|
|
Dołączył: Jun 2001
Posty: 4,102
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2001
Posty: 4,102 |
Chodzi mi oczywiście o kurs w Danii na Lyngby.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2001
Posty: 24,061
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2001
Posty: 24,061 |
Oryginalnie wysłał Maciek: [qb]Chodzi mi oczywiście o kurs w Danii na Lyngby.[/qb] np. Scandic Bookmachers ma takie kursy: 02-12-01 17:00 Lyngby - Brøndby 6.75 4.40 1.30
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2001
Posty: 1,232
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Sep 2001
Posty: 1,232 |
Oryginalnie wysłał WK: [qb]
No tak, ale takich meczow jest sporo. Wczoraj w hokeju przynajmniej kilka (na pewno te dwa ktore postawilem w playoffach) z tym, ze na faworytow.
W pucharze Niemiec tez bylo kilka kursow na przegrane faworytow i remisy sporo za wysokich.
W meczu: 458 19:30 Krefeld - Eisbaren 1.80 jeszcze wczoraj bylo 2,30 :-)
Wlasciwie codziennie mozna znalezc taki mecz gdzie kurs na przegrana faworyta jest sporo zawyzony.
Mysle, ze do wymuszenia surebeta nie trzeba bardzo duzo kasy. Na pewno mniej niz do spekulacji na gieldzie.
Poza tym wydaje mi sie, ze zmiany kursow nie wynikaja z tego, ze buk dochodzi do wniosku ze sie pomylil ale z tego, ze sporo ludzi to zauwaza i stawia na zawyzony kurs.
Jesli ktos z czolowki TT postawi kupon z kilkoma trocha/duzo zawyzonymi kursami to za chwile kursy spadaja. Wg mnie dlatego, ze sporo ludzi to widzi i tak stawia.
A na przyklad na moje kupony z tej edycji play-off ktore tez mialy sporo zawyzone kursy i do tego na faworytow (ktorzy na dodatek wygrali ;-) nikt nie zwraca uwagi i mozna je bylo postawic po takim kursie przed samym meczem.
Wojtek[/qb] Wojtek, masz rację, że takich meczy jest sporo, ale przeważnie nawet po zmianie kursu nie będziesz miał w nich sure bets.(np. Krefeld - Eisbaren tu zapewne nie było sure bet).Mecze gdzie możesz zakładać, że będzie sure bet zdarzają się rzadziej i kurs musi być ewidentnie zawyżony. Do wymuszenia sure bet na pewno potrzeba mniej kasy niż do spekulacji na giełdzie, ale nigdy nie masz pewności, że wymusisz sure bet, bo STS może dać po napływie kolosalnej gotówki na np.1 taki kurs - 1,40 2,70 2,40 (i tak przy x2 ma kupę szmalu to, po co ma dawać tam wtedy atrakcyjny kurs)albo nie zmienić stawek i liczyć na to, że on wygra ten zakład. Teoretycznie można by było w przyszłym tygodniu przeprowadzić doświadczenie na forum: Np. od godziny. 18.00 w środę (musi być po zamknięciu STS) w tym temacie forumowicze podają typ gdzie kurs nie jest bardzo zawyżony. Z wszystkich propozycji wybieramy ten typ który się najczęściej powtarza. Jeżeli taki typ by się udało wspólnie ustalić to wszyscy jak tylko się da najwcześniej a najlepiej by było o 10.00 gramy za sporą kasę (w zależności oczywiście od tego jak pewny wydaję się każdemu ten mecz). Jeśli by było dużo chętnych a typ ten nagłośniony na forum to podejrzewam, że trochę kasy by tam poszło.Gdyby wszyscy solidarnie o 10.00 to grali to może STS by zgłupiał i latał po necie w poszukiwaniu info o meczu bo myślał by, że coś tam się musiało wydażyć. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> Całe te doświadczenie miałoby na celu po prostu pokazać jak dużą grupę grających stanowią forumowicze, bo o wymuszeniu sure bet raczej możemy zapomnieć.Jeżeli by się okazało, że w meczu gdzie kurs nie był zawyżony a oni go, korektowali po naszym obstawieniu to będziemy wiedzieć, że jednak jesteśmy dość znaczącą grupą grających. A jak typ by siadł to i STS-owi dalibyśmy trochę w dupę.
