Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Opcje tematu
#711001 - 07/11/2006 14:36 Madryt WTA Championships
Fro_Lech Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/06/2003
Postów: 15179
Skąd: Poznań
Sony Ericsson WTA Tour Championships presented by Porsche

Miejscowość : Madryt , Hiszpania
Data : November 7-12, 2005
Drabinki : 8M/4D
Nawierzchnia : GreenSet/Indoors
Pula Nagród :
$3,000,000


INFO :
-----
Oficjalna strona Turnieju
-----
Losowanie :

Grupa Żółta:(prawdziwy żółty kolor jest fatalny)
- Amelie Mauresmo
- Justine Henin-Hardenne
- Nadia Petrova
- Martina Hingis


Grupa Czerwona:
-Maria Sharapova
-Svetlana Kuznetsova
-Kim Clijsters
-Elena Dementieva

-----
Plan gier
-----
Scoreboard : Live
-----

================================



LINKI WTA:
http://www.tenniscorner.net
http://www.wtatour.com
http://home17.inet.tele.dk/wta
http://www.itftennis.com/womens/players
http://www.wtaworld.com
(więcej...)

Do góry
Bonus: Unibet
#711002 - 07/11/2006 17:01 Re: Madryt WTA Championships
Green Arrow Offline
#1 WorldSpeedway

Meldunek: 03/06/2005
Postów: 38575
Skąd: Caja Mágica
Tytułem wstępu

Piąty rok z rzędu Eurosport przeprowadzi relacje z konczącego sezon tenisowy turnieju WTA Tour Championships.

7-12 listopada Eurosport :gra pojedyncza
11 i 12 listopada Eurosport 2:gra podwojna

(TV sat)



Henin- Hingis 1 1.56 prof

" Jestem szczęśliwa ,że mogę wrócić na turniej mistrzyń w pelni zdrowa. Zwyciestwo w pierwszym meczu napewno doda mi pewnosci" - JuJu.

H2H 2:1 Hingis , ale to bylo dawno .Natomiast wygrana Henin z tego roku też nam za wiele nie powie ponieważ był to dopiero początek drogi Martiny po długiej przerwie.

Hingis i ostatni turniej w Zurychu to słaba forma serwisowa. Henin napewno to wykorzysta.
Jedyna niepewność jaką formę zaprezentuje Belgijka. Po 1.33 napewno nie do gry.Po 1.56 można już sie zastanawiać



Sharapova - Dementieva 1 1.43 prof


H2H 5:2 Sharapova
Akurat mialem okazje ogladać ostatni pojedynek rosjanek przegrany przez Marię.
Zawiódł zdecydowanie serwis,bo w odbiorze naprawdę toczyła sie wyrównana walka i kilka razy
Dementia wychodziła ze stanu 30:40 równowagi i wreszcie gem. Mecz wygladal tak ,że Maria może w kazdej chwili wrocić do "gry".Zabrakło szczescia w decydujących piłkach.

Do góry
#711003 - 08/11/2006 08:55 Re: Madryt WTA Championships
Dabbert Offline
old hand

Meldunek: 03/10/2003
Postów: 724
Skąd: Warszawa
Witam wszystkich:)
Na wstepie ukłon w kierunku FRO_Lecha za załozenie tematu...czekałem,zeby coś tu skrobnąć wczoraj,ale w pracy jestem do 16 (a tylko stad moge pisac na forum,bo moj Ip jest zblokowany(nie mam własnego w sieci).
Anyway...czas na dzisiejsze meczyki

wczroaj wszystko zgodnie z moimi przewidywaniami weszło więc mam nadzieję,że i dziś Championship przyniesie nam

Meczyk nr 1
S. Kuznetsova - E. Dementieva
....no bet a jak na siłe to 1 bo:
dementieva wczoraj nic nie grała..kompletne zero..(Az mi sie płakac chciało,bo Elenę po prostu uwielbiam,kilka razy z nią rozmawiałem na róznych turniejach naprawde przesympatyczna dziewczyna, nawet kilka wspólnych fotek mamy ) Kuza też jakos chyba nie w formie - na Kremlu sie nie popisała, potem w Zurichu porażka z Danielą(fakt ta grała tam jak natchniona) ale w koncu to Kuza...nawierzchnia zdecydowanie pod grę Sviety. dałbym na nią,ale za bardzo lubię Elenę i chciałbym,zeby jednak pokazała na co ja stac..mecz może zakończyć sie każdym wynikiem.
Gdyby Kuza była w formie to nawet bym sie nie zastanawiał tylko postawił 1 ale...no własnie..w tej sytacji no bet.

