Strona 3 z 5 < 1 2 3 4 5 >
Opcje tematu
#97717 - 31/05/2002 00:52 Re: Partia
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
[QUOTE]Oryginalnie wysłał tysio111:
[qb]Slav nie poprawiłeś wszystkich błędów w tekście Jasia co za dobrze nie świadczy też o twojej ortografii (przez jedno czy dwa "i" ) i nie ma w tym co mówię krzty złośliwości . Ale sam chyba przyznasz że jak poprawiać to już wszystko.

pozdrawiam Slav

tysio111 [/qb][/QUOTE]Tysio ty złośliwcu , a to co pokazałeś Jas to przeczytałem ogólnikowo i nie wiem czy do tego zmierzałeś, ale przyznaje rację Wernychorze iż masz prawo popełniać błędy, choć czasami są rażące, a jeżeli chodzi o angielski (bo widziałem że coś o tym wspominałeś w tamtym temacie) to jak będziesz miał coś do przetłumaczenia to wal do mnie, postaram się jak najsolidniej to wykonać.

Pozdrawiam wszystkich, w szczególności tysio111 tą małą cholere ktora mnie poprawia
iwo:

SLAV

Do góry
Bonus: Unibet
#97718 - 31/05/2002 01:57 Re: Partia
Anonymous
Unregistered


Wernychora WOW jakie przemówienie!!! I piszesz, że jesteś leniwy
A dzięki za pozwolenie kaleczenia polskiego...

SLAV wielkie dzięki!!! Nie wiem jeszcze co będę miał na studiach, ale jak angielski to się odezwe
A co do kaleczenia, to masz rację, uważam się za powiedzmy patriotę i wkurza mnie cokolwiek co bezcześci Polskę, a Ja to (masz rację) poniekąt robię zmieniając nasz wspaniały język! Mam jednak nadzieję, iż z upływem czasu poprawię się, kiedyś było gorzej, więc może...

A do patriotyzmy to co powiecie na "wspaniały" pomysł pana Bońka tzn. napis na fladze "Coca Cola Company"!!! uke: A i widzieliście znaczki Ery zamiast orłów na sparingu?

POZDRAWIAM!!!
Jaś

Do góry
#97719 - 31/05/2002 03:00 Re: Partia
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
Z tymi logosami na każdym kroku rzeczywiście przesadzają, w szczególności zważywszy na fakt iż nie pozwalają np. rodzimym bronkom lub odlewniom sponsorować sportu (ta oczywiście wypowiedź dotyczy działalności naszego wspaniałego rządu, tego co jest, co był i co będzie, bo nie wieżę żeby się w najbliższym czasie w tym kraju polepszyło )

SLAV

Do góry
#97720 - 31/05/2002 05:13 Re: Partia
Anonymous
Unregistered


[QUOTE]Oryginalnie wysłał slav007o:
[qb]Z tymi logosami na każdym kroku rzeczywiście przesadzają, w szczególności zważywszy na fakt iż nie pozwalają np. rodzimym bronkom lub odlewniom sponsorować sportu (ta oczywiście wypowiedź dotyczy działalności naszego wspaniałego rządu, tego co jest, co był i co będzie, bo nie wieżę żeby się w najbliższym czasie w tym kraju polepszyło )

SLAV[/qb][/QUOTE]I tu właśnie powody, dla których powstać ma nasza partia

Do góry
#97721 - 31/05/2002 13:43 Re: Partia
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
[QUOTE]Oryginalnie wysłał slav007o:
Z tymi logosami na każdym kroku rzeczywiście przesadzają, w szczególności zważywszy na fakt iż nie pozwalają np. rodzimym bronkom lub odlewniom sponsorować sportu (ta oczywiście wypowiedź dotyczy działalności naszego wspaniałego rządu, tego co jest, co był i co będzie, bo nie wieżę(żeby przpadkiem ktoś mnie nie przyłapał to się sam poprawiam , bo później powiecie że innych poprawiam, a sam nie umiem pisać ) żeby się w najbliższym czasie w tym kraju polepszyło )

SLAV[/QUOTE]

Do góry
#97722 - 31/05/2002 13:43 Re: Partia
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
Zapomniałem przecież że to do wiary !!!!!! Ohhhh

