Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Opcje tematu
#97228 - 23/01/2002 02:39 Polityka
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
Wiem ze to moze byc dosyc kontrowersyjny temat na forum sportowym ale sadze ze na polityke nawet najbardziej zagorzali fani powinni znalezdz troche czasu wiec na tym topicu mozemy zamieszczac najswiezsze widomosci z Polski i zagranicy ale nie tylko o polityce.
(np. wprowadzenie nowej jednostki monetarnej w Europie itp.)
Mam nadzieje ze temat bedzie sie mogl poszczycic chociazby kresowym poparciem.


SLAV

Do góry
Bonus: Unibet
#97229 - 23/01/2002 02:42 Re: Polityka
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
Na pierwszy ogien dalbym moze sprawe jak to rzad doprowadzil do tego ze w Polsce mam 17,3% bezrobocia bodajze i moze nie jak temu zapobiec tylko ktorych politykow pozabijac.
Czekam na propozycje.
A tak na serio to bojmy sie bo chociaz jestesmy w Europie to do tej Argentyny to naprawde nie mamy daleko (oby nie).

SLAV

Do góry
#97230 - 23/01/2002 03:11 Re: Polityka
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
17.3% to jest oficjalna statystyka. Zastanawiam się jaka część "bezrobotnych" wcale nie chce pracy (nawet jeśli będzie im zaoferowana) lub ma pracę (może na bazarze?) ale i tak pobiera zasiłek. Myślę, że u nas może to stanowić znaczną część z tych 17.3%.

Do góry
#97231 - 23/01/2002 03:17 Re: Polityka
juan_carlos Offline
veteran

Meldunek: 08/07/2001
Postów: 1581
Skąd: Warszawa
rachunek jest prosty... chyba w gorzowie wlkp czy w zielonej górze miasto i urząd pracy zaproponowaly bezrobotnym pracę przy odśnieżaniu praca z pełnym ubezpieczeniem społecznym
przygotowali 100 miejsc a zzglosiły się 4 osoby
drugi przykład... mam dzialkę w gorach świętokrzyskich... na wsi bezrobotni kupują ziemniaki na rynku bo wolą siedzieć caly dzień przed video niż sobie samemu posadzić...
prawda jest smutna... jesteśmy leniwym narodem i nie chce się nam pracować... oczywiście stwierdzenie to nie dotyczy wszystkich ale znacznej części spośród "bezrobotnych"

Do góry
#97232 - 23/01/2002 03:20 Re: Polityka
juan_carlos Offline
veteran

Meldunek: 08/07/2001
Postów: 1581
Skąd: Warszawa
[QUOTE]Oryginalnie wysłał slav007o:
[qb]Na pierwszy ogien dalbym moze sprawe jak to rzad doprowadzil do tego ze w Polsce mam 17,3% bezrobocia bodajze i moze nie jak temu zapobiec tylko ktorych politykow pozabijac.
Czekam na propozycje.
A tak na serio to bojmy sie bo chociaz jestesmy w Europie to do tej Argentyny to naprawde nie mamy daleko (oby nie).

SLAV[/qb][/QUOTE]
jak doprowadził? przez zbyt rozbudowaną politykę socjalną... kontrprzyklad USA

Do góry
#97233 - 23/01/2002 03:26 Re: Polityka
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
A co do tych statystyk to juz inna sprawa.
Ja mieszkam w Zielonej Gorze i nie wiem czym tu sie chwalic ale ostatnio moje miasto pobilo rekord bezrobocia w Polsce za wsze czasy nie jestem pewien ile to bylo procent ale cos
ponad 18%. I ta tendencja jest zwyzkowa (niestety)
ale co ja mam powiedziec nawet jak skoncze wyzsza szkole i bede mial perfecto Inglisz to co z tego i tak jedyne co mi zostanie w tym kraju to zamiatac ulice. Bo niestety inne kraje np. Anglia czy USA sa raczej przeciwne takim ludziom jak ja. A szkoda bo chociaz jezyka perfekcyjnie nie znam to mozliwe ze mam wiekszy zasob slow i potrafilbym sie wyslowic niz nie jeden Angol, ale to tylko teoria. Chociaz rzeczywiscie juz od dawna mysle o wyjezdzie.

Conrad moze masz jakies rozwiazanie albo prace w Angli (zaznaczam ze po angielsku to potrafie szprechac) hehe

SLAV

Do góry
#97234 - 23/01/2002 03:28 Re: Polityka
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
[QUOTE]Oryginalnie wysłał juan_carlos:
[qb]
jak doprowadził? przez zbyt rozbudowaną politykę socjalną... kontrprzyklad USA[/qb][/QUOTE]

Troche nie rozumiem twojej wypowiedzi juan carlos.
Mozesz mi troszke wytlumaczyc o co ci chodzilo w tej wypowiedzi.

SLAV

Do góry
#97235 - 23/01/2002 04:18 Re: Polityka
TytusTheRed Offline
addict

Meldunek: 12/08/2001
Postów: 631
Skąd: Wawa
Wlasnie, mnie tez zastanawia "co miał autor na mysli?", bo chyba nie to co napisal.

Slav, tu nie chodzi o to ze Ty zle mowisz po angielsku czy tez bardzo dobrze, chodzi o to ze kraje chronia swoj rynek pracy- najlepszy przyklad masz w deutschach- oni sie boja poszerzenia unii, bo wiedza ze zaleje ich (przynajmniej tak mysla) fala pracownikow zza wschodnich granic. Ale informatykow to sprowadzajam, bo glupim niemcom sie nie chce uczyc takich rzeczy (tyle ze zarobki takich informatykow sprowadzonych i tak beda nizsze niz rodzimych, co w tym przypadku im sie oplaca).

Osobiscie chcialbym zeby Polska wstapila do unii, niestety w pewnym momencie szefem komitetu integracji europejskiej zostal Czarnecki , co bylo dla mnie kompletnym zaskoczeniem, i od tej pory sprawy szly coraz gorzej w tej materii. Nie twierdze ze jestem zwolennikiem przystapienia do UE na ich warunkach, po prostu poprzednia ekipa s*******ila sprawe totalnie- sami nie byli pewni czego chca, az w koncu wyrzezbili ladne gowno. Polska jako najwiekszy kraj z tych, ktore maja teraz przystapic do unii powinna dyktowac warunki- bez niej przystapienie reszty krajow byloby zablokowane. Rzad Buzka s*******il kompletnie, traktujac negocjacje jak i proces integracji po macoszemu (to jest moja prywatna opinia, jesli sie ktos z nia nie zgadza, oczekuje kontrargumentow), zamiast tego teraz mozna uslyszec o mnozacych sie aferach- ten za*******il tyle set miliardow, tamten znowu jeszcze wiecej- i tak sie teraz scigaja, a s****ysyn Alot po przedstawieniu mu zarzutow w sadzie powiedzial "to jakies nieporozumienie, nie wiem o co chodzi"- az sie flaki gotuja, chcialbym z kazdym z nich stoczyc sobie chociaz jedna 3 minutowa rundke.

Sprawa bezrobocia i kryzysu tez nie jest (przynajmniej w znacznej mierze) wina obecnego rzadu (chociaz niektorzy bardzo by chcieli zeby tak bylo). To sie nawarstwilo przez poprzednie lata nieudolnych rzadow. Szkoda tylko ze ci ktorzy nawazyli takiego gowna beda to mieli gleboko w dupie a tacy jak np. ja czy Slav, beda cierpiec.

Jesli chodzi o przekreciarzy i innych kutwonogich to mam nadzieje (bez wzgledu na przynaleznosc polityczna) stana przed sadami, trybunalami czy tez innymi instytucjami, ktore sprawiedliwie ich wynagrodza (nie karami po 2-3 lata pierdla w zawieszeniu).

Do góry
#97236 - 23/01/2002 04:41 Re: Polityka
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Czarneckiego to bym nie zatrudnił nawet do sprzedaży zapiekanek. Ten człowiek jest tak beznadziejny, że nie wiem jak on w ogóle mógł się znaleźć na tym stanowisku. Niestety jedyny efekt jego pracy to straty wielomilionowe a raczej niewykorzystane pieniądze, które po prostu przepadły. Szkoda, bo w Polsce można było zrobić pożytek z tych pieniędzy.

Tak szczerze to w każdej partii są pseudo-politicy, których nie lubię, ale to już osobny temat.

Do góry
#97237 - 23/01/2002 04:55 Re: Polityka
TytusTheRed Offline
addict

Meldunek: 12/08/2001
Postów: 631
Skąd: Wawa
Zgadzam sie, a Czarnecki dostal sie po znajomosci, z tego co wiem, to jeden z najwiekszych przeciwnikow jakichkolwiek zblizen z Unia Europejska, ale podejzewam ze wyniuchali w tym jego ZChNie mozliwosc "zarobienia" na tym interesie, i swojego czlowieka musieli obsadzic na kluczowym stanowisku.

