Strona 2 z 5 < 1 2 3 4 5 >
Opcje tematu
#98172 - 04/09/2002 03:27 Re: UNIA EUROPEJSKA
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
***Sorry Luke, przez pomyłkę zrobiłem edycję zamiast wysłania własnej wiadomości.

Do góry
Bonus: Unibet
#98173 - 04/09/2002 13:29 Re: UNIA EUROPEJSKA
Luke66 Offline
enthusiast

Meldunek: 16/04/2002
Postów: 242
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Conrad:
[qb]***Sorry Luke, przez pomyłkę zrobiłem edycję zamiast wysłania własnej wiadomości.[/qb][/QUOTE]Nic się nie stało iwo: (ach ta cenzura )

Co do bezrobotnych to nie wiem co myślą bo sam na szczęście pracuję we wmiare stabilnej firmie i na razie bezrobocie mi nie grozi , ale ludzie znajdujący się w trudnej sytuacji z reguły mają radykalne poglądy .
Co Unia może zrobić dla naszych bezrobotnych ?
W krótkim czasie nic bo u siebie mają problemy i nie potrzebują milionów słabo wykształconych robtników . Jeśli ktoś jest młodym , wykształconym Polakiem to nie potrzebuje naszego członkowstwa w UE , żeby pracować w Unii .

Do góry
#98174 - 05/09/2002 16:34 Re: UNIA EUROPEJSKA
Kodi Offline
enthusiast

Meldunek: 30/09/2001
Postów: 385
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Luke3:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał Conrad:
[qb]***Sorry Luke, przez pomyłkę zrobiłem edycję zamiast wysłania własnej wiadomości.[/qb][/QUOTE]Nic się nie stało iwo: (ach ta cenzura )

Co do bezrobotnych to nie wiem co myślą bo sam na szczęście pracuję we wmiare stabilnej firmie i na razie bezrobocie mi nie grozi , ale ludzie znajdujący się w trudnej sytuacji z reguły mają radykalne poglądy .
Co Unia może zrobić dla naszych bezrobotnych ?
W krótkim czasie nic bo u siebie mają problemy i nie potrzebują milionów słabo wykształconych robtników . Jeśli ktoś jest młodym , wykształconym Polakiem to nie potrzebuje naszego członkowstwa w UE , żeby pracować w Unii .[/qb][/QUOTE]moim zdaniem wiele sie nie zdazy w krutkim okresie czasu dla bezrobotmych w naszym kraju bo takie problemy rozwiazuje sie latami
ale inwestycje które rusza zaraz po akcesji , niech wymienie tylo kilka :

autostrady
oczyszczalnie scieków
produkcja biopaliw (100 000 miejsc parcy dla rolników :eek: )
i wiele wiele innych wszytko za unijne kase da w krtkim okresie czasu ładnych kila setek tysiecy miejsc pracy dla polaków

Luke muwisz ze w uni nie potrzeba polskich niewykfalfikowanych robotników
hmm troszke sie nie zgadzam
np: w niemczech jest taki przepis ze obywatel tego panstwa nie moze pracowac za mniej niz iles tam euro , wiem ze jest to całkim sporo
i tu szansa dla naszych bezrobotnych
np2:
polskie firmy z wielu dziedzin gospodarki w którycyh koszty osobowe sa wysokie sa duzym zagrozeniem dla unijnych przedsiebiorstw
czemu : polascy pracownicy sa bezknkurecjyjnie tansi i .... czesto solinijsi

przykład
rynek transportu miedzynarodowego
dokładnie
trasa polska -niemcy
90 % przejazdów na tej trasie maja polscy przeoznicy
a przeciez to oni do nas wiecej wysyłaja niz odbieraja

a co do tej solidnosci to np. na trasy wschodnie najczesciej wysyłani sa polscy przewoznicy
dlaczego
jak sie tam samochód posuje to unijny kierowca dzwoni po serwis który tam nie istnieje
a polak - kładzie sie pod samochów i naprawia, po prostu nie liczy na czajaą pomoc

luke jeszcze zrobi sie z ciebie euroentuzjaste

nara

Do góry
#98175 - 10/09/2002 23:08 Re: UNIA EUROPEJSKA
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Bardzo dobry cytat we wrześniowym wydaniu polskiego miesięcznika "Businessman Magazine": "Polscy rolnicy i urzędnicy nie lubią Unii nie dlatego, że mało płaci, tylko dlatego, że wymaga i kontroluje".

