|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232 |
Mediatel mnie zainteresowal ale juz zdazyl wybic. Chociaz on po takich spadkach mogl zrobic oszukane wybicie. Juz wczesniej takie rzeczy robil. MSX dzis sprzedalem po 11.30. Niby nie jest zly ale zupelna cisza wokol spolki. Niby sprzedaja udzialy w spolkach ale zero informacji na temat kontraktow itp. Wskaznikowo bardzo dobrze ale mogliby troche wiecej zarabiac na dzialalności operacyjnej.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2002
Posty: 835
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2002
Posty: 835 |
Nie wiem jak wy ale ja chyba przejde powoli w waluty bo coś kiepsko widze przyszłość.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012 |
Mam takie pytanie: czy ktos zna stronke na ktorej jest podane kalendarium debiutow gieldowych? Ja jakos szukam i nie moge znalezc a teraz tez czasu nie mam na szukanie. Wiec moze ktos wie? http://www.gieldowe.pl/emisje_pierwotne.phpWojtek
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232 |
Nie wiem jak wy ale ja chyba przejde powoli w waluty bo coś kiepsko widze przyszłość. Ja chyba zaczne sie przygotowywac do gry na Forexie. Bo ta hossa nam sie kiedys skonczy. Wczesniej tez sprobuje kontraktow na GPW ale tak delikatnie ...
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
Wreszcie panowie jakies rozsądne decyzje,zobaczycie wreszcie jak wygląda prawdziwa gra i w jakim szaleńczym tempie przybywa (ubywa) kasy na koncie.
Rivex - na WIG20 mozesz grac tez na platformie X Trade,krótkie pozycje notowane sa teraz z dodatnim swap wiec to kolejny atut do gry na spadki.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252 |
witam po okresie przerwy! szczerze mówiąc ja również zaczynam coraz bardziej myślećo forexie.... ale jako że doświadczenia praktycznego u mnie kompletnie brak to... co polecacie dla poczatkujących? bo dotychczas odstraszala mnei sama perspektywa gry na forexie jako że tam większość przegrywa (?) no i to dopiero jest ''wyższa szkoła jazdy''... jeśli chodzi o akcyjki to po sprzedaży jago (zarobiłem na nich sporo ale samo zakończenie zdecydowanie mnie rozczarowało) nie angażuje się mocno i czekam z wolną gotówką.... moje spostrzeżenia: może jeszcze warto zagrać na elku pod walne , mimo sporego wzrostu - to tam jeszcze może dziać się duuuzo i skup pood walne a potem (jesli dobrze pojdzie) moze byc dalszy marsz w górę... 14nfi mam pod ścisłą obserwacją, tylko ciekawe czy trafię w moment przed wystrzałem  sadze że trzeba też mieć mostki EXP i ZAB na uwadze w ogole zadziwia mnei fasing.. wpierw myślalem ze 'zatrzyma'' się na 30. potem na 40 a on leci w górę wciąż. podobnie polna ładnie przędzie a co sądzicie o sanwilu i ibsystem? ehh obecnie studia zabierają mi czas i niweczą moją karierę giełdową 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2002
Posty: 835
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2002
Posty: 835 |
ehh obecnie studia zabierają mi czas i niweczą moją karierę giełdową  Też kiedyś miałem takie odczucia  ale spokojnie jeszcze wszystko przed tobą
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012 |
Ja na razie jestem optymistą. Nie wiem na jak dlugo ale widac, ze coraz wiecej ludzi jest zainteresowanych zarabianiem na gieldzie bezposrednio albo przez TFI. Patrzac chocby na mbank.com.pl to 5 funduszy fidac, ze nawet te ktore mialy po 20% zysku przez ostatnie 2 miesiace dalej sa chetnie kupowanie (ja sie powaznie zastanawiam czy ich nie sprzedac). To jezscze troche potrwa, nie wiem jak dlugo. Poza tym wzrost (moze nie az taki) jest uzasadniony sytuacja gospodarcza, pieniedzmi z UE, poprawa koniunktury w wielu branzach, mozliwa ekspansja Polskich firm poza granice, dostepnoscia kredytow itd. Nie jest tak jak w 1994 gdzie ped kupowania akcji nie mial za duzego uzasadnienia w sytuacji gospodarczej. Czekam na zwrot kasy po redukcji Investors BiR i kupie jeszcze troche akcji.
