Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Opcje tematu
#97228 - 23/01/2002 02:39 Polityka
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
Wiem ze to moze byc dosyc kontrowersyjny temat na forum sportowym ale sadze ze na polityke nawet najbardziej zagorzali fani powinni znalezdz troche czasu wiec na tym topicu mozemy zamieszczac najswiezsze widomosci z Polski i zagranicy ale nie tylko o polityce.
(np. wprowadzenie nowej jednostki monetarnej w Europie itp.)
Mam nadzieje ze temat bedzie sie mogl poszczycic chociazby kresowym poparciem.


SLAV

Do góry
Bonus: Unibet
#97229 - 23/01/2002 02:42 Re: Polityka
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
Na pierwszy ogien dalbym moze sprawe jak to rzad doprowadzil do tego ze w Polsce mam 17,3% bezrobocia bodajze i moze nie jak temu zapobiec tylko ktorych politykow pozabijac.
Czekam na propozycje.
A tak na serio to bojmy sie bo chociaz jestesmy w Europie to do tej Argentyny to naprawde nie mamy daleko (oby nie).

SLAV

Do góry
#97230 - 23/01/2002 03:11 Re: Polityka
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
17.3% to jest oficjalna statystyka. Zastanawiam się jaka część "bezrobotnych" wcale nie chce pracy (nawet jeśli będzie im zaoferowana) lub ma pracę (może na bazarze?) ale i tak pobiera zasiłek. Myślę, że u nas może to stanowić znaczną część z tych 17.3%.

Do góry
#97231 - 23/01/2002 03:17 Re: Polityka
juan_carlos Offline
veteran

Meldunek: 08/07/2001
Postów: 1581
Skąd: Warszawa
rachunek jest prosty... chyba w gorzowie wlkp czy w zielonej górze miasto i urząd pracy zaproponowaly bezrobotnym pracę przy odśnieżaniu praca z pełnym ubezpieczeniem społecznym
przygotowali 100 miejsc a zzglosiły się 4 osoby
drugi przykład... mam dzialkę w gorach świętokrzyskich... na wsi bezrobotni kupują ziemniaki na rynku bo wolą siedzieć caly dzień przed video niż sobie samemu posadzić...
prawda jest smutna... jesteśmy leniwym narodem i nie chce się nam pracować... oczywiście stwierdzenie to nie dotyczy wszystkich ale znacznej części spośród "bezrobotnych"

Do góry
#97232 - 23/01/2002 03:20 Re: Polityka
juan_carlos Offline
veteran

Meldunek: 08/07/2001
Postów: 1581
Skąd: Warszawa
[QUOTE]Oryginalnie wysłał slav007o:
[qb]Na pierwszy ogien dalbym moze sprawe jak to rzad doprowadzil do tego ze w Polsce mam 17,3% bezrobocia bodajze i moze nie jak temu zapobiec tylko ktorych politykow pozabijac.
Czekam na propozycje.
A tak na serio to bojmy sie bo chociaz jestesmy w Europie to do tej Argentyny to naprawde nie mamy daleko (oby nie).

SLAV[/qb][/QUOTE]
jak doprowadził? przez zbyt rozbudowaną politykę socjalną... kontrprzyklad USA

Do góry
#97233 - 23/01/2002 03:26 Re: Polityka
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
A co do tych statystyk to juz inna sprawa.
Ja mieszkam w Zielonej Gorze i nie wiem czym tu sie chwalic ale ostatnio moje miasto pobilo rekord bezrobocia w Polsce za wsze czasy nie jestem pewien ile to bylo procent ale cos
ponad 18%. I ta tendencja jest zwyzkowa (niestety)
ale co ja mam powiedziec nawet jak skoncze wyzsza szkole i bede mial perfecto Inglisz to co z tego i tak jedyne co mi zostanie w tym kraju to zamiatac ulice. Bo niestety inne kraje np. Anglia czy USA sa raczej przeciwne takim ludziom jak ja. A szkoda bo chociaz jezyka perfekcyjnie nie znam to mozliwe ze mam wiekszy zasob slow i potrafilbym sie wyslowic niz nie jeden Angol, ale to tylko teoria. Chociaz rzeczywiscie juz od dawna mysle o wyjezdzie.

