Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 5 z 5 1 2 3 4 5
#139328 14/08/2003 13:45
Dołączył: Oct 2001
Posty: 513
K
addict
addict
K Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 513
Quote
Oryginalnie wysłał pablo_:
[qb]Jedno jest pewne juz przed startem ligi ze mistrzem będzie ..........
Unia Oświęcim!!!!!!!!!![/qb]
moze jakis zakladzik maly ???

pozdrow Savika:P

Bonus: Unibet
#139329 14/08/2003 13:59
Dołączył: Jun 2002
Posty: 205
B
enthusiast
enthusiast
B Offline
Dołączył: Jun 2002
Posty: 205
Quote
Oryginalnie wysłał pablo_:
[qb]Jedno jest pewne juz przed startem ligi ze mistrzem będzie ..........
Unia Oświęcim!!!!!!!!!![/qb]
W nadchodzącym sezonie Unia oczywiście jest faworytem lecz myślę że ewentualny wynik finału nie będzie już taką formalnością jak to było wcześniej...

#139330 14/08/2003 14:21
Dołączył: Jun 2002
Posty: 205
B
enthusiast
enthusiast
B Offline
Dołączył: Jun 2002
Posty: 205
Mała zapowiedź sezonu PLH. Proszę o nie oburzanie się na fakt, iż kilka informacji uległo dezaktualizacji (preview było robione na przedostatni tydzień lipca). Na dniach wkleję uzupełnienie wszelkich info.

GKS KATOWICE-
Sytuację w klubie którego jestem kibicem można nazwać w tylko jeden
sposób- TOTALNA NĘDZA. Ktoœ odpowie- już tak było. Owszem zgoda ale
sytuacja nigdy nie byla tak dramatyczna. Klub istnieje na granicy
egzystencji. Kasy nie ma nic. Zawodnicy już poodchodzili. Trudno tu
mówić że odszedł trzon drużyny, odeszli ci którzy decydowali o tym co
się działo na lodzie.(do Podhala, Unii, Torunia, Tychów).Dostali
zwolnienie za częœciowe umorzenie długów jakie klub ma wobec nich.
Klub oficjalnie poinformował wszystkich że nie maj¹ na co liczyć.
Zawodnicy dostali woln¹ rękę w poszukiwaniu nowych pracodawców a z
tych co zostan¹ plus juniorzy będzie budowana drużyna na utrzymanie
się w ekstralidze.(!!!) To było na pocz¹tku czerwca i tak naprawdę to
była bardzo optymistyczna wiadomoœć. Na pocz¹tku była jeszcze gadka o
tym że sponsor jest już blisko jednak teraz zarz¹d już nawet nie
œciemnia o tym. Każdy w Katowicach wie że z hokejem już prawie koniec.
Jednym z kół ratunkowych miał być Wojciech Tkacz niestety i jemu nie
wystarczyło cierpliwoœci i został trenerem młodzieży w SMS. Pojawiły
się jednak optymistyczne akcenty: trenerem w końcu został Andrzej
Fonfara (legenda hokeja) a Katowice podpisały umowę z Tychami na mocy
której do Katowic będ¹ trafiać odrzuty z Tychów, co się w składzie nie
będ¹ mieœcić. No cóż, zaszczyty o jakie będzie ubiegać się drużyna z
hali przy Spodku jednoznacznie nakreœlili także jej kibice, którzy w
ankiecie na stronie klubowej w sile 45% uważaj¹ że czeka nas
spadek:((( Podsumowuj¹c: sukcesem będzie start w rozgrywkach
ekstraligi;(

GKS TYCHY
- S¹siedzi zza miedzy wyglšdajš znacznie lepiej niż w
poprzednim sezonie. Zapowiedzi zdecydowanie lepszego sezonu, ciekawie
zaaranzowane sparingi (Opava, Zilina, Unia) no i przede wszystkim
wzmocnienia składu jakich dokonali Tyszanie (Adam Bagiński- talent z
Gdańska, który zagra w drugim ataku, Marek Szymański (GKS Katowice),
Jacek Zaj¹c (GKS Katowice), Dusan Adamcik (Dukla Jihlava),David Galvas
(Trencin), Sławomir Krzak (KTH) gwarantuj¹ wysoki poziom hokeja w
browarnym mieœcie. Zawodnicy nie oszczędzaj¹ się na treningach, ostra
rywalizacja o miejsce w składzie dała się we znaki Œlusarczyka który
ma rozwalon¹ brodę... Zapowiada się walka o medal.

