Strona 1 z 2 1 2 >
Opcje tematu
#671561 - 22/09/2006 14:47 Ligue 1 - 7 kolejka (23-24.IX)
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Program 7 kolejki francuskiej Ligue 1:

23 Września, Sobota:
Olympique Lyon-OSC Lille godzina 17:15
AJ Auxerre-CS Sedan godzina 20:00
Girondins Bordeaux-Troyes ATAC godzina 20:00
UC Le Mans 72-FC Sochaux godzina 20:00
OGC Nice-Valenciennes FC godzina 20:00
Paris Saint-Germain FC-AS Nancy godzina 20:00
Stade Rennes FC-AS SAint-Etienne godzina 20:00
Toulouse FC-FC Lorient godzina 20:00

24 Września, Niedziela:
RC Lens-AS Monaco godzina 18:30
FC Nantes-Olympique Marsylia godzina 21:00

Zapraszam wszystkich do typowania

Do góry
Bonus: Unibet
#671562 - 22/09/2006 15:10 Re: Ligue 1 - 7 kolejka (23-24.IX)
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Girondins Bordeaux
VS
Troyes ATAC
Typ: 1

W sobotni wieczór na Stade Jacques Chaban-Delmas miejscowe Bordeaux podejmie Troyes. Popularni "Żyrondyści" w tym sezonie Ligue 1 zawodzą swoich fanów. Po sześciu dotychczas rozegranych kolejkach wicemistrza Francji zajmuje dopiero dziewiąte miejsce w tabeli. Do tego przegrali już trzy spotkania. Co, prawda były to mecze z czołówymi klubami Ligue 1 jak Olympique Lyon (1:2), Lille (0:3) i Olypmique Marsylia (1:2). Jednak martwią te wyniki w zeszłorocznych rozgrywkach sezonu 2005/2006 podopieczni Ricardo Gomesa przegrali tylko pięć meczów i to w całym sezonie a w tym już po sześciu kolejkach mają trzy przegrane. Wydaje się, że Bordeaux będzie bardzo ciężko obronić tytuł wicemistrza Francji. Pomimo tego Bordeaux nadal dobrze sobie radzi ze słabszymi zespołami. Zwłaszcza na Jacques Chaban-Delmas. Na własnym boisku pokonali (2:0) Toulouse i (3:2) Nice. Trochę martwi gra obronna Bordeaux w zeszłym sezonie był to bardzo dobrze poukładany zespół w tyłach. W tegorocznych rozgrywkach nie do końca dobrze prezentują się obrońcy. Bardzo zdziwony byłem tym, że słaba Nicea była wstanie strzelić Bordeaux aż dwie bramki. W zeszłym sezonie byłoby to nie do pomyślenia. W tej kolejce Bordeaux musi zagrać dobre zawody jeśli chce się liczyć w walce o górną część tabeli. Zadanie nie wydaje się zbyt trudne. Do Bordeaux zawita Troyes, które w tym sezonie na wyjazdach prezentuje się dość marnie. Bilans (0-1-2)nie rzuca nikogo na kolana. Podopieczni Jean-Marc Furlana zdobyli tylko jedno oczko na wyjeździe i to w meczu ze słabiutkim Nantes. Reszte spotkań Troyes przegrało. W pierwsze kolejce Troyes zostało pokonane przez Lens (0:1) a w piątej przez Olympique Lyon (0:2). Troyes to jest dla mnie zespół własnego stadionu. Z resztą to potwierdzili w ostatniej kolejce, kiedy na Stade de l'Aube pokonali (2:0) Nice. Trzeba jednak zauważyć, że tak wygrana była w dużej mierze spowodowana czerwoną kartką dla piłkarza Nice - Roda Franni już w 21 minucie tego spotkania. Bramki dla Troyes padły dopiero w drugiej odsłonie meczu. Kiedy przeciwnik był już zmęczony grą w dziesiątke. W zeszłym sezonie lepsze okazało się Bordeaux, które po dwóch bramkach Darchevilla pokonali Troyes. Myślę, że podobny wynik padnie i w tym meczu.
Faworytem tego spotkania jest Bordeaux, które nie może sobie już pozwolić na stratę kolejnych punktów. Popualrni "Żyrondyści" muszą ustabilizować swoją formę bo w ostatnich kolejkach grają w kratkę.

Pozdrawiam

Do góry
#671563 - 22/09/2006 15:33 Re: Ligue 1 - 7 kolejka (23-24.IX)
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
AJ Auxerre
VS
CS Sedan
Typ: 1

