Strona 2 z 2 < 1 2
Opcje tematu
#571994 - 10/05/2006 08:23 Re: II liga - 10 maj
oil-hot Offline
member

Meldunek: 27/04/2006
Postów: 182
Skąd: Pabianice
Quote:

a derby łódzkie i tak mają wpisany w siebie remis




Tak jest..

Obojetnie jakaby nie byla forma obu druzyn to i tak bedzie remis...

Do góry
Bonus: Unibet
#571995 - 10/05/2006 11:41 Re: II liga - 10 maj
Sergiusz Offline
veteran

Meldunek: 31/03/2005
Postów: 1397
Skąd: Włocławek/Warszawa

Dobra to może teraz ja krótko o Zawiszy.

Ostatni wygrany 2-0 mecz ze Świtem to wielkie nerwy w pierwszej połowie, niektórym zawodnikom nogi spętała wieść o sznsie skoku conajmniej na trzecie miejsce. Przez 45 minut stworzyli jedną sytuację (Mrvaljević) lecz mogli też stracić gola po zagraniu Buśkiewicza. W przerwie Baniak opieprzył zespół co dało rezultaty w drugiej połowie. W 52 minucie zeszedł słaby Sotirović a w jego miejsce na boisku pojawiał się Dah. Gra zaczynała wyglądać coraz lepiej, ciężar gry wzięli na siebie doświadczeni zawodnicy (Bekas, Michalski, Miklosik). W 66 minucie pięknym strzałem z narożnika pola karnego w "okienko" bramki strzeżonej przez Bieńka, gola zdobył Miklosik. Od tamtej pory Zawisza grał jak z nut, zwycięstwo przypieczętował w 90 minucie Valentin Dah po akcji doświadczonego Remienia.

Gospodarze słabo radzili sobie w ataku pozycyjnym, nierówna murawa zmuszała ich do grania górą. W drugiej połowie udało się im przystosować do podłoża i uporządkować grę. Efektem były dwa gole i skok na fotel wicelidera.

Jednak mnie trochę zmartwiła nieporadność w pierwszej połowie, to źle wróży przed dzisiejszym meczem w Polkowicach. Wydaje mi się, że szansa która narysowała się przed Zawiszą paraliżuje ruchy niektórych zawodników, presja robi się coraz większa, teraz trzeba bronić miejsca w tabeli. Myślę, że lepiej Hydrze grało się w roli 'czarnego konia' rozgrywek, kiedy drużyna musiała przebijać się z okolic 8-9 miejsca w górę a nie tak jak jest teraz, gdy grają w roli faworytów.

Zastanawiam się na co stać Górnik. Dwie kolejki temu przegrali u siebie z Ruchem 0-1 by w następnej ograć KSZO na ich terenie. Polkowice zajmują ósme miejsce w tabeli z dorobkiem 36 punktów. Właściwie to nic im już nie grozi i mecz ze zmotywowanym Zawiszą mogą sobie odpuścić, nie wiadomo jakie sytuacje wynikną między dzialaczami obu klubów. Ponoć Baniak ma szeroko zakrojone kontakty, może coś wskóra. Póki co bydgoszczanie zapowiadają walkę o zwycięstwo, z obozu Górnika nie dobiegają żadne wieści. Wszyscy piłkarze Hydry są zdrowi, dodatkowo wraca po karze za czerwień środkowy obrońca Łukasz Tupalski. Do zakończenia rozgrywek jest jeszcze kilka kolejek, teraz zaczyna się kolejny maraton, mecze rozgrywane będą systemem środa-sobota-środa. Baniak przyznaje, że nie ma czasu na treningi, najważniejsza będzie odnowa biologiczna i odpowiednie nastawienie psychiczne. Nad zdrowiem piłkarzy czuwa Robert Dominiak - fizykoterapeuta. Wszyskie badania robione są na bieżąco. Zespołem zajmuje się też fizjolog z Warszawy, pracujący z reprezentacją Polski. O zdrowie więc nie trzeba się obawiać, jest w dobrych rękach.

