Opcje tematu
#678876 - 03/10/2006 14:58 Stop loss
Belisariusz Offline
old hand

Meldunek: 16/03/2002
Postów: 835
Skąd: Bytom
Mam pytanie: ilu z was korzysta z tego typu zleceń i jak ustalacie SL ?

Do góry
Bonus: Unibet
#678877 - 03/10/2006 17:17 Re: Stop loss
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Przyłączam sie do pytania.
Widze po sobie że mam z tym niemałe problemy.O ile na naszej giełdzie jest ok to na Forex bardzo często daję ciala.Niestety ustawiam go przewaznie za blisko i jestem wywalony z rynku a najczęsciej co mnie niemilosiernie wkurza jest to na dodatek punkt odwrotu.Normalnie jakby mi ktos na złosc robil i zaraz po moim wyjsciu rynek wraca do mojego trendu.Mówię tu o pozycjach gdy jestem juz na plusie.
Jeszcze gorzej jest w przypadku gdy rynek ucieka,niby człek wszystko wie co i jak a jednak cięzko zaakceptowac stratę i najczesciej czekam na odwrócenie ruchów(wiem ze to głupie).Jakies 1,5 miesiaca temu miałem paskudny poranek bo zabrakło w nocy depozytu i zamkli mi pozycje.Droga to była nauka , teraz staram sie byc ostrozniejszy i pilnowac stopa jednak nie było to chyba na tyle bolesne bo znowu na usd/yen jestem aktualnie 170 pkt w plecy.
Trzeba do tego chyba dojrzec aby potrafic pogodzic sie z chwilową stratą.
Forex to dla mnie wciąz nowy rynek i pewnie wiele wody w Przemszy upłynnie zanim opanuje te stopy jak nalezy.

Przyłaczam sie wiec do Belisariusza i czekam na jakies rady.

Do góry
#678878 - 03/10/2006 21:02 Re: Stop loss
Mniecio Offline
old hand

Meldunek: 03/03/2002
Postów: 1144
Skąd: lomza
Hehe mam identyczne doswiadczenia co dardaw w tym wzgledzie.... i stwierdzam ze to jest ciezka sprawa zeby to dograc tak zeby nam pasowalo. Stop loss powinno sie zalaczac przy spadku ceny potwierdzonym duzymi obrotami, a w praktyce to jest tak, ze jakis leszcz popuszcza w gacie ze swoim pakietem 23 akcji i od razu sie twoje zlecenie uaktywnia i akcje ida w cholere... A dlatego uwazam ze stop loss powinno ustalac sie z pewnym zapasem po przebiciu linii oporu. Czyli jak na przyklad na Orlenie teraz jest silne wsparcie na poziomie 48 zl i cena doluje do 47,80 na niskim obrocie, to ustawiam poziom stop loss w punkcie 47,40 zl - w razie czego. Oczywiscie to tylko przyklad jak bym sie zachowal w takiej sytuacji, bo na orlenie poziomy wsparcia sa dosc wiarygodne i mysle ze z duzym prawdopodobienstwem mozna okreslic kiedy po przelamaniu danego poziomu, cena akcji dalej pojdzie w dol a kiedy do tego poziomu wroci. Wszystko zalezy od wolumenu jaki sie przewala na danym poziomie i to wg mnie trzeba juz po swojemu interpretowac, a niestety proste to nei jest, bo na kazdej spolce bedzie to wygladac inaczej.

Do góry
#678879 - 04/10/2006 07:23 Re: Stop loss
Belisariusz Offline
old hand

Meldunek: 16/03/2002
Postów: 835
Skąd: Bytom
W przypadku forexa stosuje taką metodę, że stop jest na poziomie 8 ofresowej średniej chyba, że ruch jest tak silny i średnia zostaje daleko w tyle to ustawiam na połowę między średnią a aktualną ceną. Gram na 1 h.

Za to GPW to czarna magia. Wydawało mi się, że powinno byc łatwie ale tutaj albo uaktywnia się zlecenie i rynek idzie daleju w dobrym kierunku tyle, że bezemnie :-( albo trace dużo zysków. Jeszcze nie udało mi się tak ustawić stopa zebym był zadowolony.

Do góry




Kto jest online
1 zarejestrowanych użytkowników (alfa), 3379 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581883 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49