W sobotni wieczór na Stade de l'Abbe miejscowe Auxerre podejmie beniaminka Sedan. Podopieczni Jean Fernandeza nareszcie się przebudzili i grają jak z nut. Przełomowym meczem był pojedynek ligowy z AS Monaco. Wygrany przez Auxerre (2:1). "Man of the match" został nasz Irek Jeleń, który bardzo dobrze się wprowadził do nowej drużyny. W ostatniej kolejce Auxerre dość niespodziewanie pokonało Saint-Etienne (3:2) po bardzo dobrym meczu. Niestety tym razem Jeleń został oceniony przez L'Equipe najgorszym piłkarzem w tym spotkaniu. Jednak trzeba zwrócić uwagę, że Irek bardzo dobrze zaaklimatyzował się we Francji i na pewno będzie to z korzyścią dla naszej narodowej reprezentacji. Powracając jednak do tego spotkania. W środku tygodnia podobnie we Francji rozgrywany był puchar ligi (Coupe de la Ligue). Auxerre na Stade de l'Abbe zmierzyło się z drugoligowym Strasbourgiem. Podopieczni Jean Fernandeza nie mieli większych problemów z pokonaniem niżej notowanego rywala i po golach Luigi Pieroniego i Thomasa Kahlenberga wygrali. Forma Auxerre zwyżkuje z meczu na mecz i można się spodziewać kontynuacji tej dobrej passy. Zwłaszcza, że do Burgundii przyjeżdża beniaminek z Sedan, który w tym sezonie w ogóle sobie nie radzi na wyjazadach. Bilans (0-0-2) pokazuje, że podopiecznych Serge Romano czeka bardzo ciężki sezon najprawdopodbnie zakończony spadkiem do Ligue 2. Mało tego Sedan w tym sezonie jeszcze nie było wstanie wygrać żadnego spotkania. Zdobyli tylko trzy oczka po sześciu spotkaniach. Wszystkie punkty zgromadzili na własnym stadionie po remisach z Olympique Marsylia (0:0), Sochaux (1:1) i Saint Etienne (2:2). Naszą uwagę powinniśmy zwrócić tylko na remis z wiceliderem Ligue 1 - Olympique Marsylia. Były to jedyne pukty zgubione w tym sezonie Ligue 1 prezez rewelacyjnie grających Marsylczyków.
Faworytem tego spotkania jest Auxerre, które jest w naprawdę dobrej formie. Podopieczni Jeana Fernandeza na pewno będą chcieli powalczyć o czołówkę tabeli, ale żeby to zrobić to muszą wygrywać z zespołami końca ligowej stawki.

Pozdrawiam

Do góry
#671564 - 22/09/2006 15:59 Re: Ligue 1 - 7 kolejka (23-24.IX)
tusio Offline
enthusiast

Meldunek: 11/01/2005
Postów: 279
Skąd: Rzepin
Dla mnie dobrym typem jest mecz Toulouse FC-FC Lorient.
Obstawiam zwycięstwo gospodarzy. Sądzę, że po zmianie trenera zespół w końcu zaczyna grać lepiej i skuteczniej (co widać po ostatnich wynikach).

Do góry
#671565 - 22/09/2006 16:04 Re: Ligue 1 - 7 kolejka (23-24.IX)
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Krótki opis innych ciekawych wydarzeń w tej kolejce Ligue 1:

Oprócz dwóch spotkań, które opisał szerzej polecam inne spotkania bo ostatnio w Ligue 1 mamy wiele ciekawych wydarzeń i to po dobrych kursach. Myślę, że w tym sezonie Ligue 1 sytuacje ożywiła nam ekipa Olympique Marsylia, która podjeła walkę z Olympique Lyon. W tej serii spotkań obydwie drużyny znowu stoczą korespondencyjną walkę o pierwsze miejsce w tabeli Ligue 1. Łatwiejsze zadanie czeka Olympique Marsylia, która jedzie do Nantes. W zeszłym sezonie Marsylia pokonała Nantes (3:1). W tym sezonie taki scenariusz wydaje się wielce prawdopodobny. Zwłaszcza, że Nantes gra bardzo źle a porażka z beniaminkiem Valenciennes (0:1) jest tego najlepszym dowodem. Olympique ma w swoim składzie wspaniałego Francka Ribery-iego, który sam może przesądzić o korzystnym rezultacie dla graczy z Stade Velodrome. Z kolei mistrz Francji - Olympique Lyon podejmie na własnym stadionie Lille. W zeszłym sezonie to nie oczekiwanie Lille wygrało mecz na Stade Gerland (3:1). W tym sezonie to podopieczni Gerarda Houlliera powinni wziąć rewanż za tamto spotkanie. Zwłaszcza, że forma Lyonu jest wyborna. Nie tylko w Ligue 1, ale także w Lidze Mistrzów. Z resztą prezes Jean-Michel Aulas nie kryje, że wtym sezonie interesuje go nie tylko mistrzostwo Francji, ale i zdobycie Ligi Mistrzów. W innych spotkaniach równie będzie ciekawie. Myślę, że w końcu powinna się przełamać czerwona latarnia ligi - OGC Nice. Podopieczni FredricaAntolettiego grali tylko dwa razy w tym sezonie a Nice to jest typowa drużyna własnego boiska i na Stade municipal du Ray zdobywa większość punktów potrzebnych do utrzymania. W tym sezonie widziałem jeden mecz tej ekipy z Olympique Lyon i musze powiedzieć, że Nice nie grało źle, ale do straty pierwszej bramki. Potem pogubili się i przegrali ostateczni (1:4). Jednak mnie ujeli tym spotkaniem. Myślę, że z beniaminkiem Valenciennes miał od początku tego sezonu dużo szczęścia. Warto zauważyć, że większość swoich punktów zdobywali na własnym terenie. Na wyjeździe mieli z tym duży problem bilans (0-1-2) pokazuje nam, że faworytem tej konfrontacji jest Nicea. Ostatnim meczem godnym naszej uwagi będzie konfrontacja Toulouse-Lorient. Popularni "Les Violets" są rewelacją tego sezonu Ligue 1. Zespół aktualnie jest na czwartym miejscu w lidze. Kto by o tym pomyślał na początku sezonu. Lorient to beniaminek, który także potrafił zaskoczyć w tym sezonie nie jedną ekipę ligową. Jednak Toulouse po sześciu już kolejkach była jako jedyna wstanie wywieźć remis z Satde Gerland gdzie zremisowali z mistrzem Francji (1:1). Ten wynik pokazuje, że duży potencjał ma ta ekipa i myślę, że udokumentują to w sobotni wieczór na Stade Municipal.

