Strona 3 z 5 < 1 2 3 4 5 >
Opcje tematu
#59170 - 12/05/2004 05:09 Re: Bukmacher internetow vs Urząd Skarbowy
zbycho Offline
enthusiast

Meldunek: 30/04/2002
Postów: 209
Skąd: Katowice
Przepisy o których pisalem wczoraj
wrzucam jako temat do dyskusji

kodeks karny skarbowy

Art. 107. § 1. Kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom zezwolenia urządza lub prowadzi grę losową, zakład wzajemny, grę na automacie lub grę na automacie o niskich wygranych,

podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 2, albo obu tym karom łącznie.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym

Art. 109. Kto uczestniczy w grze losowej, zakładzie wzajemnym, grze na automacie lub grze na automacie o niskich wygranych, urządzonych lub prowadzonych wbrew przepisom ustawy lub warunkom zezwolenia,

podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych.

jeżeli chodzi o podatek dochodowy ( niektórzy widac łudzą się że można w chwili obecnej zalegalizowac wygraną )

Art. 3. 1. Osoby fizyczne, jeżeli mają miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, podlegają obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów bez względu na miejsce położenia źródeł przychodów (nieograniczony obowiązek podatkowy).

Art. 4a. Przepisy art. 3 ust. 1 i 2a stosuje się z uwzględnieniem umów w sprawie zapobieżenia podwójnemu opodatkowaniu, których stroną jest Rzeczpospolita Polska.

Art. 10. 1. Źródłami przychodów są:
......

9) inne źródła.

Art. 20. 1. Za przychody z innych źródeł, o których mowa w art. 10 ust. 1 pkt 9, uważa się w szczególności: kwoty wypłacone po śmierci członka otwartego funduszu emerytalnego wskazanej przez niego osobie lub członkowi jego najbliższej rodziny, w rozumieniu przepisów o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych, zasiłki pieniężne z ubezpieczenia społecznego, alimenty, z wyjątkiem alimentów na rzecz dzieci, stypendia, dotacje (subwencje) inne niż wymienione w art. 14, dopłaty, nagrody i inne nieodpłatne świadczenia nie należące do przychodów określonych w art. 12-14 i 17 oraz przychody nie znajdujące pokrycia w ujawnionych źródłach.

.....

3. Wysokość przychodów nie znajdujących pokrycia w ujawnionych źródłach lub pochodzących ze źródeł nie ujawnionych ustala się na podstawie poniesionych przez podatnika w roku podatkowym wydatków i wartości zgromadzonego w tym roku mienia, jeżeli wydatki te i wartości nie znajdują pokrycia w mieniu zgromadzonym w roku podatkowym oraz w latach poprzednich, pochodzącym z przychodów opodatkowanych lub wolnych od opodatkowania.

Mój komentarz

Obecnie nie ma możliwości bezkarnego zalegalizowania wygranych z firm internetowych.
We wcześniejszych postach pojawiły się twierdzenia że są przelewy na rachunki bankowe i nic się nie dzieje , nikt nie sprawdza itp.
To tylko pozory!!!
nie przypuszczam aby ktoś jednarozowo z dużą czestoliwościa przelewał na rachunek bankowy kwoty przekraczające 10.000 EUR ( dopiero takie transacje sa rejestrowane wewnętrznie przez Banki )

Do tego na szczęście ( narazie !!!) jest jeszcze tajemnica bankowa ( art 105 i nast prawa bankowego ) , które utrudniają organom prowadzenie różnego rodzaju postępowań.

Do tego należe jeszcze wziąć pod uwagę następujące kwestie:
- nakład pracy i efekty - aby udowodnić fakt popełnienia przestępstwa należało by wykonać z punku widzenia możliwości obronienia sprawy w sądzie tytaniczną pracę , co w przeważającej cześci jest po prostu nieopłacalne
- trudności w zebraniu dowodów - ( tajemnica bankowa, możłiwości techniczne itp.)
- możliwości organizacyjne organów ścigania ( są już wyodrębnione komórki ( przynajmniej w policji ) zajmujące się przestępstwami komputerowymi oraz koordynacja ich działań ( POLICJA URZĄD KONTROLI SKARBOWEJ, PROKURATURA SĄD )

Myśłę że z uwagi na powyższe większości grających w necie najprawdopodobniej nic złego się nie przydarzy. Jenkże w w niesprzyjaących okoliczności ( np kontrola UKS )i szczegółowej kontroli finansów takiego delikwenta jeżli UKS nie znajdzie nic łatwiejszego ( albo tak przy okazji ) można dużo stracić .

