Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Opcje tematu
#563812 - 28/04/2006 10:08 Re: Orange Ekstraklasa 29-30/04/2006
RONALDINHO_FCB Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/03/2006
Postów: 3356
Dawid Janczyk z powodu kontuzji nie zagra do konca sezonu.

Do góry
Bonus: Unibet
#563813 - 28/04/2006 22:10 Re: Orange Ekstraklasa 29-30/04/2006
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Korona - Legia

Pozwólcie, że i ja wtrącę swoje 3 grosze
Znam już wynik Amica - Wisła i wiem, że nie zagra Jańczyk

Spór o Gajtkowskiego jest nieistotny, bo on nie będzie grać

Absolutnie nie zgadzam się z typem na remis w tym meczu, bo remis żadnej z drużyn NIC nie daje.
Legia z całą pewnością będzie chciała zapewnić sobie tytuł przed ostatnim meczem ( z Wisłą u siebie )
Musi więc wtedy mieć przynajmniej 4 punkty przewagi nad Białą Gwiazdą
A to jest równoznaczne z tym, że w najbliższych 3 spotkaniach musi zdobyć przynajmniej 6 punktów
Mówiąc inaczej - dwa z trzech najbliższych spotkań musi wygrać, bo dwa remisy i jedno zwycięstwo to tylko 5 pkt
Legia będzie walczyć o komplet
Korona również nie ma innego wyjścia jak walczyć o 3 punkty, bo konkuruje z Amiką i Zagłębiem

Mnie zawsze wkurzają teksty typu Każda seria musi się kiedyś skończyć
Oczywiscie, że żadna seria nie trwa wiecznie, ale seria ma swoje podstawy. W tym przypadku Legia jest świetnie przygotowana do sezonu i potwierdza to w kolejnych spotkaniach.
Prawdopodobieństwo kontynuowania serii jest zawsze większe niż jej przełamiania. Drużyna jest dobra i jest na fali.

pamiętam, ze w pierwszym meczu na wiosnę ( PP ) korona wygrała z Legią 3:0 ( 2:0 w normalnym czasie gry )
Puchar to puchar, a liga to liga, poza tym Wdowczyk na pewno wyciągnął wnioski z tamtej porażki

Myślę, że personalia nie będą grały tu aż takiej roli, jaką niektórzy przypisują.
Reasumując
Jeśli grać ten mecz, to najlepszym typem wydaje mi się grać na Legię ( czystą 2 lub jakiegoś handi )
Lepszym rozwiązaniem wydaje mi się under, bo nie sądzę, by padło tu dużo bramek.
Legia pomimo wszystko jest najsłabsza w ataku, a Piechna będzie pieczołowicie pilnowany.
Trzeba też pamiętać o defensywie Legii, choć tym razem zabraknie Quattary

Do góry
#563814 - 28/04/2006 22:19 Re: Orange Ekstraklasa 29-30/04/2006
santiago Offline
veteran

Meldunek: 25/11/2004
Postów: 1587
Skąd: kielce
Zgadza sie obydwie druzyny będą grały o zwycięstwo i dlatego będzie... remis, hahaha
A tak na poważnie to akurat w tym meczu każdy wynik jest tak samo prawdopodobny więc moze nie warto tego grać

Do góry
#563815 - 29/04/2006 06:34 Re: Orange Ekstraklasa 29-30/04/2006
Baaart Offline
newbie

Meldunek: 05/12/2005
Postów: 32
29/04 18:00 Górnik Zabrze - Arka Gdynia
Jesienny mecz: Arka &#8211; Górnik 3-0