Życze wam samych wygranych i oby już kolejna kolejka Ligue 1 okazał się dla nas tak szczęśliwa jak poparzednie. Czego wam i sobie serdecznie życze

Pozdrawiam

Do góry
#671566 - 22/09/2006 16:18 Re: Ligue 1 - 7 kolejka (23-24.IX)
Platini Offline
Porucznik

Meldunek: 15/04/2005
Postów: 32699
Skąd: Pers Y Siro Sun Camp
Touluse - Lorient
Jak pisze kolega wyżej - z meczu na mecz drużyna FC gra coraz lepiej, zmiana trenera wyszła ich na dobre. Jak dla mnie zwycięstwo gospodarzy i jednocześnie czas na pierwszą porażkę Lorient na wyjeździe

PSG - Nancy
Drużyna z Paryża ma ujemny bilans meczów z Nancy ale to jeszcze o niczym nie świadczy. Drużyna PSG jest o wiele silniejsza kadrowo od najbliższego rywala, ostatnio zaczyna grać coraz lepszą piłkę o czym świadczą wyniki. Podczas pobytu w Paris wiele razy się nasłuchałem o tym jaki zawód lokalnym kibicom sprawiają zawodnicy ze stolicy Francji. Nie rozumiałem zbyt wiele z tego co mówili panowie w języku francuskim ale na szczęście miałem świetnego tłumacza
Czas na powrót drużyny PSG na czołowe miejsce lokaty w tabeli Ligue 1 !!
Mój typ : Wygrana PSG i chyba dodatkowo skusze się na over 2.5 gola

Do góry
#671567 - 23/09/2006 20:23 Re: Ligue 1 - 7 kolejka (23-24.IX)
Barteus Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/04/2003
Postów: 2184
Skąd: northampton/uk
Co myslicie o niedzielnych spotkaniach?
Lens-Monaco , Nantes-Marseille pewne lens i marsylia? czy podpierac raczej ?

Do góry
#671568 - 24/09/2006 03:04 Re: Ligue 1 - 7 kolejka (23-24.IX)
decentrum Offline
member

Meldunek: 18/01/2006
Postów: 135
nanates-marsylia 2
gospodarze przezywają kryzys. po 6 kolejkach 0-3-3.do meczu przystapią bez savinauda,adriano,des nevesa.w tygodniu odpadli tez z p.ligi przegrywajac z u siebie tholulose.atmosfera wiec jest podła .dlatego prezes klubu zwolnił trenera.czy to odmieni zespół?
u gosci po 6 kolejkach 5-1-0.sa w siwtnej formie w tygodniu rozprawili sie doatkowo w p.igi z momprellier.lecz maja rewaz w czwartek z mlada boleslaw.(1-0).tak wiec musza rozszadnie racowac silami .coz kadra jprzedstawia sie imponujacy .pomimo kontuzkih valbueny do gry wraca albanczyk cana.
Bramkarz Olympique Marsylia, Cedric Carrasso ma nadzieję, że jego drużyna utrzyma dobrą formę.
OM po sześciu kolejkach prowadzi w Ligue 1 i 24-letni piłkarz wierzy, że znakomita forma szybko nie zniknie, a Marsylia powalczy o mistrzostwo.

"Jesteśmy we wspaniałej formie, mamy naprawdę dobry okres. Zwycięstwo zawsze jest ważne, szczególnie na wyjeździe. Jesteśmy dumni z naszych wyników i mam nadzieję, że nadal takie będą" - powiedział Carrasso oficjalnej stronie klubu.
tak wiiec dwojka

Do góry
#671569 - 24/09/2006 06:59 Re: Ligue 1 - 7 kolejka (23-24.IX)
czuczu1910 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/12/2005
Postów: 3734
Quote:

nanates-marsylia 2
gospodarze przezywają kryzys. po 6 kolejkach 0-3-3.do meczu przystapią bez savinauda,adriano,des nevesa.w tygodniu odpadli tez z p.ligi przegrywajac z u siebie tholulose.atmosfera wiec jest podła .dlatego prezes klubu zwolnił trenera.czy to odmieni zespół?
u gosci po 6 kolejkach 5-1-0.sa w siwtnej formie w tygodniu rozprawili sie doatkowo w p.igi z momprellier.lecz maja rewaz w czwartek z mlada boleslaw.(1-0).tak wiec musza rozszadnie racowac silami .coz kadra jprzedstawia sie imponujacy .pomimo kontuzkih valbueny do gry wraca albanczyk cana.
Bramkarz Olympique Marsylia, Cedric Carrasso ma nadzieję, że jego drużyna utrzyma dobrą formę.
OM po sześciu kolejkach prowadzi w Ligue 1 i 24-letni piłkarz wierzy, że znakomita forma szybko nie zniknie, a Marsylia powalczy o mistrzostwo.

"Jesteśmy we wspaniałej formie, mamy naprawdę dobry okres. Zwycięstwo zawsze jest ważne, szczególnie na wyjeździe. Jesteśmy dumni z naszych wyników i mam nadzieję, że nadal takie będą" - powiedział Carrasso oficjalnej stronie klubu.
tak wiiec dwojka


pozwole sobie jeszcze dodac ze lyon wygral co mysle dodatkowo zmobilizuje masylczykow bo nier moga tracic w tak wczesnej fazie sezony pkt
pozdro

Do góry
#671570 - 24/09/2006 08:35 Re: Ligue 1 - 7 kolejka (23-24.IX)
Szyderca Offline
old hand

Meldunek: 16/04/2005
Postów: 829
Skąd: Loża szyderców
info & kontuzje

FRA Le Championnat, Injuries, September 24 - 23.09.2006

Lens 7 BOUKARI Razak AML * 23.9 BACK from injury 2 / 6
Lens 13 LACOURT Jonathan M * 23.9 OUT 1 / 6
Lens 14 MONNET-PAQUET Kévin AMC * 23.9 OUT - / 6
Lens # JABI Daouda DL * 23.9 OUT - / 6
Lens # DIANE Mounir AMRC * 23.9 OUT - / 6
Lens # MALOUDA Lesly ML * 23.9 OUT - / 6

