|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172 |
No powiem Wam wszystkim szczerze, że jestem troszeczkę zaskoczony tym transferem. Nie spodziewałem się tego, ale to absolutnie nie oznacza, że ten transfer jest zły. Nane widziałem w wielu meczach Polpaku. Chłopak ma potencjał i myśli na parkiecie. Ma dobry rzut z półdystansu, potrafi sieknąć za trzy jak i grać tyłem do kosza, a woli walki o zbiórkę mu odmówić nie można.
Dla mnie jednak to typowy gracz na pozycję numer 4. Jakoś na 3 go nie widzę, i pomimo dobrego rzutu to im dalej od kosza, tym dla Hardinga gorzej. Grając w Polpaku Nana poznał naszą ligę i mniej więcej wie o co kaman. Był wyróżniającym się graczem klubu ze Świecia, a śmiało można stwierdzić, że był jej liderem. Według mnie miał on jednak troszeczkę pecha, bo ubiegłoroczny skład Polpaku to w moim osobistym odczuciu "mały" niewypał. Przy Kanadyjczykach i graczach typu McSwine czy Frier Nana się marnował. Aż strach pomyśleć co by było gdyby nie Skiba na PG. Do czego zmierzam... Nana grając w jednej drużynie gdzie na PG gra Rodriguez może zdziałać jeszcze więcej jak w Polpaku. Do tego Sasa na ławce trenerskiej. Brzmi dobrze.
Ja tam życzę Zgorzelcowi jak najlepiej. Nareszcie wszystko idzie w dobrym kierunku, a pozyskanie typowego i silnego centra, może sprawić, że w P. ULEB absolutnie Turów nie będzie chłopcem do bicia.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 17,415
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 17,415 |
Christos Harissis na rok w Prokomie.. no nie wiem czy to dobry pomysł na rozgrywającego 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172 |
Ruchów transferowych Prokomu nie będę oceniał dopóki nie zobaczę całej ekipy w akcji. Sztab szkoleniowy ekipy MP poprawił się znacząco i pomimo, że wolę Noculaka jako komentatora w TV to myślę, że trenerskiego rzemiosła ten Pan nie zapomniał. Do tego Pacesas, który zna Kijka jak i całą drużynę/zespół jak własną kieszeń. Zobaczymy co to będzie. Nie chce ich skreślać jak jeszcze nam się sierpień nie zaczął, bo przecież w Eurolidze wszyscy im chyba życzymy jak najlepiej, czyż nie?  Co do innych poczynań zespołów z DBE: Polpak - wieje nudą. Oprócz tego że mają trenera i w końcu własną halę sportową to nic się w tym zespole nie dzieje. Informacje, że jakoby Szubarga miał zasilić zespół ze Świecia mizernieją z dnia na dzień. A szkoda. Bo widać było, że ten chłopak dobrze czuł się w tym zespole a jest jednym z solidniejszych Polaków jacy zostali na rynku. Martwi mnie jedno tylko. Boję się sytuacji z poprzedniego sezonu. Polpak na ostatnią chwilę będzie sprowadzał jakieś wynalazki z USA zaraz po szkole. Chociaż z drugiej strony... Ich nowy trener to chyba zamierza głównie skupić się na graczach ze Wschodu. No ale czasu zostało już mało, a informacji brak. Zobaczymy. Bigus przedłużył kontrakt z Kotwicą. Fajnie. To właśnie klub dla Rafała Bigusa. Tam będzie mógł być liderem, a to właśnie lubi. W roli zmiennika/jokera chłopaka nie widzę zupełnie. To nie pasuje zupełnie do niego. W Kotwicy będzie mógł grać długo jako silna broń podkoszowa. Chodziły plotki o jego odejściu do Stali Ostrów Wlkp, ale na szczęście okazały się tylko plotkami. Tam by Rafał siedział na ławce, mało grał i jego słaba już i tak psychika by tego nie zniosła. Z dnia na dzień chłopak by się pogrążał coraz to bardziej, a co za tym by szło? Oczywiście wyniki/skuteczność/efektywność gry. Dobry ruch Kotwicy. Jeszcze tylko Daniels pod koszem i w sumie centrów mają. AZS Koszalin. Tutaj pewno więcej by napisał Wam zw1, bo to chyba jego miasto, a na pewno lokalne gazety typu "Głos Koszalina" powiedzą Wam więcej niż ja. Otóż tak jak pisałem AZS zasilił Arabas, co jest fajnym ruchem działaczy bo to na pewno Polak na pierwszą piątkę. Jak znam Szczubiała już siedzi w USA na campach i dobiera zawodników do zespołu. Arabas kiedyś mówił chyba, że lubi grać trochę w stylu "amerykańskim". Lubi szybką, żywiołową koszykówkę i nie stara się już tylko odpalać rzutów za trzy punkty jak to było w zespole Astorii pod wodzą Krajewskiego. Koszalinowi życzę wszystkiego dobrego co pisałem już tutaj nie raz. Liczę, że pod wodzą Dariusza Szczubiała kibice AZSu będą mogli oglądać basket dwa razy lepszy niż rok temu 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 17,415
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 17,415 |
Wójcik ponoć wybiera się do Czech BK Nymburk, którego trenerem jest znany Wójcikowi Muli Katzurin bardzo chętnie widziałby go u siebie. W Śląsku nie zagra bo za bardzo różnie się w kwestiach finansowych, a do tego Śląsk nie chce spłacić zaległości wobec Adama z czasów Schetyny.