Dla Górnika może to być najważniejszy pojedynek sezonu 2005/2006. Arka znajduje się w tabeli tuż nad Zabrzanami, z taką samą ilością punktów. I jest równie mocno zagrożona spadkiem jak Górnik. Jesienią lepsi, i to zdecydowanie, byli Gdynianie. Teraz to wszystko przepada w niepamięć, ponieważ dla obu drużyn jest to niejako mecz o życie. Szczególnie dla gospodarzy, których czekają potem mecze w Krakowie z Wisłą i u siebie z Legią. Pokazuje to jak ważne będzie dla nich najbliższe spotkanie, w którym poprowadzi ich Marek Motyka. Wracający do Zabrza po kilku miesiącach przerwy szkoleniowiec zastąpił Ryszarda Komornickiego, który zrezygnował kilka dni temu z funkcji trenera zabrzańskiej drużyny. Przed Motyką trudne zadanie, bo cóż może zmienić szkoleniowiec w kilki dni na cztery kolejki przed końcem sezonu? Jednego Zabrzanie mogą być pewni: na trybunach w meczu z Arką zasiądzie znów rzesza kibiców, która będzie dwunastym zawodnikiem gospodarzy. Szkoleniowiec gości, Wojciech Wąsikiewicz ma przed meczem z Górnikiem spore problemy. W środku tygodnia na treningach zjawiało się nawet&#8230; 9 piłkarzy z pierwszej drużyny, którzy są zdolni do gry. Po czystkach kadrowych dokonanych przez działaczy oraz wobec wielu urazów, z jakimi zmagają się zawodnicy z Gdyni, sytuacja kadrowa drużyny prezentuje się niezbyt dobrze. Czy osłabionych gości stać będzie na wywiezienia z Zabrza 1 punktu? Bo z pewnością z takim nastawieniem przyjadą na Śląsk piłkarze z Trójmiasta. Warto zauważyć, że w siedmiu ostatnich spotkań z udziałem Arki, aż sześć razy padał wynik remisowy. Wynik, który teraz gości na pewno ucieszy&#8230;

Nieobecni:

Górnik: Stoimenow (kartki), Aleksander, Olszar, Prasnal, Kleber (kontuzje)

Arka: Griszczenko (kartki), Jawny, Jakosz, Kościelniak, Parzy, Majda, Moskalewicz (kontuzje)

Mój typ: 1 (@2.30 &#8211; Expekt)

Do góry
#563816 - 29/04/2006 06:34 Re: Orange Ekstraklasa 29-30/04/2006
Baaart Offline
newbie

Meldunek: 05/12/2005
Postów: 32
29/04 18:00 Lech Poznań - Groclin Grodzisk
Jesienny mecz: Groclin &#8211; Lech 3-1

Meczem w Poznaniu goście kończą maraton czterech kolejnych wyjazdowych spotkań. Trzeba przyznać, że ten swoisty &#8222;objazd&#8221; okazał się jak na razie bardzo dla Groclinu udany. Wygrane w Szczecinie i Warszawie z Polonią oraz remis w Łęcznej pozwoliły klubowi prezesa Drzymały wywindować się na siódme miejsce w tabeli i już teraz praktycznie zapewnić sobie utrzymanie. Seria siedmiu spotkań bez porażki robi zresztą spore wrażenie&#8230; Jeśli jeszcze uda się gościom wywalczyć punkty w niezwykle prestiżowym pojedynku z Lechem, piłkarze wrócą do Grodziska w szampańskich nastrojach. Lech zamierza jednak gościom ten powrót popsuć&#8230; Poznaniacy maja już niewielkie szanse na zajęcie trzeciego miejsca w lidze, ale mecz z Groclinem potraktują na pewno serio. Do składu wróci najlepszy piłkarz gospodarzy Piotr Reiss, którego bardzo brakowało poznaniakom w Bełchatowie. Tam jednak swój dzień miał Krzysztof Kotorowski, który przy drobnej pomocy Andresona (strzelił gola) zdołał zapewnić Lechitom punkt. Goście zdają sobie również sprawę z tego, że w przypadku zwycięstwa w Poznaniu do Lecha będą tracić już tylko jeden punkt, a znaleźć się w tabeli na koniec sezonu przed Lechem to nie lada gratka dla kibiców z Grodziska Wielkopolskiego&#8230;

Nieobecni:

Lech: Scherfchen (kartki), Piątek, Goliński, Iwan, Topolski (kontuzje)

Groclin: Kumbev, Liczka (kontuzje)

Mój typ: X2

Do góry
#563817 - 29/04/2006 08:01 Re: Orange Ekstraklasa 29-30/04/2006
Patricu$ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/07/2001
Postów: 8615
Skąd: Bulvarre_de_la_Rava
Quote:

Korona - Legia

Pozwólcie, że i ja wtrącę swoje 3 grosze
Znam już wynik Amica - Wisła i wiem, że nie zagra Jańczyk

