Strona 3 z 4 < 1 2 3 4 >
Opcje tematu
#97268 - 27/01/2002 05:27 Re: Polityka
Kodi Offline
enthusiast

Meldunek: 30/09/2001
Postów: 385
witam

wiec na wstepie chciałem zaznaczyc ze w poprzednim poscie nie dopisałem ze widziałem te partie za granicami naszego panstwa np w wegrzech w greci ale jakos tak sie złozyło ze nie dopisałem tego
w tamtychto własnie panstwach , ale juz nie pamietam co w kturych politycy lewicowi z jednej strony popisywali sie albo trafnymi dezyzjami jak przystało na fachowcó albo przez populistyczne hasła docirali do władzy a puzniej nie wiedzieli co robic
co do obnizki podatkó to nistety platforma obywatelska narobiła nam nadziei ze mozna je obnizyc ale moie zdanie na ten temat jest takie ze nie da sie tego zrobic przy takim zadłizeniu oraz przy takiej potrzebie reform jak jest w polsce po prosu te pieniadze trzeba skads brac
obnizka podatkó po pewnym czasie spowodowała by po pewmym czasie wzrost przychodów do budzetu ale nie wiadomo na jak długo spowodowało by to zachwianie finansów panstwa napewno przy obecnej sytłaci gospodarczej nie ma nawet co o tym marzyc
tak na zdrowy rozum to obnizka podatkó była by dla polityka czy polityków sprawa dzieki kturej obywatele by ich na długo zapamietali w samych superlatywach wiec na pewno jesli to by było mozliwe to by kturas strona polityczna na pewno to zrobiła jesli to by było mozliwe

nara

Do góry
Bonus: Unibet
#97269 - 27/01/2002 15:26 Re: Polityka
vanpablo Offline
addict

Meldunek: 13/12/2001
Postów: 602
Skąd: Częstochowa
Witam wszystkich!
Może zacznę tak: hpc nabrałem do Ciebie jeszcze większego szacunku (twoje typy) + wypowiedż o Lechu Wałęsie.
To miło , że są również inni którzy o tym pamietaja. Gdyby nie to co uczynił, to czym sprawnie pokierował to raczej nie mielibyśmy możliwości rozmawiania w takim gronie, a w najlepszym wypadku posta przesyłalo by sie najpierw na UB.pl
( wyobraźmy sobie, żadnych buków przecież to rozpusta , a może "uczy myślenia" , żadnego korzystania z osiągnięć dobrodziejstw innych narodów, w tym Oliego , brak zagranicznych żużlowców w naszej lidze, ogólnie wielki syf, gówno i co tylko)
Mam 22 lata zbyt dużo z tamtych czasów nie pamiętam ,ale jednak coś i jak słyszę cymbała młodego to jeszcze mogę zrozumieć że narzeka na to dwunastolecie ( z okresami stagnacji, bo nie jest idealnie ) jednak gdy czterdziestolatek mówi , że za komuny było lepiej to przestaję juz go szanować bo uważam go za kompletnego kretyna , idiotę , debila ( nie pamietam z psychologii jak to było po kolei) a na dokladkę przeważnie słyszę taki argument bo mozna było "wyjechac na wczasy",
a teraz to w zyciu. Po pierwsze sie chyba zestarzeli( nie obrażam starszych ale leniwych , gnusnych marudnych ) po drugie te wczasy byly tylko w okolicy socjalistycznej a wiec handel wymienny , a ludzie nic nie zarabiają tyczy to sie np bułgarskich restauratorów, hotelarzy ( co ja wogóle mówię przecież nic takiego nie istniało).

Już chyba widać , że nie przepadam za komunistami a za obecnego prezydenta to sie nie wstydze gdy kibicuje naszym sportowcom (powinien to robić)
Jeszcze jedno jak myslicie:
Dlaczego Lepper zdobył poparcie?
To wam powiem : bo SLD tak chciało gdyż do walki , rzucaniu kłód pod nogi poprzedniej ekipie wszystko sie nadawało, aj uz najlepsze były czyjeś ręce, ateraz musza wypic to piwo które nawazyli ( trzeba tego świra jak najszybciej skompromitować, dać mu mówić jak najwięcej może dotrze w końcu do tych osiołków co na niego głosowali, że to on jest jednym z najwiekszych szarlatanów w naszym kraju, Rutkowski juz się przekonał.