O co dokladnie mi chodzilo- powiedziec "nie" to zadna sztuka, rowniez s*******ic sprawe to tez zadna sztuka (niestety niektorych spraw nie da sie teraz odkrecic). Kazdy majacy pojecie o sprawie, wie ze wstapienie do struktur kazdej organizacji wiaze sie z przywilejami ale rowniez z obowiazkami. Wazny jest rowniez sposob negocjacji akcesyjnych do kazdej ze struktur polityczno ekonomicznych- ci po "przeciwnej" stronie tez nie sa altruistami, i widzac taka sytuacje chca za przeproszeniem wyruchac takiego kulawego kandydata na czym sie da- pozniej trudno jest zmienic stan prawny danych rzeczy a proba zmian moze latwo zostac zablokowana przez strony zainteresowane. Teraz faktycznie bedzie trudno przekonac spoleczenstwo zeby zaglosowalo na "tak". Osobiscie stwierdzam ze jedna z najwazniejszych spraw dla Polski w jej najnowszej historii zostala zdziebko spaprana, zobaczymy jak poradza sobie teraz nastepcy owych geniuszy (partaczow i zlodziejow)

Do góry
#97238 - 23/01/2002 06:32 Re: Polityka
szczygiel Offline
enthusiast

Meldunek: 14/11/2001
Postów: 326
Skąd: Radom
@juan_carlos
popieram w 100%
@tytus & slav
podam przyklad:
W stanach w latach 60-tych bylo ok 20 tys. panien z dzieckiem. Ogólna była opinia,ze panna z dzieckiem to ladaco; wiec jak juz sie przytrafilo to wstyd byl i hanba, a i dziecko nie mialo najlepiej, bo kazdy mogl pluc na "bekarta".
Ktos wpadl na pomysl, ze takim pannom to jest bardzo zle (i slusznie) i wprowadzono zasilek dla matek samotnie wychowujach dzieci (i to nawet spory). Od tej pory pannom z dzieckiem zylo sie duuuzo lepiej. Ale efekt dlugoterminowy byl taki, ze powstala osobna grupa spoleczna - panien z dzieckiem, a ich liczba wzrosla do ok. 1 mln. Po prostu ludzie zaczeli kalkulowac, ze oplaca sie samotnie wychowywac dzieci. Czeste byly przypadki, ze mimo, ze para zyla w konkubinacie, nie rejestrowano zwiazku ze wzgledu na ww zasilek. To jest efekt nadopiekunczosci panstwa.
Jak to sie ma do naszej Polski ?
Otoz, gdy wprowadzono zasilek, duuza grupa osob (nie uogolniam) stwierdzila, ze mozna nic nie robic a i tak dostac pare groszy. Wiec biora zasilek, a i tak dorabiaja na lewo i prawo (i nie placa podatku) -> i to rowniez jest m.in. efekt nadopiekunczosci panstwa.
pozdrawiam
szczygiel

Do góry
#97239 - 23/01/2002 06:35 Re: Polityka
hpc Offline


Meldunek: 06/07/2001
Postów: 4739
Skąd: warszawa
witam
Tak właściwie to nie wiem od czego zacząć.
Temat nadaje się conajmniej na kilkutomowe dzieło.
Może tak.
Urodziłem sie w styczniu 1955 roku, czyli krótko po śmierci Józefa Wisarionowicza i krótko przed słynnym wiecem towarzysza Gomułki, w słynnym roku otwarcia podwojów Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
No nie, jest 2:20 i książki to ja już dziś nie napiszę.
Krótko. Moim zdaniem został zniszczony jeden z największych ludzi w Polsce: Lech Wałęsa.
Teraz rządzą z powrotem Ci z którymi walczył a opozycja to marionetki które kiedyś trzymał na smyczy. Myślę sobie, że gdyby nie Lechu, to radziccy wciąż by się nam tu wałęsali a temat wejścia do Unii byłby conajmniej chory.

Pozdrawiam

Do góry
#97240 - 23/01/2002 07:30 Re: Polityka
TytusTheRed Offline
addict

Meldunek: 12/08/2001
Postów: 631
Skąd: Wawa
[QUOTE]Oryginalnie wysłał hpc:
[qb]witam
Tak właściwie to nie wiem od czego zacząć.
Temat nadaje się conajmniej na kilkutomowe dzieło.
Może tak.
Urodziłem sie w styczniu 1955 roku, czyli krótko po śmierci Józefa Wisarionowicza.......[/qb][/QUOTE]

Wiesz Hpc, moi starzy sa z 53 i sadza bardzo podobnie do Ciebie, ja mysle odmiennie od calej mojej rodziny (czasem bywam radykalny w swoich wywodach), nie reprezentuje soba poparcia dla zadnej opcji politycznej (czasem sklaniam sie ku pewnym rozwiazaniom). Natomiast jesli chodzi o Walese, to sam sie skompromitowal i to nie tym ze przegral to czy tamto, czy ktos go zniszczyl- on sam swoim zachowaniem i wypowiedziami sie zniszczyl. Walesa mogl odejsc ze sceny politycznej po "zrobieniu swojego" i mysle ze w ten sposob, np okazujac pozniej swoje poparcie wybranym nastepcom zyskalby duzo wiecej jako taki autorytet niz zostaniem na sile na scenie politycznej i zrobieniem z siebie menczennika na sile- niewielu to kupilo. Ostatnio siedzi cicho i mysle ze sie zorientowal, ze na poparcie nie ma co liczyc i nikt go nie musial kompromitowac, bo zrobil to sam. Pozatym faktycznie lepiej zakonczyc temat polityczny zachaczajacy o przelom PRL-u i III RP, bo to sliski temat a poroznic jest sie bardzo latwo z powodow dysput politycznych.

Szczygiel, mi raczej chodzilo o ten kontrprzyklad w postaci USA. USA akurat z tego co sie orientuje prowadzi polityke panstwa opiekunczego, moze akurat nie tak jak u nas we wczesniejszych czasach, ale jednak.
Dobrym kontrprzykladem (ktorego jestem -oczywiscie po pewnych niezbednych zmianach w prawodastwie itp- zwolennikiem) bylby sposob pewnej kobiety, żelaznej jak ja ktos nazwal kiedys- Meggy Thatcher- panstwo pomocnicze. Niestety u nas trzeba by "troche" czasu i pieniedzy i zmiany mentalnosci ludzi, zeby mozna bylo pomyslec o zmianie, a jak patrze na ostatnio przeprowadzane reformy, to az mi sie niedobrze robi jak mysle sobie ze ktos teraz chcialby wprowadzac tak radykalne zmiany.

Pozdrawiam

Do góry
#97241 - 23/01/2002 07:44 Re: Polityka
Kodi Offline
enthusiast

Meldunek: 30/09/2001
Postów: 385
tak wogule to bardzo ciekawy temat

ale do rzeczy to po pierwsze to jak bym miał sie wyrazic o lechu wałesie to bym troche zranił hpc a jak widze to człowiek ktury wychował sie w dawniejszych czasach i wierzy w lecha i w jego legende ale jak tak patrze na to z perspektywy lat to widze w wałesie tylko jedno lepera
a tak wogule to pisze tu rzeby poinformowac ze poalcy sa narodem ludzi nieporadnych kturzu mimo wysokiego bezrobocia nie potrafia z tym nic zrobic a oto dowody
terminal przeładunkowy
Do góry
#97242 - 23/01/2002 07:45 Re: Polityka
Kodi Offline
enthusiast

Meldunek: 30/09/2001
Postów: 385
po drugie fabryka hyndaya kilkanascie tysciecy miejsc pracy a moze kilkadziesiat (salony serwisy nie sama fabryka jak nie ktyrzy mysla firmy dostarczajace czesc itd,itp) ile pieniedzy stracono trudno oszacowac ale napewnoo owiele wiecej niz sie nam wydaje


hmmm naprawde dobiaja mnie takie informacie jak je słysze w tv czy czytam o nich w gazetach naprawde ciezko zyc w takim kraju
szczegulnie ze moje poglady sa raczej liberalne a wiec dla mnie najwazniejsza jest gospodarka panstwowa puzniej inne problemy , moim idolem ze sfer polityki jest leszek balcerowicz.
co moze sie wielu nie spodobaz

nara sory ze w dwuch czesciach ale były problemy z wysłaniem

Do góry
#97243 - 23/01/2002 16:03 Re: Polityka
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Dla mnie największym autorytetem jest Zbigniew Brzeziński. On nie ma sobie równych jeśli chodzi o sprawy międzynarodowe.