Spór o Gajtkowskiego jest nieistotny, bo on nie będzie grać

Absolutnie nie zgadzam się z typem na remis w tym meczu, bo remis żadnej z drużyn NIC nie daje.
Legia z całą pewnością będzie chciała zapewnić sobie tytuł przed ostatnim meczem ( z Wisłą u siebie )
Musi więc wtedy mieć przynajmniej 4 punkty przewagi nad Białą Gwiazdą
A to jest równoznaczne z tym, że w najbliższych 3 spotkaniach musi zdobyć przynajmniej 6 punktów
Mówiąc inaczej - dwa z trzech najbliższych spotkań musi wygrać, bo dwa remisy i jedno zwycięstwo to tylko 5 pkt
Legia będzie walczyć o komplet
Korona również nie ma innego wyjścia jak walczyć o 3 punkty, bo konkuruje z Amiką i Zagłębiem


Mnie zawsze wkurzają teksty typu Każda seria musi się kiedyś skończyć
Oczywiscie, że żadna seria nie trwa wiecznie, ale seria ma swoje podstawy. W tym przypadku Legia jest świetnie przygotowana do sezonu i potwierdza to w kolejnych spotkaniach.
Prawdopodobieństwo kontynuowania serii jest zawsze większe niż jej przełamiania. Drużyna jest dobra i jest na fali.

pamiętam, ze w pierwszym meczu na wiosnę ( PP ) korona wygrała z Legią 3:0 ( 2:0 w normalnym czasie gry )
Puchar to puchar, a liga to liga, poza tym Wdowczyk na pewno wyciągnął wnioski z tamtej porażki

Myślę, że personalia nie będą grały tu aż takiej roli, jaką niektórzy przypisują.
Reasumując
Jeśli grać ten mecz, to najlepszym typem wydaje mi się grać na Legię ( czystą 2 lub jakiegoś handi )
Lepszym rozwiązaniem wydaje mi się under, bo nie sądzę, by padło tu dużo bramek.
Legia pomimo wszystko jest najsłabsza w ataku, a Piechna będzie pieczołowicie pilnowany.
Trzeba też pamiętać o defensywie Legii, choć tym razem zabraknie Quattary






przeczytałes sobie co napisałes? sam sobie zaprzeczasz hmmm...

Do góry
#563818 - 29/04/2006 08:43 Re: Orange Ekstraklasa 29-30/04/2006
Ojro Online   boks
Na pełnejjj kurrr...

Meldunek: 02/04/2004
Postów: 29746
Dodatkowe informacje do meczu Górnik Zabrze - Arka Gdynia
Na 100% nie zostaną wpuszczeni kibice Arki Gdynia. To ze względu na fakt iż nie zgłosili chęci przyjazdu [oficjalnie]. Aczkolwiek uwazam ze nieoficjalnie beda !!
W Zabrzu na chwila obecna pada i raczej nie widac sloneczka. Tymniemniej spodziewane jest pojawienie sie ok 15 000 widowni. Dziennik Zachodni podajac typ stawia sprawe jasno - zwyciestwo gospodarzy - inny wynik będzie oznaczał katastrofę !
No i informacja ktora juz pewnie wiekszosc z nas zna: Marek Motyka powrocil na lawke trenerska Gornika i to on poprowadzi zespol do konca rundy.
Tak wiec podtrzymuje swoj typ: 1 6/10


Do góry
#563819 - 29/04/2006 09:15 Re: Orange Ekstraklasa 29-30/04/2006
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
To ja też dodam swoje 3 grosze!!
Korona - Legia ludzie nie grajcie tego!!! Ja chociarz sercem jestem za Koroną to obawiam się tego meczu, bo tu może być każdy wynik, może być zarówno under i over, poprostu w tym meczu może być wszystko, ale do rzeczy.
Jak juz ktos powiedział Legii potrzebne są 2 wygrane aby byś mistrzami przed pojedynkiem z Wisłą, jedną z nich raczej powinni osiągnąć w meczu z Amicą, kolejny mecz grają w Zabrzu z Górnikiem gdzie może przyjść prawie 20.000 głów a wiadomo że to pomaga się wniesc na wyżyny i Górnik spokojnie o remis może powalczyć, także Legia w meczu z Koroną musi walczyć o 3 punkty, ale to ni ebędzie takie łatwe. Czemu?? Bo Korona to nieobliczalny klub i ma Piechne, który w jednym z wywiadów powiedział, że najtrudniej mu się grało przeciw Outaraa (nie wiem jak się pisze )a każdy wie, że on nie zagra, po drugie Korona jest na fali i tanio skóry nie sprzedadzą.
No bet i tyle

