Strona 1 z 2 1 2 >
Opcje tematu
#5497949 - 14/08/2012 23:39 I liga - sezon 2012/2013
Platini Offline
Porucznik

Meldunek: 15/04/2005
Postów: 32699
Skąd: Pers Y Siro Sun Camp
futbol Przed nami spotkania drugiej kolejki, jeden mecz odbędzie się 29 sierpnia. futbol




Mam nadzieję, że będziecie częściej niż w poprzednim sezonie dzielić się typami, opiniami na temat poszczególnych spotkań cool
Fanów poszczególnych drużyn na forum nie brakuje grin

Zapraszam piwo

Do góry
Bonus: Unibet
#5498306 - 15/08/2012 14:52 Re: I liga - sezon 2012/2013 [Re: Platini]
Ojro Offline
Na pełnejjj kurrr...

Meldunek: 02/04/2004
Postów: 29734
Flota Swinoujscie - Polonia Bytom

Flota, co mi jest bardzo nie w smak, wygrała w PP z Górnikiem 2-1. Dla mnie to spora niespodzianka, ponieważ z takim składem, wygranymi i dobrą dyspozycją w sparingach, obozem we Wronkach przed PP, powinni lekko pocisnąć Świnoujście. A tu było na odwrót.

Dzisiaj druga runda I ligi i nad morze przyjeżdża słaba Polonia. Słaba, ponieważ kadrowo wygląda nieciekawie, a pozostaje jeszcze aspekt pozasportowy... ledwo wiążą koniec z końcem.

Nie wydaje mi się, aby trener Floty coś miał zmieniać w ustawieniu i składzie. Myślę, że właśnie tak jak w meczu z Górnikiem, tak teraz z Bytomiem, gospodarze rozpoczną od ataków. Tym nie mniej, uważam, że kolejny raz zobaczymy wynik 1-0 lub 2-1, ewentualnie 2-0. Aczkolwiek na bramkę Polonii bardzooo trudno liczyć. Ja typuję na wygraną jedną bramką, co w meczach na wyspie Uznam wcale nie jest trudno.

Flota (0-1) X 3,4 boks

Do góry
#5498321 - 15/08/2012 15:45 Re: I liga - sezon 2012/2013 [Re: Platini]
tomczak7 Offline
addict

Meldunek: 17/12/2003
Postów: 550
Skąd: Bydgoszcz
Zawisza Bydgoszcz-GKS Tychy

Mecz przyjaźni na trybunach i mecz o 3 pkty dla gospodarzy. Zawisza typowany jako murowany kandydat do awansu nie może tracić punktów na własnym boisku, dodatkowo na początek do Bydgoszczy przyjeżdza beniaminek. Do drużyny po przegranym meczu pucharowym z Craxą wracają Daniel Mąka oraz Hermes, którzy mieli duży wkład w wyjazdowe zwycięstwo z Sandecją. Zawodnicy będą chcieli się odwdzięczyć kibicom za wspaniałą oprawę prezentacji drużyny (kto nie widział polecam filmik na stronie itv24). Trzy punkty zostaną w Bydgoszczy!!!

Do góry
#5498342 - 15/08/2012 16:36 Re: I liga - sezon 2012/2013 [Re: Platini]
krz1910 Offline
veteran

Meldunek: 22/03/2009
Postów: 1206
Olimpia Grudziadz - Dolcan Zabki
Typ: 1
Kurs: 1.77
Betsson

W jednym z magazynów przedsezonowych "I Liga: Raport" trener Dolcanu Ząbki Robert Podoliński pytany o faworytów do awansu w tym sezonie oprócz Zawiszy Bydgoszcz i Cracovii jednym tchem wymawiał właśnie ekipę z Grudziądza, mówiąc, że po tych transferach jest to zespół na pierwszą "trójkę" w tabeli. Tym wszystkim nieco rozbawił prowadzącego program ale patrząc na początek sezonu to jednak chyba trzeba jednak przyznać rację trenerowi.
Olimpia Grudziądz co prawda przegrała na wyjeździe z Flotą Świnoujście natomiast na tygodniu w Pucharze Polski pokonała bądź co bądź jednego z faworytów do mistrzostwa Lecha Poznań. Taki wynik na pewno podbudowuje i myślę, że dzisiaj grając z Dolcanem również powinni pokusić się o zwycięstwo. Warto również wspomnieć, że wcześniej w I rundzie PP Olimpia pokonała (również po dogrywce) beniaminka Ekstraklasy Pogoń Szczecin.
Wracając do tych transferów Olimpii do w przerwie letniej do ekipy dołączyli tacy zawodnicy jak Dariusz Gawęcki (Sandecja Nowy Sącz), Michał Łabędzki (Łódzki KS), Sławomir Mazurkiewicz (Arka Gdynia), Robert Pisarczuk (Zagłębie Lubin (ME)), Maciej Rogalski (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Marcin Smoliński ( Łódzki KS), Robert Szczot ( Łódzki KS), Marcin Woźniak ( Sandecja Nowy Sącz). Wygląda to więc naprawdę imponująco, większość z tych zawodników ma za sobą przeszłość w Ekstraklasie, natomiast niektórzy byli wyróżniającymi zawodnikami w poprzednim sezonie I ligi, a już taki Marcin Woźniak już zaczął się spłacać strzelając zwycięską bramkę z Lechem Poznań.
Jak dla mnie więc faworytem tego starcia są piłkarze Olimpii. Patrząc na poprzedni sezon Dolcan na wyjazdach sporo meczów przegrywał: 5 zwycięstw, 2 remisy i 10 porażek. Olimpia natomiast u siebie już w tym sezonie eliminowała z Pucharu Polski Pogoń Szczecin i Lecha Poznań więc na pewno atut własnego boisku nie jest bez znaczenia w tym przypadku. Jak dla mnie pewne zwycięstwo gospodarzy.

