Opcje tematu
#656508 - 04/09/2006 15:54 Kolarstwo - Tour de Pologne 2006
Valverde Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/11/2005
Postów: 15207
Skąd: Allenstein
Oficjalkna strona --> http://langteam.bikeworld.pl/tour

Nasz narodowy tour już ruszył a w temacie cisza...

Dzisiaj miałem przyjemność bycia na mecie etapu w moim rodzinnym Olsztynie. Na finiszowych rundach ton nadawała grupa Lampre, stąd też liczyłem na zwycięstwo Bennatiego. Jednak niezwykle mocne tempo na ostatnim okrążeniu oraz porywisty wiatr, porozrywały peleton, a niespodziewanym (w moim mniemaniu) zwycięzcą został Max Van Heeswijk (choć Holender sprinterem też jest dobrym).

Czekam na Wasze relacje, z etapów w Waszych miastach. Ja jutro wybywam do Ostródy, skąd może uda mi się zdobyć parę fajnych fotek.

Pozdrawiam


Edited by tomo (27/09/2006 10:23)

Do góry
Bonus: Unibet
#656509 - 04/09/2006 21:37 Re: Tour de Pologne
hokuy Offline
veteran

Meldunek: 22/08/2006
Postów: 1339
Skąd: Zielona Góra
Jeśli chodzi o moich faworytów tegorocznego wyścigu po Polsce to chciałbym tu wymienić 5 zawodników:

1. Jens VOIGT - TEAM CSC - dla mnie zdecydowany faworyt, dobra forma w tym roku, świetny występ w Tour de France, no i doświadczenie w polskim turze, w którym dwókrotnie zajmował 2 miejsce, myśle, że tym razem Niemiec okaże się bezkonkurencyjny i wygra.
2. Dariusz BARANOWSKI - ASTANA - weteran polskich szos, 3-krotny zwycięsca polskiego turu, fakt, że dość dawno, ale nie przerwanie od lat, zawsze wymienia się go w gronie faworytów do wygrania w klasyfikacji generalnej, moim zdaniem stać go na to miejsce, a jest to już jedna z ostatnich szans na powtórzenie sukcesu z lat 90.
3. Marek RUTKIEWICZ - INTEL ACTION - kolejny Polak, ale tym razem dużo młodszy od poprzednika, ale równierz bardzo utalentowany, w poprzednim roku ósmy, w tym sezonie jak sam mówi bardzo dobrze przygotowany, przeziębienie które dopadło go tuż przed turem nie powinno przeszkodzić mu zajęciu bardzo dobrego miejsca, a nawet wygranej.
4. Jose RUJANO - QUICK STEP - Wenezuelczyk, mały, ale wielki duchem, charyzmatycznu kolarz, w ubiegłym roku wygrał klasyfikacje górską w Giro d'Italia, uważam, że morze zostać czarnym koniem Toru de Pologne.
5. Kim KIRCHEN - T- MOBILE TEAM - ubiegłoroczny zwycięsca, w tym roku zaliczany także do faworytów, także i przeze mnie, na pewno doświadczenie będzie po jego stronie i myślę, że Luksymbórczyk może powtózyć wyczyn z 62 Touru.

Jak narazie w żadnym z bukmacherów, internetowych jak i naziemnych nie spotkałem kursów na zwycięstwo któregoś z kolarzy w polskim wyścigu... A szkoda, bo z chęcią bym obstawił, któregoś z wymienionych przeze mnie kolarzy...

Do góry
#656510 - 09/09/2006 07:18 Re: Tour de Pologne
bynio Offline
old hand

Meldunek: 12/12/2003
Postów: 714
Milenium dało oferte na TDP i co my tam widzimy?

Rutkiewicz M.-Mazur P. 1 za 1,75

Bez komentarza

Do góry
#656511 - 09/09/2006 11:46 Re: Tour de Pologne
Valverde Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/11/2005
Postów: 15207
Skąd: Allenstein
Quote:

Milenium dało oferte na TDP i co my tam widzimy?