Do góry
#563820 - 29/04/2006 09:15 Re: Orange Ekstraklasa 29-30/04/2006
koreas Offline
enthusiast

Meldunek: 19/12/2005
Postów: 276
Skąd: Poland
Quote:

Korona - Legia

Pozwólcie, że i ja wtrącę swoje 3 grosze
Znam już wynik Amica - Wisła i wiem, że nie zagra Jańczyk

Spór o Gajtkowskiego jest nieistotny, bo on nie będzie grać

Absolutnie nie zgadzam się z typem na remis w tym meczu, bo remis żadnej z drużyn NIC nie daje.
Legia z całą pewnością będzie chciała zapewnić sobie tytuł przed ostatnim meczem ( z Wisłą u siebie )
Musi więc wtedy mieć przynajmniej 4 punkty przewagi nad Białą Gwiazdą
A to jest równoznaczne z tym, że w najbliższych 3 spotkaniach musi zdobyć przynajmniej 6 punktów
Mówiąc inaczej - dwa z trzech najbliższych spotkań musi wygrać, bo dwa remisy i jedno zwycięstwo to tylko 5 pkt
Legia będzie walczyć o komplet
Korona również nie ma innego wyjścia jak walczyć o 3 punkty, bo konkuruje z Amiką i Zagłębiem

Mnie zawsze wkurzają teksty typu Każda seria musi się kiedyś skończyć
Oczywiscie, że żadna seria nie trwa wiecznie, ale seria ma swoje podstawy. W tym przypadku Legia jest świetnie przygotowana do sezonu i potwierdza to w kolejnych spotkaniach.
Prawdopodobieństwo kontynuowania serii jest zawsze większe niż jej przełamiania. Drużyna jest dobra i jest na fali.

pamiętam, ze w pierwszym meczu na wiosnę ( PP ) korona wygrała z Legią 3:0 ( 2:0 w normalnym czasie gry )
Puchar to puchar, a liga to liga, poza tym Wdowczyk na pewno wyciągnął wnioski z tamtej porażki

Myślę, że personalia nie będą grały tu aż takiej roli, jaką niektórzy przypisują.
Reasumując
Jeśli grać ten mecz, to najlepszym typem wydaje mi się grać na Legię ( czystą 2 lub jakiegoś handi )
Lepszym rozwiązaniem wydaje mi się under, bo nie sądzę, by padło tu dużo bramek.
Legia pomimo wszystko jest najsłabsza w ataku, a Piechna będzie pieczołowicie pilnowany.
Trzeba też pamiętać o defensywie Legii, choć tym razem zabraknie Quattary



Ja uważam że dziś Legia wygra skromnie 0:1, myślę że Korona jest coś winna Legi, możliwe że pare osób wiem o czym mowa, ale nie będe tego pisał publicznie.

Do góry
#563821 - 29/04/2006 09:17 Re: Orange Ekstraklasa 29-30/04/2006
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Quote:

Quote:

Korona - Legia
przeczytałes sobie co napisałes? sam sobie zaprzeczasz hmmm...



Co za zbłąkany intelektualista z ciebie.
Wiem co piszę i nic tu sobie nie sprzeczy, to ty chcesz błysnąć, tylko nie wiem czym
Przeczytaj całość a nie czepiaj się do wybranych przez siebie fragmentów

To że dwie drużyny będą walczyć o całą pulę nie znaczy że będzie remis
Choć nie wykluczone że remis padnie
Nie ma tu żadnej sprzeczności

To samo dotyczy undera
Legia pomimo brakującego ogniwa w obronie zagra tak ja dotychczas, czyli uważnie w defensywie
Nie jest to jakoś bardzo bramkostrzelna drużyna ( Legia ) ale bramkę w każdym meczu strzela na wiosnę
Na wiosnę wygrała w lidze wszystko, więc jest większe prawdopodobieństwo, że wygra i tym razem i seria nie zostanie przełamana
Moim zdaniem Legia wygra ten mecz 1 lub 2 do zera

Nie wiem, po co wycytowałeś vcałą moją analizę, bo wyciągnąłes błedne wnioski
Lepiej by było gdybyś napisal coś od siebie niż szukał dziury w całym

Do góry
#563822 - 29/04/2006 09:32 Re: Orange Ekstraklasa 29-30/04/2006
Ojro Online   boks
Na pełnejjj kurrr...

