Strona 1 z 2 1 2 >
Opcje tematu
#571974 - 08/05/2006 11:43 II liga - 10 maj
(J) Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/02/2006
Postów: 2871
Oto pary 27 kolejki:

KSZO Ostrowiec Św. - Ruch Chorzów

Górnik Polkowice - Zawisza Bydgoszcz

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Jagiellonia Białystok

Szczakowianka Jaworzno - Podbeskidzie Bielsko-Biała

ŁKS Łódź - Widzew Łódź

Polonia Bytom - Zagłębie Sosnowiec

Piast Gliwice - Lechia Gdańsk

Radomiak Radom - Śląsk Wrocław

Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie - Heko Czermno

Zapraszam do dyskusji, szczególnie interesuje mnie sytuacja w poszczególnych klubach. Swoje zdanie przedstawię pewnie dopiero we środę...POZDRO

Do góry
Bonus: Unibet
#571975 - 08/05/2006 12:37 Re: II liga - 10 maj
Nistelrooy Offline
member

Meldunek: 20/08/2005
Postów: 124
Jestem ciekawy derb Łodzi ŁKS - Widzew.
Widzew powinien wygrać i umocnić sie na pozycj lidera.
Zawisza gra z Górnikiem Polkowice, w przypadku gdyby wygrał zespół z Bydgoszczy, a przegrał Widzew to Zawisza awansowałaby na fotel lidera

Do góry
#571976 - 08/05/2006 14:15 Re: II liga - 10 maj
Grzesznik Offline
stranger

Meldunek: 03/10/2005
Postów: 20
Skąd: Jędrzejów
23 zwycięstwa Widzewa
17 remisów (+3)
10 zwycięstw ŁKS-u
osobiscie postawie na remis choc jestem calym sercem za Widzewew no ale patrzac trzezwo RTS ma wieksze szanse na wygrana, tyle ze mecze pomiedzy tymi druzynami w @lidze zakonczyly sie remisami!
w meczu Radomiak Radom - Śląsk Wrocław wstawie 2.
czekam na propozycje co do reszty meczow

Do góry
#571977 - 08/05/2006 14:25 Re: II liga - 10 maj
oli Offline
sottocapo

Meldunek: 02/11/2001
Postów: 37765
Skąd: POland
Quote:

Jestem ciekawy derb Łodzi ŁKS - Widzew.
Widzew powinien wygrać i umocnić sie na pozycj lidera.
Zawisza gra z Górnikiem Polkowice, w przypadku gdyby wygrał zespół z Bydgoszczy, a przegrał Widzew to Zawisza awansowałaby na fotel lidera




Nie bede sie rozpisywał bo wszystko wskazuje ze mecz derbowy znow zakonczy sie remisem i nie bedzie to przypadek

Do góry
#571978 - 08/05/2006 15:55 Re: II liga - 10 maj
mario 88 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 27/08/2003
Postów: 1771
Skąd: Ostrowiec Św.
Po całkiem udanym weekendzie jedziemy dalej...

Szczakowianka - Podbeskidzie

HAHAHA @3.6 na Podbeskidzie w tym meczu to jakiś żart?!Szczaxa to zespół posiadający niewystarczające umiejętności do gry w 3 lidze a co tu mówić o wyższej klasie rozgrywkowej.Dużym handicupem dla gości jest to, że zespół z Jaworzna gra.... u siebie.Tak, tak to żadna pomyłka.Antyfutbol jaki zaprezentowali w Ostrowcu i Białymstoku wypacza idee tego sportu.Taktyka 1-10-0-0 mogła być użyteczna na wyjazdach, ale u siebie to gospodarze muszą prowadzić grę, to oni muszą stwarzać sytuacje.Z drugiej strony Podbeskidzie, które zwyciężając nad ŁKS-em w ostatniej kolejce potwierdziło tezę nowy trener=nowa motywacja=lepsze wyniki.Nie chce się powtarzać, ale muszę to zrobić - Krzysztof Tochel to trener, który utrzyma Podbeskidzie w 2 lidze a mecz z Szczakowianką będzie jednym z kroków w tym celu.

TYP:x2....buk:bah.....kurs:1.74....stawka:6/10.....

Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - HEKO Czermno

Gospodarze odpoczywali w weekend i to będzie ich handicup w tym meczu.Po za tym całkiem nieźle prezentują się w ostatnich meczach - 3:0 z Śląskiem na wyjeździe!, to było coś.Myślę, że wszyscy w Nowym Mieście Lubawskim zdają sobie sprawę z tego, że nie uda im się uratować 2 ligi, jednak grając bez żadnej presji mogą oni jeszcze niejednokrotnie nas zaskoczyć.HEKO, któremu grunt się pali pod nogami bardzo będzie chciało w tym meczu zwyciężyć.2:4 z Ruchem po nie najlepszym meczu na pewno nie napawa optymizmem.Uwzględniając czynniki pozasportowe postanawiam odpuścić ten mecz...