Do góry
#5498442 - 15/08/2012 18:51 Re: I liga - sezon 2012/2013 [Re: Platini]
Bullet Offline
Marat Safin


Meldunek: 14/05/2005
Postów: 6982
Skąd: TORY H16 rz.13 m.9
ŁKS Łódź - Stomil Olsztyn

Myślę, że śmiało w tym meczu można zagrać X2 a dla bardziej odważnych 2 lub 2 dnb. Łódzka zbieranina kontra beniaminek z Olsztyna. Teoretycznie faworytem powinien być ŁKS, ale jak dla mnie są nim goście. Stomil zapłacił juz frycowe w meczach u siebie z Dolcanem w lidze i Łęczną w pucharze. Zespół ten grał w tym roku dwa razy sparingi w Gdyni i zwłaszcza w pierwszym zaprezentował się kapitalnie deklasując Arkę 4-1 (w drugim niedawno był remis 1-1). Świetnie pracują z młodzieżą w Olsztynie i penetrują boiska Warmii i Mazur w celu ściągania do siebie co bardziej utalentowanych. Mają w swoich szeregach kilku ciekawych graczy jak Filipek, Łukasik czy Baranowski. Przed sezonem doszedł min. 35 krotny reprezentant Litwy 28-letni pomocnik Mindaugas Kalonas. Klub ma przyzwoity budżet jak na 1 ligę i powinien spokojnie uplasować się w środku stawki. O ŁKSie nie ma co pisać za bardzo bo każdy wie co i jak. Sparingi kiepskie, jedno wielkie testowanie po spadku, porażka w Wałbrzychu w PP. Nawet zwycięstwo w Katowicach nie przekonuje mnie bo wszyscy wiedzą, że w Gieksie są nie mniejsze problemy niż w ŁKSie. Zarówno GKS jak i ŁKS czeka twarda walka o utrzymanie w tym sezonie i nic więcej. Reasumując uważam, że kursy na X2 w meczu ŁKS - Stomil są jakby to powiedzieć nieporozumieniem. Sam dodatkowo zagrałem, że Stomil strzeli gola w 1 połowie po kursie 2.65 w Betsson.

Do góry
#5502312 - 19/08/2012 04:12 Re: I liga - sezon 2012/2013 [Re: Platini]
Bullet Offline
Marat Safin


Meldunek: 14/05/2005
Postów: 6982
Skąd: TORY H16 rz.13 m.9
Polonia Bytom - Olimpia Grudziądz

Postanowiłem znowu zagrać na typ, że goście strzelą gola w 1 połowie tym razem po kursie 2.02 w Betsson. O tym jak prezentuje się kadra Polonii, która dowiedziała się tydzień przed startem rozgrywek w której zagra lidze niech posłuży fakt, że nie przyszedł nikt znaczący (głównie juniorzy, gracze z rezerw i nizszych lig), a odeszli min. podstawowi gracze z wiosny jak: Hermes, Joao Paulista, Cabaj, Wilczyński, Mąka czy Kobylik. Ci gracze wraz ze Świerczokiem i Trytko, których także nie ma już w Bytomiu strzelili w zeszłym sezonie 90% bramek dla Polonii! Pozostaje pytanie kto ich ma zastapić w obecnym sezonie? Bez dwóch zdań Polonia ma jedną z najsłabszych ekip w lidze i w obecnym składzie personalnym ich utrzymanie będzie graniczyło z cudem. Poza tym jak to przeważnie bywa w Bytomiu klub ma problemy natury finansowej. Jutro przyjeżdża do nich podrażniona Olimpia Grudziądz. Zespół, który przed obecnym sezonem zakontraktował kilku znanych i doświadczonych zawodników, co zaowocowało już kapitalnymi wynikami w Pucharze Polski, gdzie wyeliminowali Pogoń sZczecin i Lecha Poznań. W lidze póki co szło im słabo, ale jest to spowodowane min. dwoma kolejnymi niewykorzystanymi karnymi w meczach z Flotą i Dolcanem. Liczę na ich przebudzenie i myslę, że szybko otworzą wynik meczu w Bytomiu.

Do góry
#5502449 - 19/08/2012 16:10 Re: I liga - sezon 2012/2013 [Re: Platini]
tomczak7 Offline
addict

Meldunek: 17/12/2003
Postów: 550
Skąd: Bydgoszcz
Miedź Legnica-Zawisza Bydgoszcz

Mimo zaskakującego remisu u siebie z Tyskimi dalej wierzę w ten zespół i że 3 punkty przyjadą do Bydgoszczy. Trener Baniak zapowiada, że miedziowi nie będą murować, pójdą na wymianę ciosów. Jak taka wymiana może wyglądać wiedzą w Nowym Sączu. Zawisza napewno lepiej zaprezentuje się w takim meczu niż w ataku pozycyjnym gdzie przeciwnik stawia autobus w bramce. Na szczęście nia ma żadnych nowych kontuzji w zespole, kadra na mecz wyglada następująco:
Bramkarze: Witan, Skowroński
Obrońcy: Skrzyński (K) Stefańczyk, Petasz, Jankowski, Kopacz*
Pomocnicy i Napastnicy: Błąd, Masłowski, Hermes, Ciechanowski*, D. Mąka, Drygas, Zawistowski, Gevorgyan, Wójcicki, Chałas, Abott.
Mecz do obejrzenia w orange sport.
zawisza win 2.35+ olimpia grudziądz win 1.95 ako 4.58

