Strona 5 z 25 < 1 2 3 4 5 6 7 ... 24 25 >
Opcje tematu
#827128 - 02/01/2007 20:25 Re: Szykują się zmiany... [Re: JMnemonic]
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Originally Posted By: JMnemonic

a może by tak wysyłać maile na adres min finansów, żeby nie wprowadzali monopolu, tylko przyjęli sprawdzony model brytyjski?
Jeżeli te informacje się potwierdzą to warto by zorganizować jakąś wspólną inicjatywę. I to jak najszybciej W końcu to największe forum bukmacherskie w Polsce.

Do góry
Bonus: Unibet
#827267 - 02/01/2007 20:59 Re: Szykują się zmiany... [Re: JMnemonic]
papa_smerf Offline
addict

Meldunek: 11/01/2006
Postów: 590
Skąd: Kielce
Originally Posted By: JMnemonic
może by tak wysyłać maile na adres min finansów, żeby nie wprowadzali monopolu, tylko przyjęli sprawdzony model brytyjski?

może i to jest jakaś myśl ? kilka tysiecy takich maili, ale by trzeba na stronie jakiś skrpyt co tylko zmienia nadawca a każdy chetny sam klika i ta sama tresc sie do nich wyśle.

Do góry
#827352 - 02/01/2007 21:17 Re: Szykują się zmiany... [Re: papa_smerf]
john Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/11/2006
Postów: 3778
Skąd: Long Way Home/Opole
Originally Posted By: papa_smerf
Originally Posted By: JMnemonic
może by tak wysyłać maile na adres min finansów, żeby nie wprowadzali monopolu, tylko przyjęli sprawdzony model brytyjski?

może i to jest jakaś myśl ? kilka tysiecy takich maili, ale by trzeba na stronie jakiś skrpyt co tylko zmienia nadawca a każdy chetny sam klika i ta sama tresc sie do nich wyśle.


popieram jakby masowo zabrac sie za ta sprawe to moze sie cos ruszy...

Do góry
#827692 - 02/01/2007 22:40 Re: Szykują się zmiany... [Re: john]
nowik Offline
addict

Meldunek: 08/03/2006
Postów: 598
Skąd: GG 346319
Mnie taki pomysł chodzi po głowie już ze dwa miesiące.Tyle , że adresatem petycji powinni być posłowie RP , a nie Ministerstwo Finansów.Każdy poseł ma skrzynkę w domenie ...@sejm.pl - wystarczy rozesłać kilkaset lub kilka tysięcy petycji z różnych adresów , a siłą rzeczy taki temat pojawiłby się w dyskusjach poselskich w kuluarach Sejmu.Taka akcja nie pozostanie nie zauważona.Tylko trzeba opracować jakąś sensowną petycję - i tu nie chodzi tylko o legalizację e - hazardu - należałoby zaproponować rozwiązania korzystne nie tylko dla budżetu państwa , ale przede wszystkim dla nas ,przypomnieć o regulacjach unijnych w tej materii i jakie mogą być konsekwencje nie przestrzegania prawa unijnego i przede wszystkim uświadomić posłom , że stanowimy na tyle silne lobby w przeciwieństwie do ziemniaków , które w przypadku niekorzystnych zmian może dochodzić swoich praw w Strasburgu (o ile zajdzie taka potrzeba), a z pewnością nie zapomnimy o tym przy następnych wyborach parlamentarnych , kto przeforsował niekorzystne (korzystne) dla nas zmiany.
Póki co chyba musimy poczekać aż projekt ustawy autorstwa MF trafi do Sejmu , bo posłowie chyba sami nie opracują żadnego projektu...No chyba , że pogonimy dziadów do roboty. ;\)

Do góry
#828587 - 03/01/2007 14:22 Re: Szykują się zmiany... [Re: nowik]
micha$ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/11/2005
Postów: 6311
Skąd: Uć
Myślę, że lepszym pomysłem byłoby wysłanie dwóch listów otwartych (do rządu i do jakiejś ogólnopolskiej, poważanej gazety). Ze wspólnym podpisem. W liście trzebaby delikatnie zwrócić uwagę na przepisy Unii, na ewentualne odszkodowania oraz podsunąć jakiś pomysł, który posłowie by kupili (łatanie dziury budżetowej itp.) i wprowadzili w życie w ustawach.