Do góry
#97244 - 23/01/2002 16:18 Re: Polityka
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
Moze troche z innej beczki ale po tym co dzisiaj przczytalem to wlos sie jezy na rekach i nogach.
Ze wszystkich stron czyhaja na nasze zwloki, to jest pomylone, ale z drugiej strony mozna to w pewien sposob powiazac z tym co sie dzieje w Polsce, ludzie nie maja pieniedzy a wszyscy szukaja zrodla zysku. :stop:
Trzeba by bylo wreszcie jakos temu zaradzic ale jak jezeli po pierwsze musimy sie zajac dziura warta pare miliardow zlotych
AHH Jakby to powiedzial jeden z artystow czasow gdy PRL, "Dziwny jest ten swiat"

Ale ludzi dobrej woli jest wiecej (I hope so)
SLAV

Do góry
#97245 - 23/01/2002 16:25 Re: Polityka
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
A oto link ktorego zapomnialem podac z wrazenia w orginale:


http://info.onet.pl/2208,temat.html


SLAV

Do góry
#97246 - 23/01/2002 16:33 Re: Polityka
hpc Offline


Meldunek: 06/07/2001
Postów: 4739
Skąd: warszawa
witam Conrad

zgoda. Autorytetem intelektualnym jest Zbigniew Brzeziński.
Autorytetem duchowym Karol Wojtyła.
Myślę, że gdyby przyszło mieszkać im w Polsce to komunistyczna propaganda zniszczyłaby i te autorytety.
Pozdrawiam

Do góry
#97247 - 23/01/2002 16:54 Re: Polityka
Dawid Offline
old hand

Meldunek: 18/06/2001
Postów: 709
Skąd: Warszawa
Powiem krótko, ludzie strasznie szybko zapominają.
Ps. Popieram Cię hpc

Do góry
#97248 - 23/01/2002 18:06 Re: Polityka
TytusTheRed Offline
addict

Meldunek: 12/08/2001
Postów: 631
Skąd: Wawa
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Conrad:
[qb]Dla mnie największym autorytetem jest Zbigniew Brzeziński. On nie ma sobie równych jeśli chodzi o sprawy międzynarodowe.[/qb][/QUOTE]

Zgadzam sie z Toba Conrad w 100%

Do góry
#97249 - 23/01/2002 19:04 Re: Polityka
juan_carlos Offline
veteran

Meldunek: 08/07/2001
Postów: 1581
Skąd: Warszawa
[QUOTE]Oryginalnie wysłał slav007o:
[qb]

Troche nie rozumiem twojej wypowiedzi juan carlos.
Mozesz mi troszke wytlumaczyc o co ci chodzilo w tej wypowiedzi.

SLAV[/qb][/QUOTE]
sprawa wygląda następująco
w stanach rywalizują o wladzę 2 siły polityczne... republikanie i demokraci... ugrupowania te mają różne podejście do wielu kwestii można dyskutować które z nich jest lepsze ale chcialbym się skupić na kwestiach gospodarczych... podstawowa różnica polega na wydatkowaniu ogromnych nadwyżek pieniężnych jakie powstają w tym bogatym kraju... demokraci mówią... rozdajmy je ludziom pod różnymi postaciami pomocy socjalnej... republikanie mowią... nie rozdawajmy tych pieniędzy ludziom... obniżmy podatki niech ci co uczciwie zarabiają placą mniej a brakującą kasę uzupelnimy z nadwyżek
teraz rzut oka na statystyki... w czasach gdy przy władzy są demokraci bezrobocie wzrasta... gdy do władzy dochodzą republikanie jest odwrotnie... a stany to przecież bobaty kraj... oni mieliby co rozdawać nie tak jak my
i jeszcze jedna kwestia... państwo zamiast pomocą socjalną powinno zająć się poprawą swobód gospodarczych... w stanach firmę zaklada się 2 dni i opłaca się ją rejestrować... a w polsce najbardziej opłaca się działać nielegalnie
jeśli obwiniać polityków o zubożenie społeczeństwa to powtórzę... po pierwsze za zbyt szeroką pomoc socjalną i po drugie za pchanie się z butami w sfery zarezerwowane dla ręki rynku

Do góry
#97250 - 24/01/2002 02:18 Re: Polityka
Kodi Offline
enthusiast

Meldunek: 30/09/2001
Postów: 385
jak dzis w radiu usłyszałem co ci lekarze wy[rawiajaw w tej łodzi to mna ruszyło , jedno słowo tylko HIENY CMENTARNE mogły cos takiego zrobic
najsmjesznejsze jest to ze ten problem juz kilka razy sie przewijał w mas mediach ale jak widac nikt na niego uwagi nie zwrucił i oto mamy skutki
az strach sie bac jak pomysle ze miałbym zadzwonic po karetke z taka ekipa po kogos bliskego nie moge tego przełkonac

chciałbym zaznaczyc jakie potezne znaczenie ma w ustroju demokratycznym wolna prasa to dzieki niej dowiedzielismy sie o tym procederze, prasa wyciagneła na swiatło dzienne wiele spraw i ujawniła wiele afer za co powinismy byc jej wdzieczni :zobacz:

a tak apropo tych autorytetów to uwazam ze balcerowicz odegrał najwieksza role w minonej dekadzie choc według mnie to jest on mocno nie doceniany bo efekty jego pracy beda widoczne dopiero za lat kilka a wiekszosc tego nie zauwaza niestety

nara i zapraszam do dyskusi w tej bulwersujacej sprawie :stop:

Do góry
#97251 - 24/01/2002 03:38 Re: Polityka
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Juan_carlos, dokładnie tak. System panujący w nas działa tak negatywnie, że aż nie chce się zakładać firmy. W Stanach jest na odwrót. Wszystko jest przejrzyste, nie potrzeba żadnych faktur. Rozliczenia są łatwe, nie ma nigdzie kolejek. Ale jest jedna zasada: oszukasz to pożałujesz tego. Tak samo w Anglii. Tam nawet Turcy sprzedający kebaby wbijają każdy grosz do kasy fiskalnej.

Myślę, że tak powinno być i u nas. Podatki dla firm muszą być niższe (bo na obecnej wysokości powodują wysysanie zysków za granicę), a biurokracja musi zejść z drogi, szczególnie jeśli chodzi o małe jedno czy kilkuosobowe firmy. A jak wiadomo to z koleii ożywi gospodarkę. Wystarczy spojrzeć na przykład Irlandii, która ma chyba największy wzrost gospodarczy w Europie. Jedyny problem jaki widzę to nagminne oszustwa podatkowe chyba większości interesów w Polsce. Znam kogoś kto ma solarium, kupił sobie nie tak dawno luksusowe Audi, ale zysku jego "firma" nigdy nie miała. No wiecie, jak oficjalnie "nikt nie przychodzi" to z czego płacić podatki? Myślę, że urząd skarbowy będzie musiał być tak faszystowski jak w USA jeśli mamy sobie pozwolić na taką swobodę otwierania i prowadzenia firm, ale to trzeba zrobić. Bo obecnie cierpią na tym przedsiębiorczy i uczciwi ludzie.

Do góry
#97252 - 24/01/2002 03:58 Re: Polityka
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Chwast, czytałem cały artykuł w Gazecie Wyborczej (normalnie sięgam najpierw po Rzeczpospolitą ale dzisiaj zrobiłem wyjątek) na temat tych s****ysynów (sorry za moje pierwsze takie wyrażenie na forum)! Po przeczytaniu tego już niczemu nie ufam. Jeśli ktoś u Ciebie w domu dostanie zawał i będzie potrzebował karetki to Ty masz oferować 2000zł żeby go nie dobili??? Mam tylko jedną radę dla polityków: wystąpić o przydzielenie nam od UE w ramach pomocy strukturalnej kilkadziesiąt milionów Euro na budowę nowych zamkniętych zakładów karnych. Jeśli mamy morderców w służbie zdrowia chętnych kogoś uśmiercić dla 1800zł to dzieją się naprawdę złe rzeczy w tym Państwie.

Do góry
#97253 - 24/01/2002 19:26 Re: Polityka
lucek Offline
member

Meldunek: 23/05/2001
Postów: 117
Skąd: Świdnica
Jestem ciekawy co takiego widzicie w Balcerowiczu? Przecież on nam tylko do kieszeni zagląda!!! Może ktoś poda SENSOWNE argumenty, że jest on "bohaterem narodowym"?

ps. kto to jest Zbigniew Brzeziński?

Do góry
#97254 - 24/01/2002 21:00 Re: Polityka
TytusTheRed Offline
addict

Meldunek: 12/08/2001
Postów: 631
Skąd: Wawa
Brzeziński był za czasów prezydentury Jimiego Cartera Doradcą Prezydenta d/s Bezpieczenstwa Panstwa- co formalnie oznacza ze byl odpowiedzialny za polityke zagramaniczna USA w tamtych czasach. Wiecej info znajdziesz chociazby na stronie http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?_WID=183531 .