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172 |
A ja myślałem, że z wiekiem człowiek ma coraz więcej oleju w głowie. Jak widać się pomyliłem.
Panie Wójcik. Czy, po tym jakie kokosy zgarnął Pan w Prokomie, aż tak zależy Panu na kasie, żeby kończyć karierę w... Czechach? :|
Nie lepiej byłoby zakończyć karierę w Śląsku. Powtarzam - w ASCO Śląsku Wrocław?
Nie rozumiem naprawdę czegoś takiego.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 4,626
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 4,626 |
Co do innych poczynań zespołów z DBE:
Polpak - wieje nudą. Oprócz tego że mają trenera i w końcu własną halę sportową to nic się w tym zespole nie dzieje. Informacje, że jakoby Szubarga miał zasilić zespół ze Świecia mizernieją z dnia na dzień. A szkoda. Bo widać było, że ten chłopak dobrze czuł się w tym zespole a jest jednym z solidniejszych Polaków jacy zostali na rynku. Martwi mnie jedno tylko. Boję się sytuacji z poprzedniego sezonu. Polpak na ostatnią chwilę będzie sprowadzał jakieś wynalazki z USA zaraz po szkole. Chociaż z drugiej strony... Ich nowy trener to chyba zamierza głównie skupić się na graczach ze Wschodu. No ale czasu zostało już mało, a informacji brak. Zobaczymy. Co do sytuacji Polpaku to wiem akurat dość dużo. Prowadzone są rozmowy z kilkoma Polakami - Kikowski juz zostal zakontraktowany, natomiast z dwoma innymi negocjacje sa na zaawansowanym polu. Ponadto, świecki klub jest tez zainteresowany jednym z reprezentantow Polski U20 jako uzupelnienie skladu. Co do obcokrajowcow, to Polpak jest jednym z 2 (3?) zespołów w DBE, które dysponują własnymi scoutami. Lista graczy na konkretne pozycje jest gotowa od jakiegoś czasu, ale niestety kilka 'wyborów' przeszło obok nosów. Jeden z glownych kandydatow na PG podpisal kontrakt w niemczech, jeden z glownych kandydatow na podstawowego gracza podkoszowego mimo niewygorowanych warunkow finansowych niespodziewanie okazal sie łakomym kąskiem dla klubów dysponujacych duzo wiekszym budzetem (kluby euroligowe) - gdyby nie to zainteresowanie, zapewne moglibysmy obserwowac w Polsce narodziny nowej gwiazdy  Wszystkie wybory są konsultowane z nowym trenerem, jednakze mysle ze zespol raczej nie straci swego charakteru i bedzie reprezentowany glownie przez szybkich, dynamicznych graczy rzucajacych za 3  W Świeciu wszystko jest pod kontrolą  Jedynie zatrudnienie Jovanovica troche mnie dziwi ale coz zrobic... * On the other hand - bardzo podobają mi się transfery Anwilu
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 20,790
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 20,790 |
A ja myślałem, że z wiekiem człowiek ma coraz więcej oleju w głowie. Jak widać się pomyliłem.
Panie Wójcik. Czy, po tym jakie kokosy zgarnął Pan w Prokomie, aż tak zależy Panu na kasie, żeby kończyć karierę w... Czechach? :|
Nie lepiej byłoby zakończyć karierę w Śląsku. Powtarzam - w ASCO Śląsku Wrocław?