Monaco 8 GERARD Lopez AMC ** 23.9 BACK from injury - / 6
Monaco 17 GAPKÉ Serge M ** 23.9 INJURED 5 / 6
Monaco 18 KALLON Mohamed AMRC ** 23.9 INJURED 4 / 6
Monaco 21 MERIEM Camel AMC ** 11.8 INJURED - / 6
Monaco 1 WARMUZ Guillaume GK * 11.8 INJURED - / 6
Monaco 3 DOS SANTOS Manuel DL * 23.9 OUT 2 / 6
Monaco 11 GRAX Sebastien FC * 23.9 INJURED - / 6
Monaco 13 LICATA Alexandre AMC * 23.9 OUT - / 6
Monaco 19 VARGAS Gonzalo SC - 23.9 BACK from injury - / 6

Nantes 1 STOJKOVIC Vladimir GK ** 23.9 BACK 5 / 6
Nantes 15 SAVINAUD Nicolas D/DMRC ** 23.9 INJURED 5 / 6
Nantes 18 MHADHBI Imed AML * 23.9 OUT - / 6
Nantes 26 DAS NEVES Kévin DR * 18.8 INJURED - / 6
Nantes 19 ADRIANO Da Silva D - 23.9 INJURED - / 6

Marseille 9 CISSE Djibril SC *** 12.8 INJURED - / 6
Marseille 28 VALBUENA Matthieu AML * 12.8 INJURED - / 6


http://www.totalctrl.info/updates.php


Do góry
#671571 - 24/09/2006 11:42 Re: Ligue 1 - 7 kolejka (23-24.IX)
Stajnia Offline
member

Meldunek: 06/11/2003
Postów: 120
Skąd: miasto na śl
Jedno mnie zastanawia skąd na Masrylie taki kosmiczny kurs 2,17 (prof) w piątek było 2,27. Wszystko co piszecie się zgadza Nantes dół tabeli, tragiczna forma, zwolnienie trenera. Marsylia jedzie wszystkich jak leci i to takie ekipy jak PSG czy Bordeaux. Również z checią wziąłem ten mecz jednak ciągle się zastanawiam skąd ten kurs czegoś nie wiemy
?

Do góry
#671572 - 24/09/2006 11:50 Re: Ligue 1 - 7 kolejka (23-24.IX)
Dymek265 Offline
old hand

Meldunek: 05/06/2005
Postów: 867
Skąd: Wrocław
To jest liga francuska. Tu sie dzieja takie dziwne rzeczy, ze sobie chyba sprawy z tego nie zdajesz. Nie raz jest tak, ze 8, czy 9 podstawowych pilkarzy nie gra, a i tak taki zespol potrafi nawet na wyjezdzie wywiesc cenny punkt, juz o wygranej nie wspomne. Co sezon sa takie niespodzianki. Nie mowie, ze i w tym przypadku tak bedzie, ale kto wie.

Po prostu przypominam, ze w tej lidze niczego nie mozna byc pewien.

Do góry
#671573 - 24/09/2006 11:57 Re: Ligue 1 - 7 kolejka (23-24.IX)
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
W meczu Marsylczykow warto poszukac overa,
betway placi 2,10, a jesli dobrze pamietam wczoraj bylo ciut wiecej.
Sklady:
Nantes -> T. Heurtebis,E. Cubilier,N. Savinaud,L. Guillon,F. Signorino,E. Faé,M. Dimitrijevic,D. Payet,D. Oliech,F. Da Rocha,J. Rossi

Marsylia -> C. Carrasso,H. Beye,R. Zubar,R. Civelli,T. Taiwo,S. Nasri,L. Cana,M. M'Bami,F. Ribéry,M. Pagis,M. Niang

Dotychczasowe spotkania:
01/04-06 Ligue 1 FC Nantes vs. Olympique Marseille 1:3
23/04-05 Ligue 1 FC Nantes vs. Olympique Marseille 2:2
21/09-03 Ligue 1 FC Nantes vs. Olympique Marseille 1:0
24/05-03 Ligue 1 FC Nantes vs. Olympique Marseille 1:0
03/02-02 Ligue 1 FC Nantes vs. Olympique Marseille 3:1
19/08-00 Ligue 1 FC Nantes vs. Olympique Marseille 3:2
15/04-00 Ligue 1 FC Nantes vs. Olympique Marseille 0:0
29/05-99 Ligue 1 FC Nantes vs. Olympique Marseille 0:1
29/11-97 Ligue 1 FC Nantes vs. Olympique Marseille 1:0
05/04-97 Ligue 1 FC Nantes vs. Olympique Marseille 1:1
11/08-93 Ligue 1 FC Nantes vs. Olympique Marseille 0:0

Alternatywa dla overa moze byc teh handi na Maryslie
2 (-1) wyceniona jest na 3,70, a to juz wartosciowy kurs w swietle kiepskiej postawy gospodarzy.