Jesli chodzi o Forex to tez sie do tego przymierzam szczegolnie jesli by rzeczywiscie weszla ustawa banujaca buki internetowe. Czy znacie jakiegos dobrego tradera do ktorego mozna wplacic przez Moneybookers? Zastanawialm sie tez nad obligacjami ktore mozna kupic przez MB - wydaje sie, ze dosc pewne 8% na rok mozna wziac ale to chyba za nudne kupic i trzymac ;-)
Wojtek
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2002
Posty: 835
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2002
Posty: 835 |
Jesli chodzi o Forex to tez sie do tego przymierzam szczegolnie jesli by rzeczywiscie weszla ustawa banujaca buki internetowe. Czy znacie jakiegos dobrego tradera do ktorego mozna wplacic przez Moneybookers? Zastanawialm sie tez nad obligacjami ktore mozna kupic przez MB - wydaje sie, ze dosc pewne 8% na rok mozna wziac ale to chyba za nudne kupic i trzymac ;-)
Wojtek Możesz dać linka do MB a obligacje albo coś napisać na ten temat? Obligacjami też można obracać i mieć trochę więcej jak te 8% chociaż chyba w tym przypadku lepiej robić to kontraktami(Jak można) Mam jeszcze pytanie do tych, którzy bawią się w mBanku w handel funduszami. Ile trwa rzeczywiste kupno i sprzedaż jednostek uczestnictwa? 1-2-3 dni ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012 |
http://www.moneybookers.com/app/directory.pl?c=FINANCE&dl=ALLi z tego http://www.bizvisory.com/Nie wiem co to jest warte ale jakas mozliwosc zainwestowania z MB jest. Co do TFI w Mbank to zalezy kiedy skladasz zlecenie. Jak rano to szybko przekazuja do agenta i kupujesz na drugi dzien albo za 2 dni. Jak po poludniu czy wieczorem to 2-3 dni. Potwierdzenie listem przychodzi sporo pozniej ale nie tak dlugo jak np. z Investorsa FIZ gdzie czekalem ponad miesiac. Nie wiem jak ze sprzedaza ale pewnie podobnie. Spekulowac raczej trudno ale kupuje sie bardzo wygodnie. Wojtek
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2002
Posty: 835
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2002
Posty: 835 |
BIZVISORY provides unmissable investment opportunities in Government Paper, Commercial Paper and Mutual Funds in emerging East African Markets in Tanzania, Kenya and Uganda.
Jak dla mnie za duża egzotyka chociaż fakt że Tanzania rozwija się w bardzo szybkim tempie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792 |
Widze znowu smetne tony na forum  Zaczyna sie ta sama gadka ze hossa sie niedlugo skonczy. Juz to przerabiacie panowie ktorys raz z rzedu. Nie lepiej siedziec na dupie z akcjami i tylko patrzec jak rosna (czasem spadaja, ale na drugi dzien rosna za 2och...) Wczorajszy debiut noble banku... Ponad 50 % zysku i wy mowicie ze nikt nie chce kupowac? Moze troche za nisko dali cene emisyjna no ale tak czy siak ludzie chca kupowac i maja za co...Ludzie maja duzo pieniedzy i coraz bardziej chca je inwestowac na GPW poprzez TFI a co za tym idzie po jakims czasie p3ewnie zaczna sami inwestowac w akcje. Ja jakos nie widze zadnej paniki. W USA to samo jest dobrze mimo nie najlepszych danych z niektorych sektorow, gielda rosnie az milo... Wlasnie mam pytanie do was kiedy wchodzi na gielde ten austriacki developer? Bo zapomnialem jak on sie nazywal a tez bym chcial w niego wejsc. Jesli chodzi o moje spolki to chyba czas sprzaedawac kolastyne bo ile moze rosnac 'takie cos' chociaz znajac nasza gpw to sprzedam i bedzie tak jak z zurawiami heh. JEszcze mysle co zrobic z MSX bo denerwuje mnie okrotnie. Reszta spolek mysle ze OK  Aha kupilem tak jak pisalem wczesniej TVN bo mysle ze warto juz w niego wchodzic, sprzedam kolastyne i cos jeszcze pewnie dokupiena dolku tego tvnu jak oczywsiscie dolek bedzie w najblizszym czasie jakis wiekszy 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
[quote=Eska Wczorajszy debiut noble banku... Ponad 50 % zysku i wy mowicie ze nikt nie chce kupowac?