M. Sharapova - K. Clijsters zdecydowana 1

Oglądalem Clijsters w Belgii i w finale po prostu ręce mi opadały jak grała...czasem jakieś przebłyski ale tak generalnie słabiutko,oj slabiutko. Mecz ze Zvonareva w półfinale niby lepszy ale to też zaden popis. Uważam,ze bedą tu 2 sety bo Sharapova jest naprawde w formie.Wczoraj widziałem jej mecz i gdyby nie olała drugiego seta to zamiast 6-4 byłoby pewnie 6-1:)..moim zdaniem wygra cały championship...

N. Petrova - M. Hingis typ 1

wczorajsze mecze tych pań tylko upewniły Mnie,ze Hingis po prostu jest słaba a Petrova gra niesamowicie odważnie,pewnie i bardzo,bardzo siłowo...Hingis lubi takie przeciwniczki,ale w swojej obecnej formie (i grze przy siatce) to moze nie wygrac zadnego meczu...2-0 dla petrovej jak dla Mnie

Tak oto widze dzisiejsze typy...zachęcam do dyskusji i pozdrawiam

Do góry
#711004 - 08/11/2006 12:11 Re: Madryt WTA Championships
bogdan Offline
journeyman

Meldunek: 02/08/2006
Postów: 65
Skąd: Elbląg
Witam

Generalnie podpisał bym się pod tym,co napisał Dabbert.
Ale...
W finale w Belgii Clijsters grała z estonką Kanepi,która po drodze do finału pogoniła takie zawodniczki jak Dechy,Daniilidou,Schavone i Krajicek.Nie była to łatwa drabinka dla Kanepi(skoro ją przeszła,to coś potrafi),więc nic dziwnego,że w finale stawiła mocny opór Clijsters.
Petrova wydaje się być w dobrej formie.Wczoraj wygrała z Mauresmo,która ostatni mecz w Zurichu oddała walkowerem.Zastanawiam się więc,czy ta porażka Mauresmo,to tylko wynik dobrej gry Petrovej,czy pozostałości kontuzji.
Zarówno jednak M. Sharapova i N. Petrova są faworytkami w tych spotkaniach.Biorąc jednak pod uwagę fakt,że grają ze sobą zawodniczki ze ścisłej czołówki nie będę raczej grał grubo.Myślę,że będą tu niespodzianki,choćby dlatego ,że mecz meczowi nierówny,szczególnie w wykonaniu kobiet.

Do góry
#711005 - 08/11/2006 17:15 Re: Madryt WTA Championships
Vendetta Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/01/2006
Postów: 5368
Skąd: Szczecin
Clijsters - Sharapova

