Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >
Opcje tematu
#97248 - 23/01/2002 18:06 Re: Polityka
TytusTheRed Offline
addict

Meldunek: 12/08/2001
Postów: 631
Skąd: Wawa
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Conrad:
[qb]Dla mnie największym autorytetem jest Zbigniew Brzeziński. On nie ma sobie równych jeśli chodzi o sprawy międzynarodowe.[/qb][/QUOTE]

Zgadzam sie z Toba Conrad w 100%

Do góry
Bonus: Unibet
#97249 - 23/01/2002 19:04 Re: Polityka
juan_carlos Offline
veteran

Meldunek: 08/07/2001
Postów: 1581
Skąd: Warszawa
[QUOTE]Oryginalnie wysłał slav007o:
[qb]

Troche nie rozumiem twojej wypowiedzi juan carlos.
Mozesz mi troszke wytlumaczyc o co ci chodzilo w tej wypowiedzi.

SLAV[/qb][/QUOTE]
sprawa wygląda następująco
w stanach rywalizują o wladzę 2 siły polityczne... republikanie i demokraci... ugrupowania te mają różne podejście do wielu kwestii można dyskutować które z nich jest lepsze ale chcialbym się skupić na kwestiach gospodarczych... podstawowa różnica polega na wydatkowaniu ogromnych nadwyżek pieniężnych jakie powstają w tym bogatym kraju... demokraci mówią... rozdajmy je ludziom pod różnymi postaciami pomocy socjalnej... republikanie mowią... nie rozdawajmy tych pieniędzy ludziom... obniżmy podatki niech ci co uczciwie zarabiają placą mniej a brakującą kasę uzupelnimy z nadwyżek
teraz rzut oka na statystyki... w czasach gdy przy władzy są demokraci bezrobocie wzrasta... gdy do władzy dochodzą republikanie jest odwrotnie... a stany to przecież bobaty kraj... oni mieliby co rozdawać nie tak jak my
i jeszcze jedna kwestia... państwo zamiast pomocą socjalną powinno zająć się poprawą swobód gospodarczych... w stanach firmę zaklada się 2 dni i opłaca się ją rejestrować... a w polsce najbardziej opłaca się działać nielegalnie
jeśli obwiniać polityków o zubożenie społeczeństwa to powtórzę... po pierwsze za zbyt szeroką pomoc socjalną i po drugie za pchanie się z butami w sfery zarezerwowane dla ręki rynku

Do góry
#97250 - 24/01/2002 02:18 Re: Polityka
Kodi Offline
enthusiast

Meldunek: 30/09/2001
Postów: 385
jak dzis w radiu usłyszałem co ci lekarze wy[rawiajaw w tej łodzi to mna ruszyło , jedno słowo tylko HIENY CMENTARNE mogły cos takiego zrobic
najsmjesznejsze jest to ze ten problem juz kilka razy sie przewijał w mas mediach ale jak widac nikt na niego uwagi nie zwrucił i oto mamy skutki
az strach sie bac jak pomysle ze miałbym zadzwonic po karetke z taka ekipa po kogos bliskego nie moge tego przełkonac

chciałbym zaznaczyc jakie potezne znaczenie ma w ustroju demokratycznym wolna prasa to dzieki niej dowiedzielismy sie o tym procederze, prasa wyciagneła na swiatło dzienne wiele spraw i ujawniła wiele afer za co powinismy byc jej wdzieczni :zobacz:

a tak apropo tych autorytetów to uwazam ze balcerowicz odegrał najwieksza role w minonej dekadzie choc według mnie to jest on mocno nie doceniany bo efekty jego pracy beda widoczne dopiero za lat kilka a wiekszosc tego nie zauwaza niestety

nara i zapraszam do dyskusi w tej bulwersujacej sprawie :stop:

Do góry
#97251 - 24/01/2002 03:38 Re: Polityka
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Juan_carlos, dokładnie tak. System panujący w nas działa tak negatywnie, że aż nie chce się zakładać firmy. W Stanach jest na odwrót. Wszystko jest przejrzyste, nie potrzeba żadnych faktur. Rozliczenia są łatwe, nie ma nigdzie kolejek. Ale jest jedna zasada: oszukasz to pożałujesz tego. Tak samo w Anglii. Tam nawet Turcy sprzedający kebaby wbijają każdy grosz do kasy fiskalnej.