Meldunek: 02/04/2004
Postów: 29746

Górnikowi grozi nieprzyznanie licencji na grę w nowym sezonie Orange Ekstraklasy

W Warszawie kalkulują, że Górnik nie dostanie licencji i jego kosztem stołeczna Polonia mogłaby zostać w ekstraklasie. W Zabrzu nie chcą o takim wariancie słyszeć, ale sytuacja finansowa klubu faktycznie może być dobrym pretekstem do usunięcia go z elity.
Polonia to obecnie najsłabszy zespół piłkarskiej Orange Ekstraklasy. Cztery kolejki przed końcem sezonu drużyna ze stolicy ma sześć punktów straty do Górnika Zabrze oraz Arki Gdynia i coraz mniejsze nadzieje na uratowanie się przed spadkiem do II ligi. Ale w Warszawie kibice pocieszają się, że "Czarne Koszule" w elicie i tak zostaną, bo jest już podobno przesądzone, iż licencji na nowy sezon nie dostanie Górnik Zabrze.

Kluczowym argumentem ma być ujawnione niedawno zadłużenie zabrzańskiego klubu, które wynosi ponad 7 mln zł. Górnik ma problemy z uregulowaniem zadłużenia względem Urzędu Skarbowego i ZUS-u. - Są kłopoty z tymi dwoma urzędami - przyznaje Jerzy Frenkiel, prezes Górnika. - Jestem jednak przekonany, że sobie z tym poradzę, choć sprawa jest skomplikowana - dodaje prezes.

Sprawę szczegółowo regulują odpowiednie przepisy licencyjne PZPN-u, które są dostępne na internetowej stronie związku. Po wydrukowaniu mają one objętość obszernej książeczki, tzw. Podręcznika licencyjnego PZPN-u. Dla przyszłości Górnika najważniejsza jest treść rozdziału X, w którym wyjaśnione są kryteria finansowe przyznania licencji. Wynika z nich, że ubiegający się o licencję klub musi wykazać, iż nie posiada żadnych zaległych zobowiązań z tytułu działalności transferowej wobec innych klubów, że nie ma zaległości wobec pracowników (piłkarzy, trenerów i personelu administracyjnego) oraz będzie musiał udowodnić swą zdolność do utrzymania płynności finansowej oraz wykazać dodatni stan majątku netto na dzień sporządzenia sprawozdań finansowych. Jeśli klub nie spełnia tych wymogów, wtedy "licencjodawca musi podjąć decyzję, czy licencja może zostać przyznana, czy też musi odmówić jej przyznania".

- Wysokość długu Górnika nie jest dla nas decydującą kwestią. Wszystko zależy od tego, czy są ugody w sprawie jego spłacania, czy jest on rozłożony w ratach, czy wierzyciele zgodzili się na takie spłaty - mówi Eugeniusz Kolator, wiceprezes PZPN-u, który jednocześnie jest szefem Komisji ds. Licencji dla klubów I ligi. Kolator uprzedza jednak: - Precedensy z nieprzyznaniem licencji już były, nie dostał jej przed dwoma laty pierwszoligowy Widzew Łódź.
Nieoficjalnie mówi się, że Polonia ma bardzo silne lobby w postaci szefa PZPN-u Michała Listkiewicza, który od wielu lat jest wielkim kibicem stołecznej jedenastki.
Tymczasem w Zabrzu czekają na sesję Rady Miasta, która ma zatwierdzić kupno przez gminę akcji Górnika. - O ile akcjonariuszem zostanie gmina, wtedy nasze problemy z licencją powinny przestać istnieć - zastanawia się prezes Frenkiel.
Decyzje w sprawie przyznania licencji muszą zapaść do końca maja. Wtedy lista klubów musi zostać wysłana do UEFA. Wiceprezes Kolator przewiduje, że najprawdopodobniej wyniki prac Komisji ds. Licencji poznamy jeszcze w połowie maja.