Do góry
#98176 - 11/09/2002 00:11 Re: UNIA EUROPEJSKA
Galimatias78 Offline
old hand

Meldunek: 23/08/2001
Postów: 1178
Skąd: Olsztyn
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Conrad:
[qb]Bardzo dobry cytat we wrześniowym wydaniu polskiego miesięcznika "Businessman Magazine": "Polscy rolnicy nie lubią Unii nie dlatego, że mało płaci, tylko dlatego, że wymaga i kontroluje".[/qb][/QUOTE]Chyba nie wiesz co mówisz jeśli chodzi o rolników.
Kto jak kto ale od kochanej unii to polscy rolnicy dostają w ciery od samego początku transformacji. Jak słysze takie bzdety to uke: .
Andrzej L. gdyby miał rozum to by to wszystko ładnie pokazał a tak wszyscy którym na tym zależało zrobili z niego głupka i tak złodziejstwo buszuje i sie śmieje.

Chyba nie dostane bana za swoje poglądy

Do góry
#98177 - 11/09/2002 00:30 Re: UNIA EUROPEJSKA
Galimatias78 Offline
old hand

Meldunek: 23/08/2001
Postów: 1178
Skąd: Olsztyn
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Conrad:
[qb]Czy nasi negojatorzy to pseudonegocjatorzy? Nie wiem czy tak jest, ale trzeba pamiętać, że to nie my dyktujemy warunki. To nam zależy na członkostwie. Unia bez nas przetrwa, my zaś gorzej sobie poradzimy bez niej. Właśnie to, że jesteśmy dużym krajem jest dla nas samych ciężarem. [/qb][/QUOTE]Właśnie jeśli chodzi o to to sytuacja obecna jest całkowicie odwrotna niż piszesz Conrad. To Unii powinno zależeć. Jesteśmy 40-sto milionowym krajem konsumentów. Zreszto w newralgicznym miejscu geograficznym(Uniia-Europa). I jak narazie to nasi negocjatorzy tego nie rozumieją (niechcą bo dobrze im daja pod stolikiem) ni w ząb. I stąd te wszystkie podkładania się Unii.

Co byś powiedział jak by nasi negocjatorzy kolejnych rządów mówili Unii przekonajcie nas czemu mamy jako wolny kraj już dowas sie przyłaczać obniżać cła do granic rozsądku na wasz szmelc który niszczy całą gospodarke. Dziś widać to świetnie co Unia nam zrobia zanim nas przyjeła.

Do góry
#98178 - 12/09/2002 01:33 Re: UNIA EUROPEJSKA
Prem Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/07/2001
Postów: 5119
Ja się nie będę rozpisywał.

Przystąpienie do Unii Europejskiej powinno być celem priorytetowym dla wszystkich na polskiej scenie politycznej. Powinno się w jakiś sposób dotrzeć do ludzi, którzy nie rozumieją wielu korzyści, które spłyną na nas po przystąpieniu do UE. W referendum odpowiedź może być tylko jedna: TAK

Do góry
#98179 - 12/09/2002 02:18 Re: UNIA EUROPEJSKA
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Orzel, sąsiadujesz może z Lepperem czy co?

Największym problemem polskich rolników są Ci, na których głosują: polscy politycy a nie unijni urzędnicy.

Widzę, że się nie orientujesz w temacie bo nawet zapewne nie wiesz jaki był tegoroczny import zboża i jaka część nielegalnie znalazła się w Polsce i zasypała nasz rynek. A może się mylę, może orientujesz się jak jest?

Dalej uważam, że jest odwrotnie niż myślisz. To nam najbardziej powinno zależeć na wejściu do Unii czyli na długoterminowych korzyściach dla Polski (dziś ten 40-milionowy rynek, o którym mówisz jeszcze nie istnieje).

Wydaje mi się, że widzisz Unię jako coś co powinno przyjść do Polski i rozdawać pieniądze na lewo i na prawo, wszystkim i na dodatek jak najwięcej - jeden wielki Święty Mikołaj. Wystarczy powiedzieć "Unio daj", a posypią się pieniądze...