Radomiak Radom - Śląsk Wrocław

Warchoły zgodnie z przewidywaniami wywiozły jeden punkt z Gdańska.Na Struga nie wygrali od niepamiętnych czasów, więcej, w tej rundzie nie zdobyli u siebie nawet punktu!Sytuacja w klubie nie jest za ciekawa, w tej chwili spadek jest bliżej niż utrzymanie i każdy punkt będzie na wagę złota.Śląsk po kompromitacji z Drwęcą jedzie do Radomia z jasnym celem - zwycięstwo.W tej rundzie Śląsk nie zaskakuje już tak jednak w meczach wyjazdowych, zwycięstwo nad Ruchem i remis z HEKO to na pewno nie szczyt marzeń tej ekipy.Awans się oddala, czy Śląsk stać jeszcze na wygranie jedej z ostatnich bitew i włączenie się do wojny pod nazwą EKSTRAKLASA ? Przekonamy się po środowym meczu.Mój typ na ten mecz to under.

TYP:under....buk:UB.....kurs:?....stawka:4/10.....

Piast Gliwice - Lechia Gdańsk

Piast jest po prostu niesamowity.2:0 z Zagłębiem na wyjeździe!Piastunki grają bez żadnej presji i to jest ich największym handicupem.Do baraży trochę daleko i sporo drużyn przed gliwiczanami, jednak z tak równą formą różnie może być.Na pewno po zwycięstwach w tej rundzie(dom) nad takimi ekipami jak Widzew czy KSZO wszyscy spodziewają się pewnego zwycięstwa nad Lechią, która do potentatów na wyjazdach nie należy(2-5-6).Goście mają ogromny problem ze zdobywaniem bramek(zaledwie jedna w ostatnich 5 spotkaniach).Widać, że w przeciwieństwie do tamtej rundy Lechia preferuje bardziej defensywny styl na wyjazdach(0:0 ze Śląskiem budzi respekt), jednak w potyczce z Piastem nie daje im większych szans.

TYP:1....buk:prof.....kurs:1.75....stawka:7/10.....

Polonia Bytom - Zagłębie Sosnowiec

W momencie gdy wszyscy już spisali Polonię na spadek ta zaczęła grać dobry futbol.1:0 z Widzewem w ostatniej kolejce!Ostatnie pięć meczów to 3-2-0!Mecz z Zagłębiem będzie jednak bardzo ciężki dla gospodarzy.Sosnowiczanie ciągle mają szanse na awans i na pewno do końca będą walczyć.Porażka z Piastem na pewno ich zmobilizowała i teraz zrobią wszystko byleby zdobyć jakieś punkty z Polonią.Może remis?

TYP:X....buk:bah.....kurs:3.1....stawka:2/10.....

KSZO Ostrowiec - Ruch Chorzów

Znów nieprzyjemny moment mojej analizy.Ostatnia porażka z Polkowicami potwierdziła, że KSZO nie jest drużyną, która ma materiał na pierwszą ligę.Chodzą nawet opinie, że piłkarze nie chcą awansować by nie skompromitować się później w ekstraklasie.Szczerze? KSZO wygra mecz z Ruchem i jestem co do tego bardzo przekonany.Ruch jest jedną z niewielu drużyn, która leży po prostu KSZO.W poprzedniej rundzie pokonaliśmy chorzowian 2:0 choć mogło skończyć się wiele wyżej.W zeszłym sezonie wygraliśmy przy Świętokrzyskiej 3:1 będąc drużyną o wiele lepszą.Ruch po dwóch zwycięstwach z rzędu czuje się mocny jednak nie wróże im zdobycia jakiegokolwiek punktu w potyczce z KSZO.

TYP:1....buk:bah.....kurs:1.75....stawka:7/10.....

Górnik Polkowice - Zawisza Bydgoszcz

Bardzo ciekawy mecz! Miałem przyjemność oglądać Górnik w ostatniej kolejce i musze przyznać, że jestem pod ogromnym wrażeniem.Świetnie ustawiony zespół, grający z głową a przede wszystkim skutecznie.Mecz z KSZO wygrali jak najbardziej zasłużenie przez 90 minut skrzętnie realizując założenia trenera.Po pechowej porażce z Ruchem będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony w meczu na własnym boisku.Z drugiej strony Zawisza, która trochę namęczyła się ze Świtem w ostatniej kolejce.Oczekiwania rosną a razem z nimi presja wyniku.Nie chcę tutaj twierdzić, że Zawisza przegra to spotkanie jednak będzie im niezwykle trudny wywieźć komplet punktów z Polkowic.Under bardzo prawdopodobny.

TYP:under....buk:UB.....kurs:?....stawka:5/10.....

Świt - Jagiellonia

Świt, obok Szczakowianki(nie uwzględiam oczywiście Drwęcy), jest moim głównym kandydatem do spadku.Grają słabo, ale przede wszystkim nie mają dla kogo grać...500 osób to u nas w Ostrowcu więcej przychodzi na A-klasowe rezerwy.Z drugiej strony Jaga, która trochę pomęczyła się ze Szczaxą w sobote, ale najważniejszy jest końcowy wynik.Nie wiem jak przedstawia się sytuacja kadrowa gości, jednak dla Jagi jest to bardzo ważny mecz.Zapowiada się zwycięstwo pretendentów, a może Paweł Buśkiewicz znowu strzeli bramkę w 90 minucie? Odpuszczam...

ŁKS - Widzew

Mecz na który czeka cała piłkarska Łódź.Wielki mecz, niezapomniane wrażenia na trybunach.O to właśnie chodzi w piłce nożnej!W zeszłej rundzie derby Łodzi na remis i choć teraz zapowiada się podobnie to ja mam trochę inne spojrzenie na ten mecz.Gospodarze są dla mnie faworytem tego meczu - bez porażki w tym sezonie u siebie!ŁKS musi wrócić do walki o pierwszą ligę, a zwycięstwo nad Widzewem dałoby nie tylko 3 punkty, ale niesamowitego kopa psychicznego przed końcówką sezonu.Widzew ostatnio gra słabo, 2:2 z Radomiakiem, 0:1 z Piastem i 0:1 z Polonią(!).Derby to derby, jednak ja stawiam na ŁKS!

