Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 6 z 9 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Dołączył: May 2006
Posty: 1,375
veteran
veteran
Dołączył: May 2006
Posty: 1,375

DZIEŃ 24


progresja 9

etap 1

NY METS-MILWAUKEE 2 ---> 1.85 mad

HOUSTON-ARIZONA 1 ---> 1.70 grin



AKO : 2.83

STAWKA : 1j .


pozdrawiam rekiny i płotki bukmacherki

Bonus: Unibet
Dołączył: May 2006
Posty: 1,375
veteran
veteran
Dołączył: May 2006
Posty: 1,375

dziś wolne ma houston a gra tylko milwaukee .

tak więc dziś jest dzień na odpoczynek .

Dołączył: May 2006
Posty: 1,375
veteran
veteran
Dołączył: May 2006
Posty: 1,375
DZIEŃ 25


progresja 9

etap 2


HOUSTON - S. FRANCISCO 1 --->

PHILADELPHIA - MILWAUKEE 2 --->


AKO : 2.

STAWKA : 2j .

kursów na razie nie znam a muszę już wyjść .

wbiję je po 23 .

2 etap aktualny


pozdrawiam rekiny i płotki bukmacherki

Dołączył: May 2006
Posty: 1,375
veteran
veteran
Dołączył: May 2006
Posty: 1,375
DZIEŃ 25


progresja 9

etap 2

już z kursami


HOUSTON - S. FRANCISCO 1 ---> 1.74

PHILADELPHIA - MILWAUKEE 2 ---> 1.78


AKO : 2.78

STAWKA : 2j .


pozdrawiam rekiny i płotki bukmacherki

Dołączył: Sep 2005
Posty: 582
addict
addict
Dołączył: Sep 2005
Posty: 582
Originally Posted by Gandhi
Policzyłem twoją progresję z punktu widzenia rachunku prawdopodobieństwa. Żeby cię nie załamywać, przyjąłem, że buk nie nalicza żadnej marży. Czyli tak naprawdę pójdzie znacznie gorzej.

[Linked Image]

Piszesz, że zakładasz maks. 8 stopni progresji. Z wyliczeń wynika, że szansa na znalezienie się na 9 stopniu wynosi 3,9% (czyli 1 na 26 serii spowoduje twoje bankructwo). Wiedząc, że średnia długość serii to 2,93 kupony, otrzymujemy, że gracze grający ten system będą bankrutować statystycznie po 75 kuponach.

A teraz mniej zabawnie - jeśli przyjąć, że buk ma 10% marży, to szansa na trafienie meczu po kursie 1,73 (twoja średnia) wynosi 52%. Po podobnych wyliczeniach jak wyżej wychodzi, że statystycznie bankructwo nastąpi po około 43 kuponach.

[Linked Image]

Tak więc powodzenia - jesteś w połowie drogi do bankructwa (choć już raz byłeś bardzo blisko).

Wszystko ekstra, ale jest jedno "ale". Progresja ma to do siebie, ze czym wiekszy poziom to szansa na zakonczenie jest wieksza. I w tym jednym elemencie Twoje dywagacje zawodza (wiem, ze liczysz tylko z punktu widzenia rachunku prawdopodobienstwa), teoria, a rzeczywistosc to dwie rozne sprawy smile

Dołączył: May 2006
Posty: 1,375
veteran
veteran
Dołączył: May 2006
Posty: 1,375
DZIEŃ 25


progresja 9

etap 2

już z kursami


HOUSTON - S. FRANCISCO 1 ---> 1.74 grin

PHILADELPHIA - MILWAUKEE 2 ---> 1.78 mad


AKO : 2.78

STAWKA : 2j .


