Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 2 1 2
#161893 13/12/2001 02:56
Dołączył: Nov 2001
Posty: 796
K
old hand
old hand
K Offline
Dołączył: Nov 2001
Posty: 796
Zakladam ten temat, z tego wzgledu, iz STS wprowadzil do swojej oferty zaklady na Puchar Swiata w biathlonie.
Dzisiaj wygrala wielka faworytka wsrod pan- Magdalena Forsberg.
Jutro startuja mezczyzni. Wsrod nich zapowiada sie rowniez dominacja jednego zawodnika, Ole Einara Bjoerndalena.
Wygral zawody PS w czwartek i w niedziele, pomimo fatalnego strzelania. Ma niesamowita forme biegowa. Dwa tygodnie temu wystapil w PS biegaczy i zajal drugie miejsce, ulegajac tylko swietnemu Elofssonowi.
Podobno w tej chwili tylko wyjatkowo slabe strzelanie moze pozbawic go zwyciestwa.
Kurs w STS bardzo zachecajacy: 3.50
Wiem, ze biathlon to loteryjna dyscyplina sportu, mimo to zagralem dzisiaj na jednym kuponie Forsberg i Bjoerndalena.
Do sciagniecia mam 1181.30 zl, z postawionych 150.
Jutro sciskam kciuki za kozaka z Norwegii!

Bonus: Unibet
#161894 13/12/2001 03:29
Dołączył: Jun 2001
Posty: 3,912
Q
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Q Offline
Dołączył: Jun 2001
Posty: 3,912
Quote
Wygral zawody PS w czwartek i w niedziele, pomimo fatalnego strzelania. Ma niesamowita forme biegowa. Dwa tygodnie temu wystapil w PS biegaczy i zajal drugie miejsce, ulegajac tylko swietnemu Elofssonowi.
Podobno w tej chwili tylko wyjatkowo slabe strzelanie moze pozbawic go zwyciestwa.
Nie wiem czy widziałeś dzisiejsze zawody i zasady punktowania za nietrafione strzały. Za każde pudło dodatkowa karna minuta
:eek: :eek: :eek:
a kozak z norwegii w ostatnim biegu nieco zaszalał
(osiem rund karnych!)
ja liczę jeszcze na Rostowcewa, Lucka i może wreszcze obudzi się po falstarcie w pierwszych zawodach Poiree

#161895 13/12/2001 03:38
Dołączył: Nov 2001
Posty: 3,216
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Nov 2001
Posty: 3,216
qlman mysle ze 8 rund karnych to to samo prawie co 8 min.karnych....poniewaz oni runde biegna okolo 50 sekund...bjoerndalen jest fantastycznie biegowo przygotowany co potwierdzil wlasnie w poprzednim biegu pokaz mi zawodnika ktory przy 8 niecelnych wygrywa bieg...nie sadze ze znajdziesz takiego...takze mysle iz jest on glownym faworytem a im dluzszy dystans tym bedzie mocniej odchodzil od rywali..taki jest moj typ powoodzenie zycze i duzych wygranych

#161896 13/12/2001 03:45
Dołączył: Nov 2001
Posty: 3,216
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Nov 2001
Posty: 3,216
krompa:nie bedzziesz sam trzymal kciukow za niego bo ja go dalem za 50 zl 157 do wyjecia wiec tez bede ogladal i tzymal kciuki <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> miejmy nadzieje ze nas nie zawiedzie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> narka

#161897 13/12/2001 04:12
Dołączył: Oct 2001
Posty: 217
P
enthusiast
enthusiast
P Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 217
hm to kiedy wkoncu jada mezczyzni bo wg. oferty sts to juz dzis pojechali...

na biathlonie to ja specjalnie za dobry nie jestem ale ja bym uwazal na Poirre w tamtym sezonie pokazal czasami klase, jesli trafi wszystko, to biegi Bjoerndalen nic mu nie dadza. widze to prosto . jak norweg bedzie mial mniej niz 4 pudla to wygra jesli wiecej no to wygra poirre. ale mimo wszystko jesli bedzie mozna dam jutro 50 zl za norwega...