STOCZNIOWIEC GDAŃSK
- Gdańszczanie stracili Adama Fraszko, Marka
Moskala i Adama Bagińskiego, który w atmosferze skandalu odszedł do
Tychów. Może się to dla niego nieciekawie skończyć (wielu przewiduje
utratę miejsca w reprezentacji-bratem trenera Wiktora Pysza jest
Marian trener Stoczniowca, któremu bardzo się nie spodobało gdy
Bagiński uległ finansowej ofercie Tychów, obecnie doszło do tego że
sprawa "Bagisia" znajdzie finał w PZHL bowiem kluby nie mog¹ dojœć do
finansowego porozumienia w sprawie przejœcia tego zawodnika.
"Stoczniowcy" pozyskali za to niezłego Zachariasza i Twardego z
Sosnowca oraz powrócił Drzewiecki z SMS-u. Wydaje się jednak, iż nie
zadysponuj¹ oni podobn¹ sił¹ rażenia jak w zeszłym sezonie i o medalu-
w kontekœcie wzmocnień Tychów i Podhala chyba nie ma mowy.

PODHALE NOWY TARG
- Na usta ciœnie się powiedzenie: jeœli nie teraz to
kiedy? Potwierdza to Andrzej Słowakiewicz trener górali:"Jestem
zadowolony z obecnego składu, mierzymy w finał". Hajnos, Podlipni,
Gil- byli Nowotarżanie ponownie w Podhalu +Urban, jeœli najlepszy w
zeszłym sezonie Milan Baranyk zostanie (prowadzone negocjacje z
menedżerem)+ silne dwójki obrońców, wielkie oczekiwania kibiców-
wszystko to sprawia że faktycznie Podhale będzie bardzo silne w tym
sezonie ale czy aż na finał? Być może... Gdyby został jeszcze
najwiekszy chyba talent polskiego hokeja Marcin Kolusz (wybrany w V
rundzie draftu przez Minnesote) mogłoby być naprawdę ciekawie.
Tradycyjnie jednak z roku na rok w Nowym targu pozostaje problem
zwi¹zany z własnoœci¹ i zamrażaniem lodu co powoduje że wzorem lat
ubiegłych na razie Nowotarżanie będ¹ trenować w Krynicy...

TKH TORUŃ
- Ligowy œredniak pomimo wzmocnień chyba nim pozostanie w
nadchodzšcym sezonie.Na zatrzymanie rewelacyjnego MarKa Laco(będzie
bronił w Zilinie) pieniędzy nie było, natomiast zastapi go ponoć
równie dobry Ivan Dobry.Napastnik Roman Kompiš, Marian Csorich,
Oktawiusz Marcińczak, Grzegorz Piekarski i Patryk Noworyta oraz Maciej
Ożóg to także nowe twarze w ekipie "pierników". Pozytywnym akcentem
jest fakt, iż w bardzo dużym stopniu znalazło się rozwi¹zanie wielkich
kłopotów finansowych, bowiem po zakończeniu sezonu ze sponsorowania
hokeja wycofała się firma Eurostal SA.Efektem rozmów menedzera Torunia
z możnymi "piernikowego" miasta jest powołanie "Klubu Stu" grupy
licz¹cej ok.50 podmiotów, które łoż¹ po 10-15 tys. złotych. Ważne jest
że to perspektywa długofalowa w co wł¹czyły się także władze miasta
Toruń. Pozostaje jeszcze jedna sprawa toruński handicap w postaci
jedynych w ekstralidze drewnianych;) band na Tortorze, o zlikwidowanie
których dopominaj¹ się poszczególne kluby.Podsumowuj¹c: utrzymanie 5
miejsca to chyba wszystko o co będ¹ walczyc torunianie chociaż mecze
ze stoczni¹ powinny być niezwykle emocjonuj¹ce.