(Zagram ręcznie robiony asian 0:0, 56.25% stawki na ŁKS, reszta na remis)

TYP:1(0:0)....buk:bah.....kurs:1.7....stawka:5/10.....

Typ kolejki:Piast(@1.75)
Najlepsze value:ŁKS (@2.6)
Dubelek:Piast+KSZO(@3.06)

Pozdrawiam, mario.

Do góry
#571979 - 08/05/2006 18:54 Re: II liga - 10 maj
19marcin08 Offline
ŁKS Łódź


Meldunek: 06/02/2005
Postów: 23488
Skąd: Łódź
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO MARIO

ŁKS Łódź - Widzew

Tak jak napisał Mario mecz na który czeka cała piłkarska Łódź.A nawet cała kibicowska Polska.Jak wszyscy doskonale wiem przeważnie mecze kończyły się remisem lub zwycięstwem piłkarzy Widzewa.Ale teraz na prawde może być inaczej.I ja osobiscie w to wierze.ŁKS ma piłkarzy ma predyspozycje na to w końcu po tylu latach (ostatnie zwycięstwo w derbach u siebie 1992r.) Od kiedy tylko pamiętam derby zawsze kończyły się zwycięstwem tych zza miedzy taka smutna prawda (poza rokiem 1996) A ostatnio w II lidze to tylko remisy.Widzew odskoczył nam na 5pkt.i teraz jest szansa się do nich zbliżyć.Jak nie teraz to kiedy ? poprostu nie mają innego wyjscia muszą wygrać.Stracili zaufanie w oczach kibiców bezbarwną grą i samymi remisami i przegraną w Belsku Białej.W tym sezonie znów nad Al.Unii zaswieciło słońce ... słońce które otwiera szanse powrotu po 6 latach do Ekstraklasy.Pojawiło się światełko w tunelu przez tyle lat ... tyle straconych lat ŁKS bronił się przed spadkiem nie z I ligi a z II.Teraz wrócili piłkarze dla których ŁKS cos znaczy nie Ci kopacze co grali w ubiegłych sezonach.Madej,Kościuk,Sypniewski ... te nazwiska coś mówia.(choć ja osobiscie uważam,że nazwiska w piłce nie grają)
Wiem wiem mój wpis nie jest obiektywny ... ale teraz w końcu te derby muszą być nasze.


Pozdrawiam
Marcin

Do góry
#571980 - 08/05/2006 19:01 Re: II liga - 10 maj
Grzesznik Offline
stranger

Meldunek: 03/10/2005
Postów: 20
Skąd: Jędrzejów
hmm w 2lidze 3 remisy, teraz wazny mecz dla nas jak i dla Was, sentymenty sentymentami nawet nie wiem czy postawic na Widzew czy na remis a moze to ŁKS wygra naprawde ciezki mecz do typowania i nie mozna sie kierowac tym komu sie kibicuje bo to czasami jest zgubne... pozdro

Do góry
#571981 - 08/05/2006 21:25 Re: II liga - 10 maj
1bzyku Offline
newbie

Meldunek: 30/03/2006
Postów: 42
Quote:

23 zwycięstwa Widzewa
17 remisów (+3)
10 zwycięstw ŁKS-u
osobiscie postawie na remis choc jestem calym sercem za Widzewew no ale patrzac trzezwo RTS ma wieksze szanse na wygrana, tyle ze mecze pomiedzy tymi druzynami w @lidze zakonczyly sie remisami!
w meczu Radomiak Radom - Śląsk Wrocław wstawie 2.
czekam na propozycje co do reszty meczow




Quote:

hmm w 2lidze 3 remisy, teraz wazny mecz dla nas jak i dla Was, sentymenty sentymentami nawet nie wiem czy postawic na Widzew czy na remis a moze to ŁKS wygra naprawde ciezki mecz do typowania i nie mozna sie kierowac tym komu sie kibicuje bo to czasami jest zgubne... pozdro




Sorry za zaśmiecanie, ale nie moglem sie powstrzymac...
BARDZO KONKRETNA ANALIZA

Do góry
#571982 - 08/05/2006 22:09 Re: II liga - 10 maj
(J) Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/02/2006
Postów: 2871
Ha, ha to teraz moża konkretniejsza analiza...
W czubie 2-ligowej tabeli robi się duży ścisk, w walce o awans liczy się praktycznie jeszcze siedem drużyn-Widzew (jak dla mnie wejdzie z 1 lub 2 miejsca), KSZO, ŁKS, Śląsk, Zawisza, Jaga i Zagłebie, róznice punktowe są nieznaczne, do końca jeszcze 8 kolejek...więc nikogo nie skreślam. Jednak ważną kwestią jest kto chce naprawdę awansować do Orange, nie piszcie że każda drużyna po to gra żeby coś osiągnąć bo to jest polska liga, widac to choćby na zamieszaniu z kwestią spadku z Orange. Dlatego wyniki do końca rundy mogą być i pewnie bedą bardzo zaskakujące...

