Strona 4 z 4 < 1 2 3 4
Opcje tematu
#97288 - 02/03/2002 16:44 Re: Polityka
tysio111 Offline
veteran

Meldunek: 14/11/2001
Postów: 1290
Kiedyś przeczytałem, że Balcerowicz jest w ścisłej czołówce najlepszych ekonomistów światowych jednak metody jakie stosuje świetnie sprawdziłyby się w USA a nie Polsce.
pozdrawiam

Do góry
Bonus: Unibet
#97289 - 02/03/2002 16:54 Re: Polityka
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Zresztą to jest polityka i każdy ma absolutne prawo do swoich poglądó. Ważne byśmy w obstawianiu byli po tej samej stronie... wiadomo której!

Do góry
#97290 - 02/03/2002 17:57 Re: Polityka
DMK Offline
old hand

Meldunek: 09/05/2001
Postów: 1172
A co sadzicie o JKM?

Do góry
#97291 - 02/03/2002 18:06 Re: Polityka
hpc Offline


Meldunek: 06/07/2001
Postów: 4739
Skąd: warszawa
JKM-"Najwyższy czas"

Do góry
#97292 - 20/03/2002 02:27 Re: Polityka
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
[QUOTE]Leszek Miller [/QUOTE]Miller: Nie chcemy budować wrogości między starymi i młodymi

Premier Leszek Miller powiedział, że możliwość ograniczenia dorabiania przez emerytów i rencistów to rozwiązanie doraźne, które ma złagodzić ból bezrobocia. Dodał, że rząd "nie chce budować wrogości miedzy starymi i młodymi".

"Nie chcemy budować wrogości między starymi i młodymi. Musimy jednak rozsądnie pomyśleć o jednych i drugich" - podkreślił premier, w wieczornym wystąpieniu w Programie 1 TVP.

"Proponujemy rozwiązania doraźne i obowiązujące tylko w okresie demograficznego wyżu. Chcemy tylko ? w sytuacji, z której chwilowo nie ma dobrego wyjścia - złagodzić ludziom ból bezrobocia.

Dodał, że rząd "chce młodych uchronić od niebezpieczeństwa patologii, powstrzymać ich od pójścia na ulicę". "Chcemy przedsiębiorców zachęcić do tworzenia nowych miejsc pracy i poniesienia ryzyka, które rychło będzie opłacalne" - powiedział Miller.

Podkreślił, że sytuacja na rynku pracy jest "nadzwyczajnie trudna".

"Niedawno Minister Pracy i Polityki Społecznej przedstawił możliwości ograniczenia dodatkowego zarabiania emerytów po to, aby zwiększyć dostęp do pracy ludziom, nie mającym w ogóle żadnych dochodów" - powiedział Miller.

Premier zaznaczył, że rząd "dobrze wie", jakie są w Polsce emerytury i jakie renty, i że "często nie da się z nich wyżyć".

"Wielu, bardzo wielu emerytów musi dorabiać, żeby przeżyć - żeby zapłacić za mieszkanie, kupić jedzenie i leki. Ale obok nich żyją ludzie, którzy w ogóle nie mają z czego żyć, a mają rodziny i mają chęć do podjęcia jakiejkolwiek pracy, byle ona była" - podkreślił premier.

"Szukamy więc sposobów na podzielenie pracy, która jeszcze jest. Tak, aby duża grupa ludzi najsłabszych mogła przetrwać do chwili, gdy stan gospodarki pozwoli na zwiększanie zatrudnienia" - powiedział Miller.

Ja tego za cholerę nie rozumiem, nie żebym akurat do Millera był negatywnie nastawiony bo ja żadnego polityka nie lubie, ale zwróćcie uwagę na to iż politycy są najlepsi w gadaniu i to im najlepiej wychodzi (naobiecywać szklane domy "Przedwiośnie", rzeki miodem i piwem płynące ,a pójdzie na kiełbasę wyborczą ciemna masa ) no cóż juz widocznie taki los naszego głupiego społeczeństwa zresztą to przecież naród wybiera tych kretynów więc o co chodzi. Ale przechodząc do rzeczy to jak już skończą klapać tymi swoimi kwadratowymi mordkami i już się czegoś tkną i zaczną przechodzić do działanie to zawsze s*******ą i to na ogół tak ładnie że zamiast wyciągać państwo z kryzysu to napędzają kolejne problemy (tak jak chociażby poprzedni rząd, ale tak naprawdę żaden nie jest bez grzechu). Podsumowując moją dywagację nad sensem istnienia, chciałbym przytoczyć jeden z moich ulubionych cytatów (nie pamiętam z jakiej ksiązki)
który bardzo dobrze będzie pasował do polskich realiów, "ludzie to tak jak zwierzęta, dzielą się na równych i równiejszych".
Teraz odpowiedzmy sobie sami na pytanie, do których my należymy

