|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Knockin' On Heaven's Door
|
|
Knockin' On Heaven's Door
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041 |
2 Lipiec 2007 :: E-hazard Serwisy hazardowe popierają KE Bez wątpienia Komisja Europejska wywarła spory nacisk na monopole hazardowe z kilku krajów członkowskich, takich jak: Szwecja, Francja i Grecja. Po poinformowaniu o ostatecznym ostrzeżeniu wydanym przez Komisję wobec takich krajów jak Francja i Szwecja, wiele firm internetowego hazardu wyraziło swoje zadowolenie i poparcie, zachęcając Komisję do czynienia następnych kroków. Mówiąc o ultimatum Komisji, dyrektor wykonawczy serwisu Petter Nylander, stwierdził, że odzwierciedla ono potrzebę modernizacji branży i stworzenia uczciwszego, bardziej odpowiedzialnego rynku hazardowego w Szwecji i Europie. Z kolei brytyjski Ladbrokes, również cieszy się z wydanych ostrzeżeń i zwraca uwagę na poczynania francuskiego monopolisty hazardowego - Euro Millions Lottery, który może sprzedawać swoje kupony w Wielkiej Brytanii, ale utrudnia konkurencji z innych krajów działanie na terenie Francji. Wygląda na to, że Komisja Europejska patrzy na problem monopolistów hazardowych, w ten sam sposób, co prywatne firmy ich konkurentów. Biorąc pod uwagę reakcję Francji i Szwecji po wydaniu ostrzeżeń w 2006, Komisja wydała ostateczne ostrzeżenia, nakazujące obu krajom zmiane swoich ustaw hazardowych, albo sprawa będzie się toczyć przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości. http://www.onlinecasinoconditions.com
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2007
Posty: 11
stranger
|
|
stranger
Dołączył: Jan 2007
Posty: 11 |
Mam pytanie jak wyglada sytuacja z tą ustawą? Czy juz wiadomo kiedy bedzie głosowanie nad nią? Bo jak sie orientuje to sejm teraz bedzie mial miesieczną przerwe wakacyjną. Pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
addict
|
|
addict
Dołączył: Jan 2006
Posty: 590 |
miesieczną przerwe?  7-8 tygodni.....  ten rząd kryminalistów i bliżniaków jest we wszystkim rekordowy. także chyba dopiero najwczesniej pod koniec sierpnia mogą miec pierwsze czytanie tego bubla prawnego o ile w ogole on wejdzie do sejmu w co juz nie wierze, bo nawet prawnicy pokroju Giertych wiedzą że taki bubel zakwestionowany przez tyle urzędów nie ma szans.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 617
addict
|
|
addict
Dołączył: Feb 2006
Posty: 617 |
miesieczną przerwe?  7-8 tygodni.....  ten rząd kryminalistów i bliżniaków jest we wszystkim rekordowy. także chyba dopiero najwczesniej pod koniec sierpnia mogą miec pierwsze czytanie tego bubla prawnego o ile w ogole on wejdzie do sejmu w co juz nie wierze, bo nawet prawnicy pokroju Giertych wiedzą że taki bubel zakwestionowany przez tyle urzędów nie ma szans. W dniu dzisiejszym projekt został ostatecznie "zleperowany"
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 116
member
|
|
member
Dołączył: Jan 2006
Posty: 116 |
koniec koalicji,nowe wybory juz jesienia. parlament bedzie mial rece pelne pracy
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Knockin' On Heaven's Door
|
|
Knockin' On Heaven's Door
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041 |
koniec koalicji,nowe wybory juz jesienia. parlament bedzie mial rece pelne pracy też tak myśle w przypływie radości za każdym razem gdy jest taki ostry zgrzyt w IV RP ale już po kilku minutach widać gołym okiem,że tych debili nawet palenie opon nie wypierd....od koryta i teraz będzie tak samo,w czasie wakacji "kupią" tylu posłów,że na luzie przetrwają do wiosny,a w tym czasie CBA znajdzie haki na wszystkich i pewno na wybory poczekamy te dwa zasrane lata i jeszcze okaże się,że wszyscy z opozycji "biorą" i będą mieć zakaz kandydowania a jak to się nie uda to sfałszują wybory co wcale nie jest żartem w kontekście ostatnich wydarzeń.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963 |
ze smutkiem zgadzam sie z Twoimi sugestiami !- szczegolnie jestem sklonny uwierzyc w to ostatnie w koncu od czego sa w tym panstwie spec sluzby - sfalszowac wybory?? a co to za problem!
