Strona 1 z 2 1 2 >
Opcje tematu
#98903 - 16/02/2003 11:13 Jak tłumaczysz obecną politykę SLD?
nikita Offline
enthusiast

Meldunek: 03/08/2001
Postów: 312
Skąd: Białystok
Czy ludzie są ślepi i nie widzą w jakie maliny wpuszcza Miller Polskę?

Do góry
Bonus: Unibet
#98904 - 16/02/2003 14:27 Re: Jak tłumaczysz obecną politykę SLD?
nathan Offline
veteran

Meldunek: 03/09/2002
Postów: 1202
Skąd: ukochana stolyca
Trochę nie rozumiem tych pytań, szczególnie 2. Przecież będzie w lecie referendum i każdy się wypowie na ten temat. Każdy pełnoprawny obywatel Polski będzie mógł powiedzieć: tak bądź nie dla Polski w UE (nawet się zrymowało ) i co będzie miało do tego SLD? Ludzie wybiorą i nie będzie można zwalać na nikogo winy. Zresztą jaka w Polsce opcja polityczna nie robiłaby tego samego co SLD (nie mówię o bezmózgowcach z Samoobrony i LPR). To samo w pytaniu 4, ktoby nie rządził i tak by popierali USA.

Pozdrawiam

Do góry
#98905 - 16/02/2003 18:35 Re: Jak tłumaczysz obecną politykę SLD?
majox Offline
old hand

Meldunek: 21/04/2002
Postów: 1139
sld prowadzi sprytną jednocześnie ogłupiającą ludzi politykę po przez media gry polityczne i bezpodstawne zapewnienia a polskie społeczeństwo jest łatwowierne i nie mądre o czym świadczy iż samoobrona jest 2 siłą w polskim rządzie a przecież to są matoły do potęgi z lepperem na czele... jak można głosowac na ludzi który idzą do sejmu po to aby mieć imunitet poselski bo jak nie to ich zamkną za oszustwa podadkowe lub za inne przekręty i wały....
afera riwingate to tylko szczyt góry lodowej mam wrażenie że nasi "modrzy" (przez o,n) posłowie i inni "agenci" jak sprawa ucichnie to sprawę zatuszują...
głupie pytania zadawane michnikowi budzą śmiech a zarazem pytanie o co w tym kraju chodzi...
ja już wolałem AWS to tam wsztstko na jaw wychodziło każdy kapował na każdego i wiedziałem o co chodzi a sld do sobie przykrywkę robią i okradają polskę... ehh szkoda mówić co się z polską dzieje... oby było lepiej

Do góry
#98906 - 16/02/2003 22:07 Re: Jak tłumaczysz obecną politykę SLD?
FanJagi Offline
veteran

Meldunek: 29/07/2002
Postów: 1262
Skąd: Białystok
[QUOTE]Oryginalnie wysłał majox:
[qb]polskie społeczeństwo jest łatwowierne i nie mądre o czym świadczy iż samoobrona jest 2 siłą w polskim rządzie [/qb][/QUOTE]Samoobrona w rządzie ? A to ciekawe... :rolleyes:

Do góry
#98907 - 16/02/2003 22:29 Re: Jak tłumaczysz obecną politykę SLD?
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
Muszę bardzo krytycznie napisać o sondzie, bo się nabrałem i potraktowałem ją poważnie. Sonda - nawet w tym miejscu - powinna być w miare obiektywna, a przynajmiej uwzględniać potencjalne inne zdanie.Tak czy nie? Nie jest, tak - niestety - zabrakło. Czy naprawdę chcemy wstapić do Unii, aby zlikwidować konkurencję w rolnictwie?

Do góry
#98908 - 17/02/2003 00:13 Re: Jak tłumaczysz obecną politykę SLD?
Banik Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/06/2002
Postów: 2416
Skąd: Katowice/ Malta
Moim zdaniem mocno "leperowska" ta sonda...ale coz kazdy moze sie wypowiadac...