Do góry
#671574 - 24/09/2006 21:20 Re: Ligue 1 - 7 kolejka (23-24.IX)
Stajnia Offline
member

Meldunek: 06/11/2003
Postów: 120
Skąd: miasto na śl
Nantes 2 - 1 Marseille

Wałek tu był na bata albo coś, nie uwierze w to że Marseille dostało tak poprostu z cienkim Nantes, a buk wystawił sobie kursik 2,27 na gości

Do góry
#671575 - 24/09/2006 22:15 Re: Ligue 1 - 7 kolejka (23-24.IX)
Platini Offline
Porucznik

Meldunek: 15/04/2005
Postów: 32699
Skąd: Pers Y Siro Sun Camp
Stajnia - osobiście wątpie w to aby w takim meczu był wałek. Żadna drużyna nie jest w stanie rozegrać ponad 30 dobrych meczów, dzis akurat Nantes wygralo być może wykorzystując słabszy dzien zawodnikow Olympique

Mnie w tej kolejce moje ekipy bardzo zawiodly ( PSG, Touluse), jedynie Auxerre nie zawiodlo w overku

Do góry
#671576 - 24/09/2006 22:20 Re: Ligue 1 - 7 kolejka (23-24.IX)
Prem Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/07/2001
Postów: 5119
Quote:

Nantes 2 - 1 Marseille

Wałek tu był na bata albo coś, nie uwierze w to że Marseille dostało tak poprostu z cienkim Nantes, a buk wystawił sobie kursik 2,27 na gości




Pfff. Rzadko się denerwuję ale jak widzę coś takiego to nie sposób mi pozostać spokojnym...

Pytanie pierwsze:
Kiedy ostatni raz widziałeś jak Nantes gra? Nie chodzi mi o wyniki ale o styl gry, zwłaszcza na La Beaujoire.

Pytanie drugie:
Wiesz jakie stosunki panują na linii OM - Nantes? Z tego co widzę ani trochę...

Pytanie trzecie:
Wiesz o tym, że to był trenerski debiut Eo w Nantes?

Pytanie czwarte:
Czy jeśli przegrywasz to zawsze doszukujesz się wałków? Najwidoczniej tak (vide: http://www.mecz.org/ubbthreads/showflat....ue#Post2832761)

Nie mam więcej pytań.

I na koniec:
Nantes wygrało W PEŁNI ZASŁUŻENIE a wynik meczu mógłby brzmieć 4:0 i Marsylczycy nie mogliby narzekać na to, że jest on nieadekwatny do przebiegu sytuacji na boisku.

Pozdrawiam!

Do góry
#671577 - 24/09/2006 22:49 Re: Ligue 1 - 7 kolejka (23-24.IX)
Platini Offline
Porucznik

Meldunek: 15/04/2005
Postów: 32699
Skąd: Pers Y Siro Sun Camp
Prem - nie ma się co denerwować. Zawsze się ktoś znajdzie, kto będzie się doszukiwał podstępu w meczu, który źle obstawił. Szkoda tej osobie kilka groszy zainwestowanych

Ja osobiście nie oglądałem meczu i tak jak napisałem - myślałem że Nantes wygralo mecz wykorzystując słabszy dzień zawodników OM
Jednak się myliłem z tego co piszesz
Gratki dla Twojej ekipy , która zaczyna chyba marsz w górę tabeli

Do góry
#671578 - 24/09/2006 23:14 Re: Ligue 1 - 7 kolejka (23-24.IX)
Prem Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/07/2001
Postów: 5119


Marsz? Remis w następnej kolejce, w Auxerre, byłby znakomitym wynikiem...

Wracając do meczu FCNA - OM. "Fiszka" meczowa z "L'Equipe":
http://www.lequipe.fr/Football/FootballFicheMatch10556_76489.html
(mecz oceniony pod względem atrakcyjności widowiska na maksymalną liczbę 5 gwiazdek, oceny zawodników mówią same za siebie, dostać 7 w "L'Equipe" nie jest wcale łatwo...)

I jeszcze parę słów o meczu z f365:
http://www.football365.fr/division_1/story_133589_Nantes-ressuscite.shtml
gdzie czytamy chociażby:

"Nantejczycy zagrali z entuzjazmem niewidzianym od początku sezonu, niesieni dopingiem publiczności zachwyconej ich postawą, miejscowi 'zwalili z nóg' Marsylczyków" i dalej... "Kanarki udokumentowały swoją dominację w pierwszej części poprzez piękną kolektywną akcję wykończoną przez Payeta. Przebieg meczu pozostał taki sam po zmianie stron, Nantejczycy nie zwalniali tempa i szybko podwyższyli wynik. Zredukowani do 10 (czerwona kartka) po około godzinie gry, miejscowi 'zainkasowali wspaniałego gola Nianga' ale byli na tyle wytrwali by odnieść swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie"

Dodam tylko, że po 9 minutach Nantes mogło prowadzić 2:0, kiedy Rossi dwukrotnie niepokoił bramkarza gości, Carrasso - najpierw strzał napastnika Nantes trafił słupek a dobitkę z linii bramkowej wybił Taiwo a następnie strzał snajpera Kanarków z bliska wybronił Carrasso.

Na deser Albert Emon, szkoleniowiec Marsylii:
"Niespodzianka, dlaczego? Nantes to klasowy zespół, który dziś to potwierdził, my za to źle rozpoczęliśmy ten mecz. Nie byliśmy 10 centymetrów od celu ale dobry metr. Nantes zasłużyło na to zwycięstwo, ponieważ ani przez chwilę nie dotrzymaliśmy im dzisiaj kroku. Nie byliśmy dzisiaj wystarczająco dobrzy, rywale byli lepsi, zresztą Nantes na zwycięstwo zasłużyło już w meczu z Lille (poprzednia kolejka). My dziś próbowaliśmy ale nie mogliśmy nic zrobić, tak się zdarza. Piłkarze i ja, jako trener, musimy się zorientować co poszło nie tak, w końcu do tej pory szło nam niesamowicie..."