[/quote]
Niezupełnie 50% zysku,raczej 50% wzrostu zapominasz o redukcji ponad 92%.
A tak wogóle to ciekawe jak rozwinie sie ich kariera na naszej giełdzie, poki co to mają dopiero jeden oddzial działający z górą dwa tygodnie. Pewnie akcjonariusze licża na dobrą rękę Czarneckiego.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012 |
Przy okazji tematu redukcji: Co sadzicie o kredycie na emisje akcji w M-banku? Czy warto podpisywac umowe czy lepiej poszukac innego biura? Nie ukrywam, ze o wiwle wygodniejsze jest dla mnie kupowanie wszystkiego (TFI, lokaty, akcja na gieldzie i w ofertach) w jednym miejscu ale akurat kredyt moze miec bardzo duze znaczenie i tu bylbym sklonny zalozyc rachunek gdzie indziej.
Wojtek
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
U mnie (ING Securites) najczesciej lewar wynosi 1:5 , stosunkowo więc niewiele , przy lepszych spólkach dają 1:15 - 1:20.Plusem natomiast jest ze odsetki naliczją dopiero od przydziale papierów.
Swego czasu najwyzsze lewary dawał Getin, dochodzily prawie do 1:100 więc rozejrzyj sie tam jak to wygląda aktualnie. Nie zapomnij jednak o kosztach takich kredytów, je tez trzeba porównac, nie tylko wysokosc lewarowania.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792 |
Ja akurat na tym sie nie znam bo nie kupuje akcji na kredyt i nigdy tego nie zrobie  dardaw - ale ja mowie o tym ze kupujesz na otwarciu a nie o wczesniejszych zapisach na noble Widac idziemy za stanami z rekordami dzisiaj 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012 |
Ja akurat w przypadkach kiedy mozna sie bylo spodziewac pewnego zysku i duzej redukcji (PKN Orlen) kupowalem na max lewar i wydaje mi sie, ze teraz tez lepiej tak zrobic i kupic akcje za cala przeznaczona na to sume a po redukcji zaraz splacic kredyt niz kupic 8% akcji ktore sie chcialo. Kredyt M-banku: http://mbank.com.pl/inwestycje/emakler/memisja.html#a3Pewnie nie bedzie mi sie chcialo na razie szukac gdzie indziej ale tu jest malo wygodne to, ze trzeba podpisywac umowe w Centrum Finansowym mBanku a tych jest dosc malo. Wojtek
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792 |
No ladna sesyjka znowu  TVN prawie 4 % - niezly wynik jak na ta spolke dobrze ze w nia wszedlem i dzisiaj jeszcze dokupilem z rana. Sprzedalem kolastyne. Reszta spolek moich tez ok. LTX wkoncu ruszyl prawie 7 % pojechal. STX juz po 7,3 - jestem juz niezle zariobiony na tej spolce ale nie sprzedaje - trzymam na dlugi termin. Noble tez dzisiaj sprzedalem...
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252 |
ja dziś w trakcie sesji kupiłem lzps. wróciłem do butów... eh ladną cene juz wyśrubowali ale tym razem naprawde sie szykuje INFO dzis lub jutro, zreszta jutrzejsza konferencja spólki jest potwierdzona
dlatego nawet dla spekuły to łakomy kąsek bo jutro może otworzyć się luką i być pompowane.. ja wziąlem zobaczymy co będzie jutro
obecnie nie mam zbytnio czasu więc nawet w srednioterminowe inwestycje sie nie bawie, czemu nie sprzyja tez zbytnia wegetacja gpw (choc moze dzis sie cos ruszy)
szeroki rynek wyglada poztywnie, jutro wazny dzien u jankesow jak to w kazdy 1 piatek miesiaca....
zobacze jeszcze ale byc moze jutro wyjde z butow i wcisne kase w elka bo w poniedzialek walne (troche ryzykowna opcja bo moze bujac w obie strony) ale ''kto nie ryzykuje nie pije szampana''
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252 |
oooo własnie elek podal info że rewident wydal opinie wiec jutro na elw pompowania ciag dalszy, z tym że poniedzialkowe walne to może byc dopiero kolejny stopien do wzrostów Stormm ?? 
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|