Myślę, że tak powinno być i u nas. Podatki dla firm muszą być niższe (bo na obecnej wysokości powodują wysysanie zysków za granicę), a biurokracja musi zejść z drogi, szczególnie jeśli chodzi o małe jedno czy kilkuosobowe firmy. A jak wiadomo to z koleii ożywi gospodarkę. Wystarczy spojrzeć na przykład Irlandii, która ma chyba największy wzrost gospodarczy w Europie. Jedyny problem jaki widzę to nagminne oszustwa podatkowe chyba większości interesów w Polsce. Znam kogoś kto ma solarium, kupił sobie nie tak dawno luksusowe Audi, ale zysku jego "firma" nigdy nie miała. No wiecie, jak oficjalnie "nikt nie przychodzi" to z czego płacić podatki? Myślę, że urząd skarbowy będzie musiał być tak faszystowski jak w USA jeśli mamy sobie pozwolić na taką swobodę otwierania i prowadzenia firm, ale to trzeba zrobić. Bo obecnie cierpią na tym przedsiębiorczy i uczciwi ludzie.

Do góry
#97252 - 24/01/2002 03:58 Re: Polityka
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Chwast, czytałem cały artykuł w Gazecie Wyborczej (normalnie sięgam najpierw po Rzeczpospolitą ale dzisiaj zrobiłem wyjątek) na temat tych s****ysynów (sorry za moje pierwsze takie wyrażenie na forum)! Po przeczytaniu tego już niczemu nie ufam. Jeśli ktoś u Ciebie w domu dostanie zawał i będzie potrzebował karetki to Ty masz oferować 2000zł żeby go nie dobili??? Mam tylko jedną radę dla polityków: wystąpić o przydzielenie nam od UE w ramach pomocy strukturalnej kilkadziesiąt milionów Euro na budowę nowych zamkniętych zakładów karnych. Jeśli mamy morderców w służbie zdrowia chętnych kogoś uśmiercić dla 1800zł to dzieją się naprawdę złe rzeczy w tym Państwie.

Do góry
#97253 - 24/01/2002 19:26 Re: Polityka
lucek Offline
member

Meldunek: 23/05/2001
Postów: 117
Skąd: Świdnica
Jestem ciekawy co takiego widzicie w Balcerowiczu? Przecież on nam tylko do kieszeni zagląda!!! Może ktoś poda SENSOWNE argumenty, że jest on "bohaterem narodowym"?

ps. kto to jest Zbigniew Brzeziński?

Do góry
#97254 - 24/01/2002 21:00 Re: Polityka
TytusTheRed Offline
addict

Meldunek: 12/08/2001
Postów: 631
Skąd: Wawa
Brzeziński był za czasów prezydentury Jimiego Cartera Doradcą Prezydenta d/s Bezpieczenstwa Panstwa- co formalnie oznacza ze byl odpowiedzialny za polityke zagramaniczna USA w tamtych czasach. Wiecej info znajdziesz chociazby na stronie http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?_WID=183531 .

Pozdrawiam

Do góry
#97255 - 24/01/2002 23:40 Re: Polityka
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Balcerowicz zrobił wiele dla tego kraju i nawet miło było słuchać prezydenta gdy mowił, że historia uwzględni jest zasługi dla tego narodu.

Po pierwsze jest to inteligentny człowiek, który ma wielkie zaufanie poza terytorium kraju. Tak długo jak on jest prezesem NBP, tak długo świat ma do Polskiej gospodarki, waluty i giełdy zaufanie. Dlatego każdy atak na niego czy niezależność NBP jest wymierzony przeciwko Polsce.

Z drugiej strony jest nielubiany, ale to głównie dlatego, że nie chce rozdawać ludziom pieniędzy. A trzeba pamiętać, że duża (szczególnie ta głośna) część tłumu nie chce pracy. Po co im praca? Oni chcą tylko pieniędzy! Nie lubią go też politycy innych ugrupowań ponieważ nie mają u siebie człowieka takiej klasa, więc pozostaje im tylko atakowanie go.

Do góry
#97256 - 24/01/2002 23:48 Re: Polityka
goral Offline
member

Meldunek: 14/05/2001
Postów: 100
Skąd: zakopane
QUOTE]Oryginalnie wysłał lucek:
[QB]Jestem ciekawy co takiego widzicie w Balcerowiczu? Przecież on nam tylko do kieszeni zagląda!!! Może ktoś poda SENSOWNE argumenty, że jest on "bohaterem narodowym"?

A kto twierdzi że jest bohaterem narodowym?
Ale jedno jest pewne, gdyby nie jego upór w sprawach gospodarczych i rynkowych to teraz w Argentynie mówili by że mają drugą Polskę. A do kieszeni zagląda nie Balcerowicz tylko Belka.
A co ja w nim takiego widzę? – a no to że facet trzyma w szachu cały Rząd szantażując ich obniżeniem oprocentowania kredytów pod warunkiem że ten obniży podatki. A jeśli do tego dojdzie to będziemy mieć tańsze kredyty i niższe podatki.