pozdrawiam rekiny i płotki bukmacherki

Dołączył: Jan 2007
Posty: 695
G
addict
addict
G Offline
Dołączył: Jan 2007
Posty: 695
Quote
Wszystko ekstra, ale jest jedno "ale". Progresja ma to do siebie, ze czym wiekszy poziom to szansa na zakonczenie jest wieksza. I w tym jednym elemencie Twoje dywagacje zawodza (wiem, ze liczysz tylko z punktu widzenia rachunku prawdopodobienstwa), teoria, a rzeczywistosc to dwie rozne sprawy smile
To właśnie jest największe oszustwo progresji. Gracze sobie wmawiają, że jak nie było już remisu od 10 meczy, to szansa na remis wzrasta. A to po prostu bzdura na kółkach. Nie ma to żadnego praktycznego uzasadnienia. Czy jeśli stojąc na drodze obserwujesz przejeżdżające samochody i już przejechało 10 samochodów w kolorach innych niż czerwony, to czy to zwiększa prawdopodobieństwo, że następy już będzie czerwony? Czy jak masz 3 synów, to następna musi być córka? Czy jak minęły cię na ulicy 4 brunetki, to następna musi być blondynka?

Dołączył: Nov 2006
Posty: 2,055
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2006
Posty: 2,055
W odniesieniu do płci kolejnego dziecka to mamy 50% szansę trafienia(pod warunkiem ,że nie jest to ciąża bliźniacza bo wtedy sprzyjają nam 2z3=66% z możliwych rozwiązań:2 chłopców,2 dziewczynki,mikst=para mieszana...)-w przeciwieństwie do koloru następnego przejeżdzającego samochodu.
Pozdrawiam.

Dołączył: Sep 2005
Posty: 582
addict
addict
Dołączył: Sep 2005
Posty: 582
Originally Posted by Gandhi
Quote
Wszystko ekstra, ale jest jedno "ale". Progresja ma to do siebie, ze czym wiekszy poziom to szansa na zakonczenie jest wieksza. I w tym jednym elemencie Twoje dywagacje zawodza (wiem, ze liczysz tylko z punktu widzenia rachunku prawdopodobienstwa), teoria, a rzeczywistosc to dwie rozne sprawy smile
To właśnie jest największe oszustwo progresji. Gracze sobie wmawiają, że jak nie było już remisu od 10 meczy, to szansa na remis wzrasta. A to po prostu bzdura na kółkach. Nie ma to żadnego praktycznego uzasadnienia. Czy jeśli stojąc na drodze obserwujesz przejeżdżające samochody i już przejechało 10 samochodów w kolorach innych niż czerwony, to czy to zwiększa prawdopodobieństwo, że następy już będzie czerwony? Czy jak masz 3 synów, to następna musi być córka? Czy jak minęły cię na ulicy 4 brunetki, to następna musi być blondynka?

A czy Ty grasz progresja?

Nie ma to żadnego praktycznego uzasadnienia. - a czy musi byc? Rachunek prawdopodobienstwa bierze w lep w pewnych momentach, ktos poprostu musi wygrac i wygrywa w koncu. Czyz nie jest tak?

Czy jeśli stojąc na drodze obserwujesz przejeżdżające samochody i już przejechało 10 samochodów w kolorach innych niż czerwony, to czy to zwiększa prawdopodobieństwo, że następy już będzie czerwony? Czy jak masz 3 synów, to następna musi być córka? Czy jak minęły cię na ulicy 4 brunetki, to następna musi być blondynka? - ale jak to sie ma do progresji? Sport, a takie sprawy jak tutaj podajesz sa z soba zupelnie nie zwiazane i nie uwarzam ich jako dobry przyklad. Moze w pracy magisterskiej bardz innej podobnego typu sie sprawdzaja...

Kiedys na Badanaich Operacyjnych moj wykladowca pokazywal problem zakorkowania Aleji w Krakowie. I pokazal jak mozna obliczy ile samochodow sie miesci i takie tam rozne rzeczy z dwoch perspektyw. Jedna to matematyka, gdzie wszystko jest idealne i podporzadkowane wzorom, nic nie moze byc inaczej niz w teorii. A druga to realistyczna, gdzie mamy zruznicowanie, odstepy i rozne "dziwne rzeczy", ktore zdarzaja sie w rzeczywistosci.