Jeżeli chodzi o grupę spadkową to widzę to tak że z ligi bezpośrednio spadnie któraś z drużyn: Finishparkiet, Polonia, Radomiak, Świt, Szczakowianka lub Heko. Na baraże raczej nie załapią się Ruch i Piast, które grają nieźle i skutecznie...
A analiza meczy dopiero w środę...POZDRO

Do góry
#571983 - 08/05/2006 22:14 Re: II liga - 10 maj
Marcel Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/06/2003
Postów: 34895
Skąd: Wrocław
a derby łódzkie i tak mają wpisany w siebie remis

Do góry
#571984 - 09/05/2006 07:46 Re: II liga - 10 maj
(J) Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/02/2006
Postów: 2871
Troszkę wiadomości o Jagusi:

Meczami 26. kolejki piłkarze II ligi rozpoczęli maraton spotkań co trzy dni. Począwszy od minionej soboty w ciągu 18 dni rozegrają aż 6. kolejek, w systemie sobota-środa-sobota. Z pewnością walka o awans, jak też o utrzymanie będzie trwała do ostatniej kolejki, jednak najbliższe dwa tygodnie powinny sporo wyjaśnić. Czy przetrzebiony kontuzjami zespół Jagiellonii wytrzyma takie natężenie spotkań i powalczy jeszcze o awans? Po ostatnich dwóch meczach z ŁKS-em Łódź (0:0) i Szczakowianką Jaworzno (1:0) oraz po tym jak ścisła czołówka zaczęła notorycznie tracić punkty nadzieje zarówno wśród kibiców, jak i piłkarzy ożyły. - Nadal wierzymy w awans, czołówka jak na razie traci punkty a mamy przed sobą jeszcze osiem spotkań i 24 punkty do zdobycia, więc wszystko jest możliwe – mówił po sobotniej wygranej Marin Piegzik. Teraz jednak najważniejszy dla nas mecz jest w środę. Musimy go wygrać a wtedy będziemy myśleli co dalej – kontynuował nasz pomocnik. Przygotowujący się do jutrzejszego meczu ze Świtem jagiellończycy odbyli wczoraj tylko rozruch. W zajęciach po kontuzjach wzięli udział już Dariusz Łatka, Remigiusz Sobociński i Adrian Napierała. W przypadku tego pierwszego występ w jutrzejszym spotkaniu jest jednak wykluczony, natomiast pozostała dwójka powinna znaleźć się w kadrze meczowej. Niestety gorzej wygląda sytuacja Ariela Jakubowskiego (kontuzja kolana) i Pawła Sobolewskiego (problemy z mięśniem dwugłowym). Popularny „Wizir” trenuje na razie indywidualnie i do normalnych treningów w najlepszym wypadku wróci za tydzień, natomiast „Sobolek” jeszcze przez dwa tygodnie musi odpocząć od treningów. Do tego warto dodać, że całą rundę z głowy ma Adam Piekutowski (poważna kontuzja kolana), a po meczu ze Szczakowianką ze składu wypadli Jacek Markiewicz i Tomasz Moskal. U kapitana naszego zespołu odnowiła się kontuzja stawu skokowego, a ponadto otrzymał czwartą żółta kartkę, która wyklucza go z meczu przeciwko Świtowi. Również z powodu czterech kartek pauzować musi Moskal, który wprawdzie w barwach Jagiellonii ukarany został dwoma kartkami, jednak dwie pozostałe „przywiózł” ze sobą z Polkowic, gdzie występował w rundzie jesiennej.
Być może dzisiaj w Polskim Związku Piłki Nożnej zapadną wreszcie decyzje w sprawie Damiana Staniszewskiego i Rafała Misztala. Gdyby okazały się one pomyślne dla naszego klubu istnieje duża szansa , iż kierownik drużyny Sławomir Wołczyk przed jutrzejszym spotkaniem zgłosiłby obu do gry.

Kadrowo sytuacja jest powiedziałbym niewesoła, dużym osłabieniem jest strata Jacka Markiewicza i Tomka Moskala, Sobolka dobrze zastępują Piegzik i Konon, który jest szybki i dobrze drybluje(musi tylko popracować nad dośrodkowaniami), dobrze ze wraca Sobociński bo Wojtek Kobeszko jest bez formy, obrona gra dobrze więc raczej Swit gola nie powinien zdobyć, natomiast nasi powinni coś strzelić, tak więc...Wychodzi że w meczu tym biorę X2 dla pewności...POZDRO

Do góry
#571985 - 09/05/2006 15:43 Re: II liga - 10 maj
Sergiusz Offline
veteran

Meldunek: 31/03/2005
Postów: 1397
Skąd: Włocławek/Warszawa
Jedna mała prośba. Czy mógłby ktoś zamieścić bilans meczy u siebie Górnika Polkowice oraz drużyny, z którymi grali na swoim terenie? Internet mi się pierdzieli i nie mogę się tego doszukać. Gdyby ktoś miał takie info do byłbym bardz wdzięczny

Do góry
#571986 - 09/05/2006 16:26 Re: II liga - 10 maj
Skorpion BB Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 5423
Skąd: Bielsko-Biała
Szczakowianka-Podbeskidzie
A wiec bardzo wazny mecz dla obu drużyn.Gospodarze tracą jeden punkt do Podbeskidzia.W składzie zabraknie najskuteczniejszego zawodnika Szczakusi Chudego który bedzie pauzował za żółte kartki.Problemy ma również drugi strzelec zespołu Krauze ale trener liczy że zagra (uraz mięsni).W Naszej drużynie zabraknie Krzysztofa Chrapka młodego napastnika oraz Kowalczyka.Biorąc pod uwage ze Podbeskidzie nie przegrało od 5 meczy oraz bardzo dobrą gre z ŁKS-em gdzie zagrali chyba najlepszy mecz w sezonie zwyciezca tego spotkania może być tylko jeden:)GOŚCIE.Oczywiście wszystko zweryfikuje boisko ale kurs 3.9 w BaW biore.Postawienie tego meczu to dodatkowe atrakcje tego wyjazdu.
Pozdrawiam i życze wygranych.