Nie rozumiem naprawdę czegoś takiego. a moze Ślask wisi Wojcikowi jeszcze kase za poprzednie sezony 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172 |
A ja myślałem, że z wiekiem człowiek ma coraz więcej oleju w głowie. Jak widać się pomyliłem.
Panie Wójcik. Czy, po tym jakie kokosy zgarnął Pan w Prokomie, aż tak zależy Panu na kasie, żeby kończyć karierę w... Czechach? :|
Nie lepiej byłoby zakończyć karierę w Śląsku. Powtarzam - w ASCO Śląsku Wrocław?
Nie rozumiem naprawdę czegoś takiego. a moze Ślask wisi Wojcikowi jeszcze kase za poprzednie sezony  No i? Władza się zmieniła, więc można by było to uregulować jeszcze. A nawet jeśli nie, to po co mówiono, że Wójcik chce wrócić do Śląska?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 17,415
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 17,415 |
A gdzie bedzie grac Dalmau, wie ktos?  Besiktas Stambuł 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Razem z Apodaca, tez czytalem dzis 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 3,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2002
Posty: 3,489 |
no to moze ja wrzuce kilka ciekawostek - nie kumam transferów prokomu kompletnie powiem szczerze - mimo tego ze chciałbym żeby osiagneli jak najwięcej to dopuki cokolwiek kijek będzie miał do gadania w tym klubie będzie to jedno wielkie nieporozumienie. W tym roku maja skład kompletny poza 1 gwiazda - acker??domercant?? i budżet wiemy doskonale jaki ... no i tutaj zaczyna się problem ... nie wymagam od kijka zakupów w stylu cska czyli goree i siska bo to nie ten prestiż nie ten budżet oraz nie ta liga , ale....
wskakujemy na stronke dynama moskwa gdzie do niedawna nie było nic ciekawego w zeszłym sezonie mieli team słabszy od prokomu i co widzimy..............
pesic na ławce trenerskiej za ivkovica bazarewicz asystenetem i zakupy - większośc przeprowadzona w ostatnim czasie ... javtokas prkacin samoilenko domercant podpisał na klejny sezon Fotsis
hansen , khvostov , monya - to nie jest druzyna 10 gwiazd - jest ona budowana mega sensownie jak dla mnie 2 poteżne gwiazdy domercant oraz javtokas plus hansen(ciekawa na maxa postać pamietana z tau - świetna 3 teraz zostanie odciążony na maxa przez domercanta) i tak powinna jak dla mnei wyglądać druzyna
za co wyleciał ivkowicz?? a no tak Ivkovic w zespole Dynama pracował dwa sezony. W pierwszym sięgnął z klubem po tytuł mistrzowski w Pucharze ULEB, co pozwoliło klubowi zadebiutować w elitarnej Eurolidze. W tym roku - grając w Eurolidze - zespół odpadł w ćwierćfinale, musząc uznać wyższość koszykarzy Panathinaikosu. W lidze rosyjskiej zespół prowadzony przez trenera Ivkovicia zajął ostatecznie czwartą lokatę, przegrywając decydujące o brązie mecze z Chimkami Moskwa.
a co musi zrobic kijek zeby wylecieć ?????
transfery dynama są moim zdaniem o niebo lepsze niz nasze a myslę że budżet niewiele większy ......
dalej
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 3,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2002
Posty: 3,489 |
2 przykład z budzetem zapewne mniejszym niz prokomik na ten sezon , zupełnie inna pułka , mniejsze motywacje itd.......