Pozdrawiam

Do góry
#671579 - 25/09/2006 01:15 Re: Ligue 1 - 7 kolejka (23-24.IX)
Stajnia Offline
member

Meldunek: 06/11/2003
Postów: 120
Skąd: miasto na śl
Quote:


Pfff. Rzadko się denerwuję ale jak widzę coś takiego to nie sposób mi pozostać spokojnym...

Pytanie pierwsze:
Kiedy ostatni raz widziałeś jak Nantes gra? Nie chodzi mi o wyniki ale o styl gry, zwłaszcza na La Beaujoire.

Pytanie drugie:
Wiesz jakie stosunki panują na linii OM - Nantes? Z tego co widzę ani trochę...

Pytanie trzecie:
Wiesz o tym, że to był trenerski debiut Eo w Nantes?

Pytanie czwarte:
Czy jeśli przegrywasz to zawsze doszukujesz się wałków? Najwidoczniej tak (vide: http://www.mecz.org/ubbthreads/showflat....ue#Post2832761)

Nie mam więcej pytań.

I na koniec:
Nantes wygrało W PEŁNI ZASŁUŻENIE a wynik meczu mógłby brzmieć 4:0 i Marsylczycy nie mogliby narzekać na to, że jest on nieadekwatny do przebiegu sytuacji na boisku.

Pozdrawiam!




Chwila !
Panie Prem widze, że po zjadałeś wszystkie rozumy i nagle wystrzeliłeś z pełną garścią teorii w leceważącym i cwaniackim tonie. Chciałem zapytać skoro teraz taki jesteś mądry, gdzie byłeś wcześniej, bo mądrzyć się po meczu znając wynik może każdy więc nie wywarłeś na mnie żadnego wrażenia, ani też nie zrobiłeś nic pozytywnego. Widziałeś, że kilka osób interesuje się tym spotkaniem mogłeś napisać to przed meczem, po meczu to sobie możesz. Nie widziałem meczu Nantes, ale za to widziałem Marsylie praktycznie we wszystkich meczach i nie zgodzę się z Tobą, że był to zły typ. Nie przesadzajmy, gdyby ten mecz był jeszcze raz również postawiłbym na Marsylie wygrane z takim drużynami jak PSG Auxr czy Bordeaux musi coś znaczyć, a porażka z Nantes to mega senscja, o której pisze prasa już dziś i przeczytasz o tym też jutro, także nie udawaj, że się znasz i takie to było oczywiste dla Ciebie. Gdybyś był taki pro to nie siedziałbyś tutaj tylko pisał na konkretnych zamknietych forach na, których Cie nigdy nie widziałem, a wytypować puchar Holandi kursy po 1.10 to tylko się uśmiechne wielka sztuka. Może przesadziłem z sugestią, że mecz sprzedany itp. ale na pewno sensacja, a co do Gretnej i meczu z Dunde to prosze Cię... Tu nie jesteś kompletnie w temacie... Nie jestem mistrzem świata ale Ty też nie, więc jedna prośba nie pouczaj mnie ok
?
Masz tu pełno podopiecznych na tym forum nimi się zaopiekuj.

Pozdrawiam

Do góry
#671580 - 25/09/2006 01:49 Re: Ligue 1 - 7 kolejka (23-24.IX)
Stajnia Offline
member

Meldunek: 06/11/2003
Postów: 120
Skąd: miasto na śl
Może za mocno to ująłem, padło kilka niepotrzebnych słów, ale drażni mnie tendencja tego forum, gdzie ktoś coś napisze, spyta, oceni, a za chwile wpada jakiś mistrz z 87346364 wiadomościami i zbulwersowany po ucza, udowadnia jaki on mądry, a ktoś inny głupi - notoryczne to jest na tym forum. Potrzebowałem informacji, pytałem przed meczem w czym rzecz, nkit nie był w stanie jakoś racjonalnie określić tego spotkania. Okazało się, że wszystkie odpowiedzi posiadał Pan Prem, szkoda tylko, że po, a nie przed spotkaniem. Szkoda, też, że wdałem się w dyskusje to nie w moim stylu, więc kończe i bez odbioru.

Pozdrawiam

Do góry
#671581 - 25/09/2006 03:00 Re: Ligue 1 - 7 kolejka (23-24.IX)
Dymek265 Offline
old hand

Meldunek: 05/06/2005
Postów: 867
Skąd: Wrocław
Heh... to ja sie pochwale, ze moje przypuszczenia sie sprawdzily Z kopcuszka zrobil sie gwiazda - chodzi mi o Nantes. Tak jak Prem pisze, kibicow to Oni maja super U siebie zawsze sa mocni i nigdy nie mozna ich lekcewazyc.

Do góry
#671582 - 25/09/2006 04:52 Re: Ligue 1 - 7 kolejka (23-24.IX)
Prem Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/07/2001
Postów: 5119
Quote:


Chwila !
Panie Prem widze, że po zjadałeś wszystkie rozumy i nagle wystrzeliłeś z pełną garścią teorii w leceważącym i cwaniackim tonie.



Nigdy nie uważałem abym pozjadał wszystkie rozumy i nie sądzę abym kiedykolwiek tak uważał. Jeśli ktoś wysuwa nonsensowne teorie, zwłaszcza dotyczące "mojego" zespołu to czuję się w obowiązku je obalić. Jeśli poczułeś się lekceważony to wybacz ale ja także poczułem się dotnięty fałszywym oskarżeniem wymierzonym w Nantes

Quote:

Chciałem zapytać skoro teraz taki jesteś mądry, gdzie byłeś wcześniej, bo mądrzyć się po meczu znając wynik może każdy więc nie wywarłeś na mnie żadnego wrażenia, ani też nie zrobiłeś nic pozytywnego. Widziałeś, że kilka osób interesuje się tym spotkaniem mogłeś napisać to przed meczem, po meczu to sobie możesz.