Tak nie będzie. Unia przede wszystkim spowoduje to, że nie będzie się można o******lać na okrągło i tylko narzekać na wszystko. Będzie trzeba ciężko pracować i jeszcze lepiej niż dotychczas. Konkurencja będzie wysoka czyli jakość usług będzie musiała wzrosnąć.

Możesz głosować na nie, takie jest Twoje prawo. I tak referendum przejdzie pomyślnie dla naszego wstąpienia do Unii tak więc zamiast denerwować się może lepiej warto przygotować się do wejścia. LPR zamiast bronić się przed Unią powinna przygotować ludzi do zmian jakie nas czekają. Mnie bardzo cieszy to, że unijni urzędnicy znajdą się w naszych urzędach i nasi w ramach wymiany wyjadą pewnie na zachód by się douczyć - choć niektórym będzie to bardzo nie na rękę (chodzi oczywiście o łapówki). Może wreszcie nasze granice zaczną funkcjonować normalnie.

Do góry
#98180 - 12/09/2002 06:04 Re: UNIA EUROPEJSKA
Galimatias78 Offline
old hand

Meldunek: 23/08/2001
Postów: 1178
Skąd: Olsztyn
Ja jestem za wejściem do Unii. Tylko wchodzimy do tej Unii jak żebraki. To co mieliśmy najlepsze z komuny zostało rozprzedane, zniszczone i odpowiednio podcięte. Okres transofmacji w którym Unia nas niby przystosowywała do struktur to nic innego jak okres niszczenia gospodarki przez Uniie tak aby konkurencja nie była konkurencją. Zreszto można by się kłócić w nieskończoność...

Poza tym:
Ludzie od 10 lat zaiwaniają w większości za 540zł i dobrze jest jak chociaż płacą to juz coś. Więc nie wiem o jakim opieprzaniu mówisz. Teraz w Wawie nawet idz na jakieś spotkanie o prace to masz ze 100 osób na 1 miejsce.
Czytać kolorowe magazyny z nazwą biznes nie musze żeby wiedzieć że zboże z zagranicy jest tańsze. Bo mój wój nie może swoich plonów sprzedać za grosze.
Poza tym jak rynek konsumentów 40 milionów nie istnieje to co robią tu te wszystkie oszołomy największych światowych firm u których oczywiście też pracujesz za 540 .
A Lepper - pokaż mi polityka który mówi tyle gożkiej prawdy o ludziach którzy przez te 10 lat rządzili. Fakt że do rządzenia sie nie nadaje ale do opozycje pasuje jak ulał. I ja jest z nim

Lepiej zreszto sie nie kłócić bo widze że działamy na siebie jak SLD na Solidarność. A te kłótnie polityczne to zawsze bez roztrzygnięcia Eh nie ma to jak wynik sportowy jasny i przejrzysty

Do góry
#98181 - 12/09/2002 19:27 Re: UNIA EUROPEJSKA
Kodi Offline
enthusiast

Meldunek: 30/09/2001
Postów: 385
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Conrad:
[qb]Bardzo dobry cytat we wrześniowym wydaniu polskiego miesięcznika "Businessman Magazine": "Polscy rolnicy i urzędnicy nie lubią Unii nie dlatego, że mało płaci, tylko dlatego, że wymaga i kontroluje".[/qb][/QUOTE]heh , widze ze nie jestem osmotniony w czytaniu tego wspamialego magazynu , na tym forum

tak na wiase muwiac to daze coraz mniuejszym zaufaniem gaztete ktuta dotychczas czytałem , czyli wprost- poziom artykółów spada- moje zdanie, na korzysc własnie BM

Do góry
#98182 - 12/09/2002 19:38 Re: UNIA EUROPEJSKA
Kodi Offline
enthusiast

Meldunek: 30/09/2001
Postów: 385
[QUOTE]Oryginalnie wysłał orzel:
[qb]Ja jestem za wejściem do Unii. Tylko wchodzimy do tej Unii jak żebraki. To co mieliśmy najlepsze z komuny zostało rozprzedane, zniszczone i odpowiednio podcięte. Okres transofmacji w którym Unia nas niby przystosowywała do struktur to nic innego jak okres niszczenia gospodarki przez Uniie tak aby konkurencja nie była konkurencją. Zreszto można by się kłócić w nieskończoność...