Dodatkowe info

stawka dzienna to w zależności od uznania od 27,00 zł - do 329.600,00 złotych

w niektórych przypadakach obligatoryjny przepadek przedmiotów służących do popełnienia przestępstwa ( np. komputera ) niezależnie od tego czyją własnością jest taki przedmiot

podatek od nieujawnionych źródeł dochodu - 75%

Wniosek
jeżli ktoś ma pecha w życiu to może go to drogo kosztować ( nawet jeżeli całą kasę przekazaną do buka przegra )

Do góry
Bonus: Unibet
#59171 - 12/05/2004 12:12 Re: Bukmacher internetow vs Urząd Skarbowy
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
No i nareszcie konkretna wypowiedź. O to chodziło.

Do góry
#59172 - 12/05/2004 12:29 Re: Bukmacher internetow vs Urząd Skarbowy
..::viPer::.. Offline
addict

Meldunek: 02/10/2003
Postów: 505
Skąd: Warszawa
Konkretnie i wyczerpująco. Dzięki wielkie i iwo: dla Ciebie.

Do góry
#59173 - 12/05/2004 12:38 Re: Bukmacher internetow vs Urząd Skarbowy
SzymonK Offline
stranger

Meldunek: 20/08/2003
Postów: 16
Skąd: Żory
Wreszcie kompetentne wyjaśnienie sprawy!

To że US nie ścigają nas to nic nie znaczy. Poza jednostkowymi wypadkami nikt nie ściga prywatnych piratów komputerowych i nikt nie ściąga podatków od ludzi którzy pracują na czarno na zachodzie. Choć nie jeden sobie dom wybudował za te pieniądze.

Do góry
#59174 - 12/05/2004 12:42 Re: Bukmacher internetow vs Urząd Skarbowy
SzymonK Offline
stranger

Meldunek: 20/08/2003
Postów: 16
Skąd: Żory
A co do pecha - znam przypadek pechowca na którego złożono donos w związku z pirackim oprogramowaniem.
Strzeżcie się swoich orzuconych narzeczonych

Do góry
#59175 - 12/05/2004 15:21 Re: Bukmacher internetow vs Urząd Skarbowy
raiders_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/03/2004
Postów: 16479
Skąd: z samego dna
[QUOTE]Oryginalnie wysłał SzymonK:
[qb] Poza jednostkowymi wypadkami nikt nie ściga prywatnych piratów komputerowych i nikt nie ściąga podatków od ludzi którzy pracują na czarno na zachodzie. Choć nie jeden sobie dom wybudował za te pieniądze.[/qb][/QUOTE]I tu sie bardzo ale to bardo mylisz Szymon,za pirackie oprogramowanie swego czasu byla duza afera na zachodzie polski.Sytuacje co prawda wykorzystali przebirancy i "obrobili" pare naiwbnych osob wgrywajac pirata ,a kasuja orginala i biorac za to 400zl i wystawiajac falszywy certyfikat.A policja taka akcje prowadzila istotnie "wpadla" cafejka ktora rozprowadzala piraty i poszlo jak po sznurku.Sprawa przycila ale akcja trwa nadal ,sa to punktowe "trafne" kontrole chodz juz sie o tym tak nie trabi.Co do pracujacych na czarno w niemczech to sie zgodze ze postawili sobie domy itp ,ale wielu bezkarnie to nieuszlo .Nie daleko mnie naosliedlu domkow jednowrodzinych gosc soie postawil mala wille,dobrali mu sie do tylka jakies 2 lata temu zdrowo bekna .Musial sprzedac cala posiadlaos +samochod zeby slpacic podatek jaki mu US nalozyl w polsce abylo to o ile pamietam 70% sredniego wynagrodzenia w NIEMCZECH ,udowodnion mu ze pracowal w niemczech przez 4 lata to policz teraz sobie ,miesieczne wynagrodenie w nimczech(srednie) w €€i przelicz to na PLN i wez z tego 70% tyle zawina US .Do tego ma zakaz wjazdu na teren niemiec i tez cos musi placic niemieckiej skarbowce czy komus .wiec nie jest tak rozowo jak sie wydaje ,jak ktos sie puszy to ma jak w BANKu ze go "dupna" .Koles wozil fajki do niemczech przez 3 lata ,buli miesiecznie 500€ niemieckiej skarbowce ,co prawda pracuje w niemczech legalnie itd. ale kazda zaleglosc z wplata i juz go zwijaja. to co "zarobil"to teraz w odda w 70%