Do góry
#5505975 - 22/08/2012 22:55 Re: I liga - sezon 2012/2013 [Re: Platini]
Bullet Offline
Marat Safin


Meldunek: 14/05/2005
Postów: 6982
Skąd: TORY H16 rz.13 m.9
Polonia Bytom - Termalica Nieciecza

Ostatnio trochę się wysypałem na meczu Polonii bo zamiast grać pewną dwójkę wybrałem gola do przerwy dla Olimpii Grudziądz. Dziś zagram więc bez kombinacji. Czysta dwójka po kursie 1.8 w Betsson. O Polonii pisałem już poprzednio i nic się w tej materii nie zmieniło. Jeden z najpoważniejszych kandydatów do spadku. Dziś w zaległym meczu goszczą u siebie "koszmar" wielu kibiców, a mianowicie zespół z pól kukurydzy z Niecieczy. W Niecieczy po słabej końcówce ubiegłego sezonu nastąpiło trochę zmian żeby wspomnieć chociażby o odejściu trenera Radolskiego zastapionego przez Kazimierza Moskala. Nadal mają oni w swoich szeregach kilku zawodników, którzy prezentują poziom ekstraklasowy jak Pawlusiński, Biskup czy Piątek oraz utalentowanych młodzieżowców jak Nalepa czy Ceglarz. Początek sezonu nie był najlepszy dla Termaliki, ale ostatnia pewna i wysoka wygrana w Tychach napawa optymizmem w perspektywie dzisiejszego meczu. Reasumując czysto piłkarsko nie powinno być niespodzianki. Goście to zespół poukładany na boisku i stabilny finansowo. Gospodarze na pierwsze punkty chyba poczekają przynajmniej do niedzieli jak przyjedzie Sandecja.

Do góry
#5509097 - 25/08/2012 04:53 Re: I liga - sezon 2012/2013 [Re: Platini]
Bullet Offline
Marat Safin


Meldunek: 14/05/2005
Postów: 6982
Skąd: TORY H16 rz.13 m.9
Bogdanka Łęczna - GKS Katowice

Spotkanie outsiderów w Łęcznej z gatunku meczu o przysłowiowe 6 punktów. O ile miejsce w tabeli Gieksy nikogo nie powinno dziwić biorąc pod uwagę zawirowania wokół klubu z Katowic, gdzie od kilku lat się nie przelewa i jest mnóstwo różnych problemów natury organizacyjnej i finansowej to przedostatnia pozycja klubu z Łęcznej na pewno jest niespodzianką. Jeśli ktoś ma ochotę poczytać o sytuacji w Bogdance to zapraszam tu:

http://www.gieksa.pl/wiesci-z-obozu-rywala-bogdanka-leczna/

Ja widziałem ten zespół tydzień temu w Gdyni i trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że w pierwszej połowie w niczym nie ustępował Arce. Grali przyzwoitą piłkę i spokojnie mogli prowadzić do przerwy. Biorąc pod uwagę, że w Gdyni znacznie lepiej zagrali przed przerwą, a w meczach u siebie w tym sezonie zarówno w lidze z Okocimskim jak i w PP z Lechią w pierwszej połowie strzelali gole postanowiłem zagrać w Betssonie, że strzelą gola do przerwy. Zespół ten personalnie wygląda lepiej niż Gieksa, organizacyjnie dzieli obie ekipy przepaść, a dodatkowo w czterech ostatnich sezonach zawsze w Łęcznej wygrywali gospodarze. Jutro mają idealną szansę na przełamanie złej passy i liczę, że już w pierwszej połowie coś ustrzelą. Goście to kolejna moim zdaniem ekipa po Polonii Bytom i ŁKS, którą czeka dramatyczny bój o utrzymanie.

Do góry
#5510499 - 26/08/2012 16:42 Re: I liga - sezon 2012/2013 [Re: Platini]
Radek_89 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/01/2006
Postów: 8920
Skąd: Ciechanów/Toruń
Kolejarz Stróże - Arka Gdynia 2 2.85 (Betsson)

Arka zaczęła sezon od dwóch zwycięstw i widać, że w Gdyni panuje ogromna presja na powrót do Ekstraklasy. Przed arkowcami pierwszy wyjazd w tym sezonie i patrząc na zeszły sezon, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kontynuowali swoją serię. Stróże nie były bowiem jakąś twierdzą. Czwarty na koniec sezonu Kolejarz miał bilans plasujący tą drużynę w dolnej połowie tabeli meczów przed własną publicznością. Na razie Kolejarz nie przegrywa - zremisował w Tychach i Brzesku, u siebie pokonał Miedź Legnica. Wyniki mogą się podobać, ale dopiero teraz przychodzi poważny sprawdzian, bowiem jeżeli Arka nie chce od razu stracić dystansu do czołówki, takie mecze musi wygrywać. Transmisja meczu w Orange Sport.