Naprawdę ciężko jest typować to spotkanie, najbardziej skłaniałbym się ku remisowi, raczej underowemu. Wątpie by chłopaki sobie postrzelali, trzeba się oszczędzać na nadchodzące mecze, dlatego nie będzie stałych szarż na bramkę i maksimum wysiłku włożonego w strzelanie bramek. Zadecyduje raczej jedna z niewielu akcji, Zawisza zapowiada zwycięstwo, jednak gdybym to ja był trenerem to zacieśniłbym szyki obronne, nie chciałbym żeby rywale pierwsi strzelili bramkę (w rundzie wiosennej jeszcze się tak nie zdarzyło), gdyby strzelili to wkradłaby się jeszcze większa naerwowość w poczynaniach Zawiszy i mogłoby się skończyć nieprzyjemnie. Trzeba wykorzystać fakt, że wraca podstawowy środkowy obrońca i nie dać sobie wbić gola. Trzeba pograć trochę obroną (drugą w lidze, mniej bramek stracił tylko ŁKS) - Polkowice grać u siebie potrafią i trzeba uważać.

Przychylam się więc do opinii Mario 88 o underze a od siebie daję coś takiego:

Polkowice - Zawisza X (3.00) 4/10
Polkowice - Zawisza x2 (1.35) 8/10

Pozdrawiam
Sergiusz

Do góry
#571996 - 10/05/2006 12:54 Re: II liga - 10 maj
pablobytom Offline
member

Meldunek: 17/04/2004
Postów: 153
Skąd: Bytom
ja bym wcale Polkowic nei przekreslal, graja skuteczna dojrzala pilke, wiec moga sie nawet pokusic o zwyciestwo, tym bardziej ze wg mnie Zawisza grac kiepska pilke

Do góry
#571997 - 10/05/2006 13:42 Re: II liga - 10 maj
Sergiusz Offline
veteran

Meldunek: 31/03/2005
Postów: 1397
Skąd: Włocławek/Warszawa

Oczywiście nikt nie przekreśla Polkowic. Mogą się pokusić o zwycięstwo.

Nie wiem tylko czemu mówisz, że Zawisza gra kiepską piłkę - w rundzie wiosennej nie ma sobie równych. Sugerujesz się tylko jednym meczem z Polonią, na którym byłeś prawda?

Do góry
#571998 - 10/05/2006 19:43 Re: II liga - 10 maj
Sergiusz Offline
veteran

Meldunek: 31/03/2005
Postów: 1397
Skąd: Włocławek/Warszawa
Górnik Polkowice - Zawisza Bydgoszcz 1-1



Quote:


Polkowice - Zawisza X (3.00) 4/10
Polkowice - Zawisza x2 (1.35) 8/10







Do góry
#571999 - 10/05/2006 20:56 Re: II liga - 10 maj
mario 88 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 27/08/2003
Postów: 1771
Skąd: Ostrowiec Św.
KSZO Ostrowiec Św. - Ruch Chorzów 1:4 <lol>
Górnik Polkowice - Zawisza Bydgoszcz 1:1
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Jagiellonia Białystok 0:3...
Szczakowianka Jaworzno - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1
ŁKS Łódź - Widzew Łódź 1:3
Polonia Bytom - Zagłębie Sosnowiec 0:3
Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 5:1
Radomiak Radom - Śląsk Wrocław 1:1
Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie - Heko Czermno 1:2


Do 10 jednostek z weekendu możemy dopisać 5 jednostek z dzisiaj.Pozdrawiam.

Do góry
#572000 - 10/05/2006 21:08 Re: II liga - 10 maj
Sergiusz Offline
veteran

Meldunek: 31/03/2005
Postów: 1397
Skąd: Włocławek/Warszawa

Tabela po 27 kolejce

1. Widzew Łódź 50
2. Zawisza Bydgoszcz 46
3. Jagiellonia Białystok 43
4. Zagłębie Sosnowiec 43
5. KSZO Ostrowiec Św. 43
6. Śląsk Wrocław 43
7. ŁKS Łódź 42
8. Piast Gliwice 37
9. Górnik Polkowice 37
10. Ruch Chorzów 36
11. Lechia Gdańsk 33
12. Heko Czermno 31
13. Podbeskidzie Bielsko-Biała 30
14. Świt Nowy Dwór Maz. 30
15. Szczakowianka Jaworzno 29
16. Radomiak Radom 27
17. Polonia Bytom 26
18. Finishparkiet Nowe Miasto L. 17


Jak widzimy ciekawe ruchy na górze. Jaga już trzecia Zagłębie czwarte ŁKS już siódmy

Nieźle, nieźle..