Poza tym:
Ludzie od 10 lat zaiwaniają w większości za 540zł i dobrze jest jak chociaż płacą to juz coś. Więc nie wiem o jakim opieprzaniu mówisz. Teraz w Wawie nawet idz na jakieś spotkanie o prace to masz ze 100 osób na 1 miejsce.
Czytać kolorowe magazyny z nazwą biznes nie musze żeby wiedzieć że zboże z zagranicy jest tańsze. Bo mój wój nie może swoich plonów sprzedać za grosze.
Poza tym jak rynek konsumentów 40 milionów nie istnieje to co robią tu te wszystkie oszołomy największych światowych firm u których oczywiście też pracujesz za 540 .
A Lepper - pokaż mi polityka który mówi tyle gożkiej prawdy o ludziach którzy przez te 10 lat rządzili. Fakt że do rządzenia sie nie nadaje ale do opozycje pasuje jak ulał. I ja jest z nim

Lepiej zreszto sie nie kłócić bo widze że działamy na siebie jak SLD na Solidarność. A te kłótnie polityczne to zawsze bez roztrzygnięcia Eh nie ma to jak wynik sportowy jasny i przejrzysty[/qb][/QUOTE]orzeł powiedz mi co odzieczylismy takiego wspaniałego po komunie , skrzywiona mentalnosc ludi a moze panstwowe molochy , przedsiebiorstwa , z olbrzymim przerostem zatrudnienia , których produktów na wolnym rynku nikt nie chce kupwac a na dodatek musimy pokrywac Z WŁASNEJ KIESZENI straty które one ponosza

a co do zboza i ogulnie produktów rolnych to nasze plskie byłyby konkurencyjne NAWET BEZ DOPLAT , uwierz ja wiem co muwie
były by gdyby nie *******ona komuna która zniszczyła nasze rolnictwo

a co do twoiego wuja , to niech sie nastepnym razem zastanowi co bedzie uprawiał
moze zamiast pchac sie na rynek zboza znajdze na rynku jakas nisze albo podwyzszy jakos swego produktu dotychczasowego i podniesie jakosc , wtedy napweno znajdzie kupca na swuj produkt

lepper to oszołm i tyle , gadac to sobie moze od tego jest zeby cos robic
kazdy wie jacy sa polscy politycy

Do góry
#98183 - 12/09/2002 20:29 Re: UNIA EUROPEJSKA
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Orzeł, jeśli 540 to standardowa płaca to o jakim 40-milionowym rynku mówimy? A te światowe firmy, o których mówisz są tu właśnie dlatego, że widzą w przyszłości normalny, rozwijający się rynek, który po wejściu do Unii będzie jeszcze szybciej się rozwijał.

Jeśli coś było rozprzedane/zniszczone to możemy tylko samych siebie winić a nie szukać winnych poza granicami kraju (chyba, że akurat uciekli z kraju). Teraz przyglądam się planom Łukoilu i bardzo groźnie to wygląda.

Co do Leppera to niestety najczęściej nie ma pojęcia o czym mówi. Gdy mieliśmy rekordową dziurę budżetową to Lepper mówił o nowych "świadczeniach socjalnych", tak by każdy mógł dostać około 2.000zł miesięcznie za to, że nie ma bądź nie chce mieć pracy. Świetny z niego ekonomista. Państwo nie ma pieniędzy a Lepper mówi o rozdawaniu jeszcze więcej.

Najgorsze jest to, że duża część bezrobotnych to pijane mordy, które wcale nie chcą pracy. Nawet nie ma co proponować im pracy bo oni wcale jej chcą. Im chodzi o pieniądze a nie o pracę. Ostatnio był taki lump w telewizji. Żyje w niesamowitym bajzlu, morda zachlana, brudny, i narzeka, że to państwo jest winne temu, że on ma 9 dzieci a nie ma pieniędzy. Z tym, że zapomniał dodać, że na flaszkę zawsze się coś znajdzie. Normalnie cyrk...