Do góry
#97257 - 25/01/2002 22:14 Re: Polityka
Ufo Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 19/02/2001
Postów: 2287
Po obejrzeniu dzisiejszych popisów Leppera i spółki, a później chatu z Krystianem Filipkiem z Samoobrony nie waham się użyć słów, iż to banda cymbałów i nic więcej. Jak oni mają "dobro" kraju na myśli to ja dziękuję 1,5 miliona Polaków, którzy oddali na nich głos. To już nawet nie jest śmieszne...

PS. Nie mogę również znieść wzajemnych oskarżeń byłej ekipy do obecnej i vice versa. Dziś Przerwa Płażyński podkreśla, iż "jego" sejm był źle odbierany, ale teraz jest jeszcze gorzej. SLD w tym samym tonie, może trochę bardziej inteligentnie, ale to jeden grzyb. Jak na forum jeden wyśmiewa nieudane typy drugiego, a te które weszły zbywa milczeniem. Tyle, że Sejm to nie forum, bo na nim aż tylu kłótni i wzajemnych oskarżeń nie ma.

Do góry
#97258 - 25/01/2002 23:19 Re: Polityka
Szakal Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/06/2001
Postów: 3546
Skąd: S.O.S.nówka
Pamietacie Temat WYBORY 2001, gdzie naublizalem komunistom!? Teraz moge powiedziec ze qwa to sa najwieksi kretyni na swieci i kazdy komunista jest moim wrogiem!

Do Wszystkich komuchow przypomne pewnien fragmencik rozmowy porannej w radiu (niepamietam dokladnie jakie):

Monika Olejnik zadaje szereg pytan bardzo niewygodnych dla Pana Prezydenta. W glosie Prezydenta czuć juz narastajaca niechec do rozmowy i podnisionym glosem pyta: A za ktora partia Pani obstaje? M.O. odpowiada ze jest apolityczna, wowczas pan Prezydent mowi: jesli Pani jest apolityczna to ja wierze w Boga.

A zatem na pochybel komunistom!

Nigdy Was nie lubilem!

Do góry
#97259 - 25/01/2002 23:42 Re: Polityka
lucek Offline
member

Meldunek: 23/05/2001
Postów: 117
Skąd: Świdnica
Szakal:
naprawdę tak powiedział??? Kiedy i gdzie? Jeśli tak było to wygląda na to, że koniec farsy z image'm "pobożnego komucha" (spotkania z papieżem, modlitwa za zabitych w zamachu na WTC, składanie kwiatów pod pomnikiem górników z kopalni Wujek itd...)

Do góry
#97260 - 26/01/2002 00:11 Re: Polityka
Szakal Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/06/2001
Postów: 3546
Skąd: S.O.S.nówka
lucek Słowo honoru ze takie slowa padły. Z drugiej strony nadmienieze wiele osob przed wyborami balo sie uzyc slowa komunisci na SLD. Mowili ze partia sie zminila bedzie lepsze jutro. Przypominam ze zagraniczne dziennki m.in Newsweek nazwyal rzecz po imeniu i dokladnie pamietam naglowek "Komunisci wracaja do wladzy"

Do góry
#97261 - 26/01/2002 00:38 Re: Polityka
TytusTheRed Offline
addict

Meldunek: 12/08/2001
Postów: 631
Skąd: Wawa
Szakal cos troche chyba przekreciles, bo ja oglondalem ten program i on powiedzial ze jesli ktos cos tam, to on jest gleboko religijny (albo gleboko wierzacy).

Do góry
#97262 - 26/01/2002 01:24 Re: Polityka
Szakal Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/06/2001
Postów: 3546
Skąd: S.O.S.nówka
Tytus ja mowie o radiu. Program bankowo lecial w niedziele!

Do góry
#97263 - 26/01/2002 01:52 Re: Polityka
TytusTheRed Offline
addict

Meldunek: 12/08/2001
Postów: 631
Skąd: Wawa
A to przepraszam, ja go widzialem w "kropce nad i", gdzie powiedzial cos bardzo podobnego.

Do góry
#97264 - 26/01/2002 01:55 Re: Polityka
TytusTheRed Offline
addict

Meldunek: 12/08/2001
Postów: 631
Skąd: Wawa
Czy moze to byl wywiad w TVP..., w kazdym badz razie mowil cos podobnego.