Pozdrawiam

Do góry
#97255 - 24/01/2002 23:40 Re: Polityka
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Balcerowicz zrobił wiele dla tego kraju i nawet miło było słuchać prezydenta gdy mowił, że historia uwzględni jest zasługi dla tego narodu.

Po pierwsze jest to inteligentny człowiek, który ma wielkie zaufanie poza terytorium kraju. Tak długo jak on jest prezesem NBP, tak długo świat ma do Polskiej gospodarki, waluty i giełdy zaufanie. Dlatego każdy atak na niego czy niezależność NBP jest wymierzony przeciwko Polsce.

Z drugiej strony jest nielubiany, ale to głównie dlatego, że nie chce rozdawać ludziom pieniędzy. A trzeba pamiętać, że duża (szczególnie ta głośna) część tłumu nie chce pracy. Po co im praca? Oni chcą tylko pieniędzy! Nie lubią go też politycy innych ugrupowań ponieważ nie mają u siebie człowieka takiej klasa, więc pozostaje im tylko atakowanie go.

Do góry
#97256 - 24/01/2002 23:48 Re: Polityka
goral Offline
member

Meldunek: 14/05/2001
Postów: 100
Skąd: zakopane
QUOTE]Oryginalnie wysłał lucek:
[QB]Jestem ciekawy co takiego widzicie w Balcerowiczu? Przecież on nam tylko do kieszeni zagląda!!! Może ktoś poda SENSOWNE argumenty, że jest on "bohaterem narodowym"?

A kto twierdzi że jest bohaterem narodowym?
Ale jedno jest pewne, gdyby nie jego upór w sprawach gospodarczych i rynkowych to teraz w Argentynie mówili by że mają drugą Polskę. A do kieszeni zagląda nie Balcerowicz tylko Belka.
A co ja w nim takiego widzę? – a no to że facet trzyma w szachu cały Rząd szantażując ich obniżeniem oprocentowania kredytów pod warunkiem że ten obniży podatki. A jeśli do tego dojdzie to będziemy mieć tańsze kredyty i niższe podatki.

Do góry
#97257 - 25/01/2002 22:14 Re: Polityka
Ufo Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 19/02/2001
Postów: 2287
Po obejrzeniu dzisiejszych popisów Leppera i spółki, a później chatu z Krystianem Filipkiem z Samoobrony nie waham się użyć słów, iż to banda cymbałów i nic więcej. Jak oni mają "dobro" kraju na myśli to ja dziękuję 1,5 miliona Polaków, którzy oddali na nich głos. To już nawet nie jest śmieszne...

PS. Nie mogę również znieść wzajemnych oskarżeń byłej ekipy do obecnej i vice versa. Dziś Przerwa Płażyński podkreśla, iż "jego" sejm był źle odbierany, ale teraz jest jeszcze gorzej. SLD w tym samym tonie, może trochę bardziej inteligentnie, ale to jeden grzyb. Jak na forum jeden wyśmiewa nieudane typy drugiego, a te które weszły zbywa milczeniem. Tyle, że Sejm to nie forum, bo na nim aż tylu kłótni i wzajemnych oskarżeń nie ma.

Do góry
#97258 - 25/01/2002 23:19 Re: Polityka
Szakal Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/06/2001
Postów: 3546
Skąd: S.O.S.nówka
Pamietacie Temat WYBORY 2001, gdzie naublizalem komunistom!? Teraz moge powiedziec ze qwa to sa najwieksi kretyni na swieci i kazdy komunista jest moim wrogiem!

Do Wszystkich komuchow przypomne pewnien fragmencik rozmowy porannej w radiu (niepamietam dokladnie jakie):

Monika Olejnik zadaje szereg pytan bardzo niewygodnych dla Pana Prezydenta. W glosie Prezydenta czuć juz narastajaca niechec do rozmowy i podnisionym glosem pyta: A za ktora partia Pani obstaje? M.O. odpowiada ze jest apolityczna, wowczas pan Prezydent mowi: jesli Pani jest apolityczna to ja wierze w Boga.

A zatem na pochybel komunistom!

Nigdy Was nie lubilem!

Do góry
#97259 - 25/01/2002 23:42 Re: Polityka
lucek Offline
member

Meldunek: 23/05/2001
Postów: 117
Skąd: Świdnica
Szakal:
naprawdę tak powiedział??? Kiedy i gdzie? Jeśli tak było to wygląda na to, że koniec farsy z image'm "pobożnego komucha" (spotkania z papieżem, modlitwa za zabitych w zamachu na WTC, składanie kwiatów pod pomnikiem górników z kopalni Wujek itd...)

Do góry
#97260 - 26/01/2002 00:11 Re: Polityka
Szakal Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/06/2001
Postów: 3546
Skąd: S.O.S.nówka
lucek Słowo honoru ze takie slowa padły. Z drugiej strony nadmienieze wiele osob przed wyborami balo sie uzyc slowa komunisci na SLD. Mowili ze partia sie zminila bedzie lepsze jutro. Przypominam ze zagraniczne dziennki m.in Newsweek nazwyal rzecz po imeniu i dokladnie pamietam naglowek "Komunisci wracaja do wladzy"

Do góry
#97261 - 26/01/2002 00:38 Re: Polityka
TytusTheRed Offline
addict

Meldunek: 12/08/2001
Postów: 631
Skąd: Wawa
Szakal cos troche chyba przekreciles, bo ja oglondalem ten program i on powiedzial ze jesli ktos cos tam, to on jest gleboko religijny (albo gleboko wierzacy).

Do góry
#97262 - 26/01/2002 01:24 Re: Polityka
Szakal Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/06/2001
Postów: 3546
Skąd: S.O.S.nówka
Tytus ja mowie o radiu. Program bankowo lecial w niedziele!

Do góry
#97263 - 26/01/2002 01:52 Re: Polityka
TytusTheRed Offline
addict

Meldunek: 12/08/2001
Postów: 631
Skąd: Wawa
A to przepraszam, ja go widzialem w "kropce nad i", gdzie powiedzial cos bardzo podobnego.

Do góry
#97264 - 26/01/2002 01:55 Re: Polityka
TytusTheRed Offline
addict

Meldunek: 12/08/2001
Postów: 631
Skąd: Wawa
Czy moze to byl wywiad w TVP..., w kazdym badz razie mowil cos podobnego.

Do góry
#97265 - 26/01/2002 04:17 Re: Polityka
Kodi Offline
enthusiast

Meldunek: 30/09/2001
Postów: 385
witam
wiec co do samoobrony to sie w pełni zgadzam banda kretynów co przypadkiem doszła do władzy na fali nie pokojów społecznych
to samo moge powiedziec o lidze polskich rodzin - jak słucham ich stanowiska dotyczacego wejscia polski do UE to mi uszy wiedna

balcerowicz to mój idol ze sfer rzadzacych, wiedziałem ze komus sie to nie spodoba , jak potem powiedziałem to sie nie spododa ludziom co nie maja szerszego spojrzenia na sprawy gospodarki(ktura obok sportu i polityki jest moja pasja ze wskaznaniem na to pierwsze)
a tak wogule to am konia z rzedem temu kto wskarze mi lubianego ministra finansów
a tak wogule conrad jak by nie on to w polsce mielibysmy argentyne , tylko on jest za utrzymaniem stóp procentowych i nie opuszczaniem ich zbyt gwałtownie , własnie w argentynie opuszczono je gwałtownie jais miesiac przed kryzysem co w sporym stopniu sie do niego przyczyniło
hehe zgadnijce co polacy pseudo ekonomisci muwili wtedy
co do belki to autorytet ekonomiczny poruwnywalny z balcerowiczem , a tak na marginesie to chciałem powiedziec ze po pierwsze nie ma ma co zwalac na ministra finansów bo on jest najczesciej naciskany przez partie jak to jest teraz z belka a było z balcerowiczem
balcerowicz nie chciał robic tych reform ale musiał , choc na wiase muwiac to te reformy w wiekszosci mi sie bardzo podobaja ale jak muwie to reszta dostrzerze je jak troche podrosnie albo jak minie troche czasu

zostawcie kwasnieskiego w spokoju spoko koles
duzo lepszy niz krzykacz wałesa zrobił wiele naprawde wiele dla kraju i nie ma co szukac dzury w całym , choc pewnie wielu chciało by miec clintona za prezydenta o wiele weselej by było

ok wiec w sprawie tej afery z pogotowiem to sa juz piersi zatrzymani i dobrze
dzis słuchałem wywiadu w radio z jakims rzecznukiem lekarzy co to niby stoi na strazy etyki w zawodie i ma scigac takie sprawy i od tamtej pory wiem co to znaczy solidarnosc zawodowa , nawet w obliczu takich zazutów bronił swoich

a i jeszcze jedno nie liczy sie jaka parta rzadzi liczy sie co robi i jak to robi widziałem rzady lewicoe bardziej liberalne niz prawicoe w innych wiec nie ma co patrzec na metke tylko trzeba sie im dokłanie przyjrzec

nara

Do góry
#97266 - 26/01/2002 04:57 Re: Polityka
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Chwast, ja bardzo popieram Balcerowicza i ma on moje pełne zaufanie.

