Strona 1 z 5 1 2 3 4 5 >
Opcje tematu
#98152 - 25/08/2002 04:50 UNIA EUROPEJSKA
Kodi Offline
enthusiast

Meldunek: 30/09/2001
Postów: 385
PYTANIE KRÓTKIE ,ZWIEZŁE ,ZASANICZE I NAJWANIEJSZE

Do góry
Bonus: Unibet
#98153 - 25/08/2002 04:55 Re: UNIA EUROPEJSKA
Kodi Offline
enthusiast

Meldunek: 30/09/2001
Postów: 385
ok sonda poszłą wiec pora na zasadnicza tresc tej wiadomosci
otuz od dłuszego czasu zbierałem sie do napisania czegos w watku o UE ale jakos czasu brakowało
dzis zobaczyłem ze w dziale Sport insider temat o wspulnocie został , wiec temat zyje i potrzebne jest miejsce na forum gdzie mozna by ten watek omawiac
co wiecej nikt z autorów tematów o uni nie skorzystał z sondy, a przeciez w całej tej plataninie z UE własnie chodzi najbardziej o głosy

miałem te noc poswiecic staystykom itd ale niekture przeczytane przezemnie posty podziałąły na mnie jak płachta na byka
Wiec do dzieła.....

Do góry
#98154 - 25/08/2002 05:15 Re: UNIA EUROPEJSKA
Kodi Offline
enthusiast

Meldunek: 30/09/2001
Postów: 385
[QUOTE]NIE !!!
Jak ktoś chce EUROPY, to niech się postara bo to nic trudnego pojechać za kasą do UK czy do szwabów (jak się postara)
POLSKĘ zostawmy w spokoju bo Unia to nowe prawo a nowe prawo to WYKUPYWANIE POLSKICH ZIEM przez "zagranicznych inwestorów" Niech się pocałują w dupe... [/QUOTE]Drogi DJ SOSNApisze po przystapieniu do UE bogaci niemcy i inni obcokrajowcy wykupia nasza ziemie do ostaniego

Ja muwie:
1)polska ma 2 mln hektarów ziem które stoja odłogiem i zarastaja chwastami , no tak przeciez lepiej zeby ziemia sobie marniała nizby miał ja jakis nie polak uprawiac lub wykorzstywac w inny sposób, toszto karygodne
2)jesli jakis obcokrajowiec bedzie chciał ziemi w polsce to i tak ja zdobedzie np. przez małuzenstwo z polka lub kupujac na jakiegos "słupa" . taki proceder ma miejsce i bedzie miał miejscie czy tego chemy czy nie .Po wejscu do unii bedzie to tylko legalne ale i widoczne i wtedy podniasa sie krzyki o wysprzedawaniu narodowego dziedzictwa

rozwiazaniem problemu jest ( są ) okresy przejsciowe na zakup ziemi, 7 lat na zachodzie kraju i 5 na wschodzie ( o ile sie nie myle ) w tym okresie ceny ziemi rolniczej (bo pod inwestycje i w tej chwili zaden obcokrajowiec nie ma problemu kupic , co wiecej dostaje ja za darmo zeby tylko cos zainwestował) w polsce powiny podniesc sie na tyle ze nie beda juz tak atrakcyjnie zeby kupowac je setkami hektarów
co wiecej unijni rolnicy którzy niejednokrotnie juz teraz sie do polski przeprowadzaja sa O NIEBO LEPSI od naszych chłopków z mentalnoscia zebraczo-rosszczeniową, ja osobiscie nazywam ich bisnesmenami ( menagerami) a nie rolnikami.

ok to narzie all w sprawie ziemi

[QUOTE] POLSKĘ zostawmy w spokoju [/QUOTE]a takze w biedzie
korupcji
nepotyzmie
bezrobociu
zacofaniu
itd

.

