Strona 1 z 5 1 2 3 4 5 >
Opcje tematu
#59130 - 10/05/2004 13:53 Bukmacher internetow vs Urząd Skarbowy
..::viPer::.. Offline
addict

Meldunek: 02/10/2003
Postów: 505
Skąd: Warszawa
Jestem strasznie ciekawy, jak wygląda sparwa legalności wygranej w internetowych firmach bukmacherskich. Przecież tam nie płaci się żadnego podatku. Żadna firma internetowa nie wystawi zaświadczenia o wygranej, więc nie można pójść do Urzędu i zgłosić wygraną. Czy pieniądze które wygrywamy w internecie są nielegalne? Czy można je w jakiś sposób zalegalizować teraz gdy Polska jest UE?

Do góry
Bonus: Unibet
#59131 - 10/05/2004 13:58 Re: Bukmacher internetow vs Urząd Skarbowy
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Temat był już kilka razy poruszany, ale pytanie jest nadal aktualne, bo nie było nikogo kto na 100% byłby w stanie potwierdzić, że jest to nielegalne ani nie znalazł się taki, który obroniłby tezę przeciwną. Ja obsobiście skłaniam się do stanowiska, że skoro firma zarejestrowana jest na wyspach Bahama to US nic do tego nie powinien mieć, ale prawnikiem nie jestem.

Do góry
#59132 - 10/05/2004 14:49 Re: Bukmacher internetow vs Urząd Skarbowy
..::viPer::.. Offline
addict

Meldunek: 02/10/2003
Postów: 505
Skąd: Warszawa
Niewiem czy jest tak jak mówisz. W końcu jesteśmy polakami i wygrywamy będąc w Polsce, więc podatek trzeba zapłacić. Nie mam pewności co do tej kwestii. Pozostaje jeszcze sprawa legalności tych pieniędzy. Zakładając, że Urzędowi Skarbowemu nie trzeba płacić podatku i jest to całkiem legalne to jak udowodnić im, że pieniądze są legalne i nie pochodzą np. z przestępstwa. Mówię tu oczywiście o kwotach po kilka tysięcy. uki w internecie nie wystawią zaświadczenia o wygranej na papierze, a Urząd nie honoruje jakiegoś np. skana z historii konta.

Do góry
#59133 - 10/05/2004 15:13 Re: Bukmacher internetow vs Urząd Skarbowy
Anonymous
Unregistered


ja tam na minus jestem wiec nie bede placil podatku od straty

Do góry
#59134 - 10/05/2004 15:17 Re: Bukmacher internetow vs Urząd Skarbowy
_BUNIO_ Offline
newbie

Meldunek: 30/10/2003
Postów: 36
Skąd: Tychy
Cześć !
Sam jakiś czas temu będąc w US w sprawie pitów z ciekawości zapytałem panią z okienka informacyjnego jak to jest z pieniędzmi z zakładów wzajemnych wygranymi przez internet za granicą ale niestety niewiedziała co mi ma odpowiedziec zaczęła szperac w jakiejs grubej knidze cos rzuciła hasłem że może podwójny podatek trzeba będzie zapłacić tzn z tego kraju gdzie gramy i u nas chodz wiadomo ze to pierwsze odpada
Jeśli będę w takiej potrzebie to pójdę tam jeszcze raz i napewno wtedy się dowiem i jeśli będzie trzeba to tu obwieszczę
Pozdrawiam
_BUNIO_

Do góry
#59135 - 10/05/2004 15:27 Re: Bukmacher internetow vs Urząd Skarbowy
..::viPer::.. Offline
addict

Meldunek: 02/10/2003
Postów: 505
Skąd: Warszawa
Może troszkę źle sformułowałem problem. Chodzi mi o kwestię legalności tych pieniędzy, określenie źródła pochodzenia. Sprawa podatku też mnie interesuje, chociaż dla świętego spokoju można pójść zgłosić wygraną i zapłacić te 10%. Jadnak żeby to zrobić trzeba dowodnić, że te pieniądze są pochodzą z wygranej. W przypadku naziemnych buków sparawa jest jasna, bo można poprosić panią w okinku, żeby wystawiła zaświadczenie o wygranej. Buki internetowe czegoś takiego nie wystawią. Dla nich dowodem wygranej jest zapis w historii konta. Nie jest to jednak żaden dowód dla US.

Do góry
#59136 - 10/05/2004 15:32 Re: Bukmacher internetow vs Urząd Skarbowy
Tetfol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/06/2002
Postów: 4641
Skąd: Tarnów
Skąd wiesz że Buk internetowy nie wystawi ci takiego zaświadczenia??