Do góry
#829017 - 03/01/2007 16:35 Re: Szykują się zmiany... [Re: micha$]
JMnemonic Offline
journeyman

Meldunek: 01/05/2006
Postów: 88
no to może mamy sprzymierzeńca?

http://www.ibngr.pl/index2.htm

i link do opracowania sporządzonego przez ekspertów Instytutu pt."Skutki legalizacji gier losowych i zakładów wzajemnych organizowanych w internecie".

http://www.ibngr.pl/pdf/publikacje/raporty/raport_hazard.pdf

Do góry
#834071 - 05/01/2007 00:56 Re: Szykują się zmiany... [Re: JMnemonic]
tangerine Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/10/2002
Postów: 5281
Bardzo dobry raport i bardzo też korzystna konkluzja. Może Rząd posłucha.

Do góry
#836303 - 05/01/2007 21:10 Re: Szykują się zmiany... [Re: tangerine]
jones Offline
enthusiast

Meldunek: 24/08/2006
Postów: 205
w sumie nic nowego ale dla zainteresowanych temamtem:

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070105/ekonomia/ekonomia_a_4.html

Do góry
#836469 - 05/01/2007 22:55 Re: Szykują się zmiany... [Re: jones]
john Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/11/2006
Postów: 3778
Skąd: Long Way Home/Opole
to jones-a tez ciekawe a ja to wogóle coraz bardziej sie przekonuje ze nic Nam nie moga zrobic...ta sciema potrwa jeszcze jakis czasa a potem bedzie legalizacje no i moze wejdzie jakis poslski bukmachar ...

Do góry
#839129 - 06/01/2007 17:28 Re: Szykują się zmiany... [Re: john]
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
Jones mysle ze jest to bardzo jasne swiatelko w tym tunelu- poza tym nie wiem czy do tej pory nie widzialem tego ale teraz zobaczylem na stronce expektu wiadomosc ze jest on oficjalnym sponsorem reprezentacji polski- mysle ze tez to o czyms swiadczy-

Do góry
#839782 - 06/01/2007 20:21 Re: Szykują się zmiany... [Re: gremlin]
aha' Offline
member

Meldunek: 05/12/2006
Postów: 115
Ja byc moze zwroce sie z kolega do posla z zapytaniem jak wyglada procedura w Sejmie, glosowanie, jakie partie skladaja projekty itp.

Wtedy przekonamy posla by optowal za licencja na granie w necie + sprawozdawczosc w US. Licencja od 3000 pln wzwyz. Reszta -czyli pociagowcy, 5-zlotowcy u ziemniaka totomixa \:\)

Ale jeszcze nie wiem - nie jestem pewien - mniej pewien niz bardziej. Sie pomysli jeszcze ale badzmy dobrej mysli
Moze cos z tego wyjdzie. A o modelu brytyjskim zapomnijmy

Do góry
#840641 - 07/01/2007 10:34 Re: Szykują się zmiany... [Re: aha']
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
Originally Posted By: aha'
Ja byc moze zwroce sie z kolega do posla z zapytaniem jak wyglada procedura w Sejmie, glosowanie, jakie partie skladaja projekty itp.

Wtedy przekonamy posla by optowal za licencja na granie w necie + sprawozdawczosc w US. Licencja od 3000 pln wzwyz. Reszta -czyli pociagowcy, 5-zlotowcy u ziemniaka totomixa \:\)

Ale jeszcze nie wiem - nie jestem pewien - mniej pewien niz bardziej. Sie pomysli jeszcze ale badzmy dobrej mysli
Moze cos z tego wyjdzie. A o modelu brytyjskim zapomnijmy

tutaj akurat nie rozumie Cie za bardzo dla kogo taka licencja miala by byc??? dla gracza? chyba nie!no taki model odpada przede wszystkim to 3000-!!! moze by tak powiedzmy 100 zl na rok i wszyscy byliby zadowoleni! u dobrego chandlowca liczy sie obrot a ta kwota bardzo ograniczylaby ilosc grajacych ! jak dla mnie pomysl chory! chyba ze zle Cie zrozumialem!