Do góry
#98155 - 25/08/2002 06:24 Re: UNIA EUROPEJSKA
Kodi Offline
enthusiast

Meldunek: 30/09/2001
Postów: 385
na wstepie przepraszam ze w tylu postach ale jak bym to napsał w jednym , a powiedzmy cos by poszło nie tak przy wysyłaniu to.. nie miał bym siły pisac nastepnego
a tak wogule jest w ten sposub przejrzyscie , mam nadzieje ze nie mam nikt tego za złe

[QUOTE]i nie usmiecha mi sie zalegalizowanie(tak jak w ue) malzenstw homosiow [/QUOTE]lok
mi tez sie nie usmiech ale niestety jest to równo znaczne z rozwojem kraju
jakos nie słysze zeby w kamboży czy innym biednym panstwie borykano sie z tym problemem , oni maja inne np: głód

next

[QUOTE] wlasciwie wystarczy jedno zdanie, zeby uzasadnic dlaczego... gdzies w TV podawali, ze rocznie UE na swoje struktury biurokratyczne wydaje 4mld$ rocznie... [/QUOTE]Paragon

ja powiedział bym tez ze jest to zdanie wyrwane z kontekstu, biurokracja to nic dobrego ale ta biurokracja, jak pewnie zauwazyliscie , wywiera naciski np: na naszych wyleniałych tłustych politykach o wdrazanie nowoczesnych reform, powstrzymanie samowoli na rynku zywnosci ( chciałbys zjesc tatara który był przez dzien trzymany w temp.25 C itd)
dziwne ze ludzie zauwazaja tylko złe strony kontroli brukseli

jak to powiedział dzis J.Kalinowski "czasami mam wrazenie ze łatwiej jest mi sie dogadac w Brukseli ( birokratami w brukseli) niz z współkoalicjantem (SLD-UP)

[QUOTE] przeciez w ten sposob UE moze doprowadzic do zanikniecia niektorych tradycji narodowych [/QUOTE]UE wydaje miliony na podtrzymywanie tradycji narodowych
a tak wogule to widze ze oskarzasz UE o niszczenie kultury , folkloru a ja sie zapytam co ty robisz aby ten folklor nie upadł

[QUOTE] po wejsciu do UE prawdopodobnie nie byloby co liczyc na obnizke podatkow w Polsce, co jest nam IMO bardzo potrzebne... [/QUOTE]polityka uni ( szczegulnie monetrana [EURO]) zmierza do wymuszenia na panstwach swoistej konkurencji o inwestycje zagranicze , a te beda tam gdzie sa nizsze podatki, mniejszy socjalizm panstwa
wprowadzenie wpulnej waluty miało to jeszcze jaskrawiej unaocznic

[QUOTE] Norwedzy jakos nie sa w UE i dobrze im z tym...
[/QUOTE]norwegja to bardzo bgaty kraj który ma olbzymia nadwyzke budzetowa z która... nie wie co robic
jesli by nie ta ropa na której siedza prawdopodobnie w uni by byli

next

Luke3

[QUOTE] Należy zacieśnić stosunki gospodarcze z krajami Grupy Vyszehradzkiej (może Unia Środkowoeuropejska , w sumie więcej nas łączy z Węgrami czy Czechami i Słowakami niż np. z Portugalią czy Belgią ), [/QUOTE]z czechami łaczy nas toze jestesmy sasiadami mamy ,ze wzgledu geopolitycznego, wieksza wymiane handlowa niz z taka belgia czy portugalia

[QUOTE] otworzyć nasze rynki bardziej na wschód , nawet daleki [/QUOTE]czemu nie ale.. do tego potrzeban jest pomoc rzadu który nie wiedziec czemu nie kwapi sie do tego
zamiast polska delegacja bisnesmenów jechac do chin to oni przyjechali do nas, rynki daleko wschodnie sa bardzo trudne i nie radza sobie z nimi nawet potegi gospodarcze dowód:
pierwsze miejsce wsród inwestorów w chinach maja ...włosi, jak by nie patrzec panstwo pozostajace w tyle za niemcami USA, francja itd
ale do czego zmierzam , owszem czemu nie inwestowac w np:chiny to chłony rynek ale po wejsciu do UE zaraz za szczecinem otworzy nam sie 400 mln rynek czy stac nas aby go odrzucac