Rolnictwo u nas dostaje po dupie z wielu powodów. Po pierwsze rolnicy nie mają przedstawicieli, którzy by dbali o ich interesy. Nikt ich nie reprezentuje ani im nie pomaga - ani Lepper, ani PSL. Ktoś natomiast jest winien temu, że million ton zboża dostało się do Polski nielegalnie i zasypało rynek (oprócz miliona ton sprowadzonych legalnie). Czy kogoś w rządzie (gdzie jest PSL) interesuje wyjaśnienie tego? Nie. Kolejny udany (kosztem rolników) przekręt. A rolnicy dalej myślą, że PSL to ich partia...

Druga sprawa to to, że w Polsce jest za dużo rolników. Trzecia sprawa: rolnictwo się opłaca jeśli jest prowadzone jako dużo przedsiębiorstwo - nie da się uprawiać tego zawodu na małym kawałku ziemi i jednocześnie godziwie z tego żyć. Duzi przedsiębiorcy rolni osiągają bardzo dobre wyniki w Polsce, tak więc rolnictwo jest dobrym interesem jeśli jest odpowiednio prowadzone. Zwykły chłop natomiast nie utrzyma się w tej branży. Albo musi się połączyć z innymi w jego pozycji albo zmienić zawód. Nie można też siać tego co popadnie tylko należy planować naprzód z głową i nie stawiać wszystkiego na jedną kartę. No i trzeba profesjonalnie i nowocześnie uprawiać ziemię, bo inaczej niskie plony i niska jakość produktów nie przyniosą dobrych rezultatów finansowych.

Do góry
#98184 - 12/09/2002 20:54 Re: UNIA EUROPEJSKA
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Balcerowicz już dawno przestrzegał o wielu rzeczach, które dzisiaj dotykają nasz kraj.

Wystarczy spojrzeć na ten porypany system podatkowy. Od kiedy pamiętam Balcerowicz mówił o uproszczeniu systemu ale wszystkie partie u władzy zawsze "wiedziały lepiej".

Czyż nie łatwiej jest wyzbyć się wszystkich ulg, zastępując to niższymi stawkami podatkowymi i wprowadzając prosty i przejrzysty system liniowy, zrozumiały i sprawiedliwy dla wszystkich.

Czy nie lepiej jest pójść śladem Irlandii (dzis najprężniejszej gospodarki Unii) i obniżyć podatki korporacyjne do rozsądnych i co ważniejsze atrakcyjnych poziomów? Rafał Zagórny bardzo dobrze się na te temat wypowiedział.

Dlaczego w wielu przypadkach system jest ustawiony jako magnes dla korupcji: handel paliwami przez rybaków - zarejestrowane kutry "widmo"?

Tak to niestety jest jak zamiast słuchać się jednego z najbardziej inteligentnych ludzi w kraju nasi pseudopolitycy starają się go zniszczyć (pewnie dlatego, że jest mądrzejszy o nich i jego propozycje nie są oparte na łapówkach).

Do góry
#98185 - 12/09/2002 21:10 Re: UNIA EUROPEJSKA
Luke66 Offline
enthusiast

Meldunek: 16/04/2002
Postów: 242
[QUOTE]Oryginalnie wysłał orzel:
[qb]

Ludzie od 10 lat zaiwaniają w większości za 540zł i dobrze jest jak chociaż płacą to juz coś. Więc nie wiem o jakim opieprzaniu mówisz. Teraz w Wawie nawet idz na jakieś spotkanie o prace to masz ze 100 osób na 1 miejsce.
Czytać kolorowe magazyny z nazwą biznes nie musze żeby wiedzieć że zboże z zagranicy jest tańsze. Bo mój wój nie może swoich plonów sprzedać za grosze.
Poza tym jak rynek konsumentów 40 milionów nie istnieje to co robią tu te wszystkie oszołomy największych światowych firm u których oczywiście też pracujesz za 540 .
A Lepper - pokaż mi polityka który mówi tyle gożkiej prawdy o ludziach którzy przez te 10 lat rządzili. Fakt że do rządzenia sie nie nadaje ale do opozycje pasuje jak ulał. I ja jest z nim

[/qb][/QUOTE]Widać orzeł że się znasz na rzeczy , tak trzymaj bo tutaj większość to EUROTOMANI .
Ja nie jestem z Warszawy , nie jestem rolnikiem i nie pracuję za 540 Pln (przez krótki czas pracowałem za porównywalną jałmużnę)ale swoje na ten temat wiem.
Najważniejsze to wynegocjować korzystne warunki dla Polski , a jak nie to niech nasi politycy nie pchają się do tych eurozłodzieji . Oznacza to , że w praktyce negocjacje należy zerwać i zacząć od nowa bo to co jest w tej chwili to kpina .