Do góry
#5520994 - 01/09/2012 13:22 Re: I liga - sezon 2012/2013 [Re: Platini]
tomczak7 Offline
addict

Meldunek: 17/12/2003
Postów: 550
Skąd: Bydgoszcz
Arka-Zawisza 2 2.6

Kadra Zawiszy na mecz wygląda następująco:
Bramkarze: Witan, Norko
Obrońcy: Skrzyński (K) Stefańczyk, Petasz, Jankowski,
Pomocnicy i Napastnicy: Błąd, Masłowski, Hermes, Ciechanowski*, D. Mąka, M.Mąka*, Drygas, Zawistowski, Gevorgyan, Wójcicki, Chałas, Abott.

Jedynym kłopotem trenera Szatałowa jest brak młodego stopera Kopacza (kontuzja podstawowego młodzieżowca w meczu z Okocimskim) zamiast niego na stoperze obok Skrzyńskiego zagra Jankowski, ale oprócz roszady w densywie trzeba będzie do składu dołączyć innego młodzieżowca aby regulaminowi stało się zadość. Prawdopodobnie padnie na młodego Mąkę. W Arce też mają problem w defensywie po otrzymaniu przez Sobieraja czerwonej kartki w meczu z Craxą (oprócz meczu z Zawiszą nie zagra również w następnej kolejce). Rok temu to właśnie Arka zatrzymała w Gdynii rozpędzonego Rycerza wygrywając 5:2, ale w tym roku sytuacja obu drużyn trochę się zmieniła, to Zawisza typowany jest jako murowany kandydat do awansu a Arka ma zespół raczej na środek tabeli. Szkoda że w Gdynii nie będzie kibiców z Bydgoszczy (Arka wykorzystała durny regulamin PZPN i "niby remont" drogi na sektor gości spowodował zakaz przyjazdu kibiców Zetki).Mimo wszystko liczę na snajperski zmysł Abbota (5 goli w 4 meczach), szybkie kontry Błąda,stałe fragmenty gry Petasza i Zawistowskiego oraz spokój defensywy kierowanej przez Skrzyńskiego. Kurs na zwycięstwo Bydgoszczan ładny, dodatkowo w dubelku bracia Tyscy (Tychy-Bytom 1 1.9). Mecz Arka-Zawisza o 19:45 na Orange sport.

Do góry
#5531616 - 08/09/2012 16:33 Re: I liga - sezon 2012/2013 [Re: Platini]
krz1910 Offline
veteran

Meldunek: 22/03/2009
Postów: 1206
Bogdanka Łęczna - Dolcan Zabki
Typ: 1
Kurs: 2.12

W szóstej kolejce pierwszej ligi niepokonany do tej pory zespół Dolcana Ząbki przyjedzie do Łęcznej by zagrać swój mecz z tutejszą Bogdanką. Dolcan jednak nie wspomina najlepiej przyjazdów do Łęcznej do tej pory Dolcan bowiem grał w Łęcznej pięciokrotnie z czego dwa razy swoje mecze przegrał i trzy zremisowali. Warto również wspomnieć, że Dolcan nie wygrał z Bogdanką w 5 ostatnich spotkaniach ligowych (liczą również mecze u siebie). Bogdanka więc jest dość niewygodnym rywalem dla zespołu trenera Roberta Podolińskiego.
Postanowiłem więc zagrać w tym meczu zwycięstwo gospodarzy. Dolcan jak wiemy nie przegrał jeszcze meczu ligowe, prędzej czy później jednak to nastąpi (w 1 lidze pozostało jeszcze 3 takie zespoły). Dolcan bowiem nie był wymieniany wśród zespołów które mogą powalczyć o awans do Ekstraklasy, raczej upatrywano w nich zespół środka tabeli. Dziś grają z Łęczną, która po słabym początku (3 porażki w 3 pierwszych kolejkach), pomału wraca na właściwe tory (przypomnę, że przed sezonem Bogdanka była wymieniana nawet wśród zespołów, które mogą włączyć się w walkę o awans). Najpierw u siebie wygrali z GKS-em Katowice a następnie zremisowali ze Stomilem Olsztyn, choć jak mówił bramkarz Bogdanki Prusak ten wynik to jest dla jego zespołu porażka, co oczywiście świadczy bardzo dobrze o zespole.
W obu zespołach raczej bez osłabień, w Łęcznej zabraknie zabraknie Michała Renusza oraz Michała Zubera, obaj są jednak kontuzjowani od dłuższego czasu, prawdopodobnie na ławce mecz zacznie Kamil Oziemczuk, który ostatnio miał również kontuzję. W ekipie Dolcanu natomiast nie ma osłabień a do kadry wraca Grzegorz Piesio.
Tak jak więc napisałem jest to mecz na przełamanie i pierwszą porażkę ligową Dolcanu, Łęczna spisuje się coraz lepiej i pomału wychodzi z tego dołka w jakim byli na początku rozgrywek. Ponadto pamiętajmy, że Łęczna jest bardzo niewygodnym zespołem dla Dolcanu z którym zespół z Ząbek ma naprawdę sporo problemy w tym spotkaniach. Kolejnym ważnym aspektem jest fakt, że mecz jest w Łęcznej, wiadomo bowiem, że w Ząbkach gra się zupełnie inaczej i rywale, którzy tam przyjeżdżają mają duże problemy by przystosować się do nawierzchni płyty w Ząbkach. Dolcan więc sporo traci w meczach wyjazdowych i myślę, że będziemy tego świadkami również dziś i Dolcan po raz pierwszy w tym sezonie przegra mecz ligowy.