Conrad moze masz jakies rozwiazanie albo prace w Angli (zaznaczam ze po angielsku to potrafie szprechac) hehe

SLAV

Do góry
#97234 - 23/01/2002 03:28 Re: Polityka
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
[QUOTE]Oryginalnie wysłał juan_carlos:
[qb]
jak doprowadził? przez zbyt rozbudowaną politykę socjalną... kontrprzyklad USA[/qb][/QUOTE]

Troche nie rozumiem twojej wypowiedzi juan carlos.
Mozesz mi troszke wytlumaczyc o co ci chodzilo w tej wypowiedzi.

SLAV

Do góry
#97235 - 23/01/2002 04:18 Re: Polityka
TytusTheRed Offline
addict

Meldunek: 12/08/2001
Postów: 631
Skąd: Wawa
Wlasnie, mnie tez zastanawia "co miał autor na mysli?", bo chyba nie to co napisal.

Slav, tu nie chodzi o to ze Ty zle mowisz po angielsku czy tez bardzo dobrze, chodzi o to ze kraje chronia swoj rynek pracy- najlepszy przyklad masz w deutschach- oni sie boja poszerzenia unii, bo wiedza ze zaleje ich (przynajmniej tak mysla) fala pracownikow zza wschodnich granic. Ale informatykow to sprowadzajam, bo glupim niemcom sie nie chce uczyc takich rzeczy (tyle ze zarobki takich informatykow sprowadzonych i tak beda nizsze niz rodzimych, co w tym przypadku im sie oplaca).

Osobiscie chcialbym zeby Polska wstapila do unii, niestety w pewnym momencie szefem komitetu integracji europejskiej zostal Czarnecki , co bylo dla mnie kompletnym zaskoczeniem, i od tej pory sprawy szly coraz gorzej w tej materii. Nie twierdze ze jestem zwolennikiem przystapienia do UE na ich warunkach, po prostu poprzednia ekipa s*******ila sprawe totalnie- sami nie byli pewni czego chca, az w koncu wyrzezbili ladne gowno. Polska jako najwiekszy kraj z tych, ktore maja teraz przystapic do unii powinna dyktowac warunki- bez niej przystapienie reszty krajow byloby zablokowane. Rzad Buzka s*******il kompletnie, traktujac negocjacje jak i proces integracji po macoszemu (to jest moja prywatna opinia, jesli sie ktos z nia nie zgadza, oczekuje kontrargumentow), zamiast tego teraz mozna uslyszec o mnozacych sie aferach- ten za*******il tyle set miliardow, tamten znowu jeszcze wiecej- i tak sie teraz scigaja, a s****ysyn Alot po przedstawieniu mu zarzutow w sadzie powiedzial "to jakies nieporozumienie, nie wiem o co chodzi"- az sie flaki gotuja, chcialbym z kazdym z nich stoczyc sobie chociaz jedna 3 minutowa rundke.

Sprawa bezrobocia i kryzysu tez nie jest (przynajmniej w znacznej mierze) wina obecnego rzadu (chociaz niektorzy bardzo by chcieli zeby tak bylo). To sie nawarstwilo przez poprzednie lata nieudolnych rzadow. Szkoda tylko ze ci ktorzy nawazyli takiego gowna beda to mieli gleboko w dupie a tacy jak np. ja czy Slav, beda cierpiec.

Jesli chodzi o przekreciarzy i innych kutwonogich to mam nadzieje (bez wzgledu na przynaleznosc polityczna) stana przed sadami, trybunalami czy tez innymi instytucjami, ktore sprawiedliwie ich wynagrodza (nie karami po 2-3 lata pierdla w zawieszeniu).

