Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Dołączył: Dec 2004
Posty: 688
P
addict
addict
P Offline
Dołączył: Dec 2004
Posty: 688
Witam

Na pewo jest tu wiele przedsiebiorcow z wlasna dzialalnoscia gospodarcza. Chcialbym poznac opinie o w/w produkcie (firma DGCS - produkt: Cafe Firma).
Sluzy on do zarzadzania firma.

http://www.cafefirma.pl link do strony, na stronie takze demo programu

posiada modul ksiegi handlowej, ksiegi przychodow i rozchodow, magazywnowy, oraz dodatkowo delegacje i deklaracje.

Jesli go ktos uzywa moze wypisze wady i zalety programu, ewentualnie co by w nim zmienil. Moze posiadacie inne programy o podobnym profilu, np: firm Insert, Wapro, Komarch czy Prokom.

Bede wdzieczny za wszytskie konstruktywne wpisy

Bonus: Unibet
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,686
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,686
nie wiem jak system,ale nazwa + logo to nei wiem ktos wymyslal,co ono ma wpsolnego z systemami wspomagania?

Dołączył: Dec 2004
Posty: 688
P
addict
addict
P Offline
Dołączył: Dec 2004
Posty: 688
nikt wiecej?

Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,372
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,372
ja jadę na JZK www.jzk.pl [jzk.pl]
i jestem zadowolony - ma więcej niż potrzebuję (ma także wady ale mało istotne)
z tym że nie rozliczam stanów magazynowych więc nei wiem jak się sprawuje ten moduł

Dołączył: Dec 2004
Posty: 688
P
addict
addict
P Offline
Dołączył: Dec 2004
Posty: 688
KeeP mozesz podac wady i zalety JZK?

Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,372
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,372
zalety: prostota, cena, cena/jakość, możliwości, modułowa budowa (można mieć uruchomione tylko te moduły które potrzebujemy - ja np. nie płacę abonamentu RTV wink )

wady: trochę czasem mało intuicyjny (ale to pewnie dlatego że malo używam - kilka faktur na miesiąc zusik i vat 7) gdybym ciągle klikał to bym obcykany był wink
kiedyś się wyrolowałem bo wpisałem wszystkie zakupy miesięczne w module KPiR i już do VAT nie chciał "zassać" a w drugą stronę zasysa wink ale co tam, 30 faktur się kliknie jeszcze raz wink

wada dla mnie najpowazniejsza: wylicza tabelę amortyzacji środka trwałego ale nie importuje automatycznie odpisów do KPiR - co miesiąc trzeba sobie wystawiać dowód księgowy - jak mam amortyzowany jeden ŚT to jeszcze da się przeżyć ale jak kilka to brrr...nei po to się płaci za program zeby coś robić ręcznie

Dołączył: Jul 2005
Posty: 642
P
addict
addict
P Offline
Dołączył: Jul 2005
Posty: 642
A ja korzystam z darmowego programu "Mała księgowość", który był załączony do Rzeczpospolitej jakiś czas temu.

Dołączył: Jul 2005
Posty: 642
P
addict
addict
P Offline
Dołączył: Jul 2005
Posty: 642
Program posiada kpir i rejestr VAT. Oprócz tego posiada jeszcze chyba stany magazynowe, płace i... w sumie dalej się nie zagłębiałem. Dla mnie wystarczający, jak na taką skromną działalność - kilka faktur sprzedaży, jakieś koszty + do tego vat-7 i na to całkowicie mi wystarcza. Nie korzystam z pozostałych funkcji, amortyzacji nie mam bo cały sprzęt wrzuciłem sobie od razu w koszty.

Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
A jaki to sprzęt? Jak wartość powyżej 3 500 zł netto i przewidywany okres używania dłuższy niż rok, to musi być amortyzacja. CHyba, że korzystasz z tej przyśpieszonej amortyzacji, ktora de facto polega na wrzuceniu w koszty (i chyba jeszcze jakieś warunki trzeba spełnić, bo to pomoc "de minimis"). ale w eśt i tak powinna być, bo to dalej jest środek trwały.

Dołączył: Jul 2005
Posty: 642
P
addict
addict
P Offline
Dołączył: Jul 2005
Posty: 642
Cały sprzęt kosztował ze 3 razy więcej niż te 3500, ale zapłaciłem za niego tylko 25% a reszta z dotacji.


Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
7 zarejestrowanych użytkowników (JelineK, rafal08, burbon, forty, Sensei, bukma, latajaca_holenderka), 802 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,289
Posty5,835,638
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1