Teoria, a praktyka to dwie rozne sprawy wink

Dołączył: Jan 2007
Posty: 695
G
addict
addict
G Offline
Dołączył: Jan 2007
Posty: 695
Originally Posted by artc86
A czy Ty grasz progresja?
Nie, nie gram.
Originally Posted by artc86
Nie ma to żadnego praktycznego uzasadnienia. - a czy musi byc?
Oczywiście, że musi być uzasadnienie. Zamierzasz ryzykować duże pieniądze tak po prostu na czuja? To życzę powodzenia.
Originally Posted by artc86
Rachunek prawdopodobienstwa bierze w lep w pewnych momentach, ktos poprostu musi wygrac i wygrywa w koncu. Czyz nie jest tak?
Nie, rachunek prawdopodobieństwa nie bierze w łeb. Rachunek prawdopodobieństwa bierze to pod uwagę, że ktoś w końcu musi wygrać i wygra. Rachunek prawdopodobieństwa pomaga nam oszacować, jaka jest szansa, że stanie się to wtedy, kiedy byśmy chcieli.

Grając progresję nie masz nieograniczonych funduszy. Kolega tutaj przyjął, że wystarczy mu na 8 poziomów. Doszedł już raz do szóstego. Jak myślisz, możliwe jest dojście do 7? Oczywiście, że tak. Grając dostatecznie długo natrafisz kiedyś na czarną serię, która cię spłuka z pieniędzy.

Rachunek prawdopodobieństwa pokazuje, że w przypadku progresji więcej niż połowa osób zbankrutuje zanim podwoi pieniądze. Oczywiście trafią się szczęściarze, którzy potroją swoją kasę zanim czarna seria ich dopadnie. Ale RYZYKO JEST WIĘKSZE OD ZYSKÓW.

Originally Posted by artc86
Czy jeśli stojąc na drodze obserwujesz przejeżdżające samochody i już przejechało 10 samochodów w kolorach innych niż czerwony, to czy to zwiększa prawdopodobieństwo, że następy już będzie czerwony? Czy jak masz 3 synów, to następna musi być córka? Czy jak minęły cię na ulicy 4 brunetki, to następna musi być blondynka? - ale jak to sie ma do progresji? Sport, a takie sprawy jak tutaj podajesz sa z soba zupelnie nie zwiazane i nie uwarzam ich jako dobry przyklad.
To była odpowiedź na kompletnie nieprawdziwe stwierdzenie, że jeżeli dane zdarzenie się nie wydarzyło ileś razy z rzędu to szansa na jego zajście rośnie. Nic bardziej mylnego! Tak się nie dzieje czy to komunikacji samochodowej, w narodzinach dzieci, w sporcie czy w każdej innej dziedzinie życia.

Gdyby chociaż było jakieś uzasadnienie tego, np. w przypadku gry na zwycięstwo jakiejś drużyny - jeśli zespół przegrał x meczy z rzędu to można sobie myśleć, że w następnym będą bardziej zmobilizowani i będą się bardziej starać (choć to też wątpliwe)... ale w przypadku takich np. remisów? Czy uważasz, że jak drużyna nie zremisowała x meczy pod rząd, to w następnym meczu będą grać podświadomie na remis? Czy jest jakaś rozsądna przesłanka by tak myśleć?

I ostatnia rzecz - pomysł gry na progresję istnieje od wielu dziesiątek lat, dziś u buków, kiedyś w totka. Gdyby progresja była skutecznym sposobem na wygrywanie, to rozniosłoby się to błyskawicznie. Totolotek i bukmacherzy poszliby z torbami. Powstawałyby fundusze progresyjne, gdzie ludzie by wpłacali pieniądze, a fundusze by grały nimi w ten sposób.

Ale tak niestety nie jest...

Dołączył: Jul 2003
Posty: 1,124
M
old hand
old hand
M Offline
Dołączył: Jul 2003
Posty: 1,124
1. A co progresja nie rozniosło się błyskawicznie? Myślisz,że totolotek traci na tych co grają płaską stawką, a zyskuje na tych co się próbują odegrać zwiększając stawkę, a nie dodając kolejne spotkanie? Oczywiście, że bukmacherom przeszkadza progresja. Każdy fundusze progresyjny można zablokować limitami. I buki z tego korzystają.