Do góry
#5532785 - 09/09/2012 16:18 Re: I liga - sezon 2012/2013 [Re: Platini]
krz1910 Offline
veteran

Meldunek: 22/03/2009
Postów: 1206
Olimpia Grudziadz - Warta Poznań
Typ: 1
Kurs: 2.07
Betsson

Piłkarze Warty zapowiadają, że dzisiaj w Grudziądzu będą chcieli zrehabilitować się za porażki z poprzedniego sezonu z Olimpią, przypomnę bowiem, że Olimpia wygrała zarówno u siebie 2-1 jak i w Poznaniu 2-1 z Wartą. W Grudziądzu natomiast panuje przekonanie, że zespół ma patent na drużyny z Poznania, bowiem oprócz tych dwóch zwycięstw z Wartą w tym sezonie sprawili już niespodziankę eliminując Lecha Poznań z Pucharu Polski!
Ja postanowiłem zagrać więc zwycięstwo gospodarzy. Wiadomo, że teren w Grudziądzu jest bardzo specyficzny i gra się tutaj gościom bardzo ciężko. W tym sezonie oprócz wyeliminowania Lecha z Pucharu Polski wygrali również z ŁKSem Łódź 3-1 oraz bezbramkowo zremisowali z Dolcanem Ząbki.
Dla Warty natomiast będzie to już 5 mecz na wyjeździe w tym sezonie (tylko jeden grali u siebie). Ich bilans wygląda naprawdę dobrze (2 zwycięstwa, remis i porażka w tym te dwa zwycięstwa odniesione w dwóch ostatnich spotkaniach). Nic jednak nie trwa wiecznie i seria trzech spotkań bez porażki w meczach wyjazdowych kiedyś się skończy. Dlaczego więc nie miałoby to być w Grudziądzu z zespołem który już pokazywał, że potrafi ogrywać zespoły z Poznania.
Ja może przypomnę, że Olimpia przed sezonem dokonała naprawdę bardzo ciekawych transferów i wśród wielu fachowców była uznawana za czarnego konia rozgrywek. Przyszli przecież zawodnicy z Ekstraklasy jak Michał Łabędzki, Maciej Rogalski, Robert Szczot czy Marcin Smoliński ale także zawodnicy którzy wyróżniali się w 1.lidze w poprzednim sezonie jak Dariusz Gawęcki, Marcin Woźniak i Sławomir Mazurkiewicz. Z kluczowych zawodników odeszli natomiast raptem Jarosław Białek, Maciej Dąbrowski, Bartłomiej Kowalski i Jarosław Ratajczak więc kadrowo ta drużyna na pewno zyskała. Obecnie ta drużyna zajmuje 10. miejsce ale według wielu jeżeli nowi zawodnicy w końcu się zgrają to jest to ekipa jak najbardziej na górną część tabeli (a może nawet coś więcej).
W Warcie natomiast nie ma już Bartosza Bereszyńskiego, Tomasza Foszmańczyka, Marcina Klatta, Piotra Reissa i Krzysztofa Sobieraja. Zawodnikami, którzy przyszli latem do zespołu i wywalczyli sobie miejsce w pierwszym składzie są Daniel Ciach (Polonia Warszawa), Wojciech Trochim (Sandecja Nowy Sącz) i Bartłomiej Pawłowski (Jarota Jarocin) z ławki zazwyczaj wchodzą natomiast Krzysztof Bartoszak (Jarota Jarocin) i Marcin Trojanowski (Chojniczanka Chojnice).
Podsumowując więc zmiany kadrowe na plus po stronie Olimpii Grudziądz, atut własnego boiska również po stronie Olimpii a ponadto zespół ma świadomość (ale również rywale taką mają), że potrafią grać z drużynami z Poznania i z nimi wygrywać. Czynnik psychologiczny może więc również w tym spotkaniu odegrać ważną rolę. Mój typ to zwycięstwo gospodarzy.

Do góry
#5544179 - 16/09/2012 14:32 Re: I liga - sezon 2012/2013 [Re: Platini]
tomczak7 Offline
addict

Meldunek: 17/12/2003
Postów: 550
Skąd: Bydgoszcz
Stomil Olsztyn-Zawisza Bydgoszcz 2 2.02 Fortuna

Bydgoszczanie wyjeżdżają do Olsztyna po kolejne 3 punkty, w kadrze zabraknie najlepszego napastnika Pawła Abbota(5 bramek). Mimo absencji czołowego snajpera Zawisza jest faworytem do zwycięstwa ponieważ w drużynie trwa rywalizacja na każdej pozycji, przy kontuzji Pawła trener Szatałow(w dniu wczorajszym obchodził 49 urodziny) będzie wybierał pomiędzy Chałasem a Leśniewskim na szpicy. Do drużyny wraca po 1 meczu przerwy jej kapitan Skrzyński co zapewni dodatkowy spokój w bloku defensywnym (Zawisza stracił do tej pory 1 bramkę-karny po ręce Kopacza w Legnicy). Jedenastka która wybiegnie w Olsztynie wg. mnie będzie wyglądała nastepująco:
Witan - Stefańczyk, Skrzyński, Kopacz, Petasz, Hermes, Zawistowski, Masłowski, Błąd, D. Mąka, Chałas(Leśniewski).
W drużynie gospodarzy zabraknie za kartki dwóch podstawowych obrońców-Bucholca i Baranowskiego. Stomil w dotychczasowych meczach u siebie poniósł 2 porażki(z Dolcanem 1:2 oraz z Wartą 0:2)oraz zremisował 2:2 z Łęczną. Reasumując Zawisza powinien dopisać kolejną trójeczkę (trzeba gonić Flotę i uciekać innym rywalom).

