Opcje tematu
#569460 - 02/05/2006 12:00 Polonia W-wa utrzymana ? Zabrze w II lidze? Czyżby reforma?
phantom Offline
old hand

Meldunek: 08/04/2003
Postów: 752
Skąd: kozi gród
Wyglada na to,że prezes PZPN chyba da rade utrzymac "swoja" Polonie,mimo tego,ze stoleczny klub ma juz tylko matematyczne szanse na utrzymanie.
Utrzyma sie chyba po raz kolejny tym razem dzieki decyzji nie przy zielonym ale zwyklym stoliku.
Dzielnie walczacy o pozostanie w extraklasie Gornik z Zabrza pomimo ambicji i woli walki zostanie prawdobodobnie zdegradowany do nizszej klasy.
Idiotycznego barazu miedzy 1-szo ligowcem (koncza lige 13 maja) a 2-go ligowcem (koncza lige 10 czerwca)tez chyba nie bedzie i tu naleza sie brava.
Po raz kolejny jak sie okazuje PZPN jest panstwem w panstwie.
z 2-giej ligi zamiast awansu 2 lub 3 klubow ma awansowac do 1-szej ligi az...4.

Tutaj link do newsa:
http://pilka.interia.pl/liga/1/news?inf=744207

Do góry
Bonus: Unibet
#569461 - 02/05/2006 13:19 Re: Polonia W-wa utrzymana ? Zabrze w II lidze? Czyżby reforma?
kfjatek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/09/2004
Postów: 23725
Skąd: Poznań
Oto inny link trzymający się niejako tego tematu:
http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060502/sport/sport_a_3.html

A swoją drogą Phantom. Skoro Górnik faktycznie nie spełnia wymogów licencyjnych, to czemu takową licencje ma otrzymać?

Mnie z wiadomych względów, bardziej interesuję sprawa "fuzji" Lecha z holdingiem Amica. Ciekawe jak ta sprawa bedzie rozwiązana? Wpierw PZPN domagał się pisemnego oświadczenie, że Kolejorz będzie walczył na "sportowo", a teraz - na koniec sezonu chcą ich spuścić na ostatnią pozycje, tym samym odbierając premie od C+.

Do góry
#569462 - 02/05/2006 15:58 Re: Polonia W-wa utrzymana ? Zabrze w II lidze? Czyżby reforma?
Hajzel Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/03/2006
Postów: 6402
Skąd: Final Table
no jak zawsze Polska Piłka nikt nic nie wie a skandalem jest to ze graja wszyscy w lidze a może sie okazać ze nikt nie spadnie.. co do Polonii to norma przypomnijmy sobie jak zdobywała Mistrza kraju te mecze przedłużane o 10 minut ) kto sie orientuje w Polskiej piłce pamięta...

kfjatek: Górnik nie spełnia warunków ale wcześniej wiele zespołów ich nie spełniało i do tej pory nie spełnia to co Pzpn się nagle obudził???

Do góry
#569463 - 03/05/2006 07:13 Re: Polonia W-wa utrzymana ? Zabrze w II lidze? Czyżby reforma?
sasboss Offline
old hand

Meldunek: 06/11/2005
Postów: 750
Skąd: Śląsk
Mamy dzisiaj super święto, ale mimo tego muszę się czasem wstydzić że jestem Polakiem, takie wałki jak u nas to tylko u putinowców robią. A teraz do rzeczy: Przyjrzyjcie się dobrze jak pzpn j**** śląskie kluby. Najpierw wyciszył sprawe kupowania meczy przez dziurowicza i jedyną karę poniósł on sam żaden z przedstawicieli innych klubów tylko GKS. Potem odjęto 6 punktów Ruchowi Chorzów za rzekome niespłacanie zobowiązań mimo tego że Ruch dawno je spłaca ma porządny plan restrukturyzacji, stosowne dokumenty regulujące spłatę długów wobec każdego wierzyciela w ratach w raz z odsetkami. Dopiero po nagłośnieniu sprawy i apelacji zwrócono mu zabrane wcześniej punkty. A teraz Górnik przecież połowa klubów 1 ligi ma długi. Nawet taka Wisła ma wielkie zadłużenie, ale tego nikt nie widzi, a o Polonii która przez 3 ostatnie lata ciągle na minusie już nie wspomnę.

Do góry
#569464 - 03/05/2006 07:27 Re: Polonia W-wa utrzymana ? Zabrze w II lidze? Czyżby reforma?
aker Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2004
Postów: 22186
Skąd: Chorzów
Quote:

Oto inny link trzymający się niejako tego tematu:
http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060502/sport/sport_a_3.html

A swoją drogą Phantom. Skoro Górnik faktycznie nie spełnia wymogów licencyjnych, to czemu takową licencje ma otrzymać?

Mnie z wiadomych względów, bardziej interesuję sprawa "fuzji" Lecha z holdingiem Amica. Ciekawe jak ta sprawa bedzie rozwiązana? Wpierw PZPN domagał się pisemnego oświadczenie, że Kolejorz będzie walczył na "sportowo", a teraz - na koniec sezonu chcą ich spuścić na ostatnią pozycje, tym samym odbierając premie od C+.