Do góry
#98909 - 17/02/2003 00:46 Re: Jak tłumaczysz obecną politykę SLD?
nathan Offline
veteran

Meldunek: 03/09/2002
Postów: 1202
Skąd: ukochana stolyca
[QUOTE]Oryginalnie wysłał majox:
[qb]sld prowadzi sprytną jednocześnie ogłupiającą ludzi politykę po przez media gry polityczne i bezpodstawne zapewnienia a polskie społeczeństwo jest łatwowierne i nie mądre o czym świadczy iż samoobrona jest 2 siłą w polskim rządzie a przecież to są matoły do potęgi z lepperem na czele... jak można głosowac na ludzi który idzą do sejmu po to aby mieć imunitet poselski bo jak nie to ich zamkną za oszustwa podadkowe lub za inne przekręty i wały....
afera riwingate to tylko szczyt góry lodowej mam wrażenie że nasi "modrzy" (przez o,n) posłowie i inni "agenci" jak sprawa ucichnie to sprawę zatuszują...
głupie pytania zadawane michnikowi budzą śmiech a zarazem pytanie o co w tym kraju chodzi...
ja już wolałem AWS to tam wsztstko na jaw wychodziło każdy kapował na każdego i wiedziałem o co chodzi a sld do sobie przykrywkę robią i okradają polskę... ehh szkoda mówić co się z polską dzieje... oby było lepiej[/qb][/QUOTE]Przecież to nie SLD głosowało na Samoobronę tylko wyborcy, więc nie rozumiem?! Jeżeli już mowa o tym, to powiem Ci, że właśnie dzięki AWS i polityce Mariana K. ludzie głosowali na tych głąbów bo stracili całkowicie zaufanie do elit politycznych. No, ale Ty ich wolisz (bez urazy) ... Masz do tego prawo, tylko potem sie nie dziw, że dzieje sie tak jak się dzieje.

Pozdrawiam

Do góry
#98910 - 17/02/2003 02:15 Re: Jak tłumaczysz obecną politykę SLD?
xeo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/06/2001
Postów: 2786
Skąd: Zabrze
W sondzie widoczny brak dystansu jej autora od własnych poglądów , a szkoda bo była by to ciekawa sonda .
Pozdrawiam

Do góry
#98911 - 17/02/2003 02:43 Re: Jak tłumaczysz obecną politykę SLD?
Jarx Offline
member

Meldunek: 01/02/2002
Postów: 139
Skąd: Radom
[QUOTE]Oryginalnie wysłał xeo:
[qb]W sondzie widoczny brak dystansu jej autora od własnych poglądów , a szkoda bo była by to ciekawa sonda .
Pozdrawiam[/qb][/QUOTE]Gdyby tak nie bylo, pewnie by jej w ogole nie zrobil.
Rowniez pozdrawiam

Do góry
#98912 - 17/02/2003 02:57 Re: Jak tłumaczysz obecną politykę SLD?
majox Offline
old hand

Meldunek: 21/04/2002
Postów: 1139
[QUOTE]Oryginalnie wysłał nathan:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał majox:
[qb]sld prowadzi sprytną jednocześnie ogłupiającą ludzi politykę po przez media gry polityczne i bezpodstawne zapewnienia a polskie społeczeństwo jest łatwowierne i nie mądre o czym świadczy iż samoobrona jest 2 siłą w polskim rządzie a przecież to są matoły do potęgi z lepperem na czele... jak można głosowac na ludzi który idzą do sejmu po to aby mieć imunitet poselski bo jak nie to ich zamkną za oszustwa podadkowe lub za inne przekręty i wały....
afera riwingate to tylko szczyt góry lodowej mam wrażenie że nasi "modrzy" (przez o,n) posłowie i inni "agenci" jak sprawa ucichnie to sprawę zatuszują...
głupie pytania zadawane michnikowi budzą śmiech a zarazem pytanie o co w tym kraju chodzi...
ja już wolałem AWS to tam wsztstko na jaw wychodziło każdy kapował na każdego i wiedziałem o co chodzi a sld do sobie przykrywkę robią i okradają polskę... ehh szkoda mówić co się z polską dzieje... oby było lepiej[/qb][/QUOTE]Przecież to nie SLD głosowało na Samoobronę tylko wyborcy, więc nie rozumiem?! Jeżeli już mowa o tym, to powiem Ci, że właśnie dzięki AWS i polityce Mariana K. ludzie głosowali na tych głąbów bo stracili całkowicie zaufanie do elit politycznych. No, ale Ty ich wolisz (bez urazy) ... Masz do tego prawo, tylko potem sie nie dziw, że dzieje sie tak jak się dzieje.

Pozdrawiam[/qb][/QUOTE]nie powiedziałem że wolę aws tylko iż wolałem wiedzić co się dzieje w parlamencie, to co sld wyprawia nie jest normalne a wszystko pod przykrywką dobrych intencji i zapewnienia lojalności wobec wyborców...
AWS znowu nie było takie złe. ich błędem było iż za dużo chcieli zrobić naraz a jeśli chodzi to co ja wolę to nie mam faworyta, wybieram mniejsze zło a napewno mniejszym złem była/jest prawica
wychodzę jednak z założenia że w parlamencie są też dobrzy ludzie, którzy znają się na rzeczy i wierzę że będzie dobrze... jasne

PS samoobrona jest 2 siłą w parlamencie chyba
sorki
ave

Do góry
#98913 - 17/02/2003 06:54 Re: Jak tłumaczysz obecną politykę SLD?
Banik Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/06/2002
Postów: 2416
Skąd: Katowice/ Malta
Druga sila w obecnym parlamencie jest na szczescie Platforma Obywatelska, choc w sondazach obecnie za SLD na drugim miejscu Samoobrona...