SLAV

Do góry
#97723 - 03/06/2002 01:34 Re: Partia
toro Offline
old hand

Meldunek: 01/11/2001
Postów: 828
Skąd: wa2001
partia to ciekawy pomysl jednak jest wiele znakow zapytania ale jestem za
mamy szanse stworzyc cos niezwyklego :5gw:

Do góry
#97724 - 25/06/2003 03:23 Re: Partia
Kodi Offline
enthusiast

Meldunek: 30/09/2001
Postów: 385
czy w tej sprawie nie da sie nic zrobic ...chetnie bym w czyms takim uczestniczył .... wbrew pozorom mozemy cos zdziałac

Do góry
#97725 - 25/06/2003 23:03 Re: Partia
miglanc Offline
addict

Meldunek: 16/01/2003
Postów: 672
Skąd: ch-ce
Witam!
Ja odnośnie partii.
Jest to bardzo dobry pomysł i popieram go "na całej linii frontu". Ale kierunek działalności ewentualnej partii skierowałbym na rozwój gospodarczy Polski - oczywiście na pierwszym miejscu może być np. zniesienie podatku od gier itp. sprawy które gnębią krajowych typerów.
Proponuję program liberalizmu gospodarczego, oczywiście trochę ograniczonego realiami geo-politycznymi ( głębsze wyjaśnienie później ).
Dlaczego właśnie ten kierunek? Bo obserwuję sytuację gospodarczą już od ponad 13 lat i wszystkie dotychczasowe reformy gospodarcze, oparte na połączeniu socjalizmu i kapitalizmu, nie prowadzą do prawdziwego rozwoju gospodarki i przedsiębiorczości społeczeństwa polskiego.
I jeszcze jedno... na początek proponuję zawiązanie "gentelman agreement" w sprawach światopoglądowych - żadnych dywagacji na temat aborcji, narkotyków, homoseksualizmu itp. Najważniejsza na początek jest gospodarka - bo jak my się za to nie weźmiemy to przyszłość widzę jak po 3 litrach metanolu!!!

Proszę o komentarze - o ile jest jeszcze ktoś zainteresowany tym tematem.
Pozdrawiam!!!

Do góry
#97726 - 26/06/2003 19:17 Re: Partia
Kodi Offline
enthusiast

Meldunek: 30/09/2001
Postów: 385
stworzenie parti to duze wyzwanie, ja uwazam ze na dobry poczatek przydało by sie w internecie niekomercyjne miejsce w którym mozna by porozmawiac o polityce itd. ... ja takiego jeszcze nie znalazłem (albo mało szukałem )
potrzeba niewiele ... trochemiejsca na serwerze, admina i paru zainteresowanych osób.

szkoda ze ta kwestia nie interesuje juz pomysłodawcy

Do góry
#97727 - 26/06/2003 19:47 Re: Partia
hpc Offline


Meldunek: 06/07/2001
Postów: 4739
Skąd: warszawa
witam
kto wie czy nie interesuje
poruszam się w okolicach, ale nie jest to taka prosta sprawa.
chodzi o to, zeby nie była to PPPP (jesli pamietacie co to było
pozdrawiam

Do góry
#97728 - 26/06/2003 20:17 Re: Partia
Anonymous
Unregistered


...a gdzie nasz Werynchora ?

Do góry
#97729 - 26/06/2003 20:43 Re: Partia
xeo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/06/2001
Postów: 2786
Skąd: Zabrze
Partia ? Obawiam , że skończy sie tak jak kilka dobrych pomysłów powstałych na tym forum , czyli niczym , obym się mylił .

Powinna się stworzyć grupa oragnizacyjna , by wzystko objąc i zorganizowac , ale problem w odległości , a nie wszystko da się załatwić przez net .

Nazwa jest ważnym elementem , je stowrzeniem powinien zając sie najlepiej socjolog (pewnie wsrod nas sa tacy) i niekoniecznie powinna dotyczyc srodowiska w którym sie obracamy , ale to nie jest temat na teraz , sa ważniejsze problemy.

Ktoś zaproponował zniesienie podatku od gier losowych i zakładów wzajemnych uważam , że pod kątem społecznego odbioru jest to fatalny pomysł jako składnik programu wyborczego, ważniejsze jest uregulowanie sytuacji pomiędzy graczami ,a Urzędami Skarbowymi dotyczącymi gry poza granicami kraju oraz zmiane ustawy o grach losowych dopuszczającą naszym lokalnym bukom oferowanie usług poprzez net .