Jeszcze raz serdeczne pozdrowienia dla wszystkich
, a szczególnie dla Ciebie hpc
Nich żyje Lechistan.

Do góry
#97270 - 27/01/2002 19:17 Re: Polityka
lucek Offline
member

Meldunek: 23/05/2001
Postów: 117
Skąd: Świdnica
Mam pytanie do wszystkich:
na kogo głosowaliście w wyborach parlamentarnych, a na kogo w prezydenckich?
Jeśli chodzi o mnie to dopiero skończyłem 18 lat i nie głosowałem, a poglądy mam prawicowe (ale nie PO lub UW).

Do góry
#97271 - 27/01/2002 20:20 Re: Polityka
TytusTheRed Offline
addict

Meldunek: 12/08/2001
Postów: 631
Skąd: Wawa
[QUOTE]Oryginalnie wysłał vanpablo:
[QB......Dlaczego Lepper zdobył poparcie?
To wam powiem : bo SLD tak chciało gdyż do walki , rzucaniu kłód pod nogi poprzedniej ekipie wszystko sie nadawało, aj uz najlepsze były czyjeś ręce, ateraz musza wypic to piwo które nawazyli ( trzeba tego świra jak najszybciej skompromitować, dać mu mówić jak najwięcej może dotrze w końcu do tych osiołków co na niego głosowali, że to on jest jednym z najwiekszych szarlatanów w naszym kraju, Rutkowski juz się przekonał...........[/QB][/QUOTE]

No coz, ja raczej nie wierze w spiskowa teorie dziejow, bo w ten sposob mozna kazdemu wmowic wszystko- ten jest lobuz i zly , wiec pewnie inne lobuzy uknuly plan zeby zniszczyl tych, i my go potem...itd, itp, a moze to wogle obcy maja tu swojego agenta.
Na "leperow" glowosali w duzej czesci ludzie, ktorzy zawiedli sie na lewej i prawej nodze tego Państwa- najpierw przyszli jedni i byla kupa afer, potem drudzy, ktorzy szli pod szczytnymi haslami- rodzina, religia, wszystko bedzie piknie i znowu kupa afer i kraj w dolku. A Leper moze i jest (byl) zwyklym rolnikiem, ale do tego niezlym cwaniakiem, wyczul co sie swieci i rozkrecil interes z samoobrona. Wejscie do parlamentu uczynilo z niego postac medialna. Mowisz zeby mu dac mowic, to sie skompromituje, tylko nie bierzesz pod uwage ze on sie juz skompromitowal przed tymi, ktorzy wiedza jako tako o co chodzi, natomiast jest spora czesc spoleczenstwa, ktora nie za bardzo lapie o co chodzi i on wlasnie (swiadomie czy nie) kieruje sie na nich. To sa ludzie ktorzy nie maja swiadomosci politycznej (nie jest to wymagane, ale podstawy sie w zyciu przydaja) albo maja taki metlik w glowie przez to wszystko co sie wydazylo, ze tak jak pisalem wczesniej sa zawiedzeni i szukaja alternatyw. Teraz moze sobie robic jaja z parlamentu iprzychodzic z megafonem na obrady sejmu, drzec morde i perdolic co mu sie we łbie wykluje. Jeszcze troche a zaczna palic opony w tym sejmie i nic mu nie bedzie mozna zrobic, bo przeciez to posel jest, za nim stoi ta w.w. rzesza wyborcow ktorzy udzielili mu mandat bycia ich reprezentantem (oraz partia samoobrona- poza kilkoma wyjatkami banda byznesmenow i podobnych cwaniaczkow, ktorzy dostaja za gowno ciezkie pieniadze, a jak sie na*******a zbytnio, to moga pokazac immunited poselski i po sprawie). Osobiscie nie wiem jak to sie zakonczy, ale nie nazywalbym tych ludzi osiolkami, bo sa oni po prostu zagubieni, dopóki sytuacja tych ludzi sie nie poprawi (a nie nastapi to zbyt szybko), to beda oni wierzyc takim wlasnie cwaniakom jak posel (tfu tfu) leper.