Oni zadecydują o licencji dla Górnika

Skład Komisji ds. Licencji dla klubów I ligi:
Eugeniusz Kolator, wiceprezes PZPN-u,
Eugeniusz Nowak, wiceprezes PZPN-u ds. piłkarstwa młodzieżowego,
Anna Grzegółka, reprezentuje departament prawny,
Janina Kozakiewicz, biegła księgowa, zajmuje się kontrolą finansów w PZPN-ie,
Wiesław Wieczorek, szef Wydziału Bezpieczeństwa PZPN-u.

źródło: Gazeta Wyborcza

Qrde mam nadzieję, że wywalczymy utrzymanie się w Ekstraklasie na boisku. Ehh...ale Górnik miał od bodajże 1994r problemy z finansami. Wiec sie nawet nie dziwię. Jedyny plus to fakt że jezeli Gornik spadnie, a w drugiej lidze utrzymaja sie takie kluby jak Ruch, Polonia Bytom, Piast Gliwice to bedzie w II lidze arcyciekawie - i to nie tylko na boisku ! + =

Do góry
#563823 - 29/04/2006 09:51 Re: Orange Ekstraklasa 29-30/04/2006
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
Wisła Płock - GKS Bełchatów Każdy już się chyba przekonał, co jest celem Wisły Płock w tym sezonie "Puchar Polski", także wydaje mnie się, że drużyny dadzą sobie po punkcie i będą wszyscy szczęśliwi. Patrząc na pozostałe kolejki to Wisła Płock bez problemu sie utrzyma, gorszy układ ma GKS Bełchatów, który może zadecyduje jaka druzyna zajmie 3 miejsce w pomarańczy. Także dla GKS to będzie ważny mecz bo następnych kolejkach będzie trudno o punkty. Bełchatowianie potrzebują conajmniej jedego punktu i zapewne go zdobędą tym bardziej, że naprawdę ładnie się prezentują. Wiśle Płock takze wystarcza jeden punkcik choć jak juz napisałęm priorytetem jest puchar a jak juz go zdobądą to bez problemu sie utrzyma.

Kurs na remis ponad 3.20, ja jednak podepre się jeszcze 2
Typ x2, kurs 1.8 Sportingbet

P.S. Jedynie martwią mnie wypowiedzi Pana Leńczyka że wszyscą chcą spuścić Bełchatów

Do góry
#563824 - 29/04/2006 10:52 Re: Orange Ekstraklasa 29-30/04/2006
xqwzts Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/03/2005
Postów: 6529
Quote:

Korona - Legia

Pozwólcie, że i ja wtrącę swoje 3 grosze
Znam już wynik Amica - Wisła i wiem, że nie zagra Jańczyk

Spór o Gajtkowskiego jest nieistotny, bo on nie będzie grać

Absolutnie nie zgadzam się z typem na remis w tym meczu, bo remis żadnej z drużyn NIC nie daje.
Legia z całą pewnością będzie chciała zapewnić sobie tytuł przed ostatnim meczem ( z Wisłą u siebie )
Musi więc wtedy mieć przynajmniej 4 punkty przewagi nad Białą Gwiazdą
A to jest równoznaczne z tym, że w najbliższych 3 spotkaniach musi zdobyć przynajmniej 6 punktów
Mówiąc inaczej - dwa z trzech najbliższych spotkań musi wygrać, bo dwa remisy i jedno zwycięstwo to tylko 5 pkt
Legia będzie walczyć o komplet
Korona również nie ma innego wyjścia jak walczyć o 3 punkty, bo konkuruje z Amiką i Zagłębiem

Mnie zawsze wkurzają teksty typu Każda seria musi się kiedyś skończyć
Oczywiscie, że żadna seria nie trwa wiecznie, ale seria ma swoje podstawy. W tym przypadku Legia jest świetnie przygotowana do sezonu i potwierdza to w kolejnych spotkaniach.
Prawdopodobieństwo kontynuowania serii jest zawsze większe niż jej przełamiania. Drużyna jest dobra i jest na fali.

