Strona 46 z 46 < 1 2 ... 44 45 46
Opcje tematu
#6084458 - 20/11/2013 04:23 Re: Bieganie [6] [Re: jerome]
Vendetta Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/01/2006
Postów: 5368
Skąd: Szczecin
a mi sie strava podoba smile jesli sprawdza sie jeszcze te opinie, że jest duzo dokladneijsza od endo to juz w ogole super.
Jedyny minus to grafika ale do wszystkiego idzie się przyzwyczaic.

Co do endo to mi od poczatku uzytkowania nigdy nie zanizylo dostansu, za to czesto zawyzalo. Kilka razy edytowalem ale zawsze na swoją niekorzysc smile Wsrod moich znajomych tez tylko dodawalo km.
Z testów McKrackena tez na to samo wychodzilo, choc u niego akurat to nie byly jakies duze roznice.

Do góry
Bonus: Unibet
#6084478 - 20/11/2013 04:28 Re: Bieganie [6] [Re: jerome]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
Originally Posted By: jerome
Hm to ciekawe, bo to proste w sumie do wykrycia na wykresach, jak wyżej pisałem. Trzeba być idiotą by fałszować swój wynik sportowy, jako amator smile Dla mnie najważniejsza jest prawdziwość wyniku, jeżeli miałbym wybierać fałszowanie, to wolałbym zaniżanie niż zawyżanie, w końcu każdy walczy ze swoimi ograniczeniami, dopiero później z innymi.


W przypadku grupek sponsorowanych oni je potem banuja.
Utkwil mi w pamieci taki chlopaczek, Polak zreszta, w ktorejs z grup biegowych. Do szkoly robil polmaraton, po szkole polmaraton laugh
Ale patrzylem na jego treningi, mial je widoczne i normalne czasy okrazen. Ale jak ktos chce edytowac to moze.

A co do krakowskich blon to tam widze rekordzista jest gosc, co znowu u mnie jest rekordzista na kilku trasach w MTB.
Wzialem goscia na Strava do followersow, po tym jak zalozylem segment podjazd pod Ochodzita i gdzie wyladowalem na szarym koncu, bo sie okazalo,ze lecial tamtedy we wrzesniu Maraton MTB tongue

A dzis:
O 7 biegal - 13 km w tempe 4:16
o 11 na rowerze z kolega z grupy rowerowej 40 km i 1180 m przewyzszenia .
Dobry świr smile

Do góry
#6084671 - 20/11/2013 15:50 Re: Bieganie [6] [Re: Platini]
jerome Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/10/2001
Postów: 3778
Skąd: Śląsk
GAPy super sprawa, szkoda że treningu roweroweym ich nie ma, segmenty to samo. Strava lepiej rysuje na pewno wykresy, ale obie aplikacje dobrze się uzupełniają. Ja obserwuje na Stravie Laurensa Ten Dama, wydaje mi się że to przyszłość tych aplikacji, obserwacje treningów zawodowców, Ten Dam zbiera po 500 lików smile

Do góry
#6084773 - 20/11/2013 21:32 Re: Bieganie [6] [Re: Platini]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA

Do góry
#6084775 - 20/11/2013 21:35 Re: Bieganie [6] [Re: lupus]
Vendetta Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/01/2006
Postów: 5368
Skąd: Szczecin
a jacys znani biegacze? smile Czy nie ma szans ?

Do góry
#6086192 - 23/11/2013 08:03 Re: Bieganie [6] [Re: lupus]
McKracken Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 04/10/2001
Postów: 1679
Skąd: Melbourne
Originally Posted By: lupus
Obie aplikacje maja swoje wady i zalety. Ale to portale sa ich rozwinieciem co zreszta doskonale widac na endo.com jak aktywni jestescie smile
Portal to podstawa smile

pozwole sobie sie nie zgodzic smile
podstawa jest urzadzenie pomiarowe, portal jest jego rozwinieciem a aplikacje na telefon to raczej zabawki przeznaczone dla osob rozpoczynajacych zabawe w bieganie, przede wszystkim dlatego, ze gps w kazdym telefonie moze byc roznej jakosci a sam telefon nie jest urzadzeniem dedykowanym do tego typu uzytkowania.