Do góry
#97272 - 27/01/2002 20:55 Re: Polityka
vanpablo Offline
addict

Meldunek: 13/12/2001
Postów: 602
Skąd: Częstochowa
Nie mam teraz czasu na dłuższą wypowiedż, ale pragne podkreślic , że nie mówiłem o spisku SLD samoobrona , ale o braku krytyki co do poczynań leppera ze strony SLD , gdy to bezposrednio nie dotyczyło ich wizerunku, parti, a jedynie państwa, a przede wszystkim "najgorszego pod słońcem" AWS. Na tym wrzodzie wyrósł andrzej l.
A co do tego kim sa jego wyborcy :
to mozna równie dobrze powiedzieć, że zagubieni, ale kto sie gubi i znajduje na takich manowcach?
To juz inna historia, ale slusznie nie bede obrazał wiekszosci bogu ducha winnego społeczeństwa.
czesc

Do góry
#97273 - 30/01/2002 03:16 Re: Polityka
Kodi Offline
enthusiast

Meldunek: 30/09/2001
Postów: 385
temat przycichł a przeciez sie tyle ostatnio wydarzyło


Do góry
#97274 - 30/01/2002 13:07 Re: Polityka
vanpablo Offline
addict

Meldunek: 13/12/2001
Postów: 602
Skąd: Częstochowa
Może pogadamy o "handlu skórami"

Do góry
#97275 - 30/01/2002 14:40 Re: Polityka
hpc Offline


Meldunek: 06/07/2001
Postów: 4739
Skąd: warszawa
witam vanpablo

jeśli o skórach to coś z dawniejszych czasów


http://mp3.wp.pl/jaja/janusz_rewinski_-_pacjent.mp3

dla posiadaczy radia.

Generalnie, nie mam nic przeciwko lekarzom, ale nie chciałbym korzystać z "R-ki" w najbliższym czasie.

Do góry
#97276 - 23/02/2002 23:12 Re: Polityka
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Według mnie Miller nie nadaje się na stanowisko premiera tego kraju.

Mimo iż nie jestem częścią elektoratu SLD to widzę na tym stanowisku Marka Borowskiego, którego bardzo cenię.

Do góry
#97277 - 24/02/2002 04:18 Re: Polityka
jaro Offline
member

Meldunek: 12/07/2001
Postów: 105
Skąd: Ruda Sl
Borowski będzie kandydował na Prezydenta RP. To
już jest uzgodnione.

Do góry
#97278 - 24/02/2002 19:56 Re: Polityka
dilbert Offline
enthusiast

Meldunek: 22/01/2001
Postów: 343
Skąd: Kraków
A myślałem że żona Kwaśniewskiego będzie namaszczona do kandydowania.Borowski jest z SLD ale widać że facet nie jest takim oszołomem jak jego koledzy.Miller należy do betonu partyjnego to jest niereformowalny człowiek

Do góry
#97279 - 01/03/2002 15:52 Re: Polityka
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
Właśnie oglądam drugi program TVP i widzę obrady Sejmu gdzie z góry na dół jadą po Balcerowiczu.
No cóż ja tam żadnego polityka nie lubię a szczególnie obecnych lub byłych Ministrów Finansów jednak sądzę że ten człowiek naprawdę zrobił sporo dla Polski i mało który Minister Finansów potrafił wyjść z twarzą ze swojej kadencji tak jak on to uczynił.