Ostatnio oglądałem w publicznej telewizji program o polskim hutnictwie . Wiadomo branża nierentowna z ogromnymi długami i przerostem zatrudnienia .
Dodatkowo nasi politycy nie potrafią dbać o własny przemysł , wystarczy podwyższyć cła na stal zachodnią i czeską , która zalewa nasz rynek i już okazałoby się że jednak można uzyskać rentowność nie zwalniając 75 % pracowników .
Ale jakbyśmy podwyższyli cła to narazimy się UE i mogłoby nie być ciepłych posadek w Brukseli.
Zdecydowanie jestem zwolennikiem wolnego rynku , ale np. układ stowarzyszeniowy zabrania nam dotowania m.in. hutnictwa podczas gdy UE wpompowała w swój przemysł hutniczy 800 mld euro i postanowiła że hutnictwa nie można już dotować (i gdzie tu wolny rynek ?).
Długi naszego przemysłu hutniczego to około 50 mld Pln , z tego spora część to dług wobec różnych państwowych instytucji , oddłużjąc hutnictwo można uratować kilkadziesiąt tysięcy miejsc pracy , ale tak nie można bo Unia zabrania .
Na takich warunkach nigdy nie będziemy konkurencyjni w stosunku do Unii , hutnictwo pewnie upadnie , grono bezrobotnych się poszerzy , państwo i tak nie odzyska tych pieniędzy które branża była winna i wszystko będzie OK.
Jeśli wejdziemy do Unii , to w krótkim czasie będzie u nas 5 mln bezrobotnych . 2 miliony będzie zadowolonych bo na tym zyskają , a reszta będzie zasuwać po 10 godzin dziennie w unijnych przedsiębiorstwach , zarabjając 150 euro miesięcznie.
Unia będzie zadowolona bo te 2 miliony którzy skorzystają na wejściu będą miały porównywalną siłę nabywczą niż Polska teraz , a przy okazji wzmocnią się przedsiębiorstwa unijne .
Co do siły nabywczej to taka ciekawostka , siła nabywcza 250 mln Rosji jest równa sile nabywczej Królestwa Niderlandów (nie wiem ile mają mieszkańców)

PS. Jak widzisz Chwast , nie da się już ze mnie zrobić euroentuzjasty :eek:

W każdym razie iwo: dla wszystkich którzy mają coś do powiedzenia w tej sprawie , niezależnie od poglądów .
Pozdrawiam Luke3.

Do góry
#98186 - 12/09/2002 21:15 Re: UNIA EUROPEJSKA
Luke66 Offline
enthusiast

Meldunek: 16/04/2002
Postów: 242
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Conrad:
[qb]Balcerowicz już dawno przestrzegał o wielu rzeczach, które dzisiaj dotykają nasz kraj.

Wystarczy spojrzeć na ten porypany system podatkowy. Od kiedy pamiętam Balcerowicz mówił o uproszczeniu systemu ale wszystkie partie u władzy zawsze "wiedziały lepiej".

Czyż nie łatwiej jest wyzbyć się wszystkich ulg, zastępując to niższymi stawkami podatkowymi i wprowadzając prosty i przejrzysty system liniowy, zrozumiały i sprawiedliwy dla wszystkich.

Czy nie lepiej jest pójść śladem Irlandii (dzis najprężniejszej gospodarki Unii) i obniżyć podatki korporacyjne do rozsądnych i co ważniejsze atrakcyjnych poziomów? Rafał Zagórny bardzo dobrze się na te temat wypowiedział.

Dlaczego w wielu przypadkach system jest ustawiony jako magnes dla korupcji: handel paliwami przez rybaków - zarejestrowane kutry "widmo"?