besiktas - znany w niektórych kregach jako cola turkey
potwierdzony właśnie dalmau i rick apodaca (to juz wiemy ze niby to zadne rewelki , ale jakoś dziwnie wydaje mi sie ze będą grali o niebo lepiej niz w naszym kraju - co zreszta apodaca potwierdził juz też we włoszech, a dalmau bez kijka na bank pokaże znacznie wiecej - bo tak robia praktycznie wszyscy gracze którzy w prokomie sie nie sprawdzili a gdzie indziej graja o niebo lepiej - rajcewicz, vrankowicz itd) preston shumpert(dlaczego harisis a nie on to moje małe pytanko do prokomu - na bank podobna kwota za transfer a przeciez chętniej przyszedł by do e-ligi niz do turcji) sandro nicevicz (dlaczego speiegel a nie on tez nie kumam a to na bank mniejsze akurat pieniądze niż dla spiegela) i jaakob jaacks - tutaj nie będę się wypowiadał - nie widziałem faceta w snaidero odpuścmy
no i ukraina - tutaj trzeba by się przyjzec transferom obu najlepszych klubów , zaczynamy od bc kiyev
faison , stack i marko maravic - i znów zdrowy stack dla mnie nieco lepszy od spiegela tutaj jestem pewny że widziałem gdzieś jeszcze chucka eidsona - dla mnie jeden z ciekawszych zawodnikow w tym sezonie do wzięcia ale niestety uciekł mi jego transfer
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 3,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2002
Posty: 3,489 |
jak na razie spia niby kluby litewskie ale .... żalgiris już wyjał z malagi marcusa browna - super 1 ,tez pewnie był do wzięcia ooooo i juz mam - lietuvos eidson bajramovicz i price --- 2 ostatnich to na bank słabsze twarze niż choćby sam milan gurowicz (dla mnie jesli kij sie z nim szybko nie pokłóci to najlepszy transfer prokomu ostatnich lat i chyba 2 w całej lidze w ostatnich 10 latatch po greerze- nota bene nie wiem czy państwo wiedza , ale na świeta zmarła żona(dziewczyna lynna)- wielka tragedia zawodnika , może to jest pośrednio powód jego takiej a nie innej gry w nba ), ale eidson to juz kawał grajka
nie kumam kompletnie tego dlaczego prokom nie próbuje budować drużyny wokół 2-3 gwiazd - z tegorocznego draftu jak dla mnie na miano gwiazdy zasługuje tylko gurowicz - jesli odnalazł by sie slanina to ok może być 2 gwiazda , ale .....podobne pozycje tych zawodników - choc milan to bardziej skrzydło niż 2 juz mnie przerażaja
znów nie umiemy znależć nikogo pod kosz i to jest kłopot
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 3,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2002
Posty: 3,489 |
oczywiście znajduje sie conajmniej kilkanaście klubów będących w odwrocie transferowym w tym roku - kluby greckie na przykład - po final four oddały prawie wszystko co miały najlepszego (domercant,javtokas,siskauskas), ale na przykład juz budowanie takiego paneliniosu to dla mnie bajka grundy z włoskiego siviglia wear znanego bodaj bardziej jako teramo ndiaye 212 z paoku milan dozet i marton bader i hity jak na tamten rynek melvin sanders z pau(widziałem że chce pociągnąć za soba jeszcze 1 zawodnika pau ale transfer nie potwierdzony więc nic nie mówie) oraz podpisanie z greckimi zawodnikami kalatzidisem i argiropulosem(bo ktos musi byc uzupełnieniem )
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 3,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2002
Posty: 3,489 |
ten rok w ogóle nie przypomina poprzedniego - widac wyraźnie przesunięcie sił włoskie kluby osłabiaja się jeszcze bardziej niż w zesżłym roku(wyprzedaż hurtowa benetonu, niemrawe transfery sieny- choć oni będa najmocniejsi chyba znów z ławrinowiczem iliewskim i ocalonym kaukenasem) hiszpania - tu bajka wzmacniaja sie świetnie nawet kluby walczące o 8 w lidze - mega potencjał vide girona cvetkovicz z fmp granger z efezu drobnjak z partizanu
nie kumam w tym wszystkim krauzego prokom nie wyszukuje najlepszych konsków w europie nie istnieje tez kompletnie na rynku amerykańskim wyjazdy kijka za ocean to jedna wielka kpina pana w stylu greer czy nawet kilku słabszych grajków których sciagali nasi inni menago z za oceanu kijek nie umie wyłowic juz któryś rok z kolei