#161898 13/12/2001 05:27
Dołączył: Nov 2001
Posty: 796
K
old hand
old hand
K Offline
Dołączył: Nov 2001
Posty: 796
Witam ponownie.
Cieszę się, że zainteresował kogoś mój temat. Mam nadzieje, ze jutro zatriumfujemy wspolnie (to do KUBY81 oraz PEPEYMMM). Jedno pytanie do KUBY81 odnosnie jego tekstu:
mysle ze 8 rund karnych to to samo prawie co 8 min. karnych....poniewaz oni runde biegna okolo 50sekund...
Jestes pewny, ze tyle wlasnie pokonuje sie karna runde? Nie bardzo wiedzialem, gdzie to sprawdzic.

#161899 13/12/2001 06:17
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,043
S
old hand
old hand
S Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,043
Oj ktos przesadził z tymi 51 sekundami czy jakos tam .Panowie a szczególnie kuba chocby nie wiem w jakiej formie biegowej był to jesli runda karna 200 metrów biegało by sie w 51 sekund to na Lucka i Rostovceva nie byłoby szans to nie sa przeciez skoszkowie narciarscy tylko biatlonisci i oni tez biegac potrafia.
Bjoerndalen wygra mysle spokojnie ale czuje ze jutro juz kurs bedzie mniejszy .Ja mam dubla Magdalena i Ole Einar za 50 złotych .Miałem jeszcze jeden podobny tylko z dodatkami hehe niby pewniakami hehehehe
Rangers 1 Porto 1 Rangers 1 Ajax 1 Schalke 2 Liverpool heheheheh wszystkie nie weszły

#161900 13/12/2001 06:38
Dołączył: Oct 2001
Posty: 155
E
member
member
E Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 155
Witam
Ja to (Magda+Ole) tez zagralem,kursiaki kusily.Moim zdaniem Bjoerndalen na 20km jest w stanie odrobic roznice dwoch niecelnych strzalow(2min) do najgrozniejszych rywali(oprocz F.Andresena).Ale mimo wszystko znakomita koncowka poprzedniego sezonu i wyborny poczatek obecnego stawia go w roli faworyta.Powinien wygrac chyba,ze Forsberg wyssala wczoraj cale szczescie.(a z rundami to chyba savio ma racje hehe).

#161901 13/12/2001 10:05
Dołączył: Oct 2001
Posty: 2,155
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2001
Posty: 2,155
Witam.
Mimo iz Bjorndalen jest najlepszym biegaczem wsrod biatlonistow to jednak dzisiaj nie wygra.
Ja stawiam albo na Poiree albo na Grossa. Nie gralem tego w realu bo ryzyko jest zbyt duze.
Poniewaz sa pewne niescislosci co do zasad biatlonu postaram sie je wyjasnic. Otoz w biegach sprinterskich (7,5 km K i 10 km M - 2 strzelania) i na dochodzenie (10 km K i 12,5 km M - 4 strzelania) za kazde pudlo jest jedna runda karna (150 m). Mezczyzni pokonuja ja w granicach 22-25 sek. Kobiety ok. 30 sek. Natomiast w biegach dlugich (15 km K i 20 km M - 4 strzelania) za kazde pudlo do czasu doliczana jest jedna minuta karna. Na 20 km Bjoerndalen moze nadrobic maksymalnie 3 min nad reszta (udowodnil to w Lahti (chyba), na pierwszych zawodach w narciarstwi biegowym (normalnym), gdzie zajal 2 miejsce na 10 km technika dowolna (taka jaka biega sie w biatlonie) - wygrywajac z cala czolowka swiatowa. Gdyby jeszcze celowal lepiej.
Tak wiec jego szanse na zwyciestwo oceniam na jakies 40%. Zakladam ze bedzie mial min. 3 pudla, a ktos z czolowki trafi 20 razy.
Chociaz 100% skutecznosci nie pomoze. Dzisiaj nasza Beata(?) Kieltyka strzelala "na czysto", a zajela czterdzieste ktores miejsce (chyba 49). Stracila do Forsberg okolo 6,5 min. Do tego jeszcze 1 min. bo Forsberg miala jedno pudlo. Ale Poiree, Gross, czy Rostowcew nie straca tyle.
To na razie tyle (i tak sie rozpisalem). Pewniejsze beda sztafety. Jak bede mial czas to cos sprobuje napisac.
Teraz tylko jedno zdanie: Nie grajcie Norwegow. Na 100% przynajmniej jeden zawali strzelanie, a Ukraincy, Niemcy, Czesi i Rosjanie beda walczyc o zwyciestwo

#161902 13/12/2001 19:47
Dołączył: May 2001
Posty: 31,431
Likes: 2
Dołączył: May 2001
Posty: 31,431
Likes: 2
Niestety,Bjorndale zawalił.

