Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 15 z 25 1 2 13 14 15 16 17 24 25
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759
Dzięki za info.

Bonus: Unibet
Dołączył: Mar 2003
Posty: 801
A
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 801

Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
P
addict
addict
P Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
Originally Posted by birek
I tu ujawnia się jedna z niewielu przewag UE nad USA laugh

jedna z BARDZO WIELU... poczytaj trochę o współczesnym rozwoju reszty świata (w tym UE, Chiny...) i niedorozwoju USA ostatnich 5 lat.

Zawsze sie mowilo o liberalizmie USA, a tu widac ze nie tylko w kwestii hazardu, ale wielu innych Europa góruje nad USA. w ameryce za wiele lobby ma wpływy na polityków i swoje interesy, a w europie jest bardziej rozłożone i nie ma takich wpływów by zmieniać idee i założenia Brukseli.

Dołączył: Mar 2007
Posty: 74
G
journeyman
journeyman
G Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 74
Biszop to szmata!!! Pierdolona suka głupi frajer który myśli że jest wielkim guru!!! Pierdolony oszust!!

Dołączył: Jul 2006
Posty: 34
B
newbie
newbie
B Offline
Dołączył: Jul 2006
Posty: 34

Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Nie rozumiem.
Może źle myślę, ale czy naprawdę legalizacja zakładów wzajemnych jest takim strasznym krokiem, na który nikt się nie chce zgodzić (w sensie pełnej legalizacji, żadnych monopoli)?
Nie dość, że będą duże wpływy do budżetu, to łatwiej bedzie można to kontrolować...

Dołączył: Nov 2003
Posty: 928
old hand
old hand
Dołączył: Nov 2003
Posty: 928
Originally Posted by papa_smerf
Originally Posted by birek
I tu ujawnia się jedna z niewielu przewag UE nad USA laugh

jedna z BARDZO WIELU... poczytaj trochę o współczesnym rozwoju reszty świata (w tym UE, Chiny...) i niedorozwoju USA ostatnich 5 lat.

Zawsze sie mowilo o liberalizmie USA, a tu widac ze nie tylko w kwestii hazardu, ale wielu innych Europa góruje nad USA. w ameryce za wiele lobby ma wpływy na polityków i swoje interesy, a w europie jest bardziej rozłożone i nie ma takich wpływów by zmieniać idee i założenia Brukseli.

mógłbyś rozwinąć swojA myśl?

co czytałeś ostatnio na temat niedorozwoju USA w ciagu ostatnich 5 lat? chętnie poczytam. gdzie jeszcze Europa góruje nad USA? (poza słabnacym dolarem/wzmacniajacym się Euro).

Dołączył: Feb 2006
Posty: 617
B
addict
addict
B Offline
Dołączył: Feb 2006
Posty: 617
Originally Posted by micha$
Nie rozumiem.
Może źle myślę, ale czy naprawdę legalizacja zakładów wzajemnych jest takim strasznym krokiem, na który nikt się nie chce zgodzić (w sensie pełnej legalizacji, żadnych monopoli)?
Nie dość, że będą duże wpływy do budżetu, to łatwiej bedzie można to kontrolować...

Nie o rozumienie tu chodzi ale o pieniądze.

A monopole to już maja ZUS, NFZ itp.
(to jest dopiero hazard ...)

Do nadinterpretacji słowa hazard przyczyniaja się też
buki, które niechętnie oddzielają zakłady sportowe od gier i kasyna.
Czy jest jakiś buk w którym można zadeklarować "organiczną niechęć" do pokara itp. ?
Ja nie znam. A wiem, że w przypadku włamu jest to potencjalne zagrożenie umożliwiając wyprowadzenie kasy.








Dołączył: Jul 2006
Posty: 34
B
newbie
newbie
B Offline
Dołączył: Jul 2006
Posty: 34
I jeszcze w sprawie uregulowań prawnych dotyczących hazardu,
Dzisiaj chciałem zapłacić za kupon Lotto kartą i okazało się, że nasze prawo tego zabrania(!!!). Podobno jest to zawarte w ustawie. Czyli władza chce zapobiegać uzależnieniu się od hazardu - nawet od totolotka laugh . Tylko nie wiem co ma tu zmienić zakaz płacenia kartą w kiosku z lottomatami?

Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
P
addict
addict
P Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
no to bez zmian, Unia coraz mocniej naciska i zmusza kraje członkowskie do otwarcia rynku a PIS po swojemu, czyli bez mózgów:

Rząd tka sieć na sieć

W przygotowywanej nowelizacji ustawy o grach losowych i zakładach wzajemnych oprócz paru kuriozalnych zapisów znajdziemy całkiem poważne i, nie oszukujmy się, robiące wrażenie, represje. Represje dla podmiotów urządzających nielegalny hazard internetowy oraz dla samych grających.



Po krótce sprawa e-hazardu po wejściu nowelizacji w życie wyglądać będzie tak: monopol na taką działalność ma Państwo, które wykonywać go będzie przy pomocy jednoosobowej spółki Skarbu Państwa. Najprawdopodobniej Totalizatora Sportowego.

Sam monopolista obłożony zostanie szeregiem ograniczeń oraz obowiązków. To jedno. Drugie zaś to to, co ustawodawca przewidział dla operatorów, którzy nie bacząc na wspomniany monopol, swoje usługi by jednak polskim graczom oferowali. Na ten temat dość wyczerpujące dane znajdziemy w rozbudowanym artykule 48 ustawy.

Na temat hazardu internetowego traktują podpunkty c, d i e tegoż artykułu. A w nich czytamy, że po pierwsze, "[...] Pracownicy szczególnego nadzoru podatkowego, funkcjonariusze policji i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego mają prawo do monitorowania urządzeń, o których mowa w art. 7a [czyli urządzeń gromadzących i przetwarzających informacje- przyp. B.B.] i mogą wystapić do odpowiednich organów państw należących do Europejskiego Obszaru Gospodarczego o współpracę przy monitorowaniu takich urządzeń w tych państwach, jeżeli będą mieli uzasadnione podejrzenie, że na tych urządzeniach są urządzane lub prowadzone gry internetowe z naruszeniem ustawy.

3. Banki mają obowiązek analizy transakcji, których okoliczności wskazują na popełnienie czyny, o którym mowa w art. 107 i 109 kodeksu karnego skarbowego [ w skrócie- chodzi w nich o to, że Polak nie może brać udziału w zagranicznym hazardzie- przyp. B.B.] i zawiadomić o tym fakcie organ wykonujacy szczególny nadzór podatkowy wraz ze wszystkimi danymi o posiadaczu rachunku.

Potem jest jeszcze o blokowaniu rachunków, konfiskacie środków na nich i inne groźby. Jak więc widać, robi się nieprzyjemnie. Bo wedle dzisiejszego prawa za granie w zagraniczny hazard mozna pójść nawet na 2 lata do pudła...

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
I po co sie denerwowac takim artykułem.Nie predzej jak w przyszłym roku cokolwiek wejdzie w życie to jedno a po drugie nie ma szans aby weszła ona w takim kształcie gdyż do znudzenia można przypominać korzystne dla graczy wyroki trybunału europejskiego w tej sprawie oraz wolnego przepływu handlu i usług w UE....czyli jak dla mnie to dalej cool.A tak przy okazji mała dygresja....jeśli chodzi o karę śmierci to nie wolno bo w Unii zakazane....a e-hazard wolno zakazać mimo że w Unii jest dozwolony..parodia. Pozdro for all i wysokich wygranych.

Dołączył: Jul 2005
Posty: 4,496
G
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
G Offline
Dołączył: Jul 2005
Posty: 4,496
papa, mozesz podac zrodlo?
dzieki

Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812

Dołączył: Jul 2006
Posty: 34
B
newbie
newbie
B Offline
Dołączył: Jul 2006
Posty: 34
Tylko, że autor tego artykułu mówi o planach rządu sprzed wyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Wtedy takie brednie mogli ludziom wciskać jako straszak, teraz mamy czarno na białym - wg prawa wspólnotowego takie represje są bezprawne.

Dołączył: Mar 2003
Posty: 801
A
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 801

Polska to zawsze musi się wyróżnić ... nie mogą uchwalić takiej ustawy żeby nie było bubla prawnego, żeby było zgodne z prawem europejskim, żeby ludzie byli zadowoleni itp. ciekawe co na to RPO, stowarzyszenie Koliber i w późniejszym czasie ETS ...

Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
P
addict
addict
P Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
Originally Posted by birek
Tylko, że autor tego artykułu mówi o planach rządu sprzed wyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Wtedy takie brednie mogli ludziom wciskać jako straszak, teraz mamy czarno na białym - wg prawa wspólnotowego takie represje są bezprawne.

niby jakie PRZED? na pewno PO 2 wielkich wyrokach w tej sprawie (wszystkie na korzysć buków w necie), a jeśli PRZED to tylko ten wyrok Stan Jamesa wygrany z Włochami albo ten Ladbrokes wygrany z Danią. Ogólnie MUSIELI i WIEDZĄ jak stoi i czego chce Unia, a i tak paprają sprawe celowo.

Jakie rok AGASSI ?! Ustawa ma szanse wejsc jeszcze w tym pol roczu w sejmie a potem w ciagu 6 tygodni senat i prezydent, a to bedzie formalnością przy obecnym układzie sił skoro pomysł na to z pis. Potem 2 miechy i wchodzi w życie na jesień na przykład...

Wiadomo, ze nie mogą i BEDĄ MUSIELI to zmieniac po nakazie KE, ale co z tego że nie mogą i wiedzą o tym? przykładów bez liku od branży samochodowej po majtki, nie mogli a jednak robili buble prawne bedąc członkiem Unii.

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Bez obrazy papa smerf...ale ale twoje posty w tym temacie sa paranoiczne....wystarczy taką ustawe zaskarżyć do TK co na pewno zrobi PO albo SLD i po temacie. Birek ma racje.A nawet teraz jakby mogli komus cos zrobić to każdemu graczowi co chociaż raz przelał kase od buka na konto bankowe walneli by kare bo mają niezbity dowód w postaci wyciągu z konta bankowego. A czemu nikt jeszcze nie beknął ....to sobie odpowiedz sam. Ciekawe co na to goście co grają po kilka tysiaków na zakład czyli tacy co pisuja w temacie o limitach i wielkiej kasie...raczej w portki nie robią. Pozdro i wysokich wygranych.

Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Akurat PO czy SLD zaskarży tę ustawę do TK smile Nie wiem czy nawet skrytykują - pewnie tylko dla zasady, bo sami zrobiliby podobną. Nie ma co liczyć opozycję w tej kwestii, kiedy u władzy było SLD wypowiedzi MF na temat hazardu w sieci były przynajmniej równie ostre a plany równie śmiałe tyle, że nie starczyło czasu na ich realizację. Zarówno w PiS-ie jaki w PO czy SLD są ludzie, którzy chcieliby zalegalizować grę w sieci na modłę brytyjską ale mają oni za małą siłę przebicia.

Co do KE to byłbym bardziej ostrożny w ocenach. Sprawa prawdopodobnie zostałaby rozstrzygnięta na naszą korzyść ale przykład Włoch, Niemiec, Francji, Holandii i kilku innych krajów pokazuje, że takie historie mogą ciągnąć się latami. Rządy tych państw na razie niewiele sobie robią z ostrzeżeń KE czy wyroków.

Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Zresztą nie oszukujmy się, na obronie gry w sieci za dużo można przegrać, żeby jakaś partia otwarcie z tym wystąpiła. Pamiętam jak kiedyś na pierwszej stronie "Dziennika" pojawił się news jakoby PiS miał rzekomo zalegalizować bukmacherkę online. Od razu posypały się słowa-klucze "pranie brudnych pieniędzy", "szara strefa", i "jaskinie hazardu" (moje ulubione). Następnego dnia ukręcono sprawie łeb, PiS wycofał się ze wszystkiego. Tą samą kartą mógłby teraz zagrać rząd i opozycja zrobi wszystko, żeby nie dać mu do tego okazji.

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Powiem to tak. Ja sie tym ich straszeniem nie przejmuje. W koncu nawet PIS nie jest aż tak głupi by olać tak duże dochody no i darmowy sponsoring choćby naszych piłkarzy recznych czy futbolistów a biedny toto-loto to już praktycznie większości graczy loto i nie trzeba być ekonomistą aby zakumać że taki monopol gówno da a nie zyski więc postarszą postraszą a i tak pójdą w końcu na rękę innym bukmacherom bo to budżetowi da kupe kasiory a Pis potrzebuje kasy na zachcianki koalicjantów...a co do PO to sie mylisz bo akurat oni są z wolnym rynkiem i konkurencją a dzisejsza SLD to tez już formacja która próbuje myśleć europejsko bo wie że inaczej zdechnie.

Strona 15 z 25 1 2 13 14 15 16 17 24 25

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
8 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, Lukasz111, alfa, Sensei, burbon, aker, betowiec, 11kera11), 3,177 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,799
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1