Do góry
#840755 - 07/01/2007 11:35 Re: Szykują się zmiany... [Re: gremlin]
john Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/11/2006
Postów: 3778
Skąd: Long Way Home/Opole
Originally Posted By: gremlin
Jones mysle ze jest to bardzo jasne swiatelko w tym tunelu- poza tym nie wiem czy do tej pory nie widzialem tego ale teraz zobaczylem na stronce expektu wiadomosc ze jest on oficjalnym sponsorem reprezentacji polski- mysle ze tez to o czyms swiadczy-


no ladnie tu Nam wszyscy sapia ze granie nielegalne a expekt sponsorem kadry narodowej....nasz rzad to komletna porazka...sami nie wiedza czego chca...jak przeszlo cos takiego przez PZPN i wszystko im pasowalo z tym sponsoringiem to ja juz nie wiem co mysles o tej calej sprawie tego tematu...

Do góry
#849851 - 10/01/2007 16:56 Re: Szykują się zmiany... [Re: john]
Belisariusz Offline
old hand

Meldunek: 16/03/2002
Postów: 835
Skąd: Bytom
W dzisiejszym Parkiecie jest artykuł na temat tej nowej ustawy. Z tego co piszą to 100% monopol totalizatora. Ogólnie osoby wypowiadające się twierdzą, że ustawa bedzie do dupy a wdodatku niezgodna z prawem europejskim i napewno zostanie zaskarżona.

Mam nadzieję, że w końcu się niektórzy obudzą i przestaną popierać tą farbowaną komune.

Do góry
#850010 - 10/01/2007 17:28 Re: Szykują się zmiany... [Re: Belisariusz]
john Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/11/2006
Postów: 3778
Skąd: Long Way Home/Opole
Originally Posted By: Belisariusz
W dzisiejszym Parkiecie jest artykuł na temat tej nowej ustawy. Z tego co piszą to 100% monopol totalizatora. Ogólnie osoby wypowiadające się twierdzą, że ustawa bedzie do dupy a wdodatku niezgodna z prawem europejskim i napewno zostanie zaskarżona.

Mam nadzieję, że w końcu się niektórzy obudzą i przestaną popierać tą farbowaną komune.


kolego a nie ma gdzies tego artykuu w necie chcialbym go zobaczyc...

Do góry
#850112 - 10/01/2007 17:50 Re: Szykują się zmiany... [Re: john]
papa_smerf Offline
addict

Meldunek: 11/01/2006
Postów: 590
Skąd: Kielce
jak dla mnie naprawdę nawet lepszy zezwolony monopol Toto-Szmixa w necie, niz całkowity brak gry w necie.

a dlaczego ?!!?!?!?!

oczywiscie, ze NIE BĘDE nawet sie rejestrowal w tym pseudo internetowym buku.

ALE sa same plusy:

+ Trybunal Europejski stwierdzil, ze jesli cos mogą lokalne buki w danym kraju to MUSI BYC TO ROWNIEZ DOPUSZCZALNE dla innych euro-buków,

+ oczywiscie to byłby MONOPOL i w ciagu 1-2 lat zostalby i tak ukarany i wprowadzony wolny rynek dla bukmacherów w necie,

Na pewno byłoby to lepsze od obecnej sytuacji, która jest przedwojenna i nie zna internetu, jak w jakimś sredniowieczu.

Do góry
#852565 - 11/01/2007 14:33 Re: Szykują się zmiany... [Re: papa_smerf]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
Pinnacle Sports Closed To Americans Due To Internet Gambling Bill

January 11, 2007

Since 1998, Pinnacle Sports has been doing online business with US citizens who enjoy gambling, but when American gamblers signed onto their accounts this morning, they were informed they could no longer place bets with this sports book located in Curacao.

Pinnacle's "main man" gave EOG an exclusive interview this morning and here is some of what he had to say:

"It is with sadness that we have chosen to leave the US market, but we are so grateful for all the customers we've acquired throughout the years"

When asked why Pinnacle Sports elected not to give any advance notice, he stated the following:

"We didn't want anyone to have time to take shots at us."