Do góry
#571987 - 09/05/2006 16:39 Re: II liga - 10 maj
1bzyku Offline
newbie

Meldunek: 30/03/2006
Postów: 42
Round 33 Górnik Polkowice Slask Wroclaw 1:0 (?:?) details 13.11.2005
Round 26 Ostrowiec Świętokrzyski Górnik Polkowice 0:1 (?:?) details 06.05.2006
Round 25 Górnik Polkowice Ruch Chorzow 0:1 (?:?) details 29.04.2006
Round 24 Górnik Polkowice Nowy Dwor 2:0 (?:?) details 22.04.2006
Round 23 Szczakowianka Jaworzno Górnik Polkowice 0:0 (?:?) details 15.04.2006
Round 22 Górnik Polkowice Lodz LKS 0:0 (?:?) details 07.04.2006
Round 21 Polonia Bytom Górnik Polkowice 0:1 (?:?) details 01.04.2006
Round 20 Górnik Polkowice Piast Gliwice 1:2 (?:?) details 24.03.2006
Round 19 Radomiak Radom Górnik Polkowice 0:1 (?:?) details 12.04.2006
Round 18 Górnik Polkowice Drweca Nowe Miasto Lubawskie 0:0 (?:?) details 19.04.2006
Round 17 Górnik Polkowice Heko Czermno 2:2 (?:?) details 19.11.2005
Round 15 Górnik Polkowice Lechia Gdaňsk 1:3 (?:?) details 06.11.2005
Round 14 Zaglebie Sosnowiec Górnik Polkowice 1:2 (?:?) details 30.10.2005
Round 13 Górnik Polkowice Widzew Lodz 2:1 (?:?) details 21.10.2005
Round 12 Podbeskidzie Bielsko-Biała Górnik Polkowice 2:0 (?:?) details 15.10.2005
Round 11 Górnik Polkowice Jagiellonia Bialystok 2:2 (?:?) details 07.10.2005
Round 10 Kujawiak Włocławek Górnik Polkowice 2:0 (?:?) details 02.10.2005
Round 9 Górnik Polkowice Ostrowiec Świętokrzyski 0:2 (?:?) details 23.09.2005
Round 8 Ruch Chorzow Górnik Polkowice 2:1 (?:?) details 17.09.2005
Round 7 Nowy Dwor Górnik Polkowice 4:1 (?:?) details 10.09.2005
Round 6 Górnik Polkowice Szczakowianka Jaworzno 7:0 (?:?) details 03.09.2005
Round 5 Lodz LKS Górnik Polkowice 2:0 (?:?) details 27.08.2005
Round 4 Górnik Polkowice Polonia Bytom 2:0 (?:?) details 19.08.2005
Round 3 Piast Gliwice Górnik Polkowice 0:0 (?:?) details 13.08.2005
Round 2 Górnik Polkowice Radomiak Radom 1:0 (?:?) details 05.08.2005
Round 1 Drweca Nowe Miasto Lubawskie Górnik Polkowice 3:1 (?:?) details 31.07.2005

Do góry
#571988 - 09/05/2006 18:44 Re: II liga - 10 maj
heymen Offline
old hand

Meldunek: 02/05/2004
Postów: 877
Skąd: Polska
Piast Gliwice - Lechia Gdańsk

Do Gliwic przyjeżdża zespół Lechii Gdańsk. Obydwa zespoły walczą o bezpieczną pozycję w tabeli, nie tylko chcą uniknąć spadku, ale również baraży, co niepotrzebnie wydłuża sezon. Piast obecnie zajmuje 9 pozycję a Lechia 11, dzieli ich zaledwie jeden punkt. Piast po odjęciu 10 punktów walczy o dłuższe wakacje niż te co mieli rok temu. Wtedy to grali dwumecz z Unia Janikowo. Teraz cały sztab otwarcie mówi, że trzeba zająć miejsce gwarantujące byt bez rozgrywania dodatkowych spotkań. Mecz z Lechia jest ważny, gdyż jest to rywal, który ma podobne cele. Wiosną Piast jest w formie, zimą nie dokonał spektakularnych transferów, a jedynie doszedl doświadczony Adam Kompała, który wzmocnił siłę ofensywną. Adam wiosną roztrzygnął już wiele meczy. Z Lechią zabraknie praktycznie Widucha, który pauzuje za żółte kartki. Lecz za niego może zagrać Paweł Gamla (razem tworzyli duet środkowych pomocników jesienią). W takim wypadku na środku obrony zagra Budka z Banasiem, a po bokach Michniewicz i Zadylak. Na prawej pomocy kapitan zespołu Jarek Kaszowski,a z lewej strony Krzysztof Kukulski, który jest przesunięty z ataku do pomocy, lecz i tu dobrze sobie radzi. Wraz z Kompałą przeprowadzają szybkie składne akcje, otwierające drogę napastnikom. Ostatnie 2 mecze Piast gral taktyka 1-4-5-1, w której to Kompała odgrywał "fałszywego napastnika", tzn w czasie ataku wspomagał Stanisława Wróbla. Jutro zapewne z powodu braku Widucha i zwolnieniu się jednego miejsca w składzie, trener Zieliński zastosuje prawdopodobnie bardziej ofensywną taktykę 1-4-4-2, gdzie w ataku obok wspomnianiego Wróbla, pojawić się powienien Dariusz Solnica. Piast zagra w tym meczu o 3 punkty, czyli zagra ofensywną piłkę, lecz będzie również uważny w obronie, a w bramce spisujący się rewelacyjnie Krzysztof Kozik. Golkiper złapał formę, w Sosnowcu spisywał się dobrze jak i w meczu z liderem, Widzewem Łódź, gdzie wybronił m.in. 2 sytuacje "sam na sam" z Pawlakiem. Jesienią w Gdańsku padł wynik 0-0, a jutrzejszy mecz Piast chce roztrzygnąć na swoją korzyść.