Do góry
#97236 - 23/01/2002 04:41 Re: Polityka
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Czarneckiego to bym nie zatrudnił nawet do sprzedaży zapiekanek. Ten człowiek jest tak beznadziejny, że nie wiem jak on w ogóle mógł się znaleźć na tym stanowisku. Niestety jedyny efekt jego pracy to straty wielomilionowe a raczej niewykorzystane pieniądze, które po prostu przepadły. Szkoda, bo w Polsce można było zrobić pożytek z tych pieniędzy.

Tak szczerze to w każdej partii są pseudo-politicy, których nie lubię, ale to już osobny temat.

Do góry
#97237 - 23/01/2002 04:55 Re: Polityka
TytusTheRed Offline
addict

Meldunek: 12/08/2001
Postów: 631
Skąd: Wawa
Zgadzam sie, a Czarnecki dostal sie po znajomosci, z tego co wiem, to jeden z najwiekszych przeciwnikow jakichkolwiek zblizen z Unia Europejska, ale podejzewam ze wyniuchali w tym jego ZChNie mozliwosc "zarobienia" na tym interesie, i swojego czlowieka musieli obsadzic na kluczowym stanowisku.

O co dokladnie mi chodzilo- powiedziec "nie" to zadna sztuka, rowniez s*******ic sprawe to tez zadna sztuka (niestety niektorych spraw nie da sie teraz odkrecic). Kazdy majacy pojecie o sprawie, wie ze wstapienie do struktur kazdej organizacji wiaze sie z przywilejami ale rowniez z obowiazkami. Wazny jest rowniez sposob negocjacji akcesyjnych do kazdej ze struktur polityczno ekonomicznych- ci po "przeciwnej" stronie tez nie sa altruistami, i widzac taka sytuacje chca za przeproszeniem wyruchac takiego kulawego kandydata na czym sie da- pozniej trudno jest zmienic stan prawny danych rzeczy a proba zmian moze latwo zostac zablokowana przez strony zainteresowane. Teraz faktycznie bedzie trudno przekonac spoleczenstwo zeby zaglosowalo na "tak". Osobiscie stwierdzam ze jedna z najwazniejszych spraw dla Polski w jej najnowszej historii zostala zdziebko spaprana, zobaczymy jak poradza sobie teraz nastepcy owych geniuszy (partaczow i zlodziejow)

Do góry
#97238 - 23/01/2002 06:32 Re: Polityka
szczygiel Offline
enthusiast

Meldunek: 14/11/2001
Postów: 326
Skąd: Radom
@juan_carlos
popieram w 100%
@tytus & slav
podam przyklad:
W stanach w latach 60-tych bylo ok 20 tys. panien z dzieckiem. Ogólna była opinia,ze panna z dzieckiem to ladaco; wiec jak juz sie przytrafilo to wstyd byl i hanba, a i dziecko nie mialo najlepiej, bo kazdy mogl pluc na "bekarta".
Ktos wpadl na pomysl, ze takim pannom to jest bardzo zle (i slusznie) i wprowadzono zasilek dla matek samotnie wychowujach dzieci (i to nawet spory). Od tej pory pannom z dzieckiem zylo sie duuuzo lepiej. Ale efekt dlugoterminowy byl taki, ze powstala osobna grupa spoleczna - panien z dzieckiem, a ich liczba wzrosla do ok. 1 mln. Po prostu ludzie zaczeli kalkulowac, ze oplaca sie samotnie wychowywac dzieci. Czeste byly przypadki, ze mimo, ze para zyla w konkubinacie, nie rejestrowano zwiazku ze wzgledu na ww zasilek. To jest efekt nadopiekunczosci panstwa.
Jak to sie ma do naszej Polski ?
Otoz, gdy wprowadzono zasilek, duuza grupa osob (nie uogolniam) stwierdzila, ze mozna nic nie robic a i tak dostac pare groszy. Wiec biora zasilek, a i tak dorabiaja na lewo i prawo (i nie placa podatku) -> i to rowniez jest m.in. efekt nadopiekunczosci panstwa.
pozdrawiam
szczygiel

