Strona 2 z 2 < 1 2
Opcje tematu
#543525 - 28/03/2006 09:32 Re: Pogoń-Zagłębie
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
oczywiście, że nie będzie radosnej piłki w wykonaniu Pogoni - nie z Panikiem na ławce trenerskiej.

Patrząc od strony czysto teoretycznej, to Zagłębie ma wszelkie atuty ku temu by wygrać:

1) Są w bardzo dobrej formie (4 zwycięstwa w 4 meczach - 0 straconych goli), a Pogoń mimo że z Wisłą zagrała lepiej niż z Amiką, to przegrywa.

2) Taktycznie będą o klasę lepsi - Franz Smuda znakomicie poskładał zespół, a u nas brazylijczycy dopiero się uczą taktyki.

3) Może to zabrzmi jakbym szukał na siłę spisku, ale obawiam się, że po raz kolejny sędzia kilka razy gwizdnie przeciw Pogoni - chyba taka moda nastała.

4) Obrona Pogoni paradoksalnie zgrana jest w miarę dobrze, za to większość bramek pada po błędach indywidualnych. Mathaeus zawalił 3 bramki w 2 meczach, a Cruz sprokurował 2 karne. Słabo gra ten, który miał być filarem defensywy, czyli Batata II.

5) W ofensywie też mocniejsze wydaje się być Zagłębie - nie dlatego, że ma o wiele lepszych piłkarzy (choć ma bardzo dobrych), ale dlatego, że potrafią wyjść do kontry 3-4 zawodnikami. W Pogoni tymczasem Panik tak ustawia zespół, że Edi stoi praktycznie sam na szpicy i zanim koledzy ruszą do przodu pomóc, to zdążą wrócić obrońcy.


Generalnie bardzo boję się powtórki z Amiki - niby Pogoń atakuje, ale trafia na konsekwentnie i mądrze broniącą się obronę Zagłębia, które w ofensywie będzie nas szachować ładnymi kontrami. 1 lub 2 zakończą się bramkami i będzie po zabawie - pozostanie tylko bicie głową w mur, a Panik pewnie wprowadzi dodatkowego obrońce, żeby nie daj Boże nie przegrać 0-3. Skończy się gwizdami, a w środę cały Szczecin będzie się trząsł od bluzg na Panika.

Z drugiej strony zastanawiająca jest ta seria remisów w pojedynkach między Pogonią a Zagłębiem w Szczecinie - rok temu przy okazji meczu tych drużyn ptaszki ćwierkały, że ma się skończyć ugodowo. I faktycznie tak się skończyło (1-1) po meczu w którym oba zespoły wyraźnie nie chciały zrobić sobie krzywdy.

Ale teraz chyba inne czasy nastały - Zagłębie ma o co walczyć, a Pogoń stała się chyba jedną z najbardziej nielubianych drużyn w tzw. "środowisku" ze względu na eksperyment z Brazylijczykami.


Mój typ: 2 - choć po cichu liczę na jakiś cud i remis

Do góry
Bonus: Unibet
#543526 - 28/03/2006 11:32 Re: Pogoń-Zagłębie
KacMa Offline
enthusiast

Meldunek: 11/09/2001
Postów: 350
Skąd: Szczecin
Quote:

Kacma żyjesz ? napisz coś o tym meczu




Żyje Eldorado, ale co to za życie jak cały czas wycieram łzy ..

Mecz Pogoń - Wisła oglądałem w tv i miałem nadzieję, że telewizja kłamie. Niestety - podobno na żywca ten mecz wyglądał jeszcze gorzej (co jednak potwierdza fakt, że telewizja kłamie ). Dobrze o tym meczu mówili tylko ci, co byli na meczu po kielonku. Ale to ze względu na załamanie czaso-przestrzeni

Wg mnie z tej pogoni ch******j będzie. Niby grają z meczu na mecz lepiej. Niby zaczynają się zgrywać. Wielki ... wielka pała z tego będzie, a nie zgrają się. Prędzej ja zostanę dziadkiem niż z tych brazylijczyków coś będzie (a o ile mi wiadomo na nic się nie zanosi). Nie spodziewałem się Ronaldivaldo de Cośtalm la Ktośtam, ale ci co są to śliwki robaczywki. Co gorsza połowa z nich odfrunie po sezonie, przyjdą nowi i znów będą się zgrywać przez rok. I tak zgodnie z cyklem wędrówek ptactwa: przylecą - zgrywają - odlecą ....
No chyba że stanie się cud i się okaże, że to nieodkryte diamenty !!! WOW !!!

Byłem przekonany, że Pogoń z Wisłą zagra z Julcimarem i Matalakiem w obronie, a na bramce będzie Peskovič - jest zdecydowanie lepszy w polu od Neneci, a przy atakach skrzydłami to ma ogromne znaczenie. Zresztą ci co widzieli mecz mogą przyznać, że gol dla Wisły to jego błąd - nie wyszedł do piłki. No i 4 obrońcami a nie trzema.