[QUOTE] Sama UE za bardzo nas nie chce i do tego jest skłócona wewnętrznie . W niektórych krajach nastroje zarówno wśród polityków jak i sporej części społeczeństwa zaczynają się przesuwać w kierunku izolacjonistycznym (np. Anglia,Francja )co może spowodować występowaniem niektórych państw z UE .
[/QUOTE]unia chce nas bardzo bo zarobi na nas miliardy ale nie wyrywajac z naszej kieszeni , tylko poprzez zniesienie ceł (kasa z ceł zamiast do kasy panstawa pójdze na np: na nowe inwestycje a to napweno rozrusza skostniałe gospodarki np: niemiecką) nowe inwestycje z krajów członkowskich

nie sadze zeby ktokolwiek z UE wystapił , to takie bice piany .gdyby nie niemiecke pieniadze to francuskie rolnicto by dawno padło oni o ty wiedzą !!!!
a tak na wiasem muwiac czy ty bys nie miał nic przeciwko gdyby kasa z twoich podatków szła na pomoc niedorozwinietym regionom gdzies tam w europie zamiast na poprawe bezpieczenstwa w miescie w którym mieszkasz

[QUOTE] Dwa moje największe zarzuty w stosunku do UE to korupcja i socjalizm . W UE dla rozwiązania nawet najbanalniejszej sprawy powoływane są komisje , podkomisje , komitety , generalnie o wszystkim decyduje się w Brukseli . Przy tak gigantycznej biurokracji korupcja jest rzeczą naturalną (tylko ryba nie bierze ) [/QUOTE]pewnego dnia do francuskiego urzedniak przyjechał polski urzedas i odwiedził go w jego domu
a dom był nieprzecietny : kilka basenów wielki ogród jednym słowem rezydencja.
zdziwiony polski urzedas pyta sie wiec francuza skad on ma tyle pieniedzy, czyta tak dobrze zarabia
ten prowadzi go do balkonu i okazuje 2 pasmową autostrade i mówi
"dogadałem sie z firma co to budowała: wybydowali 2 pasmuwke a miała byc 3- pasmuwka a napisałem fakture na 3 i kasa sie podzielilismy"
po kilku latach ten sam urzednk z francji wybrał sie odwiedzic kolege z polski
ten zaprosił go do siebie do domu
francuz oniemiał: pałac jakiego jeszcze nie widział , baseny ogrody pola golfowe i inne duperele .
zdumiony francuz pyta sie skad to wszytko
polki urzedas prowadzi go na taras i pokazuje gołe pole i muwi:
-widzisz
-nie wiedze-muwi francuz
-No widzisz - smieje sie polak

[QUOTE]Nie podoba mi się system który polega na tym żeby z każdego kraju zabrać kasę , następnie (według własnego uznania )rozdać go każdemu według potrzeb [/QUOTE]jakos nie słyszałem zeby zabierali portugali a dawali niemcom raczej jest na odwrut
wiec nie gadaj głupot jak nie wiesz i zastanów sie zanim cos napiszesz

po wejsciu do unii nasze wschodnie wojewudztwa beda strefami pierwszej pomocy i tam bedzie płynac kasa np: gołdap bezrobocie 38% !!!
tam sie kazdy grosz przyda

[QUOTE]Zrobienie z Europy państwa federacyjnego z wspólną polityką zagraniczną , armią, budżetem to utopia . Rzecz jest niewykonalna ze względu na uwarunkowania historyczne . Najlepsze jest np. współistnienie w NATO Grecji i Turcji , niech jeszcze przyjmą Turcję do UE i będzie wesoło [/QUOTE]tylko dzieki unii taka belgia jeszcze istnieje
pewnie wiesz ale oni maja tam 3 parlamenty , jak by nie unia pewnie by tam juz dawno było goraco
takich regionów jak belgia jest w europie mnustwo

irlandia chce odebrac czesc wyspy która ma anglia
szkocja chce sie oderwac od UK
baskowie
i wspomniana grecja i turcja która prowadzi spur o cypr który moim zdanie po wejsciu do unii rozwiaze sie pod audytem unijnych biurokratów