endo jest nastawione stricte na towarzyski aspekt aktywnosci fizycznej i przynajmniej jego darmowa wersja nie oferuje praktycznie zadnej mozliwosci analizy wynikow. strava w kwestii analizy jest lepsza poprzez segmenty, ponadto oferuje opcje sledzenia przebiegu obuwia, co ma znaczenie jesli trenujemy w wiecej niz jednej parze.

garmin connect wypada najslabiej, pod wzgledem i towarzyskim i analizy, ale... dla mnie to podstawowe narzedzie do trzymania historii, gdyz istnieje (przynajmniej na ios) niezalezna aplikacja o nazwie connectstats, ktora jest najlepszym narzedziem do szybkiej analizy wynikow z jakim do tej pory mialem do czynienia. prawie kazdy aspekt treningow moze byc przedstawiony na wykresie, ktory w bardzo przystepny sposob pokazuje czy jest postep, stagnacja czy regres. jak dla mnie - number 1 smile connectstats, nie garmin connect oczywiscie smile

Do góry
#6088497 - 25/11/2013 23:15 Re: Bieganie [6] [Re: podstawek]
qbasmuggy Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/03/2003
Postów: 3517
Skąd: Kraków
Originally Posted By: podstawek
Ja też ostatnio poczyniłem zakupy na sezon zimowy smile
Legginsy dają super komfort podczas biegania - nic nie podwiewa, ciepło. Ja, żeby lepiej wyglądać, zakładam na nie krótki spodenki wink Bo ciężko było mi się przekonać do samych legginsów.
Buty też muszę kupić nowe. Niestety te ostatnie nie pasują mi. Jak wróciłem po kontuzji piszczeli to pobolewał mnie mięsień piszczelowy tylny. Praktycznie w tym samym miejscu, co piszczel. Wróciłem na tydzień do swoich starych złomów i ból ustąpił więc niestety obecne buty mogę traktować tylko jako uzupełnienie. Czytałem dużo pozytywnych opinii o Puma Faas. Mają kilka modeli, przymierzałem. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Rozważam Faas 350S, albo Faas 500 v2, ewentualnie Faas 500S. Pumy w ogóle są dosyć tanie, a jak ściągnę je z USA to wyjdą ok. 140zł więc warte spróbowania.
Garmina też sobie w końcu kupiłem. Oczywiście kupiłem w sklepie w USA, bo wyszło mi dużo taniej. Różnica w porównaniu do tych polskich sklepów, jest taka, że tam jest tylko roczna gwarancja. Jednak cena 310XT HRM tam wychodzi z wysyłką ok. 600zł, gdzie u nas najtaniej 1113zł w azymucie. Za tyle to już mogę kupić tongue

Gdzie konkretnie kupowałeś Garmina? I jak wygląda kwestia cła?

Do góry
#6088643 - 26/11/2013 02:22 Re: Bieganie [6] [Re: Platini]
podstawek Offline
wieczny student

Meldunek: 08/12/2006
Postów: 6133
Zegarek przyszedł jako gift i obyło się bez płacenia. Ogólnie wyszedł mi ok. 645zł. Kupowałem na amazonie, bo zależało mi na czasie. Porównywałem cenę tylko z ebayem więc być może da się jeszcze taniej wyrwać. A tak przy okazji to widziałem, że w naszych sklepach cena spadła poniżej 1000zł

Do góry
#6088650 - 26/11/2013 02:35 Re: Bieganie [6] [Re: Platini]
antyfutbol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2005
Postów: 10306
Widze panowie, ze sprzety kupujecie, ciekawe czy ktorys z Was okreslal indywidualny prog beztlenowy ?

