Opcje tematu
#98947 - 01/03/2003 05:42 SS Lazio = Nazio ?
Anonymous
Unregistered


Nie chcialbym narazic sie fanom Lazio, ale nurtuje mnie jedno pytanie. Slyszalem, ze fanami Lazio sa glownie wielbiciele faszyzmu, z ktorym ten klub ma wiele wspolnego. We Wloszech na Lazio mowi sie Nazio, ich kolory koszulek nawiazuja do niebieskiej barwy oczu(chyba wiadomo o co chodzi), zaden inny klub nie ma w nazwie SS(niestety nie wiem od czego to skrot) a sam herb[orzel] jest bardzo podobny...zreszta sami zobaczcie. Poza tym w druzynie chyba nigdy nie gral czarny zawodnik, a fani znani sa z rasistowskich zachowan. Co o tym sadzicie?

Do góry
Bonus: Unibet
#98948 - 01/03/2003 16:00 Re: SS Lazio = Nazio ?
wOJOK Offline
addict

Meldunek: 06/11/2002
Postów: 694
Skąd: Katowice
to wszystko prawda. Kibica Lazio maja bardzo zla opinie we Wloszech, glownie ze wzgledu na ich przekonania, Murzynow tam nie ma. Jakos nie slyszalem, aby gwizdali bardzo na Kalu Uche, ale pilkarze z Afryki sa tam nie mile widziani.

Do góry
#98949 - 01/03/2003 16:08 Re: SS Lazio = Nazio ?
Waski Offline
enthusiast

Meldunek: 06/11/2002
Postów: 291
Skąd: Bialystok
Po pierwsze SS w nazwie to Societa Sportiva i skrót taki mają w nazwie wielie klubów np. Napoli to nie ma nic wspólnego z faszyzmem.
Reezta jest prawdą, większość kibiców to faszyści i nie kryja się z tym , są z tego dumni, na stadionie dostrzec można masę transparentów pochwalnych dla Duce itp.. Nie toleruja Murzynów we własnym zespole, Manferedini i Liverani(murzyni) są wygwizdywani, dostaja pogróżki do domów itp. Kibice wywieraja presję na zarząd by nie kupować czarnych. Z zawodników Lazio Mihajlovic jest faszystą, przyjacielem Arkana, nie lubi czarnych(Vieira) i na boisku ich zawsze gnębi.

Do góry
#98950 - 01/03/2003 22:02 Re: SS Lazio = Nazio ?
Anonymous
Unregistered


[QUOTE]Oryginalnie wysłał Wąski:
[qb]Po pierwsze SS w nazwie to Societa Sportiva i skrót taki mają w nazwie wielie klubów np. Napoli to nie ma nic wspólnego z faszyzmem.
Reezta jest prawdą, większość kibiców to faszyści i nie kryja się z tym , są z tego dumni, na stadionie dostrzec można masę transparentów pochwalnych dla Duce itp.. Nie toleruja Murzynów we własnym zespole, Manferedini i Liverani(murzyni) są wygwizdywani, dostaja pogróżki do domów itp. Kibice wywieraja presję na zarząd by nie kupować czarnych. Z zawodników Lazio Mihajlovic jest faszystą, przyjacielem Arkana, nie lubi czarnych(Vieira) i na boisku ich zawsze gnębi.[/qb][/QUOTE]Z SS widac pomylka, sorry. Z tymi kibicami to ciekawa sprawa, bo jeden z doradcow(chyba) papieza jest wiernym fanem Lazio i tez sie z tym nie kryje. Manferedini zostal juz wypozyczony, Liverani tez prawdopodobnie odejdzie(niedziwne, ze ma obawy grajac w Lazio). Slabo sie w tym orientuje, ale kto to Arkan i skad wiesz, ze Mihajlovic to faszysta? Az strach pomyslec co staloby sie gdyby pilakrzem Lazio zostal Zyd...

Do góry
#98951 - 01/03/2003 23:15 Re: SS Lazio = Nazio ?
juan_carlos Offline
veteran

Meldunek: 08/07/2001
Postów: 1581
Skąd: Warszawa
a co by się stało jakby w lazio grał ciemnoskóry żyd?
ano nic... troszkę na niego krzyczeli ale sobie radził... aaron winter zdajsie od 1992 do 96
spadam na bal przebierańców jeśli ktoś z was też przypadkowo będzie na tym samym balu to travolta a'la saturday night fever to ja al:

Do góry
#98952 - 01/03/2003 23:26 Re: SS Lazio = Nazio ?
Waski Offline
enthusiast

Meldunek: 06/11/2002
Postów: 291
Skąd: Bialystok
Arkan to zabity niedawno szef serbskich bojówek, zbrodniarz wojenny w wojnie w byłej Jugosławii, morderca wielu Chorwatów - Przyjaciel Mihajlovicia a skąd wiem - Mihajlovic się z tym nie kryje, w wywiadach mówił, że zna Arkana, pytany o faszytsowskie poglądy zawsze lekko się uśmiecha... Pamiętamy też jak zelżył Vieirę w meczu Ligi Mistrzów wyzywając go od małp, czarnuchów, asfaltów itp. Cóż - oto Duce...