Moim zdaniem Piast zwycięży, nie będzie to może przekonywująca wygrana, bo w sobote kolejny ciężki mecz, tym razem we Wrocławiu. Po kursie 1,75 w Profesjonalu, czy tez 1,65 B&W można zagrać.

Pozdrawiam!

Do góry
#571989 - 09/05/2006 19:58 Re: II liga - 10 maj
mario 88 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 27/08/2003
Postów: 1771
Skąd: Ostrowiec Św.
Dla uzupełnienia, under w Radomiu za 1.72, zaś w Polkowicach za 1.75.Pozdrawiam!

Do góry
#571990 - 10/05/2006 06:47 Re: II liga - 10 maj
(J) Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/02/2006
Postów: 2871
No to do dzieła...ciekawie zapowiadają się mecze:

Szczakowianka-Podbeskidzie, widziałem Szczakowiankę na żywo w otatnim meczu z Jagą i nie grała rewelacyjnie, można nawet powiedzieć że topornie, wiem że to był wyjazd na trudny teren ale bronienie się w 10 i rzadkie kontry(najczęściej nieudane) drużyny która walczy o utrzymanie to troszkę za mało, w ich grze poprostu nie było widać pomysłu, natomiast Podbeskidzie gra dobrze, walczy o pozostanie w 2 lidze bez gry w barażach (kto by chciał grać jak lecą MŚ w tv)...tak więc widzę tu 2 po kursie 3.9 lub X2

Do góry
#571991 - 10/05/2006 06:53 Re: II liga - 10 maj
(J) Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/02/2006
Postów: 2871
A i jeszcze mecz Piast-Lechia, obie drużyny walczą o pozostanie w 2 lidze bez koniecznośći gry w barażach, Piast ma bardzo dobrze poukładaną drużynę, gdyby nie brak 10 pkt to znajdowaliby się nawet w czubie tabeli, Piast takie mecze u siebie musi wygrywać i dlatego pewnie i teraz zwycięży, Lechia natomiast nie gra rewelacyjnie na wyjazdach i moim zdaniem jedzie do Gliwic po remis...kurs 1.65 na Piast w B&W jak najbardziej do zagrania...POZDRO

Do góry
#571992 - 10/05/2006 08:03 Re: II liga - 10 maj
Bask Offline
stranger

Meldunek: 08/04/2005
Postów: 11
Skąd: Koenigshutte
KSZO- RUCH x2

Do góry
#571993 - 10/05/2006 08:08 Re: II liga - 10 maj
Bask Offline
stranger

Meldunek: 08/04/2005
Postów: 11
Skąd: Koenigshutte
Cos mi sie poknociło- sorki.Liczę skromnie na podtrzymanie złej passy KSZO u siebie ( plus lokalny patriotyzm )Ruch w pełnym składzie i moim zdaniem klczem przynajmniej do osiągniecia remisu będzie zagranie z tyłu na zero.Liczę na to i wierzę w to .pozdrawiam i powodzonka

Do góry
#571994 - 10/05/2006 08:23 Re: II liga - 10 maj
oil-hot Offline
member

Meldunek: 27/04/2006
Postów: 182
Skąd: Pabianice
Quote:

a derby łódzkie i tak mają wpisany w siebie remis




Tak jest..

Obojetnie jakaby nie byla forma obu druzyn to i tak bedzie remis...

Do góry
#571995 - 10/05/2006 11:41 Re: II liga - 10 maj
Sergiusz Offline
veteran

Meldunek: 31/03/2005
Postów: 1397
Skąd: Włocławek/Warszawa

Dobra to może teraz ja krótko o Zawiszy.

Ostatni wygrany 2-0 mecz ze Świtem to wielkie nerwy w pierwszej połowie, niektórym zawodnikom nogi spętała wieść o sznsie skoku conajmniej na trzecie miejsce. Przez 45 minut stworzyli jedną sytuację (Mrvaljević) lecz mogli też stracić gola po zagraniu Buśkiewicza. W przerwie Baniak opieprzył zespół co dało rezultaty w drugiej połowie. W 52 minucie zeszedł słaby Sotirović a w jego miejsce na boisku pojawiał się Dah. Gra zaczynała wyglądać coraz lepiej, ciężar gry wzięli na siebie doświadczeni zawodnicy (Bekas, Michalski, Miklosik). W 66 minucie pięknym strzałem z narożnika pola karnego w "okienko" bramki strzeżonej przez Bieńka, gola zdobył Miklosik. Od tamtej pory Zawisza grał jak z nut, zwycięstwo przypieczętował w 90 minucie Valentin Dah po akcji doświadczonego Remienia.