Do góry
#97239 - 23/01/2002 06:35 Re: Polityka
hpc Offline


Meldunek: 06/07/2001
Postów: 4739
Skąd: warszawa
witam
Tak właściwie to nie wiem od czego zacząć.
Temat nadaje się conajmniej na kilkutomowe dzieło.
Może tak.
Urodziłem sie w styczniu 1955 roku, czyli krótko po śmierci Józefa Wisarionowicza i krótko przed słynnym wiecem towarzysza Gomułki, w słynnym roku otwarcia podwojów Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
No nie, jest 2:20 i książki to ja już dziś nie napiszę.
Krótko. Moim zdaniem został zniszczony jeden z największych ludzi w Polsce: Lech Wałęsa.
Teraz rządzą z powrotem Ci z którymi walczył a opozycja to marionetki które kiedyś trzymał na smyczy. Myślę sobie, że gdyby nie Lechu, to radziccy wciąż by się nam tu wałęsali a temat wejścia do Unii byłby conajmniej chory.

Pozdrawiam

Do góry
#97240 - 23/01/2002 07:30 Re: Polityka
TytusTheRed Offline
addict

Meldunek: 12/08/2001
Postów: 631
Skąd: Wawa
[QUOTE]Oryginalnie wysłał hpc:
[qb]witam
Tak właściwie to nie wiem od czego zacząć.
Temat nadaje się conajmniej na kilkutomowe dzieło.
Może tak.
Urodziłem sie w styczniu 1955 roku, czyli krótko po śmierci Józefa Wisarionowicza.......[/qb][/QUOTE]

Wiesz Hpc, moi starzy sa z 53 i sadza bardzo podobnie do Ciebie, ja mysle odmiennie od calej mojej rodziny (czasem bywam radykalny w swoich wywodach), nie reprezentuje soba poparcia dla zadnej opcji politycznej (czasem sklaniam sie ku pewnym rozwiazaniom). Natomiast jesli chodzi o Walese, to sam sie skompromitowal i to nie tym ze przegral to czy tamto, czy ktos go zniszczyl- on sam swoim zachowaniem i wypowiedziami sie zniszczyl. Walesa mogl odejsc ze sceny politycznej po "zrobieniu swojego" i mysle ze w ten sposob, np okazujac pozniej swoje poparcie wybranym nastepcom zyskalby duzo wiecej jako taki autorytet niz zostaniem na sile na scenie politycznej i zrobieniem z siebie menczennika na sile- niewielu to kupilo. Ostatnio siedzi cicho i mysle ze sie zorientowal, ze na poparcie nie ma co liczyc i nikt go nie musial kompromitowac, bo zrobil to sam. Pozatym faktycznie lepiej zakonczyc temat polityczny zachaczajacy o przelom PRL-u i III RP, bo to sliski temat a poroznic jest sie bardzo latwo z powodow dysput politycznych.

Szczygiel, mi raczej chodzilo o ten kontrprzyklad w postaci USA. USA akurat z tego co sie orientuje prowadzi polityke panstwa opiekunczego, moze akurat nie tak jak u nas we wczesniejszych czasach, ale jednak.
Dobrym kontrprzykladem (ktorego jestem -oczywiscie po pewnych niezbednych zmianach w prawodastwie itp- zwolennikiem) bylby sposob pewnej kobiety, żelaznej jak ja ktos nazwal kiedys- Meggy Thatcher- panstwo pomocnicze. Niestety u nas trzeba by "troche" czasu i pieniedzy i zmiany mentalnosci ludzi, zeby mozna bylo pomyslec o zmianie, a jak patrze na ostatnio przeprowadzane reformy, to az mi sie niedobrze robi jak mysle sobie ze ktos teraz chcialby wprowadzac tak radykalne zmiany.

