Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 23 1 2 3 22 23
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Tak sobie googlując po necie znalazłem na jakimś forum pewien quiz. Coś a'la "wieczny konkurs". Gramy dopóki się nie znudzi (może jeden klub laugh )
Poniżej wkleję zasady. Może się przyjmie u nas.
Oto zasady:

1.Zasada jest prosta - chodzi o to aby odgadnąć jaki to klub piłkarski. Zadający daje 5 wskazówek, przy czym jedna wskazówka musi być z jednej kategorii. Kategorii jest pięć: miasto, herb, piłkarz, historia, klub. Wskazówki powinny być dosyć trudne ponieważ jest ich aż pięć. Wskazówki formułujemy w formie pytań tak aby podwyższyć poziom trudności.

2.Co oznaczają poszczególne kategorię:

MIASTO - wskazówka dotycząca miasta, w którym dany klub gra.
HERB - wiadomo, przy czym nie wklejamy żadnych zdjęć lecz jedynie opisujemy go, lub jakąś jego charakterystyczną część.

PIŁKARZ - Nie dajemy konkretnego nazwiska, opisujemy piłkarza, przytaczamy jakąś charakterystyczną sytuację z jego życiorysu itd.

HISTORIA - Wskazówka z historii klubu lub miasta do wyboru.

KLUB - Wskazówka dotycząca stadionu/kibiców/"ksywki"/ciekawostki itd.

3.Wygrywa osoba, która poda jaki to klub, a także da odp. na conajmniej 3 podpowiedzi. Naturalnie osoba, której uda się odgadnąć jako pierwszej - wymyśla swoją zagadkę.


Jeżeli nie będzie odpowiedzi w ciągu 24 h, to pytanie zadaje "kto pierwszy". Jeżeli autor pytania będzie chciał dać odpowiedź, to niech da.

z resztą zasad będziemy improwizowali.



Zagadka # 1
1. Znajduje się tam jedna ze słynniejszych radiostacji w Polsce
2. W herbie tego klubu znajduje się ptak. Chyba najczęściej występujący w godłach, herbach itp
3.Jeden ze słynniejszych piłkarzy był brązowym medalistą na olimpiadzie, której logo przypomina ślimaka
4. Przed obecną nazwą klub ten nosił nazwy jak inne kluby ze stolicy naszego sąsiada
5. Obecnie w klubie, oprócz "krajowców", gra 1 słowak i 3 brazylijczyków.

Trochę pokombinowałem z zagadkami, żeby nie było za prosto

Bonus: Unibet
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Aha. Temat z tamtego forum można znaleźć bardzo łatwo. Wnoszę jednak o własną inwencję

Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Originally Posted by odgdog
Zagadka # 1
1. Znajduje się tam jedna ze słynniejszych radiostacji w Polsce


Żeby była jasność. Nie chodzi mi o radio z Polski, tylko znane w Polsce

Dołączył: Oct 2005
Posty: 3,789
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2005
Posty: 3,789
Pasuje mi tutaj Okęcie Warszawa smile

Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
nie wink
Poza tym chodzi również o odpowiedzi na pytania (co najmniej na 3).

Dołączył: Aug 2006
Posty: 12,456
$t$ Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2006
Posty: 12,456
Szkoda że nie podane która liga tongue

Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Originally Posted by $t$
Szkoda że nie podane która liga tongue

Oczywiście podpowiedzi mogłyby być dużo prostsze i już na pewno była by odpowiedź (np.: miasto - stolica państwa .....; w herbie znajduje się ......., itp).
Chodzi o to, żeby trochę się pomęczyć wink

Dołączył: Oct 2005
Posty: 3,789
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2005
Posty: 3,789
Stal Mielec bardzo uznany klub w latach minionych plus dołoże Stal Rzeszów.

.::Think Twice::. Ignorator.

Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266
mi sie wydaje ze to nie bedzie klub z Polski smile

Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Tu nie chodzi o polski klub :]

Jak nie chodzi o polski to tylko... Real MAdryt to nie jest polski klub ! :]

Cięzkie odgdog, ciężkie :[ Chyba nie Praga i nie Kijów...Berlin? Trzeba szukać.

Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Dobra sam odpowiem, bo chyba trochę na początek przegiąłem


FC Ararat Erewań
1. Erewań
2. Orzeł siedzący na piłce i coś tam jeszcze
3. Arkady Andriasyan - z ruskami zdobył brązowy medal na olimpiadzie w 1972 r.
4. Spartak i Dynamo - w końcu Rosja, to też nasz sąsiad wink
5. W sumie, to na to nie ma odpowiedzi wink

Niech ktoś inny zada zagadke, bo znowu pójde po bandzie wink

Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266
do 4 pytania pasuje mi Praga.... kluby z Pragi to Bohemians 1905, Slavia Praha, Sparta Praha, Viktoria ®i¾kov

Dołączył: Jun 2005
Posty: 294
enthusiast
enthusiast
Dołączył: Jun 2005
Posty: 294
1. Erewan
2. Pewnie orzel
3. Andriasijan (czy jak to sie pisze, nie pamietam dokladnie ;))
4. Klub nazywal sie albo Dynamo albo Spartak (nie pamietam dokladnie) zanim zmienil nazwe na Ararat
5. To chyba bedzie, ten tego smile Ararat Erewan

Next wink

Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266
ooo ja cie........ ale dales czadu laugh

Dołączył: Jun 2005
Posty: 294
enthusiast
enthusiast
Dołączył: Jun 2005
Posty: 294
O widze, ze za wolno pisalem wink

Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
za 20 minut bym na to wpadł laugh

Luksi, zadajesz tongue

Dołączył: Jun 2005
Posty: 294
enthusiast
enthusiast
Dołączył: Jun 2005
Posty: 294
Cos sie tam jeszcze pamieta z lat dziecinstwa wink

Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Originally Posted by Luksi
1. Erewan
2. Pewnie orzel
3. Andriasijan (czy jak to sie pisze, nie pamietam dokladnie ;))
4. Klub nazywal sie albo Dynamo albo Spartak (nie pamietam dokladnie) zanim zmienil nazwe na Ararat
5. To chyba bedzie, ten tego smile Ararat Erewan

Next wink

No graty, graty piwo
Dajesz następną zagadkę wink

Dołączył: Jun 2005
Posty: 294
enthusiast
enthusiast
Dołączył: Jun 2005
Posty: 294
Sorki ze dopiero teraz ale czas na herbatke naszedl smile

1. Miejsce rozegrania meczu pilkarskiego z udzialem najwiekszej ilosci widzow
2. Klub w jakis sposob powiazany z naszym tajemniczym klubem ma herb, na ktorym mozna by bylo rozegrac partyjke...
3. Musze sie przyznac, ale nie znam zadnych faktow odnosnie pilkarzy z tego klubu... mniej myslenia dla was wink
4. Klub ten nigdy nie zagral spotkania w najwyzszej lidze swojego kraju (choc byl blisko)
5. W tym kraju (nawiazujac do mojego przyjaciela) nazwa tego klubu jest w zabawny sposob wiazana z pewnym zwierzeciem (jego czastka jest uwidoczniona w nazwie tego klubu). Podobno ze wzgledu na jego nazwe (klubu i zwierzecia) (mozliwe ze to tylko legenda) inne kluby zdecydowaly sie nie igrac z losem i tak 'ustawiac' mecze, aby nigdy nie dopuscic tego klubu do rozgrywek w najwyzszej lidze wink

Powodzenia

Dołączył: Jun 2005
Posty: 294
enthusiast
enthusiast
Dołączył: Jun 2005
Posty: 294
I prosze uzyc najpierw komorek mozgowych a dopiero potem internetu...

Strona 1 z 23 1 2 3 22 23

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
4 zarejestrowanych użytkowników (alfa, rafal08, latajaca_holenderka, ElNinho[mmdea]), 2,939 gości, oraz 9 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,847
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1