Gospodarze słabo radzili sobie w ataku pozycyjnym, nierówna murawa zmuszała ich do grania górą. W drugiej połowie udało się im przystosować do podłoża i uporządkować grę. Efektem były dwa gole i skok na fotel wicelidera.

Jednak mnie trochę zmartwiła nieporadność w pierwszej połowie, to źle wróży przed dzisiejszym meczem w Polkowicach. Wydaje mi się, że szansa która narysowała się przed Zawiszą paraliżuje ruchy niektórych zawodników, presja robi się coraz większa, teraz trzeba bronić miejsca w tabeli. Myślę, że lepiej Hydrze grało się w roli 'czarnego konia' rozgrywek, kiedy drużyna musiała przebijać się z okolic 8-9 miejsca w górę a nie tak jak jest teraz, gdy grają w roli faworytów.

Zastanawiam się na co stać Górnik. Dwie kolejki temu przegrali u siebie z Ruchem 0-1 by w następnej ograć KSZO na ich terenie. Polkowice zajmują ósme miejsce w tabeli z dorobkiem 36 punktów. Właściwie to nic im już nie grozi i mecz ze zmotywowanym Zawiszą mogą sobie odpuścić, nie wiadomo jakie sytuacje wynikną między dzialaczami obu klubów. Ponoć Baniak ma szeroko zakrojone kontakty, może coś wskóra. Póki co bydgoszczanie zapowiadają walkę o zwycięstwo, z obozu Górnika nie dobiegają żadne wieści. Wszyscy piłkarze Hydry są zdrowi, dodatkowo wraca po karze za czerwień środkowy obrońca Łukasz Tupalski. Do zakończenia rozgrywek jest jeszcze kilka kolejek, teraz zaczyna się kolejny maraton, mecze rozgrywane będą systemem środa-sobota-środa. Baniak przyznaje, że nie ma czasu na treningi, najważniejsza będzie odnowa biologiczna i odpowiednie nastawienie psychiczne. Nad zdrowiem piłkarzy czuwa Robert Dominiak - fizykoterapeuta. Wszyskie badania robione są na bieżąco. Zespołem zajmuje się też fizjolog z Warszawy, pracujący z reprezentacją Polski. O zdrowie więc nie trzeba się obawiać, jest w dobrych rękach.

Naprawdę ciężko jest typować to spotkanie, najbardziej skłaniałbym się ku remisowi, raczej underowemu. Wątpie by chłopaki sobie postrzelali, trzeba się oszczędzać na nadchodzące mecze, dlatego nie będzie stałych szarż na bramkę i maksimum wysiłku włożonego w strzelanie bramek. Zadecyduje raczej jedna z niewielu akcji, Zawisza zapowiada zwycięstwo, jednak gdybym to ja był trenerem to zacieśniłbym szyki obronne, nie chciałbym żeby rywale pierwsi strzelili bramkę (w rundzie wiosennej jeszcze się tak nie zdarzyło), gdyby strzelili to wkradłaby się jeszcze większa naerwowość w poczynaniach Zawiszy i mogłoby się skończyć nieprzyjemnie. Trzeba wykorzystać fakt, że wraca podstawowy środkowy obrońca i nie dać sobie wbić gola. Trzeba pograć trochę obroną (drugą w lidze, mniej bramek stracił tylko ŁKS) - Polkowice grać u siebie potrafią i trzeba uważać.

Przychylam się więc do opinii Mario 88 o underze a od siebie daję coś takiego:

Polkowice - Zawisza X (3.00) 4/10
Polkowice - Zawisza x2 (1.35) 8/10

Pozdrawiam
Sergiusz

Do góry
#571996 - 10/05/2006 12:54 Re: II liga - 10 maj
pablobytom Offline
member

Meldunek: 17/04/2004
Postów: 153
Skąd: Bytom
ja bym wcale Polkowic nei przekreslal, graja skuteczna dojrzala pilke, wiec moga sie nawet pokusic o zwyciestwo, tym bardziej ze wg mnie Zawisza grac kiepska pilke

Do góry
#571997 - 10/05/2006 13:42 Re: II liga - 10 maj
Sergiusz Offline
veteran

Meldunek: 31/03/2005
Postów: 1397
Skąd: Włocławek/Warszawa

Oczywiście nikt nie przekreśla Polkowic. Mogą się pokusić o zwycięstwo.

Nie wiem tylko czemu mówisz, że Zawisza gra kiepską piłkę - w rundzie wiosennej nie ma sobie równych. Sugerujesz się tylko jednym meczem z Polonią, na którym byłeś prawda?