SLAV

Do góry
#97280 - 01/03/2002 20:42 Re: Polityka
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Stara zasada, zwalić wszystko na każdego oprócz siebie. Balcerowicz jest jednym z najbardziej zasłużonych ludzi dla tego kraju, jak by nie on to nasza gospodarka byłaby na równi z Rumunią. No ale wiesz jak jest, Leszek nie chciał rozdać wszystkim tego co im się "należy" (dobre, nie?) i jest teraz czarną postacią. A to, że robi coś dla dobra Polski to nie przemawia do większości, bo ważniejsze jest by na wódkę dał.

Do góry
#97281 - 01/03/2002 23:57 Re: Polityka
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
Nie rozumiwm także zarzutów kierowanych przez Ligę Polskich Rodzin w stronę Leona Kierresa.
Jak dla mnie to własnie LPR to banda kretynów i druga Samoobrona która wprowadza tylko zamęt na scenie politycznej. A jak powiedzieli ze Kieres nie jest Polakiem i skwitkowali to tym że nie było w tym ani krzty antysemityzmu to myślałem że dosłownie w coś *******ne za przeproszeniem.
Podsumowując to ja wolę takiego obcokrajowca Kieresa niż całą LPR za która się wstydzę i na którą nawet złamanego grosza bym nei dał. (a fe)

SLAV

Do góry
#97282 - 02/03/2002 00:33 Re: Polityka
silver Offline
veteran

Meldunek: 27/02/2002
Postów: 1461
Skąd: Koszalin
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Conrad:
[qb]Stara zasada, zwalić wszystko na każdego oprócz siebie. Balcerowicz jest jednym z najbardziej zasłużonych ludzi dla tego kraju, jak by nie on to nasza gospodarka byłaby na równi z Rumunią. No ale wiesz jak jest, Leszek nie chciał rozdać wszystkim tego co im się "należy" (dobre, nie?) i jest teraz czarną postacią. A to, że robi coś dla dobra Polski to nie przemawia do większości, bo ważniejsze jest by na wódkę dał.[/qb][/QUOTE]no coz nie zgadzam sie z Twoim zdaniem(kazdy ma jakie ma),wydaje mi sie ze Balcerowicz zrobil wiecej zle niz dobrze.....nie mam czasu aby teraz to z argumentowac,zrobie to innym razem....ale Balcerowicz zniszczyl nasza gospodarke... o tak wyszlo mi:))

Do góry
#97283 - 02/03/2002 00:52 Re: Polityka
dilbert Offline
enthusiast

Meldunek: 22/01/2001
Postów: 343
Skąd: Kraków
Napisz co zrobił Balcerowcz źle bom ciekaw.
Teraz jest niska inflacja ale gospodarka w kiepskim stanie te młotki z SLD myślą że wystarczy obniżyć stopy a samo się polepszy.Tymczasem eksperci twierdzą że na początku będzie wzrost gospodarczy a potem dwucyfrowa inflacja i ucieczka inwestorów.

Do góry
#97284 - 02/03/2002 02:13 Re: Polityka
xeo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/06/2001
Postów: 2786
Skąd: Zabrze
Czy czytał ktoś z Was Panowie "plan ratunkowy rządu" ??? Sądze , że nie .

Nie jest on doskonały , ale nie może taki być przy obecnym stanie gospodarki - przede wszystkim takim duzym deficycie.

A co do pana Balcerowicza nie lubie go , ale nie za jego plan ale za osli upór jaki pokazuje wszem i wobec - zasada nie bo nie w jego wykonaniu jest doprowadzona do perfekcji .

A co dpo stópprocentowych to :

1. Relatywnie wysokie stopy procentowe przy niskiej inflacji hamują inwestycje .

2. Brak inwestycji doprowadza do wzrostu bezrobocia - nie tworza się miejsca pracy , a wręcz są one likwidowane .

3. Bezrobocie (brak pieniązków klientów ) doprowadza do upadku wielu firm które nie maja obotów ( zysków ).

4. Upadek firm doprowadza do powiekszenia bezrobocia , spadku dochodów państwa zarówno z podatków od osób fizycznych jak i prawnych.