Osobiście sądzę, że obecny kryzys napędziły socjalistyczne ambicje poprzedniej ekipy, a ostatni gwóźdź wbiło SLD poprzez swoją negatywną kampanię wyborczą. Dzięki temu ludzie rzeczywiście zacisnęli pasa co jest najgorszym rozwiązaniem w danym momencie.

Trzeba nam było iść dalej śladem Balcerowicza a nie stawiać na rozdawanie pieniędzy oszustom i leniwym. W ten sposób nigdy do niczego nie dojdziemy. Te potężne sumy trzeba było pompować w infrastrukturę państwa a nie ulegać tym co myślą, że od Państwa im się "należy." Niestety, AWS okazał się katastrofą dla tego państwa i ładnie nas urządził na odejście.

Do góry
#97267 - 27/01/2002 01:48 Re: Polityka
juan_carlos Offline
veteran

Meldunek: 08/07/2001
Postów: 1581
Skąd: Warszawa
trudno stwierdzić że jedna partia jest dobra a inna zła... oczywiście za wyjątkiem tworów typu lpr czy samoobrona... generalnie w każdej partii są politycy myślący i kompetentni ale także tzw oszołomy... dla przykladu na tle populistycznego sld tacy ludzie jak belka czy borowski to sprawni politycy i fachowcy... podobnie było w aws... bylo tam sporo kompetentnych osób ale niestety wiele razy zostali zakrzyczeni przez mniej kompetentnych kolegów
uważam że mamy w polsce kryzys systemu partyjnego... wystarczy spojrzeć na sejm... zabrzmi to idealistycznie ale myślę że powinniśmy dążyć do odpolitycznienia władzy wykonawczej... niech rządzą fachowcy a nie klucz partyjny
jeszcze słowo odnośnie balcerowicza... należy mu się ogromny szacunek za reformy z przełomu lat 89/90... ale czy balcerowicz to liberał? chyba nie...czy balcerowicz chciał obniżyć podatki? napewno nie... obiektywnie patrząc w wyniku inicjatyw balcerowicza obciążenia podatkowe wzrosły i to sprawia że nie oceniam go już tak jednoznacznie pozytywnie

Do góry
#97268 - 27/01/2002 05:27 Re: Polityka
Kodi Offline
enthusiast

Meldunek: 30/09/2001
Postów: 385
witam

wiec na wstepie chciałem zaznaczyc ze w poprzednim poscie nie dopisałem ze widziałem te partie za granicami naszego panstwa np w wegrzech w greci ale jakos tak sie złozyło ze nie dopisałem tego
w tamtychto własnie panstwach , ale juz nie pamietam co w kturych politycy lewicowi z jednej strony popisywali sie albo trafnymi dezyzjami jak przystało na fachowcó albo przez populistyczne hasła docirali do władzy a puzniej nie wiedzieli co robic
co do obnizki podatkó to nistety platforma obywatelska narobiła nam nadziei ze mozna je obnizyc ale moie zdanie na ten temat jest takie ze nie da sie tego zrobic przy takim zadłizeniu oraz przy takiej potrzebie reform jak jest w polsce po prosu te pieniadze trzeba skads brac
obnizka podatkó po pewnym czasie spowodowała by po pewmym czasie wzrost przychodów do budzetu ale nie wiadomo na jak długo spowodowało by to zachwianie finansów panstwa napewno przy obecnej sytłaci gospodarczej nie ma nawet co o tym marzyc
tak na zdrowy rozum to obnizka podatkó była by dla polityka czy polityków sprawa dzieki kturej obywatele by ich na długo zapamietali w samych superlatywach wiec na pewno jesli to by było mozliwe to by kturas strona polityczna na pewno to zrobiła jesli to by było mozliwe

nara

Do góry
#97269 - 27/01/2002 15:26 Re: Polityka
vanpablo Offline
addict

Meldunek: 13/12/2001
Postów: 602
Skąd: Częstochowa
Witam wszystkich!
Może zacznę tak: hpc nabrałem do Ciebie jeszcze większego szacunku (twoje typy) + wypowiedż o Lechu Wałęsie.
To miło , że są również inni którzy o tym pamietaja. Gdyby nie to co uczynił, to czym sprawnie pokierował to raczej nie mielibyśmy możliwości rozmawiania w takim gronie, a w najlepszym wypadku posta przesyłalo by sie najpierw na UB.pl
( wyobraźmy sobie, żadnych buków przecież to rozpusta , a może "uczy myślenia" , żadnego korzystania z osiągnięć dobrodziejstw innych narodów, w tym Oliego , brak zagranicznych żużlowców w naszej lidze, ogólnie wielki syf, gówno i co tylko)
Mam 22 lata zbyt dużo z tamtych czasów nie pamiętam ,ale jednak coś i jak słyszę cymbała młodego to jeszcze mogę zrozumieć że narzeka na to dwunastolecie ( z okresami stagnacji, bo nie jest idealnie ) jednak gdy czterdziestolatek mówi , że za komuny było lepiej to przestaję juz go szanować bo uważam go za kompletnego kretyna , idiotę , debila ( nie pamietam z psychologii jak to było po kolei) a na dokladkę przeważnie słyszę taki argument bo mozna było "wyjechac na wczasy",
a teraz to w zyciu. Po pierwsze sie chyba zestarzeli( nie obrażam starszych ale leniwych , gnusnych marudnych ) po drugie te wczasy byly tylko w okolicy socjalistycznej a wiec handel wymienny , a ludzie nic nie zarabiają tyczy to sie np bułgarskich restauratorów, hotelarzy ( co ja wogóle mówię przecież nic takiego nie istniało).

Już chyba widać , że nie przepadam za komunistami a za obecnego prezydenta to sie nie wstydze gdy kibicuje naszym sportowcom (powinien to robić)
Jeszcze jedno jak myslicie:
Dlaczego Lepper zdobył poparcie?
To wam powiem : bo SLD tak chciało gdyż do walki , rzucaniu kłód pod nogi poprzedniej ekipie wszystko sie nadawało, aj uz najlepsze były czyjeś ręce, ateraz musza wypic to piwo które nawazyli ( trzeba tego świra jak najszybciej skompromitować, dać mu mówić jak najwięcej może dotrze w końcu do tych osiołków co na niego głosowali, że to on jest jednym z najwiekszych szarlatanów w naszym kraju, Rutkowski juz się przekonał.

Jeszcze raz serdeczne pozdrowienia dla wszystkich
, a szczególnie dla Ciebie hpc
Nich żyje Lechistan.

Do góry
#97270 - 27/01/2002 19:17 Re: Polityka
lucek Offline
member

Meldunek: 23/05/2001
Postów: 117
Skąd: Świdnica
Mam pytanie do wszystkich:
na kogo głosowaliście w wyborach parlamentarnych, a na kogo w prezydenckich?
Jeśli chodzi o mnie to dopiero skończyłem 18 lat i nie głosowałem, a poglądy mam prawicowe (ale nie PO lub UW).