Do góry
#98914 - 17/02/2003 12:27 Re: Jak tłumaczysz obecną politykę SLD?
twist Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/09/2002
Postów: 6258
Skąd: Rzeszów
Gdy ktoś, kto w swoim życiu tyle razy zmieniał partię ile jan marian rakieta, dla mnie zawsze pozostanie zwykłą, oportunistyczną kurtyzaną polityczną, choćby nie wiem, jak się wytężał. To miałoby być niby "nasze" szczęście? W PO to aż się czerwono robi o takich gagatków jak on

Do góry
#98915 - 17/02/2003 22:54 Re: Jak tłumaczysz obecną politykę SLD?
nikita Offline
enthusiast

Meldunek: 03/08/2001
Postów: 312
Skąd: Białystok
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Torsten:
[qb]Muszę bardzo krytycznie napisać o sondzie, bo się nabrałem i potraktowałem ją poważnie. ........ Czy naprawdę chcemy wstapić do Unii, aby zlikwidować konkurencję w rolnictwie?[/qb][/QUOTE]Ma wejść ustawa o tym że ziemię rolniczą będzie mógł kupić tylko człowiek o wykształceniu rolniczym. Co ty na to?

Ja teraz jestem w stanie zgodzić się by elektryk był prezydentem...

Do góry
#98916 - 18/02/2003 04:13 Re: Jak tłumaczysz obecną politykę SLD?
radja Offline
enthusiast

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 222
Skąd: Kielce
Ta sonda jest tendencyjna
Pozd iwo: rawiam

Do góry
#98917 - 18/02/2003 04:39 Re: Jak tłumaczysz obecną politykę SLD?
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
chciałbym nikita odpowiedzieć ci pewną anegdotką.
Przed laty, gdy popadłem w swoją kolejną pasję, która wymagała kawałka ziemi na wsi, poszedłem do kolegów z redakcji rolnej i poprosiłem o pomoc. Nie da rady - odrzekli. - Żeby kupić ziemię na wsi trzeba zdobyć uprawnienia zawodowe rolnika czyli skończyć odpowiednie kursy. - Jaki ze mnie rolnik, najczęściej orzę na Piotrkowskiej / nieduża uliczka w milionowym mieście/, a poza tym potrzebuję 300 mkw! - Trzysta nie trzysta, uprawnienia trzeba mieć!
Koledzy postanowili mi pomóc i umówili mnie na rozmowę z dyrektorem dużej podłódzkiej szkoły rolniczej.Jechałem ze strachem, ponieważ pewien malarz, sąsiad, świetny portrecista miał nieszczeście odziedziczyć po babce hektar ziemi z jakąś uprawą i żeby wejść w posiadanie owej ziemi rozpoczął kurs, który obok magistra sztuki miał mu dać dyplom rolnika .
Dyrektor wysłuchał mnie uprzejmie i stwierdził, że jednak egzamin muszę zdawać. - Wie pan, nic trudnego, klasy ziemi,rodzaj gleby, uprawa tego i tamtego, a traktor umie pan prowadzić? - No, mam malucha, to i z traktorem sobie poradzę.
Długo nie dawałem się złamać, ale gdy dowiedziałem się, że integralną częścią egzaminu bedzie budowa maszyn rolniczych, dałem dyla i tak moja kolejna pasja rozwiała się w niespełenieniu.
Pointa: uczenie mówiąc nihil novi sub sole, czyli owa ustawa to nic nowego pod słońcem. Wiele idiotyzmów przeżyliśmy. Niestety.

Do góry
#98918 - 18/02/2003 05:41 Re: Jak tłumaczysz obecną politykę SLD?
Anonymous
Unregistered


[QUOTE]Oryginalnie wysłał radja:
[qb]Ta sonda jest tendencyjna
Pozd iwo: rawiam[/qb][/QUOTE]I do tego zaje...tendencyjna...