To nie tajemnica, byłem ostatnio bardzo zajęty, od południa w sobotę do wieczora w niedzielę byłem w drodze i dlatego nic nie pisałem. Na nikim wywierać wrażenia nie zamierzałem, to gra drużyny Eo wywarła na mnie wrażenie a skoro forum to miejsce, w którym powinien istnieć przepływ wiarygodnych informacji to uznałem, że warto poinformować o jego przebiegu, zwłaszcza, że tak jak każdy mecz Nantes, tak śledziłem i ten z OM.

Quote:


Nie widziałem meczu Nantes, ale za to widziałem Marsylie praktycznie we wszystkich meczach i nie zgodzę się z Tobą, że był to zły typ.



W którym miejscu napisałem, że to był zły typ?

Quote:

Nie przesadzajmy, gdyby ten mecz był jeszcze raz również postawiłbym na Marsylie wygrane z takim drużynami jak PSG Auxr czy Bordeaux musi coś znaczyć, a porażka z Nantes to mega senscja, o której pisze prasa już dziś i przeczytasz o tym też jutro, także nie udawaj, że się znasz i takie to było oczywiste dla Ciebie.



Widzę, że jednak czytanie ze zrozumieniem szwankuje - w którym miejscu pisałem, że było to oczywiste? Czy gdziekolwiek napisałem, że grałem na wygraną gospodarzy? Oczywiste było dla mnie jedynie to, że Twój zarzut nie był niczym poparty. Megasensacją ten wynik nie jest, jakbyś miał możliwość obejrzenia choć jednego meczu Nantes na La Beaujoire to pisałbyś z pewością w innym tonie. Po drugie - po raz kolejny powtórzę, w którym miejscu pisałem, że grałem na Nantes czy uważałem, że stawianie na OM było złym typem? Od wielu lat kibicuję Nantes i jeśli ktoś formułuje fałszywe oskarżenia przeciwko nim nie pozostawiam tego bez odpowiedzi. "Nie udawaj, że się znasz" - cóż, pozostawię to bez komentarza, widzę że mam poważnego konkurenta w dziedzinie "zjadania wszystkich rozumów"...

Quote:

Gdybyś był taki pro to nie siedziałbyś tutaj tylko pisał na konkretnych zamknietych forach na, których Cie nigdy nie widziałem, a wytypować puchar Holandi kursy po 1.10 to tylko się uśmiechne wielka sztuka.



Frustracja kolegi jest olbrzymia, szkoda tylko, że tak jak zadał sobie towarzysz trud odszukania moich poprzednich postów na forum tak nie zechciał odszukać informacji na temat przebiegu meczu. Informuję Pana też, że OM to największy wróg Nantes a nie słyszałem nigdy by zaistniała sytuacja, iż kibice zespołu A nie znoszą sympatyków drużyny B, a relacja w stronę odwrotnej niewystępowałaby... odwrót... Oskarżenie o "wałek" w meczu Nantes - OM jest więc nieco na miejscu, to tak jakby - przenosząc to na polskie realia - Legia ułożyła się z Wisłą albo Lechem...
Puchar Holandii? Kursów się nie wybiera, przegrzebałem masę stron z wynikami tych rozgrywek z lat ubiegłych, poczyniłem różne statystyki, sprawdzałem strony klubowe. Nie robiłem tego, żeby zrobić na komuś wrażenie. Nie doceniłeś mojej pracy? Trudno, przez PM otrzymałem sygnały, że innym pomogło.

Quote:

Może przesadziłem z sugestią, że mecz sprzedany itp.



Tylko dlatego napisałem co nieco po meczu, przecież nigdzie - powtarzam po raz trzeci - nie pisałem, że chociażby grałem na Nantes bo nic takiego nie miało miejsca.

Quote:

ale na pewno sensacja, a co do Gretnej i meczu z Dunde to prosze Cię... Tu nie jesteś kompletnie w temacie... Nie jestem mistrzem świata ale Ty też nie, więc jedna prośba nie pouczaj mnie ok?



Bez komentarza.

Quote:

Może za mocno to ująłem, padło kilka niepotrzebnych słów, ale drażni mnie tendencja tego forum, gdzie ktoś coś napisze, spyta, oceni, a za chwile wpada jakiś mistrz z 87346364 wiadomościami i zbulwersowany po ucza, udowadnia jaki on mądry, a ktoś inny głupi - notoryczne to jest na tym forum. Potrzebowałem informacji, pytałem przed meczem w czym rzecz, nkit nie był w stanie jakoś racjonalnie określić tego spotkania. Okazało się, że wszystkie odpowiedzi posiadał Pan Prem, szkoda tylko, że po, a nie przed spotkaniem. Szkoda, też, że wdałem się w dyskusje to nie w moim stylu, więc kończe i bez odbioru.



Nie uważam się za mistrza i niczego nikomu nie udowadniałem, gdyby Twój zarzut dotykał innego klubu prawdę mówiąc pewnie zbyłbym go bez słowa (ewentualnie wysyłając do Ciebie PM). Nie podpisywałem na forum żadnego kontraktu na mocy, którego byłbym zobowiązany do opisywania każdej kolejki Ligue1, jeśli znajduję na to czas to robię to. Nie posiadałem wszystkich informacji, a na pewno nie tej jak zakończy się mecz na La Beaujoire, gdyby ktoś zapytał mnie przed meczem o zdanie na pewno nie doradzałbym mu grania na "1". Mecze Nantes - OM to takie małe wojny, więc z założenia to dla mnie NO BET. Ja też żałuję, że byłem zmuszony do napisania tego i owego o meczu a teraz odpowiadania na ten post w taki a nie inny sposób. Zapewniam, że to także nie w moim stylu

Quote:


Masz tu pełno podopiecznych na tym forum nimi się zaopiekuj.