5. Mamy dziure budżetową zmniejszenie wydtków państwa , a co za tym idzie dalsze zubozenie społeczenstwa .

Oczywiście powyższe tezy są przedstawione w wielkim uproszczeniu i w rzeczywistości na bezrobocie , deficy budżetowy itp. wpływa wiecej czynników i nie jeden napisał na ten temat prace doktorską .

Jestem pewien , że obniżenie kosztów kredytów przyczyni się do rozruszania gospodarki i przy rozsądnym sterowaniu gospodrką nie doprowadzi do hiperinflacji .
Jest tylko jedno pytanie ---Czy nasz rząd stać na taką umiejetnośc ?

Jezeli nie spróbujemy zaufać p. Belce to nadal będziemy zmierzać w kierunku "Argentyny" .

Ja jestem za obniżeniem stóp procentowych i nie potrafie zrozumieć uporu p. Balcerowicza .

Balcerowicz v. Baleka 1,9 1,4

Do góry
#97285 - 02/03/2002 14:56 Re: Polityka
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
[QUOTE]Oryginalnie wysłał silver:
[qb][QUOTE]Balcerowicz zrobil wiecej zle niz dobrze.....nie mam czasu aby teraz to z argumentowac,zrobie to innym razem....ale Balcerowicz zniszczyl nasza gospodarke... o tak wyszlo mi:))[/qb][/QUOTE]Pewnie chciałeś powiedzieć, że zniszczył przemysł spirytusowy.

Balcerowicz jest najbardziej poważaną postacią (polityczną) w Polsce w oczach zachodu. Oni mają do niego wielki szacunek i pełne zaufanie. Najbardziej go atakuje anty-Polska Samoobrona czy raczej Samodestrukcja, sponsorowana przez pewną grupę Niemców, którzy nie chcą Polaków widzieć w UE. Ta partia pod przywództwem kryminalisty chciałaby go usunąc i tym samym sprowadzić zaufanie do polskiego rynku kapitałowego do poziomu Nigerii.

Do góry
#97286 - 02/03/2002 15:58 Re: Polityka
macgaj Offline
addict

Meldunek: 07/04/2001
Postów: 572
Skąd: Łódź
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Conrad:
[qb][QUOTE]Pewnie chciałeś powiedzieć, że zniszczył przemysł spirytusowy.

Balcerowicz jest najbardziej poważaną postacią (polityczną) w Polsce w oczach zachodu. Oni mają do niego wielki szacunek i pełne zaufanie. Najbardziej go atakuje anty-Polska Samoobrona czy raczej Samodestrukcja, sponsorowana przez pewną grupę Niemców, którzy nie chcą Polaków widzieć w UE. Ta partia pod przywództwem kryminalisty chciałaby go usunąc i tym samym sprowadzić zaufanie do polskiego rynku kapitałowego do poziomu Nigerii.[/qb][/QUOTE]Sory,ale nie moge się powstrzymać,większej bzdury to jeszcze nie słyszałem - Samo"destrukcja" sponsorowana przez niemców.hihi.

Pytania do Conrada:
#1 Czy naprawde wierzysz w to,że całej europie zależy na tym aby w Polsce ludziom żyło się lepiej?
#2 Zastanawiałeś się dlaczego Balcerowicz jest, jak napisałeś,osobą szanowaną za granicą?Czy to nie jest przypadkiem tak,że do "swoich" ludzi ma się zaufanie?

Do góry
#97287 - 02/03/2002 16:28 Re: Polityka
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Wyszło na jaw skąd pochodzą pieniądze Samodestrukcji. I wcale to mnie nie dziwi.

#1 Nie. Ale jeśli ktoś by chciał widzieć Polskę jako biedny kraj to byłby przeciwko przyjęciu naszego kraju to UE.
#2 Tak. Jest bardzo inteligentnym człowiekiem i ekspertem w swoim kierunku. I za to ja go bardzo cenię, nie mówiąc już o zachodzie gdzie ludzie nie narzekają, że Balcerowicz im nie dał.

Do góry
Strona 3 z 4 < 1 2 3 4 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
2 zarejestrowanych użytkowników (alfa, Akhu), 3504 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581753 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49