#161903 13/12/2001 20:33
Dołączył: Nov 2001
Posty: 796
K
old hand
old hand
K Offline
Dołączył: Nov 2001
Posty: 796
Niestety. Bjoerndalen-W******len.
A mialo byc tak pieknie. Wystarczyloby, zeby zamiast 6 pudel, mial tylko 3. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />

#161904 13/12/2001 22:51
Dołączył: Oct 2001
Posty: 217
P
enthusiast
enthusiast
P Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 217
dzieki Bogu nie zdazylem postawic tego kupony na bjoerndalena walne jutro cos innego...

#161905 14/12/2001 02:13
Dołączył: Jun 2001
Posty: 3,912
Q
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Q Offline
Dołączył: Jun 2001
Posty: 3,912
Quote
ja liczę jeszcze na Rostowcewa
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> 8.0
ranking po dzisiejszych zawodach
1 FORSBERG Magdalena SWE 150
2 DISL Uschi GER 132
3 HENKEL Andrea GER 121
4 LOSMANOVA Katerina CZE 101
5 ZUBRILOVA Olena UKR 96
6 GLAGOW Martina GER 80
7 BOGALI Anna RUS 78
8 APEL Katrin GER 72
9 PYLEVA Olga RUS 71
10 HOLANTI Katja FIN 63
11 ISHMOURATOVA Svetlana RUS 61
12 ZELLNER Martina GER 59
13 POIREE Liv Grete NOR 56
14 KOUKLEVA Galina RUS 53
15 WILHELM Kati GER 52

panowie

1 LUCK Frank GER 121
2 ROSTOVTSEV Pavel RUS 120
3 BJOERNDALEN Ole Einar NOR 112
4 HIETALAHTI Vesa FIN 111
5 POIREE Raphael FRA 104
6 MORGENSTERN Marco GER 74
7 GROSS Ricco GER 67
8 GLOBOCNIK Tomas SLO 61
9 ANDRESEN Frode NOR 60
10 MAIGOUROV Viktor RUS 60
11 GJELLAND Egil NOR 56
12 SASHURIN Vadim BLR 49
13 BRICIS Ilmars LAT 46
14 DEFRASNE Vincent FRA 43
15 SUMANN Christoph AUT 43


zna ktoś z was link z prognozą pogody dla Słowenii

#161906 14/12/2001 03:38
Dołączył: Nov 2001
Posty: 3,216
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Nov 2001
Posty: 3,216
niestety bjoerndalen nie popisal sie mysle ze najlepsza recepta na biathlon to...nie grac tego wcale...dzisiaj sie potwierdzilo ze jest to typowa loteria (pogoda,strzelanie,bieg...)ale coz trzeba grac dalej w sobote skoki bedzie sie trzeba odegrac <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> pozdrawiam wszystkich narka

#161907 14/12/2001 11:19
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,043
S
old hand
old hand
S Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,043
wesul runda karna to 200 metrów a nie 150 .

#161908 14/12/2001 13:22
Dołączył: Oct 2001
Posty: 2,155
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2001
Posty: 2,155
Savio szanuje bardzo twoje typy. Czesto sugeruje sie tym co piszesz i jezeli moja wlasna analiza to potwierdza to gram tak jak ty.
Jednak jesli ktos sie nie zna na danej dyscyplinie to nie powinien zabierac o niej glosu. Nie mowie tu o typowaniu, a o przepisach.
Zachecam do zapoznania sie z regulaminem na stronie www.ibu.at [ibu.at](oficjalna strona Swiatowej Unii Biatlonu). W szczegolnosci poleacam punkt 8 regulaminu. Tu [pozwole sobie zacytowac: "The automatic shot-penalty, 1 minute of added time or a 150 m penalty loop (...)".
Pozdrawiam serdecznie

Na dzis proponuje w Expekcie:

Ukraine - Bulgaria - France 1
Ukrainki sa najrowniejsze i nie powinny miec problemow z miejscem na podium. Zdecydowany faworyt.
Germany - Russia - Norway X
W tej trojce zdecydowanym faworytem bukow sa Niemki. Ja osobiscie jednak nie bylbym taki pewien ich zwyciestwa. Wystarczy jedna karna runda i moze byc ciekawie. Sklad Niemek: Apel, Henkel, Klein, Wilhelm. Rosjanki: Malgina, Kukleva, Iszmuratowa, Aszatowa (sorry za pisownie nazwisk - mam nadzieje ze wiecie o kogo chodzi)

#161909 15/12/2001 04:49
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,043
S
old hand
old hand
S Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,043
wesul to ze nie zagladałem do regulaminu i zawierzyłem komentatorom z Eurosportu to nie moja wina i nie oznacza wcale ze sie nie znam na Biathlonie.Kolego na ostatnich zawodach mezczyzn non stop komentator czy to polski czy angielski powtarzali o 200 metrach wiec nie wiem , moze oni sie pomylili i tyle.
Pozdrawiam

#161910 15/12/2001 05:06
Dołączył: Oct 2001
Posty: 2,155
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2001
Posty: 2,155
Nie trzeba zagladac do regulaminu. A to ze komentator cos mowi to nie znaczy ze jest prawda.
Swoja droga na jakiej stacji?. Jezeli na Eurosporcie to rzeczywiscie raz padlo takie stwierdzenie ale Pan sie poprawil. A jak ktos chce sie uwazac za znawce jakiegos sportu, to powinien poznac jego reguly. Poza tym dlugosc karnej rundy w biatlonie od kilku (-nastu?) lat jest taka sama, wiec sluchajac takiego komentarza, ktos majacy jakies pojecie o dyscyplinie zaczyna sie smiac lub zaglada do regulaminu aby sprawdzic czy cos sie nie zmienilo.
Ja na przyklad dopiero niedawno dowiedzialem sie ze od kilku miesiecy w tenisa stolowego gra sie obecnie "best of seven" (do 4 wygranych setow) i kazdy set do 11 (lub 2 punkty przewagi). Nie powiem jak zobaczylem wyniki w gazecie to przezylem szok (jak to Blaszczyk wygral 4:1). Nie mozliwe - blad w druku. Ale wystarczylo sprawdzic i okazalo sie ze zmieniono przepisy.

Nie mam zamiaru sugerowac, zebys nie gral biatlonu, tylko to zebys nie pisal o czym o czym nie masz za duzego pojecia. Ja na przyklad nie znam sie na golfie (tzn. podstawowe przepisy i zasady znam - ale bez szczegolow), co jednak nie przeszkadz mi czasami postawic zakladow na jakis turniej.

A teraz odnosnie moich typow na sztafety.
Skutecznosc 50%. Ukrainki nie mialy zadnych problemow z Bulgarkami i Francuzkami (chociaz Wodopjanowa na ostatnie zmianie strzelala tragicznie, a Niogret - fenomenalnie).
Niestety zawiodly mnie Rosjanki. Na Niemki nie ma mocnych w tym sezonie. Nawet mloda Klein wytrzymala (2 strzelanie). Niestety na razie zaden kraj nie ma tak rownej i mocnej ekipy.

Na jutrzejsza sztafete mezczyzn w Expekcie kursow jeszcze nie ma, wiec rano cos napisze. Mysle, ze moze byc ciekawa trojka z Norwegami (zapewne niski kurs), a oni jak zwykle zawala strzelanie, wiec bedzie mozna cos wygrac.

#161911 15/12/2001 07:46
Dołączył: Oct 2001
Posty: 155
E
member
member
E Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 155
WESUL od dzisiaj jestes dla mnie poprostu wyrocznial, ufam ci bezgranicznie mistrzu

#161912 15/12/2001 08:59
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,043
S
old hand
old hand
S Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,043
wesul ale teraz przesadziłes nie bede sie kłócił bo nie ma to wiekszego sensu ale to ze sie pomyliłem z runda karna nie znaczy ze nie znam sie na tej dyscyplinie i nie powinienem zabierac głosu.

Strona 1 z 2 1 2

Moderatorzy  Ojro 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
5 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, forty, $-man, JelineK, Sensei), 1,885 gości, oraz 8 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,289
Posty5,835,594
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1