Chwalic sie swoimi wynikami

Do góry
#6088658 - 26/11/2013 02:45 Re: Bieganie [6] [Re: podstawek]
qbasmuggy Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/03/2003
Postów: 3517
Skąd: Kraków
Originally Posted By: podstawek
Zegarek przyszedł jako gift i obyło się bez płacenia. Ogólnie wyszedł mi ok. 645zł. Kupowałem na amazonie, bo zależało mi na czasie. Porównywałem cenę tylko z ebayem więc być może da się jeszcze taniej wyrwać. A tak przy okazji to widziałem, że w naszych sklepach cena spadła poniżej 1000zł

dzięki za info smile
Co ciekawe wersja z HRM jest tańsza confused
Zaczekam jeszcze na black friday, może coś jeszcze potanieje i chyba tez sie skuszę smile

Do góry
#6088662 - 26/11/2013 02:52 Re: Bieganie [6] [Re: Platini]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
Tylko uwazaj na modele uzywane oraz te refurbished.


PS http://www.ntnu.edu/cerg/vo2max
Co wam wyszlo?

Do góry
#6088679 - 26/11/2013 03:03 Re: Bieganie [6] [Re: antyfutbol]
podstawek Offline
wieczny student

Meldunek: 08/12/2006
Postów: 6133
Originally Posted By: michael89
Widze panowie, ze sprzety kupujecie, ciekawe czy ktorys z Was okreslal indywidualny prog beztlenowy ?

Chwalic sie swoimi wynikami

za słabi jesteśmy, żeby szarpać kasę na takie badania smile

Do góry
#6088791 - 26/11/2013 05:06 Re: Bieganie [6] [Re: McKracken]
jbrach Offline
old hand

Meldunek: 03/04/2010
Postów: 974
Originally Posted By: McKracken
Originally Posted By: lupus
Obie aplikacje maja swoje wady i zalety. Ale to portale sa ich rozwinieciem co zreszta doskonale widac na endo.com jak aktywni jestescie smile
Portal to podstawa smile

pozwole sobie sie nie zgodzic smile
podstawa jest urzadzenie pomiarowe, portal jest jego rozwinieciem a aplikacje na telefon to raczej zabawki przeznaczone dla osob rozpoczynajacych zabawe w bieganie, przede wszystkim dlatego, ze gps w kazdym telefonie moze byc roznej jakosci a sam telefon nie jest urzadzeniem dedykowanym do tego typu uzytkowania.

endo jest nastawione stricte na towarzyski aspekt aktywnosci fizycznej i przynajmniej jego darmowa wersja nie oferuje praktycznie zadnej mozliwosci analizy wynikow. strava w kwestii analizy jest lepsza poprzez segmenty, ponadto oferuje opcje sledzenia przebiegu obuwia, co ma znaczenie jesli trenujemy w wiecej niz jednej parze.

garmin connect wypada najslabiej, pod wzgledem i towarzyskim i analizy, ale... dla mnie to podstawowe narzedzie do trzymania historii, gdyz istnieje (przynajmniej na ios) niezalezna aplikacja o nazwie connectstats, ktora jest najlepszym narzedziem do szybkiej analizy wynikow z jakim do tej pory mialem do czynienia. prawie kazdy aspekt treningow moze byc przedstawiony na wykresie, ktory w bardzo przystepny sposob pokazuje czy jest postep, stagnacja czy regres. jak dla mnie - number 1 smile connectstats, nie garmin connect oczywiscie smile


Dodam jeszcze ,że na ios (ipad) jest jeszcze zamiast connectStats coś takiego jak TrainingLog. Co do porrtali które fajnie pozwalaja kontrolowac swoje postepy można wymienić run-log.com . Ja korzystam z endo , garmina connect i run-log.com . Na ios jak kolega connectstats .

