Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 38 z 41 1 2 36 37 38 39 40 41
Dołączył: Jun 2001
Posty: 4,102
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2001
Posty: 4,102
No właśnie . I po co 37 stron schizy smile

Bonus: Unibet
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
1. Albo likwidacja Totomixu, Profa, STSu, Milenium, itd.

2. Albo wyjście z Unii Europejskiej.

Inaczej nie da się "legalnie" ograniczać swobodę działalności na unijnym rynku, co zresztą pokazał przykład Włoch.

Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
P
addict
addict
P Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
tak jak mówie Conrad, tylko że obie drogi są niewykonalne:

1. państwo jest zobowiązane do ochrony istniejących działalności gospodarczych, przepisów i pracodawców (prawo RP i UE - nie wolno likwidować legalnej branży gospodarki, ba trzeba ją chronić)

2. żaden kraj wchodząc do UE nawet nie miał w traktacie punktu o możliwości wyjścia, ta droga jest wg ekspertów po prostu nie brana pod uwagę. Osobiście myślę ze jakby ktoś chciał wyjść z UE to by musial splacać wszystkie fundusze strukturalne, na nowo zamykać granice, zmieniać wiele gałęzi biznesu, zmieniać wiele globalnych ustaw.... niewykonalne - bez dyskusji. Poza tym by musiało być referendum ZA WYJŚCIEM bo Rząd nie ma prawa do takich decyzji strukturalnych, a poza 10% babek rydzyka i LPR nikt by za tym nie głosował.

Przypominam: 78% Polaków w najnowszych sondażach jest zadowolona z UE.

Dołączył: Sep 2005
Posty: 523
S
addict
addict
S Offline
Dołączył: Sep 2005
Posty: 523
nie robcie jaj ze z powodu "glupiej" bukmacherki chlopaki wyjda z UE.

ale tak to jest jak robia cos ludzie ktorzy sie nie znaja i jeszcze za to biora pieniadze..... to tak jak ja bym robil ustawe o paszy dla bydla.

P.S.mysle ze jakbym przysiadl wieczorem to moglbym napisac zarys takiej ustawy ze wszyscy byliby zadowoleni.....

Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
P
addict
addict
P Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
żeby zarobiła polska i unia była szczęśliwa i żeby wszystko było w zgodzie z prawem RP i UE to po prostu trzeba iść tą prostą jedną wytyczną:

- legalne firmy z krajów UE, bukmacherzy, mogą i mają pełne prawo świadczyć usługi w Polsce, dla Polaków w internecie, to po prostu podstawa całej UE i stanowisko prawomocne ETS

Dołączył: Jun 2006
Posty: 1,237
veteran
veteran
Dołączył: Jun 2006
Posty: 1,237
Originally Posted by john
ze tak spytam...cala ta sprawa przesunie sie na wrzesien teraz.. tak...?? shockedco caly kaczysejm jedzie na wakacje?? laugh
Nie byłbym taki pewien Gilowska napiera.

A rząd jak na razie najpierw uchwala a później kombinuje żeby ustawa obowiązywała jak najdłużej mimo jej braku zgodności z konstytucją czy prawem UE.

Sprawa Alicji Tysiąc też pokazuje że PIS jest gotowy zrobić wszystko aby upierać sie przy swoim i zrobić kogoś w trąbę.

Białe jest czarne a czarne Białe to dewiza K*******

Dołączył: Jun 2006
Posty: 1,237
veteran
veteran
Dołączył: Jun 2006
Posty: 1,237
A żeby jechać na urlop to wszystko prawdopodobnie są gotowi przyklepać

Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
P
addict
addict
P Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
niestety ale robert tutaj też ma rację.... ten rząd po prostu nie przestrzega prawa, przepych ustawy co do których są jawne, duże zastrzeżenia, baaa wręcz pewne niezgodności z samą konstytucją...

nawet jakby ta ustawa obowiązywała parę tygodni, w co mimo wszystko nie wierze patrząc od każdej strony na proces legislacyjny tego mega bubla prawnego... to i tak by została szybko zakwestionowana i odrzucona, bo to bardzo pewne po tylu opiniach tylu instytutów, w tym samego UKIE.

