Strona 25 z 28 < 1 2 ... 23 24 25 26 27 28 >
Opcje tematu
#5526725 - 05/09/2012 23:57 Re: W co warto inwestować? [11] [Re: saturas25]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
Dlaczego wybieracie ZAWSZE najwieksze smiecie ????

BBZ , Polimex , IDM ...

czy jedynym powodem do wzrostow ma byc to ze bardzo spadly ???

Czy kupuje akcje ?? Caly czas i nieustannie wink
Jakie ?? Rozne w zaleznosci od sytuacji bo na inwestowanie fundamentalne jest jeszcze za wczesniej jak dla mnie !!

Osttanio zrobilem wyjatek i mialem glownie spolki z wig20 - surowce typu KGHM, LOTOS i ORlen - nie wiem czy dobrze ze sprzedalem wszystkie bo ladnie rosly ale nie chcialem miec zadnych papierow przed posiedzeniem Bena w Jacson Hole

Trzeba by bylo kazda spolke wziac na warsztat ale jest ich cala masa : cdred, cormay, hawe, kov, kopex, lubawa, midas, police,pekao, orlen, skotan, wasko, boryszew, alchemia, tauron, kghm, pge, syntos, azoty, calatrava, pzu, pkobp

to tylko te na ktore ostatnio czesciej lub rzadziej zagladalem ale wszystkie sa z cala pewnoscia lepsze niz wspomniana 3 grin

Do góry
Bonus: Unibet
#5527020 - 06/09/2012 02:18 Re: W co warto inwestować? [11] [Re: Inzaghi78]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Originally Posted By: Inzaghi78
Dlaczego wybieracie ZAWSZE najwieksze smiecie ????

BBZ , Polimex , IDM ...

czy jedynym powodem do wzrostow ma byc to ze bardzo spadly ???

Czy kupuje akcje ?? Caly czas i nieustannie wink
Jakie ?? Rozne w zaleznosci od sytuacji bo na inwestowanie fundamentalne jest jeszcze za wczesniej jak dla mnie !!

Osttanio zrobilem wyjatek i mialem glownie spolki z wig20 - surowce typu KGHM, LOTOS i ORlen - nie wiem czy dobrze ze sprzedalem wszystkie bo ladnie rosly ale nie chcialem miec zadnych papierow przed posiedzeniem Bena w Jacson Hole

Trzeba by bylo kazda spolke wziac na warsztat ale jest ich cala masa : cdred, cormay, hawe, kov, kopex, lubawa, midas, police,pekao, orlen, skotan, wasko, boryszew, alchemia, tauron, kghm, pge, syntos, azoty, calatrava, pzu, pkobp

to tylko te na ktore ostatnio czesciej lub rzadziej zagladalem ale wszystkie sa z cala pewnoscia lepsze niz wspomniana 3 grin



bo na śmieciach się najwięcej zarabia smile uwierz mi bbz nie jest jedynym śmieciem w moim portfelu smile , choć też i często najwięcej się też czasami traci , bo to hazard po prostu , a że jest to bardziej forum hazardzistów niż inwestorów , patrz bukmacherka , więc się nie dziw
Ja dziś na przykład na Szarapowej , oczywiście na live zarobilem jednym ruchem , wiecej niż Ty na jakiejs spółce z wig20 przez pół roku , a czy orlen lub kgh dało Ci wiecej niż 150% zysku , niż mój ten jeden dzień z Marią laugh bardzo w to wątpię ,czywiście decydująca jest ilość kapitału jakim się obraca , ale przecież znasz mnie trochę..... smile

Ps a dlaczego nie podałem wczesniej tego typu ? 10 lat pracy na tym forum wyleczyło mnie skutecznie z bezinteresownym podawaniem swoich typów i przemyśleń , dotyczy to też giełdy i walut. papa

POZDRO
ELDO

Do góry
#5527840 - 06/09/2012 13:19 Re: W co warto inwestować? [11] [Re: ELDORADO]
dampan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/02/2003
Postów: 2738
Skąd: Europe
Eldo gratuluje śmieci w portfelu na długie lata!!!
Dalej uśredniaj w dół.
Nie zauważyłeś małej różnicy, na giełdzie nie traci się zwykle 100% w ciągu jednego dnia.
Jak dla mnie typów podawać nie musisz ani sportowych ani na akcje,nie chwal się także po fakcie.
Bo dziś to ja Ci mogę napisać że oprocz Szarapowej, to dałem pozniej jeszcze Del Potro i Murreya po pieknych kursach na live :] i zarobiłem wiecej niż ty na Marii, giełdzie i swoim barze za kilka m-cy.
Dlaczego nie podałem typow? Po co sie chwalić i produkowac dla innych, skoro samemu się jest dobrym.
P.S
Kiedyś przeczytałem w pewnej książce, że dobrzy inwestorzy nie chwalą sie na prawo i lewo co mają w portfelu, ile to nie zarobili i nie naganiaja innych.
Tak robia tylko inwestorzy z kompleksami którzy chcieliby naprawdę zarabiać na giełdzie smile