Kurs na Belgijke jest tak wysoki ze trzeba ją zagrac Maria odczuwa juz trudy calego seoznu co bylo widac we wczorajszym meczu ze swoja rodaczką Dementievą ktora bardzo pomogla mlodszej Rosjance wygrac ten mecz.Dementieva grala poprstu tragicznie....pierwszy set bez historii- masa niewymuszonych bledow , podwojnych bledow serwisowych oraz bezmyslna gra przez srodek nie mogla zagrozic Marii. W drugim secie juz nie bylo tak kolorowo>Sharapova zostala zmuszona do biegania i widac bylo zmeczenie na jej twarzy , gdyby nie tragiczne podanie Dementievej mecz moglby sie roznie potoczyc.Nie przecze Maria jest w formie... przez caly sezon grala wspaniale a jej forma stopniowo rosla... jednak moim zdaniem w koncu przyjdzie chwila slabosci i mysle ze to bedzie wlasnie dzisiaj.Na przeciw Sharapovej staje dzis Clijsters ktora prowadzi w bezposrednich pojedynkach 4-1 , ogolnie Belgijce dobrze jej sie gra z Marią chociaz ostatni mecz przegrala .To byl jeden z turniejow poprzedzajacych Us Open, Maria wtedy blyszczala formą a mecz byl bardzo wyrownany i roznie to sie moglo skonczyc choc Maria naprawde wtedy mi zaimponowala Sam wtedy gralem Sharapke ale wtedy faworytka byla Clijsters.Dzis role sie odwrocily ...Belgijka wraca po kontuzji...tzn juz wrocila wygrywajac w Hasselt ogrywajac po drodze np. Zvonareve ktora jest w dobrej formie no i w finale Kanapei ktora tez widzialem i gra na bardzo dobrym poziomie.Choc dla niekotrych te wyniki moga bcy niezbyt przekonywujace to jednak wygrala....miala czas by przygotowac sie do Madrytu ktory nmoze byc jej osttanim turniejem w karierze gdyz Clijsters przebakuje ostatnio o zakonczeniu swojej kariery.Jest to bardzo ambitna zawodniczka... zawsze swietnie przygotowana fizycznie...kondycjnie...gra mocno agrysywnie...tak jak Maria... to bedzie piekny a mecz a kurs na Kim Clijsters jest poprostu przesadzony

Zagralem dzis Clijsters w profie po kursie @2.5 - w Pinnacle aktualnie mamy @2.780 ( troche spadlo od rana) polecam takze zagrac handi +3,5 w gb @1.80
Pozdrawiam

Do góry
#711006 - 08/11/2006 18:42 Re: Madryt WTA Championships
superbaca Offline
enthusiast

Meldunek: 22/04/2001
Postów: 214
sharapova wygra, petrova przegra

Do góry
#711007 - 08/11/2006 18:51 Re: Madryt WTA Championships
_OuLu_ Offline
enthusiast

Meldunek: 16/06/2006
Postów: 264
hehe ja mysle ze tutaj mamy kolejna pulapke zastosowana przez nasze buki Kurs wystawiony na Kim mnie troszke zaskoczyl i tym samym ucieszyl Mysle ze pulapka polega na typowaniu ludzi ktorzy graja mecze "po kursach" (a szczerze powiedziawszy wiekszosc takich jest wybieraja najnizsze kursy...)Mysle ze buki dlatego wystawily taki kurs zeby zgarnac troszke kasy wlasnie na Szarapovej ktora wg mnie przegra w 3 setach.szarapova grala taka jakby piramide w tym roku poczatek sezonu taki sobie,potem juz dobra forma,az zdaje mi sie ze wlasnie w ost turnieju troszke opada z sil.Wczoraj w 2 secie sobie pobiegala.Czesto zawodniczki w 2 secie sie "łamały".Mysle ze to nie Szarapova byla az tak dobra lecz Dementiewa az tak slaba

Co do Petrovej nie mam zadnych watpliwosci mecz zakonczy sie wynikiem 2-0 mysle ze powalczy troche Hingis ale nie zdola pokonac Nadii,ktora akurat na Mastersa pokazuje ze potrafi grac w tenisa

Pozdrawiam

Do góry
#711008 - 09/11/2006 07:36 Re: Madryt WTA Championships
doggy Offline
addict

Meldunek: 17/08/2005
Postów: 509
Skąd: Łódź
Moje spostrzeżenia po wczorajszych meczach:

1. Dwie zawodniczki o najgorszj formie aktualnie, to: Dementieva i Kuznetsova - nie widziałem Mauresmo , ale sądząc po osatnich wynikach można ją chyba do tej puli dorzucić .
2. Bardzo niebezpieczna jest Petrova , niestety nie widziałem Henin, ale wydaje mi się, że Petrova może tutaj ostro powalczyć. A kurs wyśmienity
3. Hingis jest bardzo ambitna, a wczoraj musiała wyciągnąć przeciwko Petrovej cały arsenał, zwłaszcza serwis. Wystarczył moment kryzysu i odpłynęła po przełamaniu w drugim secie - jeszcze raz podkreślam Petrova to już bardzo dojrzała zawodniczka - nie załamuje się tak jak sezon temu.
4. Clijsters nie zachwyciła, gra bez pomysłu, bez specjalnych atutów, za to Sharapova jak nawiedzona, momentami myślałem że zabije Clijsters strzałem w głowę Kim ze Svetą myślę, że będą miały wyrównany pojedynek, ale Clijsters powinna być górą.