He started to reflect at this point:

"When the U.S. focuses on something and says 'enough,' and when they go to 'war,' no individual company can possibly win in a fight of this nature."

"Since the Internet Gambling Bill went into effect, we have lost the ability to do business with many quality banks."

"Fortunately, 35-40% of our current gambling business is non US driven, and perhaps more importantly, we are experiencing stronger growth in Europe and Asia, than we are in the United States."

"So why live in fear?"

To conclude, all US citizens are encouraged to ask for their balances as soon as possible. Pinnacle assured Eye on Gambling that everyone will be paid promptly.

The following message is posted on their web site:

Effective Immediately...

After careful consideration, Pinnacle Sports have chosen to voluntarily exit the U.S. market. Accordingly, wagers will no longer be accepted from clients within the U.S. as of Thursday, January 11, 2007.

Those clients who are affected will be required to withdraw their balances using the Cashier of their account. We assure all our clients your balances are available and Pinnacle will continue providing our international clients our same great value.

Do góry
#852614 - 11/01/2007 15:14 Re: Szykują się zmiany... [Re: papa_smerf]
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
Originally Posted By: papa_smerf
jak dla mnie naprawdę nawet lepszy zezwolony monopol Toto-Szmixa w necie, niz całkowity brak gry w necie.

a dlaczego ?!!?!?!?!

oczywiscie, ze NIE BĘDE nawet sie rejestrowal w tym pseudo internetowym buku.

ALE sa same plusy:

+ Trybunal Europejski stwierdzil, ze jesli cos mogą lokalne buki w danym kraju to MUSI BYC TO ROWNIEZ DOPUSZCZALNE dla innych euro-buków,

+ oczywiscie to byłby MONOPOL i w ciagu 1-2 lat zostalby i tak ukarany i wprowadzony wolny rynek dla bukmacherów w necie,

Na pewno byłoby to lepsze od obecnej sytuacji, która jest przedwojenna i nie zna internetu, jak w jakimś sredniowieczu.

oczywiscie ze masz racje najtrudniej jest wlozyc przyslowiowa noge miedzy drzwi- tak wiec kazdy ruch nawet ten najglupszy z naszego punktu widzenia jest dobry!

Do góry
#852920 - 11/01/2007 17:16 Re: Szykują się zmiany... [Re: gremlin]
kapitansb Offline
veteran

Meldunek: 26/12/2003
Postów: 1222
Skąd: Nie wiadomo
Nie ma po co bic piany .

I tak kazdy Polak gra gdzie chce a ten glupi system nie jest w stanie nic wyegzekwowac (nie mysle tu o grajacych "nielegalnie "-ale szeroko przestrzegania prawa).A Sejm sobie ustala tysiace rozporzadzen ,ktore i tak kazdy ma w dupie.

Problemy z wyplata czy wplatami do bukow ?Wyjezdzasz (w szczegolnosci tanimi liniami )do Londynu i po problemie .(teraz od reki w Lloyd)

Do góry
#853113 - 11/01/2007 17:57 Re: Szykują się zmiany... [Re: kapitansb]
jones Offline
enthusiast

Meldunek: 24/08/2006
Postów: 205
Originally Posted By: kapitansb


Problemy z wyplata czy wplatami do bukow ?Wyjezdzasz (w szczegolnosci tanimi liniami )do Londynu i po problemie .(teraz od reki w Lloyd)


Taaa, tyle ze jezeli potem, przecietny Polak grajacy u bukow, z przecietnym wynagrodzeniem bedzie chcial kupic w Polsce cos wiecej niz cukierki to roznej masci urzednicy moga sie nagle zainteresowac skad on na to ma.

Do góry
Strona 5 z 25 < 1 2 3 4 5 6 7 ... 24 25 >




Kto jest online
11 zarejestrowanych użytkowników (akagi, rymoholik, pacyfista, Sensei, alfa, rafal08, ElNinho[mmdea], kemp, igea23, VVega, 11kera11), 3940 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582131 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49