poziomu szkolenia. Chodzilo mi o to ze wlasnei wiekszosc z WKS trafia to srednich klubow (oprocz Dorgby i Dindane i Kone). Skoro twierdzisz zecale Beveren to gracze z WKS - w takim razie tymbardziej nei jest to zaden zachwyt . Beveren z tego co wiem to slaby sredniak Jupilera, wiec skoro bylyby to prawdziwe perelki w wiekszosci, sciagnieto by paru chocioaz do Ligue 1.

    Co do samego meczu- polecam granei 1X. Jest to pewny typ, WKS jezeli wygra to po zacietym boju w dogrywce - wioadomo final, i nie bedzie tu poziomu zaangazowanai nigeryjczykow .

    Do góry
    #499266 - 10/02/2006 09:44 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    pawka85 Offline
    veteran

    Meldunek: 20/08/2005
    Postów: 1520
    Witam. Dzis wszyscy beda p ostronie Eiptu kibice, sędziowie i mysle ze piłkarze Egiptu niesieni dopingiem znow wygrają z WKS moim zdaniem tym razem bedzie 2:1 dla Egiptu.

    Do góry
    #499267 - 10/02/2006 11:36 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    Bzyku Offline
    Blade Runner

    Meldunek: 04/05/2004
    Postów: 27145
    Skąd: Szczecin
    ja myślę, że wygra WKS - chyba że sędzia będzie bruździł. W Afryce różne rzeczy się zdarzają..

    Ktoś powie - przecież to finał! Tylko że w półfinale sędzia nie dał przeciw Egiptowi ewidentnego karnego w 90 minucie.


    Egipt jest zespołem dobry, ale trudno nie oprzeć się wrażeniu, że finał dla nich to jakby zawyżenie faktycznej wartości tego zespołu.
    Ich gra na kolana nie powala - a teraz po całym tym cyrku związanym z Mido, nie tylko Egipt traci najlepszego (na papierze) gracza, ale jeszcze atmosfera zrobiła się nerwowa.


    Wybrzeże Kości Słoniowej ma w swoich szeregach teoretycznie lepszych piłkarzy na czele z "czołgiem" Drogbą.
    Grają jak na afrykańczyków bardzo europejski futbol, co specjalnie nie dziwi, skoro niemal wszyscy tam grają.

    A więc - solidnie w tyłach - z rozmysłem z przodu. Bez żadnych fajerwerków czy typowej dla afrykańczyków nieodpowiedzialności w grze.

    I to myślę będzie ich głównym atutem w finale - wygra zespół mądrzej grający, czyli WKS. Prawdopodobnie będzie to 1-0.

    O ile sędzia nie nabruździ...

    Do góry
    #499268 - 10/02/2006 11:43 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    Morten Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 03/02/2006
    Postów: 3349
    Skąd: Słupsk/Warszawa
    Dokładnie. O ile sędzia nie będzie 12 zawodnikiem Egiptu, to wszystko wskazuje na zwycięstwo WKS. Egipt pokazał, że wcale nie jest tak znakomicie zgrany jakby to wyglądało. Gol z karnego w półfinale trochę ustawił mecz, ale jak Senegal strzelił na 1:1 to nagle zaczęli się denerwować. Wszyscy wystraszeni, nie wiedzą jak się zachować. Jeżeli Słonie strzelą pierwszą bramkę to myślę, że Egipt popłynie. Czołg i spółka grają, tak jak Bzyku napisał, bardziej europejską piłkę. Nie brakuje zagrań piętą itp., ale robią to w dobrych momentach, nie przesadzają z fajerwerkami. Wydaje mi się, że w przednich formacjach WKS wygląda zdecydowanie solidniej. Zobaczymy w jakiej dyspozycji będzie sędzia...

    Do góry
    #499269 - 10/02/2006 12:18 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    mmario Offline
    enthusiast

    Meldunek: 19/01/2006
    Postów: 234
    Skąd: BYDGOSZCZ/OLSZTYN
    Wielki finał Pucharu Narodów Afryki. Gospodarz turnieju Egipt spotkaj sie w nim z druzyną Wybrzeża Kości Słoniowej. Dla mnie zdecydowanym faworytem tego mezu jest druzyna WKS. Nie wiem dlaczego wszyscy stawiają Egipt jak pewniaka do wygrania tego turnieju. Moim zdaniem własne ściany to za mało by zdobyć Puchar. WKS w tym turnieju spisuje sie znakomicie. Po drodze do finału wyeliminowała takie drużyny jak Nigeria,Kamerun.Uważam, ze Drogba , Aruna Kone i spolka zdobedą mistrzostwo w regulaminoowym czasie.A doskonałym typem na zagranie dzisiejszego spotkania jest HT/FT ja widze to tak:

    x/2 kurs 7.50 Bet365

    Pozdrawiam

    Do góry
    #499270 - 10/02/2006 12:20 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    Prem Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 03/07/2001
    Postów: 5119
    Quote:


    Co do poziomu szkolenia. Chodzilo mi o to ze wlasnei wiekszosc z WKS trafia to srednich klubow (oprocz Dorgby i Dindane i Kone).