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 617
addict
|
|
addict
Dołączył: Feb 2006
Posty: 617 |
ze smutkiem zgadzam sie z Twoimi sugestiami !- szczegolnie jestem sklonny uwierzyc w to ostatnie w koncu od czego sa w tym panstwie spec sluzby - sfalszowac wybory?? a co to za problem! Miało nie być polityki a zrobiło się SF. Tak. SpecSłuzby sklonują członków Komisji wyborczych, wymyślą nową matematyke, zastraszą politycznie poprawnych obserwatorów. Są granice paranoji. Tylko po co je przekraczać. Prosty test na takie teorie: "Dlaczego stolicą rządzi Bufetowa ?" Kilka procent, to przecież nie problem - prawda ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 4,496
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2005
Posty: 4,496 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 116
member
|
|
member
Dołączył: Jan 2006
Posty: 116 |
PiS za wszelka cene bedzie darzyc do systemu monopartyjnego. Zmiana ordynacji wyborczej wyloni jedna sluszna i zwycieska partie. 1 Partia 1 Jeden Narod 1 Wodz.To poczatek konca demokracji w Polsce.Panstwo od poczatku to jest od ukonczenia szkoly stawialo mi klody pod nogi.Brak pracy i mozliwosci dalszego ksztalcenia. Teraz gdy mam prace,to sa to groszowe sprawy.Nie pisalem wczesniej ,ale jestem zawodowym pokerzysta.Dzieki Casinom potrafie calkiem niezle wyciagnac.Na dodatek dzieki grze udalo mi sie odlozyc na studia.A dokladnie studiuje germanistyke.Kolega Grey dodal powyzej link do sytuacji w Czechach.Nie wyglado to optymistycznie.Mialem taki zamiar w razie zakazu gry w Polsce przeniesc sie do sasiednich Czech mam 5 km do granicy.ale w takim ukladzie pozostana tylko Niemcy.Tam demokracja ma sie calkiem dobrze.Angli nie lubie z wielu wzgledow(USA rowniez). Jak Banki mi utrudnia wplacanie to niestety bedzie wyjazd do BRD .A co do Polski to naprawde jest ona w niebezpieczenstwie.Mlode pokolenie przewaznie spedzajace czas przed komputerem.Powinno poczytac troche historii i dowiedziec sie prawdy.Jak konczyly rzady z monopartyjnym modelem rzadzenia.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Knockin' On Heaven's Door
|
|
Knockin' On Heaven's Door
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041 |
10 Lipiec 2007 :: Hazard Interwetten w Czechach
Portal aktualne.cz poinformował, że firma bukmacherska Interwetten ma zamiar wejść na czeski rynek i oferować klientom możliwość zawierania zakładów przez Internet. Zakłady online są w Czechach wciąż bardzo skomplikowanym tematem i interpretacja prawa bywa tu różna. Nie można otrzymać pozwolenia na prowadzenie zakładów online. Mimo to Czesi coraz częściej korzystają z możliwości zawierania zakładów przez Internet ................jak widać bukmacherzy bardzo dobrze znają Swoje prawa w Unii i korzystają z nich mając za sobą kilka korzystnych dla nich wyroków ETS oraz przychylność Komisji Europejskiej a pierdoły rządów,że się nie boją sankcji skończą się raz dwa w momencie gdy Unia dopieprzy kary biedakom z Czech czy Polski.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2007
Posty: 34
newbie
|
|
newbie
Dołączył: May 2007
Posty: 34 |
Inny "kwiatek", z którego MF się wycofał, to kuriozalna regulacja, dotycząca wprowadzonego przez nowelę zakazu e-hazardu. Projekt w pierwotnej wersji zakładał, że dostawca internetu, który nie zastosowałby się do żądania blokady hazardowych stron www i w ten sposób popełniłby dwa przestępstwa karno-skarbowe, mimo to musiałby archiwizować określone dane, czyli: kontynuować popełnianie przestępstw!