Wisła grała bardzo słabo (tu jesteśmy z kolesiami zgodni i w tym tv nie kłamała). Jeżeli jednak odnieść grę Zagłębia do gry Amici to wynik jest prosty do przewidzenia.

dla mnie ten mecz to X i under. I oby nastąpiły zmiany w obronie + Grzelak na boku. Niczego nie ryzykujemy - gorzej być nie może.

Do góry
#543527 - 28/03/2006 11:40 Re: Pogoń-Zagłębie
KacMa Offline
enthusiast

Meldunek: 11/09/2001
Postów: 350
Skąd: Szczecin
zapomniałem dodać, że mam szacunek do Pana Antoniego - jego kasa, jego cyrk. I moje słowa nie były słowami krytyki jego działań a jedynie własnymi spostrzeżeniami.
niestety.

Do góry
#543528 - 28/03/2006 12:27 Re: Pogoń-Zagłębie
luk4sz_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/04/2004
Postów: 2620
moim zdaniem dobrym typem na tem mecz moze byc over. zaglebie rozpedzone wygralo ostatnio z arka 4-0 przy czym do przerwy wygrywalo juz 3-0... blok defensywny druzyny zaglebia pozostawia jednak duzo do zyczenia... gdyby nie katastrofalna postawa pilkarzy arki, ktorzy w drugiej polowie nie marnowali tylu czesto 100% sytuacji wynik moglby byc zgola inny... jak juz inni wspomnieli gra pogoni z meczu na mecz powoli zaczyna sie ukladac i mysle ze stac w tym spotkaniu jednych i drugich na strzelenie przynajmniej tych 3 goli

over 2,5 8/10

Do góry
#543529 - 28/03/2006 17:39 Re: Pogoń-Zagłębie
Atman Offline
old hand

Meldunek: 21/07/2005
Postów: 876
Skąd: Szczecin
Quote:

...Na 1 dużo pięniędzy bym nie postawił, ale na pewno typowanie X2 jest dziś ryzykowne, granie over/under, hmm no może z lekkim wskazaniem na over, ale jak Pogoń szczeli gola, to może skończyć się 1-0 lub 1-1 w końcówce meczu...



Gratuluje wyczucia:)
--------------------
POGOŃ - Zagłębie 1:0 !!!
i po raz kolejny "typ dnia" -> w tym przypadku over 2.5 nie "wchodzi"...Ciesze sie ze Pogon pokazala wszystkim niedowiarkom ze jednak potrafi cos tam grac( mnie tez milo zaskoczyli). mam nadzieje ze z meczu na mecz bedzie tylko lepiej oczywiscie nie liczac meczu z Legia

Do góry
#543530 - 28/03/2006 17:49 Re: Pogoń-Zagłębie
yarek.. Offline
enthusiast

Meldunek: 01/02/2006
Postów: 318
Skąd: Kęty miasto
Quote:

Quote:

...Na 1 dużo pięniędzy bym nie postawił, ale na pewno typowanie X2 jest dziś ryzykowne, granie over/under, hmm no może z lekkim wskazaniem na over, ale jak Pogoń szczeli gola, to może skończyć się 1-0 lub 1-1 w końcówce meczu...



Gratuluje wyczucia:)
--------------------
POGOŃ - Zagłębie 1:0 !!!
i po raz kolejny "typ dnia" -> w tym przypadku over 2.5 nie "wchodzi"...Ciesze sie ze Pogon pokazala wszystkim niedowiarkom ze jednak potrafi cos tam grac( mnie tez milo zaskoczyli). mam nadzieje ze z meczu na mecz bedzie tylko lepiej oczywiscie nie liczac meczu z Legia




dzięki, oczywiście odpuściłem ten mecz

Do góry
#543531 - 28/03/2006 18:26 Re: Pogoń-Zagłębie
buster Offline
addict

Meldunek: 16/08/2005
Postów: 474
Gratuluję wyczucia tym, którzy typowali 1

eh piłka, pachniało overem i dwójką więc skończyło się 1-0

Do góry
#543532 - 28/03/2006 19:57 Re: Pogoń-Zagłębie
evolution2 Offline
journeyman

Meldunek: 28/02/2006
Postów: 56
"kamasssss:

dobry typ to chyba X do przerwy... i wtedy Pogońw drugiej na 1-0"

gratuluje niezłego typu

Pozdro

Do góry
#543533 - 28/03/2006 20:55 Re: Pogoń-Zagłębie
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
no, większość z nas "przejechała się" na tym meczu, ale pragnę uspokoić tych którzy myślą, że Pogoń wreszcie zagrała na miarę oczekiwań.