Pozdro dampan

Do góry
#5527887 - 06/09/2012 15:17 Re: W co warto inwestować? [11] [Re: ELDORADO]
qbasmuggy Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/03/2003
Postów: 3517
Skąd: Kraków
na szczęście złoto rekompensuje mi straty na bbz smile
1700 jak na razie pokonane z dosyć dużą łatwością
Wygląda, że droga na 1790-1800 otwarta a potem nawet 2000-2100.
QE3 by tu na pewno bardzo pomogło

Do góry
#5527903 - 06/09/2012 15:35 Re: W co warto inwestować? [11] [Re: ELDORADO]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
Originally Posted By: ELDORADO

Ja dziś na przykład na Szarapowej , oczywiście na live zarobilem jednym ruchem , wiecej niż Ty na jakiejs spółce z wig20 przez pół roku , a czy orlen lub kgh dało Ci wiecej niż 150% zysku , niż mój ten jeden dzień z Marią laugh
POZDRO
ELDO


dobre laugh moglbys prowadzic spotkania sekty z taka bajera ale na przykladzie np. dampana widac ze ludzie juz albo jak dla mnie dopiero przejrzeli na oczy wink

Do góry
#5527938 - 06/09/2012 16:31 Re: W co warto inwestować? [11] [Re: ELDORADO]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Gdzie się na tych śmieciach najwięcej zarabia?
Może Hydrobudowa? Może Petrol? Może Bioton?

Myślenie naiwnych, że jak duże spadki i zdołowana spółka to zarobi. Tylko, że w 95% przypadków kończy totalną wtopą ...

Na IDM też wszyscy liczą na zarobek. Tylko, że tam siedzi już masa ubranych po 1.00 albo 50gr. Na takim trupie zarobić można ale trafić z momentem wejścia to jak wygrać w totka czwórkę ...

Popatrzcie sobie na wykresy długoterminowe niektórych "perełek".
Niech mi ktoś znajdzie kogoś kto zarobił na Petrolu. Jeśli tak to ma więcej szczęścia niż rozumu ...

A przykład z Szarapową to już niezła bajka. Szkoda, że wiele osób w to BBZ wcześniej uwierzyło.

Do góry
#5530263 - 07/09/2012 23:55 Re: W co warto inwestować? [11] [Re: ELDORADO]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Eldo poświęca sporo czasu na sprawy inwestycyjne, jak byłem u niego to cyferki cały czas leciały na ekranie, itd. Mi się przyjemnie czyta jego posty i chyba obaj pamiętamy jeszcze czasy, kiedy na GPW było zaledwie kilkanaście (a może to było 20+) firm. smile

Natomiast każdy inwestuje tak jak to widzi i tak jak z zakładami krytyka powinna być tylko wtedy gdy ktoś publicznie pisze odwrotną rekomendacją od innej osoby na daną walutę/papier wartościowy.

Do góry
#5536922 - 11/09/2012 22:19 Re: W co warto inwestować? [11] [Re: Conrad]
massaro13 Offline
newbie

Meldunek: 06/05/2011
Postów: 35
dolarek ooo grin
Jest to Panowie już do kupowania?

Do góry
#5537142 - 12/09/2012 00:27 Re: W co warto inwestować? [11] [Re: ELDORADO]
qbasmuggy Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/03/2003
Postów: 3517
Skąd: Kraków
wg mnie nie, co prawda trend na edku cały czas jest jeden, ale ostanie zachowanie świadczy, ze rynek bardzo mocno wierzy w QE3 i chyba ma rację

Do góry
#5537181 - 12/09/2012 00:46 Re: W co warto inwestować? [11] [Re: qbasmuggy]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
Originally Posted By: qbasmuggy
wg mnie nie, co prawda trend na edku cały czas jest jeden, ale ostanie zachowanie świadczy, ze rynek bardzo mocno wierzy w QE3 i chyba ma rację


powiem wiecej rynek jest pewien Q3 o czym swiadczy zachowanie wsezlkiej masci indeksow od dluzszego czasu a przede wszystkim zachowanie surowcow ...

ja jestem moze nie pewien ale bardzo mocno przekonany ze zadnego Q3 nie bedzie a co za tym idzie czeka nas mega rozczarowanie grin

no chyba ze znow Ben zaczaruje rynki nic nie dajac ale ile mozna

Do góry
#5537356 - 12/09/2012 01:39 Re: W co warto inwestować? [11] [Re: Inzaghi78]
massaro13 Offline
newbie