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2001
Posty: 1,232
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Sep 2001
Posty: 1,232 |
Oryginalnie wysłał WK: [qb]
Kurs w STS tym razem na 1 mocno atrakcyjny
Oddset 2.40 2.95 2.05 34% 27% 39% Sportwetten 2.50 3.00 2.30 34% 29% 37%
Wojtek[/qb] Wojtek, nie wziąłeś pod uwagę, że Oddset i Sportwetten naliczają większe marże niż STS. Co widać zresztą po ich kursach bez wyliczania tej marży. A wtedy 1 już nie jest taka atrakcyjna do zagrania.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2001
Posty: 4,102
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2001
Posty: 4,102 |
Saba ,nawet dobry pomysł z tym postawieniem na 1 mecz przez nas wszystkich ,a druga sprawa ,że mało realny. Bo takie kursy na mecze Plymouth i Wattenscheid moim zdaniem wynikały z ewidentnej pomyłki buka. No ale jestem przekonany że na mecz Wattenscheid w Polsce to stawiali tylko forumowicze i nikt po za tym. Więc można byłoby przeprowadzić taki test ale na pewno nie będzie tak że z 6,1 zniżą na 2,2. A pozostaje kwestia wycofania meczu z oferty. Saba dzięki za San Lorenzo. Czy masz jakiś ,,rodzynek'' na ten tydzień czy może już był???
Podziękowania dla Kury .
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2001
Posty: 1,232
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Sep 2001
Posty: 1,232 |
Oryginalnie wysłał Maciek: [qb]Saba ,nawet dobry pomysł z tym postawieniem na 1 mecz przez nas wszystkich ,a druga sprawa ,że mało realny. Bo takie kursy na mecze Plymouth i Wattenscheid moim zdaniem wynikały z ewidentnej pomyłki buka. No ale jestem przekonany że na mecz Wattenscheid w Polsce to stawiali tylko forumowicze i nikt po za tym. Więc można byłoby przeprowadzić taki test ale na pewno nie będzie tak że z 6,1 zniżą na 2,2. A pozostaje kwestia wycofania meczu z oferty. Saba dzięki za San Lorenzo. Czy masz jakiś ,,rodzynek'' na ten tydzień czy może już był???
Podziękowania dla Kury .[/qb] Maciek, masz całkowitą rację. Wcale nie twierdziłem, że ten kurs spadnie, jeżeli byśmy grali mecz o nie zawyżonym kursie.( już na pewno nie na sure bet). A jak by spadł o 0,1 czy 0,2 to by jednak znaczyło, że grono forumowiczów jest jednak coś znaczące. Nawet bym chciał, żeby to był całkiem normalny mecz ze średnim kursem tipex-a. A co do rodzynków to odpowiem Ci tak: Przy analizowaniu oferty i statystyk na dany tydzień są pewne mecze, w których jak zobaczę kurs i formę drużyny to w moich oczach zmieniają one kolor w ofercie na jakiś jaskrawy a czasami nawet wchodzący w czerwień i zaczynam czuć jakieś dziwne ssanie w żołądku. Sięgam po papierosa i przyglądam im się i przyglądam...A potem zostaje już tylko dobór stawki i wizyta do bankomatu. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> Ale w tym tygodniu mi się to nie zdarzyło. Liczę jeszcze na skoki, bo w tamtym tygodniu STS dał dupy ze stawkami na pary (np.Ingebrigsten-Cecon).Jestem właśnie w trakcie zbierania informacji, bo właśnie tu powinien znów dać dupy z kursami. Podejrzewam, że jest to związane z brakiem porównania lub ściągnięcia kursów od innych buków i wystawiają sami (a dużego pojęcia o tym nie mają). Ale nawet jak walną z 1 lub 2 pomyłki to nie będzie można ich nazwać rodzynkiem, bo to sport o za dużym współczynniku losowym (wiatr lub 0,1 s. spóźnione wyjście z progu i dupa)
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2001
Posty: 1,732
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2001
Posty: 1,732 |
Oryginalnie wysłał saba: [qb] Maciek, masz całkowitą rację. Wcale nie twierdziłem, że ten kurs spadnie, jeżeli byśmy grali mecz o nie zawyżonym kursie.( już na pewno nie na sure bet). A jak by spadł o 0,1 czy 0,2 to by jednak znaczyło, że grono forumowiczów jest jednak coś znaczące. Nawet bym chciał, żeby to był całkiem normalny mecz ze średnim kursem tipex-a. [/qb] Mysle, ze warto sprobowac. Zwroccie uwage na mecz z poprzedniekj kolejki LM. Sparta - Real. Podalem ten typ w temacie Champions L. czy jakos tak i sporo ludzi podawalo go potem w roznych tematach. Zwyciestwo Realu bylo uznawana za pewne. Kurs w profie byl na poczatku 1,93 , W STS 2,0. Przed meczem o ile sie nie myle w profie 1,73 w STS 1,8. I o ile na poczatku kursy byly troche nizsze od sredniej swiatowej to pod koniech jedne z najnizszych o ile nie najnizsze. Co ciekawe kurs na Real w wydrukowanej wczesniej ulotce profa byl chyba 2,45 czy 2,35 i spadl w stosunku do tego o jakies 40% co chyba dalo by juz sure beta. Nie wydaje mi sie, ze w takim meczu sie pomylili z kursem tylko duzo ludzi postawilo na Real a malo na Sparte. Z tym, ze na taki mecz na pewno stawialo duzo ludzi nie majacych pojecia o istnieniu naszego forum i nie wiadomo jaki mielismy w tym udzial. Do takigo eksperymentu trzeba by wybrac mecz z jakiejs malo znanej ligi. Tak, zeby "przypadkowi" gracze nie wplyneli na wynik ;-) Wojtek