Jak to należy rozumieć bo po przeczytaniu tego fragmentu nie wiem z czego wycofał się MF ? Cały artykuł na portalu interia.pl
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 54
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Apr 2006
Posty: 54 |
Nie jest tak źle Panowieta ustawa ma jeden bardzo duży plus. Ministerstwo finansów chyba jednak nie przewidziało yego plusa ale dobrze, że im tak wyszło. Daltego ja jestem prawie szczęśliwy, że ją tak forsują.
Mecz otwarcia na STADIONIE ŚLĄSKIM to będzie jazda. I to dzięki pani Zycie :-)
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 116
member
|
|
member
Dołączył: Jan 2006
Posty: 116 |
a mnie to bawi jak MF forsuje ta ustawe na sile  A internetowe buki planuja wzrost dochodow 0 20% do 2015 roku  Firma twierdzi, że jest optymistycznie nastawiona na przyszłość. „Rynek ciągle ewoluuje. Zakłady on-line z roku na rok notują wzrost o 20-25%. Merrill Lynch, największa firma świadcząca klientom na całym świecie usługi zarządzania inwestycjami, zarządzania ryzykiem i doradcze, prognozuje, że w 2015 r. przyniosą 200 mld €. Interwetten „dodaje gazu”, żeby w przyszłym roku osiągnąć jeszcze większy wzrost, podkreśla Daubek mówiąc o aktualnych planach rozwoju firmy. „Po Polsce i Węgrzech czas na Rumunię i Czechy. Pracujemy również nad podbojem Ameryki Południowej i Centralnej. W II połowie 2007 r. rozpoczynamy pierwszy projekt w Meksyku”. :))))))
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 4,496
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2005
Posty: 4,496 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2007
Posty: 2,138
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Apr 2007
Posty: 2,138 |
Fiskus i wiatraki
Internetowy hazard pozostanie w Polsce nielegalny, choć okazuje się, że jego domniemana społeczna szkodliwość może być mniejsza, niż się powszechnie uważa.
Gdy każdy widzi co innego, patrząc na to samo, trudno oczekiwać zrozumienia. To właśnie jest dziś główną przeszkodą na drodze do legalizacji e-hazardu, czyli rozrywki, która szturmem podbiła internet. W sieciowych pokerach i ruletkach fiskus - nie tylko polski - widzi podejrzany sektor e-gospodarki wymykający się spod państwowej kontroli, a także potencjalne sidła uzależnienia dla obywateli. Właściciele e-kasyn traktują tymczasem swój biznes jako zwykłą rozrywkę dla internautów i, rzecz jasna, okazję do zarobienia góry pieniędzy. W sieci bowiem lepiej sprzedaje się chyba tylko erotyka. Z kolei sami klienci internetowych bukmacherów i kasyn - jak pokazują najnowsze badania - w obstawianiu wirtualnych zakładów dostrzegają przede wszystkim dobrą zabawę. Owszem - za pieniądze, ale przecież za karuzelę w wesołym miasteczku także trzeba płacić.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Knockin' On Heaven's Door
|
|
Knockin' On Heaven's Door
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041 |
24 Lipiec 2007 :: Hazard Antyhazardowy system
Svenska Spel, szwedzka firma hazardowa – operator zakładów sportowych, loterii, pokerroomów, kasyn i bingo ogłosiła, że zamierza wprowadzić inteligentny software, aby zminimalizować uzależnienie od hazardu.