UE federacja , nieuniknione ale po za kilkadziesjat lat bedzie realne
uwarunkowania historyczne nie maja tu nic do rzeczy
podoba mi sie ustruj jaki panuje w USA taki powinien zapanowac takze w UE ,
wygłaszasz takie poglady ze federacja jest zła wiec napewno wiesz o co chodzi

a po drugie to cały swiat sie jednoczy:
Liga afrykanska
UE
WNP
Liga arabska
muwi sie o połaczeniu kanady meksyku i USAw jedno superpanstwo

ok to chyba na dzis koniec

zapraszam do polemiki

PS
sorry za literówki i błedy

nara

chwast...

Do góry
#98156 - 27/08/2002 03:52 Re: UNIA EUROPEJSKA
Kodi Offline
enthusiast

Meldunek: 30/09/2001
Postów: 385
dziwi mnie nikłe zaintersowanie tym tematem

ale ciesza wyniki sondy

Do góry
#98157 - 30/08/2002 00:49 Re: UNIA EUROPEJSKA
Kodi Offline
enthusiast

Meldunek: 30/09/2001
Postów: 385
głosujcie głosujcie , wymagana frekwencja musi byc

Do góry
#98158 - 30/08/2002 00:57 Re: UNIA EUROPEJSKA
Hubi Offline
addict

Meldunek: 25/06/2001
Postów: 579
Skąd: Warszawa
Już było pare tematów o UE

Do góry
#98159 - 30/08/2002 01:27 Re: UNIA EUROPEJSKA
Hubi Offline
addict

Meldunek: 25/06/2001
Postów: 579
Skąd: Warszawa

Do góry
#98160 - 30/08/2002 02:10 Re: UNIA EUROPEJSKA
Kodi Offline
enthusiast

Meldunek: 30/09/2001
Postów: 385
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Hubi:
[qb]Już było pare tematów o UE[/qb][/QUOTE]ale w zadnym nie było sondy

kazdy czytałem z uwagą, moze tu sie zbierze dyskusja na ten temat

Do góry
#98161 - 02/09/2002 03:41 Re: UNIA EUROPEJSKA
Kodi Offline
enthusiast

Meldunek: 30/09/2001
Postów: 385
wyciagniecje

Do góry
#98162 - 02/09/2002 05:23 Re: UNIA EUROPEJSKA
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Jedyne rozwiązanie to wejście do Unii i tak się z pewnością (i na szczęście) stanie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to jeszcze rok i cztery miesiące...

Do góry
#98163 - 02/09/2002 14:49 Re: UNIA EUROPEJSKA
Galimatias78 Offline
old hand

Meldunek: 23/08/2001
Postów: 1178
Skąd: Olsztyn
Ostatnio kuzyn był u rodzinki w rajchu i mówił że tam już ludziom nie chce się zamiatać warsztatu za 5 euro na godzine (akurat taką dostał fuche żeby sobie dorobić)

U nas chyba było by z 1000 podań z CV i innymi pierdołami a i tak oczywiście przyjeli by kogoś z rodziny szefa albo jakąś dupczastą blondynkę z balonami.

Ja chce do rajchu zamiatać!!!

Do góry
#98164 - 03/09/2002 01:40 Re: UNIA EUROPEJSKA
Luke66 Offline
enthusiast

Meldunek: 16/04/2002
Postów: 242
Naprzód rodacy obudzić się czas,
zgaśmy żarówki i zakręćmy gaz .
Wypnijmy piersi i ściągnijmy pas ,
nie dajmy dupy choć jeden, choć jeden , jeden raz .
....
Nie będą żarły burżuje dowoli
naszych produktów , naszej niedoli .
Niech szlag Japonie , USA , bo my wygramy ,
wygramy HURA HURA HURA.
I już niedługo tu będzie jak tam ,
że tak się stanie przyrzekam to Wam .
Na tym skończyłem i zwijam swój kram
zaraz spier_alam na zachód , cześć Wam , cześć Wam
cześć Wam .