2. A co do tych samochodów. To dzieci w podstawówce wiedzą, że jeżeli mamy np. 10000 samochodów czerwonych i np. 5 samochodów czarnych to po każdym przejechaniu samochodu czerwonego prawdopodobieństwo, na kolejny czarny wzrasta, z po przejechaniu czarnego maleje. Co nie przekłada się na typowanie meczy, bo to sport a nie matematyka. I nie wszystko da się wyliczyć.

3.Ja rozumiem, że @djviejo gra tylko osiem poziomów, żeby właśnie nie zbankrutować. I nie liczyłem tego dokładnie ale być może już zarobił pieniądze, które pozwolą mu bezboleśnie paść na ósmym poziomie. Poza tym ten temat był razczej tematem do testów niż takim z rodzaju "grajcie to co ja - będziecie milionerami"

4. Niepotrzebnie zaśmieciliście(my) tak fajny temat.

A tak trzymając się głównego wątku tematu. @djviejo mógłbyś dokładniej napisać, czym kierowałeś się dobierając akurat Houston i Milwaukee?

Pozdrawiam

Dołączył: Jan 2007
Posty: 695
G
addict
addict
G Offline
Dołączył: Jan 2007
Posty: 695
Originally Posted by MarcoviaMarki
1. A co progresja nie rozniosło się błyskawicznie? Myślisz,że totolotek traci na tych co grają płaską stawką, a zyskuje na tych co się próbują odegrać zwiększając stawkę, a nie dodając kolejne spotkanie? Oczywiście, że bukmacherom przeszkadza progresja. Każdy fundusze progresyjny można zablokować limitami. I buki z tego korzystają.
Sądzę, że totolotek i buki zyskują i na tych z płaską stawką i na tych z progresją. Limity można ominąć graniem u wielu bukmacherów. Owszem, progresja rozniosła się dość szybko. I teraz pytam - jeśli progresja rozniosła się tak szybko i przynosi zyski, to dlaczego wszyscy tego nie grają i buki z torbami nie poszły? Gdybym ja miał taki pewny sposób, to na pewno podzieliłbym się nim z moimi znajomymi i gralibyśmy to nie przejmując się innymi systemami. A ja nie słyszałem, żeby ktoś się dorobił znaczących pieniędzy na progresji. Jest to system na tyle podstępny, że wygrywa się na tym MAŁE pieniądze przez pewien czas. Im bardziej asekuracyjna progresja, tym dłużej można wygrywać, ale stosunkowo mniejsze pieniądze. Dlatego też każdy, kto zaczyna, przez pewien czas otrzymuje pewien mały zysk i się cieszy naganiając innych, by w końcu wtopić całość pieniędzy.

Originally Posted by MarcoviaMarki
To dzieci w podstawówce wiedzą, że jeżeli mamy np. 10000 samochodów czerwonych i np. 5 samochodów czarnych to po każdym przejechaniu samochodu czerwonego prawdopodobieństwo, na kolejny czarny wzrasta, z po przejechaniu czarnego maleje. Co nie przekłada się na typowanie meczy, bo to sport a nie matematyka. I nie wszystko da się wyliczyć.
Misiu kolorowy, dzieci w podstawówce wiedzą, że liczba samochodów jest na tyle duża, że można pominąć wyczerpywanie się samochodów w konkretnym kolorze. Wyciąganie takiego argumentu jest o tyle od rzeczy, że w sporcie drużyny NIE mają jakiejś ograniczonej puli remisów czy innych rezultatów, w których możnaby się zmieścić.

Originally Posted by MarcoviaMarki
Ja rozumiem, że @djviejo gra tylko osiem poziomów, żeby właśnie nie zbankrutować. I nie liczyłem tego dokładnie ale być może już zarobił pieniądze, które pozwolą mu bezboleśnie paść na ósmym poziomie. Poza tym ten temat był razczej tematem do testów niż takim z rodzaju "grajcie to co ja - będziecie milionerami".
Otóż właśnie prowizja buka sprawia, że prawdopodobieństwo bankructwa jest większe, niż podwojenia swoich pieniędzy, co wyliczyłem w powyższych tabelkach. I dlatego progresje są na dłuższą metę nieopłacalne.