Zdegustowany sytuacją w Polsce SLAV

Do góry
#97293 - 20/03/2002 03:23 Re: Polityka
hpc Offline


Meldunek: 06/07/2001
Postów: 4739
Skąd: warszawa
witam

To Orwell - Folwark Zwierzęcy.
Znowu jakby na czasie a postać (świńska postać) Napoleona jakoś tak kogoś/coś przypomina.

Do góry
#97294 - 01/04/2002 19:20 Re: Polityka
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
Nie wiem czy słyszeliście ale podobno ma zostać odwołany nasz premier Leszek Miller. Jak dla mnie ekstra, ale jeszcze lepiej by było gdyby razem z nim posła reszta rządu.

SLAV

Do góry
#97295 - 01/04/2002 19:39 Re: Polityka
saba Offline
veteran

Meldunek: 19/09/2001
Postów: 1232
Skąd: Płock
[QUOTE]Oryginalnie wysłał slav007o:
[qb]Nie wiem czy słyszeliście ale podobno ma zostać odwołany nasz premier Leszek Miller. Jak dla mnie ekstra, ale jeszcze lepiej by było gdyby razem z nim posła reszta rządu.

SLAV [/qb][/QUOTE]Nie tylko go zdymisjonują, ale jeszcze pewnie będzie sądzony. No jak premier państwa, które jest już prawie w UE mógł pomagać Bin Ladenowi ukrywając go w piwnicy swojego domu.

Do góry
#97296 - 11/09/2002 01:23 Re: Polityka
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
Co sądzicie o już dosyć długo krążącym pomyśle wśród niektórych stowarzyszeń (tych wielbiących PRL) żeby wybudować pomnik Edwardowi Gierkowi. Ja osobiście nie jestem pewien do końca co o tym myśleć, gdyż nie są to moje lata, ale sądzę że nie powinno się rozgrzebywać przeszłości, szczególnie tej złej i stawiać pomników ludziom dzięki którym do dziś spłacamy długi w dodatku wcale nie zasłużonych. Zamiast zapominać o tych wcale nie różowych czasach, szczególnie starsi ludzie chcą powrotu "starych dobrych czasów", żeby była praca i żeby była płaca, ale czy to przypadkiem nie oznacza że według perspektywy czasu u nas teraz się dzieje gorzej niż za komuny, na to by wychodziło, bo co której starszej osoby po 40 się pytam co o tym sądzi to wszyscy zgodnie odpowiadają że wtedy było lepiej, a tak chyba być nie powinno. Cholera niby niedługo mamy być w Unii, a tyle ludzi opowiada się za tym że jakby była taka możliwość to chętnie wrócili by do tamtych czasów. Chyba nie o to chodzi w polityce, ale co zrobić żeby temu zaradzić, ile czasu jeszcze potrwa zanim nasz kraj przekształci się w pełnowartościowego uczestnika budowania Europy rok, dwa dziesięć, pięćdziesiąt, ja nie wiem, ale sądzę że to napewno będzie nie jeszcze za naszego życia (niestety )

SLAV

Do góry
#97297 - 11/09/2002 01:32 Re: Polityka
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Kiedyś rozmawiałem ze starszą osobą, która twierdziła, że kiedyś było lepiej bo można sobie było zafundować wszelkie leki na koszt państwa. A wiadomo jak u nas jest: jeśli lekarz uzna, że nie trzeba leków, to po prostu jest złym lekarzem. No bo przecież każdy porządku lekarz musi przepisać leki.

Poza tym ta sama osoba stwierdziła, że kiedyś było lepiej bo można zawsze było ukraść coś z pracy. Więcej już chyba nie muszę mówić.

Na szczęście większość starszych ludzi, z którymi miałem szansę porozmawiać zdecydowanie nie tęskni za beznadziejną komuną. Chwała im za to.

