|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 922
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Jan 2005
Posty: 922 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202 |
Tak jest master to glowny, slave to drugi.
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,372
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,372 |
ja mam ale trochę starszy chyba model...DCP-115 i nie narzekam.. szybki wydruk, tanie tusze - cena atrakcyjna... w sumie chciałem brać HP ale koszty eksploatacji przeważyły zdjęć nei drukuję więc nie mogę się na ten temat wypowiedzieć a ta dwuletnia gwarancja to trochę podpucha bo żeby ją dostać trzeba wysłać mail do brothera w ciągu 30 dni i jak się dostanie odpowiedz zwrotną to przedłużają gwarancję z 12 do 24 m-cy...ja nie dostałem 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 6,244
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 6,244 |
Dzięki KeeP za odpowiedź. też właśnie pytałem się o HP i powiedzieli mi, że są dużo większe koszty eksploatacji. I zdecydowałem się na ten model.
Pozdrawiam.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 19,866
Villain
|
|
Villain
Dołączył: Aug 2004
Posty: 19,866 |
musze zrzucic sobi film z kamery na laptopa, troszke obrobic i wypalic dvd, znacie jakis darmowy programik co mi w tym pomoże ?
czy wchodzą w grę tylko komercyjne programy za kasę ?
Nie potrzebuję jakichś wodotrysków, wystarczy wybór scen, wstawianie napisów i podstawowa edycja...
Pozdrawiam Do zrzucenia z kamery powinieneś mieć jakiś firmowy soft dołączony do kamery. Jak nie masz, bo kupowałeś np. używaną bez płytki to poszukaj na stronie producenta. Jeżeli posiadasz Windows XP to masz też program Windows Movie Maker. W nim wykonasz te podstawowe czynności (wybór scen, efekty, napisy, podkład dźwiękowy). witam ponownie, dzięki za odpowiedź, ale to niestety nie takie proste. Chcę zrzucać poprzez złącze USB (tylko takowy kabel posiadam) po włożeniu kabla i włączeniu pisze, że znaleziono nowy sprzęt itp. Sciągnąlem sterowniki do systemu i wszystko się zainstalowało poprawnie - "To urządzenia działa poprawnie" tylko że soft dostępny z kamerą, jak również znaleziony na stronie nie mówi nic o połączeniu poprzez USB. Więc jak to mam do cholery przerzucić skoro ten soft który mam nadal "nie widzi" kamery. Zadzwoniłem do JVC Polska z prośbą o radę to usłyszałem, że "Pana dzisiaj nie ma w pracy a nikt innny nie jest kompetentny żeby mi odpowiedzieć" - ŻAŁOSNE !! Może wy pomozecie z jakimś programem co mi to ściągnie przez USB. Mam Windows XP, ale nie ma tam Windows Mvie Maker - to kolejny problem, ale najpierw chciałbym zrzucić materiał to jest najważniejsze.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759 |
Powinieneś mieć Windows Movie Maker. Sprawdź w: C:\Program Files\Movie Maker\moviemk.exe
Co do zrzucenia materiału, to nie pomogę, bo się na tym nie znam. Poszukaj for dyskusyjnych o kamerach cyfrowych, a jestem przekonany, że ktoś będzie wiedział.
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,372
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,372 |
ja nie wiem bo nei mam kamery cyfrowej tylko analogową...ale czy przypadkiem nie działa ona w podobny sposób jak aparaty cyfrowe? skoro podłącza do USB i się instaluje..to może system ją widzi jako oddzielne urządzenie i można po prostu przekopiować pliki na dysk?
bo sam soft (WMM)to służy raczej do obróbki a nie ściągania
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759 |
Wątpię, bo podejrzewam, że kamera Mitula jest na kasety DV (jak większość kamer). W aparacie masz kartę pamięci, dlatego możesz swobodnie kopiować na dysk.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 19,866
Villain
|
|
Villain
Dołączył: Aug 2004
Posty: 19,866 |
jest na DV tak jak pisze Zbigniew więc niestety nie działa tak jak aparaty. Kiedyś wcześniej koiowałem przez złącze WiFi i jakoś działało, ale teraz mam innego kompa no i nie mam tamtego kabla, chyba do cholery USB 2,0 ma wystarczającą przepustowość żeby działało normalnie i pozwoliło zrzucić film na dysk. Paranoja normalnie  ale dzięki mimo wszystko za uwagę, jak ktoś coś wymyśli to będę wdzięczny, jutro zadzwonię do super serwisu JVC i Pan Zbyszek, czy Staszek może mi doradzi :PPP
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300 |
Jak zrobić rozwijane menu na stronie www? żeby było tak: najeżdżam na pole, a tu wyświetla mi się dalsze "sub menu"? Wie ktoś?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311 |
Wpisz "dhtml menu maker" w google.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 8,807
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 8,807 |
javascriptem tez to mozna spokojnie zrobic
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300 |
javascriptem tez to mozna spokojnie zrobic może i można. ale jak?
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2002
Posty: 1,209
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Nov 2002
Posty: 1,209 |
czy ten pendrive bedzie dzialal z windowsem Vista ?? czy musi wyraznie pisac ze dziala z vista ?? bo w wiekszosci jest tylko XP, dzieki za pomoc bo gosc mi nie odpisuje na maila  a chce szybko kupic pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2002
Posty: 1,209
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Nov 2002
Posty: 1,209 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 16,479
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2004
Posty: 16,479 |
mam windows 2000 raiders mozesz podac nazwe tego programu Ja w prawdzie robilem to innym programem gorszym,ale w ostatnim wydaniu Komputer Świat Ekspert jest podobny program ale duzo lepszy do szyfrowania dyskow wszelkiej masci Cryptic Disck 2.4 -pelna wersja
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 6,244
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 6,244 |
Witam.
Kupiłem nowy monitor 19" i mam problem. Maksymalna rozdzielczość jaką mogę ustawić to 1280x1024. Zainstalowałem sterowniki do monitora i najnowsze do grafiki. Co jeszcze mogę zrobić aby zmienić rozdzielczość?
Czy może to być przyczyna karty graficznej. Bardzo proszę o pomoc.
Wszystko wydaje mi się takie ogromne, a stoły pokerowe nachodzą na siebie.
Pozdrawiam.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2004
Posty: 1,668
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jan 2004
Posty: 1,668 |
Jezeli jest to monitor LCD to nic, rozdzielczosc 1280x1024 jest jego rozdzielczoscia natywna, wiec tym samym nie uzyskasz wiekszej.
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|