GL

Do góry
#711009 - 09/11/2006 08:48 Re: Madryt WTA Championships
Vendetta Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/01/2006
Postów: 5368
Skąd: Szczecin
Dzis podwajam stawake i znowu gram na Kim Clijsters , kursy w okolicy 1.7 Wczoraj Clijsters grala dobrze to poprostu Sharapova jest w takiej dyspozycji ze nikt jej nie powinien zagrozic w tym turnieju. W drugim secie Belgijka miala swoje szanse ale ich nie mogla wykorzystac za to Marie w kluczowych momentach ratowal swietny serwis....ciezko ją zlamac poprostu gra swietnie.Wczoraj liczylem na slabsza dyzpozycje Sharapovej ale sie przeliczylem , zagrala jeszcze lepiej a o zmeczeniu nie mozna bylo mowic....zreszta to ona "prowadzila" gre i nie musiala duzo biegac
Dzisiaj juz nie ma zartow ten mecz(kim-kuza) jest to praktycznie mecz o wyjscie z grupy bo nie wierze zeby Belgijka miala problemy z bedaca w slabej formie Demntie4vą.Clijsters (jak moglismy sie wczraj przekonac) ma w Madrycie duzo fanow ktorzy beda ja wspierac a jak juz wspominalem Kim to bardzo ambitna zawodniczka.Takze zwiekszamy stawke i Kim do boju!!!

Kim - Kuza typ:1 1.699 Pinnacle ale ja to zagram w nazimnych( w sts jzu widze kurs 1.65 ale czekam na oferte profa) i doloze jakiegos " pewniaczka"

Do góry
#711010 - 09/11/2006 12:00 Re: Madryt WTA Championships
aifedar Offline
old hand

Meldunek: 20/03/2004
Postów: 957
mam pytanie - co decyduje o kolejności miejsc w grupach ?

dzięki

Do góry
#711011 - 09/11/2006 13:04 Re: Madryt WTA Championships
bogdan Offline
journeyman

Meldunek: 02/08/2006
Postów: 65
Skąd: Elbląg
Witam

Henin H. - Petrova N. 1
Petrova od początku wczorajszego meczu z Hingis zachowywała się dziwnie.Kręciła głową i była słabo zmotywowana.Sprawiała wrażenie,jakby przegrała ten mecz jeszcze w szatni.Nie bardzo potrafiła sobie poradzić ze stylem gry Hingis,która dużo piłek podkręcała.Hingia grała też często w środek kortu,dając w ten sposób okazję do błędów dla Petrovej.A ta te niewymuszone błędy regularnie popełniała.Dopiero przyparta do muru,Hingis strzelała po rogach kortu.Przynosiło to świetne efekty.Gdyby grała tak ciągle(a nie środkiem) mecz skończyłby się w dwóch setach.Petrova sprawia wrażenie zablokowanej psychicznie.Czy dziś się odbuduje?Nie sądzę.Pewna siebie i nie zakompleksiona Henin powinna to wygrać.

Mauresmo A. - Hingis M. 2
Zastanawiałem się jak zaprezentuje się Mauresmo w pojedynku z Petrovą.A jednak widać u niej brak gry i ślady jakiejś kontuzji(pisałem o tym wyżej).Ostatni mecz w Zurichu skreczowała.Łatwo przegrany mecz z Petrovą pewnie wyzwoli w niej motywację.Stawiam tu jednak na podbudowaną psychcznie wygraną Martinę ,która zwietrzyła nieoczekiwaną możliwość wyjścia z grupy.Słabo garjąca Mauresmo nie powinna zdążyć w tak krótkim czasie znacząco odbudować swoją formę.zwycięstwo Hingis.

Clijsters K. - Kuznetsova S. 1
Korzystnie prezentująca się w meczu z Shaparową(faworytką tego turnieju) Kim,powinna poradzić sobie z męczącą się w meczu z Dementiewą Kuznetsovą. Clisters sprawia wrażenie mocniejszej zawodniczki od rywalki.