Pogoń zagrała średnio-słabo, a Zagłębie słabo. I stąd ta jedna (po rykoszecie) bramka różnicy. Ale grunt, że są 3 punkty

Do góry
#543534 - 28/03/2006 23:16 Re: Pogoń-Zagłębie
Michi_Beck Offline
member

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 103
Meczyk tak jak sie spodziewałem po Pogon-Wisła typowy underek choc to ze zamiast X padła 1 wytłumaczyc mozna jednym - "janosiki wiosny"! Kto ma wiedziec ten wie
Antka ta zabawa troszke kosztowała

Do góry
#543535 - 29/03/2006 00:30 Re: Pogoń-Zagłębie
DJ SOSNA Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/03/2001
Postów: 5220
Quote:

a Zagłębie słabo. I stąd ta jedna (po rykoszecie) bramka różnicy. Ale grunt, że są 3 punkty




Oj, będzie ciekawie w sobote w Kielach na równej jak szkło murawie nowego stadionu Korona moze wykorzystac "szok" przyjezdnych, skoro Pogoń ograła Zagłębie to kielczanie też mogą

Do góry
#543536 - 29/03/2006 04:46 Re: Pogoń-Zagłębie
j2702 Offline
old hand

Meldunek: 09/05/2003
Postów: 714
Skąd: Szczecin
TYLKO MKS POGON-i to wszystko do Tych co postawili kase na Zagłebie !!

Do góry
#543537 - 29/03/2006 05:52 Re: Pogoń-Zagłębie
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
@Sosna całkiem mozliwe , ale rownie mozliwe jest to ,że zważywszy na zdumiewający regres formy Zagłębia przy przeciętnej grze Pogoni , był wczoraj jakiś układ, albo Smuda był zbyt pewny swego i nie zaaplikował lubinkom witaminek

Do góry
#543538 - 29/03/2006 06:36 Re: Pogoń-Zagłębie
Tom Krus Offline
veteran

Meldunek: 11/03/2006
Postów: 1353
W Kielcahc zapowiada się ciekawie, pierwszy mecz na nowym stadionie i co? wtopa z Zagłebiem? Dla mnie na to się zanosi, po syptomatycznej wypowiedzi Piechny (mysle, że to nie jest typ, który kombinuje, tylko mówi jak jest ) ->


"Drugi raz w tym sezonie usiadł Pan na ławce rezerwowych. Rozczarowany?

- No... Trochę. Jestem zawiedziony i... nie jestem. Po tej cholernej kontuzji nie doszedłem do wysokiej formy.

Co się stało?

- Na obozie na Cyprze 8 lutego rozorali mi nogę na piszczelu. Wyglądało to okropnie, aż widać było kość. Założono mi pięć szwów. Paskudzi się do teraz. Gram w opatrunku i uważam na tę nogę. I nie mogę dojść do wysokiej formy. Ten uraz jest przyczyną wszystkich kłopotów. No i trener zdecydował, że w Płocku siadam na ławie. Nie idzie mi, nie idzie drużynie. Wygląda to jak początek tamtej rundy: gramy, gramy, a wygrać nie możemy. A ja nie mogę trafić do siatki.

Z czego to wynika?

- Chyba nas rozszyfrowali. Trener nic nie zmienił, gramy tak jak jesienią. Nasza gra stała się przejrzysta dla rywal
i. Wiedzą, jaką mamy taktykę, i nie popełniają błędów."

Jeżeli Piechna powiedział to co myślą inni, to kiepsko to widzę, mogą się przełamać z Zagłębiem, pewnie, ale musieliby naprawdę coś nowego wymysleć, w końcu grają z nimi już poraz trzeci tego miesiąca. Niewiadoma, to jak wpłynie na nich nowy stadion i gra na porządnej murawie, jeżeli poczują się na nim "wielcy" i ładną zrobią inaugurację

Do góry
#543539 - 29/03/2006 11:44 Re: Pogoń-Zagłębie
KacMa Offline
enthusiast

Meldunek: 11/09/2001
Postów: 350
Skąd: Szczecin
Quote:

@Sosna całkiem mozliwe , ale rownie mozliwe jest to ,że (..) był wczoraj jakiś układ




Eldorado,
a mam jechać do Wrocławia i ci pier....ć



za pogon.v.pl
"Na konferencji prasowej poruszanych było wiele ciekawych wątków. Jednym z nich była oczywiście "brazylijska Pogoń"

Dziennikarze - jak zawsze - zadawali trudne pytania. W pewnym momencie padło dziwne, aczkolwiek ciekawe pytanie do Franciszka Smudy. Zapytano trenera Zagłębia, czy podjąłby się pracy w "brazylijskiej" Pogoni? Odpowiedź była jeszcze bardziej zaskakująca: - Powiem szczerze. Wszystko "biorę". Trzecią ligę, partyzantkę, ale tutaj, w tym klubie... przepraszam, źle to to ująłęm - w klubie tak, ale z tymi właścicielami to na pewno nie.
Oczywiście, zaraz potem padło pytanie "dlaczego?"...
- Nie, nie, nie, nie chcę niczego wspominać. Z tymi panami nigdy. Nawet gdyby mi dawali mi milion na dzień. /KRY/ ".

Do góry
Strona 2 z 2 < 1 2

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (Akhu, VVega, igea23, ElNinho[mmdea], Sensei), 3456 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581954 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49