Rutkiewicz M.-Mazur P. 1 za 1,75

Bez komentarza




VERY IIIIIIIIIZZZZZZZZZZZZIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!!

Kto jeszcze może niech bierze. rutkiewicz jest kilka razy lepszym góralem niż Mazur. A wczoraj co robił na podjazdach "próbując nogę" świadczy tylko o tym, że jest w bardzo dobrej formie.

Do góry
#656512 - 09/09/2006 12:01 Re: Tour de Pologne
bynio Offline
old hand

Meldunek: 12/12/2003
Postów: 714
Z tym iziiii to róznie to bywa ale rzeczywiscie na pierwszy rzut oka zakład wygląda dobrze.

Wiadomo ze dla intelowcow TDP jest impreza docelową a Rutkiewicz jest jednym z liderów i chyba jedynym polskim kolarzem ktory moze próbowac nawiazac walke z kolarzami z zagranicy.
Mazur raz że góry to nie jest to co mu najbardziej odpowiada a dwa ze on tu nie bedzie sie zaginal bo pomimo tego ze w kl. gen. jest dosyc wysoko to jak przyznal jeszcze przed wyscigiem ten start traktuje treningowo.

Jezeli nie wydarzy sie nic nieoczekiwanego typu kraksa (odpukac) to szanse oceniam 90 do 10 na korzysc Rutka
Ale jak bedzie o tym przekonamy sie niedlugo...

Do góry
#656513 - 10/09/2006 07:08 Re: Tour de Pologne
cwancyk Offline
stranger

Meldunek: 07/04/2006
Postów: 19
Wczoraj Millenium rozdało prezenty (chociaż Kirchen zawiódł na całej lini:/) Dzisiaj warto zagrać

BOTCHAROV - KOLOBNEV - wczoraj taki sam czas, z tym że ten drugi uciekał i dzisiaj może być bardziej zmęczony niż lider CA. 1 1.70

VOIGT- BRUSEGHIN - VOIGT troche rozczarował ale on jest liderem swojej drużyny, który zachowuje szanse na zwycięztwo chocby etapowe a Marzio to pomocnik Ballana a wiemy jak to jest z pomocnikami- haruwa,haruwa i... przywieź bidon 1 1.65

EVANS - SCHUMACHER- 2 1.9 - poprostu Schumacher nie ma konkurencji w tym wyśćigu, przejeżdżając wczoraj mete mjał mine jakby 1 runde na orlinku pokonał.

Do góry
#656514 - 10/09/2006 10:56 Re: Tour de Pologne
Valverde Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/11/2005
Postów: 15207
Skąd: Allenstein
Quote:


VOIGT- BRUSEGHIN - VOIGT troche rozczarował ale on jest liderem swojej drużyny, który zachowuje szanse na zwycięztwo chocby etapowe a Marzio to pomocnik Ballana a wiemy jak to jest z pomocnikami- haruwa,haruwa i... przywieź bidon 1 1.65


tu bym był ostrożny bo Voigt ostrezegał w wywiadach, że jest zmęczony po tym sezonie jak koń po westernie i wcale nie musi tu walczyć o wysokie miejsca.

Quote:

EVANS - SCHUMACHER- 2 1.9 - poprostu Schumacher nie ma konkurencji w tym wyśćigu, przejeżdżając wczoraj mete mjał mine jakby 1 runde na orlinku pokonał.




A tu z kolei zgodzę się. Sam wczoraj złapałem jeszce na Betfair zwycięstwo "Schumiego" po kursie 3. Niemiec bardzo dobrze przygotowany, ma wsparcie w ekipie, a jedynym zagrożeniem jest to, że będzie jechał zachowawczo, choć jak słusznie zauważyłeś mijając wczoraj metę z jego oczu można było wyczytać - "To już ostatnia runda, szkoda..." Czyżby więc dzisiaj triumf dwoch Schumacherów

Do góry

Moderator:  Green Arrow, rafal08 



Kto jest online
0 zarejestrowanych użytkowników (), 3723 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582449 Postów

Najwięcej online: 4304 @ 19:05