Do góry
#97298 - 13/09/2002 04:19 Re: Polityka
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
To co dziś widziałem w telewizji przechodzi najśmielsze marzenia. Nie wiedziałem czy mam się z tego co ujrzałem w tele, smiać czy, też płakać. Na oczach całej Polski - a w niedługim czasie napewno Europy - nasi politycy ukazali swoją dojrzałość emocjonalną i umysłową. To wstyd i hańba że takie rzeczy się dzieją w Polsce. Nawet gdyby Fischler powiedział że zabiorą nam kasę, to nie powinno być takiej reakcji, przecież wszystko da radę przedystkutować po ludzku, a tu taki fant. Jestem tylko ciekaw co myślą ludzie którzy właśnie na te ugrupowania oddawali swój głos w urnach nie tak dawno. Ja czuje niesmak i po raz kolejny sam sobie udowadniam że nia ma sensu iść na głosowanie bo i tak późńiej kretyn jakoś dojdzie do władzy, a to jak widać prowadzi do takich sytuacji.

SLAV

Do góry
#97299 - 13/09/2002 04:48 Re: Polityka
Galimatias78 Offline
old hand

Meldunek: 23/08/2001
Postów: 1178
Skąd: Olsztyn
Jak dla mnie to w końcu zrobili cos z sensem

Do góry
#97300 - 13/09/2002 13:17 Re: Polityka
juan_carlos Offline
veteran

Meldunek: 08/07/2001
Postów: 1581
Skąd: Warszawa
[QUOTE]Oryginalnie wysłał slav007o:
[qb]To co dziś widziałem w telewizji przechodzi najśmielsze marzenia. Nie wiedziałem czy mam się z tego co ujrzałem w tele, smiać czy, też płakać. Na oczach całej Polski - a w niedługim czasie napewno Europy - nasi politycy ukazali swoją dojrzałość emocjonalną i umysłową. To wstyd i hańba że takie rzeczy się dzieją w Polsce. Nawet gdyby Fischler powiedział że zabiorą nam kasę, to nie powinno być takiej reakcji, przecież wszystko da radę przedystkutować po ludzku, a tu taki fant. Jestem tylko ciekaw co myślą ludzie którzy właśnie na te ugrupowania oddawali swój głos w urnach nie tak dawno. Ja czuje niesmak i po raz kolejny sam sobie udowadniam że nia ma sensu iść na głosowanie bo i tak późńiej kretyn jakoś dojdzie do władzy, a to jak widać prowadzi do takich sytuacji.

SLAV[/qb][/QUOTE]z gruntu błędne rozumowanie... kretyn dochodzi do władzy właśnie dlatego że ten kto ma jako takie pojęcie o głosowaniu został w domu a awanturnik poszedł na wybory

Do góry
#97301 - 13/09/2002 19:09 Re: Polityka
Galimatias78 Offline
old hand

Meldunek: 23/08/2001
Postów: 1178
Skąd: Olsztyn
[QUOTE]Oryginalnie wysłał slav007o:
[qb] Nawet gdyby Fischler powiedział że zabiorą nam kasę, to nie powinno być takiej reakcji, przecież wszystko da radę przedystkutować po ludzku, a tu taki fant.
SLAV[/qb][/QUOTE]Jak by ci chciał ktoś zabrać kase też byś dyskutował?

Do góry
#97302 - 13/09/2002 19:17 Re: Polityka
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
[QUOTE]Oryginalnie wysłał orzel:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał slav007o:
[qb] Nawet gdyby Fischler powiedział że zabiorą nam kasę, to nie powinno być takiej reakcji, przecież wszystko da radę przedystkutować po ludzku, a tu taki fant.
SLAV[/qb][/QUOTE]Jak by ci chciał ktoś zabrać kase też byś dyskutował?[/qb][/QUOTE]Po pierwsze orzel, powiedziałem to w przenośni, gdyż raczej nikt nie chce nam zabrać kasy, gdy będziemy wchodzić do Unii, a po drugie, nie chcę wchodzić w żadnego rodzaju dywagacje na tego typu tematy, gdyż widzę po twoje wypowiedzi, że stoisz po drugiej stronie zapory, a więc za bardzo się byśmy nie dogadali.
Mimo wszystko pozdrawiam orzel.

SLAV

Do góry
Strona 4 z 4 < 1 2 3 4

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (VVega, Akhu, pacyfista, Sony, alfa), 3565 gości oraz 10 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581745 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49