Do góry
#5587249 - 14/10/2012 15:50 Re: I liga - sezon 2012/2013 [Re: Platini]
krz1910 Offline
veteran

Meldunek: 22/03/2009
Postów: 1206
Flota Swinoujscie - Warta Poznan ( 0 - 1. ) // handicap 3-drogowy
Typ: 1
Kurs: 2.75
Betsson

W jedynym niedzielnym spotkaniu 12 kolejki Pierwszej Ligi w Świnoujściu Flota, lider rozgrywek podejmie Wartę Poznań. Flota jest zespołem, który w tym sezonie jako jedynie w rozgrywkach jeszcze nie przegrał i myślę, że po dzisiejszym spotkaniu może zostać to potrzymane. Tym bardziej, że wiedzą już, że ekipy goniące ją czyli Zawisza i Termalica w tej kolejce straciły punkty i jest szansa na umocnienie pozycja lidera w tym spotkaniu. Trzeba jednak wygrać i ja osobiście myślę, że Flota wygra to starcie ale wygra w rozmiarach przynajmniej dwóch bramek, stąd też mój typ na handicap -1.0 w stronę gospodarzy.
Warta ostatnio co wyjazd to porażka, zaczęło się od Grudziądza i porażki z Olimpią 2-4, następnie była wizyta w Łęcznej i porażka z Bogdanką 1-3, ostatnio natomiast był mecz w Bydgoszczy i porażka z Zawiszą 0-2. Flota natomiast w tym sezonie nie straciła jeszcze punktów na własnym obiekcie (6 spotkań - 6 zwycięstw, bilans bramkowy 10-1). Warto też podkreślić, że Flota jest w niezłej dyspozycji o czym niech świadczy ostatni mecz z ŁKSem w Łodzi i bardzo przekonujące zwycięstwo 7-1!
Dzisiaj Flota najprawdopodobniej zagra w najmocniejszym zestawieniu. Trener Warty nie ma natomiast takiego komfortu zabraknie przede wszystkim Wojciecha Trochima a także Macieja Mysiaka, a występ Adriana Bartkowiaka jest bardzo mało prawdopodobny.

Do góry
#5614923 - 03/11/2012 19:02 Re: I liga - sezon 2012/2013 [Re: Platini]
mln Offline
Arka Gdynia!

Meldunek: 09/07/2009
Postów: 9251
Skąd: miasto z morza i marzeń
Cracovia - Sandecja 1 1.45 tobet

Piętnasta kolejka pierwszej ligi, spotkanie pomiędzy walczącym o awans zespołem Cracovii, a drużyną drugiej połowy tabeli Sandecją. Zdecydowanym faworytem są gospodarze i ciężko mi wyobrazić sobie inny wynik niż ich zwycięstwo. Cracovia gra u siebie bardzo dobrze i skutecznie, wygrała wszystkie pięć spotkań ligowych, nie zawsze było łatwo, przeważają na boisku a bramka nie chce paść, jednak pokazują w tym sezonie że grają do końca i potrafią w ostatnich minutach sięgać po trzy punkty. W dzisiejszym spotkaniu nie będzie mógł zagrać tylko Zejdler za kartki a niepewny jest jeszcze występ Dudzica, który jeśli zagra to tylko w masce do nich dodać można też Jarabicę, ale on już od dawna nie jest brany pod uwagę przy ustalaniu składu z powodu kontuzji, natomiast po pauzie za kartki wraca Żytko. Sandecja zajmuje 13 miejsce z 15 punktami na koncie, co ważne nie zremisowali jeszcze ani razu, na koncie mają 5 zwycięstw i 9 porażek, bilans bramkowy 14:29. Drużyna według mnie bardzo przeciętna, popełniająca spore błędy w defensywie, a dodatkowo niepewny jest występ pary stoperów co przy zapewne dużej przewadze w dzisiejszym meczu Cracovii może pomóc gospodarzom w miarę szybkim objęciu prowadzenia. W pierwszej lidze tylko ŁKS stracił więcej bramek, ostatnio Sandecja gra fatalnie, na sześć spotkań ponieśli pięć porażek. Widziałem Sandecję w Gdyni i zaprezentowali się bardzo przeciętnie przegrywając wyraźnie, ostatnio u siebie z Wartą było widać że nie mają za wiele atutów również w napadzie z ekipami, które potrafią grać w piłkę. Myślę że Cracovia powinna dziś spokojnie dopisać trzy punkty do swojego konta, jeśli uda się szybko rozmontować defensywę gości gospodarze mogą liczyć na najbardziej efektowne tegoroczne zwycięstwo czyli trzema bramkami.