System, stworzony przez szwedzką firmę ICU Intelligence, analizuje zwyczaje każdego gracza w grze: ile pieniędzy wydaje na zakłady, jak często gra i co powoduje, że gra.
System nie jest obowiązkowy i jest zaprojektowany tak, aby kontrolował grę on-line – coraz popularniejszą rozrywkę w kraju, a także zakłady realizowane za pomocą imiennych kart Svenska Spel służących do obstawiania.
Firma ICU, która ma w planach wprowadzenie systemu do kasyn, twierdzi, że testy wykazały, iż system identyfikuje graczy mających problemy z uzależnieniem od hazardu w 90% przypadków.
Svenska Spel utrzymuje, że jeżeli system zapamięta osobę z problemami, zablokuje jej możliwość zawierania zakładów, zmotywuje do weryfikacji zwyczajów w grze i pomoże wyznaczyć limit pieniężny w grze. Spowoduje również, że gracze poddadzą się testowi sprawdzającemu ich uzależnienie od hazardu.
G.D. yogonet.com
........wychodzi na to,że jak się chce to można pozytywnie "inwigilować" graczy on-line i ewentualnie pomóc tym "uzależnionym" a nie zakazywać gry w necie,te nasze depsy z MF powinni brać z nich przykład.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
addict
|
|
addict
Dołączył: Jan 2006
Posty: 590 |
26 Lipiec 2007 :: E-hazard UE stawia ultimatum Francji !
Komisja Europejska nakazała rządowi francuskiemu zmodyfikowanie projektu ustawy o hazardzie internetowym tak, by zezwolić operatorom zagranicznym na wejście na rynek.
Rzecznik Unii Europejskiej, Ton Van Lierop, potwierdził, że Komisja wysłała do Francji „szczegółową opinię” dotyczącą projektu ustawy, w której szczególny nacisk położono na pogwałcenie przez kraj artykułu 49 traktatu UE, odnoszącego się do swobody świadczenia usług.
Van Lierop dodał, że rząd francuski ma teraz miesiąc (do 24 sierpnia) na zmianę projektu ustawy.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220 |
Koncern bukmacherski Bet-at-home.com z siedzibą na Malcie został wczoraj sponsorem drużyny z al. Unii W ofercie firmy, która powstała dziewięć lat temu w Austrii, są głównie zakłady sportowe. Jej logo pojawi się na stadionie przy al. Unii na dwóch dwunastometrowych planszach już przed pierwszym meczem z Polonią Bytom. Kontrakt reklamowy został podpisany na dwa lata, a sportowa spółka wzbogaci się o 300 tys. zł. - Żaden polski klub nie pogardziłby tak korzystną umową - zapewnia Michał Sieczko, szef Sysko Sport Marketing, który pośredniczył w rozmowach między ŁKS, a firmą bukmacherską. Źródło: Gazeta Wyborcza Łódź --- Jak widać firmy bukmacherskie niewiele robią sobie z zapowiedzi wprowadzenia restrykcyjnych przepisów. Co więcej, obserwując obecną sytuacje polityczną w naszym kraju myślę że na ma na to szans (i dobrze!) 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
addict
|
|
addict
Dołączył: Jan 2006
Posty: 590 |
ten rząd to zastraszone marionetki które już wiedzą o swoim końcu po skompromitowaniu ojczyzny. Wyboru przedwczesne są pewne, kwestia tylko kiedy, bo może dopiero wiosną... niestety.
ten projekt to taki bublowy zalążek, że nawet KE ciągle na niego nie reaguje publicznie. Projekt podobnie blokujący, ale we Francji, już kilka razy był pod odstrzałem KE i teraz ma ostateczne ultimatum z deadline. a my? też chce zeby KE nas tak nacisnęła.
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|