UNIA OŒWIĘCIM
- Istniej¹ duże szanse na przedłużenie szeœcioletniej
hegemonii Oœwięcimian na polskich taflach. Mimo tego że zagl¹daj¹c w
metryki zawodników nie wygl¹da to za ciekawie to szeroka, wyrównana i
doœwiadczona kadra powinna zagwarantować conajmniej finał. Unistom
zarzuca się że nie korzystaj¹ lub w bardzo małym stopniu z
utalentowanych juniorów ale chyba każdy chciałby mieć takie problemy.
Dotacje z firmy chemicznej Dwory zostały utrzymane na zeszłorocznym
poziomie, co gwarantuje brak przykrych niespodzianek finansowych.
Warto dodać, że treningi rozpoczęło38 (!!!) zawodników co jest nie
lada problemem dla unistów bo musz¹ się dzielić na dwie grupy aby
wszyscy dysponowali sprzętem;). Do Unii przeszło 3 Czechów: Patryk
Fink (28 lat), Milan Filip (31 lat) i Dalibor Rzimski (32 lata), więc
limit obcokrajowców jest wypełniony ale testowani s¹ następni i to z
czuba ligi słowackiej i czeskiej także możliwe s¹ jeszcze wewnętrzne
roszady. Duże nadzieje zwi¹zane s¹ z katowickimi napastnikami
Tomaszami JóŸwikiem i Wołkowiczem, dlatego jest niemal pewne, że
utalentowani młodzieżowcy powracaj¹cy z wypożyczenia z SMS nie pograj¹
sobie ( zgłoszono już do I ligii rezerwy Unii). Do tego dochodzi
sytuacja Leszka Laszkiewicza który aktualnie przebywa na intensywnych
testach w Nifitiechniku Niżniekamsk (swoj¹ drog¹ gdyby się
zakwalifikował byłby to nie lada wyczyn) i jeœli mu się nie powiedzie
będzie to największe wzmocnienie Unistów.

KTH KRYNICA
- Organizacyjnym cudem w zeszłym sezonie "KaTeHeci"
uratowali ekstraligę lecz od zakończenia sezonu w ogóle nie wiadomo
było czy przystapi¹ do obecnych rozgrywek. Klub ma ogromne długi
rosn¹ce w zastraszaj¹cym tempie. Pod koniec roku będzie obchodził
75-lecie istnienia jednak do dziœ nie wiadomo tak naprawdę czy klub go
dożyje. Robione jest podobno wszystko aby klub przystapił do
rozgrywek, z opóŸnieniem bo z opóŸnieniem ale zawodnicy wyjechali na
lód i pomoc obiecał Burmistrz Krynicy (zapewnił że nie dopuœci do
œmierci hokeja w Krynicy). Czynione s¹ kroki w celu powstania SSA ale
na razie to tylko gadanie. Podsumowuj¹c: bez wsparcia ze strony
jakiegoœ solidnego sponsora ciężko będzie cokolwiek zdziałać w
Ekstralidze.

ORLIK OPOLE
- Beniaminek z Opola nie powinien miec wiele do
powiedzenia w kwestiach czysto hokejowych. Wszystko praktycznie zależy
od sytuacji finansowo-organizacyjnej Orlika, Krynicy i Katowic. W
Opolu sytuacja wygl¹dała ta nawet całkiem nieŸle, gdy klub miała
finansować firma Trefl. Jednak jak się póŸniej okazało K.Wierzbicki -
prezes Trefla nie miał na myœli sponsoringu strategicznego (ma już na
karku koszykówke) ale jedynie mniejsze wspomaganie jakiegoœ drugiego
sponsora. Do tej pory trwaj¹ poszukiwania owej finansowej siły
napędowej Orlika. Na razie nic w tym temacie nie słychać. Hokeiœci z
opóŸnieniem zaczęli treningi, z wyj¹tkiem młodzieży która trenowała w
Oœwięcimiu. Jeszcze trochę się może zmienić bowiem chęć gry wyraziło
kilku hokeistów z Katowic i Sosnowca nie widz¹cych jakiejkolwiek
przyszłoœci w swoich klubach.

#139331 26/08/2003 02:16
Dołączył: Aug 2003
Posty: 153
U
U2 Offline
member
member
U Offline
Dołączył: Aug 2003
Posty: 153
Dobra robota Belja <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo:

pozdrawiam

#139332 28/08/2003 16:30
A
Anonymous
Unregistered
Anonymous
Unregistered
A
kiedy startują??
ma ktos rozpis pierwszych spotkan?

#139333 28/08/2003 18:21
A
Anonymous
Unregistered
Anonymous
Unregistered
A
KOLEJKA 1.