Do góry
#5616516 - 04/11/2012 14:38 Re: I liga - sezon 2012/2013 [Re: Platini]
krz1910 Offline
veteran

Meldunek: 22/03/2009
Postów: 1206
ŁKS Łódź - Miedź Legnica : Liczba bramek
Typ: powyżej 2.5
Kurs: 1.73
Betsson

Bardzo trafnie według mnie na konferencji prasowej przed tym meczem trener Miedzi Legnica Bogusław Baniak zdiagnozował grę ŁKS-u, mówiąc, że jest to drużyna mająca niezły atak, oparty na młodych, szybkich zawodnikach. Niestety najsłabszą stroną drużyny z Al.Unii uważa linię defensywną.
ŁKS do tej pory stracił w 1.lidze najwięcej bramek spośród wszystkich drużyn -33, strzelił natomiast ich 16. Według mnie w dzisiejszym spotkaniu ŁKSiacy powinni poprawić zarówno jedną jak i drugą statystykę. Obaj szkoleniowcy przed tym spotkaniem zapowiadają bowiem, że ich drużyną zagrają o zwycięstwo. Zapowiada się więc otwarte spotkanie.
Bramki według mnie powinny paść, bowiem wspomniałem już o słabej defensywie ŁKSu, który w niemal każdym meczu popełnia proste błęd y w defensywnie, które kończą się stratą bramki. Myślę, że mając takich zawodników jak Jakub Grzegorzewski, Wojciech Łobodziński czy Zbigniew Zakrzewski zespół z Legnicy powinien stwarzać sobie sytuację pod bramką Wyparły i część z nich wykorzystać. ŁKS jednak również ma ciekawych zawodników z przodu, którzy potrafią zdobywać bramki jak Mateusz Stąporski, Jakub Więzik, Paweł Kaczmarek czy Konrad Kaczmarek. Zapowiada nam się bardzo ciekawe i myślę otwarte widowisko w którym powinno paść sporo goli. Mój typ to powyżej 2.5 bramek strzelonych w tym spotkaniu.

Do góry
#5624089 - 10/11/2012 19:41 Re: I liga - sezon 2012/2013 [Re: Platini]
krz1910 Offline
veteran

Meldunek: 22/03/2009
Postów: 1206
Polonia Bytom - Kolejarz Stróże
Typ: 2
Kurs: 1.79
Betsson

Polonia Bytom w tej rundzie pokazała, że "danie" jej miejsca w I lidze przez PZPN było błędem. Drużyna ta według mnie mogłaby mieć problemy w II lidze natomiast została "wrzucona" o szczebel wyżej i sobie z tym niestety nie poradziło, mimo ambitnej postawy na boisku. Ambicją jednak nie da się wygrywać spotkań, stąd też skromne 4 oczka na koncie drużyny prowadzonej przez trenera Jacka Trzeciaka. Trzeba przyznać, że jest to drużyna nieprzygotowana do gry w I lidze, to widać w większości spotkań. W końcówkach zwykle ta drużyna oddaje całkowicie pole gry rywalom i zwykle to właśnie w końcówkach Bytom swoje mecze przegrywa. Wpływ na to ma nie tylko pech ale również brak doświadczenia większości zawodników oraz bardzo wąska ławka rezerwowych co przy pladze kontuzji w Bytomiu sprawia takie a nie inne rezultaty.
Dziś faworytem również nie są gospodarze a Kolejarz Stróże dla którego jest to bardzo istotne spotkanie. Po ostatnich porażkach drużyna ta ma raptem 4 punkty przewagi nad strefą spadkową i dziś powinni wygrać z najsłabszą drużyną ligi jeżeli chcą mieć w miarę spokojną zimę. Osobiście uważam, że ekipie prowadzonej przez Przemysława Cecherza powinno udać się "zgarnąć" komplet punktów, bo jest to drużyna bardziej dojrzała oraz mająca w swoich szeregach Macieja Kowalczyka na którego bramki w Kolejarzu mogą liczyć w trudnych momentach. Myślę, że niebiesko-czerwonymi po tym spotkaniu nadal będą mieli 4 oczka, natomiast Kolejarz nieco awansuje w ligowej tabeli po dzisiejszym zwycięstwie.

Do góry
#5632446 - 17/11/2012 14:39 Re: I liga - sezon 2012/2013 [Re: Platini]
krz1910 Offline
veteran

Meldunek: 22/03/2009
Postów: 1206
LKS Nieciecza - Flota Świnoujście : Liczba bramek
Typ: Powyżej 2.5
Kurs: 1.90
Betsson

Spotkanie na szczycie w 1.lidze. Lider rozgrywek Flota Świnoujście przyjeżdża dziś do Niecieczy by zagrać spotkanie z wiceliderem. W poprzednich sezonach spotkania między tymi drużynami na ogół były ciekawe i obfitowały w bramki. W sezonie 2010/11 Termalica u siebie wygrała 2-1, w Świnoujściu natomiast mieliśmy remis 2-2, w sezonie 2011/12 Flota u siebie wygrała skromie 1-0, natomiast w Niecieczy padło, aż 5 bramek, a Flota wygrała 3-2. Liczę, że również dziś będziemy świadkami niezłego spotkania w którym zobaczymy sporo bramek. Stąd też mój typ na powyżej 2.5 goli w meczu.
Flota Świnoujście jest to bowiem drużyna, która do tej pory strzeliła najwięcej bramek z pośród wszystkich pierwszoligowców (31), Termalica również jednak może pochwalić się niezłym wynikiem jeśli chodzi o zdobywanie bramek, bo ma już ich w tym sezonie strzelonych 26 i jest to trzeci wynik w pierwszej lidze.
Według mnie obie ekipy będą chciały wykorzystać dziś swoje możliwości jeśli chodzi o zdobywanie bramek i wygrać to spotkanie. Termalica Bruk-Bet Nieciecza jest wiceliderem gra u siebie i ma okazję odrobić nieco straty do Floty ale również umocnić się na pozycji numer dwa w tabeli ponieważ obecnie mają 32 oczka tyle samo co Cracovia ale już np. 3 punkty więcej niż Zawisza. Flota według mnie również nie będzie grała w tym meczu asekurancko, wiedzą bowiem, że mogą odskoczyć rywalom na naprawdę sporą ilość punktów w tabeli (obecni ich przewaga nad drugim to 8 punktów) a gdyby udało im się wygrać dziś z Niecieczą a Cracovią (co wcale nie jest niemożliwe) straciła punkty z Miedzią Legnica mogą tą przewagę powiększyć do dwucyfrowego wyniku.
Oby jednak nie było tak wesoło obie ekipy zagrają bez kilku podstawowych zawodników. W ekipie gospodarzy zabraknie za kartki Dalibora Plevy a z powodu kontuzji nie zobaczymy Jakuba Biskupa. W ekipie gości z powodu kartek nie zagrają natomiast Sebastian Olszar i Christian Nnamani.
Myślę, że mimo tych braków kadrowych w Niecieczy zobaczymy naprawdę niezłe widowisko w którym padnie kilka bramek, wszak jest to mecz na szczycie w 1.lidze więc powinniśmy spodziewać się naprawdę niezłego widowiska. Mój typ to over 2.5 goli.

