|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759 |
Bo to jedyna, oczywista i słuszna metoda gry. Świadomie, czy nie, osoba osiągają zysk gra pk>1.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044
I see dead people
|
|
I see dead people
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044 |
Zaczyna się ... 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,034
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,034 |
Bo to jedyna, oczywista i słuszna metoda gry. Świadomie, czy nie, osoba osiągają zysk gra pk>1. a z jakiego wzoru to oblicza jeśli wolno spytać ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044
I see dead people
|
|
I see dead people
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044 |
Pk>1
P - prawdopodobieństwo K - kurs
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759 |
Prawdopodobieństwo możesz oszacować. Wzór podałem:
pk>1
p - oszacowane prawdopodobieństwo k - kurs
Jeżeli pk>1 jest spełnione to opłaca się zagrać typ.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416 |
Hehehe i znowu to samo...  Ale to dobrze, że po raz n-ty ożywa dyskusja na ten temat... im więcej ludzi pozna tę najważniejszą bukmacherską zasadę tym lepiej dla nich 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Knockin' On Heaven's Door
|
|
Knockin' On Heaven's Door
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041 |
To teraz podajcie jakiś przejrzysty przykład i pozamiatane.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044
I see dead people
|
|
I see dead people
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044 |
Najlepiej podajcie taki przykład, gdzie dwóch typerów różnie szacuje prawdopodobieństwo i dla każdego z nich wynik pk > 1 jest inny. Dla jednego jest większe od 1 a dla drugiego mniejsze 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759 |
Obstawiasz rzut monetą. Wiesz że awers jest kilka razy lżejszy niż rewers i średnio na 1000 rzutów wypada 700 awersów. Oznacza to ni mniej ni więcej, że prawdopodobieństwa wypadnięcia awersu wynosi 70%. Jakiś łoś (buk) wystawił kursy: Awers 1.80 Rewers 2.10 Liczymy pk awersu: p*k = 0.7*1.80 = 1.26 > 1 Gramy awers  Jeszcze dla formalności pk rewersu: p*k = 0.3*2.10 = 0.63 < 1 Po zagraniu 500 podobnych typów będziemy do przodu (prawdopodobnie trafimy 750 zakładów na awers  ).
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759 |
*(prawdopodobnie trafimy 350 zakładów na awers  ).
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Knockin' On Heaven's Door
|
|
Knockin' On Heaven's Door
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041 |
Dzięki za wyjaśnienie i życzę powodzenia .......... 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,034
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,034 |
ło matko ale sie wczuli to zapytam inaczej jak oszacować prawodopodobieństwo?
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Knockin' On Heaven's Door
|
|
Knockin' On Heaven's Door
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041 |
Sam sobie oceniam prawdopodobieństwo czy coś wejdzie czy nie.....nie potrzebne mi są do tego żadne wzory
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416 |
W słowie 'szacowanie' masz odpowiedź jak to zrobić... szacowanie to nie jest przykładanie liczb do gotowych wzorów... szacowanie to ...szacowanie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044
I see dead people
|
|
I see dead people
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044 |
No właśnie nie we wzorze jest problem Maxi - tylko w oszacowaniu prawdopoobieństwa. Ty będziesz patrzył na h2h, składy, kontuzje itd Ktoś inny na warunki atmosferyczne, sędziego, obecną passę ... Jeszcze inny ... na biorytmy, horoskopy, karty tarota ...
I dla każdego pk wyjdzie inne ...
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 25,529
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 25,529 |
prawda taka, ze tylko specjalista od danej dyscypliny jest w stanie oszacowac prawdopodobienstwo danego zdarzenia, bez wiedzy takie szacowanie mija sie z celem takze wiedza jest takze podstawą w wygranej
1) umiejetnosc oszacowania kursu 2) duzy budzet 3) strategia 4) znajomosc bukmacherow ( gdzie slaby analityk) 5) kontakty
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,034
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,034 |
No i do tego zmierzam. Czy nie uważacie, że jednak przydałaby się do tych pustych wzorów jakaś tam wiedza czysto sportowa a sama dobra znajomość matematyki nie wystarczy?
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759 |
A kto powiedział, że to gracz ma szacować prawdopodobieństwo?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 25,529
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 25,529 |
A kto powiedział, że to gracz ma szacować prawdopodobieństwo? jesli nie masz odpowiedniej wiedzy aby oszacowac korzystasz z bukow, ktorzy maja swietnych analitykow od danych dyscyplin ( w tym sęk, że nie latwo zrobic sobie liste od jakich dyscyplin dana firma jest dobra ) dlatego wole bazowac z wlasnej wiedzy i lapac czasem spore value
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Knockin' On Heaven's Door
|
|
Knockin' On Heaven's Door
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041 |
Moim zdaniem wszystko zależy od tego na jakie się gra zadarzenie....praktycznie poza wyjątkami w tenisie na żadną dyscypline nie gram zdarzenia że ktoś musi wygrać mecz.....w PN gram na strzeli gola oraz na BF że nie będzie 0-0, w kosza gram tylko na Fonbet gdzie dowolnie mogę sobie sam ustawić przedział over\under albo hc, w tenisa że ktoś nie wygra 2-0 a deble gram hc +1.5 seta, w siatke z reguły na over 45,5 w 1 secie....lubię też grać na over 1.5 w 1 tercji w hokeja.....i tyle.....mnie zwisa kto wygra mecz
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|