A z tyi bukkami w necie to sie zastanowie jeszce 2 razy czy wplacac ta kase spotringbet czy nie.
1....2.... rozwazylem za i przeciw wplacam ,co prawda grozi 2lata zz postawioone 5zl i wygranie np 300zl ale co tam trzeba zyc i bawic sie

Do góry
#59176 - 12/05/2004 15:54 Re: Bukmacher internetow vs Urząd Skarbowy
grimero Offline
journeyman

Meldunek: 02/05/2004
Postów: 97
Skąd: Maputo
wychodzi na to ze jak ktoś z nas zarobi wiekszą kase bedzie musiał ja wyprac.

Do góry
#59177 - 12/05/2004 19:43 Re: Bukmacher internetow vs Urząd Skarbowy
SyKo Offline
old hand

Meldunek: 29/03/2004
Postów: 910
No..no...nigdy nie przypuszczalem ze bukmacherka w necie jest nielegalna . Ale zastanawia mnie jedno - jezeli granie poprzez internet jest nielegalne - to jak granie u naziemnych moze byc legalne - jedynym argumentem jest placony podatek, ale czy to jest wystarczajaca przewaga zeby stac sie monopolistami ( u nas oligopol rzadzi ) - ale ja nie studiuje prawa wiec sie nie wypowiadam...

Do góry
#59178 - 12/05/2004 20:42 Re: Bukmacher internetow vs Urząd Skarbowy
grimero Offline
journeyman

Meldunek: 02/05/2004
Postów: 97
Skąd: Maputo
[QUOTE]Oryginalnie wysłał zbycho:
Przepisy o których pisalem wczoraj
wrzucam jako temat do dyskusji

kodeks karny skarbowy

Art. 107. § 1. Kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom zezwolenia urządza lub prowadzi grę losową, zakład wzajemny, grę na automacie lub grę na automacie o niskich wygranych,

podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 2, albo obu tym karom łącznie.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym

Art. 109. Kto uczestniczy w grze losowej, zakładzie wzajemnym, grze na automacie lub grze na automacie o niskich wygranych, urządzonych lub prowadzonych wbrew przepisom ustawy lub warunkom zezwolenia,

podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych.
[/QUOTE]nadal mam watpliwosci. w paragrafie pierwszym pisze URZADZA LUB PROWADZI a nie uczestniczy. wiec to dla organizatorów. paragraf drugi już brzmi inaczej. pisze wyraznie UCZESTNICZY. ale nie widze możliwosci udowodnienia ze ja ten zaklad zawarlem z terytorium polski a nie np z niemiec. szczególnie teraz kiedy mozna przekroczyć granice na podstawie dowodu i [chyba]nie jest to rejestrowane]. musieli by dostac logi[rejestr ze ja sie logowalem z polski na konto buka] a jaki zagraniczny buk je udostępni o ile wogóle je przechowuje [ a pisze ze zapeewniaja anonimowośc i dyskrecję] co do mojego kompa to wystarczy usunąc pliki cookies a jezeli [chyba ABW tylko] udowodnią ze sie logowalem to i tak nie ma dowodu ze zawarlem jakikolwiek zaklad. moglem ogladac tylko kursy. chyba zeby buk cie wydał ale wtedy nikt by u niego nie gral. a zmusic go nie moga bo jest za granicą. zeby mi cos udowodnic musieliby miec swiadka albo zalozyc mi podsłuch w domu i na kablu. zaden sąd nie da w sprawie gdzie grozi grzywna i 2 lata nie da takiego pozwolenia na inwigilacje. więc nawet jakby US zagial na mnie parola to grozi mi tylko karny podatek od wygranej sumy [chyba 75%]o ile znajdą ta kasę. co do opodatkowania to jezeli jest to nielegalne [Art. 107. § 2.] to nie ma mowy o podatku i oskarzeniu o unikanie go.