To tyle pozdrawiam

Do góry
#97730 - 05/07/2003 18:58 Re: Partia
miglanc Offline
addict

Meldunek: 16/01/2003
Postów: 672
Skąd: ch-ce
Witam!!!!
Wyciągam ten temat, bo może jest ktoś zainteresowany i ma jakis pomysł, przemyślenia, rozważania, krytyczne uwagi itp.
Cały czas uważam, że warto się tym zająć.
pozdrowienia!

Do góry
#97731 - 05/07/2003 19:37 Re: Partia
Wernychora Offline
addict

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 677
Skąd: Tarnów
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Einstein:
[qb]...a gdzie nasz Werynchora ?[/qb][/QUOTE]W kasynie!

Tak naprawde to u buka. Siedze w Londynie i sporo czasu spedzam u bukmacherow, bo maja tu takie sprytne maszynki do gry w ruletke. Soft ten sam, co niektore kasyna internetowe i nie trzeba czekac na pieniadze, tylko od razu odbiera sie gotowke. Powinni takie zabawki instalowac u polskich bukmacherow, ale na to chyba nie pozwala ustawa i to moze zmienic chyba tylko nasza partia .
Widze, ze podniosl sie temat partii, ale po wczesniesniejszych doswiadczeniach tez mi sie nie wydaje, ze to wypali. Ale coz..., nic nas to nie kasztuje, wiec mozemy sobie podyskutowac w tym miejscu forum o naszych pogladach i pomyslach. Jak bedzie troche osob chetnych, to moze po kilku miesiacach dyskuji dojdziemy do wniosku, ze ma to jakis sens i zalozymy nasza kanapowa partie. Bede tu zagladal.
Z patyjnym pozdrowieniem iwo:

Do góry
#97732 - 05/07/2003 20:16 Re: Partia
miglanc Offline
addict

Meldunek: 16/01/2003
Postów: 672
Skąd: ch-ce
[QUOTE] [/QUOTE]Ale coz..., nic nas to nie kasztuje, wiec mozemy sobie podyskutowac w tym miejscu forum o naszych pogladach i pomyslach. [/QUOTE] [QUOTE] [/QUOTE]właśnie od wymiany poglądów biorą początek nowe nurty myslenia, rzeczowe dyskusje, zmiany w rządzie, przewroty, rewolucje ....

Do góry
#97733 - 07/07/2003 00:20 Re: Partia
verkerk Offline
addict

Meldunek: 09/06/2003
Postów: 485
Witam Panowie!!!
Bardzo interesujący temat. Jeżeli jeszcze byliby chętni do tego przedsięwzięcia to myślę, że nie ma problemu z założeniem partii.
A jeśli chodzi o program, to zgadzam się że jak najmniej (albo najlepiej w ogóle) o bukmacherce. Teraz na czasie są podatki i bezrobocie. Można choćby zaprotestować przeciwko podatkowi giełdowemu czy od depozytów bankowych, uregulować kwestię płacenia ZUS-u przez pracujących emerytów i rencistów itp. Możliwości jest wiele. Jakby ktoś był zainteresowany tematem to zapraszam do dyskusji. al:

Do góry
#97734 - 07/07/2003 01:46 Re: Partia
JiroJiro Offline
1

Meldunek: 21/05/2003
Postów: 5189
Skąd: niestety jeszcze EU
Bardzo ciekawy temat. Trzeba zacząć działać ponieważ wybory już niedługo. A jeśli chodzi o program to trzebaby skierwać go do ludzi młodych. Czyli np. informatyzacja kraju [likwidacja monopolu TPSA], zmniejszenie bezrobocia, mniejsze podadtki [giełda,bukmacherka]. Jeśli znalazłoby się grono zainteresowanych ludzi trzeba zebrać więcej info odnośnie rejestracji [gdzie się to odbywa ]. Napisać statut. Potem wybory i "zasadzać" stanowiska własnymi zanajomymi z partii.

Partia to tamat bardzo realny tylko trzeba oprócz dobrych chęci - działania. Dlatego ogłaszam malutki konkursik na nazwę - jak już będzie wszystko pójdzie dużo łatwiej i szybciej. Co do zebrania głosów to i 10000 nie było by problemem.

iwo: iwo:

Do góry
#97735 - 07/07/2003 01:51 Re: Partia
miglanc Offline
addict

Meldunek: 16/01/2003
Postów: 672
Skąd: ch-ce
Witam!
Rzeczywiście sprawy gospodarki w ewentualnej partii lub stowarzyszeniu powinny obok spraw związanych z bukmacherstwem zajmować czołową pozycję.