Pozdrawiam

Do góry
#97241 - 23/01/2002 07:44 Re: Polityka
Kodi Offline
enthusiast

Meldunek: 30/09/2001
Postów: 385
tak wogule to bardzo ciekawy temat

ale do rzeczy to po pierwsze to jak bym miał sie wyrazic o lechu wałesie to bym troche zranił hpc a jak widze to człowiek ktury wychował sie w dawniejszych czasach i wierzy w lecha i w jego legende ale jak tak patrze na to z perspektywy lat to widze w wałesie tylko jedno lepera
a tak wogule to pisze tu rzeby poinformowac ze poalcy sa narodem ludzi nieporadnych kturzu mimo wysokiego bezrobocia nie potrafia z tym nic zrobic a oto dowody
terminal przeładunkowy
Do góry
#97242 - 23/01/2002 07:45 Re: Polityka
Kodi Offline
enthusiast

Meldunek: 30/09/2001
Postów: 385
po drugie fabryka hyndaya kilkanascie tysciecy miejsc pracy a moze kilkadziesiat (salony serwisy nie sama fabryka jak nie ktyrzy mysla firmy dostarczajace czesc itd,itp) ile pieniedzy stracono trudno oszacowac ale napewnoo owiele wiecej niz sie nam wydaje


hmmm naprawde dobiaja mnie takie informacie jak je słysze w tv czy czytam o nich w gazetach naprawde ciezko zyc w takim kraju
szczegulnie ze moje poglady sa raczej liberalne a wiec dla mnie najwazniejsza jest gospodarka panstwowa puzniej inne problemy , moim idolem ze sfer polityki jest leszek balcerowicz.
co moze sie wielu nie spodobaz

nara sory ze w dwuch czesciach ale były problemy z wysłaniem

Do góry
#97243 - 23/01/2002 16:03 Re: Polityka
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Dla mnie największym autorytetem jest Zbigniew Brzeziński. On nie ma sobie równych jeśli chodzi o sprawy międzynarodowe.

Do góry
#97244 - 23/01/2002 16:18 Re: Polityka
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
Moze troche z innej beczki ale po tym co dzisiaj przczytalem to wlos sie jezy na rekach i nogach.
Ze wszystkich stron czyhaja na nasze zwloki, to jest pomylone, ale z drugiej strony mozna to w pewien sposob powiazac z tym co sie dzieje w Polsce, ludzie nie maja pieniedzy a wszyscy szukaja zrodla zysku. :stop:
Trzeba by bylo wreszcie jakos temu zaradzic ale jak jezeli po pierwsze musimy sie zajac dziura warta pare miliardow zlotych
AHH Jakby to powiedzial jeden z artystow czasow gdy PRL, "Dziwny jest ten swiat"

Ale ludzi dobrej woli jest wiecej (I hope so)
SLAV

Do góry
#97245 - 23/01/2002 16:25 Re: Polityka
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
A oto link ktorego zapomnialem podac z wrazenia w orginale:


http://info.onet.pl/2208,temat.html


SLAV

Do góry
#97246 - 23/01/2002 16:33 Re: Polityka
hpc Offline


Meldunek: 06/07/2001
Postów: 4739
Skąd: warszawa
witam Conrad

zgoda. Autorytetem intelektualnym jest Zbigniew Brzeziński.
Autorytetem duchowym Karol Wojtyła.
Myślę, że gdyby przyszło mieszkać im w Polsce to komunistyczna propaganda zniszczyłaby i te autorytety.
Pozdrawiam

Do góry
#97247 - 23/01/2002 16:54 Re: Polityka
Dawid Offline
old hand

Meldunek: 18/06/2001
Postów: 709
Skąd: Warszawa
Powiem krótko, ludzie strasznie szybko zapominają.
Ps. Popieram Cię hpc

Do góry
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
6 zarejestrowanych użytkowników (Kretol, VVega, Akhu, pacyfista, Sony, alfa), 3563 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581745 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49