|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 54
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Apr 2006
Posty: 54 |
Czy do wykonywania tego zawodu potrzebne są jakieś uprawnienia, certyfikaty lub zdane egzaminy państwowe? Jeśli tak to jakie i kto je robi ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 54
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Apr 2006
Posty: 54 |
Nie chodziło mi o kurs, który można zrobić tylko o coś co jest konieczne, żeby wykonywać ten zawód. Na studiach od przyszłego semestru mogę wybrać rachunkowość i zastanawiam się czy po skończeniu studiów będe mógł podjąć pracę w tym kierunku czy jeszcze będę musiał zdobywać dodatkowe kwalifikacje, żeby wogóle myśleć o szukaniu pracy w tym zawodzie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 54
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Apr 2006
Posty: 54 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
ja jestem głównym ksiegowym , zawod jak zawod , mnie daje utrzymanie , jesli nie lubisz grzebac w przepisach , to daj sobie z nim spokoj POZDRO ELDO
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 1,364
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Apr 2005
Posty: 1,364 |
ja jestem głównym ksiegowym , zawod jak zawod , mnie daje utrzymanie , jesli nie lubisz grzebac w przepisach , to daj sobie z nim spokoj POZDRO ELDO A jaka uczelnie i jaki kierunek/specjalnosc skonczyles??
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
ja jestem głównym ksiegowym , zawod jak zawod , mnie daje utrzymanie , jesli nie lubisz grzebac w przepisach , to daj sobie z nim spokoj POZDRO ELDO A jaka uczelnie i jaki kierunek/specjalnosc skonczyles?? o sporo lat temu Akedemie Ekonomiczną we Wrocławiu rok 1992, kierunek bankowośc , praca w bankach jakies 10 lat , potem certyfikaty ksiegowe , no i jestem Głownym Ksiegowym od 3 lat , osobiscie nie znam głownego ksiegowego prosto po skonczeniu studiow , zawod ten wymaga doswiadczenia , no i ta odpowiedzialnosc , w swietle przepisow prezes odpowiada znacznie w wezszym zakresie od glownego ksiegowego , ktory za wcale nie za przekrety , ale za na przyklad za nie dopatrzenie moze powedrowac do kicia, no ale patrząc z drugiej strony główny ksiegowy nigdy nie bedzie bezrobotny  POZDRO ELDO
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 54
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Apr 2006
Posty: 54 |
Ja też nie licze na zostanie zaraz po studiach głównym księgowym chciałem tylko wiedzieć co trzeba mieć aby ten zawód wykonywać. A w tym zawodzie podoba mi się właśnie to, że bezrobocie raczej w nim nie grozi.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300 |
ja jestem głównym ksiegowym , zawod jak zawod , mnie daje utrzymanie , jesli nie lubisz grzebac w przepisach , to daj sobie z nim spokoj POZDRO ELDO Jak duża firma, to na bank do pomocy jest E&Y, PWC, Deloitte, KPMG, HLB lub "moja" malutka firma. A wtedy: problem -> telefon do firmy -> firma się meczy  Co tydzień widuję się z głównymi księgowymi z baaardzo dużych firm z mojej okolicy i oni anie nie są jacyś super rozgarnięci, ani nie lubią grzebać w przepisach. Od tego mają ludzi i firmy zewnętrzne 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2002
Posty: 835
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2002
Posty: 835 |
ja jestem głównym ksiegowym , zawod jak zawod , mnie daje utrzymanie , jesli nie lubisz grzebac w przepisach , to daj sobie z nim spokoj POZDRO ELDO Jak duża firma, to na bank do pomocy jest E&Y, PWC, Deloitte, KPMG, HLB lub "moja" malutka firma. A wtedy: problem -> telefon do firmy -> firma się meczy  Co tydzień widuję się z głównymi księgowymi z baaardzo dużych firm z mojej okolicy i oni anie nie są jacyś super rozgarnięci, ani nie lubią grzebać w przepisach. Od tego mają ludzi i firmy zewnętrzne  Jak zna życie to napewno mówisz o firmach gminnych i państwowych gdzie wszyscy to kolesie z nominacji