pamiętam, ze w pierwszym meczu na wiosnę ( PP ) korona wygrała z Legią 3:0 ( 2:0 w normalnym czasie gry )
Puchar to puchar, a liga to liga, poza tym Wdowczyk na pewno wyciągnął wnioski z tamtej porażki

Myślę, że personalia nie będą grały tu aż takiej roli, jaką niektórzy przypisują.
Reasumując
Jeśli grać ten mecz, to najlepszym typem wydaje mi się grać na Legię ( czystą 2 lub jakiegoś handi )
Lepszym rozwiązaniem wydaje mi się under, bo nie sądzę, by padło tu dużo bramek.
Legia pomimo wszystko jest najsłabsza w ataku, a Piechna będzie pieczołowicie pilnowany.
Trzeba też pamiętać o defensywie Legii, choć tym razem zabraknie Quattary



a kto to jest Quattara? pierwsze słysze

Do góry
#563825 - 29/04/2006 11:04 Re: Orange Ekstraklasa 29-30/04/2006
bolo_lacznik Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/12/2004
Postów: 6382
Quote:




a kto to jest Quattara? pierwsze słysze


Moussa Ouattara a tak na serio Panie X to dla mnie jest to jakies oslabienie jednak Chyba ze zagrają od razu w 10 (patrz Zagłębie ) zwlaszcza ze facet strzelił na wiosnę 3 wazne brameczki

Do góry
#563826 - 29/04/2006 12:31 Re: Orange Ekstraklasa 29-30/04/2006
keny Offline
newbie

Meldunek: 28/02/2006
Postów: 28
Skąd: Trzebinia
Polonia Warszawa - Cracovia Kraków

Gospodarze po porażce z Groclinem zminimalizowali swoje szanse na utrzymanie w Orange Ekstraklasie. Goście natomiast wygrali pierwszy mecz od 12(!) kolejek i mają 4 pkt przewagi nad strefą spadkową. Ten 'mecz przyjaźni' może okazać się bardzo ważny. Jeśli Polonia zwycięży, może 'pociągnąć' za sobą przyjaciół z Krakowa do drugiej ligi. Ale sentymentów na pewno nie będzie w tym meczu.

Mój typ: no bet, under 2.5

http://www.bet.org.pl/liga_polska/27_kolejka_orange_ekstraklasy.html

Do góry
#563827 - 30/04/2006 08:21 Re: Orange Ekstraklasa 29-30/04/2006
Patricu$ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/07/2001
Postów: 8615
Skąd: Bulvarre_de_la_Rava
Przepraszam Rene - juz nie bede mam nadzieje ,ze znasz wynik ...

Do góry
#563828 - 30/04/2006 09:36 Re: Orange Ekstraklasa 29-30/04/2006
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Polonia Warszawa-Cracovia Kraków 1

Bilans bezpośrednich spotkań na boisku gospodarza 4-5-5

Polonia w ostatniej kolejce ligowej porażka na własnym boisku z Groclinem (1:2). Bilans w tym sezonie na własnym boisku 2-5-6.

Cracovia w ostatniej kolejce wygrana na własnym boisku (1:0) z Pogonią. Bilans w tym sezonie na wyjeździe 1-4-8.

Spotkania tych drużyn w tym sezonie:
12 Kolejka-->Cracovia Kraków-Polonia Warszawa (3:0)