Do góry
#5790936 - 09/03/2013 04:49 Re: I liga - sezon 2012/2013 [Re: Platini]
mln Offline
Arka Gdynia!

Meldunek: 09/07/2009
Postów: 9251
Skąd: miasto z morza i marzeń
Pierwsza liga wznawia rozgrywki, spotkanie sąsiadujących ze sobą zespołów Warty Poznań i Arki Gdynia. Patrząc na tabelę czy fakt że gospodarzem meczu jest Warta lekkim faworytem tego spotkania powinna być Warta i tak też było jeszcze kilka dni temu, a na Arkę można było znaleźć nawet 3.10 a na zwycięstwo przynajmniej dwiema bramkami kurs wynosił 7.00. Kursy jednak wyraźnie spadły ponieważ Warta to już zupełnie inny zespół niż ten z jesieni. W Poznaniu nie mają pieniędzy, obecnie pensje są nawet 4-krotnie niższe niż jeszcze nie dawno, odeszli więc prawie wszyscy zawodnicy z pierwszej jedenastki, cała obrona, w pomocy został tylko doświadczony Magdziarz a w ataku Bartoszak. W kadrze na rundzie jesienną jest masa anonimowych zawodników nigdy nie występujących na takim poziomie rozgrywkowym lub mających małe doświadczenie. Oczywiście jest to spora szansa dla nich ale prawda jest taka że jest to obecnie słaby zespół któremu ciężko będzie w tej rundzie o punkty w każdym kolejnym meczu. Zdecydowano się powierzyć zespół swojemu człowiekowi, Wartę poprowadzi w rundzie wiosennej niespełna 30-letni Maciej Borowski, trener bez doświadczenia ale znający realia klubowe. Do klubu na miejsce podstawowych graczy przyszli zawodnicy dużo niższej klasy, trener wie że muszą postawić na defensywę by cokolwiek w tej rundzie wywalczyć więc grać będą z dwoma defensywnymi pomocnikami w składzie. Arka również ma swoje problemy, a wyniki osiągnięte przez zespół jesienią nie były zadowalające choć oczywiście nie jest to zespół na awans. Jednak skład personalny pozwalał oczekiwać kilku punktów więcej na koncie. W przerwie zimowej nie było wielkich ruchów transferowych, odszedł trener Nemec, a zastąpił go jego asystent Paweł Sikora, nie ma przed nim postawionych jakiś specjalnych celów, kibice oczekują przede wszystkim lepszego stylu, bardziej ofensywnej gry. Jeśli chodzi o zawodników to odszedł w dość nieciekawych okolicznościach Formella do Lecha a przyszło kilku piłkarzy z których szansę na występ jutro mają Grzelak Kubowicz i Zwoliński. Zabraknie jutro na środku defensywy Sobieraja (kartki), dlatego też środek defensywy tworzyć będą Brodziński i testowany na tej pozycji w sparingach doświadczony Jarzębowski. Na prawej stronie zagra nowo wybrany kapitan Krajanowski, a z na lewej obronie wymieniony wyżej Kubowicz. Pomoc to prawdopodobnie Radzewicz, Rzuchowski, Szwoch i Grzelak, do tego Kuklis i Marcus da Silva. Skład wygląda naprawdę przyzwoicie choć nadal głównym problemem wydaje się brak silnego napastnika. Problem jest też na bramce, Arka od lat czeka na dobrego specjalistę w tym fachu i jakoś nie może na takowego trafić, obecnie mniejszym złem jest Szlaga i to on powinien jutro zagrać, choć zdarzają mu się spore błędy, jednak i tak wydaje się pewniejszym od pozyskanego przed tą rundą Miszczuka. W sparingach Arka prezentowała się dobrze ogrywając słabszych rywali bez większych problemów, jutro jednak prawdziwy sprawdzian. Świetnie się złożyło że na początek przyjdzie Arce zmierzyć się z tak słabym zespołem, powinni zdobyć trzy punkty, są zdecydowanym faworytem tego spotkania.

Do góry
Strona 1 z 2 1 2 >

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (akagi, Sensei, burbon, igea23, rafal08), 3374 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581642 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49