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2004
Posty: 738
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Jan 2004
Posty: 738 |
[/quote] Jak zna życie to napewno mówisz o firmach gminnych i państwowych gdzie wszyscy to kolesie z nominacji [/quote] 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2004
Posty: 738
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Jan 2004
Posty: 738 |
ELDO nie czarujmy sie,że "Z nominacji"  a kiedy ona była ta nominacja  kto cie nominował  chyba ze ktos z rodziny  to rozumie to nie pisz, ze przyadkowo 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300 |
ja jestem głównym ksiegowym , zawod jak zawod , mnie daje utrzymanie , jesli nie lubisz grzebac w przepisach , to daj sobie z nim spokoj POZDRO ELDO Jak duża firma, to na bank do pomocy jest E&Y, PWC, Deloitte, KPMG, HLB lub "moja" malutka firma. A wtedy: problem -> telefon do firmy -> firma się meczy  Co tydzień widuję się z głównymi księgowymi z baaardzo dużych firm z mojej okolicy i oni anie nie są jacyś super rozgarnięci, ani nie lubią grzebać w przepisach. Od tego mają ludzi i firmy zewnętrzne  Jak zna życie to napewno mówisz o firmach gminnych i państwowych gdzie wszyscy to kolesie z nominacji Jedna to firma państwowa, a druga na bank w sporej części prywatna. Dokładnie w jakiej - nie wiem. I to nie są firmy "gminne"
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
widze ze temat żyje  głownym ksiegowym trudno zostac z nominacji , bo trzeba sie znac dobrze na przepisach i na rachunkowosci no i miec odpowiednie predyzpozycje do tego zawodu był vakat na to stanowisko zgłosiłem sie , mialem papiery , doswiadczenie i zdobylem je , a swoj zawod lubie , bo zawsze interesowało mnie to jak "przepływaja" pieniadze  #odgdog , no to widziales raczej kiepskich głownych ksiegowych , o ja natomiast w swoim zyciu widzialem o wiele wiecej kiepskich prawnikow niz kiepskich glownych ksiegowych , moze dla tego , ze duzo prawnikow jest wlasnie z nominacji  POZDRO i miłego łykendu
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 1,531
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Aug 2005
Posty: 1,531 |
ja jestem głównym ksiegowym , zawod jak zawod , mnie daje utrzymanie , jesli nie lubisz grzebac w przepisach , to daj sobie z nim spokoj POZDRO ELDO A jaka uczelnie i jaki kierunek/specjalnosc skonczyles?? o sporo lat temu Akedemie Ekonomiczną we Wrocławiu rok 1992, kierunek bankowośc , praca w bankach jakies 10 lat , potem certyfikaty ksiegowe , no i jestem Głownym Ksiegowym od 3 lat , osobiscie nie znam głownego ksiegowego prosto po skonczeniu studiow , zawod ten wymaga doswiadczenia , no i ta odpowiedzialnosc , w swietle przepisow prezes odpowiada znacznie w wezszym zakresie od glownego ksiegowego , ktory za wcale nie za przekrety , ale za na przyklad za nie dopatrzenie moze powedrowac do kicia, no ale patrząc z drugiej strony główny ksiegowy nigdy nie bedzie bezrobotny  POZDRO ELDO Widze, ze kolega jest po tej samej uczelni co ja  Tylko ja z 10 lat pozniej  Ja szesc dlugich lat pracowalem jako ksiegowy.. zajebista robota jak ktos ma predyspozycje.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 129
member
|
|
member
Dołączył: Nov 2005
Posty: 129 |
lepiej swoje biuro rachunkowe założyć
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
lepiej swoje biuro rachunkowe założyć mozna , ale ja wole 8 godzin ,a potem "relax take it easy " 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 129
member
|
|
member
Dołączył: Nov 2005
Posty: 129 |
Eldo szczęściarzu, tez bym tak chciał :-) ale jak za 2 lata skoncze studia to pracy pewnie nie znajde, wiec trzeba bedzie myslec o czyms innym, wiec moze biuro rachunkowe
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|