Do góry
#59137 - 10/05/2004 15:33 Re: Bukmacher internetow vs Urząd Skarbowy
raiders_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/03/2004
Postów: 16479
Skąd: z samego dna
Hmm no zaraz np jesli gramy w expekcie to firma zrajestrowana jest na malcie i rejestrujac sie do tego buka akcpetyjemy prawo PANSTWA MALTA!!! ."Podpisujemy " z expektem umowe "jaka taka" dobrowolnie sie rejestrujac ,a to ze gramy z polski to nie ma nic do zeczy,jak wiadomo na malcie nie ma podatku od zakladow sporowych wiec pieniadze sa legalen.a nas US nic nam nie moze zrobic,bo kase wygrywamy legalnie.
przynajmniej tak mi sie wydaje.
BO jesli by nas expekt okradl z pieniedzy "co sie zdarza coraz czesciej" np z sumy 1000zl i chcieli bysmy to zalatwic droga sadowa to musimy skladac pozew na MALCIE.wiem to od znajomego prawnika ,kiedys sie go pytalem o taka przykladowa sprawe.rejestrujac sie do jakiego kolwiek buka nalezy czytac regulamin ,gdzie buk jest zarjestriwany i na jakim prawie(panstwowym) dziala.

Do góry
#59138 - 10/05/2004 15:41 Re: Bukmacher internetow vs Urząd Skarbowy
PAWi Offline
old hand

Meldunek: 22/04/2001
Postów: 929
Skąd: Płock
Ciekawa kwestia, tak samo jakbysmy wygrali w Lotto w niemczech przyjechali do Polski i US by chcial od nas za to kase Chociaz z drugiej strony gramy z terytorium Polski. Oczywiscie z US nikt nic nie wie.

Do góry
#59139 - 10/05/2004 15:46 Re: Bukmacher internetow vs Urząd Skarbowy
raiders_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/03/2004
Postów: 16479
Skąd: z samego dna
spraa gry w lotta w niemczech to zupelnie i nna sprawa ,graja i wygrywajac w nimczech placisz tam odrazu podatek przy odbioze kasy.A poza tym posla i nimcy maja podpisane porozumieie o placeniu podatkow ,pracujac w nimczech legalnie placisz odrazu podatek i przyjezdazajac do polski US nic ci nie zrobi bo podatek zappaciles w nimczech.

Do góry
#59140 - 10/05/2004 15:53 Re: Bukmacher internetow vs Urząd Skarbowy
..::viPer::.. Offline
addict

Meldunek: 02/10/2003
Postów: 505
Skąd: Warszawa
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Tetfol:
[qb]Skąd wiesz że Buk internetowy nie wystawi ci takiego zaświadczenia??[/qb][/QUOTE]Pytałem się w Expekcie, rozmawiałe z jakimś gościem z BOK i ten mi powiedział, że żaden buk internetowy czegoś takiego nie wystawi. Znajomi pytali się w innych bukach.

Do góry
#59141 - 10/05/2004 16:00 Re: Bukmacher internetow vs Urząd Skarbowy
..::viPer::.. Offline
addict

Meldunek: 02/10/2003
Postów: 505
Skąd: Warszawa
[QUOTE]Oryginalnie wysłał raiders_:
[qb]jak wiadomo na malcie nie ma podatku od zakladow sporowych wiec pieniadze sa legalen.a nas US nic nam nie moze zrobic,bo kase wygrywamy legalnie.
przynajmniej tak mi sie wydaje.
[/qb][/QUOTE]No właśnie wydaje Ci się. Kasa przychodzi na Twoje konto z jakiejś firmy. Ty wiesz skąd i za co. US nie będzie wiedział. Zobaczy tylko jakąś sumkę i będzie chciał, żeby udowodnić skąd się wzieła i ewentualnie będą chcieli podatek. Jak im to udowodnisz jak się przyczepią? zrobisz zrzut z ekranu z historii swojego konta np. w expekcie?

Do góry
#59142 - 10/05/2004 16:18 Re: Bukmacher internetow vs Urząd Skarbowy
Ozeszlol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/05/2004
Postów: 2802
Skąd: Stalowa Wola
Dobre rozumowanie Raiders iwo: dla Ciebie

Do góry
#59143 - 10/05/2004 16:24 Re: Bukmacher internetow vs Urząd Skarbowy
nieobecny konkurent Offline
old hand

Meldunek: 28/09/2002
Postów: 977
Co do podatków to wygląda to tak, że podwójnego podatku zapłacić nie możemy - tzn. na tej Malcie i w Polsce. A czy ten pdoatek na Malcie jest róny 0% czy po prostu go nie ma to inna kwestia.