brak wzmocnień u żydków kluby francuskie to jedna wielka zenada np. pau - fein dials winters mendy stanic - tragiczne wzmocnienia roanne - dartez hess rush poupet - jeszcze gorzej chyba choc oni postawili sobie za cel zostawić magic trio z zeszłego sezonu saylers(juz sie udało) spencer(nie wiadomo) i ktostam jeszcze kto juz odszedł
niemcy - no comments macabi - pierwszy sezon gdzie jak dla meni ten klub nie robi komletnie nic
rosja - mega wzmocnienia cska - dynama - chimek
wszystko wskazuje na to ze mapa koszykarska europy poza hiszpania moze sie bardzo zmienic ale niestety prokom mimo ze mial potezne szanse na pokrojenie tego tortu jakos dziwnie tak mi sie wydaje nie skorzysta z tego wołkowyski - dawno nie mial super sezonu - gra w coraz słabszych klubach - choc w jego przypadku akurat potencjal jego pozwala miec nadzieje best - coraz slabsze kluby w europie i jedyne na co pozostaje liczyc to to ze powroci do formy nba i on na pewno w 10-15 meczach w sezonie mogłby taka forme zaprezentowac - a tylko w tylu bedzie to potrzebne - bo liga jest z urzedu dla prokomu van der spiegel - ja nie licze kompletnie na nic - andersen a belg sorry ja nie widze zadnej roznicy wiec po co przepłacać milan gurowicz i donatas slanina - poważeni przy beście licze że oni pojada na maxa i pociągna prokom brakuje mi 2 skrzydła i centra - hussajn jest teraz właśnie na testach - ruben i van maja niby to ciagnąc ...ale ja jakos w to wątpię
nie kumam dlaczego nei mozna było spróbowac zbudowac druzyny tak gurowicz slanina best ok 2 tanich młodych chłopakow z usa sciągnietch z campow - max po 150 000 - 200 000 za rok gry do tego domercant oraz javtokas - 500 000 - 800 000 zapewne za rok i 3-4 dobrych uzupełniaczy w stylu eidson własnie czy nicewicz nastawionych na gre głównie w lidze i na kilka - kilkanaście minut gry w każdym meczu e-ligi delinikajtis był do wzięcia z ciekawostek z takich własnie graczy ---a no i ja widziałbym ackera u nas jeszcze --- i to by było na tyle
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 3,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2002
Posty: 3,489 |
co jeszcze z ciekawostek jagodnik - pertraktuje w anwilu , ale nie wiem czy to dobry pomysł anwilu
siena w tym momencie 5 McIntyre Terrell 175 (5'9'') G 77 USA 06 08 Bipop-C.RE
20 Stonerook Shaun 203 (6'8'') F/C 77 USA 05 08 Tisettanta C.
13 Kaukenas Rimantas 193 (6'4'') G 77 LTU 05 08 Tisettanta C.
Lavrinovic Ksystof 210 (6'11'') C 79 LTU 07 08 Unics (RUS)
Ilievski Vlado 190 (6'3'') G 80 MKD-SLO 07 08 VidiVici
Ress Tomas 211 (6'11'') C/F 80 USA-ITA 07 08 Bipop-C.RE
Ingrosso Tommaso 92 ITA 07 08 Junior Team
Sgobba Giorgio 92 ITA 07 08 Junior Team
armani jeans voukcewicz z veni vidi gaines z bieli i 3 worków (choc tutaj herve toure- być moze wschodząca gwiazda włoskiej lega basket)
lottomatica - ciekawe transfery fucka - powrót emeryta erick daniels z bieli oraz ......allan ray z bostonu nota bene bostonu - najciekawsze transfery w nba i magic trio ray allen kg oraz pp (garnett pierce) i oddanych za to z 10 grajków - pozostał olowokandi i jacyś juniorzy - moze wzieliby gortata i mieli choc pod koszem spokój
benetton - grrrr mega mega wyprzedaz a z nowych .....lionel chalmers to najbardziej znany grajek - zenada - szkoda ze w tym roku prokom na nic na przykład nie trafił
clinamio w tym momencie to :
15 Thomas James 203 (6'8'') F/C 80 USA 06 08 Chicago B. (USA)
Nelson Spencer 203 (6'8'') F 80 USA 07 08 Benetton
Calabria Dante 194 (6'5'') G 73 USA-ITA 07 08 Tisettanta C.
6 Mancinelli Stefano 202 (6'8'') F 83 ITA 00 08 Junior Team
Kesicki Tomasz 212 (7'0'') C 86 POL 07 08 Bipop-C.RE
Janicenoks Kristaps 196 (6'5'') F 83 LAT 07 08 Siviglia Wear
Lamma Davide 192 (6'4'') G 76 ITA 07 08 Bipop-C.RE
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 3,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2002
Posty: 3,489 |
w grecji - panata pozyskała zizica z olimpiakosu , ale i tak skład mizeria w porównaniu z zeszłym sezonem :
8 Batiste Michael 203 (6'8'') F 77 USA 03 08 Memphis G. (USA)
Winston Kennedy 198 (6'6'') F 84 USA 07 08 Panionios
7 Becirovic Sani 195 (6'5'') G 81 SLO 06 08 Climamio (ITA)
Zizic Andrija 207 (6'10'') F/C 80 CRO 07 08 Olympiak.