Meldunek: 06/05/2011
Postów: 35
A niech Bernanke w końcu ogłosi to qe3, do czerwca 2011r. pewnie nie jeden zarobił dobre pieniądze grając tylko pod posiedzenia FOMC a było ich przez ten czas sporo. Zresztą wszystko jest przecież dla dobra szarych obywateli, aby im żyło się lepiej grin

Jutro też o 10 decyzja Niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego w ws. zgodności z niemieckim prawem ratyfikacji paktu fiskalnego Unii Europejskiej i Europejskiego Mechanizmu Stabilizacyjnego (ESM- Może Niemiaszki zrobią psikusa reszcie europy..

Moody's podkręca na szmacenie dolca grin
http://www.macronext.pl/art-12121

Do góry
#5537929 - 12/09/2012 03:21 Re: W co warto inwestować? [11] [Re: Inzaghi78]
Terry Butcher Offline
old hand

Meldunek: 29/05/2003
Postów: 868
Skąd: Butte Paillade
za kilka dni wygasaja kontrakty. Wkrotce sie przekonamy w ktora strone sie zrolowali.

Do góry
#5539025 - 13/09/2012 01:09 Re: W co warto inwestować? [11] [Re: saturas25]
massaro13 Offline
newbie

Meldunek: 06/05/2011
Postów: 35
Originally Posted By: saturas25
Info bardzo dobre, na wielu spółkach po czymś takim by był ładny wzrost, ale BBZ jest jednym z wyjątków. Chciałbym, by tym razem było inaczej, ale po prostu w to nie wierzę. To jest mała spółka, bardzo łatwo jest manipulować kursem i tutaj wzrosty będą dopiero wtedy jak odpowiednim osobom będzie na tym zależało.


saturas i qbasmuggy siedzicie jeszcze na bbz czy już nerwy puściły? odbije ten kurs jeszcze? patrząc no co dzieję się na kursie i ostatnie wyniki spółki to chyba kroi się bankructwo lub faktycznie przerzucającą miedzy sobą akcje, żeby kurs emisji był jak najniższy, tylko jak to się ma do interesu spółki.

Do góry
#5539045 - 13/09/2012 01:25 Re: W co warto inwestować? [11] [Re: massaro13]
massaro13 Offline
newbie

Meldunek: 06/05/2011
Postów: 35
Originally Posted By: massaro13
Eur/usd dzisiaj znowu poniżej 1,27, waszym zdaniem jest szansa na powrót i zamkniecie luki z 6 maja w okolicach 1,308?
http://stooq.pl/q/?s=eurusd
http://stooq.pl/q/?s=usdpln&c=1m&t=c&a=lg&b=0

to samo na złotówce okolice 3,28 i 3,25, jeśli miałoby by wrócić to jest okazja do wziecia paru pipsów


Jutro sądny dzień.
Rynek lubi zamykać luki na wykresach, dzisiaj zamknął jedną między o okolicach 1,29, druga jest okolicach 1,308, jakby dojechali spróbuję na platformie skrócić eur/usd

Do góry
#5539056 - 13/09/2012 01:38 Re: W co warto inwestować? [11] [Re: massaro13]
qbasmuggy Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/03/2003
Postów: 3517
Skąd: Kraków
Originally Posted By: massaro13
Originally Posted By: saturas25
Info bardzo dobre, na wielu spółkach po czymś takim by był ładny wzrost, ale BBZ jest jednym z wyjątków. Chciałbym, by tym razem było inaczej, ale po prostu w to nie wierzę. To jest mała spółka, bardzo łatwo jest manipulować kursem i tutaj wzrosty będą dopiero wtedy jak odpowiednim osobom będzie na tym zależało.


saturas i qbasmuggy siedzicie jeszcze na bbz czy już nerwy puściły? odbije ten kurs jeszcze? patrząc no co dzieję się na kursie i ostatnie wyniki spółki to chyba kroi się bankructwo lub faktycznie przerzucającą miedzy sobą akcje, żeby kurs emisji był jak najniższy, tylko jak to się ma do interesu spółki.

ja niestety jeszcze trochę tego mam, częsciowo wywaliłem po infie o emisji. Ostatnio wystawiałem na S po 0.17 ale nie schodzi. A Ty jak? trzymasz jeszcze smiecia ?