oto kilka potwierdzonych przez prawników i konstytucjonalistów niezgodnosci w tym projekci:

1-Niezgodność z konstytucją RP

2-Niezgodność z prawem Unii Europejskiej (m.in. gwarancja swobodnej wymiany usług)

3-Niespójność przepisów (np. zakaz e-hazardu i jednoczesny nakaz jego monitorowania dla Służby Celnej)

4-Niezgodność z innymi ustawami: o praniu pieniędzy, o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z prawem telekomunikacyjnym

5-Dublowanie kompetencji w zakresie nadzoru i kontroli rynku hazardu

6-Nieprecyzyjne definicje stwarzające sytuacje korupcjogenne.

Dołączył: Jan 2007
Posty: 11
T
stranger
stranger
T Offline
Dołączył: Jan 2007
Posty: 11
Wiadomo juz kiedy bedzie głosowanie nad tą ustawą?

Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
G
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
G Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
Originally Posted by tommy190
Wiadomo juz kiedy bedzie głosowanie nad tą ustawą?
ja przewiduje ze w 2012 laugh ale chyba na jesieni! mam nadzieje ze sie nie spreza i nie zdarza przed wakacjami te lenie!! tongue

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Originally Posted by gremlin
Originally Posted by tommy190
Wiadomo juz kiedy bedzie głosowanie nad tą ustawą?
ja przewiduje ze w 2012 laugh ale chyba na jesieni! mam nadzieje ze sie nie spreza i nie zdarza przed wakacjami te lenie!! tongue
ach Wy i te Wasze pierdoły o kosmosie............pierwsze czytanie tej ustawy jest zaplanowane na następne posiedzenie Sejmu czyli 27 28 i 29 czerwca.

Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
P
addict
addict
P Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
czyli ten bubel jednak po konsultacjach (?) międzyresortowych i po odrzuceniu przez UKIE trafił do Sejmu pod czytania ?!?! szoookk.... wstyd mi za tą Polskę, a jeszcze bardziej za taki rząd.

Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Nie wiadomo jednak czy część projektu nas interesująca nie przepadła. Na stronie http://www.sejm.gov.pl/prace/2007r/pos044p.htm mamy

5. Pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o grach i zakładach wzajemnych (druk nr 1782)
- uzasadnia Minister Finansów.


OPIS PROJEKTU:
- projekt dotyczy podwyższenia zryczałtowanej stawki podatku od gier na automatach o niskich wygranych ze 125 euro do 180 euro miesięcznie z jednego automatu


W załączonych plikach też mowa chyba tylko wyłącznie o automatach.

Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
I chyba tak właśnie jest. Ostatnie zdanie "Przedmiot niniejszej regulacji nie jest objęty zakresem prawa Unii Europejskiej". A więc jednak chyba konsultacje międzyresortowe przesądziły o odrzuceniu projektu.

Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
G
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
G Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
Originally Posted by z o R r o
I chyba tak właśnie jest. Ostatnie zdanie "Przedmiot niniejszej regulacji nie jest objęty zakresem prawa Unii Europejskiej". A więc jednak chyba konsultacje międzyresortowe przesądziły o odrzuceniu projektu.
czyli zostanie po staremu tongue i cos co nie jest legalne bedzie legalne wink

Dołączył: May 2007
Posty: 34
A
newbie
newbie
A Offline
Dołączył: May 2007
Posty: 34
Ze strony Sejmowej wynika, że przedstawiony zostanie jedynie projekt zmiany w ustawie dotyczący podwyższenia podatku od gier na automatach. Nie wiadomo co z pozostałymi zmianami, które są niezgodne z prawem UE.

Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
P
addict
addict
P Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
to by sie zgadzało, bo w pewnym momencie to już mi ręce opadły, a wiem że ten (nie)rząd stać na wszystko.... już myslałem że nawet jawnie bezprawne i niezgodne z konstytucją RP i prawem UE ustawy będą przepychane.