    Wybacz ale nazywanie HSV, Arsenalu, OM, St.Etienne czy też PSG średniakami to chyba przesada...

    /Co do Beveren to w istocie przeciętniak Jupilera ale w przeciwieństwie do Egipcjan zawodnicy z WKS cieszą się uznaną reputacją w Europie - z kadry Egiptu po za nieszczęśnikiem Mido w Europie gra tylko El Saqq, w słabym tureckim Konyasporze)/

    Wracając do meczu: jeśli sędzia nie ugnie się presji i będzie sędziował sprawiedliwie to zwyciężyć powinna drużyna Henriego Michela - więcej atutów czysto piłkarskich jest właśnie po jej stronie.

    Pozdrawiam!

    Do góry
    #499271 - 10/02/2006 12:25 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    NiUNiU Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 04/11/2003
    Postów: 22791
    Skąd: Zaragosa /Rzeszów
    Final. Patrzac na historie wstecz. zwyciestca Pucharu Narodow Afryki.. przewaznie zawsze byl gospodarz. Patrza na dzisiejszy mecze Dzieci Nilu- vs Wybrzerze Kosci. Sloniowej Moim zdaniem Droghba nie wygra sam meczu a Kurs na Awans czyli wygrnaie finalu na Egipt 1,65 jest bardzo zachecajacy.. Chyba nigdzie sie nie gra lepiej niz u siebie.. wiec Egipt @1.65 AW

    Do góry
    #499272 - 10/02/2006 12:30 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    Morten Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 03/02/2006
    Postów: 3349
    Skąd: Słupsk/Warszawa
    Nie mam dokładnych danych, ale z tego co pamiętam to wcale przewaznie nie wygrywał gospodarz. Mniej niż 50% PNA wygrywali gospodarze.

    Już mam dokładne dane. Na 24 rozegrane Puchary Narodów Afryki gospodarze wygrali dziesięciokrotnie. Tak więc sam widzisz jak to się rozkłada.

    Do góry
    #499273 - 10/02/2006 12:38 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    19marcin08 Offline
    ŁKS Łódź


    Meldunek: 06/02/2005
    Postów: 23488
    Skąd: Łódź
    Quote:

    Final. Patrzac na historie wstecz. zwyciestca Pucharu Narodow Afryki.. przewaznie zawsze byl gospodarz. Patrza na dzisiejszy mecze Dzieci Nilu- vs Wybrzerze Kosci. Sloniowej Moim zdaniem Droghba nie wygra sam meczu a Kurs na Awans czyli wygrnaie finalu na Egipt 1,65 jest bardzo zachecajacy.. Chyba nigdzie sie nie gra lepiej niz u siebie.. wiec Egipt @1.65 AW




    Nie wiem gdzie ziomek patrzyłeś,że przeważnie wygrywał gospodarz.Ale moim zdaniem dzisiaj wcale Drogba nie musi sam wygrać finału moga mu pomóc jego równie utalentowani koledzy którzy już w tym turnirju pokazali na co ich stać

    Końcowe zwycięstwo Wbrzeża za 2.06 ? ja to biore
    chyba,że sędziowie zrobią swoje

    Do góry
    #499274 - 10/02/2006 12:40 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    Bzyku Offline
    Blade Runner

    Meldunek: 04/05/2004
    Postów: 27145
    Skąd: Szczecin
    a zważywszy na to, że w ostatnim PNA triumfowali gospodarze (Tunezja) dziś czas na triumf nie-gospodarzy?

    Statystyka na to wskazuje

    Do góry
    #499275 - 10/02/2006 12:40 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    Igor Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 16/11/2004
    Postów: 5673
    Zgadzam się z tym że WKS gra ładniej dla oka niż Egipt, ale tym razem stawiam na zwycięstwo Egiptu. Spodziewam się że będzie wiele spalonych WKS. Pewnie wiele z nich będzie niesłusznych. Brakiem Mido bym się zbytnio nie przejmował. To nie jest osłabienie dla Egiptu. Jednym z plusów przemawiających za Egiptem jest to że trener szybko zrobił porządek z Mido i dzięki temu piłkarz ten nie będzie psuł atmosfery. A gdyby został w kadrze to różnie mogłoby być. Trener będzie mógł spokojnie obmyślić odpowiednią taktyke na WKS. Teraz nie ma związanych rąk. Może wystawić takich zawodników jakich chce i dokonywać takie zmiany jakie uważa za słuszne. To jest dość istotne z taktycznego punktu widzenia.
    Gwiazdy są dobre pod warunkiem, że nie kapryszą, a od ilości gwiazd w drużynie bardziej liczy się taktyka, dyscyplina, konsekwentne realizowanie założeń trenera i zgranie drużyny. Pod tym względem obie drużyny są mocne.
    Po tym co widziałem w meczu Egiptu z Senegalem jestem przekonany, że większość kontrowersyjnych sytuacji będzie rozstrzygana na korzyść Egiptu i dlatego Egipt wygra ten mecz.

