|
|
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,135
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,135 |
Kiedy rusza oficjalny sezon? 1 Kwietnia?.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 64
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Mar 2005
Posty: 64 |
a tak napisalem, pamietam w zeszlym sezonie zawsze obstawialem przed tym jaki pojawil sie temat na dany dzien wiec troche to nie pewne bylo  Ostatnio wyslalem kilka listow do klubow MLB i np: Kansas City odpisalo, ze mam wypelnic formularz: https://secure.mlb.com/kc/fan_forum/pocket_schedule.jsp Orientujecie sie czy jesto to darmowe? I jak mozna kupic pamiatki z roznych klubow? bo z takich sklepow to przesylka jest droga, kiedys po takim liscie Seattle przyslali mi plakat, naklejki itp ...
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
@SJS Tak, 1 kwiecien Mets@Stl @Briseur Szukaj na e bay, bo sklep internetowy MLB jest cholernie drogi. mozna znalezc tanie dobre ciuchy 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 64
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Mar 2005
Posty: 64 |
Mam wielka prosbe, moglby ktos na szybko przeanalizowac te typy? Niestety musze wyjechac i wracam dopiero we wtorek, wiec nie bede mial dostepu do internetu przez ten czas, a chce zasiegnac opinii eksperta  TB - NYY (Kazmir, Pavano) BOS - KCR (Schilling, Meche) OAK - SEA (Haren, Hernandez) TEX - LAA (Millwood, Lackey) CHC - CIN (Zambrano, Harang) PIT - HOU (Duke, Oswalt) ARI - COL (Webb, Cook) bede wdzieczny, pozdrawiam.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 478
addict
|
|
addict
Dołączył: Nov 2005
Posty: 478 |
Podczas zeszlorocznego sezonu bardzo czesto korzystalem z stat baw-u http://betandwin.enetpulse.com/?s=6&lang=en&live=true&g=all. Podoba mi sie sposob ich prowadzenia przejrzystosc przede wszystkim, latwy wglad to seri 10 spotkan, ale teraz zauwazylem ze leca w kulki z wynikami w tyche seriach 10 spotkan. W tabeli jest wszystko ok. Co myslicie o tym? Czy czasami sie nie myle? Jesli macie jakies podobne statystyki to bede bardzo wdzieczny za podanie ich adresu na forum. Pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
www.covers.com [ covers.com] Wchodzisz na zakladke MLB a potem rozdklad jazdy danego dnia. Nastepnie poszczegolne spotkania i masz cos takiego [ covers.com] 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 478
addict
|
|
addict
Dołączył: Nov 2005
Posty: 478 |
dzieki bardzo 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2004
Posty: 1,209
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jun 2004
Posty: 1,209 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2006
Posty: 1,756
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Dec 2006
Posty: 1,756 |
Zna ktos jakies ciekawe zagraniczne stronki z typami na MLB?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 478
addict
|
|
addict
Dołączył: Nov 2005
Posty: 478 |
A mozecie mi wytlumaczyc o co chodzi w ERA u pitchera? Rozumiem ze to jest jakas staystyka jak rzuca dany pitcher, ale nie rozumiem czy dobrze jak jest wysokie czy niskie (chyba to pierwsze  )
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Im nizsza tym lepiej  Choc mozna miec i wmiare wysoka i dobry bilans W-L  Z dzału przyklejonego: RA - Earned Run Average - statystyka dla pitchera, jest to ilość punktów przeciwko niemu zdobytych przez drużynę przeciwną z JEGO winy (czyli ilość zawodników drużyny przeciwnej która dobiegła z powrotem do bazy matki zdobywając punkt w momencie gdy narzucającym jest własnie dany pitcher) pomnożona przez ilość inningów w meczu (z reguły 9) podzielona przez ilość inningów w którym on był narzucającym.. Jeśli punkt został zdobyty w wyniku błędu zawodnika dużyny broniącej (w tym samego pitchera tzw. error) nie wlicza się go do ERA. Przykład: Dzisiejszy mecz Detroit - Kansas kończy się wynikiem 7-4. Mecz trwał 9 inningów, Jeremy Bondermann narzucał w 5 inningach i pozwolił drużynie przeciwnej w tym czasie na zdobycie 2 punktów, ERA wyniesie wtedy: 2*9/5= 3,60... Z tego widać im wyższe ERA tym zawodnik gorzej gra..