Tak to niestety jest jak zamiast słuchać się jednego z najbardziej inteligentnych ludzi w kraju nasi pseudopolitycy starają się go zniszczyć (pewnie dlatego, że jest mądrzejszy o nich i jego propozycje nie są oparte na łapówkach).[/qb][/QUOTE]Tu się z Tobą Conrad zgadzam w 100 % , Balcerowicz to Ekonomista najwyższej klasy , tylko że nikt nie chce go słuchać bo ma mało populistyczne poglądy , którymi nie da się wygrać wyborów.
Prosty i przejrzysty podatek liniowy bez żadnych ulg - jestem zdecydowanie ZA .

Do góry
#98187 - 12/09/2002 21:16 Re: UNIA EUROPEJSKA
WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 08/09/2001
Postów: 1732
Skąd: Płock
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Conrad:
[qb]

Najgorsze jest to, że duża część bezrobotnych to pijane mordy, które wcale nie chcą pracy. Nawet nie ma co proponować im pracy bo oni wcale jej chcą. Im chodzi o pieniądze a nie o pracę. Ostatnio był taki lump w telewizji. Żyje w niesamowitym bajzlu, morda zachlana, brudny, i narzeka, że to państwo jest winne temu, że on ma 9 dzieci a nie ma pieniędzy. Z tym, że zapomniał dodać, że na flaszkę zawsze się coś znajdzie. Normalnie cyrk...
[/qb][/QUOTE]W wielu przypadkach jest tak jak piszesz. Pracowalem w swim czasie w firmie robiacej posadzki przemyslowe. To jest wlasciwie branza budowalna ale potrzeba jest troche wieksza kultura i dokladnosc wykonania niz przecietnie.

Myslisz, ze latwo jest znalezs robotnika ktory wytrzyma kilka dni bez picia i wykaze minimalna chec do pracy? Nawet jak sie proponuje 7-8 zlotych za godzine (na budowach czesto pracuja za 3 zlote ale tam mozna sie spic i przelezec do fajrantu). I w miejscowosciach gdzie jest na prawde duze bezrobocie.
Jest bardzo trudno. A jak ju sie jakis znajdzie to zwykle po wyplacie tak sie spije, ze trzeba go wywalic bo albo przyjdzie w takim stanie, ze sie nie nadaje albo dwa dni nie przyjdzie.

Wojtek

Do góry
#98188 - 12/09/2002 22:09 Re: UNIA EUROPEJSKA
juan_carlos Offline
veteran

Meldunek: 08/07/2001
Postów: 1581
Skąd: Warszawa
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Conrad:
[qb]Balcerowicz już dawno przestrzegał o wielu rzeczach, które dzisiaj dotykają nasz kraj.

Wystarczy spojrzeć na ten porypany system podatkowy. Od kiedy pamiętam Balcerowicz mówił o uproszczeniu systemu ale wszystkie partie u władzy zawsze "wiedziały lepiej".

Czyż nie łatwiej jest wyzbyć się wszystkich ulg, zastępując to niższymi stawkami podatkowymi i wprowadzając prosty i przejrzysty system liniowy, zrozumiały i sprawiedliwy dla wszystkich.

Czy nie lepiej jest pójść śladem Irlandii (dzis najprężniejszej gospodarki Unii) i obniżyć podatki korporacyjne do rozsądnych i co ważniejsze atrakcyjnych poziomów? Rafał Zagórny bardzo dobrze się na te temat wypowiedział.

Dlaczego w wielu przypadkach system jest ustawiony jako magnes dla korupcji: handel paliwami przez rybaków - zarejestrowane kutry "widmo"?