Sytuacja się jednak komplikuje bo wchodząć do UE jednocześnie zaakceptowaliśmy prawo, które mówi, iż ważne jest gdzie znajduje się stacja roboczą skąd robione są zlecenia (czyli de facto w którym kraju znajduje się komputer z któego korzystamy) a nie gdzie jest serwer odbiorcy (czyli owa Malta). Z tego wynika, że podatek trzeba zapłacić Polsce.

Nie jestem prawnikiem, ani specjalistą od podatków ani fanatykiem US to moja interpretacja przepisów i może troche rozmijać się z rzeczywistością - za co z góry przepraszam

Do góry
#59144 - 10/05/2004 16:29 Re: Bukmacher internetow vs Urząd Skarbowy
grimero Offline
journeyman

Meldunek: 02/05/2004
Postów: 97
Skąd: Maputo
po pierwsze na mój rozum zaklad zawieram nie w polsce ale na serwerze buka czyli np w stanach czy na malcie i US nic do tego bo pieniadze zarobilem za granicą. a urzad nie ma prawa opodatkowywac twoich dochodów bo nie zarobiles ich na terenie polski[chyba]. tak samo mozna zalozyc sobie spólke w raju podatkowym i nie musisz w polsce nic placic. natomiasy urzad ma prawo zadac od ciebie udokumentowania dochodów czy zarobiles pieniadze legalnie.i jak nieudokumentujesz to ci przywala karny podatek do kilkudziesieciu procent. tylko wedlug mnie dowody wyplaty i przelewów wygranych z konta bankowego buka sa wystarczajacym dowodem na legalnosc dochodów. masz konta w banku. na niego przychodza pieniadze z konta buka który jest legalnie dzialajaca firma. pobierasz wyciag z banku i masz dowód. bo przeciez buk nie wysle ci kasy ot tak .musiales u niego wygrac. ale oczywiscie z nasza skarbówka nic niewadomo. lepiej jak sa mniejsze wygrane wogóle tego nie zglaszac.

Do góry
#59145 - 10/05/2004 16:34 Re: Bukmacher internetow vs Urząd Skarbowy
Ozeszlol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/05/2004
Postów: 2802
Skąd: Stalowa Wola
złodzieje ponoć 1 000 000 przez rok zakasowali z tych procentow ! tak gdzies było na onecie bodajeze

Do góry
#59146 - 10/05/2004 16:36 Re: Bukmacher internetow vs Urząd Skarbowy
nieobecny konkurent Offline
old hand

Meldunek: 28/09/2002
Postów: 977
Ale ja przecież nie napisałem, że logika jest charakterystyczną cechą polskiego/europejskiego ustawodastwa

Do góry
#59147 - 10/05/2004 16:42 Re: Bukmacher internetow vs Urząd Skarbowy
woytass Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/01/2004
Postów: 2502
Skąd: Camp Nou
Małych kwot rzeczywiście nie ma co zgłaszać (bo i po co ?) Ale jeżeli przykładowo student/bezrobotny nagle kupuje samochód za 60 tyś zł to wtedy moga zacząć sie problemy skąd, co i dlaczego ? I mimo wszystko chyba cięzko byłoby wytłumaczyć US ze pieniądze pochodzą z zakładów sportowych a nie np ze sprzedazy marihuany

Pozdrawiam

Do góry
#59148 - 10/05/2004 17:10 Re: Bukmacher internetow vs Urząd Skarbowy
grimero Offline
journeyman

Meldunek: 02/05/2004
Postów: 97
Skąd: Maputo
i przychodzi komornik skarbowy i zabiera samochod bez wyroku sadu, nakazem administracyjnym. na placach w urzedach skarbowych stoi masa zarekwirowanych samochodów.
oczywiscie mozesz podac urzad do sadu i czekac kilka lat na wyrok. a samochod stoi.
skarbowka nie prowadzi dzilalnosci operacyjnej jak policja. opiera sie wylacznie na donosach. wiec jak masz milych sąsiadow ktorzy nie wysla anonimu do skarbówki to mozesz sobie nawet kupic mercedesa S i urzad sie o tym nie dowie

Do góry
#59149 - 10/05/2004 17:17 Re: Bukmacher internetow vs Urząd Skarbowy
..::viPer::.. Offline
addict

Meldunek: 02/10/2003
Postów: 505
Skąd: Warszawa
Co roku przecież każdy rozlicza się z urzedem skarbowym. Urząd skarbowy losuje sobie kilka osób, które są szczegółowo kontrolowaneczy w zeznaniu podatkowym podały prawdę. Niech wylosują kolesia, który ma niewiadomo skąd mercedesa S to nawet mili sąsiedzi nie pomogą.

Do góry
Strona 1 z 5 1 2 3 4 5 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, alfa, VVega), 3425 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581795 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49