Strona 2 z 2 < 1 2
Opcje tematu
#98362 - 24/03/2003 12:40 Re: USA vs. Iraq
nathan Offline
veteran

Meldunek: 03/09/2002
Postów: 1202
Skąd: ukochana stolyca
[QUOTE]Oryginalnie wysłał WK:
[qb]Dzisiaj w rannych wiadomościach TVP1 podala, ze Irak złamał konwencje Genewska filnujac amerykanskich jencow i pokazujac ich w telewizji. Z mniej wiecej pol godziny (okolo 7:20) TVN pokazal zdjecia jencow irackich. Ciekawe czy to Amerykanie czy Polacy zlamali w tym przypadku Konwencje Genewska? Chodzi o to kto jencow filmuje czy czyja telewizja ich pokazuje?

Wojtek[/qb][/QUOTE]Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądzę. To stare powiedzenie idealnie pasuje do tej sytuacji.
Po tym jak Saddam męczył swoich podwładnych i łamał wszelkie rezolucje ONZ, po tym jak grał na nosie wszystkim w około, po tym jak Amerykanie nie patrząc na opinie miedzynarodową i nie licząc się z niczym i nikim, po tym wreszcie i teraz to widać jak na dłoni, co dają i co mogą różne miedzynarodowe umowy, traktaty, unie i sojusze. Po tym wszystkim będa nam teraz wbijać do głowy i zaprzątać umysły kto pogwałcił konwencje genewską?! Wtedy gdy już giną niewinni ludzie! Czy to ma teraz jakieś znaczenie?!
Żenada poprostu.

Pozdrawiam

Do góry
Bonus: Unibet
#98363 - 24/03/2003 12:41 Re: USA vs. Iraq
nathan Offline
veteran

Meldunek: 03/09/2002
Postów: 1202
Skąd: ukochana stolyca

Do góry
#98364 - 24/03/2003 15:49 Re: USA vs. Iraq
WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 08/09/2001
Postów: 1732
Skąd: Płock
[QUOTE]Oryginalnie wysłał nathan:
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądzę. To stare powiedzenie idealnie pasuje do tej sytuacji.
Po tym jak Saddam męczył swoich podwładnych i łamał wszelkie rezolucje ONZ, po tym jak grał na nosie wszystkim w około, po tym jak Amerykanie nie patrząc na opinie miedzynarodową i nie licząc się z niczym i nikim, po tym wreszcie i teraz to widać jak na dłoni, co dają i co mogą różne miedzynarodowe umowy, traktaty, unie i sojusze. Po tym wszystkim będa nam teraz wbijać do głowy i zaprzątać umysły kto pogwałcił konwencje genewską?! Wtedy gdy już giną niewinni ludzie! Czy to ma teraz jakieś znaczenie?!
Żenada poprostu.

Pozdrawiam[/QB][/QUOTE]Konwencje genewska pogwalcily zapewne obie strony i to nie raz. Chodzi mi o podejscie Amerykanow i Polakow: Jedna z glownych wiadomosci jest taka, ze Irak pogwalcil KG bo sfilmowal 4 amerykanskich jencow i pokazal ich w katarskiej TV.

Pokazanie Irakijczykow - jencow wojennych w klatkach i skutych lancuchami jest za to w porzadku?

Ciekawe czy Amerykanie wierza w to, ze armia iracka sie podda? Bo ja w to nie wierze niestety. To znaczy czesc moze sie poddac ale ponad polowa nie za bardzo ma inne wyjscie - beda walczyc do konca.

Wojtek

Do góry
#98365 - 25/03/2003 00:02 Re: USA vs. Iraq
Sw_Mikolaj Offline
old hand

Meldunek: 13/12/2001
Postów: 881
Skąd: Zambrow
he....A jesli ich zabija to wtedy konwencja nie bedzie zlamana... uke:
A amerykanie tez pokazywali tych jencow wiec niewiem w czym problem.jeszcze nie tak dawno pokazywali talibow na tej wyspie :rolleyes:

Za Wolnosc Nasza I Wasza
iwo:

Do góry
#98366 - 27/03/2003 01:36 Re: USA vs. Iraq
Banik Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/06/2002
Postów: 2416
Skąd: Katowice/ Malta
Widze temat sie rozwija, az brakuje czasu by wszystko przeczytac

Przedstwie po krotce moje zdanie...