    Mój typ to:
    zwycięstwo Egiptu być może nawet w regulaminowym czasie gry. Ale myślę że na pewno Egipt wygra.

    Do góry
    #499276 - 10/02/2006 13:20 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    Logan Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 14/12/2003
    Postów: 14507
    Skąd: Lublin
    Quote:

    e gry. Ale myślę że na pewno Egipt wygra.




    Na pewno?

    Do góry
    #499277 - 10/02/2006 13:26 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    Igor Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 16/11/2004
    Postów: 5673
    Quote:

    Quote:

    e gry. Ale myślę że na pewno Egipt wygra.




    Na pewno?



    Głowy za to nie dam.
    Nawet palca bym nie dał .
    Ale niewielką kwotę postawiłem na Egipt bo po meczu Egiptu z Senegalem jakoś jestem przekonany o zwycięstwie Egiptu z WKS.

    Do góry
    #499278 - 10/02/2006 13:31 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    nygus Offline
    addict

    Meldunek: 29/11/2005
    Postów: 509
    Egipt wygra dzieki karnemu

    Do góry
    #499279 - 10/02/2006 13:50 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    Cunio Offline
    newbie

    Meldunek: 14/09/2005
    Postów: 33
    Skąd: Leeds
    SŁONIE!!!!!
    Poza wymienionymi powyżej zaletami czysto pilkarskimi, dorzucę jeszcze doświadczonego europejskiego trenera, który na pewno przygotuje właściwą taktykę na to spotkanie, a zawodnicy ograni w Europie wiedzą czym jest dyscyplina taktyczna.
    3 single
    Zdobywca pucharu 2 (2,10)
    reg. czas 2 (2,80)
    under 2,5 (1,60)

    Do tego za skromniejszą stawkę
    under 1,5 (2,70)
    poł/kon 2/2 (5,00)

    Do góry
    #499280 - 10/02/2006 14:34 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    jabolukas Offline
    enthusiast

    Meldunek: 21/09/2003
    Postów: 333
    Skąd: Gorzów Wlkp.
    Quote:

    Brakiem Mido bym się zbytnio nie przejmował. To nie jest osłabienie dla Egiptu. Jednym z plusów przemawiających za Egiptem jest to że trener szybko zrobił porządek z Mido i dzięki temu piłkarz ten nie będzie psuł atmosfery. A gdyby został w kadrze to różnie mogłoby być. Trener będzie mógł spokojnie obmyślić odpowiednią taktyke na WKS. Teraz nie ma związanych rąk. Może wystawić takich zawodników jakich chce i dokonywać takie zmiany jakie uważa za słuszne. To jest dość istotne z taktycznego punktu widzenia.




    Ale bajki piszesz!
    Sprawa Mido wygląda następująco:
    - Mido został zawieszony na mecze kadrowe (na 6 miesięcy) natychmiastowo po meczu półfinałowym
    - fedederacja nie konsultowała tego z trenerem!
    - i co teraz najśmieśniejsze trener Egiptu chce odwieszenia kary na mecz finałowy!!!!!!!!!!!!!!!!!
    - Mido jest cały czas z kadrą i nie zdziwcie się jak dziś wyskoczy w podstawowym składzie!!!! Wszystko zależy od federacji!

    Do góry
    #499281 - 10/02/2006 15:03 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    skoczek Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 29/01/2005
    Postów: 3063
    Skąd: fut5al.pl / hypebeast.pl
    nie zrobił ani jednego, ani drugiego


    Edited by Bzyku (10/02/2006 19:00)

    Do góry
    #499282 - 10/02/2006 15:30 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    mig Offline
    member

    Meldunek: 29/10/2005
    Postów: 169
    Skąd: 52° 24'24'' N , 16° 54'34'' E
    Witam
    ja licze dzis na WKS po pierwsze z tego wzgledu ze nie graja w roli faworyta a po drugie w druzynie Egiptu może wystapic konflikt na drodze Trener-Zawodnicy(większośc piłkarzy trzymie strone Mido) tak wiec skłaniam sie ku 2 za 3,20(expekt)

    Do góry
    #499283 - 10/02/2006 18:57 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    Stajnia Offline
    member

    Meldunek: 06/11/2003
    Postów: 120
    Skąd: miasto na śl
    Wszystko przez to ze gral Drogba robi tylko afere i zamieszanie kazdy gra na niego pilke a on jest cieniutki. Jak to jest, ze oni maja takie problemy w trafienie w swiatlo bramki.