Dołączył: Sep 2005
Posty: 582
addict
addict
Dołączył: Sep 2005
Posty: 582
A ja nie słyszałem, żeby ktoś się dorobił znaczących pieniędzy na progresji. - jest taki Pan w dziale NHL wink Moze slowo dorobil jest zle uzyte (gdyz nie znam go osobicie i nie wiem co tam dokladnie), ale gra to juz latami.

Nie, nie gram. - nie chce, zeby to zabrzmialo z wyzszosci lub niegrzecznie, ale jesli nie grales to nie masz pojecia o czym piszesz wink Teoria, a praktyka to dwie rozne sprawy i po prostu suche teoretyzowanie ma sie nijak do rzeczywistosci. A w tym przypadku mamy jeszcze progresje gdzie mamy zaloznie bardzo dlugoterminowe. A mozna grac np. na win w serii w MLB. Jesli jestes juz obyty z tym i niewiele potrafi Cie zaskoczyc to wyjdziesz z kazdej opresji w progresji, ale trzeba miec duzo doswiadczenia ooo Nie koniecznie szczescia tongue

Pozdrawiam i zycze powodzenia smile

Dołączył: May 2006
Posty: 1,375
veteran
veteran
Dołączył: May 2006
Posty: 1,375
DZIEŃ 26


progresja 9

etap 3



HOUSTON - S. FRANCISCO 1 ---> 1.7

PHILADELPHIA - MILWAUKEE 2 ---> 1.9


AKO : 2.90

STAWKA : 4j .


pozdrawiam rekiny i płotki bukmacherki

Dołączył: May 2006
Posty: 1,375
veteran
veteran
Dołączył: May 2006
Posty: 1,375
Originally Posted by djviejo
DZIEŃ 26


progresja 9

etap 3



HOUSTON - S. FRANCISCO 1 ---> 1.7 grin

PHILADELPHIA - MILWAUKEE 2 ---> 1.9 mad


AKO : 2.90

STAWKA : 4j .


pozdrawiam rekiny i płotki bukmacherki

Dołączył: May 2006
Posty: 1,375
veteran
veteran
Dołączył: May 2006
Posty: 1,375
DZIEŃ 27


progresja 9

etap 4



HOUSTON - S. FRANCISCO 1 ---> 1.55

PHILADELPHIA - MILWAUKEE 2 ---> 1.7


AKO : 2.37

STAWKA : 8j .


pozdrawiam rekiny i płotki bukmacherki

Dołączył: May 2006
Posty: 1,375
veteran
veteran
Dołączył: May 2006
Posty: 1,375
DZIEŃ 27


progresja 9

etap 4



HOUSTON - S. FRANCISCO 1 ---> 1.55 mad

PHILADELPHIA - MILWAUKEE 2 ---> 1.7 grin


AKO : 2.37

STAWKA : 8j .


pozdrawiam rekiny i płotki bukmacherki

Dołączył: May 2006
Posty: 1,375
veteran
veteran
Dołączył: May 2006
Posty: 1,375
DZIEŃ 28


progresja 9

etap 5


Milwaukee Brewers - Minnesota Twins 1 ---> 1.55

Houston Astros - Texas Rangers 1 ---> 1.7

AKO : 2.37


STAWKA : 16 j.


pozdrawiam rekiny i płotki bukmacherki

Dołączył: May 2006
Posty: 1,375
veteran
veteran
Dołączył: May 2006
Posty: 1,375
DZIEŃ 28


progresja 9

etap 5


Milwaukee Brewers - Minnesota Twins 1 ---> 1.55 mad

Houston Astros - Texas Rangers 1 ---> 1.7 mad

AKO : 2.37


STAWKA : 16 j.


pozdrawiam rekiny i płotki bukmacherki

Dołączył: May 2006
Posty: 1,375
veteran
veteran
Dołączył: May 2006
Posty: 1,375
dzisiaj dzień wolny .

houstony zbierają siły na jutro.

Strona 6 z 9 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
10 zarejestrowanych użytkowników (Lukasz111, betowiec, rymoholik, rafal08, Sensei, $-man, latajaca_holenderka, alfa, JelineK, ANZELMO), 2,575 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,356
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1