Do góry
#97271 - 27/01/2002 20:20 Re: Polityka
TytusTheRed Offline
addict

Meldunek: 12/08/2001
Postów: 631
Skąd: Wawa
[QUOTE]Oryginalnie wysłał vanpablo:
[QB......Dlaczego Lepper zdobył poparcie?
To wam powiem : bo SLD tak chciało gdyż do walki , rzucaniu kłód pod nogi poprzedniej ekipie wszystko sie nadawało, aj uz najlepsze były czyjeś ręce, ateraz musza wypic to piwo które nawazyli ( trzeba tego świra jak najszybciej skompromitować, dać mu mówić jak najwięcej może dotrze w końcu do tych osiołków co na niego głosowali, że to on jest jednym z najwiekszych szarlatanów w naszym kraju, Rutkowski juz się przekonał...........[/QB][/QUOTE]

No coz, ja raczej nie wierze w spiskowa teorie dziejow, bo w ten sposob mozna kazdemu wmowic wszystko- ten jest lobuz i zly , wiec pewnie inne lobuzy uknuly plan zeby zniszczyl tych, i my go potem...itd, itp, a moze to wogle obcy maja tu swojego agenta.
Na "leperow" glowosali w duzej czesci ludzie, ktorzy zawiedli sie na lewej i prawej nodze tego Państwa- najpierw przyszli jedni i byla kupa afer, potem drudzy, ktorzy szli pod szczytnymi haslami- rodzina, religia, wszystko bedzie piknie i znowu kupa afer i kraj w dolku. A Leper moze i jest (byl) zwyklym rolnikiem, ale do tego niezlym cwaniakiem, wyczul co sie swieci i rozkrecil interes z samoobrona. Wejscie do parlamentu uczynilo z niego postac medialna. Mowisz zeby mu dac mowic, to sie skompromituje, tylko nie bierzesz pod uwage ze on sie juz skompromitowal przed tymi, ktorzy wiedza jako tako o co chodzi, natomiast jest spora czesc spoleczenstwa, ktora nie za bardzo lapie o co chodzi i on wlasnie (swiadomie czy nie) kieruje sie na nich. To sa ludzie ktorzy nie maja swiadomosci politycznej (nie jest to wymagane, ale podstawy sie w zyciu przydaja) albo maja taki metlik w glowie przez to wszystko co sie wydazylo, ze tak jak pisalem wczesniej sa zawiedzeni i szukaja alternatyw. Teraz moze sobie robic jaja z parlamentu iprzychodzic z megafonem na obrady sejmu, drzec morde i perdolic co mu sie we łbie wykluje. Jeszcze troche a zaczna palic opony w tym sejmie i nic mu nie bedzie mozna zrobic, bo przeciez to posel jest, za nim stoi ta w.w. rzesza wyborcow ktorzy udzielili mu mandat bycia ich reprezentantem (oraz partia samoobrona- poza kilkoma wyjatkami banda byznesmenow i podobnych cwaniaczkow, ktorzy dostaja za gowno ciezkie pieniadze, a jak sie na*******a zbytnio, to moga pokazac immunited poselski i po sprawie). Osobiscie nie wiem jak to sie zakonczy, ale nie nazywalbym tych ludzi osiolkami, bo sa oni po prostu zagubieni, dopóki sytuacja tych ludzi sie nie poprawi (a nie nastapi to zbyt szybko), to beda oni wierzyc takim wlasnie cwaniakom jak posel (tfu tfu) leper.

Do góry
#97272 - 27/01/2002 20:55 Re: Polityka
vanpablo Offline
addict

Meldunek: 13/12/2001
Postów: 602
Skąd: Częstochowa
Nie mam teraz czasu na dłuższą wypowiedż, ale pragne podkreślic , że nie mówiłem o spisku SLD samoobrona , ale o braku krytyki co do poczynań leppera ze strony SLD , gdy to bezposrednio nie dotyczyło ich wizerunku, parti, a jedynie państwa, a przede wszystkim "najgorszego pod słońcem" AWS. Na tym wrzodzie wyrósł andrzej l.
A co do tego kim sa jego wyborcy :
to mozna równie dobrze powiedzieć, że zagubieni, ale kto sie gubi i znajduje na takich manowcach?
To juz inna historia, ale slusznie nie bede obrazał wiekszosci bogu ducha winnego społeczeństwa.
czesc

Do góry
#97273 - 30/01/2002 03:16 Re: Polityka
Kodi Offline
enthusiast

Meldunek: 30/09/2001
Postów: 385
temat przycichł a przeciez sie tyle ostatnio wydarzyło


Do góry
#97274 - 30/01/2002 13:07 Re: Polityka
vanpablo Offline
addict

Meldunek: 13/12/2001
Postów: 602
Skąd: Częstochowa
Może pogadamy o "handlu skórami"

Do góry
#97275 - 30/01/2002 14:40 Re: Polityka
hpc Offline


Meldunek: 06/07/2001
Postów: 4739
Skąd: warszawa
witam vanpablo

jeśli o skórach to coś z dawniejszych czasów


http://mp3.wp.pl/jaja/janusz_rewinski_-_pacjent.mp3

dla posiadaczy radia.

Generalnie, nie mam nic przeciwko lekarzom, ale nie chciałbym korzystać z "R-ki" w najbliższym czasie.

Do góry
#97276 - 23/02/2002 23:12 Re: Polityka
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Według mnie Miller nie nadaje się na stanowisko premiera tego kraju.

Mimo iż nie jestem częścią elektoratu SLD to widzę na tym stanowisku Marka Borowskiego, którego bardzo cenię.

Do góry
#97277 - 24/02/2002 04:18 Re: Polityka
jaro Offline
member

Meldunek: 12/07/2001
Postów: 105
Skąd: Ruda Sl
Borowski będzie kandydował na Prezydenta RP. To
już jest uzgodnione.

Do góry
#97278 - 24/02/2002 19:56 Re: Polityka
dilbert Offline
enthusiast

Meldunek: 22/01/2001
Postów: 343
Skąd: Kraków
A myślałem że żona Kwaśniewskiego będzie namaszczona do kandydowania.Borowski jest z SLD ale widać że facet nie jest takim oszołomem jak jego koledzy.Miller należy do betonu partyjnego to jest niereformowalny człowiek

Do góry
#97279 - 01/03/2002 15:52 Re: Polityka
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
Właśnie oglądam drugi program TVP i widzę obrady Sejmu gdzie z góry na dół jadą po Balcerowiczu.
No cóż ja tam żadnego polityka nie lubię a szczególnie obecnych lub byłych Ministrów Finansów jednak sądzę że ten człowiek naprawdę zrobił sporo dla Polski i mało który Minister Finansów potrafił wyjść z twarzą ze swojej kadencji tak jak on to uczynił.

SLAV

Do góry
#97280 - 01/03/2002 20:42 Re: Polityka
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Stara zasada, zwalić wszystko na każdego oprócz siebie. Balcerowicz jest jednym z najbardziej zasłużonych ludzi dla tego kraju, jak by nie on to nasza gospodarka byłaby na równi z Rumunią. No ale wiesz jak jest, Leszek nie chciał rozdać wszystkim tego co im się "należy" (dobre, nie?) i jest teraz czarną postacią. A to, że robi coś dla dobra Polski to nie przemawia do większości, bo ważniejsze jest by na wódkę dał.

Do góry
#97281 - 01/03/2002 23:57 Re: Polityka
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
Nie rozumiwm także zarzutów kierowanych przez Ligę Polskich Rodzin w stronę Leona Kierresa.
Jak dla mnie to własnie LPR to banda kretynów i druga Samoobrona która wprowadza tylko zamęt na scenie politycznej. A jak powiedzieli ze Kieres nie jest Polakiem i skwitkowali to tym że nie było w tym ani krzty antysemityzmu to myślałem że dosłownie w coś *******ne za przeproszeniem.
Podsumowując to ja wolę takiego obcokrajowca Kieresa niż całą LPR za która się wstydzę i na którą nawet złamanego grosza bym nei dał. (a fe)

SLAV

Do góry
#97282 - 02/03/2002 00:33 Re: Polityka
silver Offline
veteran

Meldunek: 27/02/2002
Postów: 1461
Skąd: Koszalin
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Conrad:
[qb]Stara zasada, zwalić wszystko na każdego oprócz siebie. Balcerowicz jest jednym z najbardziej zasłużonych ludzi dla tego kraju, jak by nie on to nasza gospodarka byłaby na równi z Rumunią. No ale wiesz jak jest, Leszek nie chciał rozdać wszystkim tego co im się "należy" (dobre, nie?) i jest teraz czarną postacią. A to, że robi coś dla dobra Polski to nie przemawia do większości, bo ważniejsze jest by na wódkę dał.[/qb][/QUOTE]no coz nie zgadzam sie z Twoim zdaniem(kazdy ma jakie ma),wydaje mi sie ze Balcerowicz zrobil wiecej zle niz dobrze.....nie mam czasu aby teraz to z argumentowac,zrobie to innym razem....ale Balcerowicz zniszczyl nasza gospodarke... o tak wyszlo mi:))

Do góry
#97283 - 02/03/2002 00:52 Re: Polityka
dilbert Offline
enthusiast

Meldunek: 22/01/2001
Postów: 343
Skąd: Kraków
Napisz co zrobił Balcerowcz źle bom ciekaw.
Teraz jest niska inflacja ale gospodarka w kiepskim stanie te młotki z SLD myślą że wystarczy obniżyć stopy a samo się polepszy.Tymczasem eksperci twierdzą że na początku będzie wzrost gospodarczy a potem dwucyfrowa inflacja i ucieczka inwestorów.

Do góry
#97284 - 02/03/2002 02:13 Re: Polityka
xeo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/06/2001
Postów: 2786
Skąd: Zabrze
Czy czytał ktoś z Was Panowie "plan ratunkowy rządu" ??? Sądze , że nie .

Nie jest on doskonały , ale nie może taki być przy obecnym stanie gospodarki - przede wszystkim takim duzym deficycie.