Do góry
#571998 - 10/05/2006 19:43 Re: II liga - 10 maj
Sergiusz Offline
veteran

Meldunek: 31/03/2005
Postów: 1397
Skąd: Włocławek/Warszawa
Górnik Polkowice - Zawisza Bydgoszcz 1-1



Quote:


Polkowice - Zawisza X (3.00) 4/10
Polkowice - Zawisza x2 (1.35) 8/10







Do góry
#571999 - 10/05/2006 20:56 Re: II liga - 10 maj
mario 88 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 27/08/2003
Postów: 1771
Skąd: Ostrowiec Św.
KSZO Ostrowiec Św. - Ruch Chorzów 1:4 <lol>
Górnik Polkowice - Zawisza Bydgoszcz 1:1
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Jagiellonia Białystok 0:3...
Szczakowianka Jaworzno - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1
ŁKS Łódź - Widzew Łódź 1:3
Polonia Bytom - Zagłębie Sosnowiec 0:3
Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 5:1
Radomiak Radom - Śląsk Wrocław 1:1
Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie - Heko Czermno 1:2


Do 10 jednostek z weekendu możemy dopisać 5 jednostek z dzisiaj.Pozdrawiam.

Do góry
#572000 - 10/05/2006 21:08 Re: II liga - 10 maj
Sergiusz Offline
veteran

Meldunek: 31/03/2005
Postów: 1397
Skąd: Włocławek/Warszawa

Tabela po 27 kolejce

1. Widzew Łódź 50
2. Zawisza Bydgoszcz 46
3. Jagiellonia Białystok 43
4. Zagłębie Sosnowiec 43
5. KSZO Ostrowiec Św. 43
6. Śląsk Wrocław 43
7. ŁKS Łódź 42
8. Piast Gliwice 37
9. Górnik Polkowice 37
10. Ruch Chorzów 36
11. Lechia Gdańsk 33
12. Heko Czermno 31
13. Podbeskidzie Bielsko-Biała 30
14. Świt Nowy Dwór Maz. 30
15. Szczakowianka Jaworzno 29
16. Radomiak Radom 27
17. Polonia Bytom 26
18. Finishparkiet Nowe Miasto L. 17


Jak widzimy ciekawe ruchy na górze. Jaga już trzecia Zagłębie czwarte ŁKS już siódmy

Nieźle, nieźle..

Do góry
#572001 - 10/05/2006 21:38 Re: II liga - 10 maj
(J) Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/02/2006
Postów: 2871
Oj ciekawa ta nasza 2 liga...heh
Podsumowując można powiedzić, że zaskakuje tak wysokie zwycięstwo Jagi (ale jak dla mnie to super), Piast dalej gra swoje, a czołówka troszkę się "rozmyła"...nie mogę doczekać się następnej kolejki...POZDRO

Do góry
#572002 - 11/05/2006 07:23 Re: II liga - 10 maj
DRAGO Offline
old hand

Meldunek: 07/09/2002
Postów: 1165
Skąd: WROCŁAW
jeszcze 7 kolejek panowie , widzew wejdzie kto zajmie 2 miejsce ???

Moim zdaniem bez urazy ale nie zajmie go Zawisza , ma jeszcze ciezkie mecze jak np na widzewie czy na jadze.
Jaga jest moim faworytem, ten zespół na naprawde bardzo dobry skład.

Oczywiscie najbardziej chciałbym by to miejsce zajął
Ślask Wrocław, 7 meczy z czego aż 5 u siebie ( z czołówki tylko z ŁkSem i KSZO oba u siebie). Wiem jednak ze we Wrocławiu sporo przed tym sezonem mówiło sie o awansie w przyszłym sezonie ten miał stanowić przygotowanie pod przyszły, jednak dobra postawa Śląska na jesień spowodowała ze jest realna szansa na awans. Nawet jeśli nie uda sie awansować we Wrocławiu płakać nikt nie bedzie. W przyszłym roku bedzie taki cel , stadion takze bedzie juz gotowy wszystkie sprawy odnosnie długów uregulowane. W Ślasku idzie ku dobremu i tak trzymać. Jednak jesli jest sytuacja ze mozna walczyc juz w tym sezonie o awans to walcz Śląsku nasz...pokaż jak grasz....


pozdrawiam Wszystkich fanów piłki nożnej

Do góry
#572003 - 11/05/2006 09:50 Re: II liga - 10 maj
Sergiusz Offline
veteran

Meldunek: 31/03/2005
Postów: 1397
Skąd: Włocławek/Warszawa

Hmm sytuacja komplikuje sie coraz to bardziej. Duży ukłon w stronę Jagi za skok na trzecią pozycję, to samo tyczy się Zagłębia. Faktycznie - Zawiszy może nie starczyć sił na to by awansować bezpośrednio, wczoraj był tego pierwszy objaw. Szkoda bo na 5 minut przed koncem meczu, Zawisza jeszcze wygrywał, niestety pękli w końcówce i stracili 2 punkty. Boję się, że uchodzi z nich powietrze, niby remis z Polkowicami na wyjezdzie nie jest niczym złym ale tak jak już mówiłem w poprzednich postach, w zespol wkrada się straszna nerwowosc i tylko najbardziej doswiadczeni zawodnicy potrafią się jej przeciwstawić. Zawisza ma cięzkie mecze przed sobą (KSZO, Jaga, Widzew) i trzeba naprawde wiele wysilku żeby z tych spotkań wyjsc obronną ręką. Na kazdy zespol wczesniej czy pozniej spada kryzys, Hydra jeszcze na wiosne meczu nie przegrala, lecz niestety ten moment zbliza sie wielkimi krokami (oby to nie byl mecz z powracającą do formy Jagą)..

Ścisk się zrobił straszny, niedlugo jeszcze Piast zwietrzy szanse

Do góry
Strona 1 z 2 1 2 >

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (alfa, 11kera11, rafal08), 3548 gości oraz 5 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581752 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49