To były słowa poety ludowego z początku lat 90 ubiegłego stulecia . Zgadzam się z Nim że trzeba się obudzić bo jak teraz damy dupy to skutki będą długotrwałe .

Od siebie dodam jeszcze : Unii Europejskiej mówimy stanowcze NIE (parówkowym skrytożercom również .

Do góry
#98165 - 03/09/2002 03:00 Re: UNIA EUROPEJSKA
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Luke, w Kremlu byli by z Ciebie dumni. al:

Do góry
#98166 - 03/09/2002 14:33 Re: UNIA EUROPEJSKA
Luke66 Offline
enthusiast

Meldunek: 16/04/2002
Postów: 242
Mam nadzieje że są dumni zarówno na Kremlu jak i w Brukseli (bo to jedna rodzina ).

Do góry
#98167 - 03/09/2002 16:12 Re: UNIA EUROPEJSKA
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Nadajniki radiowe z Rosji cały czas pracują nad tym byśmy nie weszli do Unii, tak samo jak wcześniej atakowali nasze wejście do Nato.

Ale nic z tego nie wyniknie. I tak na szczęście wejdziemy do Unii i (może) wreszcie staniemy się normalnym państwem.

Do góry
#98168 - 03/09/2002 19:46 Re: UNIA EUROPEJSKA
Luke66 Offline
enthusiast

Meldunek: 16/04/2002
Postów: 242
Jeszcze kilka lat temu byłem gorącym zwolennikiem naszego wejścia do UE . Jednak od czasu gdy zacząłem się tym tematem więcej interesować , zmieniłem radykalnie swoją opinię (swoje poglądy mam w zasadzie stałe i bardzo żadko je zmieniam ).
Uważam że do UE nie wejdziemy , a jeśli wejdziemy to nie wcześniej niż za 3-4 lata (o ile jeszcze UE wtedy będzie).
W UE to nas za bardzo nie chcą , a nasi pseudonegocjatorzy nie są wstanie wynegocjować korzystnych dla nas warunków wstąpienia do unii .
Dlatego większa część społeczeństwa nie zgodzi się na to żeby finansować całą biurokrację brukselską .
Kiedyś członkowstwo w UE dawało szansę na wyrównanie szans pomiędzy poszczególnymi krajami , wtedy z oczywistych przyczyn nie mogliśmy zostać jej członkami , a teraz niestety UE rządzą już inne mechanizmy i cele też są już zdecydowanie odmienne .
Członkowstwo w UE nie jest naszemu krajowi niezmiernie do przetrwania konieczne .
Militarnie mamy dość duże poczucie bezpieczeństwa poprzez członkostwo w NATO (mam nadzieje , że w razie potrzeby znajdą się ludzie gotowi umierać za Gdańsk ) ,a w kwestiach ekonomicznych powinny wystarczyć korzystne umowy stowarzyszeniowe czy partnerskie (do dobrych stosunków gospodarczych wcale nie trzeba być członkiem UE , jesteśmy dużym krajem i mamy dużo do zaoferowania we wzajemnych stosunkach ).
Według mnie idea wspólnej zjednoczonej Europy ze wspólną polityką zagraniczną , skarbem , walutą , wojskiem to utopia ,nie da się z Europy zrobić Związku Socjalistycznych Republik Europejskich , próba stworzenia Stanów Zjednoczonych Europy też nie ma szans powodzenia .

Na koniec chciałem jeszcze wyrazić nadzieje , że w referendum europejskim (które odbędzie się w przyszłym roku , chyba na wiosnę ) weźmie udział większość Polaków bo każda strona ma swoje racje , a nie chciałbym żeby na skutek niskiej frekfencji decyzję o naszym wstąpieniu podjli politycy .