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2001
Posty: 1,732
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2001
Posty: 1,732 |
Oryginalnie wysłał saba: [qb]
Wojtek, nie wziąłeś pod uwagę, że Oddset i Sportwetten naliczają większe marże niż STS. Co widać zresztą po ich kursach bez wyliczania tej marży. A wtedy 1 już nie jest taka atrakcyjna do zagrania.[/qb] Tak, racja nie zwrocilem na to uwagi. Ale i takk w porownaniu z szansami niemieckich bukow kurs 3 na 1 jest mniej wiecej taki jakby STS nie bral przy tym typie prowizji a bral wieksza przy x i 2.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2001
Posty: 4,102
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2001
Posty: 4,102 |
Przed chwilą przeglądałem strone austraicką Wettpunkta i zaciekawił mnie jeden kurs:
Wettpunkt: Bregenz- Ried 1,7 3,3 3,6
STS: Bregenz- Ried 2.35 2.90 2.85 1.30 1.44
Patrząc na tabele to wolałbym ominąć ten mecz. No ale z drugiej strony jest dość duża różnica między kursem na 1. Możnaby to w sumie posłać . Co wy na to?
|
|
|
|
|
|
Anonymous
Unregistered
|
|
Anonymous
Unregistered
|
wydaje sie ok, ale ostatnie wyniki pomiedzy tymi drużynami: 00/01 0:0,2:3 99/00 1:2,1:4 wydaje sie że Bregenz ma kompleks gości. Ale tez skłaniam sie do zagrania 1 Czy ktoś ma jakieś info na temat kontuzji i kartek?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2001
Posty: 4,102
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2001
Posty: 4,102 |
Moim zdaniem coś w tym kursie musi być.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2001
Posty: 24,061
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2001
Posty: 24,061 |
Czy ktoś może się orientuje czy kursy na mecz poniedziałkowy Tottenhamu z Boltonem podane w ulotce są aktualne:
poz 1001 Tottenham-Bolton 2.1 3 3.2 - na stronie STS-u jakoś nie mogę tego znaleźć
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2001
Posty: 4,102
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2001
Posty: 4,102 |
Mecze z Profa: 473 Villach-Linz 2.05 4.7 2.3 1.47 1.59 474 Graz-Zell am See 2.25 4.6 2.1 1.55 1.48
W Austrii po 1,7 na jedynki.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2001
Posty: 4,102
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2001
Posty: 4,102 |
Bregenz -Ried 3:1. Ładnie
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2001
Posty: 4,102
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2001
Posty: 4,102 |
Ten Watenscheid to mnie dziś załamał.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2001
Posty: 4,102
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2001
Posty: 4,102 |
Mam pytanko. Czy Tip-Ex podaje różnice kursów to znaczy kursy u bukmacherów na cały tydzień czy tylko na jeden dzień. A jeśli by mi ktoś powiedział o której jutro około poda to bym był bardzo wdzięczny.
Maciek
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2001
Posty: 3,546
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2001
Posty: 3,546 |
Podaje na caly tydzien, ale zeby miec na najblizszy tyzien to musi miec porownac te kursy z bukami ktorzy juz je wystawili. Wiec musisz poczekac do poniedzialku najpoźniej do godz. 12:00
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2001
Posty: 4,102
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2001
Posty: 4,102 |
Dzięki Szakal za szybko odpowiedź.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740 |
witam LDV Vans Trophy (Southern sec) quarter-final Bristol Rovers - Dagenham & Redbridge świat za (2) ok 2,90 STS za (2) 3,90 Dag gra ostatnio nieco słabiej, stracił przodownictwo w "Conference" na wyjeździe zremisował dwa ostatnie spotkania z drużynami ogona konferencji. W sobotę gra, również na wyjeździe z Exeter w Pucharze Anglii. (2) być nie musi,ale różnica kursów jest faktem.
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|