Nic tak nie wkurza zwykłego obywatela jak obciążenia fiskalne nakładane na każdego w sposób praktycznie niekontrolowany.
Ilość podatków pośrednich w Polsce jest tak duża, że chyba nawet w samym MF nie wiedza dokładnie ile.

Dlatego proponuje w programie zamieścić punkt, iż nasza partia dążyć będzie do zniesienia dużej ilości podatków pośrednich, takich np. jak podatek od gier, depozytów bankowych, akcyzy.

Pozytywnym przykładem może być świeża sprawa dotycząca obniżenia akcyzy na wyroby spirytusowe. Po tej obniżce wzrosły wpływy do budżetu, producenci alkoholu musieli zwiększyć produkcję (a przez to zatrudnić pewnie nowych pracowników), spadł przemyt alkoholu z zagranicy, wzrosło (przynajmniej lekko) zaufanie obywateli do państwa.
Tak samo może być w innych dziedzinach gospodarki.
Do tego jednak trzeba wprowadzić podatek liniowy. I nie zgadzam się z tymi co twierdzą, że jest to prezent dla najbogatszych. To właśnie ta grupa społeczna tworzy najwięcej nowych miejsc pracy, a nie np. gmina poprzez prace interwencyjne, które są doraźną pomocą dla bezrobotnych, ale nie zapewniają im trwałej i przewidywalnej przyszłości.

Inna sprawa to składki Zus płacone przez prowadzących działalność gospodarczą. Obecnie to jest rozbój w biały dzień. Tak wysokie składki zniechęcają do zakładania małych firm - szczególnie w małych miejscowościach gdzie przychody z takiej działalności są dużo mniejsze niż np. w dużych aglomeracjach.
Rozumiem jednak to, że z moich składek wypłacane są emerytury i renty dla obecnych emerytów i rencistów. Ale to spowoduje, iż moja emerytura będzie niewielka ( z I i II filaru ).
Moja propozycja jest taka, żeby zwiększyć procent składek przekazywanych do OFE, które jak do tej pory radzą sobie całkiem dobrze. Niedobór natomiast należy załatać pieniędzmi, które pozostaną po zweryfikowaniu i zredukowaniu rent obciążających obecnie budżet w ogromnym rozmiarze ( czytałem gdzieś, że ludzi pobierających rentę w różnej postaci jest w Polsce ok. 10 mln. – przecież to pachnie na odległość katastrofą ).

Zapraszam do dyskusji.

Do góry
#97736 - 07/07/2003 02:08 Re: Partia
verkerk Offline
addict

Meldunek: 09/06/2003
Postów: 485
Zgadzam się z JiroJiro, że aby odnieść sukces należy skierować program głównie do ludzi młodych i bezrobotnych. Wg mnie jest jeden bardzo prosty sposób znaczącego zmniejszenia bezrobocia. Mianowicie należy emerytom i rencistom, którzy podejmują pracę NAKAZAĆ płacenie ZUS-u (inna sprawa że wysokość składki powinna być dużo, dużo niższa). Polska jest chyba jedynym krajem, gdzie najbardziej poszukiwanymi pracownikami są inwalidzi i starzy. Wcale nie dziwię się pracodawcom, że zatrudniają właśnie takich. Tak się po prostu im lepiej opłaci. Jeżeli ta grupa podlegałaby ZUS-owi tak jak wszyscy, to wyrównałyby się szanse na rynku pracy. Co za tym idzie spadłoby bezrobocie. Kolejną korzyścią z tego jest ograniczenie korupcji w służbie zdrowia i ZUS (nie będzie już tzw. "lewych rencistów").

Ale jak już wcześniej wspomniałem takich paradoksów w Polsce jest multum. Dlatego też myślę, że z programem tego typu byłyby duże szanse na stworzenie partii.
Pozdrawiam iwo: al:

Do góry
Strona 3 z 5 < 1 2 3 4 5 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
8 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, 11kera11, rafal08, wHiTe_StAr, akagi, Józef Małolepszy, alfa, VVega), 3826 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582436 Postów

Najwięcej online: 4136 @ Wczoraj o 20:01