Dziś po 2 tygodniach odpoczynku powoli zaczyna wznawiać treningi . Rozpisałem sobie coś takiego :

http://run-log.com/plan_treningowy/powrot-do-formy-2013,1358.html

Plan jest zrealizować to do końca roku ,a od stycznia zmienić tryb treningowy na 3 razy w tygodniu i szykować się po polówkę w Poznaniu z zamiarem dobicia do 1:49:59 wink Nie wiem czy nie popełniam błędu ,ale zaryzykuje treningi pod pulsometr ,a od stycznia już tempówki . Licze ,że koledzy będą podpowiadali czasem co robię nie tak w swoich treningach .

Do góry
#6089663 - 27/11/2013 16:59 Re: Bieganie [6] [Re: Platini]
majner Offline
2fast 2furious

Meldunek: 06/11/2001
Postów: 6024
Skąd: Jaworzno
Po kilku miesiącach przerwy podejmuję kolejną próbę powrotu do biegania wink Którą ? Nie pamiętam, ale wiem na pewno, że jest to ostatnia próba. Jeśli tym razem kręgosłup nie wytrzyma, to odpuszczam bieganie. Trzy miesiące trenowałem mięśnie kręgosłupa w nadziei, że to pomoże i ból nie będzie się pojawiał. Zobaczymy. Póki co zaczynam bardzo delikatnie, żeby stopniowo się obciążać. Chociaż już wczoraj bodajże na 2km w parku był pierwszy poślizg, po którym prawie zawyłem z bólu, ale na szczęście okazało się, że to był tylko impuls wink
Trzymajcie kciuki wink

lupus i podstawek - dzięki za motywujące lajki wink

Do góry
#6089761 - 27/11/2013 21:46 Re: Bieganie [6] [Re: Platini]
jerome Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/10/2001
Postów: 3778
Skąd: Śląsk
Połącz basen z bieganiem, zacznij bardzo delikatnie i nie zwiększaj szybko obciążeń. Ja tak robię i o ile rok temu coś zaczęło mnie boleć w biodrze, to teraz jest bez żadnego problemu, wieloletnich zaniedbań nie da się nadrobić w 3 miesiące, wiem co mówię wink

Do góry
#6091663 - 29/11/2013 23:16 Re: Bieganie [6] [Re: jerome]
majner Offline
2fast 2furious

Meldunek: 06/11/2001
Postów: 6024
Skąd: Jaworzno
Originally Posted By: jerome
Ja tak robię i o ile rok temu coś zaczęło mnie boleć w biodrze, to teraz jest bez żadnego problemu, wieloletnich zaniedbań nie da się nadrobić w 3 miesiące, wiem co mówię wink
Znowu nie przesadzaj z tymi wieloletnimi zaniedbaniami wink Pamiętam jak dziś, jak w 2006 roku człowiek biegał jak sarenka i miał 3,40 dosiężnego, a dopiero mamy... 2013 grin grin grin

Do góry
#6093720 - 01/12/2013 20:04 Re: Bieganie [6] [Re: podstawek]
qbasmuggy Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/03/2003
Postów: 3517
Skąd: Kraków
Originally Posted By: podstawek
Zegarek przyszedł jako gift i obyło się bez płacenia. Ogólnie wyszedł mi ok. 645zł. Kupowałem na amazonie, bo zależało mi na czasie. Porównywałem cenę tylko z ebayem więc być może da się jeszcze taniej wyrwać. A tak przy okazji to widziałem, że w naszych sklepach cena spadła poniżej 1000zł

Obecnie na amazon.com jest świetna cena za 310XT - 160 USD, ale
nie chcą shipnąc go do Polski frown "This item cannot be shipped to the address you selected"
Podstawek, jak Ci się udało to obejść?

Do góry
#6093750 - 01/12/2013 20:21 Re: Bieganie [6] [Re: Platini]
podstawek Offline
wieczny student

Meldunek: 08/12/2006
Postów: 6133
kupił go ktoś z USA w moim imieniu i później wysłał do Polski jako gift

Do góry
Strona 46 z 46 < 1 2 ... 44 45 46

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (Akhu, igea23, rafal08, 11kera11, burbon), 3452 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581949 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49