Do góry
#59179 - 12/05/2004 22:25 Re: Bukmacher internetow vs Urząd Skarbowy
goike Offline
member

Meldunek: 30/05/2001
Postów: 137
Skąd: Gdańsk
[QUOTE]Oryginalnie wysłał zbycho:
[QB]
kodeks karny skarbowy

Art. 107. § 1. Kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom zezwolenia urządza lub prowadzi grę losową, zakład wzajemny, grę na automacie lub grę na automacie o niskich wygranych,

podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 2, albo obu tym karom łącznie.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym
[QB][/QUOTE]Kolega zbycho pominął niewątpliwie dla nas ważny paragraf tego cytowanego artykułu:

§ 4. W wypadku mniejszej wagi, sprawca czynu zabronionego określonego w § 1 lub 2

podlega karze grzywny za wykroczenie skarbowe.

Do góry
#59180 - 13/05/2004 04:38 Re: Bukmacher internetow vs Urząd Skarbowy
zbycho Offline
enthusiast

Meldunek: 30/04/2002
Postów: 209
Skąd: Katowice
Ale nie zmienia to faktu odpowiedzialności karno skarbowej

grzywna po prostu będzie mniejsza ( albo i nie ) wsztko zalezy od tego jaką stawka dzienna zostanie przyjęta

Na marginesie jest jeszcze kilka innych przpisów karnych , które można zastosować w takiej sytuacji
cytowanie całego kodeksu karno skarbowego, kodeksu karnego czy ustawy o zakłądach wzajemnych mija się z celem chodziłi mi tylko o pokazanie zasad na podstawie których można poniesć odpowiedzialnosc karno skarbową szczegóły jak np mniejsza waga mogą być rozważane w konkretnych przypadkach

Pozdrawiam

Do góry
#59181 - 13/05/2004 17:39 Re: Bukmacher internetow vs Urząd Skarbowy
grimero Offline
journeyman

Meldunek: 02/05/2004
Postów: 97
Skąd: Maputo
to znaczy ze jak urząd skarbowy dowie sie ze
wygralem spora sumę to bede mial sprawe karną lub
grzywnę?

Do góry
#59182 - 13/05/2004 18:30 Re: Bukmacher internetow vs Urząd Skarbowy
SzymonK Offline
stranger

Meldunek: 20/08/2003
Postów: 16
Skąd: Żory
[QUOTE]Oryginalnie wysłał raiders_:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał SzymonK:
[qb] Poza jednostkowymi wypadkami nikt nie ściga prywatnych piratów komputerowych i nikt nie ściąga podatków od ludzi którzy pracują na czarno na zachodzie. Choć nie jeden sobie dom wybudował za te pieniądze.[/qb][/QUOTE]I tu sie bardzo ale to bardo mylisz Szymon,za pirackie oprogramowanie swego czasu byla duza afera na zachodzie polski.Sytuacje co prawda wykorzystali przebirancy i "obrobili" pare naiwbnych osob wgrywajac pirata ,a kasuja orginala i biorac za to 400zl i wystawiajac falszywy certyfikat.A policja taka akcje prowadzila istotnie "wpadla" cafejka ktora rozprowadzala piraty i poszlo jak po sznurku.[/qb][/QUOTE]Z tego co sie słyszy to wpadki zwykłych zjadaczy chleba na piractwie to zawsze odpryski większych spraw lub wyniki donosów. Mimo wszystko uważam że liczba spraw do skali zjawiska jest znikoma. Ilu jest piratów na tym forum a ilu miało sprawę? Pewnie 90%/0
Podobnie chyba jest z dochodami zza granicy. Na dziesiątki takich którym nic się nie dzieje zdarzy się jeden na którego ktoś napisze donos. Ja akurat znam dziesiątki tych którym nic się nie dzieje

Jeżeli ktoś ma znaczące dochody to przy odrobinie wysiłku poradzi sobie z ich legalizacją. Można zadeklarować dochody jako osiągnięte poza granicami, połączyć to z faktycznym pobytem za granicą.