15 Tomasevic Dejan 208 (6'10'') F/C 73 SRB 05 08 Tau (ESP)
10 Hatzivrettas Nikos 195 (6'5'') G 77 GRE 03 08 CSKA (RUS)
8 Vujanic Milos 190 (6'3'') G 80 SRB 06 08 Barcelona (ESP)
olympiakos - czyli cos co nas interesuje
Blakney Roderick 181 (5'11'') G 76 USA 07 08 Dynamo MR (RUS)
4 Penn Scoonie 178 (5'10'') G 77 USA 06 08 Scavolini-Spar (ITA)
Roberts Lawrence 205 (6'9'') F/C 82 USA 07 08 Memphis G. (USA)
Seibutis Renaldas 196 (6'5'') G 85 LTU 07 08 Maroussi
Vouyoukas Ian 208 (6'10'') C/F 85 GRE 07 08 St.Louis (NCAA)
Kafkis Panagiotis 195 (6'5'') G 80 GRE 07 08 Panionios
Mavrokefalidis L. 207 (6'10'') C 84 GRE 07 08 Lottomatica (ITA)
Woods Qyntel 204 (6'9'') F/G 81 USA 07 08 Bakersfield J. (USA)
Apostolidis Georgios 199 (6'7'') G 84 GRE 07 08 Olimpia L.
Vasiliadis Costas 200 (6'7'') G/F 84 GRE 07 08 Unicaja (ESP)
13 Vasilopoulos P. 202 (6'8'') F 84 GRE 05 08 PAOK
5 Papamakarios Manolis 190 (6'3'') G 80 GRE 05 08 Makedonikos
woods może być ciekawym wzmocnieniem , ale poza tym tylko 3 grajków pozostało z poprzedniego sezonu na ten moment - penn vasilopulos i papamakarios - a wzmocnienia w stylu seibutis mnie nie powalaja
aris wright z minesotty hanu mottola i przede wszystkim levor kendall - canadol jego powinni pamietac wszyscy z mistrzostw swiata juniorow sprzed 2 lat bodaj - to juz wygląda o wiele lepiej niz w przypadku olympiakosu
dla prokomu będzie o tyle lepiej ze w tym sezonie olympiakos bedzie musial sie tez na lidze pokoncentrowac bo z takim skłądem jaki ma moze mic kłopoty
aek to praktycznie zupełnie nowa druzyna w tym roku wesson kell z bamberga artur lee i lavele felton z workowatych druzyn - dla mnie to tez worki ale moze cos pokaża nikos barlos z olimpiakosu i papanikolau z panaty to jak na grecje wzmocnienia - no i ciekawe czy zostanie scott z anwilu z bajeczna nadwagą
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 6,731
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 6,731 |
Witam Cię CAROLA  ...nie będę tu naszych spraw rostrząsywał bo nigdy tego nie robiłem...ale na razie będę Cię sensownie eleminował...to tyle...pzdr  PS. Widzę że chyba odżyłeś na nowo - i dobrze...brakwoało nam twojego języka...mi szczególnie brakuje w kolekcji
Last edited by sebkos; 01/08/2007 20:22.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 20,790
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 20,790 |
w grecji - panata pozyskała zizica z olimpiakosu , ale i tak skład mizeria w porównaniu z zeszłym sezonem : sorry jezeli piszesz ze panata ma slabszy sklad niz rok temu to mysle ze niemasz pojecia stracila tylko siskauskasa z podstawowego skladu ( javtokasa nielicze bo gral ogony ) a doszedl zizic pod kosz i winston jako zastepca siska wiec o jakim slabszym skladzie piszesz 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 3,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2002
Posty: 3,489 |
jak widzimy kluby poza hiszpania która jest osobna zupełnie historią raczej osłabiaja się w tym roku na maxa - wynika to głównie z mniejszych o wiele budżetów - jak w grecji , czy spadkiem zainteresowania liga jak we francji - gdzie mistrzem zostaje przypadkowe roanne , nieciekawa liga jak w turcji i israelu - gdzie cokolwiek klepie 2-3 kluby a reszta to ogony , przez co dodajemy bankructwa - zeszłoroczne w turcji i mamy obraz mizerii - zbroi sie rosja - przesyt koszykówki we włoszech - gdzie coraz mniejsze zainteresowanie wynika ze słabiutkich wyników kadry - no bo faktycznie poza 2-3 grajkami (bargani, belinelli) włosi maja poważny