Kfjatek i kto tu mówi o wymogach licencyjnych???
Wymogi te spełnia pare klubów które mozna policzyc na palcach jednej reki.
A reszta to jedna wielka sciema nie wspominajac juz o Lechu który wymogów licencyjnych nie spełnia juz od dawna.
To co chce zrobic PZPN z Górnikiem to jest normalne przestepstwo i nadaje sie do prokuratury bo podobno zyjemy w panstwie demokracyjnycm gdzie nie ma równych i równiejszych.
Skoro ponad połowa ligi nie spełnia wymogów licencyjnych to albo wszystkie te kluby zdegradowac do nizszej klasy rozgrywek albo zadnego.
Mysle ze jak w tym sezonie Listoludy uporaja sie z Gornikiem to za rok wezma sie za Odre Wodzisław.
Pozdr

Do góry
#569465 - 03/05/2006 22:44 Re: Polonia W-wa utrzymana ? Zabrze w II lidze? Czyżby reforma?
quincy Offline
Ekstraklasa Typer

Meldunek: 28/12/2005
Postów: 29522
Skąd: Gdańsk
Widze, że wywiązuje się ciekawa dyskusja więc i ja wtrące swoje trzy grosze.

Co do problemu licencyjnego poruszonego tu przez kfjatka, to podzielam jego zdanie i powinno być kategoryczne stanowisko PZPN, że kto wymogu nie spełnia, leci o jedną ligę niżej i jego miejsce zajmuje klub z 2 ligi, który te wymogi spełnia i zajął najwyższą lokatę w poprzednim sezonie. Jak pokazał czas od kiedy weszły wymogi kluby zaczęły się starac o światło, teraz podgrzewane płyty... Natomiast traktowanie równe i równiejsze to jest patologia pzpn bo to jest na zasadzie jakby dawac mordercy jeszcze jedna szanse: jak nie zamordujesz nikogo przez 2 miesiace to sobie chódź na wolności (czytaj: jak zbudujecie wiate przystankowa nad trybuna w 2 miesiace to spokojnie zagracie w ekstraklasie) (sic!)

A co do patologii polskiej piłki to będzie ona obecna dopóki, doputy nie wymrą wszystkie leśne dziadki i ich poplecznicy zakorzenieni jeszcze w czasach realnego socjalizmu. PZPN to ostatni bastion komuny w Polsce zreszta z tego co wiem to samo jest w PZKosz i pewnie w wielu innych zwiazkach sportowych... Do kierowania polską piłką potrzebni są młodzi ludzie, wiedzący co to jest ZARZĄDZANIE, MARKETING, PROMOCJA, KONTROLING, FINANSE, etc, etc....

A na koniec powiem cos z zycia czego sam doswiadczylem. Byłem w pomorskim zpn jakies 2 lata temu. Ostatnio również mialem "przyjemnosc" tam zawitac. Nie zmienilo sie nic. Dalej syf, zajebane kiepami popielniczki rodem z prl-u, po korytarzu śmiga ten sam śmierdziel z tłustymi łysiejącymi włosami z petem w mordzie i mogę powiedzieć, że żadne trzęsienie ziemii go stamtad nie ruszy dopóki nie zemrze. Aż mnie gul ciśnie żeby sypnąc pękiem nazwisk ale nie warto bo to i tak nic nie zmieni. Polska piłka to jeden wielki SYF!

Mam nadzieje ze nie rozymłem tematu. Pozdr!

Do góry
#569466 - 04/05/2006 07:36 Re: Polonia W-wa utrzymana ? Zabrze w II lidze? Czyżby reforma?
KacMa Offline
enthusiast

Meldunek: 11/09/2001
Postów: 350
Skąd: Szczecin
Quote:

Mnie z wiadomych względów, bardziej interesuję sprawa "fuzji" Lecha z holdingiem Amica. Ciekawe jak ta sprawa bedzie rozwiązana? Wpierw PZPN domagał się pisemnego oświadczenie, że Kolejorz będzie walczył na "sportowo", a teraz - na koniec sezonu chcą ich spuścić na ostatnią pozycje, tym samym odbierając premie od C+.




Amica zajmie miejsce Lecha i zmieni nazwę. Lech zajmie któreś tam miesce w lidze i zgłosi się po licencję. Dostanie ją, a następnie sprzeda (czytaj: "zrobi fuznję") np.: Kujawiakowi.

PZPN przywróci do I ligi Szczakowiankę - nie ma ona ekipy więc zrobi fuzję z .... np.: Górnikiem Zabrze (który spadnie).

W lidze będzie 18 drużyn i bagno jak do tej pory.

Do góry
#569467 - 04/05/2006 09:57 Re: Polonia W-wa utrzymana ? Zabrze w II lidze? Czyżby reforma?
Ojro Online   boks
Na pełnejjj kurrr...

Meldunek: 02/04/2004
Postów: 29745
jedynym ratunkiem dla Górnika jest to aby miasto Zabrze jak najszybciej objeło część akcji Górnika. Prawdę mówiąc Górnik tonął już od pamiętnego 1994r...

PLAKAT

Do góry

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
10 zarejestrowanych użytkowników (pacyfista, Akhu, alfa, igea23, Kretol, rafal08, Sensei, Ojro, ElNinho[mmdea], VVega), 3608 gości oraz 12 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581716 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49