Do góry
#59183 - 17/05/2004 19:32 Re: Bukmacher internetow vs Urząd Skarbowy
..::viPer::.. Offline
addict

Meldunek: 02/10/2003
Postów: 505
Skąd: Warszawa
Dzisiaj rozmawiałem z doradcą podatkowym. Zadałem mu pytanie jak jest z legalizacją pieniędzy wygranych w internecie. Kobieta stwierdziła, że wygrane są jak najbardziej legalne. Zaświadczenie o wygranej jest niepotrzebne, wystarczy jedynie dowód z banku, że piniądze zostały wpłacone z jakiejś firmy (dane z przelewu). Aby wszystko było legalnie, wystarczy zgłośić wygraną w US na odpowiednim formularzu. Podatek od wygranej to 19%. Wyraźnie zaskoczyłem tą panią moimi pytaniami, widać było, że nie była przygotowana na tą rozmowę. Dlatego do tych informacji podchodzę z dużym dystansem. Pani na koniec zaznaczyła, że przpisy dotyczące zakładów wzajemnych są bardzo niejasne i można je interpretować w różny sposób. W niedługim czasie pójdę do innego raddcy i zobaczymy co mi odpowie.

Do góry
#59184 - 17/05/2004 22:44 Re: Bukmacher internetow vs Urząd Skarbowy
Marcin Offline
addict

Meldunek: 14/04/2004
Postów: 605
Ciezko jest zalegalizowac kase z dzialalnosci, ktora sama w sobie jest niezgodna z prawem. A tak wynika z poprzednich wypowiedzi, wiec cos tu nie tak. Stary - zmieniaj doradce:)

Do góry
#59185 - 17/05/2004 23:32 Re: Bukmacher internetow vs Urząd Skarbowy
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Piotrek, ciekawi mnie czy skonfrontowałeś tę panią z przepisami przedstawionymi przez zbycha. Według mnie są one dosyć jednoznaczne.

Do góry
#59186 - 18/05/2004 01:25 Re: Bukmacher internetow vs Urząd Skarbowy
..::viPer::.. Offline
addict

Meldunek: 02/10/2003
Postów: 505
Skąd: Warszawa
Ta pani nie była wogóle przygotowana do rozmowy. Ja wszedłem z ulicy zadałem pytanie. Ona nic nie sprawdzając zaczeła mówić. Mam ogromny dystans do tych informacji. Jutro zadzwonię do innego doradcy i przedstawię mu temat. Poproszę żeby się zorientował i zapoznał z odpowiednimi paragrafami.

Do góry
#59187 - 18/05/2004 02:55 Re: Bukmacher internetow vs Urząd Skarbowy
grimero Offline
journeyman

Meldunek: 02/05/2004
Postów: 97
Skąd: Maputo
ja bylem w urzedzie skarbowym tydzien temu i pytalem sie o legalne zawieranie zakladów przez internet. dwie urzedniczki wyciagnely kodeks karno skarbowy i pokazaly art. 107 mówiac ze za granie grozi mi minimum grzywna a przy wiekszych sumach odpowiedzialnosc karna -2 lata-
oczywiscie inna sprawa jak oni by to wykryli ale z legalizacja forsy mozecie zapomniec bo to w/d tego to sąbrudne pieniadze i jak ktos sie zgłosi do urzedu z kasa z zagranicznych zakladów dokonanych na terytorium polski to ma kłopoty. oczywiscie mogły sie pomylic. bo ja pytalem anonimowo .zaproponowaly mi zebym złozyl zapytanie na pismie [z nazwiskiem i adresem ]. oczywiscie podziekowalem grzecznie i wyszedłem

Do góry
#59188 - 18/05/2004 03:03 Re: Bukmacher internetow vs Urząd Skarbowy
grimero Offline
journeyman

Meldunek: 02/05/2004
Postów: 97
Skąd: Maputo
chociaż niezupelnie rozumiem po co ten art. 107
przeciez jak bym placil ten podatek to panstwo mialo by korzysc.

Do góry
#59189 - 18/05/2004 03:21 Re: Bukmacher internetow vs Urząd Skarbowy
pawcio1 Offline
old hand

Meldunek: 09/02/2004
Postów: 861
Skąd: Reykjavik-Islandia
OLEWAM TOTALNIE WSZYSTKIE URZĘDY SKARBOWE W POLSCE.....NIECH SIĘ ZABIORĄ DO SPRZĄTANIA SWOICH BRUDÓW , A POTEM DOPIERO ZA BUKMACHERSTWO INTERNETOWE uke: uke:

Do góry
Strona 3 z 5 < 1 2 3 4 5 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
12 zarejestrowanych użytkowników (Akhu, VVega, Ojro, 11kera11, akagi, alfa, Sensei, rafal08, Sony, igea23, latajaca_holenderka, ElNinho[mmdea]), 3464 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581791 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49