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2007
Posty: 273
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Oct 2007
Posty: 273 |
Witam wszystkich, potrzebuję stronkę (jeśli takowa istnieje) w wynikami MLB z sezonu 2001 i wcześniejszych (2000,1999,1998...). Interesują mnie wyniki poszczególnych drużyn w wyżej wspomnianych sezonach. Jeśli, ktoś mógłyby podać namiary na jakaś stronkę byłbym bardzo wdzięczny. pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2007
Posty: 273
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Oct 2007
Posty: 273 |
dzięki za pomoc Ghost, miałem trochę problemów ze znalezieniem odpowiedniego działu na tej stronie, ale koniec końców udało mi się...
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 18
stranger
|
|
stranger
Dołączył: Jan 2006
Posty: 18 |
a ja mam pytanie odnośnie kursów wystawianych na mecze MLB, chodzi mi tutaj o ML a więc w formacie amerykańskim np +150
Jakiś czas temu szukałem stronek z archiwalnymi kursami spotkań MLB, i jeden z użytkowników forum zaproponował mi stronę covers.com Oczywiście na tej stronie są archiwalne kursy jednak jedyne co znalazłem to np na daną drużynę w całym sezonie. Zależałoby by mi aby również podane były kursy podane na przeciwnika. Wiadomo mogę wejść na stronę z archiwalnymi kursami przeciwnika, ale z racji tego że chcę sobie przygotować statystyki z kilku ostatnich lat zajęło by mi to dobry kawał czasu. I tutaj moja prośba - czy znacie jakąś stronkę gdzie w jednym miejscu poza kursem na daną drużynę będzie również kurs na przeciwnika, ewentualnie znacie może dokładną lub prawie dokładną zależność jaka zachodzi pomiędzy przeciwnymi kursami. Wiadomo różny bukmacher różnie wystawia. W wyrównanym meczu kurs jest +110 -110 a więc w ok 1,91 - bynajmniej taki można założyć. A jak to się ma z innymi kursami - może jest jakaś zależność, zależy mi na tym bo napisanie jednej ogólnej formuły ( nawet z kilkoma przedziałami) jest znacznie łatwiejsze i szybsze niż sprawdzanie każdego spotkań z osobna. Z góry dziękuję za pomoc. Jeżeli uda mi się dzięki temu opracować statystyki i jakiś w miarę pewny system grania to na pewno się zrewanżuję.
Pzd
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507 |
Ktory z tych bukmacherow nie robi zwrotow w przypadku zmiany pitchera
Unibet Expekt Bwin Bet365
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2007
Posty: 3,584
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2007
Posty: 3,584 |
Małe doprecyzowanie. W bet365 możesz sobie zaznaczyć ( przynajmniej tak było w poprzednim sezonie), że masz zwort w przypadku innego Start Pitchera. Bo chyba chodzi o SP Tobie. A można było także wybrać, że w przypadku innego SP zakład jest normalnie ważny. MLB nie grałem nigdzie poza bet365, expektem i bwinem. Więc nie pomogę. Pozdr.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507 |
A w expekcie i bwin robia zwroty przy zmianie start pitchera?
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2007
Posty: 3,584
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2007
Posty: 3,584 |
bwin i exp nie wnikają kto jest przewidywanym Start Pitcherem a kto wyjdzie ostatecznie. No a w bet365 można wybrać sobie jak się chce. Czy zwrot, czy liczony normalnie.
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|