A co do pana Balcerowicza nie lubie go , ale nie za jego plan ale za osli upór jaki pokazuje wszem i wobec - zasada nie bo nie w jego wykonaniu jest doprowadzona do perfekcji .

A co dpo stópprocentowych to :

1. Relatywnie wysokie stopy procentowe przy niskiej inflacji hamują inwestycje .

2. Brak inwestycji doprowadza do wzrostu bezrobocia - nie tworza się miejsca pracy , a wręcz są one likwidowane .

3. Bezrobocie (brak pieniązków klientów ) doprowadza do upadku wielu firm które nie maja obotów ( zysków ).

4. Upadek firm doprowadza do powiekszenia bezrobocia , spadku dochodów państwa zarówno z podatków od osób fizycznych jak i prawnych.

5. Mamy dziure budżetową zmniejszenie wydtków państwa , a co za tym idzie dalsze zubozenie społeczenstwa .

Oczywiście powyższe tezy są przedstawione w wielkim uproszczeniu i w rzeczywistości na bezrobocie , deficy budżetowy itp. wpływa wiecej czynników i nie jeden napisał na ten temat prace doktorską .

Jestem pewien , że obniżenie kosztów kredytów przyczyni się do rozruszania gospodarki i przy rozsądnym sterowaniu gospodrką nie doprowadzi do hiperinflacji .
Jest tylko jedno pytanie ---Czy nasz rząd stać na taką umiejetnośc ?

Jezeli nie spróbujemy zaufać p. Belce to nadal będziemy zmierzać w kierunku "Argentyny" .

Ja jestem za obniżeniem stóp procentowych i nie potrafie zrozumieć uporu p. Balcerowicza .

Balcerowicz v. Baleka 1,9 1,4

Do góry
#97285 - 02/03/2002 14:56 Re: Polityka
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
[QUOTE]Oryginalnie wysłał silver:
[qb][QUOTE]Balcerowicz zrobil wiecej zle niz dobrze.....nie mam czasu aby teraz to z argumentowac,zrobie to innym razem....ale Balcerowicz zniszczyl nasza gospodarke... o tak wyszlo mi:))[/qb][/QUOTE]Pewnie chciałeś powiedzieć, że zniszczył przemysł spirytusowy.

Balcerowicz jest najbardziej poważaną postacią (polityczną) w Polsce w oczach zachodu. Oni mają do niego wielki szacunek i pełne zaufanie. Najbardziej go atakuje anty-Polska Samoobrona czy raczej Samodestrukcja, sponsorowana przez pewną grupę Niemców, którzy nie chcą Polaków widzieć w UE. Ta partia pod przywództwem kryminalisty chciałaby go usunąc i tym samym sprowadzić zaufanie do polskiego rynku kapitałowego do poziomu Nigerii.

Do góry
#97286 - 02/03/2002 15:58 Re: Polityka
macgaj Offline
addict

Meldunek: 07/04/2001
Postów: 572
Skąd: Łódź
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Conrad:
[qb][QUOTE]Pewnie chciałeś powiedzieć, że zniszczył przemysł spirytusowy.

Balcerowicz jest najbardziej poważaną postacią (polityczną) w Polsce w oczach zachodu. Oni mają do niego wielki szacunek i pełne zaufanie. Najbardziej go atakuje anty-Polska Samoobrona czy raczej Samodestrukcja, sponsorowana przez pewną grupę Niemców, którzy nie chcą Polaków widzieć w UE. Ta partia pod przywództwem kryminalisty chciałaby go usunąc i tym samym sprowadzić zaufanie do polskiego rynku kapitałowego do poziomu Nigerii.[/qb][/QUOTE]Sory,ale nie moge się powstrzymać,większej bzdury to jeszcze nie słyszałem - Samo"destrukcja" sponsorowana przez niemców.hihi.

Pytania do Conrada:
#1 Czy naprawde wierzysz w to,że całej europie zależy na tym aby w Polsce ludziom żyło się lepiej?
#2 Zastanawiałeś się dlaczego Balcerowicz jest, jak napisałeś,osobą szanowaną za granicą?Czy to nie jest przypadkiem tak,że do "swoich" ludzi ma się zaufanie?

Do góry
#97287 - 02/03/2002 16:28 Re: Polityka
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Wyszło na jaw skąd pochodzą pieniądze Samodestrukcji. I wcale to mnie nie dziwi.

#1 Nie. Ale jeśli ktoś by chciał widzieć Polskę jako biedny kraj to byłby przeciwko przyjęciu naszego kraju to UE.
#2 Tak. Jest bardzo inteligentnym człowiekiem i ekspertem w swoim kierunku. I za to ja go bardzo cenię, nie mówiąc już o zachodzie gdzie ludzie nie narzekają, że Balcerowicz im nie dał.

Do góry
#97288 - 02/03/2002 16:44 Re: Polityka
tysio111 Offline
veteran

Meldunek: 14/11/2001
Postów: 1290
Kiedyś przeczytałem, że Balcerowicz jest w ścisłej czołówce najlepszych ekonomistów światowych jednak metody jakie stosuje świetnie sprawdziłyby się w USA a nie Polsce.
pozdrawiam

Do góry
#97289 - 02/03/2002 16:54 Re: Polityka
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Zresztą to jest polityka i każdy ma absolutne prawo do swoich poglądó. Ważne byśmy w obstawianiu byli po tej samej stronie... wiadomo której!

Do góry
#97290 - 02/03/2002 17:57 Re: Polityka
DMK Offline
old hand

Meldunek: 09/05/2001
Postów: 1172
A co sadzicie o JKM?

Do góry
#97291 - 02/03/2002 18:06 Re: Polityka
hpc Offline


Meldunek: 06/07/2001
Postów: 4739
Skąd: warszawa
JKM-"Najwyższy czas"

Do góry
#97292 - 20/03/2002 02:27 Re: Polityka
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
[QUOTE]Leszek Miller [/QUOTE]Miller: Nie chcemy budować wrogości między starymi i młodymi

Premier Leszek Miller powiedział, że możliwość ograniczenia dorabiania przez emerytów i rencistów to rozwiązanie doraźne, które ma złagodzić ból bezrobocia. Dodał, że rząd "nie chce budować wrogości miedzy starymi i młodymi".

"Nie chcemy budować wrogości między starymi i młodymi. Musimy jednak rozsądnie pomyśleć o jednych i drugich" - podkreślił premier, w wieczornym wystąpieniu w Programie 1 TVP.

"Proponujemy rozwiązania doraźne i obowiązujące tylko w okresie demograficznego wyżu. Chcemy tylko ? w sytuacji, z której chwilowo nie ma dobrego wyjścia - złagodzić ludziom ból bezrobocia.

Dodał, że rząd "chce młodych uchronić od niebezpieczeństwa patologii, powstrzymać ich od pójścia na ulicę". "Chcemy przedsiębiorców zachęcić do tworzenia nowych miejsc pracy i poniesienia ryzyka, które rychło będzie opłacalne" - powiedział Miller.

Podkreślił, że sytuacja na rynku pracy jest "nadzwyczajnie trudna".

"Niedawno Minister Pracy i Polityki Społecznej przedstawił możliwości ograniczenia dodatkowego zarabiania emerytów po to, aby zwiększyć dostęp do pracy ludziom, nie mającym w ogóle żadnych dochodów" - powiedział Miller.

Premier zaznaczył, że rząd "dobrze wie", jakie są w Polsce emerytury i jakie renty, i że "często nie da się z nich wyżyć".

"Wielu, bardzo wielu emerytów musi dorabiać, żeby przeżyć - żeby zapłacić za mieszkanie, kupić jedzenie i leki. Ale obok nich żyją ludzie, którzy w ogóle nie mają z czego żyć, a mają rodziny i mają chęć do podjęcia jakiejkolwiek pracy, byle ona była" - podkreślił premier.

"Szukamy więc sposobów na podzielenie pracy, która jeszcze jest. Tak, aby duża grupa ludzi najsłabszych mogła przetrwać do chwili, gdy stan gospodarki pozwoli na zwiększanie zatrudnienia" - powiedział Miller.