Niestety przez te 2 lata rządzenia PIS już nawet w to byłem gotów uwierzyć. laugh

apropo:
jak Polska teraz zerwie szczyt UE, to do granic wytrzymałości doprowadzi wszystkie organy Unijne i kto wie jak to będzie... jakikolwiek drobiazg czy proces w ETS przeciwko Polsce, nie mówie tylko o hazardzie, od razu Polska przegra.... ogólnie to wiadomo jak UE nie lubi obecnego anty-europejskiego rządu Kaczyńskiego (PIS 5/10, Giertych 10/10, Lepper 6/10), bym sie nie zdziwił jakby nawet UE po takim zerwaniu szczytu próbowała po cichu wpływać na dymisje tego rządu, z którym nie mogą się rozwijać i iść do przodu.... niby nikt nie ingeruje, ale jakby polska zerwała te rozmowy, to mnie nie zdziwią kolejne ciche podchody w kierunku nowych wyborów smile

Dołączył: Mar 2007
Posty: 758
W
old hand
old hand
W Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 758
papciu powiedz mi jak mialaby wygladac cicha ingerencja na dymisje rzadu, jakimi środkami, jakimi ludzmi
chcesz moze powiedziec ze sa osrodki medialne i partie polityczne zinfiltrowane przez agenture obcych panstw
powiedz mi co sugerujesz

Dołączył: Feb 2006
Posty: 617
B
addict
addict
B Offline
Dołączył: Feb 2006
Posty: 617
Originally Posted by papa_smerf
to by sie zgadzało, bo w pewnym momencie to już mi ręce opadły, a wiem że ten (nie)rząd stać na wszystko.... już myslałem że nawet jawnie bezprawne i niezgodne z konstytucją RP i prawem UE ustawy będą przepychane.

Niestety przez te 2 lata rządzenia PIS już nawet w to byłem gotów uwierzyć. laugh

apropo:
jak Polska teraz zerwie szczyt UE, to do granic wytrzymałości doprowadzi wszystkie organy Unijne i kto wie jak to będzie... jakikolwiek drobiazg czy proces w ETS przeciwko Polsce, nie mówie tylko o hazardzie, od razu Polska przegra.... ogólnie to wiadomo jak UE nie lubi obecnego anty-europejskiego rządu Kaczyńskiego (PIS 5/10, Giertych 10/10, Lepper 6/10), bym sie nie zdziwił jakby nawet UE po takim zerwaniu szczytu próbowała po cichu wpływać na dymisje tego rządu, z którym nie mogą się rozwijać i iść do przodu.... niby nikt nie ingeruje, ale jakby polska zerwała te rozmowy, to mnie nie zdziwią kolejne ciche podchody w kierunku nowych wyborów smile

MIAŁO BYĆ bez POLITYKI !!!!!!!!!!!!!!!!!

a znów zaczynasz antykacze wątki.

W referendum Polacy głosowali za silną Polską w UE a nie za silną UE w Polsce.








Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
P
addict
addict
P Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
wilczek byłeś na rozdaniu świadectw w przedszkolu to był spokój...

jak cie nie było było wiele ekspertyz i artykułów które jednoznacznie potwierdziły to co ci próbowałem na siłę wbić do mózgu. przeczytaj wszystko jeszcze raz i dopiero zabierz głos.

co do silnej UE: zdecydowanie wolę silną UE niż silną Polskę, jak dla mnie 100% regulacji, prawa może być regulowane przez Bruksele a nasze lokalne rządy tylko jako reprezentacyjne marionetki. Jak widać nie jestem anty-kaczy, bo jak dla mnie również rządy PO czy SLD mogą byc bez mocy... byle Unia była max, max silna bo to jedyna rzecz dotycząca mojej narodowości której obecnie nie muszę się wstydzić w innych krajach.

Strona 38 z 41 1 2 36 37 38 39 40 41

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
10 zarejestrowanych użytkowników (rymoholik, latajaca_holenderka, Sensei, forty, rafal08, Lukasz111, $-man, alfa, burbon, aker), 2,868 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,560
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1