Do góry
#98169 - 03/09/2002 19:53 Re: UNIA EUROPEJSKA
Luke66 Offline
enthusiast

Meldunek: 16/04/2002
Postów: 242
Ja też żywię ogromną nadzieje , że (może) wreszcie staniemy się normalnym państwem . Chciałbym tego dożyć , ale pomimo tego że mam dopiero dwa tuziny (lat) to wydaje mi się , że szanse na to są znikome .
Chyba jestem pesymistą :rolleyes:

Do góry
#98170 - 03/09/2002 23:19 Re: UNIA EUROPEJSKA
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Uważam, że wejdziemy do Unii na czas, nawet jeśli nie będziemy tak naprawdę w 100% przygotowani. Chodzi tu bardziej o psychologiczny element dotrzymania terminu.

Czy w Unii nas nie chcą? Czołowe kraje w Unii znają znaczenie budowania dużej i silnej (politycznie i ekonomicznie) Europy a Polska jest jak najbardziej częścią tego planu. Choć jak bym był np. Belgiem to bym pewnie sobie myślał "po co nam ta biedna Polska?"

Czy nasi negojatorzy to pseudonegocjatorzy? Nie wiem czy tak jest, ale trzeba pamiętać, że to nie my dyktujemy warunki. To nam zależy na członkostwie. Unia bez nas przetrwa, my zaś gorzej sobie poradzimy bez niej. Właśnie to, że jesteśmy dużym krajem jest dla nas samych ciężarem. Prędzej taki kraj jak Czechy dał by sobie radę sam niż Polska, ale nawet oni znają znaczenie przystąpienia do Unii.

Hiszpania kiedyś była raczej biednym państwem - a spójrzmy na nich dzisiaj. Ludzie mają godziwe zarobki, kupują dobre samochody, restauracje są pełne, nowe autostrady powstają w każdej części kraju, itd. Przez wiele lat Unia (głównie na rachunek Niemiec) pompowała grube pieniądze w tej kraj, dziś to wszystko się zwraca (otworzył się nowy 40-milionowy rynek). Każdy na tym skorzystał.

Wspólna Europa to świetna idea, ale tak jak wspomniałeś wspólne wojsko ciężko sobie wyobrazić (może za kilkadziesiąt lat?). Polityka zagraniczna też jest trudnym elementem i nie da się jej narzucić wszystkim członkom (Wielka Brytania zawsze wspiera Stany Zjednoczone, reszta Europy jest rozważniejsza).

Jeśli chodzi o walutę to myślę, że jest to jedna z lepszych stron Unii. Przynajmniej będziemy mieli pewność, że nasi pseudopolitycy nie zniszczą własnej waluty bo tak naprawde nie będziemy mieli nic do powiedzenia w tych sprawach (i oby takich rzeczy było jak najwięcej, gdzie nie będziemy mieli nic do gadania). Niech przyślą też tu unijnych urzędników np. do straży granicznej czy urzędów celnych - bardzo by się nam przydali.

Też jestem za referendum z wysoką frekwencją i myślę, że udział przekroczy 60%. Wynik przewiduję jak najbardziej "za" i jeśli jakiś bukmacher wystawi mi kurs to z chęcią przyjmę od niego dodatkowe pieniądze na wakacje...

Do góry
#98171 - 04/09/2002 01:08 Re: UNIA EUROPEJSKA
Luke66 Offline
enthusiast

Meldunek: 16/04/2002
Postów: 242
***Sorry Luke, przez pomyłkę zrobiłem edycję zamiast wysłania własnej wiadomości.

[QUOTE]Na wiosnę z kolei po burzliwych zamieszkach społecznych ( 3 miliony bezrobotnych to spora liczba )wyniki sondaży będą radykalnie odmienne.[/QUOTE]Czy bezrobotni myślą, że lepiej jest nie wejść do Unii?

Do góry
Strona 1 z 5 1 2 3 4 5 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
10 zarejestrowanych użytkowników (Akhu, Sensei, alfa, pacyfista, 11kera11, ANZELMO, ElNinho[mmdea], rymoholik, Sony, Ojro), 3579 gości oraz 12 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582017 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49