Tak to niestety jest jak zamiast słuchać się jednego z najbardziej inteligentnych ludzi w kraju nasi pseudopolitycy starają się go zniszczyć (pewnie dlatego, że jest mądrzejszy o nich i jego propozycje nie są oparte na łapówkach).[/qb][/QUOTE]szanuję balcerowicza jako wybitnego ekonomistę i jego zasług dla naszego kraju nie da się zliczyć
ale co do podatków to nie ma on tak jednoznacznych poglądów
mialem kiedyś przyjemność rozmawiać z jedną z jego doradczyń i zadałem jej pytanie właśnie o podatek liniowy... bardzo się motała... okresy przejściowe i inne cuda a wg mnie to proste jak słońce... ale wiązałoby się ze zwolnieniami biurokratów w izbach skarbowych a ci urzędnicy to silne lobby i nie podetną gałęzi na której siedzą
poza tym kwestia która mnie trochę zniechęciła do balcerowicza w ostatniej fazie jego ministrowania a mianowicie przerzucanie obciążeń podatkowych w stronę podatków pośrednich a więc vatu i akcyzy
o ile vat można tłumaczyć dostosowaniem się do ue, o tyle akcyza to dla mnie czyste złodziejstwo w majestacie prawa... każdy jasno powinien wiedziec jakie podatki płaci i tak jest przy podatkach bezpośrednich... ja wiem również ile płacę podatku pośredniego w cenie benzyny ale 90% ludzi tego niestety nie wie a zatem nie zdaje sobie sprawy z tego ile swoich dochodów oddaje państwu

Do góry
#98189 - 12/09/2002 22:42 Re: UNIA EUROPEJSKA
Galimatias78 Offline
old hand

Meldunek: 23/08/2001
Postów: 1178
Skąd: Olsztyn
Mi to tylko ręce opadają jak was słucham .

Swoją drogą jak Conrad masz swoich rodaków za ochlej mordy i nieudaczników to ty powinieneś za kołnież wylewać i codziennie pracować po 10 godzin... a tak napewno nie jest .

Ide kupić sobie różowe okulary i jakiegoś dżointa bo za szaro to wszystko widze al:

Jak nas przyjmą do Unii to i tak się na nich odkujemy jak pojedzie 5mln ochlej mord i nieudaczników pracować za nawet 5euro/godz po 15 godzin dziennie. To się zdziwią. Hehe...

Do góry
#98190 - 12/09/2002 22:54 Re: UNIA EUROPEJSKA
Galimatias78 Offline
old hand

Meldunek: 23/08/2001
Postów: 1178
Skąd: Olsztyn
[QUOTE][qb]Oryginalnie wysłał Luke3:
Najważniejsze to wynegocjować korzystne warunki dla Polski , a jak nie to niech nasi politycy nie pchają się do tych eurozłodzieji . Oznacza to , że w praktyce negocjacje należy zerwać i zacząć od nowa bo to co jest w tej chwili to kpina .
Pozdrawiam Luke3.[/qb][/QUOTE]Całe setno sprawy z wyróżnieniem eurozłodziej no i po fakcie.

Do góry
#98191 - 13/09/2002 01:43 Re: UNIA EUROPEJSKA
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Orzel, dodajesz dużo od siebie tutaj i znacznie zmieniasz to co napisałem. Jak piszę coś co myślę o znacznej części bezrobotnych jakich widzę to nie jest to równoznaczne z moimi poglądami o wszystkich obywatelach tego kraju (rodakach). Nie wiem jak doczodzisz do takich wniosków.

Może w Olsztynie jest inaczej, ale u mnie wystarczy, że przejadę się w stronę centrum i dość często widzę (np. o 12 w południe) kilku zataczających się lumpów a czasami nawet gościa, który wykorzystuje przystanek autobusowy jako miejsce noclegowe (zawsze się zastanawiam czy on jest już tak na****ny czy jeszcze nie wstał po poprzedniej nocy). Tego nie zobaczysz np. w Anglii - tylko nie mów mi, że Unia jest temu winna. Wiesz jak tam się robi? Po takiego pana przyjeżdza policja i słono za to płaci. Jeśli sklep sprzedaje tanie bełty i jest źródłem lokalnych problemów to wystarczy mały nacisk z koncesją i tyle. Przecież to jest tak banalnie prosta sprawa. I teraz powiedz mi jedno: czy Ty, ja i inny powinniśmy się dokładać na bełty dla takich ludzi?

Zasiłek powinien iść dla tych co go naprawdę potrzebują i chcą znaleźć pracę, a nie dla pijanych mord, które za wszelką cenę nie chcą pracować tylko wolą żerować na państwie.

Do góry
Strona 2 z 5 < 1 2 3 4 5 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
7 zarejestrowanych użytkowników (11kera11, alfa, Sensei, Irek, igea23, rymoholik, ANZELMO), 3558 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582031 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49