Do góry
#5539095 - 13/09/2012 02:12 Re: W co warto inwestować? [11] [Re: qbasmuggy]
massaro13 Offline
newbie

Meldunek: 06/05/2011
Postów: 35
na rachunku jeszcze straszy 53tyś akcji, zredukowałem po wynikach ze 100tyś i zastanawiam się czy teraz tego niżej nie odkupić grin oczywiście żartuję.
Sam nie wiem co z tym zrobić, z jednej strony widmo bankructwa coraz większe a z drugiej strony perspektywa nowej ustawy o oze i jednak nadzieja że ten fundusz co wziął pakiet 14mln akcji po 0,35gr wiedział co robi, karze przeczekać ciężkie chwile.

pozdro

Do góry
#5539661 - 13/09/2012 17:15 Re: W co warto inwestować? [11] [Re: Inzaghi78]
qbasmuggy Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/03/2003
Postów: 3517
Skąd: Kraków
Originally Posted By: Inzaghi78
Originally Posted By: qbasmuggy
wg mnie nie, co prawda trend na edku cały czas jest jeden, ale ostanie zachowanie świadczy, ze rynek bardzo mocno wierzy w QE3 i chyba ma rację


powiem wiecej rynek jest pewien Q3 o czym swiadczy zachowanie wsezlkiej masci indeksow od dluzszego czasu a przede wszystkim zachowanie surowcow ...

ja jestem moze nie pewien ale bardzo mocno przekonany ze zadnego Q3 nie bedzie a co za tym idzie czeka nas mega rozczarowanie grin

no chyba ze znow Ben zaczaruje rynki nic nie dajac ale ile mozna

Inzaghi, zajmujesz jakąś pozycję pod dzisiejsze posiedzenie FOMC?
z jednej strony logika nakazuje że Q3 nie powinno być bo nic ono nie da realnej gospodarce oprócz pompowania indeksów i cen surowców, z drugiej strony rynek myli się bardzo rzadko...
a tak jak napisałeś rynek jest w zasadzie pewien że qe3 jednak będzie

Do góry
#5539825 - 13/09/2012 18:44 Re: W co warto inwestować? [11] [Re: ELDORADO]
Art300 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 20/07/2007
Postów: 1665
http://www.examiner.com/article/dollar-n...-oil-using-yuan


"The most significant day in the history of the American dollar, since its inception, happened on Thursday, Sept. 6. On that day, something took place that is going to affect your life, your family, your dinner table more than you can possibly imagine."

"On Thursday, Sept. 6... just a few days ago, China made the official announcement. China said on that day, our banking system is ready, all of our communication systems are ready, all of the transfer systems are ready, and as of that day, Thursday, Sept. 6, any nation in the world that wishes from this point on, to buy, sell, or trade crude oil, can do using the Chinese currency, not the American dollar.

Do góry
#5539974 - 13/09/2012 20:30 Re: W co warto inwestować? [11] [Re: massaro13]
saturas25 Offline


Meldunek: 03/08/2010
Postów: 2631
Originally Posted By: massaro13


saturas i qbasmuggy siedzicie jeszcze na bbz czy już nerwy puściły? odbije ten kurs jeszcze? patrząc no co dzieję się na kursie i ostatnie wyniki spółki to chyba kroi się bankructwo lub faktycznie przerzucającą miedzy sobą akcje, żeby kurs emisji był jak najniższy, tylko jak to się ma do interesu spółki.


Ja oczywiście trzymam dalej, bo i tak nie mam już czego ratować. Bankructwo zapewne będzie już niedługo ogłoszone, ale tak się zastanawiam, czy przy obecnym poziomie kursu to by była jakaś tragedia? Kurs już jest niżej niż większość bankrutów na GPW, jeszcze zapewnie spadnie, więc z czego mamy spadać? Z 10 groszy na 5 wink? Po ogłoszeniu bankructwa nowe osoby by się tym zainteresowały. Na GPW takie bankruty mają branie...

Do góry
#5540240 - 13/09/2012 23:19 Re: W co warto inwestować? [11] [Re: saturas25]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
@saturas

To zalezy bo ratowac to nie ma czego np. moj znajomy ktory niegdys zainwestowal w Bioton i ma jakies 90% w plecy ale jesli mozesz jeszcze wyciagnac jakies srodki do zainwestowania w innym miejscu to czemu nie smirk
No chyba ze od teraz bedziesz mial bardzo dobra passe i co rok bedziesz sprzedawal taka ilosc BBZ ktora pozwoli Ci uniknac placenia podatku

Do góry
Strona 25 z 28 < 1 2 ... 23 24 25 26 27 28 >




Kto jest online
4 zarejestrowanych użytkowników (pacyfista, igea23, Szuman, Sensei), 3639 gości oraz 4 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582188 Postów

Najwięcej online: 4029 @ Wczoraj o 14:25