Ja tego za cholerę nie rozumiem, nie żebym akurat do Millera był negatywnie nastawiony bo ja żadnego polityka nie lubie, ale zwróćcie uwagę na to iż politycy są najlepsi w gadaniu i to im najlepiej wychodzi (naobiecywać szklane domy "Przedwiośnie", rzeki miodem i piwem płynące ,a pójdzie na kiełbasę wyborczą ciemna masa ) no cóż juz widocznie taki los naszego głupiego społeczeństwa zresztą to przecież naród wybiera tych kretynów więc o co chodzi. Ale przechodząc do rzeczy to jak już skończą klapać tymi swoimi kwadratowymi mordkami i już się czegoś tkną i zaczną przechodzić do działanie to zawsze s*******ą i to na ogół tak ładnie że zamiast wyciągać państwo z kryzysu to napędzają kolejne problemy (tak jak chociażby poprzedni rząd, ale tak naprawdę żaden nie jest bez grzechu). Podsumowując moją dywagację nad sensem istnienia, chciałbym przytoczyć jeden z moich ulubionych cytatów (nie pamiętam z jakiej ksiązki)
który bardzo dobrze będzie pasował do polskich realiów, "ludzie to tak jak zwierzęta, dzielą się na równych i równiejszych".
Teraz odpowiedzmy sobie sami na pytanie, do których my należymy

Zdegustowany sytuacją w Polsce SLAV

Do góry
#97293 - 20/03/2002 03:23 Re: Polityka
hpc Offline


Meldunek: 06/07/2001
Postów: 4739
Skąd: warszawa
witam

To Orwell - Folwark Zwierzęcy.
Znowu jakby na czasie a postać (świńska postać) Napoleona jakoś tak kogoś/coś przypomina.

Do góry
#97294 - 01/04/2002 19:20 Re: Polityka
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
Nie wiem czy słyszeliście ale podobno ma zostać odwołany nasz premier Leszek Miller. Jak dla mnie ekstra, ale jeszcze lepiej by było gdyby razem z nim posła reszta rządu.

SLAV

Do góry
#97295 - 01/04/2002 19:39 Re: Polityka
saba Offline
veteran

Meldunek: 19/09/2001
Postów: 1232
Skąd: Płock
[QUOTE]Oryginalnie wysłał slav007o:
[qb]Nie wiem czy słyszeliście ale podobno ma zostać odwołany nasz premier Leszek Miller. Jak dla mnie ekstra, ale jeszcze lepiej by było gdyby razem z nim posła reszta rządu.

SLAV [/qb][/QUOTE]Nie tylko go zdymisjonują, ale jeszcze pewnie będzie sądzony. No jak premier państwa, które jest już prawie w UE mógł pomagać Bin Ladenowi ukrywając go w piwnicy swojego domu.

Do góry
#97296 - 11/09/2002 01:23 Re: Polityka
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
Co sądzicie o już dosyć długo krążącym pomyśle wśród niektórych stowarzyszeń (tych wielbiących PRL) żeby wybudować pomnik Edwardowi Gierkowi. Ja osobiście nie jestem pewien do końca co o tym myśleć, gdyż nie są to moje lata, ale sądzę że nie powinno się rozgrzebywać przeszłości, szczególnie tej złej i stawiać pomników ludziom dzięki którym do dziś spłacamy długi w dodatku wcale nie zasłużonych. Zamiast zapominać o tych wcale nie różowych czasach, szczególnie starsi ludzie chcą powrotu "starych dobrych czasów", żeby była praca i żeby była płaca, ale czy to przypadkiem nie oznacza że według perspektywy czasu u nas teraz się dzieje gorzej niż za komuny, na to by wychodziło, bo co której starszej osoby po 40 się pytam co o tym sądzi to wszyscy zgodnie odpowiadają że wtedy było lepiej, a tak chyba być nie powinno. Cholera niby niedługo mamy być w Unii, a tyle ludzi opowiada się za tym że jakby była taka możliwość to chętnie wrócili by do tamtych czasów. Chyba nie o to chodzi w polityce, ale co zrobić żeby temu zaradzić, ile czasu jeszcze potrwa zanim nasz kraj przekształci się w pełnowartościowego uczestnika budowania Europy rok, dwa dziesięć, pięćdziesiąt, ja nie wiem, ale sądzę że to napewno będzie nie jeszcze za naszego życia (niestety )

SLAV

Do góry
#97297 - 11/09/2002 01:32 Re: Polityka
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Kiedyś rozmawiałem ze starszą osobą, która twierdziła, że kiedyś było lepiej bo można sobie było zafundować wszelkie leki na koszt państwa. A wiadomo jak u nas jest: jeśli lekarz uzna, że nie trzeba leków, to po prostu jest złym lekarzem. No bo przecież każdy porządku lekarz musi przepisać leki.

Poza tym ta sama osoba stwierdziła, że kiedyś było lepiej bo można zawsze było ukraść coś z pracy. Więcej już chyba nie muszę mówić.

Na szczęście większość starszych ludzi, z którymi miałem szansę porozmawiać zdecydowanie nie tęskni za beznadziejną komuną. Chwała im za to.

Do góry
#97298 - 13/09/2002 04:19 Re: Polityka
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
To co dziś widziałem w telewizji przechodzi najśmielsze marzenia. Nie wiedziałem czy mam się z tego co ujrzałem w tele, smiać czy, też płakać. Na oczach całej Polski - a w niedługim czasie napewno Europy - nasi politycy ukazali swoją dojrzałość emocjonalną i umysłową. To wstyd i hańba że takie rzeczy się dzieją w Polsce. Nawet gdyby Fischler powiedział że zabiorą nam kasę, to nie powinno być takiej reakcji, przecież wszystko da radę przedystkutować po ludzku, a tu taki fant. Jestem tylko ciekaw co myślą ludzie którzy właśnie na te ugrupowania oddawali swój głos w urnach nie tak dawno. Ja czuje niesmak i po raz kolejny sam sobie udowadniam że nia ma sensu iść na głosowanie bo i tak późńiej kretyn jakoś dojdzie do władzy, a to jak widać prowadzi do takich sytuacji.

SLAV

Do góry
#97299 - 13/09/2002 04:48 Re: Polityka
Galimatias78 Offline
old hand

Meldunek: 23/08/2001
Postów: 1178
Skąd: Olsztyn
Jak dla mnie to w końcu zrobili cos z sensem

Do góry
#97300 - 13/09/2002 13:17 Re: Polityka
juan_carlos Offline
veteran

Meldunek: 08/07/2001
Postów: 1581
Skąd: Warszawa
[QUOTE]Oryginalnie wysłał slav007o:
[qb]To co dziś widziałem w telewizji przechodzi najśmielsze marzenia. Nie wiedziałem czy mam się z tego co ujrzałem w tele, smiać czy, też płakać. Na oczach całej Polski - a w niedługim czasie napewno Europy - nasi politycy ukazali swoją dojrzałość emocjonalną i umysłową. To wstyd i hańba że takie rzeczy się dzieją w Polsce. Nawet gdyby Fischler powiedział że zabiorą nam kasę, to nie powinno być takiej reakcji, przecież wszystko da radę przedystkutować po ludzku, a tu taki fant. Jestem tylko ciekaw co myślą ludzie którzy właśnie na te ugrupowania oddawali swój głos w urnach nie tak dawno. Ja czuje niesmak i po raz kolejny sam sobie udowadniam że nia ma sensu iść na głosowanie bo i tak późńiej kretyn jakoś dojdzie do władzy, a to jak widać prowadzi do takich sytuacji.

SLAV[/qb][/QUOTE]z gruntu błędne rozumowanie... kretyn dochodzi do władzy właśnie dlatego że ten kto ma jako takie pojęcie o głosowaniu został w domu a awanturnik poszedł na wybory

Do góry
#97301 - 13/09/2002 19:09 Re: Polityka
Galimatias78 Offline
old hand

Meldunek: 23/08/2001
Postów: 1178
Skąd: Olsztyn
[QUOTE]Oryginalnie wysłał slav007o:
[qb] Nawet gdyby Fischler powiedział że zabiorą nam kasę, to nie powinno być takiej reakcji, przecież wszystko da radę przedystkutować po ludzku, a tu taki fant.
SLAV[/qb][/QUOTE]Jak by ci chciał ktoś zabrać kase też byś dyskutował?

Do góry
#97302 - 13/09/2002 19:17 Re: Polityka
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
[QUOTE]Oryginalnie wysłał orzel:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał slav007o:
[qb] Nawet gdyby Fischler powiedział że zabiorą nam kasę, to nie powinno być takiej reakcji, przecież wszystko da radę przedystkutować po ludzku, a tu taki fant.
SLAV[/qb][/QUOTE]Jak by ci chciał ktoś zabrać kase też byś dyskutował?[/qb][/QUOTE]Po pierwsze orzel, powiedziałem to w przenośni, gdyż raczej nikt nie chce nam zabrać kasy, gdy będziemy wchodzić do Unii, a po drugie, nie chcę wchodzić w żadnego rodzaju dywagacje na tego typu tematy, gdyż widzę po twoje wypowiedzi, że stoisz po drugiej stronie zapory, a więc za bardzo się byśmy nie dogadali.
Mimo wszystko pozdrawiam orzel.

SLAV

Do góry
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, Kretol, VVega, Akhu, pacyfista), 3548 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581745 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49