12.09.2003

Orlik Opole - Unia Oświęcim :5gw: 2
GKS Katowice - KTH Krynica :4gw: 2
Stoczniowiec Gdańsk - GKS Tychy
Podhale Nowy Targ - TKH Toruń :4gw: 1

#139334 30/08/2003 00:27
Dołączył: Apr 2003
Posty: 190
F
member
member
F Offline
Dołączył: Apr 2003
Posty: 190
Orlik Opole - Unia Oświęcim 2
GKS Katowice - KTH Krynica 2
Stoczniowiec Gdańsk - GKS Tychy 1 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
Podhale Nowy Targ - TKH Toruń 1

#139335 14/09/2003 00:19
Dołączył: Jun 2002
Posty: 205
B
enthusiast
enthusiast
B Offline
Dołączył: Jun 2002
Posty: 205
Przed nami II kolejka PLH. Oto wstępne prognozy:

GKS Tychy- Podhale

Całe hokejowe Tychy czekaja na ten pojedynek. Inauguracja sezonu w Tychach i od razu
mecz na szczycie. Gospodarze pokazali juz w piatek, że przedsezonowe zapowiedzi o medalu nie są bezpodstawne. Gdyby nie znakomita postawa Wawrzkiewicza bramce Stoczni to wynik byłby o wiele wyższy. Podhale natomiast w ładnym stylu planowo rozjechało Toruń, gdyby nieco nie odpusciło mogłaby być spokojnie dwucyfrówka. To będzie mecz wielkiej walki. Wiekszość zawodników zna sie jak "łyse konie". Własny lód i pełna zapewne hala powinien być handicapem dla Tyszan dlatego wstepnie 1x. Do końca nie wiadomo czy zagra już Kwiatkowski- ostatnie wzmocnienie Tychów, natomiast na pewno nie zagra jeszcze obrońca Szymański- ma złamane palce (pucharowy mecz z ...Podhalem).

Unia Oświęcim - GKS Katowice

Mam iskierkę nadziei,że prof lub cb przeceni nieco wartość wyniku 8:1 z meczu GKS-Krynica.
Ten wynik nie oddaje bowiem w żadnym stopniu siły jaka dysponują Katowiczanie. Krynica jest hokejowo wręcz beznadziejna i dość powiedzieć że po 10 minutach meczu miała na koncie 26 minut kar co pozostało nie bez znaczenia na wydarzenia na lodzie. Katowice wzmocnili się co prawda Kanadyjczykiem Trevorem Bremnerem lecz jego umiejętności przynajmniej jak na razie są chyba troszkę przesadzone i trzeba od razu powiedzieć że to dobrze sytuowany obiezyświat: "Za swoje hokejowe usługi Trevor Bremner chce niewiele. Poprosił o pokój, dwa posiłki dziennie i 150 do 200 euro miesięcznie" <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
Unia natomiast jako klasowy zespół nie będzie miała żadnych kłopotów z rozłożeniem GieKSy. Obawiam się nawet kompromitacji Katowic, mam jednak cichą nadzieję że do takiej nie dojdzie. Pewne zwycięstwo Unii.

TKH Toruń - Orlik Opole

Torunianie sprawili niemiłą niespodziankę swoim kibicom przegrywając na inaugurację
ze Stoczniowcem w meczu rozegranym awansem. W piatek planowo polegli w Nowym Targu.
Jutro okazja do rehabilitacji i tak naprawdę nikt chyba w Toruniu nie wyobraża sobie
innego wyniku jak przekonywująca wygrana z Opolem chociaż trzeba dodać że mimo iż Orlik
zanotował 2-7 z Unią to postawił twarde warunki i wynik na pewno w 100% nie odzwierciedla
walki na lodzie.

KTH Krynica - Stoczniowiec Gdańsk

Tutaj tez nie może być chyba mowy o innym wyniku jak zwycięstwo Stoczniowca.
Kłopoty Krynicy są ogromne i niestety to będzie decydowało w dalszym ciagu na
wynikach tej drużyny. Natomiast Gdańszczanie muszą sie podnieść po porażce 1-2
u siebie z Tychami a mecz z Krynicą powinien być do tego niezłą okazją.
Mocnym punktem druzyny jest reprezentacyjny bramkarz Wawrzkiewicz który znajduje się w świetnej formie co w wypadku "postawienia" się ekipy z Krynicy powinno być czynnikiem
decydującym o wygranej Stoczniowca.

pozdrawiam
belja

#139336 14/09/2003 00:22
Dołączył: Aug 2002
Posty: 5,057
[
[ Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 5,057
Rozumię, że będa funkcjonowały dwa tematy o lidze polskiej.

#139337 14/09/2003 13:07
Dołączył: Jun 2002
Posty: 205
B
enthusiast
enthusiast
B Offline
Dołączył: Jun 2002
Posty: 205
Witam!
CB zaskoczył z rana!