Do góry
#98953 - 03/03/2003 04:00 Re: SS Lazio = Nazio ?
Adolf 88 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/11/2001
Postów: 2921
Skąd: Stolyca
Mam kontakt z kibicami Lazio, którzy to wypierają się, ba, zwalczaja wręcz faszyzm i rasizm na stadionach. Biorą czynny udział w akcji "Wykopmy rasizm ze stadionów" i w wielu innych słusznych wiecach. Najbardziej faszyzującym klubem w Rzymie jest Roma. Skrót AS Roma mówi sam za siebie - A.S. zostało naumyślnie zamienione, gdyż pierwotnie było SA, co oznaczało "Sturm Abteilung". Teraz zamieniono kolejność, ale nazistowska przeszłość klubu Roma - nawiązująca do nazistowskich bojówek NSDAP pozostała. I oto mamy od razu odpowiedź, dlaczego oba kluby się tak nienawidzą. Wystarczy spojrzeć do historii jak SS ( czyli Lazio ) rywalizowało z SA (czyli obecnie AS Roma ). Zresztą przypatrzmy się herbowi Romy, wilczyca- czyż to nie oznacza inaczej "Werwolf" ?? . Zresztą "wilczur" jest to ulubiony pies kibiców Romy, którzy często używają go do walk ulicznych, notabene owczarka niemieckiego posiadał też A. Hitler - suka zwała sie "Blondi". I zgadnijcie jak sie nazywają psy faszystowskich kibiców Romy???!!!
Te przykłady można mnożyc. Duce bywał niejednokrotnie na meczu Romy, były nawet plany żeby na osuszonych bagnach wybudować kompleks obiektów dla Romy i koszary dla jej aryjskich zawodników. Ale to już zupełnie inna historia...

Do góry
#98954 - 03/03/2003 04:12 Re: SS Lazio = Nazio ?
tyler Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2002
Postów: 3428
Skąd: -
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Adolf 88:
Skrót AS Roma mówi sam za siebie - A.S. zostało naumyślnie zamienioneja gdyż pierwotnie było SA, co oznaczało "Sturm Abteilung". Teraz zamieniono kolejność, ale nazistowska przeszłość klubu Roma - nawiązująca do nazistowskich bojówek NSDAP pozostała. I oto mamy od razu odpowiedź, dlaczego oba kluby się tak nienawidzą. Wystarczy spojrzeć do historii jak SS ( czyli Lazio ) rywalizowało z SA (czyli obecnie AS Roma ). Zresztą przypatrzmy się herbowi Romy, wilczyca- czyż to nie oznacza inaczej "Werwolf" ??] ][/QUOTE]te.brednie.to.prowokacja,prawda?

Do góry
#98955 - 03/03/2003 14:39 Re: SS Lazio = Nazio ?
FanJagi Offline
veteran

Meldunek: 29/07/2002
Postów: 1262
Skąd: Białystok
Racja Adolf. Jeden z moich przyjaciół jest czarnoskóry. Studiuje obecnie w Polsce, ale wakacje spędzał w Rzymie. I stwierdził, że w niedzielne popołudnia, kiedy to AS Roma rozgrywa mecze u siebie tacy jak on muszą siedzieć w domach. Opowiadał mi kilkanaście przypadków, gdzie jego przyjaciele z Nigru byli pobici przez faszyzujących chuliganów Romy, tylko za inny kolor skóry i dready...
Smutne, ale prawdziwe...

Do góry
#98956 - 03/03/2003 19:07 Re: SS Lazio = Nazio ?
tyler Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2002
Postów: 3428
Skąd: -
prawda jest taka, że na na prawie każdym stadionie jest grupka/grupa kretynów i nie ma co tu obwiniać jednego konkretnie klubu (choć w chwili obecnej sytuacja na lazio jest chyba najpoważniejsza).

ale ja ponawiam swoje pytanie do ADOLFA(sieg heil tak na marginesie), który mam nadzieję raczy łaskawie odpowiedzieć. TE BREDNIE O WILCZYCY I BOJÓWKACH NSDAP TO PROWOKACJA, CZY TWOJE PRAWDZIWE ZDANIE?!

Do góry
#98957 - 18/03/2003 23:35 Re: SS Lazio = Nazio ?
Anonymous
Unregistered


adolf 88 nie znam dokladnie historii Romy, ale ten motyw z wilczycą to przesadziles. Wilczyca, symbol Rzymu, wykarmila legendarnego zalozyciela miasta Romulusa. Wiec ta wilczyca nie ma zwiazku z zadnymi owczarkami hitlera itp. Jest to symbol miasta znany na calym swiecie.

Do góry
#98958 - 19/03/2003 03:18 Re: SS Lazio = Nazio ?
tyler Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2002
Postów: 3428
Skąd: -
o to mi właśnie chodziło! jest to tak oczywiste, że aż nie chce mi się wierzyć, że adolf mógły pisać takie idiotyzmy na serio. dlatego domyślam się, że to prowokacja. prosiłem adolfa o wyjaśnienia, ale nasz fuhrer chyba zrejterował z pola bitwy...

Do góry

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, pacyfista, alfa, igea23, 11kera11), 3566 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582032 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49