    Do góry
    #499284 - 10/02/2006 19:01 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    Chaoz Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 06/06/2005
    Postów: 29947
    Quote:

    Wszystko przez to ze gral Drogba robi tylko afere i zamieszanie kazdy gra na niego pilke a on jest cieniutki. Jak to jest, ze oni maja takie problemy w trafienie w swiatlo bramki.



    Tylko ile zwyciestw zapewnil WKS ten sam Drogba chyba to glownie dzieki jego grze WKS znalazl sie w finale, ale tu tylko znow bedzie narzekanie na jednego zawodnika tak samo jak po nietrafionym karnym przez Etoo, to jest futobol Egipt rownie dobrze mogl wygrac ten mecz duuuzo wczesniej a juz nie trafili karnego w dogrywce to n/c. Pozdrawiam

    Do góry
    #499285 - 10/02/2006 19:20 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    Stajnia Offline
    member

    Meldunek: 06/11/2003
    Postów: 120
    Skąd: miasto na śl
    Dla mnie Drogba nie jest wcale tak dobry jak go lansujecie poprostu jest snajperem wala do niego caly czas pilki wiec strzela.Jakby Zurawski gral tam za niego i dostawal te pilki strzelilby tyle samo i wiecej bo to co dzisiaj on nie strzelal to porazka.

    Do góry
    #499286 - 11/02/2006 01:15 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    pablobytom Offline
    member

    Meldunek: 17/04/2004
    Postów: 153
    Skąd: Bytom
    nooooooooo, nie chce sie puszyc Panowie , ale glownie d oPrema zz jego "SLONIOWYM" optymizmem. Jednak pozostalo tak, jak byc musialo , egipcjanie wywalczyli PNA i chwala im za trud wlzoony w tureniej , zas na przyszlosc , murzyni sa dobrzy w polowaniu, owieniu ryb "na kija", zas nei sa napewno wybawcami calej europy i swiata w pilce nozej. I mysle ze sam Pan Didier to dzisiaj potwierdzil. Pozdrawiam i zycze wszystkim sceptykom mysli pro-murzynskiego "genialnego futbolu" dalszych owocnych "sukcesow"

    Do góry
    #499287 - 12/02/2006 19:28 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    Piotruś Pan Offline
    addict

    Meldunek: 15/07/2002
    Postów: 654
    Skąd: Ostrzeszów
    Podsumowując PNA impreza w Egipcie można ocenić na 3. Poziom meczów tego turnieju był rozny w zależności od drużyn w nim występujących.
    Kilka meczy moglo naprawdę się podobać. Pozostała cześć to taka III ligowa piłka z dużą ilościa chaosu, przypadkowych zagrań, braku płynności w akcjach i brutalnych zagrań jak w meczu Angola - DR Kongo
    Co tu dużo pisać po prostu gra na żywioł, wiele egoistycznych zagrań, w niektórych spotkaniach trybuny prezentowały się lepiej niż piłkarze na boisku
    Plus dla tej imprezy dla kibiców to możliwość obejrzenia futbolu nie zawsze podporządkowanego taktyce trenerów. Sędziowie faworyzowali zdecydowanie gospodarzy, ale od jakiegoś czasu na finałowych imprezach również arbitrzy chcą tworzyć widowisko zamiast piłkarzy.
    Moim zdaniem 5 meczów mogło zaciekawić widzów Egipt- WKS, Tunezja - Nigeria, WKS- Kamerun, Tunezja -Gwinea, WKS -Maroko Reszta spotkań raczej przeciętna.
    Najbardziej poukładana drużyny to Tunezja, Egipt,Kamerun,WKS,Gwinea
    Największy fuks to dojście do połfinału Senegalu
    Rewelacja turnieju Gwinea, Największe rozczarowanie to występ finalistów MŚ Togo, Angola, Ghana szczególnie tej ostatniej Największy zawód na turnieju postawa Republiki Południowej Afryki kompletny niewypał Najambitniejsza drużyna Zimbabwe w meczu z Ghaną

    Do góry
    Strona 1 z 6 1 2 3 4 5 6 >

    Moderator:  Akhu, Biszop 



    Kto jest online
    0 zarejestrowanych użytkowników (), 3241 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
    Key: Admin, Global Mod, Mod
    Statystyki forum
    24772 Użytkowników
    97 For i subfor
    45045 Tematów
    5581660 Postów

    Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49