Do góry
#97265 - 26/01/2002 04:17 Re: Polityka
Kodi Offline
enthusiast

Meldunek: 30/09/2001
Postów: 385
witam
wiec co do samoobrony to sie w pełni zgadzam banda kretynów co przypadkiem doszła do władzy na fali nie pokojów społecznych
to samo moge powiedziec o lidze polskich rodzin - jak słucham ich stanowiska dotyczacego wejscia polski do UE to mi uszy wiedna

balcerowicz to mój idol ze sfer rzadzacych, wiedziałem ze komus sie to nie spodoba , jak potem powiedziałem to sie nie spododa ludziom co nie maja szerszego spojrzenia na sprawy gospodarki(ktura obok sportu i polityki jest moja pasja ze wskaznaniem na to pierwsze)
a tak wogule to am konia z rzedem temu kto wskarze mi lubianego ministra finansów
a tak wogule conrad jak by nie on to w polsce mielibysmy argentyne , tylko on jest za utrzymaniem stóp procentowych i nie opuszczaniem ich zbyt gwałtownie , własnie w argentynie opuszczono je gwałtownie jais miesiac przed kryzysem co w sporym stopniu sie do niego przyczyniło
hehe zgadnijce co polacy pseudo ekonomisci muwili wtedy
co do belki to autorytet ekonomiczny poruwnywalny z balcerowiczem , a tak na marginesie to chciałem powiedziec ze po pierwsze nie ma ma co zwalac na ministra finansów bo on jest najczesciej naciskany przez partie jak to jest teraz z belka a było z balcerowiczem
balcerowicz nie chciał robic tych reform ale musiał , choc na wiase muwiac to te reformy w wiekszosci mi sie bardzo podobaja ale jak muwie to reszta dostrzerze je jak troche podrosnie albo jak minie troche czasu

zostawcie kwasnieskiego w spokoju spoko koles
duzo lepszy niz krzykacz wałesa zrobił wiele naprawde wiele dla kraju i nie ma co szukac dzury w całym , choc pewnie wielu chciało by miec clintona za prezydenta o wiele weselej by było

ok wiec w sprawie tej afery z pogotowiem to sa juz piersi zatrzymani i dobrze
dzis słuchałem wywiadu w radio z jakims rzecznukiem lekarzy co to niby stoi na strazy etyki w zawodie i ma scigac takie sprawy i od tamtej pory wiem co to znaczy solidarnosc zawodowa , nawet w obliczu takich zazutów bronił swoich

a i jeszcze jedno nie liczy sie jaka parta rzadzi liczy sie co robi i jak to robi widziałem rzady lewicoe bardziej liberalne niz prawicoe w innych wiec nie ma co patrzec na metke tylko trzeba sie im dokłanie przyjrzec

nara

Do góry
#97266 - 26/01/2002 04:57 Re: Polityka
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Chwast, ja bardzo popieram Balcerowicza i ma on moje pełne zaufanie.

Osobiście sądzę, że obecny kryzys napędziły socjalistyczne ambicje poprzedniej ekipy, a ostatni gwóźdź wbiło SLD poprzez swoją negatywną kampanię wyborczą. Dzięki temu ludzie rzeczywiście zacisnęli pasa co jest najgorszym rozwiązaniem w danym momencie.

Trzeba nam było iść dalej śladem Balcerowicza a nie stawiać na rozdawanie pieniędzy oszustom i leniwym. W ten sposób nigdy do niczego nie dojdziemy. Te potężne sumy trzeba było pompować w infrastrukturę państwa a nie ulegać tym co myślą, że od Państwa im się "należy." Niestety, AWS okazał się katastrofą dla tego państwa i ładnie nas urządził na odejście.

Do góry
#97267 - 27/01/2002 01:48 Re: Polityka
juan_carlos Offline
veteran

Meldunek: 08/07/2001
Postów: 1581
Skąd: Warszawa
trudno stwierdzić że jedna partia jest dobra a inna zła... oczywiście za wyjątkiem tworów typu lpr czy samoobrona... generalnie w każdej partii są politycy myślący i kompetentni ale także tzw oszołomy... dla przykladu na tle populistycznego sld tacy ludzie jak belka czy borowski to sprawni politycy i fachowcy... podobnie było w aws... bylo tam sporo kompetentnych osób ale niestety wiele razy zostali zakrzyczeni przez mniej kompetentnych kolegów
uważam że mamy w polsce kryzys systemu partyjnego... wystarczy spojrzeć na sejm... zabrzmi to idealistycznie ale myślę że powinniśmy dążyć do odpolitycznienia władzy wykonawczej... niech rządzą fachowcy a nie klucz partyjny
jeszcze słowo odnośnie balcerowicza... należy mu się ogromny szacunek za reformy z przełomu lat 89/90... ale czy balcerowicz to liberał? chyba nie...czy balcerowicz chciał obniżyć podatki? napewno nie... obiektywnie patrząc w wyniku inicjatyw balcerowicza obciążenia podatkowe wzrosły i to sprawia że nie oceniam go już tak jednoznacznie pozytywnie

Do góry
Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, Kretol, VVega, Akhu, pacyfista), 3548 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581745 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49