problem "gwiazdeczek" jak giglli. nasza liga na tym tle ..... heh szkoda w ogóle mówić niestety byłem zarówno na meczach 1 ligi - zastal jak i dominet - turów . zastal - klub który był bezprzecznie najlepszy w 1 lidze nie awansował bo .....kilku zawodnikom awans nie był po drodze - stąd mała czystka w zespole turów - klub który chciał zawojwac lige.....zawojował ja , ale niestety w tym sezonie debiut na europejskich halach i ........... jesli zagraja na swojej hali w gerlitz to będzie mega wstyd - to hala na miare 2 ligi bo nawet nie pierwszej niestety - no i to ze potrzeba sianka na wyjazdy widac op transferach - chyba tylko osoba saszo udało sie zatrzymać rodrigueza i kilku innych zaowdnikow a transfery nie powalaja przepacony na maxa ivo - o którego biło sie kilka klubów a właściwie cala dominet poza prokomem załoze się że pokaże się z jak najgorszej strony ....bo co innego grac w przeciętnym klubie gdzie wystarczyło błysnąc 2-3 razy na 10 kolejek zeby obwoływano go niewiadomo kim a co innego pograc na europejskich 2-ligowych salonach gdzie takich jak on będa setki i tysiące podoba mi sie niesamowicie budowanie sląska przez urlepa - wreszcie widac że ktos robi cos z sensem - nie ma kasy to nei kupujemy einikisa - tylko ....chylińskiego - przydałby się jeszcze powrót pietrasa - choć dla niego o niebo lepiej będzie zostać w bankrutującej lublanie ...a propos lublany
na razie maurice bailey z lokomitu rostov oraz mirza begic z veni vidi vici(216 center) i bojan bakic z hemofarmu
prowadza rozmowy w sprawie pozostania w klubie przez jurkovicza duscaka i zupana z lepszych z ostatniego sezonu ale cos czuje ze lublana przedstawi nam zupelnie inna 10 niz w zesżłym sezonie - ranniko chyba w chimkach jesli dobrze pamietam
cibona sam hoskin i jakiś worek prosto w usa reszta jugolandii na razie śpi z transferami - partizan po mega czystce i podobnie crvena zvezda gdzie wrócił sliwancjanin z koeln gortat jakis problem z podpisaniem umowy w orlando - czytaj kwota wykupu z koel 100 000 róznicy między oczekiwaniami a propozycja orlando
mocno pokaleczone fmp - ale oni maja tak szeroki skład zajebistych juniorów ze kim by nie zagrali to i tak w naszej lidze 2 miejsce pewne z ciekawostek - hlebowickiego widze dalej na cyprze choc nie podpisał jeszcze kontraktu
Pierwszym nowym zawodnikiem Lokomotiwu Rostow w zbliżającym się sezonie został Szymon Szewczyk (24 lata, 209 cm) – informuje oficjalna strona rosyjskiego klubu. Do niedawna pozyskaniem reprezentanta Polski zainteresowany był Anwil Włocławek to tak żebym nie zapomniał drugim jest zeljko zagorac z ural great
duzo zmian w klubach belgijskich ale raczej sa to wewnętrzne transfery lub odejscia zawodnikó do lepszych lig choć w antwerpii mamy lichodziejewskiego ale on sie juz przefarbował na polskiego belga aaaaa swoją droga nie kumam dlaczego nikt nie wyrobił rubenowi polskiego paska i nie namowił do gry w reprezentacji
domercant stack i kilku innych jest w sloweniach slowacjach i innych macedoniach więc dlaczego my nie umiemy tego zrobic nie kumam michael jordan i justin "timberlake" hamilton wyladowali własnie w belgii w spirou charleroi i jak do tego dodamy riddicka i biggsa z zesżłego sezonu to pewnie powalczą o mistrza spokojnie zaszkodzic im moze jak co roku mons z reinkingiem conlanem oraz suliwanem z joventudu wyjetym oraz mega mocna ostenda.... tytus ivory (ex-italiano i lietuano) jerry green (gdzies mi lata z naszej ligi) hicks ovcina i petrowicz
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|