Do góry
#98919 - 18/02/2003 15:56 Re: Jak tłumaczysz obecną politykę SLD?
Adolf 88 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/11/2001
Postów: 2921
Skąd: Stolyca
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Torsten:
[qb]chciałbym nikita odpowiedzieć ci pewną anegdotką.
Przed laty, gdy popadłem w swoją kolejną pasję, która wymagała kawałka ziemi na wsi, poszedłem do kolegów z redakcji rolnej i poprosiłem o pomoc. Nie da rady - odrzekli. - Żeby kupić ziemię na wsi trzeba zdobyć uprawnienia zawodowe rolnika czyli skończyć odpowiednie kursy. - Jaki ze mnie rolnik, najczęściej orzę na Piotrkowskiej / nieduża uliczka w milionowym mieście/, a poza tym potrzebuję 300 mkw! - Trzysta nie trzysta, uprawnienia trzeba mieć!
Koledzy postanowili mi pomóc i umówili mnie na rozmowę z dyrektorem dużej podłódzkiej szkoły rolniczej.Jechałem ze strachem, ponieważ pewien malarz, sąsiad, świetny portrecista miał nieszczeście odziedziczyć po babce hektar ziemi z jakąś uprawą i żeby wejść w posiadanie owej ziemi rozpoczął kurs, który obok magistra sztuki miał mu dać dyplom rolnika .
Dyrektor wysłuchał mnie uprzejmie i stwierdził, że jednak egzamin muszę zdawać. - Wie pan, nic trudnego, klasy ziemi,rodzaj gleby, uprawa tego i tamtego, a traktor umie pan prowadzić? - No, mam malucha, to i z traktorem sobie poradzę.
Długo nie dawałem się złamać, ale gdy dowiedziałem się, że integralną częścią egzaminu bedzie budowa maszyn rolniczych, dałem dyla i tak moja kolejna pasja rozwiała się w niespełenieniu.
Pointa: uczenie mówiąc nihil novi sub sole, czyli owa ustawa to nic nowego pod słońcem. Wiele idiotyzmów przeżyliśmy. Niestety.[/qb][/QUOTE]To prawo dotyczące posiadania kawałka ziemi, żeby sie wymigać od woja nie zawsze działało Torsten A tak na poważnie, jakbyś sie przedstawił jako obywatel Unii Europejskiej, a najlepiej wtedy miał czerwony paszport to byś dostał tą ziemię bez kłopotów.

Do góry
#98920 - 18/02/2003 16:28 Re: Jak tłumaczysz obecną politykę SLD?
Adolf 88 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/11/2001
Postów: 2921
Skąd: Stolyca
A co do samej tendencyjnej (jak to inni nazwali) sondy, to polubiłem jej autora

Do góry
#98921 - 19/02/2003 00:13 Re: Jak tłumaczysz obecną politykę SLD?
Tetfol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/06/2002
Postów: 4641
Skąd: Tarnów
Polityke SLD można wytłumaczyć tylko w jeden sposób: wyciągnąć od obywatela jak najwiecej i jak najwięcej zmarnować.

Filozofia SLD do wyciągnięcia Polski z marazmu gospodarczego jest jedna nakładać nowe podatki. Dobrali się już do zysków z lokat, planują opodatkować giełde(porojony pomysł), przewija się też propozycja podniesienia podatku dochodowego dla najlepiej zarabiających do 50%(równie głupi jak nie głupszy pomysł).

Kołodko krzyczy(Lepper jeszcze głośniej) są za wysokie stopy procentowe, kredyt jest drogi to wina NBP. Też gówno prawda. Kiedyś w Monitorze wypowiadała sie na ten temat posłanka Zyta Gilowska. Stwierdziła że
1. Banki nie obniżają oprocentowania kredytów ponieważ rząd wypuszcza na rynek dużą liczbę obligacji na czym zarabiają banki
2.Zwiększyła sie ostatnio ilość niebezpiecznych kredytów, przez co banki są bardzo ostrożne w udzielaniu kredytów
3. I dopiero trzeci powód wysokie stopy procentowe.

SLD chyba nie wie jak pomóc naszej gospodarce. Przed wyborami mieli tyle pomysłów, podobno gotowe ustawy. A okazało się że ludzi którzy mieli tę politykę realizować juz nie ma. Nie ma Belki, Kaczmarka, Piechoty, Piwnik, Łapińskiego.
Przed wyborami wszystko było takie proste, a teraz...
Okazuje sie że SLD zwyczajnie Polaków oszukał.

Do góry
#98922 - 19/02/2003 16:10 Re: Jak tłumaczysz obecną politykę SLD?
Tetfol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/06/2002
Postów: 4641
Skąd: Tarnów

Do góry
Strona 1 z 2 1 2 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
10 zarejestrowanych użytkowników (11kera11, alfa, rymoholik, ANZELMO, Sensei, pacyfista, Akhu, Sony, VVega, Kretol), 3760 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582029 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49