Do góry
#711012 - 09/11/2006 13:19 Re: Madryt WTA Championships
doggy Offline
addict

Meldunek: 17/08/2005
Postów: 509
Skąd: Łódź
Również faworyzowałbym Henin w meczu z Petrovą, jednak, po pierwsze kurs jest niski bo np.: 1,35 w STS, a po drugie Petrova moim zdaniem pomimo faktycznie słabej psychiki (o czym mówił bogdan) nauczyła się jednak jakoś siebie motywować. W meczu z Hingis strasznie się wkurzyła tym przełamaniem na 2:3 w drugim secie i wygrała wszytskie pozostałe gemy spychając Hingis do defensywy i zmuszając ją do błędów. Jej technika jest bardzo dobra, jest aktualnie jedną z najlepiej technicznie grających tenistek, jeżeli poradzi sobie z psychiką i gniew będzie miała na nią taki sam wpływ jak wczoraj, to nie chciałbym mieć postawionej grubej kasy na Henin. Pozdro.

Do góry
#711013 - 09/11/2006 13:42 Re: Madryt WTA Championships
bogdan Offline
journeyman

Meldunek: 02/08/2006
Postów: 65
Skąd: Elbląg
Masz oczywiście rację doggy.Trzeba tu jasno powiedzieć,że o wyniku będzie często decydowała motywacja i psychika,bo grają w tych wszystkich meczach godne siebie rywalki.Typowanie rozstrzygnięc jest więc trudne i może być bardzo mylne.
Piszę jednak powtórnie ,bo przyszła mi do głowy pewna myśl.Otóż podejrzewam,że styl gry Hingis tzn.długie i rotowane wymiany w środek kortu,po czym seria "strzałow" po rogach,są jej sposobem na grę z rywalkami.Sposób to niezły.Przeciwniczki są zaskoczone precyzyjnymi uderzeniami w róg kortu po serii ataków w środek.Po dosyć wolnych uderzeniach w środek seria szybkich ,silnych uderzeń po rogach daje zaskoczenie i punkty.W dodatku Hingis gra spokojnie.Rzadko się podpala.Starannie przebija piłki i przygotowuje sobie akcję.

Do góry
#711014 - 09/11/2006 14:23 Re: Madryt WTA Championships
doggy Offline
addict

Meldunek: 17/08/2005
Postów: 509
Skąd: Łódź
Dlatego Hingis ma duże szanse na przejście Mauresmo, która wypadła wyraźnie z rytmu.
Jak dla mnie:
Henin - Petrova : no bet
Clijsters - Kuznetsova : 1
Mauresmo - Hingis : 2
w STS-ie wychodzi AKO 3,1
więc całkiem sympatycznie

Do góry
#711015 - 09/11/2006 14:39 Re: Madryt WTA Championships
antyfutbol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2005
Postów: 10306
Henin-Hardenne v Petrova 2 3.40 GB

Kurs zdecydowanie przeszacowany. Henin tez miala problemy z Hingis. Petrova na pewno nie podlamie sie psychicznie po wczorajszej porazce. W meczu z Hingis Henin, gdy jej nie wychodzil backhand miala ogromne problemy. Na takie przestoje licze takze w tym, meczu. Kurs swietny. Petrova jest w gazie. Po prostu miala slabszy dzien. Wszyscy wiedza jak trudno sie gra z Hingis. Co Wy o tym sadzicie?

Do góry
#711016 - 10/11/2006 09:44 Re: Madryt WTA Championships
viva Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/04/2003
Postów: 9900
Skąd: Poznań/Piastów
Clijsters - Dementeva

czas na niespodzianke Moze rosjance jakims cudem serwis bedzie dzis wchodzil i mecz bedzie wyrownany.Ma jeszcze szanse na wyjscie z grupy wiec jazda rakieta w dlon i walka

typ:2 kurs 4.05
dokł.wynik 0:2 kurs 10

Do góry
#711017 - 10/11/2006 10:01 Re: Madryt WTA Championships
imarcel Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/08/2005
Postów: 3071
Skąd: sokołów podlaski
oj....nie wiem viva .Po wczorajszej wygranej i to w jakim stylu Clijsters łyknie dzisiaj Rosjankę ....i będą dwie wygrane na koncie i bawimy sie dalej...mój typ Clijsters