1)Ogolnie jestem przeciwny wojnie jako sposobu do rozwiazywanie kanflkitow.

2)Przeciwny jestem takze filozofii pacyfistow - bo to wizja nader utopijna

3)Obecny konflikt byl nieunikniony i innego rozwiazanie poza silowym poprostu nie ma

4)Zawsze bedzie wiecej zwolennikow przeciwko niz za wojna, niezaleznie od jej przyczyn

5)Historia pelna jest zdarzen w ktorych zwlekanie z wojna doprowadzalo do eskalacji konflikow

Do góry
#98367 - 27/03/2003 01:58 Re: USA vs. Iraq
donic Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/10/2002
Postów: 3303
Skąd: Tarnów
Powoływanie sie na historie mija sie całkowicie z celem i jest bezpodstawne !

Do góry
#98368 - 27/03/2003 02:26 Re: USA vs. Iraq
Banik Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/06/2002
Postów: 2416
Skąd: Katowice/ Malta
[QUOTE]Oryginalnie wysłał donic:
[qb]Powoływanie sie na historie mija sie całkowicie z celem i jest bezpodstawne ![/qb][/QUOTE]Powiedz to historykom...

Do góry
#98369 - 27/03/2003 02:53 Re: USA vs. Iraq
nathan Offline
veteran

Meldunek: 03/09/2002
Postów: 1202
Skąd: ukochana stolyca
[QUOTE]Oryginalnie wysłał donic:
[qb]Powoływanie sie na historie mija sie całkowicie z celem i jest bezpodstawne ![/qb][/QUOTE]Przecież to historia i jej fakty są motorem napędowym oraz fundamentem postępowania ludzkiego!
Bez urazy i z całym szacunkiem dla Ciebie, ale to, co teraz napisałeś, to właśnie jest bezpodstawne i mija się z celem jakimkolwiek.

Pozdrawiam

Do góry
#98370 - 27/03/2003 03:11 Re: USA vs. Iraq
donic Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/10/2002
Postów: 3303
Skąd: Tarnów
Nie mam dzis więcej czasu do pisania ale powiem tylko tyle, że jeśliby odwoływać się do historii i tylko ją uważać za podstawy do wszczęcia wojny, to pierwszy naród jaki trzeba rozbroić to USA. Nalezy rozbroić ich z broni atomowych , chemicznych i bilogicznych bo przeciez historia lubi sie powtarzać i znów mogą rozpie.dolić jakies miasta. Ktos gdzieś powiedział,że USA już tego nie zrobi bo ma zbyt wiele do stracenia. A skąd taka pewność, że Bush nie jest większym czubkiem niż Saddam i ten najwiekszy psychol koreański?Dlaczego porównuje sie Saddama do Hitlera? Ze niby historia lubi sie powtarzać? No to ja mówię, ze powtórzy sie Hirosziuma i Nagasaki i nalezy zabic Busha...
Czy USA wpuściłaby inspektorów rozbrojeniowych do siebie? Zwłaszcza do Strefy 51...
Jak patrzę na Busha i jego miny i gesty to mnie aż cos bierze w środku. Wojna w najlepsze a ten burak uśmiechnięty w telewizji przy akompaniamencie klaszczących żołnierzy obiecuje szybkie zwycięstwo .I nie oklamujmy sie panowie, bo tu nie chodzi wcale o reżim Saddama, bo o wiele gorzej mają w Korei czy Zimbawe ale czy Amerykanie będą tam interweniować? Nie, bo nie mają w tym żadnego interesu, tam nie ma nic co ich interesuje.

Sorki , ze tak chaotycznie ale lecę juz do wyrka i nie mam czasu
Pozdro.

Do góry
#98371 - 27/03/2003 03:41 Re: USA vs. Iraq
Banik Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/06/2002
Postów: 2416
Skąd: Katowice/ Malta
Kto pisal, ze to historia jest podstawa do wszczecia jakiejkolwiek wojny...
donic...strasznie kolego lepperyzujesz...

Do góry
Strona 2 z 2 < 1 2

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
12 zarejestrowanych użytkowników (Sony, Akhu, alfa, 11kera11, pacyfista, Sensei, Ojro, rafal08, latajaca_holenderka, rymoholik, ElNinho[mmdea], igea23), 3591 gości oraz 11 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582007 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49