Do góry
#572001 - 10/05/2006 21:38 Re: II liga - 10 maj
(J) Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/02/2006
Postów: 2871
Oj ciekawa ta nasza 2 liga...heh
Podsumowując można powiedzić, że zaskakuje tak wysokie zwycięstwo Jagi (ale jak dla mnie to super), Piast dalej gra swoje, a czołówka troszkę się "rozmyła"...nie mogę doczekać się następnej kolejki...POZDRO

Do góry
#572002 - 11/05/2006 07:23 Re: II liga - 10 maj
DRAGO Offline
old hand

Meldunek: 07/09/2002
Postów: 1165
Skąd: WROCŁAW
jeszcze 7 kolejek panowie , widzew wejdzie kto zajmie 2 miejsce ???

Moim zdaniem bez urazy ale nie zajmie go Zawisza , ma jeszcze ciezkie mecze jak np na widzewie czy na jadze.
Jaga jest moim faworytem, ten zespół na naprawde bardzo dobry skład.

Oczywiscie najbardziej chciałbym by to miejsce zajął
Ślask Wrocław, 7 meczy z czego aż 5 u siebie ( z czołówki tylko z ŁkSem i KSZO oba u siebie). Wiem jednak ze we Wrocławiu sporo przed tym sezonem mówiło sie o awansie w przyszłym sezonie ten miał stanowić przygotowanie pod przyszły, jednak dobra postawa Śląska na jesień spowodowała ze jest realna szansa na awans. Nawet jeśli nie uda sie awansować we Wrocławiu płakać nikt nie bedzie. W przyszłym roku bedzie taki cel , stadion takze bedzie juz gotowy wszystkie sprawy odnosnie długów uregulowane. W Ślasku idzie ku dobremu i tak trzymać. Jednak jesli jest sytuacja ze mozna walczyc juz w tym sezonie o awans to walcz Śląsku nasz...pokaż jak grasz....


pozdrawiam Wszystkich fanów piłki nożnej

Do góry
#572003 - 11/05/2006 09:50 Re: II liga - 10 maj
Sergiusz Offline
veteran

Meldunek: 31/03/2005
Postów: 1397
Skąd: Włocławek/Warszawa

Hmm sytuacja komplikuje sie coraz to bardziej. Duży ukłon w stronę Jagi za skok na trzecią pozycję, to samo tyczy się Zagłębia. Faktycznie - Zawiszy może nie starczyć sił na to by awansować bezpośrednio, wczoraj był tego pierwszy objaw. Szkoda bo na 5 minut przed koncem meczu, Zawisza jeszcze wygrywał, niestety pękli w końcówce i stracili 2 punkty. Boję się, że uchodzi z nich powietrze, niby remis z Polkowicami na wyjezdzie nie jest niczym złym ale tak jak już mówiłem w poprzednich postach, w zespol wkrada się straszna nerwowosc i tylko najbardziej doswiadczeni zawodnicy potrafią się jej przeciwstawić. Zawisza ma cięzkie mecze przed sobą (KSZO, Jaga, Widzew) i trzeba naprawde wiele wysilku żeby z tych spotkań wyjsc obronną ręką. Na kazdy zespol wczesniej czy pozniej spada kryzys, Hydra jeszcze na wiosne meczu nie przegrala, lecz niestety ten moment zbliza sie wielkimi krokami (oby to nie byl mecz z powracającą do formy Jagą)..

Ścisk się zrobił straszny, niedlugo jeszcze Piast zwietrzy szanse

Do góry
Strona 2 z 2 < 1 2

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (Akhu, igea23, ANZELMO, latajaca_holenderka, alfa), 3454 gości oraz 4 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581754 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49