Do góry
#711018 - 10/11/2006 10:46 Re: Madryt WTA Championships
Boubson Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/04/2006
Postów: 22227
Skąd: Warszawa
hmm... czy henin zrobi przysluge momo i ją pusci... wg mnie nie... na 100 procent bedzie chciala wygrac grupe a do wygrania grupy potrzebuje jeszcze wygranego seta... liczac ze wygra pierwszego to nie bedzie jej sie chcialo grac trzech setow majac w perspektywie jutrzejszy mecz prawdopodobbnie przeciw Clijsters... wiec moj typ 2-0 Henin

Do góry
#711019 - 10/11/2006 10:55 Re: Madryt WTA Championships
viva Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/04/2003
Postów: 9900
Skąd: Poznań/Piastów
Quote:

hmm... czy henin zrobi przysluge momo i ją pusci... wg mnie nie... na 100 procent bedzie chciala wygrac grupe a do wygrania grupy potrzebuje jeszcze wygranego seta... liczac ze wygra pierwszego to nie bedzie jej sie chcialo grac trzech setow majac w perspektywie jutrzejszy mecz prawdopodobbnie przeciw Clijsters... wiec moj typ 2-0 Henin




albo wygra 1 seta a kolejne 2 odpusci i tez szybko zakonczy.Mozliwosci odnosnie wyjscia z grupy jest duzo a jak bedzie to juz niedlugo sie przekonamy

moze zagrac na dokł.wynik 1-2

Do góry
#711020 - 10/11/2006 10:55 Re: Madryt WTA Championships
bogdan Offline
journeyman

Meldunek: 02/08/2006
Postów: 65
Skąd: Elbląg
Witam

Henin H.J. - Mauresmo A. 2 (sety 1-2)
Aby awansować do półfinału Masters,Mauresmo musi ten mecz wygrać.Przegrana w meczu z Henin paradoksalnie bowiem,eliminuje ją z dalszych gier,a do półfinału wejdzie(lepszym stosunkiem setów) Hingis.Henin awans ma pewny.Ważne jednak pewnie dla niej jest,aby awansować z pierwszego miejsca.Uniknie wówczas gry z Sharapową w półfinale,zakładając,że Sharapowa zajmie pierwsze miejsce w swojej grupie.Mając jednak na uwadze trudny pojedynek Genin w półfinale(pewnie z Clijsters),nie sądzę ,aby bardzo zależało jej na zwycięstwie w tym pojedynku.Po co ryzykować kontuzję przed arcyważnym meczem?Trzeba oszczędzać siły,bo to wyczerpujący turniej.Wynik w setach 2-1 dla Mauresmo urządza obie tenisistki.Może tylko mniej Amelii,która tez pewnie nie chciałaby grać w półfinale z Sharapową.Czy stać ją jednak na wygranie 2-0 z Henin.Wątpię.Tak więc zwycięstwo Mauresmo 2-1

Sharapova M. - Kuznetsova S. 2
Pachnie mi tu wałkiem.Pewna awansu Sharapowa nie musi wcale tego spotkania wygrać.Powód? To samo co wyżej.Awans ma pewny.Może ten mecz przegrać-choć pewnie niezbyt wysoko(6-4,6-4?)Po co ryzykować kontuzję przed arcyważnym meczem? Nie będzie biegała do trudnych piłek i odda ten mecz Kuzie.Może w ten sposób pomóc rodaczce w awansie do półfinału z drugiego miejsca.Tym bardziej,że konkurentka Kuznetsowej Clijsters,będzie grała po niej.

Clijsters K. - Dementeva E. 1
Clijsters musi ten mecz wygrać.Najlepiej 2-0,aby uchronic się od ewentualnej przegranej Sharapowej.Dementiewa będzie chciała powalczyć.Przede wszystkim dla siebie.Aby coś w końcu wygrać,a także dla swojej rodaczki Kuznetsowej.Czy stać ją na zwycięstwo?Oj-myślę ,że nie!!

Do góry
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
2 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, Sensei), 3471 gości oraz 4 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582362 Postów

Najwięcej online: 4029 @ 05/05/2024 14:25