Dziękuję za troskę

Quote:


Pozdrawiam



Ja również

Do góry
#671583 - 25/09/2006 09:44 Re: Ligue 1 - 7 kolejka (23-24.IX)
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Nie wiem po co te kłótnie tutaj w temacie Nantes wygrało zasłużenie widziałem skrót z tego spotkania. Mam taką prośbę do wszystkich stałych bywalców a także nowych na Stadionie Piłkraskim: Zacznijmy się wszyscy szanować bo kłótnie do niczego nie prowadzą a wspólna praca i szacunek do drugiego typera prowadzi do bardzo dobrej współpracy i celnych typów.

Pozdrawiam

Do góry
#671584 - 25/09/2006 09:54 Re: Ligue 1 - 7 kolejka (23-24.IX)
Stajnia Offline
member

Meldunek: 06/11/2003
Postów: 120
Skąd: miasto na śl
Bezsensu to napisałem jak dziecko, jak Cie uraziłem czymś to przepraszam, nie chciałem nikogo urazić nerwy mi puściły sorry
Pozdro

Do góry
#671585 - 25/09/2006 10:05 Re: Ligue 1 - 7 kolejka (23-24.IX)
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Quote:


Alternatywa dla overa moze byc teh handi na Maryslie
2 (-1) wyceniona jest na 3,70, a to juz wartosciowy kurs w swietle kiepskiej postawy gospodarzy.




To ja ten tego ten ,...chcialem przeprosic za ten jakze nietrafiony typ
W sumie chcialem grac handi na Kanarki tylko "zle mi sie napisalo"
Do tego nie wiedzialem przed meczem o zmianie trenera, to znaczy ten tego ten,...wiedzialem tylko zapomnialem i jakos tak nie napisalem...

Panowie, to forum otwarte, kazdy moze napisac cos od siebie, nie ma co sie oszukiwac, Ligue 1 jest trudna liga do typowania 1x2, przekonalem sie o tym nie raz, pol forum poplynelo na Auxeere w ten weekend i co kolejka to trafia sie taki kwiatek.
Propozycja handi na Marsylie jak kula w plot, mi rowniez kurs na czysta 2 wydawal sie atrakcyjny, a jak widac jestem niedouczony ale chetnie tu zagladam;-)
Za to typowanie over under w tej lidze jest w moim mniemaniu duzo latwiejsze
Prem dla tego tematu zrobil tak wiele ze ataki na jego osobe sa zupelnie zbedne, a juz pisanie "dlaczego nie napisal przed meczem" sa nie na miejscu, nie raz daje opisy calej kolejki i kazdy moze wybrac cos dla siebie, teraz nie dal bo go nie bylo i zaraz nagonka?? bez przesady:]
Wiecej szacunku, temat 0lidze francuskiej nie sa zbytnio zapelniane i to jest ich niewatpliwa zaleta bo nie przypominaja innych tematow z wypowiedziami w stylu: musza wygrac bo czolowka ucieka!

Na luz Panowie i powodzenia w tej trudnej lidze

Do góry
#671586 - 25/09/2006 22:48 Re: Ligue 1 - 7 kolejka (23-24.IX)
Terry Butcher Offline
old hand

Meldunek: 29/05/2003
Postów: 868
Skąd: Butte Paillade
Panowie nie ma o co kruszyć kopii...C'est la vie

Liga francuska jest trudna do typowania na podstawie tabel czy krzywych formy . Duży nacisk na taktykę (co pewnie ma źródło w potrzebie "naturalizacji" do warunków europejskich licznie występujących" piłkarzy z Afryki), wyrównany poziom sportowy, polityka (tak, tak), dość zawiłe interesy między klubami, pogoda (bywa gwałtowna zwłaszcza jesienią i wiosną) i pewnie wiele innych czynników powoduje, że faworyt (wedle buków) schodzi pokonany. Można dodać jeszcze różnorodną kulturę różnych regionów Francji, często nacjonalistyczną jak np w przypadku Nantes czy pobliskiej Bretonii gdzie kibice nie wybaczają łatwo, korupcję zazwyczaj w "białych rękawiczkach" (pamiętacie PSG - Marsylia rezerwy na wiosne - choć w tym przypadku się wydało).
A co do Marsyli, widziałem ich środową wygraną z Montpellier. Jednak wynik był mocna mylący w stosunku do wydarzeń na boisku bo to piłkarze z la Paillade byli stroną dominującą...zabrakło szczęście lub umiejętności do wyeliminowania sławnego rywala. Przegrana z Nantes być może znamionuje jakiś mały kryzys Marsylii lub...nie.

Do góry
#671587 - 01/10/2006 06:18 Re: Ligue 1 - 7 kolejka (23-24.IX)
Barteus Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/04/2003
Postów: 2184
Skąd: northampton/uk
jakie typy na niedziele?

Do góry
#671588 - 01/10/2006 11:36 Re: Ligue 1 - 7 kolejka (23-24.IX)
Szczypior Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/07/2005
Postów: 8998
Skąd: TomaszówLub/Wrocław
Quote:

jakie typy na niedziele?




Może ty kolego wykażesz troche inwencji i sam zaproponujesz jakiś ciekawy picks, widziś temat francuskiej umarł jak nie ma Prema...,

Panowie pisać coś, bo ciekawiej jest na qc niż tutaj w działach forum,

Do góry
Strona 1 z 2 1 2 >

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, Kretol, VVega, Akhu, pacyfista), 3548 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581745 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49