Polish PLH Ekstraliga Round 2 - KTH KRYNICA v STOCZNIOWIEC GDANSK - Draw Option Win
STOCZNIOWIEC GDANSK 1.30
Polish PLH Ekstraliga Round 2 - DWORY UNIA OSWIECIM v GKS KATOWICE - Draw Option Win
DWORY UNIA OSWIECIM 1.18

ako 1.53 8/10

German 2nd Bundesliga - SC RIESSERSEE v EV REGENSBURG - Draw Option Win SC
RIESSERSEE 1.55
Polish PLH Ekstraliga Round 2 - TKH EUROSTAL TORUN v ORLIK OPOLE - Draw Option Win TKH
EUROSTAL TORUN 1.4

ako 2.17 6/10

na dokładkę warto się skusić na remis :

Polish PLH Ekstraliga Round 2
- GKS TYCHY v WOJAS PODHALE - Draw Option
Win DRAW @5.25 1.5/10

Polish PLH Ekstraliga Round 2
- TKH EUROSTAL TORUN v ORLIK OPOLE - Draw Option
Win DRAW 5.90 0.5/10
(jako, że Orlik naprawdę przyzwoicie zagrał z Unią)

pozdrawiam
belja

#139338 14/09/2003 13:51
Dołączył: May 2003
Posty: 1,508
D
veteran
veteran
D Offline
Dołączył: May 2003
Posty: 1,508
sa juz kursy w profesji , oj troszke slabe:
unia 1.15
stocznia 1.2
torun 1.5
tychy-podchale 2,4 4,3 2,0

#139339 16/09/2003 12:05
Dołączył: Jun 2002
Posty: 205
B
enthusiast
enthusiast
B Offline
Dołączył: Jun 2002
Posty: 205
Witam!
III kolejka

Stoczniowiec - Unia :4gw:

Nie można sobie pozwolic sobie na stratę punktów ze Stoczniowcem w takiej fazie rozgrywek. Jako że Unię czeka cieżki sezon (oprócz ligi puchary i Interliga) a PLH w tym sezonie ma tylko 4 rundy więc na tym etapie kiedy nie było jeszcze spotkań
z Podhalem i Tychami, Unia musi zainkasować 3 punkty. Jako, ze hokejowo jest po prostu lepsza powinna bez problemów wygrac i pokonać kilka razy świetnego w bramce Stoczni Wawrzkiewicza.

Toruń - Tychy :3gw:

W Tychach mimo iż wiedziano że Podhale to rywal
do strefy medalowej w tym sezonie to jednak pozostał smutek i rozgoryczenie kibiców. Reprezentacyjny atak 3x S okazał się być za słaby na Podhale ale Tychy na pewno nie złożą broni.
Dziś wyrokuję, mimo tego że Toruń to chimeryczna drużyna i nie wiadomo jak zagra w kolejnym meczu,
że wygraja Tyszanie. Same nazwiska nie grają ale
potencjał kadrowy na pewno jest po stronie browarów. Minimalne zwycięstwo Tychów.

Podhale - Krynica :5gw:

Tu w zasadzie bez komentarza. Górale powinni
w zasadzie oszczędzać siły czołowych zawodników, jeśli tak nie zrobią i zagraja na maxa dwucyfrówka pewna i to jaka dwucyfrówka...

Katowice - Orlik :2gw:

Orlik to nie jest zła drużyna. Mimo, iż jestem kibicem Katowic to odradzam grac full stake na gospodarzy. Ich siłę poznalismy tylko na podstawie
meczu z Krynicą co jak każdy wie nie zbyt ciekawym miernikiem. Porażka 0-10 z Unią może owszem tchnąć ducha rehabilitacji ale Orlik to nie Krynica i ewentualne zwycięstwo trzeba będzie ostro wywalczyć. A trzeba dodać że Orlicy grają naprawdę bez kompleksów i jeśli długo będą utrzymywać korzystny rezultat i nie będą przesiadać na karach o korzystny wynik będzie trudno.

pozdrowienia
belja

#139340 16/09/2003 13:52
Dołączył: Nov 2001
Posty: 2,921
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2001
Posty: 2,921
Ja mam tylko pytanie:
"Dlaczego istnieją 2 tematy o PLH ???"

Rozumiem, ze jest to jedna z najlepszych lig na świecie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" /> , ale poświęcić jej 2 działy...

#139341 16/09/2003 19:15
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
prponuje mimo wszystko przenieść się do nowo otworzonego na ten sezon. Mniejszy bałagan i nazwa bardziej oczywista.

Pozdro

Strona 5 z 5 1 2 3 4 5

Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
7 zarejestrowanych użytkowników ($-man, rafal08, forty, rymoholik, burbon, Sensei, aker), 1,682 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,289
Posty5,835,355
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1