W ostatnim spotkaniu tej kolejki na Konwiktorskiej Polonia podejmie Cracovie. Polonia nie zdobyła żadnego punktu w konfrontacji z Groclinem przegrali to spotkanie (1:2). Posadę trenera "Czarnych Koszul" stracił dotychczasowy trener Jan Żurek jego miejsce zajął Andrzej Wiśniewski. Nie weim czy taka zmiana może przynieść jakąś korzyść dla Polonii. Zmiana szkoleniowca może podziałać motywująco na zespół, ale w jednym góra dwóch spotkaniach. Tymczasem Polonia musi wygrać wszystkie cztery spotkania do końca sezonu. "Czarne Koszule" nawet jak zajmą ostatnie miejsce w lidze to mogą nie spaść. Dzięki fuzji Wielkopolskich klubów i długom Górnika. Jednak i tak najprawdopodobnie będą musieli zagrać baraż z trzecim zespołem drugiej ligi.
Cracovia nareszcie wygrała swoje spotkanie. W ostatniej kolejce pokonali Pogoń (1:0). Kluczem do sukcesu była zmiana ustawienia z 4-5-1 na 4-3-3. Zespół nareszcie zaprezentował się dobrze. Bardzo ładnie bocznymi sektorami boiska atakowali Marcin Bojarski i Dariusz Pawlusiński. Boczni pomocnicy szukali swoimi podaniami wysuniętego napastnika Piotra Banię. Na efekty takiej gry trzeba było czekać do 51 minuty. Z prawej strony dośrodkował Pawlusiński, który zagrał futbolówke na wchodzącego Piotra Banie. Bania wykończyła akcje i strzelił na (1:0). Taki system gry jaki wprowadził Stefan Białas przed tym spotkaniem stosował Wojciech Stawowy. Zabraknie na Konwiktorskiej Mateusza Rzucidło, który w 75 minucie powstrzymał faulem wychodzącego sam na sam z bramkarzem "Pasów" Wagnera.
Faworytem tego spotkania Polonia, która musi wygrać ten mecz jeśli myśli o utrzymaniu w Ekstraklasie. Jeśli stracą punkty z Cracovią to muszą liczyć na połączenie się Wielkopolskich klubów i nie przyznanie licencji Górnikowi Zabrze.

Do góry
#563829 - 30/04/2006 10:24 Re: Orange Ekstraklasa 29-30/04/2006
(J) Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/02/2006
Postów: 2871
Kurcze a czy to jakaś liga albańska - takie cuda się dzieją, że z ligi może niespaść żadna drużyna, a z tego co mi wiadomo to połączenie Lecha i Amiki jest już pewne i PZPN dał w związku z tym dodatkową możliwość walki o Orange w postaci jeszcze jednego miejsca (miało wejść 1 + baraż, a teraz jest 2+1 baraż)...no ale tak jak u nas wszystko może sie zmienić...

A co do meczu Polonia-Cracovia to patrząc na resztę kolejek całkiem możliwe są baraże dla Polonii a spadek Arki z którą zresztą Polonia gra na wyjeździe w ostatniej kolejce... Tak więc w tym meczu typuje wygraną Polonii i walkę o utrzymanie do końca...POZDRO

Do góry
#563830 - 30/04/2006 10:38 Re: Orange Ekstraklasa 29-30/04/2006
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Nie to nie jest tak do końca z naszymi rozgrywkami. Z drugiej ligi bezpośredni awans mają dwa pierwsze zespoły i trzeci w tabeli poprzez baraż. Takie ustalenia były już na początku sezonu i tutaj nic się nie zmieniło. Z tego co ja wiem to w myśl statutu naszych rozgrywek. Zawsze bardziej premiowana jest Ekstraklasa. Więc nawet ja jakiś zespół decyduje się w niej nie grać. To wtedy premiowany jest zespół z Ekstraklasy. Przykładowo Łęczna zajmuje 14 miejsce w tabeli co oznaczałoby, że muszą zagrać baraż z trzecim zespołem 2 ligi. Jednak jeden z zespołów Wielkopolskich zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Wtedy zespół 14 zajmuje 13 miejsce i ma zapewniony start w przyszło rocznych rozgrywkach Ekstraklasy. Automatycznie zespół, który był na 15 miejscu awansuje na 14 i gra w barażu o Ekstraklase chociaż powinnien już spać. Polonia ma szanse właśnie w ten sposób zostać w lidze jednak muszą liczyć na to, że Górnikowi nie zostanie przyznana licencja.

Pozdrawiam.

Do góry
#563831 - 02/05/2006 20:33 Re: Orange Ekstraklasa 29-30/04/2006
gregGM Offline
enthusiast

Meldunek: 03/02/2004
Postów: 227
Takie pytanko czy Ouattara Moussa zagra z Amica Wronki

Do góry
Strona 2 z 3 < 1 2 3 >

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
10 zarejestrowanych użytkowników (Akhu, alfa, ElNinho[mmdea], ANZELMO, rafal08, Ojro, Sensei, pacyfista, akagi, Kretol), 3596 gości oraz 13 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581745 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49